KEUKENS TV West voorlopig toch gered «ilitiemacht loodst rnafval Ahaus in den Dogtroep in ankrijk verdronken Reuzencomputer CD in Leiden weer betrapt op kopen van handtekeningen VERRASSEND, VEELZIJDIG, wsgjj§ VERBAZEND SP VOORDELIG: RIJNEKE BOULEVARD 4' 'Baan AUTOBOOT Benoeming Duisenberg dichterbij ZONDAG GEOPEND ttmmmm CAS3A RDAG 21 MAART 1998 Orkater en de Howard Hughes. demonstrant zwaargewond - lorin machtsvertoon is rond om kwart over acht insport van zes contai- itussenopslagplaats voor :tief afval in de Duitse laats Ahaus in gereden, laatste baanvak kwam tot stilstand toen twee- d demonstranten vanuit igebied de rails bezetten, den door massaal toege- stj ide politie met wapen- los i waterkanonnen verwij- 124t Daarbij raakte één de- rant zwaargewond. Met nders werden aan rails [etende demonstranten laakt. de rand van Ahaus stond d tussen zes uur en half dl omdat actievoerders erkt de spoordijk had- idergraven. Het gat werd jg ontdekt door een die demonstranten uit langs het spoor verwij- Niet een politie-bulldo- ttd het gat gedicht. Daar- tef de trein stilstaan om- Kr Nationale Ballet overleden na val «e tragische ongevallen deze week drie kunste- uit Nederland de dood te ien tijdens de uitoefening un beroep. De twee Ne- ders die dinsdag verdron- de rivier Mayenne (bij Jeuville in West-Frank- aren leden van de vaste Dogtroep. En in Am- m overleed gisteren Na Ballet-danser Alexander' •Kyrie (35) aan de gevol- n een val (woensdag) in estbak van Het Muziek- Nederlander Wieger ima (33) speelde in veel iep-voorstellingen de INEN: MN: ilea ia div. kleuren, o.a. ling, chin, kleur, off e, blauw etc. WEES: Hek (honderden modellen) )10NIAAL: r Hek uit India, Indonesië. i, stoelen, salontafels, ibles. MPEN: islng, brons, rotan, etc. DEAUWINKEL Dokter Spock, een fenomeen. De Bond tegen Humor is het lachen i vergaan. ty De'formule van de hitmachines Spice Girls en Backstreet Boys. Medewerkers opgelucht na besluit van provincie dat een bom op de rails werd vermoed. Na het oponthoud reed de trein, begeleid door een heli kopter met schijnwerpers, ver der over het hermetisch afgeslo ten industriegebied van Ahaus, onder een snerpend fluitconcert van demonstranten, naar het station in het centrum. Vandaar ging het verder richting opslag plaats, over een met pantserwa gens, waterkanonnen en poli- tiecordons afgezette strook van twee kilometer. Demonstranten hadden hier geen kans meer de trein te hinderen. De acties van ongeveer acht duizend demonstranten in Ahaus hadden een overwegend vreedzaam karakter, waarbij ook naar schatting 25.000 poli tieagenten terughoudend optra den. Grote woede onder de de monstranten wekte een uiterst agressieve groep politieagenten uit Berlijn, die wild op de de monstranten insloeg. In totaal werden meer dan zevenhon derd demonstranten aangehou den en later weer vrijgelaten. TV West is voorlopig gered. De provincie Zuid-Holland heeft gisteren na een urenlang debat besloten om de zender 1,2 miljoen gulden te geven. Voorwaarde is wel dat met de aandeelhouders een 'juridisch afdwingbare overeenkomst' wordt gesloten waarin staat dat die aan deelhouders tot 1 januari 2001 eventuele nieuwe verlie zen volledig voor hun rekening nemen. den haag monica wesseling annet van aarsen De aandeelhouders zijn inmid dels voprzichtig akkoord gegaan maar de partijen moeten vol gende week nog om de tafel voor definitieve sdspraken. De medewerkers van TV West reageerden opgelucht maar van een juichstemming was nog geen sprake. „We zijn er nog", verzuchtte hoofdredacteur Hugo Schneider. „Er zijn geen onomkeerbare voor ons nega tieve besluiten genomen. Maar we moeten nu nog weer een week wachten voordat we zéker weten dat we door kunnen gaan. Het duurt allemaal ver draaid lang. Het was me een lief ding geweest als de provinciale staten volmondig 'ja' hadden gezegd." WD en D66, bij het begin van de vergadering nog fel tegen fi nanciële steun voor de zender, draaiden in de loop van het chaotische debat langzaam bij. D66 kwam met het voorstel om de aandeelhouders juridisch te verplichten nieuwe verliezen tot 2001 te dekken. De democraten werden gesteund door de libe ralen. Op dat moment leek het erop dat de reddingspoging van de regionale televisiezender zou mislukken. Voorzitter G. Liever- se van de aandeelhoudersverga dering gaf te kennen dat hij on der deze voorwaarden niet met de provincie in zee zou gaan. „Dit is een onbegaanbaar pad. We zouden moeten onderhan delen met het mes op onze keel." Een door het CDA ingediend 'amendement op het amende ment' zorgde ervoor dat eind 1999, als een nieuwe zend machtiging wordt afgegeven, een soort controle plaatsheeft van de gestelde voorwaarden. Dat geeft de aandeelhouders hoofdrol, terwijl de Italiaan Marco Biagioni (29) als lichtont werper bij het gezelschap werk te. De twee waren naar Frank rijk getogen voor een filmpro ject van Dogtroep. In een verklaring spreekt Dogtroep van een harde klap: „Niet alleen verliezen we twee collega's met vakmanschap en grote ideeënrijkdom, maar vooral ook zijn we twee innig geliefde vrienden kwijt". De toedracht van het ongeval staat nog niet vast. Het lijkt erop dat Biagioni tijdens het kanovaren is omgeslagen en dat Woudsma hem vervolgens vanaf de wal te hulp is geschoten. De Mayenne kent een aantal gevaarlijke draaikolken. Het ongeval als gevolg waar van danser Money-Kyrle om het leven kwam, gebeurde woens dag tijdens de generale repetitie van Romeo en Julia, het sprook jesballet dat diezelfde avond in première zou gaan. De danser schoot Wayne Eagling, artistiek directeur van het Nationale Bal let, te hulp toen deze achteruit lopend in de orkestbak viel. Bei den vielen tweeënhalve meter. Eagling mankeerde niets, maar de danser liep een ernstige schedelbasisfractuur op. De Engelsman Money-Kyrle kwam in augustus 1987 in dienst bij Het Nationale Ballet als lid van het Corps de Ballet. Per september 1989 werd hij bevorderd tot Coryphee. De voorstelling van Romeo en Julia van gisteravond werd afgelast. Mede op verzoek van de familie gaan de geplande uitvoeringen vanaf vanavond wel door. parus» Computers zijn in de loop der jaren steeds kleiner en handzamer geworden. Maar om aandacht te vragen voor een expositie over Inter net, werd deze reuzencomputer ontworpen. Die natuurlijk klein blijft in verhouding tot de Eifeltoren. foto aplaurantrebours DE LUISTERAARS ^^ORADES Oracle Designer 2000™ specialis www.orades.nl leiden» ruud sep VERHUIZEN 90% organisatie 10% vervoer Tipker verhuist particulieren en bedrijven soepel en efficiënt naar waar ook ter wereld. SM ERKENDE I VERHUIZERS I Bel voorinformatie of offerte: 71-561 75 42 Dobbeweg 8, Voorschoten. Fax 561 94 45 Centrumdemocraat D. Meijer heeft opnieuw geld betaald aan mensen die hun handtekening wilden zetten onder de kieslijst van de CD. Afgelopen donder dag ronselde Meijer bij diaco naal centrum De Bakkerij aan de Oude Rijn daklozen die te gen betaling van veertig gulden tekenden voor de CD. De partij heeft de handtekeningen nodig om in het Leidse kiesdistrict, dat 46 gemeenten omvat, mee te mogen doen aan de Tweede- Kamerverkiezingen. In januari van dit jaar paste Meijer dezelfde strategie toe bij het verzamelen van handteke ningen voor de gemeenteraads verkiezingen. Hij zou toen on der andere een aantal bezoekers van jongerenhotel Lits Jumeaux vijftig gulden hebben betaald in ruil voor hun steun aan de CD- lijst. Deze kwestie leidde uitein delijk tot kamervragen over de mogelijkheid om het betalen voor handtekeningen strafbaar te stellen. Donderdag zou Meijer niet al leen hebben betaald voor de handtekeningen, hij zou de handtekeningen bovendien on der valse voorwendselen heb ben verzameld. „Eén van de mensen die had getekend kwam later terug omdat hij zijn handtekening wilde terugtrek ken. Hij had gedacht dat hij op 'die partij van de tomaat' had gestemd", vertelt G. van Nieuw koop van het bureau verkiezin gen op het stadhuis. Meijer zou bij De Bakkerij hebben gestaan met stickers van de Socialisti sche Partij. SP-lijsttrekker C. Vergeer reageert geschrokken op het bericht dat de CD zijn «u» w RIJNEKE BOULEVARD kkbij in Zoeterwoude Rijndijk (afslag A4, richting Alphen a/d Rijn) Weversbaan 12 Leiderdorp Tel. 071 - 58 98 900 tentoonstellingen Stoom. Staal en Studeerkamers Cold Fusion (Richard Meitner) zondag 22 maart workshop voor de jeugd Maak je eigen speelgoed van 14 00 tot 16.00 uur in Museum Boerhaave. Leiden Lange St. Agnietenstraat 10 071-5214224 partij zou misbruiken. „Ik ga kijken of dit juridisch aan te pakken is", aldus Vergeer. De actie van donderdag le verde de CD vier handtekenin gen op, waaronder die van de man die bij nader inzien zijn handtekening wilde terugtrek ken. „Want een handtekening die eenmaal is gezet, kun je niet meer ongedaan maken", weet Van Nieuwkoop. Een Marokkaanse man die door Meijer was geronseld, mocht uiteindelijk niet tekenen omdat hij geen Nederlands paspoort had. De CD moet, evenals alle an dere partijen, aanstaande dins dag per kiesdistrict dertig handtekeningen inleveren om mee te mogen doen aan de verkiezingen vóór de Tweede Kamer op 6 mei. In Leiden heeft de CD inmiddels 23 handtekeningen bij elkaar. Met de handtekeningen die nog on derweg zijn uit Noordwijk en Alphen aan den Rijn, halen de Centrumdemocraten in dit dis trict ruimschoots het benodig de aantal. LOSSE NUMMERS 1,80 ZATERDAG 2,30 VANROYC.S. ADVOCATEN Tel. (071)5122362 HET WOORD IS AAN Anonymus Niet een slachtoffer bekla gen, maar hem naar uw krachten schragen! iets meer ruimte. Niet alleen de provincie, ook de gemeente Den Haag en het rijk hoesten geld op. In totaal is er voor TV West nu 4,8 miljoen. Tot voor gistermiddag zou TV West met dat geld twee jaar moeten doen. D66 echter rekte die periode op tot drie jaar en ook daarmee ging de meerder heid van de staten akkoord. Langer doen met hetzelfde geld is volgens de statenleden moge lijk nu de tv-zender met een ac tie bijna een miljoen gulden heeft binnengehaald. den haag gpd De benoeming van de Neder lander Wim Duisenberg tot eer ste president van de Europese Centrale Bank (ECB) lijkt weer een stap dichterbij gekomen. De Franse tegenkandidaat Tri- chet maakt geen kans meer voor deze functie, nu Frankrijk de nieuwe topman zou mogen leveren van de Oost-Europa- bank. Het zou gaan om de Franse bankier Philippe Lagayette, zo meldt het weekblad European Voice op gezag van hoge Brus selse functionarissen. Een Ne derlandse diplomaat in Brussel analyseerde gistermiddag 'dat de benoeming van een Frans man bij de Oost-Europabank het voor Parijs gemakkelijker maakt haar kandidaat voor de Europese Bank zonder gezichts verlies terug te trekken'. De Franse bankgouverneur Trichet werd vorig jaar door Pa rijs als kandidaat naar voren ge schoven voor de ECB. Tot die tijd was Duisenberg de enige kandidaat. In Nederland groei de de afgelopen tijd de vrees dat er uiteindelijk een derde per soon zou worden verkozen, als de landen van de Europese Unie niet kunnen kiezen tussen Duisenberg of Trichet. Frankrijk zou eerder deze week duidelijk hebben gemaakt van de ECB-benoeming geen veto-kwestie te zullen maken. Waarnemers achten het uitge sloten dat Frankrijk beide be noemingen in de wacht kan sle pen. Het besluit wie de Europe se Centrale Bank gaat leiden, wordt begin mei genomen door de Europese regeringsleiders. Premier Kok heeft vorige week de stille diplomatie door broken en openlijk zijn steun uitgesproken voor de Neder landse kandidaat. VANDAAG 44 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving14 Randstad16 Regio13,15,17 RTV/programma's10,11 Sport23,25 Strips9 Cultureel Centrum de X in Leiden presenteert Ensemble Kapanski met Bulgaarse zang, waarvoor een kortings bon. Hans Verkerk Keukens heeft vandaag en zondag (vanaf 10.00 uur) een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Kroon keuken voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslissers korting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! 22 MAART LEOLUX CASBA WONEN VOOR 1001 VVOONIDEEËN wonen Hoge Rijndijk 315 WW f tel. 071 - 589.93.46 HULSTA JORI LEOLUX HF STYLE INTERSTAR Kosta Boda dealer Nieuwe Rijn 26 - Leiden - Tel. 071-5144288

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1