Leidsch Dagblad Grote fusie havenbedrijven Schroder gaat het namens SPD opnemen tegen Kohl Stormloop op eerste huizen Zanderij Recordaantal doelpunten üemerink weer in eerste onde tegen Ivanisevic Voetbalwedstrijd loopt [it op massale vechtpartij dvocate: Postbank cht zijn klanten op Keizerlijke rentree TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. ANDAC 2 MAART 1998 OPGERICHT 1 MAART 1860 LOSSE NUMMERS ƒ1,80 ZATERDAG 2,30 Binnenland Buitenland Bouw woningen in het groen langs de autosnelweg 3 achttiende eeldag in de lofdklasseA in het zater- igvoetbal :eft een doel- mtenrecord jgeleverd. In ven wedstrij- tn vielen er 38 lelpunten. In 'laatste tien ar is een zo pte productie et voorgeko- en. Het re- rd stond dit cennium op doelpunten. 12 mei 1994 op 30 okto- r 1993 werd t aantal tref- s gehaald, i drie duels ;len zaterdag ven goals, lick Boys en IC wonnen et 5-2 van respectievelijk izakken Boys en Groote ïdt. FC Lisse klopte Katwijk et 4-3 door een doelpunt in laatste minuut. De Katwij- rs zijn nu al drie wedstrij- n lang puntloos. Het duel ssen de twee degradatie- Lisse. Peter van Duyn, uitblinker bij Katwijk, treurt na de nederlaag in de laatste minuut tegen FC FOTO KEES VAN HOOGDALEM kandidaten ASWH en Ter Leede verliep spectaculair. Tien minuten voor tijd ston den de Sassenheimers nog met 3-0 achter. In de 89ste minuut zorgde Floor van Duyn voor de gelijkmaker. tterdam cpd ?t was alsof de duvel ermee eelde. Zo maar een vraag n Jan Siemerink, deze »ek: wie zou je 't liefst tref- in de eerste ronde van het IN AMRO-tennistoemooi in loy'? Het maakte hem niet veel uit, zei hij. „Maar ik nk dat Goran Ivanisevic het ?t leuk zou vinden als hij ij wéér in een eerste ronde u treffen." Want voor de oaat waren de toernooien Melbourne (Australian jen) en Antwerpen al snel rieden tijd na de confronta- met Siemerink. 2 duvel spéélde ermee, gis- middag tijdens de loting n het 25ste wereldtennis- ernooi dat vanochtend in Rotterdam in begonnen. Het werd inderdaad Ivanisevic te gen Siemerink in de eerste ronde. „Het is ongelooflijk", reageerde de Rijnsburger. „Zo zie je 'm jaren niet en zo sta je drie keer tegen elkaar." Siemerink, die van de zes ont moetingen met Ivanisevic er vier won, is met veel zelfver trouwen in Rotterdam neer gestreken. In het toernooi van Battersea Park in Londen boekte hij zijn beste resultaat sinds maanden. Alleen Cedric Pioline, de finalist van Wim bledon 1997, bleek een te groot obstakel in de halve eindstrijd. Door zijn presta ties in Londen steeg Sieme rink naai' de 48ste plaats op de wereldranglijst. 1thuizen marijn kramp n voetbalwedstrijd tussen iC '68 en Neta Dall is zater- gmiddag op de velden in nthuizen ontaardt in een chtpartij. De politie moest grijpen om de massale okpartij te sussen. Twee elers van thuisploeg BSC pen verwondingen op. Eén n hen werd naar het zie nhuis in Zoetermeer afge- erd. Twintig minuten voor het einde van de wedstrijd liep een speler van Neta Dall, al dus BSC-voorzitter Ad Taal, met een ijzeren staaf het veld op. „De man was er in de eer ste helft uitgestuurd. In de tweede helft liepen de emo ties blijkbaar te hoog op. Er was geen houden meer aan." tor traag overboeken van geld iingen cpd Groningse advocate me- w mr. L. de Boer heeft bij openbaar ministerie (OM) [roningen aangifte gedaan oplichting en verduistering de Postbank NV. Zij :ht de bank van het bewust l overboeken van geld, door zij ten onrechte rente t betalen. De Postbank ver- t hiermee net als andere srlandse banken honder miljoenen guldens per jaar. ïdernemers en consumen- rganisaties klagen al jaren geefs over deze praktijk, lekend staat als 'valutering'. niet eerder werd in deze itie aangifte gedaan tegen bank. Mocht het tot een tszaak komen, dan kan die grote gevolgen hebben de Nederlandse banken. )merkelijk is dat het OM in ïingen de aangifte niet zelf ehandeling heeft genomen, r ter beoordeling in handen Idi Amin wilde koning der Schotten worden Kerk en Samenleving EO-jongeren: zingen is drie keer bidden Leiden Jamal Tchiche: in Marokko praat je niet over politiek Pakhoed en Van Ommeren in één concern Geen gedwongen ontslagen Nederlands gezegde Maart guur, volle schuur. De havenbedrijven Van Ommeren en Pakhoed gaan fa seren. De twee concerns uit Rotterdam hebben vanmor gen bekendgemaakt dat ze samen verdergaan onder de naam Vopak. Daardoor ontstaat een concern met een omzet van ruim 7 miljard gulden en 9.000 werknemers. Door de fusie komen circa 150 arbeidsplaatsen te verval len, waarvan honderd in Nederland. rotterdam anp heeft gegeven van het college van procureurs-generaal in Den Haag. Dat wordt alleen gedaan in Zeiken die verstrekkende ge volgen kunnen hebben. De Postbank ontkent zich op onrechtmatige wijze te verrijken met het geld van klanten. Het geld dat wordt verdiend, is be doeld om het betalingsverkeer te kunnen bekostigen, zo zegt een woordvoerder. „De klant heeft er juist baat bij." Een zegsman van de Rabobank, de enige Nederlandse bank die niet aan valutering doet, noemt dit onzin. Hij omschrijft valutering als een „verkapte manier om geld uit de portemonnee van de klant te kloppen". De Vereniging Consument en Geldzaken juicht de stap van de Groningse advocate toe. Advo cate De Boer zegt tot het uiter ste door te zullen vechten. „Ik wil een principe-uitspraak." Pagina 2: Juridische strijd om ƒ9,11 Voor de uitvoering van het plan is een bedrag van honderd mil joen gulden gereserveerd. Tege lijkertijd verwachten de bedrij ven over twee jaar hun geza- Winkelier van dagopbrengst beroofd ter aar caby van ruiten Twee gewapende mannen heb ben de eigenaar van de C-1000 Versmarkt aan het Vosholplein in Ter Aar van zijn dagop brengst beroofd. Zij liepen de 29-jarige man zaterdagmiddag achterop toen hij met met de dagopbrengst van de supermarkt naar de Ra bobank aan de overkant liep. Onder bedreiging van een vuur wapen stond de man een fors geldbedrag af. Na de overval renden de twee mannen in de richting van de Aardamseweg. De winkelier, die zijn zaak een klein jaar geleden begon, beleefde hachelijke ogenblik ken. „Ik hoorde voetstappen achter me", zegt hij. „Iemand duwde vervolgens een pistool tegen mijn tanden en schreeuwde om geld. De andere man brulde 'schieten, schieten' toen ik het geld al had afgege ven." De politie is nog op zoek naar de daders. Ook op 4 febru ari was Ter Aar doelwit van een gewapende overval. Toen maakten onbekenden onder be dreiging van een vuurwapen een werknemer van Verkerk Keukens enkele duizenden gul dens afhandig. Meer ruimte voor 'starter' in bijstand den haag» anp Minister Melkert van sociale za ken wil het voor bijstandsge rechtigden makkelijker maken een bedrijfje op te zetten. De daarvoor bestaande regelingen wil'hij verruimen, zo zei hij van daag tijdens een bijeenkomst in Drachten. De PvdA-bewindsman wil het starterskrediet (het bedrag dat bijstandsgerechtigden kunnen lenen tegen een aantrekkelijke rente) 'beduidend' verhogen. Nu is dat maximaal 41.000 gul den. Wat het nieuwe maximum wordt vermeldde Melkert niet. Ook wil de minister de perio de waarin het inkomen van een startende ondernemer wordt aangevuld tot bijstandsniveau, verdubbelen tot drie jaar. Daar naast wil hij bijstandsgerechtig den die van plan zijn een be drijfje te beginnen, enige tijd vrijstellen van sollicitatieplicht. In die periode kunnen zij kre diet krijgen voor kleine investe ringen of marktonderzoek. Vo rig jaar was Melkert nog scep tisch over soortgelijke plannen van zijn partijgenoot Noorman omdat hij vreesde dat de star tende ondernemer bij het mis lukken van het bedrijf met hoge schulden zou achterblijven. menlijke kosten met jaarlijks vijftig miljoen gulden te druk ken. Het verlies aan arbeids plaatsen kan worden opgevan gen zonder gedwongen ontsla gen. De sector Havens van de CNV Bedrijvenbond wil daarvoor ga ranties. Voor de vakbonden komt het fusieplan als 'een don derslag bij helderde hemel'. De CNV Bedrijvenbond wijst erop dat de bedrijven altijd hebben ontkend dat ze werkten aan een fusie. De fusiepartners kunnen sa men een sterke onderneming gaan vormen in de distributie van olie en chemicaliën. Zowel Pakhoed als Van Ommeren is gespecialiseerd in tankopslag en tankvaart. Vopak komt onder leiding van N. Westdijk, de be stuursvoorzitter van Pakhoed. Hij draagt uiterlijk op 1 januari 2001 het voorzitterschap over aan C. van den Driest, de huidi ge bestuursvoorzitter van Van Ommeren. Aandeelhouders Van Omme ren ontvangen voor elk van hun stukken één aandeel Vopak. De aandeelhouders van Pakhoed krijgen voor een aandeel meer, namelijk 1,22 aandeel Vopak. De ruilverhouding komt globaal overeen met de verhouding van de beurskoersen. De fusie werd vanmorgen door beleggers juichend ont vangen. De aandelenkoersen van beide bedrijven explodeer den. Van Ommeren opende 3,80 gulden op 86,10. Palchoed startte met een winst van 4,60 gulden op 72,80. De fusie is de derde grote krachtenbundeling in korte tijd in het Nederlandse bedrijfsle ven. Eind vorig jaar maakten de uitgevers Reed Elsevier en Wol- ters Kluwer bekend samen te gaan. Vorig maand volgde de overname van het Bijenkorf concern KBB (Bijenkorf, Hema, M&S Mode) met Vendex, die of ficieel ook een fusie heette. golfejuan» Gisteren precies 183 jaar geleden landde hij na zijn ballingschap op het Italiaanse eiland Elba weer op Franse bodem, keizer Na poleon Bonaparte. Gisteren werd die historische gebeurtenis bij het plaatsje GolfeJuan gereconstrueerd, met acteur Michel Muller in de rol van TEmpereur'. De man in het water is een visser uit het dorp. foto ap uonel cironneau 10% 30% 20% Uitgebreid weeroverzicht op pagina "|4 VANDAAG 28 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Feiten en meningen Kerk en Samenleving Randstad 10 7,9,11 RTV/programma's15 Sport17 t/m 28 Strips14 Uitgaan12 Nieuw Sinfonietta Amster dam brengt 'Familie Bach Plus' in de Leidse Stadsge hoorzaal. Kind om paar gulden met mes bedreigd leiden caroline van overbeeke Een 14-jarige jongen uit Leiden heeft zaterdagmorgen een 11- jarig plaatsgenootje op de Pa piermolen in de Merenwijk met een mes bedreigd. De jongen dreigde hem in zijn keel te ste ken als hij geen geld zou geven. Het 11-jarige jongetje had 3,60 gulden op zak om bij de bakker brood te kopen. Nadat het ventje het geld had afgegeven, ging de 14-jarige er vandoor. De vader van het ge schrokken kind trof de jeugdige dader later in de wijk aan. De politie heeft de jongen meege nomen naar het bureau. Na overwinning in deelstaat Nedersaksen hannoverpeter van nuusenburg het tijdperk-Kohl na zestien jaar ze met 36,4 procent een dit Drie dagen lang kunt u kiezen uit meer dan 200 gekeurde en gegarandeerde occasions. Vele merken in alle prijsklassen. En met een extra hoge inruilprijs voor uw huidige auto. Van vrijdag 6 tot en met zondag 8 maart. De gezamenlijke Mitsubishi dealers nodigen u van harte uit! hannover» peter van nuusenburg correspondent Minister-president Gerhard Schroder van de Duitse deel staat Nedersaksen gaat het op 27 september opnemen tegen bondskanselier Helmut Kohl. Schröder behaalde gisteren bij de parlementsverkiezingen in deze deelstaat het beste resul taat sinds 1947 en beslechtte daarmee de strijd om het lijst trekkerschap van de SPD in z'n voordeel. Zijn rivaal, partijvoor zitter Lafontaine, heeft Schröder vandaag in Bonn formeel voor gedragen als de kanselierskan didaat. De verkiezingen in Nedersak sen zijn volledig beheerst door de nationale politiek en de machtsstrijd binnen de SPD. De partij wilde dat er uit Nedersak sen een signaal zou komen dat het tijdperk-Kohl na zestien jaar ten einde loopt. Schröder zelf had de verkiezingen tot een re ferendum over het lijsttrekker schap van de SPD uitgeroepen. Als hij twee procent of meer zou verliezen ten opzichte van de 44,3 procent van vier jaar gele den, zou hij terugtreden. Schrö der haalde volgens de voorlopi ge uitslag 47,9 procent. De CDU en bondskanselier Kohl zijn de onverwacht grote verliezers van deze 'eerste ron de van de Bondsdagverkiezin gen' geworden. De christen-de mocraten deden het nog slech ter dan vier jaar geleden, toen ze met 36,4 procent een diepte punt leken te hebben bereikt. De partijleider van de CDU, Wulff, moest met 35,9 procent de grootste nederlaag slikken. Van de kleinere partijen leden de Groenen een licht verlies (7,1 in plaats van 7,4 procent in 1994). De liberale FDP, de coali tiepartner van Kohl in Bonn, slaagde er net als vier jaar gele den opnieuw niet in om over de kiesdrempel van vijf procent te komen. (i v m, controle bezorging) 1 katwijk irene nieuwenhuijse De informatiedag over de nieuwe Katwijkse woonwijk Zander Westerbaan heeft zater dag tot een ware stormloop geleid. Maar liefst 1.500 mensen kwamen naar de tent die project-ontwikkelaar Campri Vastgoed in Zanderij had neergezet. Ze moesten vaak uren dringen voor de plannen van de vier architectenbureaus die de nieuwe wijk heb ben vormgegeven. Tijdens de informatie dag konden Katwijkers inlichtingen krijgen over de eerste 88 huur- en 112 koopwonin gen in de wijk en inschrijfformulieren mee nemen. Binnen acht jaar moeten er Zanderij Westerbaan 1050 woningen staan. Voorts is er ruimte voor veertien woonwagens gere serveerd. Volgende maand begint de eerste bouwfase, in augustus de tweede. Naar ver wachting zullen in de zomer van 1999 er 387 woningen zijn bewoond. Met vuurwerk en speeches werd zaterdag bovendien het startschot gegeven voor de woningbouw. Het voltallige college was aanwezig en zette tijdens de openingscere monie de handtekeningen op een oorkon de. Dit document zal in de nieuwe wijk een plaatsje krijgen. Vooral wethouder A.C. Berkheij liet weten dat hij 'apentrots' is op het feit dat er nu, na jaren stevig onderhandelen, daadwerkelijk kan worden begonnen. Projectontwikkelaar G. Noorlander, de man die de grond voor de nieuwe wijk had gekocht van de voor malige eigenaar baron Van Wassenaer van Catwijck, plaatste wel een kanttekening. „Van mij had het al vijf jaar eerder kunnen beginnen, maar de gemeente Katwijk heeft het wel erg lang tegengehouden", sputterde hij nog een beetje. Berkheij ontkende dit ten stelligste. In zijn speech wees hij erop dat de gemeente, nadat door de Raad van State groen licht was gegeven, vaart achter de plannenmakerij had gezet. Na de eerste twéé weken betaal ik mijn abonnement: l Per maand Per kwartaal Qautornatisch (f. 94,15) I automatisch (f. 32,70) O acceptgiro (f. 95.15) Bij automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadeau, i Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. envelop, zonder postzegel, OF BEL 071-51 28 030 8 "712141 "4001 14" indagt/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1