Leidsch Dagblad beharto 'bereid tot aftreden' 7 21 A Bezoek Albright aan Nederland afgelast Kinderen weggehaald voor vertrekkende Boeing TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. X aven examens geraakt Schommelende schepen Zie Mitsubishi. jaar geëist voor neerschieten ex-man UI!" Ballonnetjes met lachgas populair op houseparty's Euro van ons allemaal DAG 14 ME11998 OPGERICHT 1 MAART 1860 CDA wint de stoelendans om estzetel Buitenland org n m/v ng te hebt Tabaksindustrie vecht EU-verbod op reclame aan Sport Cup voorde vedettes van Chelsea 4 Cultuur en Kunst raars beheersen Jakarta Financiële leven valt stil Kunstenaars stellen werk beschikbaar voor goede doel NR. 41695 LOSSE NUMMERS 1,80 ZATERDAG 2,30 Sfeervol weekendje naar Tulip Inn Utrecht Centre voor maar 89,- per persoon Zie aanbieding elders in de krant Maasdam doet drogisterijen van de hand leiderdorp/leiden annetvan aarsen J. Maasdam doet per 1 juli zijn gelijknamige keten drogiste rijen/parfumerieën van de hand. De vestiging in de Haar lemmerstraat in Leiden is ver kocht aan concurrent Douglas. De vier andere filialen - in de Leidse Merenwijk, Oegstgeest, Noordwijk en Katwijk - zijn overgenomen door de Groen- woudt Groep, eigenaar van on der andere Het Kruidvat en Trekpleister. De overnames hebben geen gevolgen voor het personeel. „Het Maasdam-tijdperk zit er op", kondigt de eigenaar van de luxe drogisterijen aan. „Ik heb het bedrijf 23 jaar geleden opge zet. En na al die jaren wil ik graag ophouden met de arbeid. Jammer genoeg is er geen op volging. Zo is het keurig gere geld. Ik wilde per se dat mijn mensen goed terecht zouden komen en dat is gelukt." De klanten merken - op de naamsverandering na - weinig van de overname. De formule blijft in grote lijnen hetzelfde. „De vier vestigingen, die zijn overgenomen door de Groen- woudt Groep, heten straks lei paris. En boven de winkel aan de Haarlemmerstraat komt Douglas te staan", verklaart Maasdam vanuit zijn hoofdkan toor in Leiderdorp. De klanten moeten overigens goed oplet ten, meldt Maasdam. „We wer ken in de Maasdam-winkels met cadeaubonnen en stempel kaarten. Die moeten vóór de overname van 1 juli te gelde worden gemaakt. HET WOORD IS AAN Elbert Hubbard Elk mens is tenminste vijf minuten per dag een idioot; wijsheid bestaat uit het niet overschrijden van die limiet. Iminder 7-/19» 7*/18o 7-/19» ££5* 10% 10% 10% rannnchfi 60% 70% 70% Uitgebreid weeroverzicht op pagina q VANDAAG 28 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur 23t/m27 Economie8,9 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving 16 Regio15,17,18,19 RTV/programma's11 Sport20,21 Strips10 Uitgaan13 Bonnen vooreen arrange ment in Tenn-Bowl in Leider dorp en een authentiek ba- rokconcert in de Stadsge hoorzaal. den haag/lisse job de kruiff Het bezoek dat de Amerikaanse minister van buitenlandse za ken Madeleine Albright morgen aan Nederland zou brengen, is afgelast. Zij komt dan ook niet naar de Keukenhof voor de doop van een naar haar te ver noemen lelie. President Clinton, die zelf momenteel in het bui tenland verblijft, heeft Albright gevraagd op haar post in Was hington te blijven, in verband met de internationale proble men op dit moment. Albright zou naar Nederland komen voor een ontmoeting met premier Kok en minister Van Mierlo. Met de laatste zou zij praten over de situatie in voormalig Joegoslavië en het vredesproces in het Midden- Oosten. In de Keukenhof zou zij haar naam geven aan een nieu we rose-whte lelie, die door het Rijnsburgse bedrijf Gebr, Vled- der en Den Haan is gekweekt. Mogelijk vervangt de Ameri kaanse ambassadeur K. Dorn- bush minister Albright. eelde cpd De Luchthaven Eelde neemt ex tra veiligheidsmaatregelen na dat twee kinderen van drie en vier jaar er gistermiddag in zijn geslaagd tot de landingsbaan door te dringen, tot vlak bij een vertrekkend vliegtuig. De be manning van de Boeing 737 van Air Holland moest, om de kin deren niet in gevaar brengen, een motor uitzetten om te voor komen dat ze de motor zouden worden ingezogen. Ook van een lesvliegtuig werd de motor uit gezet om te voorkomen dat de kleuters een klap van de propel ler zouden krijgen, Na door de vliegtuigbeman ning te zijn gewaarschuwd ont fermde de havenmeester zich over de kinderen. Zij waren zich van geen kwaad bewust en wer den naar huis gebracht. Volgens luchthaven-directeur Van der Werf is iedereen op Eel de zeer geschrokken. „We heb ben hekken om te voorkomen dat iedereen zo maar het vlieg veld op kan wandelen. Maar de kinderen zijn er in geslaagd tus sen de spijlen door te kruipen." Om herhaling te voorkomen brengt de luchthaven extra voorzieningen aan. Volgens Van der Werf was de situatie niet ongevaarlijk, maar is er geen sprake geweest van levensge vaar. la, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. PostcodePlaats:t 'Tel:(I.v.m. controle bezorging) 1 Na dc eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: |D Per maand Per kwartaal Oautomatisch (f. 94,15) i automatisch If 32.70) O acceptgiro (f. 95,15) i Nr. bank/giro:Handtekening: Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. envelop, zonder postzegel, 8 712141 "4001 14" OF BEL 071-5128 030 maandag t/m vrijdag chters en plunderaars maakten vanochtend de »nHh 'n Indonesische hoofdstad Jakarta. Op tal tsen sloegen ze toe, terwijl leger en politie zich idend opstelden. President Soeharto heeft ver- it hij bereid is af te treden als het volk hem niet rouwt. uren zal het Nederlandse minis terie van buitenlandse zaken het advies doen uitgaan niet naar Indonesië te reizen. Het financiële leven dreigt als gevolg van de aanhoudende on- Ho°9hefe wordt die uitspraak ligt ged. Et een fl nke korrel (°pel imen. Binnen enkele 10,- ling verkr n betalir* ning 1997 e termijn ontwerp: traat 59) isdag 17 andeling lusten helemaal stil te komen liggen. De centrale bank heeft vandaag de deuren gesloten. Al le handelsbanken, de effecten beurs en de wisselmarkt staken voorlopig hun activiteiten. De tien vestigingen van ABN Amro gaan voorlopig dicht. Zwarte rookzuilen rezen van ochtend op boven de daken van Jakarta. Vanaf de snelweg van het internationale vliegveld naar het stadscentrum waren er zeker zeven te zien. Vooral in Noord- en West-Jakarta hielden brandstichters en plunderaars voor de derde achtereenvolgede dag huis. Op en rond de straten Jalan Hayam Wuruk en Jalan Gajah Mada in het noorden van de stad hadden plunderaars het vooral voorzien op Chinese winkels en ondernemingen. Politie en leger sloten deze verkeersaders af, maar deden nauwelijks pogingen het plun deren tegen te gaan. De indruk bestaat dat de ordetroepen be vel hebben gekregen te voorko men dat er nog meer doden val len. Dinsdag werden bij de Tris- akti Universiteit zes studenten doodgeschoten. Gisteren vielen volgens sommige bronnen twaalf, volgens andere vijftien doden in de hoofdstad. Zelfs anders rustige zuidelijke delen van de stad als Pondok Labu en Jalan RS Fatmawati waren vanochtend en vanmid dag in de greep van geweld. Daarbij deden zich grote groe pen middelbare scholieren gel den. Bij een taxicentrale kwam rond het middaguur de melding binnen dat de,snelweg tussen Jakarta en het vliegveld zou zijn geblokkeerd. Bevestiging daar van was niet onmiddellijk te krijgen. Vele Chinese Indone siërs spoedden zich vandaag naar de luchthaven om een vei lig heenkomen te zoeken. Studenten van zeker drie uni versiteiten hielden vanmiddag protestbijeenkomsten tegen het Soeharto-bewind. fout bij de bezorging tal eindexamenopga- middelbare scholen kt. Om fraude te voor- irden vandaag de exa- wel goed zijn aange- igenomen. Alle scho rl een nieuw pakket ven, zodat geen scho- voorkennis aan hun en kunnen beginnen, om de opgaven voor le (havo) en geschie- m en vwo). Deze vak voor maandag 18 mei inis) en woensdag 20 ikunde) gepland. Vol- woordvoerder van het van onderwijs gaan mens gewoon door. ngen zullen hier niets en. En de scholen ei- >k niet, behalve dan kketjes met examens wisseld." het ministerie is het n bij iedere bezorging achtergebleven exa-' itten in de auto te tel- school in Schoonho- Van Gend en Loos lat een pakket miste, rerd onmiddellijk be- inmiddels bezorgde weer in te nemen en bezorgen. een woordvoerder Gend en Loos is ver- de niet goed afgeslo- klep van de bezorgau- 'aan en is een païdcet menopgaven uit de e gevallen. 7: 'Ik heb niet eens eerd, want gisteren ig' noordwijk* Sport, spel, 330 managers en vier kamelen. Het informatie-technologiebe drijf Origin pakte gisteravond flink uit op het Noordwijkse strand. In het kader van teambuilding en samenwerking organiseerde de onderneming voor alle managers een strandfeest met de titel 'Share It'. Het ringsteken op kamelen maakte deel uit van enkele activiteiten. Honderdtwintig employees van het bedrijf mochten per tweetal plaatsne men op het schommelende schip van de woestijn in een race waarbij de lolligheid be langrijker was dan als eerste de eindstreep halen. Verder mochten de managers hun ge voel voor samenwerking demonstreren met gezamenlijk garnalen vissen, kastelen bou wen en een kunstwerk maken. Nieuwe Haring van goede kwaliteit scheveningen anp De kwaliteit van de Hollandse Nieuwe is goed en er is vol doende 'nieuwe' om aan de vraag te voldoen. Dat komt me de door het warme weer van de afgelopen dagen. De verkoop van de nieuwe haring begint 27 mei. Voorzitter L. Ouwehand van het Nederlands Visbureau verklaarde dat vandaag in Sche- veningen. Dit jaar mag er in to taal 254.000 ton haring worden gevangen. Dat was vorig jaar nog 159.000 ton. Het vangstquotum is verhoogd, om dat de haringstand zich de afge lopen twee jaar goed heeft her steld. Voor Hollandse Nieuwe is jaarlijks 30.000 ton haring no dig. Omdat de winstmarges voor maatjesharing zeer hoog zijn, verwacht het Nederlands Visbureau dat die hoeveelheid zeker wordt gevangen. Het afgelopen haringseizoen verliep gunstig. 'an justitie mr. P. van Rest heeft gisteren echtbank in Assen vier jaar gevangenis- st tegen een 31-jarige vrouw uit Meppel. 29 december 1997 geprobeerd hebben ian te vermoorden. Ze zou hiertoe ge- jn door de man zelf. man uit Kampen (33) zou na het-stuklo- hun huwelijk in 1995 volledig door het lint zijn gegaan. Hij zou niet hebben kunnen le ven zonder de vrouw en trachtte haar dit duide lijk te maken door haar en haar familie meerdere keren te bedreigen en te mishandelen. Voor vier van deze voon'allen stond de man gisteren zelf terecht. Tegen hem werd een voor waardelijke gevangenisstraf van zeven maanden geëist met een proeftijd van twee jaar. De recht bank doet op 27 mei uitspraak. Zonnende vrouw bijna getroffen door ijsklomp Een ijsklomp van zeker dertig centimeter in door snee sloeg gistermiddag rond drie uur met een enorme klap in het dak van de glazen veranda bij een familie in Akersloot. De bewoonster, die op en kele meters afstand lag te zonnen, heeft de klomp in de vriezer bewaard om te kunnen uitzoeken waar het projectiel vandaan komt. Een woordvoerder van Scliiphol denkt dat de Idomp van een vliegtuig is gpvallen. haarlem jan-johan belderok Het inhaleren van lachgas wordt steeds populairder onder bezoekers van houseparty's. Op een feest lopen vaak tientallen jongeren met een ballonnetje met lachgas rond. Het leegzui gen van zo'n ballonnetje levert hen een roes van enkele minu ten op. Lachgas wordt in het zieken huis gebruikt om patiënten on der narcose te brengen. Het leegzuigen van een ballonnetje met een kleine hoeveelheid lachgas leidt tot een korte ver doving van het lichaam. Vol gens drugsexperts is het leeg zuigen van een enkel ballonne tje per maand niet echt schade lijk. De meeste jongeren echter laten het niet bij één ballonne tje. Cornet, anesthesist bij een ziekenhuis in Haarlem: „Tijdens het inademen van lachgas krijg je geen zuurstof naar binnen. Door meerdere ballonnen te consumeren, kan de zuurstof spanning in je bloed zelfs be hoorlijk dalen. En bij een te lage zuurstofspanning is hersenbe schadiging mogelijk. den haag Minister Zalm van financiën onthulde gisteren de nationale kant van de euromuntstukken. Hij gaf tegelijk het startschot voor de campagne die de euro bij het grote publiek moet introduceren. Het thema daar van is 'De euro is van ons allemaal'. De kopzijde van de munten, bij alle acht verschillend, is net als bij de gulden voorzien van de beeltenis van koningin Beatrix, en de tekst 'Beatrix, Koningin der Nederlanden'. Mocht de koningin aftreden dan komt er een nieuw ontwerp, zei vanochtend een woordvoerder van Financi en. Pagina 9: Beatrix keert terug op euro. foto s anp

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1