,eiden wil proef met ndergronds vervoer Leiden loopt weer uit voor Singelloop ïarl i Mevrouw, u heeft 20 egeltjes bij u gehad' cort AUTO RIALT0 'Galapagos' de mooiste DAGJE WINKELEN? 27 WINKELS VOL LENTE IDEEËN OP DE RIJNEKE BOULEVARD Opties voor nieuwe kever Bolkestein beschikbaar als premier X e, :t Kuifje JI ar Tibet 'Truckers kunnen zich niet aan de wet houden 'Zelfportret met litteken' brengt discussie over de weer op Den Haag 'onzichtbare koning CNN verkleint del wereld./' I Molukse jongeren 'zoeken' plaats in de j Nederlandse 5 samenleving. NR. 41679 LOSSE NUMMERS 1,80 ZATERDAG ƒ2,30 leriment gericht op bereikbaar houden binnenstad den wil een experiment uitvoeren met ondergronds J derenvervoer. De gemeente stuurt een dezer dagen brief naar Den Haag met het verzoek in aanmerking omen als proefproject. Het experiment is er vooral op ht de binnenstad bereikbaar te houden. ben gemeld. Leiden wil het ge bied rond de Aalmarkt opnieuw inrichten. In de voorlopige plannen is een nieuwe winkel gebied gedacht tussen V&D en de de Vrouwensteeg. De be voorrading daarvan is in de krappe Leidse binnenstad een groot probleem. Het gemeente bestuur zoekt daarom naar ma nieren om de binnenstad niet alleen aantrekkelijk, maar ook bereikbaar te houden. Onder gronds goederenvervoer kan daaraan volgens Leiden een goede bijdrage leveren. •Volgens een interdeparte mentale projectgroep heeft on- kabinet heeft gisteren, in brjef aan de Tweede Kamer, öef gereageerd op de moge van ondergronds sport via buisleidingen De resultaten van de onderzoeken zijn derma- ied dat het kabinet geld be- Üiaar stelt voor vervolgon- oek. Nieuwe proefprojecten ten inzicht geven in de fi- ieel-economische haal- [heid van ondergronds sport. Leiden en Utrecht de eerste gemeenten, die en proefproject heb- else (68) aangereden door vrachtauto <-/ srs welk» eric-jan berendsen - loemt zichzelf een 'teutebel' verkeer, want ze is altijd I voorzichtig. Kijkt twee keer rlinks, twee keer naar rechts iok altijd achterom. Maar de ijding met een vrachtwagen oplegger vol met betonpa- heeft mevrouw C. Wannink- woensdagochtend nooit iaankomen. verwonderlijk, want de uffeur van de combinatie 12662|jste komende vanaf de Jan Houtbrug in Leiden, zijn :n richting Lammenschans- het gevaarte pas op het I [laatste moment rechtsaf de "IGlIperwoudsesingel op te stu- precies op het moment dat ouw Wanninkhof op haar passeerde, richting Lam- ischansweg. ,,Ik dacht dat vrachtwagen rechtdoor Van de botsing zelf kan óch weinig herinneren. „Ik alleen nog dat ik op de ad viel, stop, stop, stop heb en gillen, en dat ik op een moment ruggelings !er de wagen vandaan werd okken. Ik zie die vier grote len nog zo voor me", vertelt haar huis in de Leidse Ste- 03 oo|shof. instantie wilde de uffeur eerste hulp verlenen, zat op zijn knieën rt>t me, aaide mij over mijn fd en zei: mevrouw ik heb u gezien. Maar op dat IS draf nent had ik geen pijn en "eidea ^t: '00P zo we§- getuigenverklaringen politie kunnen afleiden de chauffeur van de vracht en, een 26-jarige man uit erden, inderdaad op het ste moment rechtsaf de iterwoudsesingel wilde oprij- i, waarbij mevrouw Wan- ihof onder de combinatie rei ichtkwam. Meteen daarop Airconditioning. Voor t juiste klimaat. Uw Official Carrier Dealer Weber Koeltechniek BV Leiden Tel. 071-5455656 wijzigingen aanlevertijden i.v.m. koninginnedag 150.44! deze )p Koninginnedag, donderdag 30 april a.s. ïva onze kantoren gesloten, gpf Advertenties voor deze dag (kader- en ubrieksadvertenties "sleutels") moeten uiterlijk »HHarn voensdag 29 april om 12.00 uur in ons bezit zijn. Uitsluitend familieberichten voor 30 april kunnen ijden! Advertenties voor de uitgave van vrijdag 1 mei Jj,hve kader- en rubrieksadvertenties "sleutels") moeten Qcprc) literlijk woensdag 29 april 15.00 uur in ons bezit zijn. jistere)Alleen familieberichten voor 1 mei kunnen ^/rijdag 1 mei tot 09.00 uur worden opgegeven. Pecf Advertentie-exploitatie stopte de chauffeur om een voetgangster te laten overste ken. Toen het slachtoffer onder de auto probeerde uit te krui pen, gaf de chauffeur weer gas waardoor de vrouw met haar jas aan de vrachtauto bleef haken en zeven meter werd meege sleurd. De zojuist overgestoken voetgangster slaagde er in de chauffeur te waarschuwen. ,,Op weg naar het Rijnland- ziekenhuis zei de broeder van de ambulance tegen mij: me vrouw, u heeft twintig engeltjes op uw schouder gehad. Het is eên wonder dat u dit ongeluk heeft overleefd." Na onderzoek in het ziekenhuis bleek dat ze kneuzingen aan been, bekken, buik, borst en schouder aan het ongeval heeft overgehouden. „Wonder boven wonder, want voor hetzelfde geld had ik hier niet meer gezeten." Mevrouw Wanninkhof wil nog één ding kwijt, een bood schap aan de gemeente: „Dat kruispunt is levensgevaarlijk. Als het stoplicht voor de auto's die rechtsaf willen op groen staat', mogen ook de voetgan gers en de fietsers door. Dat kan toch niet, dat is levensgevaar lijk. Daar moet héél snel iets aan gebeuren." dergronds goederentransport veel voordelen voor het milieu, veiligheid, bereikbaarheid en ruimtebeslag. Voorts is geble ken dat eenderde van alle bin nenlandse vervoer op den duur door buizen kan. OTB levert het meeste rende ment op, wanneer een landelijk netwerk van verbindingen wordt aangelegd. Namens het kabinet schrijft minister De Boer van VROM dat onder gronds transport de eerste mo gelijkheid is om economische groei mogelijk te maken zonder dat het milieu navenante scha de oploopt. Bij ongewijzigd be leid is het wegvervoer in Neder land in 2020 verdubbeld ten op zichte van 1995. Dat geldt ook voor de uitstoot van kooldioxide en stikstof. Er is het kabinet dan ook veel aan gelegen deze ont wikkeling om te buigen. Sfycrrrtt D Weversbaan 12 Leiderdorp Tei, 071 -54 17 493 lisse De winnaar in de categorie praalwagens van het bloemencorso dat vandaag door de Bollenstreek trekt is 'Galapagos Eiland' van groep De Zilk. De jury roemde de Galapagos-wagen voor zijn weidse vorm geving, de bewegende delen en de kleine waterval die in de wagen is verwerkt. foto hielco kuypei Vlakbij in Zoeterwoude Rijndijk (afslag A4, richting Alphen a/d Rijn) De start van de Singelloop '98. Ramses Bekkenk was net als vorig jaar de beste. eric-jan berendsen De 23ste Singelloop door Lei den is gisteravond gewonnen door Ramses Bekkenk, die het evenement vorig jaar ook al won. De atleet van AV Leiden raffelde de 6,1 kilometer af in een tijd van 17 minuten en 37 seconden. Hij werd op bijna een halve minuut gevolgd door clubgenoot Jan Kortekaas (18.05) en Jaap de Knegt van Rotterdam Atletiek die 18.07 liet noteren. Bij de wouwen liep Barbara Kamp de snelste tijd: 21 minuten en twee seconden. Precies om half acht schoot burgemeester C. Goekoop de 2011 deelnemers vanaf het EWR-terrein de Maresingel op. Ruim drie minuten na het startsignaal was de laatste deel nemer door het hek verdwenen. Op dat moment maakte Bek kenk op de Zoeterwoudsesingel al tempo en schudde de con currentie van zich af „Ik moest even orde op zaken stellen." De opbrengst van de Singel loop, 12.500 gulden inclusief sponsoring, werd gisteravond na afloop van de wedstrijd ver deeld over twee goede doelen. Zorgcentrum Roomburgh kreeg 5000 gulden voor de inrichting van een leeshoek voor de bewo ners. Het Sint Elisabeth Gast huishof in Leiden ontving 7500 gulden om een piano aan te schaffen die de bewoners moet ondersteunen tijdens hun sa menzang. De organisatie van het evene ment had dit jaar voor het eerst een cheque beschikbaar gesteld voor leerlingen die hun basis school tijdens de Singelloop het leusden. anp Volkswagenimporteur Pon in Leusden gaat opties uitgeven die het recht geven op de aanschaf van de New Beetle, de moderne inter pretatie van de VW Kever. Op die manier moeten serieuze kopers een eerlijke kans krijgen op een exemplaar. De maatregel moet bo vendien woekerprijzen voorkomen. De gratis opties zijn persoons gebonden en niet overdraagbaar. Bovendien verplichten de kopers zich de auto niet binnen drie maanden te verkopen. De belangstel ling voor de New Beetle is overweldigend. De eerste exemplaren zijn al via 'grijze' import uit Amerika gehaald. VERHUIZEN 90% organisatie 10% vervoer Ook boedclopslag en piano-. Tipkcr verhuist particulieren e bedrijven socpclen efficiënt n, waar ook ter wereld. kunst- en antickvervoer KU ERKENDE I VERHUIZERS Bel voor informatie of offerte: IW HM 071-561 75 42 Dobbeweg 8, Voorschoten. Fax 561 94 45 foto mark lamers beste hadden vertegenwoor digd. Het werd een nek-aan- nek-race tussen de Rudolf Stei- nerschool en de Lucas van Ley- denschool. Uiteindelijk ging de waardebon van 1000 gulden na^r de Lucas van Leyden- school die voor dat bedrag sportartikelen mag kopen. Volgend jaar wordt de Singel loop in verband met de tulpva kantie én de viering van konin ginnedag op vrijdag 23 april ge houden. Pagina Leiden: Meute wacht op eindschot Goekoop - Vloeren - Aanrechten - Tafels - Zuilen - Onderhoudsprodukten Uit eigen Import Langstraat 56d Wassenaar Tel: 070 5177 070 "Boordcomputer tast levenssfeer chauffeur aan' haarlem pauline blom De boordcomputer, die volgens planning vanaf het jaar 2000 in het zware verkeer de tachograaf zal vervangen, tast de privacy van de chauffeurs ernstig aan. Werkgevers en politie kunnen via de 'black box' de gangen van een chauffeur 365 dagen per jaar nagaan. De Haarlemse ad vocaat mr. J.B. Vallenduuk: „Dat is in mijn ogen een ernstige aantasting van de persoonlijke levenssfeer." Daarnaast zullen de gegevens die de boordcomputer vastlegt gebruikt worden om met terug werkende kracht boetes voor te hard rijden uit te delen. Dat is momenteel, volgens de huidige tachograaf-verordening uit 1974, in Nederland niet toege- Vallenduuk heeft het concept 'Tachograafverordening', dat vorige week in het publicatie blad van de Europese Gemeen schap is verschenen, bestu deerd. Het plan is het Europese parlement reeds gepasseerd, maar moet nog goedgekeurd worden door de ministerraad. Pagina 5: 'Het wordt nog een stevige discussie' Burger voelt niet veel voor 24-uurseconomie DEN HAAG GPD De doorsnee Nederlander voelt weinig voor de 24-uursecono mie, waarin het bedrijfsleven 24 uur per etmaal en zeven dagen per week in touw is. Een meer derheid keurt deze ontwikkeling af. Er is een brede behoefte aan een dagelijks en wekelijks 'rust punt'. De Nederlanders willen meer vrije tijd en een groot aan tal mensen wil daarvoor best geld inleveren. De basis voor een '24-uurs economie' lijkt mager. Er is wel bereidheid om op onregelmati ge tijden te werken, maar alleen als daar extra geld tegenover staat. Voor de meeste Nederlan ders is de zondag heilig: als de baas wil dat er die dag wordt gewerkt, moet hij maar 55 pro cent meer betalen. Alleen het verruimen van de winkelslui tingsregeling krijgt instemming. Dat blijkt uit de enquête 'De Staat van het Land 1998', waar van deze krant vandaag de eer ste resultaten publiceert. De en quête is een initiatief van de Stichting voor Economisch On derzoek van de Universiteit van Amsterdam (SEO), en de Geas socieerde Pers Diensten (GPD), waarbij ook deze krant is aange sloten. Ruim 42.000 mensen hebben in januari de vragenlijst ingevuld en opgestuurd. HET WOORD IS AAN Tién Tjien Haat die in een dag wordt geboren, doet er duizend jaar over om te sterven. >~r r van uitJiet westen regen" VANDAAG 52 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur 21 Economie 9 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving14 Regio13,15,17,19 RTV/programma's10,11 Schrijvende lezers15 Sport27,29,31 Strips8 Uitgaan De kampioenenkweek van theatergroep Growing Up in Public, een thriller in Het Ou de Raadhuis in Hoofddorp op vrijdag 1 mei, waarvoor op de pagina Uitgaan een kor tingsbon. WD-leider Bolkestein is be schikbaar als premier als zijn partij bij de komende Kamer verkiezingen de grootste wordt. Hij zei dat gisteren in een debat met PvdA-lijsttrekker Kok voor RTL-televisie. Bolkestein is de enige WD-kandidaat voor het premierschap. Volgens Kok kan de PvdA toch deelnemen aan een twee de paarse kabinet als de WD de grootste wordt. Het land is er volgens hem niet bij gebaat als de sociaal-democraten dan aan de kant blijven staan. Zelf zal Kok dan echter in de Kamer gaan zitten. ZOMER- R0MMELMARKT GROENOORDHALLEN Za. van 09.00-16.00 uur Inl. 071-5212521 Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: |D Per maand Per kwartaal Öautomatisrlj |f. 94,15! I automatisch (f. 32,70) Oaccepigiro (f. 95, Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. ofbel 071-51 28030 71 2141"400121"

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1