Leidsch Dagblad Jeltsin ontslaat hele regering 13 25 3 )verstap Slootweg naar Cat wijk slaat in als bom BEL: 071-5128030 iond eist vertrek van lirecteur muziekschool Der-Hollanders waren fkomstig uit Koudekerk' 'olitie in Twente olt drugsbende op Carlo Picornie herdacht Van Zon nieuwe burgemeester Lisse NS kampen met graffitiplaag SER wil lagere inkomstenbelasting FtmNCk TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. WNDAG 23 MAART 1998 hick Boys zet speler uit selectie OPGERICHT 1 MAART,1860 Binnenland Buitenland Racisme kost bedrijven handenvol geld Britten houden niet van Europa en dat laten ze blijken ook Kerk en Samenleving Beleving Stille 8 Omgang 'pluriform' Radio en Televisie Cultuur en KuRst Nog geen abonnee? Chaos bij verjaardag Kindernet It boekebal sluit de boekenweek af abonnee^ 1/vviwiiiivvnui 'SERVICE iatwuk rob onderwater ieter Slootweg speelt vol enti seizoen bij Katwijk. De 'alkenburgse voetballer naakte dat zaterdagmiddag lekend. Die mededeling sloeg als een bom bij zijn club )uick Boys. Slootweg kreeg te horen dat hij met onmiddel lijke ingang uit de selectie van lie blauwwitten is gezet. Het bestuur van Quick Boys beeft de oorlog verklaard aan de zustervereniging uit het kustdorp. Arie de Vreugd, nanager technische zaken. it men op Nieuw Zuid geen rekening meer houdt net het herenakkoord tussen de zaterdaghoofdklassers. Volgens die overeenkomst aemen de clubs geen spelers ran elkaar over. Quick Boys lerdenkt Katwijk ervan dat Slootweg 'is gehaald'. De Vreugd: ..Het is afgelopen met dat herenakkoord. Als wij Marco de Ridder van Katwijk Killen, dan gaan we hem ook lalen." Ook tussen de trainers van beide clubs komt het waar schijnlijk niet meer goed. Tot dit weekeinde gingen Cees Tempelaar (Quick Boys) en lob Kootwijk (Katwijk) als vrienden door het leven. Tempelaar: „Als vrienden ga je niet op deze manier met el kaar om. Vrijdag zag ik Koot wijk nog en dan krijg je een dag later zoiets op je bordje. Hier houd ik een bittere smaak aan over, voor mij be tekent vriendschap iets an ders. Bob had Slootweg ge woon terug moeten sturen." Bob Kootwijk, de trainer van Katwijk, begrijpt de teleurstel ling van Tempelaar. „Maar Pieter wilde zelf naar katwijk komen. En moet ik zo'n jon gen dan naar een andere club laten gaan? Ik zit bij Katwijk niet voor mezelf, maar voor de club. Menselijk gezien had ik best moeite met deze kwes tie, maar de voetballerij zit te genwoordig anders in elkaar. Dat ze Pieter direct uit de se lectie hebben gezet is jam mer. Het zegt genoeg over de wijze waarop Quick Boys met mensen omgaat. Toine l'Ami kondigde vorig seizoen ook aan dat hij naar Ter Leede ging. Daar baalde ik ver schrikkelijk van, maar ik heb l'Ami wel tot het einde van het seizoen laten spelen." Pagina 15: Slootweg teleur gesteld in reactie QuickJJoys ht gedonder moet afgelopen zijn aad rietveld vakbond en het personeel 3 Leidse muziekschool ei- l het aftreden van directeur lekker. In een verklaring aan bestuur hebben zij het ver- uwen in de interim-managei' ezegd. Het eenzijdig door ctie en bestuur genomen sluit om de school te privati- was de druppel die de imer deed overlopen. Mevrouw Hekker is alleen Personeelsbelangen resseren haar totaal niet", voorzitter W. de Ru van de ememingsraad. „Directeur eer moet weg", vindt be urder S. Custers van de FNV. kan moeilijk het bestuur jsturen. Daar zitten allemaal ïouders en raadsleden in. ir het is duidelijk dat ook zij vrijuit gaan." akbond en personeel heb- i tal van klachten over de in- in aan den run ivo pommerel erste Hollanders komen uit lekerk. Dat beweerde pro- ir H. van der Linden zater- tijdens een lezing bij de orische Vereniging Alphen. ;ns de historicus lag er ooit dorpje ten noord-westen Koudekerk, dat eens het mruchte 'Holüant' kan zijn eest. Van het dorpje is na ideringen in de negende w en overstromingen aan eind van de twaalfde eeuw meer is teruggevonden, it is allang bekend dat Hol- een verbastering van Holt- ergens in de deze buurt st liggen. Het centrum van •olitie Twente heeft met 125 lewerkers een omvangrijke jsbende opgerold. Vermoed tdt dat de bende de verdo- middelen invoerde uit Spanje en in Nederland, ind en Groot-Brittannië ver- lelde. In verband met de i zijn onlangs zes verdach- in Enschede, een in Markelo een man uit Purmerend aan- ouden. organisatie kon worden President zorgt in zijn eentje voorpolitieke aardverschuiving HET WOORD IS AAN Giovanni Guareschi Men schrijft een belediging gemakkelijk in het zand, maar de beledigde ziet haar in graniet gebeiteld. De Russische president Jeltsin heeft vanmorgen een poli tieke aardverschuiving veroorzaakt, door volkomen on verwacht mee te delen dat de hele regering van premier Tsjernomyrdin is ontslagen. Jeltsin neemt het premier schap tijdelijk zelf waar. moskou AFP-DPA-Rtr de verbetering in de economie, zo zei Jeltsin in een toespraak voor de televisie. De president is vooral verbol gen over de langzame uitbeta ling van salarissen in de over heidssector, waarvoor de rege ring in Moskou nauwelijks geld De president wil nu een 'krachtigere, meer energieke re gering' aanstellen, die beter is opgewassen tegen haar econo mische en sociale taken. De be volking moet meer merken van heeft. Russische mijnwerkers hebben al herhaalde malen het werk neergelegd, omdat zij geen loon ontvangen. Jeltsin beloof de vorig jaar al dat hij zou zor gen voor uitbetaling van de ach terstallige salarissen. De afgetreden premier Tsjer nomyrdin is door Jeltsin belast met de voorbereiding van de presidentsverkiezingen in het jaar 2000. Deze verkiezingen noemde Jeltsin van beslissend belang voor de toekomst van Rusland. Jeltsin gaf niet aan of deze stap betekent dat hij Tsjer nomyrdin beschouwt als zijn kandidaat om hem op te vol gen. Behalve de premier zijn ook eerste vice-premier Tsjoebais en minister van binnenlandse zaken Koelikov niet meer in functie, aldus een mededeling van het Kremlin. De Russische president vraagt de andere le den van de regering aan te blij ven tot er een nieuw kabinet is samengesteld. Over het lot van de andere eerste vice-premier, Boris Nemtsov, is nog niets be kend. Tsjoebais krijgt volgens het Kremlin een andere baan, maar het is niet duidelijk of dit in de nieuwe regering is. Het Kremlin onderstreepte dat de maatregel verder geen veranderingen in de economi sche en buitenlandse politiek tot gevolg zal hebben. De beurs van Moskou reageerde echter geschokt op de mededeling en stortte ineen. De koersen daal den met 6 procent. overwégérid terim-manager. „Ze heeft niets anders gedaan dan uitverkoop houden", zegt Custers. „Afspra ken over de 36-urige werkweek, die toch al begin 1997 is inge voerd, zijn er nog steeds niet. Het personeel vraagt al jaren om aanstellingsbrieven. En nu komt die privatisering daar overheen." „Het gedonder moet maar eens afgelopen zijn", zegt Cus- ters..„De motivatie van het per soneel lijdt eronder. Wij hebben het bestuur en de directeur van de muziekschool uitdrukkelijk gevraagd met ons te praten over de privatisering. En dan ploft er bij de medewerkers opeens een brief op de mat, waarin staat dat het besluit al is gevallen. Daarmee bruskeer je het over- Pagina Leiden: 'Niet privatise ren over hoofden van perso neel' uur 27! 0° 0° 5711° 50% 70% 30% ïsssé# 30% 20% 30% Uitgebreid weeroverzicht op pagina 0 VANDAAG 26 PAGINA'S Buitenland Cultuur Economie .25 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving8 Regio7,9,11 RTV/programma's13 Sport15 t/m 26 Strips Uitgaan -24 beverwuk Ajax-supporters leggen bloemen op de plek langs de A9 waar een jaar gele den Carlo Picornie om het leven kwam bij een treffen tussen aanhangers van Ajax en Feyenoord. De 35-jarige Picornie werd door een Feyenoord-aanhanger met een klauwha mer op zijn hoofd geslagen. Begin deze maand werd een 23-jarige man, die werd gezien als een van de hoofdverdachten, tot vier jaar cel veroordeeld. Holland lag echter in het begin van de dertiende eeuw, toen Holland al een begrip was, in Leiden. Bij de opbouw van Holüant is er volgens Van der Linden van afgezien om de naam Holland te verbinden aan een gehucht. In het begin van de twaalfde eeuw vertrokken gastarbeiders uit de Rijnstreek naar Duitsland om het land van de aartsbis schop van Bremen en Hamburg te ontginnen. Deze mensen, die zich als eersten 'Hollanders' noemden, gaven daar, onder leiding van priester Hendrik uit Rijnsaterwoude, het Duitse landschap een Hollands uiter lijk. lisse wim wegman Lisse krijgt per 1 juli een nieu we burgemeester: mevrouw C. van Zon-Langelaar. Zij volgt burgemeester G. van der Kroft op, die met ingang van die datum met pensioen gaat. Mevrouw Van Zon is op dit moment nog burgemeester van de gemeente Groenlo. De nieuwe burgemeester van Lis- se is lid van het CDA. Ze is 49 jaar. utrecht cpd De Nederlandse Spoorwegen kampen sinds begin dit jaar met een graffitiplaag rond Utrecht. De eerste maanden van 1998 stelde de spoorwegpolitie 26 ge vallen vast van het bekladden van treinen. Dat is aanmerkelijk meer dan de maanden ervoor. Utrecht springt er landelijk uit, als een van de plaatsen waar de meeste treinen met verf of andere middelen worden be spoten. Andere plaatsen waar volgens de NS op dit moment opvallend veel graffiti op trei nen wordt aangetroffen zijn Haarlem, Voorburg en Heerlen. Vooral in januari en februari was het geregeld raak. Volgens woordvoerder R. Hageman van de spoorwegpolitie is dat waar schijnlijk het gevolg van het mooie weer in die periode. Bij regen zijn de kladderaars niet actief, omdat de verf niet goed houdt op natte treinstellen. Violiste Emmy Verhey treedt met haar jonge strijkorkest op in schouwburg De Meerse in Hoofddorp. Olieprijs tien procent omhoog SINGAPORE ANP-KRF-Rtr De olieprijzen zijn vanochtend fors gestegen. Op de markten in het Verre Oosten gingen de no teringen met ongeveer tien pro cent omhoog. De plotselinge stijging is een gevolg van plan nen van een reeks olieproduce rende landen om de productie te beperken. Saudi-Arabië, Mexico en Ve nezuela maakten gisteren, na geheim overleg in Riyad, een gezamenlijke actie bekend om de wereldproductie vanaf 1 april te beperken met 1,6 2 miljoen vaten (van 159 liter) per dag. De totale wereldproductie bedraagt op dit ogenblik onge veer 75 miljoen vaten per dag. Aanleiding tot de actie is de da ling van de olieprijzen. De afge lopen maanden werd het laag ste peil in bijna tien jaar bereikt. Pagina 6: Olielanden beperken productie Hogere ecotax en BTW van 17,5 naar 19 procent DEN HAAG ANP ontmanteld, omdat zij bezig was met een transport van 600 kilo hasj en wiet naar Engeland. De straatwaarde van de drugs, die waren verborgen in een vrachtauto tussen een lading kamerplanten, was zo'n zes mil joen gulden. Daarnaast werd in een Epschedese woning hon derd kilo hasj ter waarde van één miljoen gulden aangetrof fen. In totaal werden op twaalf plaatsen in Enschede en omge ving, Markelo en Goor en Pur merend huiszoekingen gedaan. Vakbeweging én werkgevers zijn het binnen de Sociaal-Eco nomische Raad (SER) eens ge worden over een advies aan het kabinet om de inkomstenbelas ting te verlagen en de indirecte belastingen (zoals BTW en mil ieuheffingen) te verhogen. Volgens bronnen binnen de SER moeten de huidige tarieven in de inkomstenbelasting om laag naar 30 procent (nu 36 pro cent) voor de eerste schijf en 40 procent (nu 50) voor de tweede. Het toptarief gaat van 60 naar 50 procent. In ruil voor de lage re inkomstenbelasting gaat de BTW omhoog van 17,5 naar 19 procent en gaat ook de ecotax omhoog. Een bedrag van ruim acht miljard gulden wordt zo verschoven van directe naar in directe belastingen. De SER wil verder de belas tingvrije voet afschaffen (in 1998 8.207 gulden) en daarvoor in de plaats heffingskortingen invoeren. Bij dat laatste gaat het om vaste bedragen voor ieder een. Daardoor komt een einde aan het feit dat iemand met een overdraagt aan een partner hoog inkomen meer profiteert zoals nu nog mogelijk is met de van de huidige belastingvrije belastingvrije voet. voet dan iemand met een laag De VVD-fractie in de Tweede inkomen. Bovendien wil de SER Kamer vindt dat bij de herzie- de mogelijkheid schrappen dat ning van het belastingstelsel de iemand zijn heffingskorting belastingvrije som moet ver- GOED NIEUWS Doe de onderstaande quiz en ontdek of u wellicht een nieuwe impuls aan uw gezondheid kunt geven! Omcirkel het antwoord dat op u van toepassing is en tel de punten op. 1Eet u dagelijks 2 ons (4 groentelepels) groente: 2. Eet u dagelijks 2 stuks fruit: 3. Rookt u: 4. Drinkt u dagelijks 3-4 glazen melk(produkten) 5. Voelt u zich fit: 6. Bent u ouder dan 45 jaar: 7. Eet u vegetarisch: Totaal (tel de punten op): Uw score is: 0-1 punten: U komt niets te kort 2 punten: Overweeg een advies 3-7 punten: Bel 0800 0280280 (gratis) dwijnen. Dat maakt geld vrij voor een forse tariefverlaging in de loon- en inkomstenbelasting. Die tarieven zouden moeten dalen naar 21, 36 en 50 procent, tegen 36, 50 en 60 procent nu. WD-Kamerlid Hoogervorst heeft dat vandaag naar voren gebracht bij, een overleg met minister Zalm en staatssecreta ris Vermeend van financiën over hun nota Belastingen in de 21ste eeuw. De PvdA heeft aangegeven voor een minder drastische be nadering te kiezen. Zij wil de belastingvrije som omzetten in een voor iedereen gelijke aftrek post. Het CDA wil de belastingvrije som handhaven, maar geleide lijk aan verlagen. Dat maakt de weg vrij voor een geleidelijke ta riefsverlaging. Op middellange termijn moet dan een toptarief van 50 procent ontstaan. Om bij deze operatie negatieve koop krachteffecten te voorkomen zou er een vierde belastingschijf ingevoerd moeten worden voor de laagste inkomens van bij voorbeeld 20 tot 25 procent. W<DtfSUB> OJP Win een compleet verzorgde reis naar de wedstrijd Doe mee aan ons WK spel vandaag in deze krant - Plaats rolt? bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: naaml Per kwartaal Qauiomatisch (f. 94. l.r») Oacceptgiro (I. 95,15) W I automatisch If. 32,70) iNr. bank/giro: i Bij automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadeau, i Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. e bon in een envelop, zonder postzegel. OF BEL 071-51 28 030 '712141 "4001 14" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1