Leidsch ÉHf Dagblad )eel eigen iartij valt (oeharto af u Frank Sinatra overleden ,eids reisbureau in problemen door situatie Indonesië Alleen dreigen met Mildred is al voldoende Vrij verlaat CDA-fractie in Alphen Cieba f'l blijft zonnu zonnig Vlietwijk TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. IAG15MEM998 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 41696 LOSSE NUMMERS ƒ1,80 ZATERDAG 2,30 Claus heeft dochter uit eerdere relatie HET WOORD IS AAN Marcus Aurelius De ultieme vorm van wraak neem je door niet het voor beeld van de agressor te vol gen. De geruchten die al jaren circu leren zijn waar: prins Claus heeft een nu 48-jarige dochter uit een relatie die hij had voor zijn huwelijk met koningin Beatrix. Volgens historicus en publicist Kikkert heeft een oud minister hem het verhaal beves tigd in een gesprek dat hij met hem had na het voltooien van de deze week uitgebrachte bio grafie 'Beatrix, mens en majes teit'. Al klopt het dat de dochter bestaat, verdere details over de halfzuster van Willem-Alexan- der zijn volgens Kikkert moeilij ker te verifiëren. Door de jaren heen zijn sporadisch berichten verschenen in de Nederlandse en "Duitse pers. Kikkert houdt het erop dat de dochter van Claus zestien jaar was bij het huwelijk van Claus en Beatrix in 1966. wat betekent dat zij nu ongeveer 48 jaar moet zijn. Volgens Kikkert is het goed te begrijpen dat de Nederlandse regering ondanks het bestaan van een dochter. Claus toch goedkeurde. Zij had namelijk voor die tijd twee minder ge schikte vrienden gehad. Bob Steensma (die niet van adel was en wiens vader ooit met ex treem rechts sympathiseerde) en David Mitchnik (een kleurrij ke ex-schaapsherder). ..Tegen die achtergrond was Claus een heel geschikte kandidaat", al dus Kikkert. alphen aan den rijn robbert minkhorst Donna Vrij stapt uit de CDA- fractie en gaat als raadslid in Al phen aan den Rijn verder onder een eigen lijst. CDA-fractievoor- zitter Jan Voogd, partijvoorzitter Peter de Jong en Vrij zijn dat overeengekomen. Onlangs nog maakte Vrij de overstap van de WD naar het CDA. Volgens Voogd vormt de kri tiek van WD- en CDA-stem- mers op die overstap de aanlei ding tot het besluit. ,,We heb ben daarover gigantische veel reacties gehad, zowel van haar eigen kiezers als van de onze." Vrij wordt een zogenoemd gastraadslid, wat bijvoorbeeld inhoudt dat ze de fractieverga deringen van het CDA kan bij wonen. Volgens Voogd is het de bedoeling dat Vrij dan over vier jaar op de kandidatenlijst staat van het CDA. Zie verder pagina 19 rciimuwjMi: -16.00 uur De gróótste selectie kantoormeubelen 2000 m2 SHOWROOM! toormeubelen f— 6"/20° 7720° 8720° 10% 10% 10% ionn«cho'n 70% 80% 80% Uitgebreid weeroverzicht op pagina 1Q VANDAAG 26 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie 20,21 8.9 Feiten en meningen 2 Kerk en Samenleving14 Regio13,15,17,19 RTV/programma's11 Sport22,23 Strips Uitgaan Weg en wiel25 De kortingsbon betreft een optreden van het Ensemble Cristoforio in de Waalse Kerk in Leiden. Autodief komt om het leven in gestolen auto leiden eric-jan berendsen Een vermoedelijk 31-jarige Hagenaar is gistermiddag om het leven gekomen na dat hij met een in Den Haag gestolen auto in het Rijn-Schiekanaal langs de Kanaalweg in Leiden be landde. Een nog onbekende vrouw die bij hem in de au to zat, is ernstig gewond opgenomen in het Leids Universitair Medisch Cen trum. Haar toestand is kri tiek. De man probeerde op de Kanaalweg een auto in te halen die op zijn beurt ook bezig was met inhalen. Daarbij kwam hij in de berm terecht, verloor de macht, over het stuur, schampte een boom en raakte daarna met zijn auto te water. De twee slachtoffers kon den niet op eigen kracht de auto verlaten en hebben enkele minuten in het wa ter gelegen. Omstanders, bijgestaan door toevallig passerende medewerkers van de Koninklijke Mare chaussee, slaagden erin de vrouw uit het voertuig te halen. De man werd door duikers uit zijn benarde po sitie bevrijd. Ondanks rea nimatiepogingen overleed hij kort daarop. tal doden in Indonesië loopt snel op belangrijke groep binnen de regerende Indonesische arpartij heeft zich onverwacht tegen president Soe- dgekeerd. In een verklaring eiste de invloedrijke Kos- i-factie vanmorgen dat Soeharto formeel afstand doet het presidentiële mandaat dat hij van het Raadge- 1 Volkscongres heeft gekregen. ,,Als hij niet op vreed ie wijze aftreedt, dan moeten wij hem dwingen", al- oppositiepartijen. Er wordt al gesproken van een 'schaduw- parlement'. Het dodental van de volksop stand is inmiddels scherp opge lopen. Zeker 170 mensen zijn gisteren in Jakarta om het leven gekomen in een winkelcentrum dat door plunderaars in brand was gestoken. Mogelijk loopt het aantal slachtoffers op tot 200, zeiden Rode-Kruismede werkers vanmpigen. De brand in het Yogya-win- kelcentrum in een oostelijke voorstad van Jakarta brak uit toen de rellen iri de hoofdstad een hoogtepunt bereikten, en ook honderden andere winkels en kantoren in brand werden gestoken. De verkoolde licha men werden vandaag pas ge vonden. Bij een brand in een ander winkelcentrum in Jakarta vielen 24 doden. Plunderaars en brandstichters maakten ook vanmorgen de dienst uit in de Indonesische hoofdstad. Ordetroepen waren bij tal van brandhaarden afwe zig of lieten de plunderaars hun gang gaan. De minister van de fensie, generaal Wiranto, zei niettemin dat 'de situatie onder controle is'. Naar zijn zeggen zijn in Jakarta 10.000 man schappen van leger en politie actief. Meer troepen staan ge reed om zonodig naar de hoofdstad te worden gebracht. Honderden militairen omring den gisteren het presidentieel paleis, terwijl bij het hoofdkwar tier van de strijdkrachten zeker tien pansterwagens stonden. Pagina 5: Meer over crisis Indonesië een Kosgoro-leider. TA» AP-ANP-GPD arto's macht lijkt in rap o aan het afbrokkelen, ze- ïu een deel van zijn al- itige eigen partij hem lijk afvalt. Minister Alwi informatie ontkende van en dat Soeharto al eerder gezegd dat hij ontslag wil en. De president zou echter id zijn af te treden 'als het het vertrouwen in hem verloren', aldus Alwi na onderhoud met de ver- ;d uit Egypte teruggekeerde arto. in het nauw gedreven pre- belegde vandaag een se- loedvergaderingen, waarbij meer werd besloten de itijgingen van benzine en re brandstoffen weer gro- eels ongedaan te maken, verhogingen waren mede tiding tot het volksoproer de afgelopen dagen, dat gisteren en vanmorgen in ïerigheid voortzette, oppositie durft intussen Is luider om het aftreden Soeharto te roepen. Mos- :ider Amien Rais heeft een' ïtie gesloten met andere Supersnel mtowassen Benefietfestival 'Leiden voor Tibet' op 16 mei in het Leidse Volkshuis Zie aanbieding elders in de krant los angeles In Los Angeles, de stad die hij als 'zijn Lady' betitelde, is Frank Sinatra vanmorgen vroeg op 82-jarige leeftijd overleden. Het ziekbed en de doodsstrijd van 's werelds populairste na-oorlogse zan ger namen bijna anderhalfjaar in beslag en kwam als een met veel publiciteit omklede toegift van 'een leven dat als weinig andere met massale media-aandacht was omgeven. Zelfs voor Sinatra's einde gaat op wat hij zong: 'I did it my way'. Een hartaanval werd Sinatra (alias The Voice, Ol' Blue Eyes of The Chairman of the Board) uitein delijk teveel. Zijn vrouw, Barbara Marx, en zijn naaste familieleden waren getuige van zijn laatste uren. Onmiddellijk na het bekend wor den van Sinatra's dood schakelden Amerikaanse radiostations en tv- networks over op een aangepaste programmering. Het vormt de ul tieme bevestiging van het gewicht dat 's werelds beste 'crooner* in de schaal legt. Zijn meer dan tweehonderd albums documenteren de overgang van het bigband-tijdperk naar de hedendaagse ballad. Zijn typerende, vertragende stijl van zingen is zowel in de musical-, de jazz- als de popwereld eindeloos geïmiteerd maar nooit geëvenaard. Datzelfde geldt vermoedelijk voor zijn lange loopbaan in een wereld die muziek, film, politiek, onderwereld en de beroemdste vrouwen omvatte. Pagina 20: The Voice zwijgt voorgoed, Ol' Blue Eyes is dead jlnnenland Economie Cultuur en Kunst Sport Stormloop op meldpunt joodse oorlogsclaims Hitte maakt asperges goedkoper Trompetiste Saskia Laroo houdt alles in eigen hand Completer Heerenveen langs Twente Europa in )a, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. 'Tel:—(l.v.m. controle bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: J I Per maand Per kwartaal Oautomatisch (f. 9<1,15) I automatisch (f. 32,70) Oacceptgiro (f. 95,15) l Nr. bank/giro:Handtekening:j 1 DE WERELD OM J E Tl E E N Leidsch Dagblad Deze bon in een envelop, zonder postzegel. I eidsch Dagblad. Abonnee-service. A„,1006(4 2300VB I rlilcil g 1 2 14 1 4 0 0 1 U OF BEL 071 -51 28 030 maa„d.,B ootste strop uit bestaan van Tamalinda Travel Meeuwen zoeken veilig heenkomen grote verdriet een tot in de puntjes geregeld spectaculair arrangement, een muzikale reis door Indonesië voor tweehon derd personen, moeten terug draaien. ,,De grootste strop uit het tienjarig bestaan van Tama linda", zegt hij. De muzikale reis had 3J okto ber moeten beginnen. Leihitu denkt niet dat hij een voorbarig besluit heeft genomen. „Als het oproer in Indonesië met verkie zingen had te maken, had ik de reis niet afgeblazen. Maar de huidige situatie heeft alles te maken met de economische malaise. Die duurt al een tijdje en het einde is nog lang niet in zicht, of Suharto nu aftreedt of niet." De toestand in Indonesië is voor de zakenman Leihitu een regelrechte ramp. De kracht van Tamalinda blijkt ineens de achilleshiel van het reisbureau. „Tamalinda is het enige bedrijf in Nederland dat zich volledig op Indonesië heeft toegelegd", zegt Leihitu. ,,Ik kan dus niet zo maar even m'n werkterrein ver leggen." Toch klinkt Leihitu niet wan hopig. Hij heeft enige tijd gele den aan de 'reispoot' van Tamalinda twee andere toege voegd, een horeca- en een orga nisatiebedrijfje. En op die twee nieuwe poten marcheert hij ste vig door. Eerder dit jaar organi seerde hij een spraalónakend en lucratief Indorockfestival in de Leidse Groenoordhallen en mo menteel heeft hij het druk met de Pasar Malam in Den Haag. Ook is hij direct betrokken bij de release van een cd. ,Als we niet meer naar Indonesië kun nen, halen we Indonesië wel naar hier", zegt Leihitu, die over zijn familie en vrienden in Indonesië tot dusverre alleen nog maar goede berichten heeft binnengelaegen. met Mildred, een havikachtige van 1.100 gram en een spanwijdte van bijna één meter, of met de iets kleinere George de buurt onvei lig. Ze lopen dan over de Raamsteeg, Doeza- straat, Kaiserstraat en Rapenburg en laten hun vogels af en toe een stukje vliegen. De dreiging die van de roofvogels uitgaat, is voldoende. Het is rustig in de binnenstad. Be woners worden alleen nog wakker van schril gekrijs als de valkenier met zijn roofvogel voorbij komt en de achtergebleven meeuwen alarm slaan. Op het dak van het Natuurhisto risch Museum en van de Sterrewacht is geen meeuwennest te vinden, terwijl er vorig jaar rond deze tijd tientallen broedsels lagen. „De meeuwen die graag hun eieren rustig willen uitbroeden, zijn naar elders verkast", beaamt Frits van Leeuwen van de gemeente. „Maar de grote vraag is: waar broeden ze nu? Dat ei moeten ze toch ergens kwijt!" Pagina Leiden: 'Gelukkig heeft Mildred geen honger' Travel, voor uw reis Indonesia' luidt het op- op het bord naast de van de woning van Leide- Luuk Leihitu aan de Hans Dezer dagen is dat kreet, want Leihitu niets of niemand meer. nog, hij heeft tot zijn lat haar vleugels uit op de Burcht in de Leidse binnenstad. Mildred heeft last van een zonnesteek. De woestijnbuizerd nipt water uit een koffiebe- ker, poetst haar veren bij, trekt één van haar indrukwekkende klauwen in en valt dan in slaap op een stoel in het Nationaal Natuurhis torisch Museum aan de Raamsteeg. De aan houdende warmte is de roofvogel die in de Leidse binnenstad op meeuwen jaagt, te veel geworden. Valkenier Karei Geurts houdt het voor ge zien. „Ik kom vanavond terug. Het is nu echt veel te warm om te vliegen. Mildred droogt uit. Straks valt ze nog dood neer. Ze heeft haar plicht al gedaan: we waren hier vanmorgen heel vroeg en veel meeuwen zijn verdwenen." Het is broedtijd voor de meeuwen, maar daarvan komt niet veel terecht op de hoge ge bouwen in de Leidse binnenstad. De valke niers van het bedrijf 'AVI-control-Fauna Over last Bestrijding' uit het Brabantse Uden zijn foto loek zuyderduin nu een maand met hun roofvogels actief in de Pieters- en Academiewijk. Dagelijks maken ze

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1