Leidsch Dagblad Aantal vacatures neemt sterk toe wintjpf amw® 21 23 Scholieren 'bezetten' Stadhuisplein wesselman Dino kiest het luchtruim Gemeentesecretaris ontslagen 'Hakkelaar' krijgt in hoger beroep 5,5 jaar MARESTAD OCCASION Doden bij aanslag in Sevilla Vlietwijk TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. ^tCieba X RIJDAG 30 JANUAR11998 w OPGERICHT 1 MAART 1E LOSSE NUMMERS ƒ1,80 ZATERDAG f2,30 Binnenland 'Ouwerkerk was 3 het beste voor Groningen' Buitenland Kanaaltrein van 7 Branson ontspoort al bij Dover i Cultuur en Kunst 'Vloek van de Farao' best verkochte kinderboek Sport Peter de Vries smaakmaker op de Weissensee alphen aan den rijn Daar zweeft hij, de 2.500 kilo zware Tyrannosaurus Rex. De topattractie van het archeologische themapark Archeon in Al phen aan den Rijn moet zijn huis uit. Als de dino het voormalige Sevilla-paviljoen heeft verlaten, kan de nieuwe eigenaar Hennie van der Most het gebouw verder ontmantelen. Het Expo-gebouw verhuist naar Hardenberg of Assen. De Tyrannosaurus Rex krijgt een plaats in de open lucht aan de rand van het Alphense park. Menig automobilist kijkt straks hoogstwaarschijnlijk verschrikt op, als de dino met zijn kop over de geluidswal van rijksweg 11 heen kijkt. foto wfa engel lameijer Volgens laatste cijfers van CBS HET WOORD IS AAN Monique Lacour De meeste mannen verstaan onder after-ski zoiets als be- fore-bed. weersverwachting voor zaterdag De spanning op de arbeidsmarkt neemt toe. De werk loosheidscijfers die het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) maandelijks publiceert, dalen in snel tempo en het aantal vacatures loopt zeker zo snel op. Volgens het CBS is het aantal vacatures sinds 1991 niet zo hoog ge weest. den haag gpd Volgens de laatste berekeningen van het CBS stonden eind sep tember bij particuliere bedrij ven 82.000 vacatures open. Dat zijn er 21.000 meer dan een jaar eerder. Openstaande banen die niet bij arbeidsbureaus zijn ge meld, komen daar nog boven op. Volgens het CBS lag het aan tal vacatures alleen aan het eind van het vierde kwartaal van 1989 en aan het eind van het eerste en het tweede kwartaal Experts kraken plannen garage iBoommarkt thomas erdbrink •De Boommarktgarage, die I issen de Leidse Breestraat I de Boommarkt moet ko- j men, is al jaren omstreden. Onlangs heeft het college ~enW de knoop ge- deeltelijk doorgehakt: er is J opdracht gegeven om de plannen voor de garage ge detailleerd uit te werken. Eén ding staat in die plannen als een paal boven jwater. de garage wordt be- j jhoorlijk duur. De gemeente moet samen met investeer- j klers zo'n 25 miljoen gulden [bijeen brengen. Als die niet worden gevonden is er de mogelijkheid tot het heffen aatbelasting. Alle on dernemers binnen een van vierhonderd me- n de garage zouden dan moeten bijdragen aan de kosten. Waarom gaat de garage zoveel kosten? Is de garage wel nodig? Vandaag geven I in deze krant twee gere nommeerde experts hun vi- j sie op fret ambitieuze plan van de gemeente. J. Bong- arts van het parkeergarage- bedrijf Qpark uit Maastricht en J. Blom van TNO Inro uit Delft hebben de nodige kri tiek op de garage. Pagina 15: 'Te duur en be perkte oplossing op foute IsliL Solidair met stakende docenten leiden thomas erdbrink caroline van overbeeke ..Over drie weken gaan de lera ren weer staken en dan gaan wij een' school bezetten", roept Erik. „Jèèèhhh!!!", schreeuwen ongeveer 150 scholieren. Het Stadhuisplein in Leiden stond gistermiddag vol met leerlingen van het voortgezet onderwijs die vinden dat hun leraren te hard werken. Het Komitee Leer lingen Solidair hield een de monstratie om duidelijk te ma ken dat ze het eens zijn met hun docenten. Die docenten gingen tegelij kertijd met de bus of met de trein naar Utrecht waar ze, voor het eerst in jaren, demonstreer den. Vanaf een uur of één 's middags legde ongeveer de helft van de leraren het werk neer. De docenten uit Leiden, de Rijnstreek en de Duin- en Bollenstreek maakten deel uit van zo'n achtduizend stakende leraren in Utrecht. Hun eis: niet 28, maar maximaal 26 uur voor de klas staan, zonder dat dit leidt tot grotere groepen. De ho ge werkdruk wordt hun teveel. Met 120 bussen en eigen ver voer kwamen zij naar de Domstad om in de Jaarbeurs hallen hun ongenoegen te ui ten. De opkomst voldeed ruim schoots aan de verwachtingen van de onderwijsbonden. De leraren willen ook taakver lichting voor oudere leerkrach- Scholieren tekenen de actielijst op het Stadhuisplein in Leiden. ten. Maar de schoolbesturen hebben inmiddels laten weten dat het voor hun eisen benodig de geld, 250 miljoen gulden, er niet is. Zij vinden dat de bon den aan het verkeerde adres zijn met hun protesten en moe ten aankloppen bij minister Rit- zen van onderwijs. Alleen wan neer Ritzen met extra geld over de brug komt, kunnen de wen sen van de bonden worden ver wezenlijkt, aldus de schoolbe sturen. De protestmiddag krijgt in fe bruari een vervolg in de vorm van regionale stakingsacties. Docenten zullen het werk op nieuw een dag neerleggen in de week van van 16 tot en met 19 ilbergen ruimt op! Naast de vele showroommodellen met kortingen tot wel 50%, voor deze opruiming door onze gehele collectie scherpe aanbiedingen, mooiste meubelen voor de laagste prijs! Wacht niet te lang, want op op! Gemeenteraad Rijnwoude neemt besluit unaniem rijnwoude. ruud sep De gemeenteraad van Rijn woude heeft gisteren unaniem (15 stemmen voor, 0 tegen) besloten gemeentesecretaris H. Blom (49) eeivol te ont slaan. Blom. die sinds april 1996 op non-actief stond, wordt aan de dijk gezet van wege 'verstoorde arbeidsver houdingen'. De secretaris liet direct na de raadsvergadering weten, dat hij het ontslag op twee fronten aanvecht: bij de recht bank en bij de gemeentelijke commissie beroep- en be zwaarschriften. „Want het is absoluut niet fair wat hier ge beurt", zegt hij. Blom heeft tot zijn 65ste jaar recht op wachtgeld. Rijnwou de biedt zelfs iets meer dan de gemeente wettelijk is ver plicht. Maar er is geen sprake van een gouden handdruk, zei burgemeester M. Boelen. De uitkering die Blom krijgt loopt af tot zeventig procent van het laatstverdiende loon. „En daar doen wij nog iets bovenop." In de ogen van mr. H. Pet ten, de advocaat van de ex-ge- meentesecretaris. is de rege ling, die de gemeente in petto heeft te mager. Volgens hem kan de 'verstoorde verhou ding' Blom niet worden aan gerekend. De verantwoorde lijkheid daaivoor, aldus Pet ten. ligt bij de werkgever. „Hij moet ervoor zorgen dat de sfeer op het werk in orde is. De baas mag geen omstandighe den accepteren, laat staan cre- eren, waardoor mensen in de problemen komen. Pagina 19: 'Dit wordt altijd der minne geschikt' van 1990 hoger dan nu. Neder land beleefde toen een hoog conjunctuur, waarin het aantal vacatures (eind maart 1990) op liep tot 134.000. Daarna liep de economische groei terug en nam het aantal vacatures af tot slechts 33.000 in de tweede helft van 1993. Eerder meldde het CBS al dat het aantal mensen dat een baan heeft, vorig jaar met 200.000 is toegenomen. Onder die 200.000 waren schoolverlaters (die te genwoordig snel werk vinden), uit de WAO of een andere uitkering weer op de ar beidsmarkt terugkeren en veel vrouwen die zich weer voor een baan zijn komen melden. De dynamiek op de arbeidsmarkt bieek in het derde kwartaal van vorig jaar alweer even groot als in de topjaren 1989-1991. Des ondanks is het aantal open staande vacatures nog steeds la ger dan toen. Volgens het CBS wijst dat er vooralsnog niet op dat er op de arbeidsmarkt ern stige spanningen aan het ont staan zijn. Het aantal openstaande vaca tures groeit het hardst in de in dustrie en de zakelijke dienst verlening. In deze bedrijfstak ken steeg het aantal vacatures met ongeveer vijfitg procent. In de overige bedrijfstakken steeg het aantal vacatures eveneens, maar de toename was daar minder groot. VANDAAG 26 PAGINA S Binnenland Buitenland Cultuur Economie Feiten en meningen Info Kerk en Samenleving14 Randstad18 Regio13,15,17,19 RTV/programma's11 Sport23,25 Strips Uitgaan Weg en wiel .16 amsterdam Het gerechtshof in Amsterdam heeft vanmorgen in hoger be roep 'de Hakkelaar' veroordeeld tot 5,5 jaar gevangenisstraf. Het hof acht bewezen verklaard dat hij leiding heeft gegeven aan een criminele organisatie, die zich jarenlang bezighield met zeer grote hasjtransporten. De bende verscheepte enorme par tijen Pakistaanse hasj naar Eu ropa en Canada. De naaste me dewerker van 'de Hakkelaar' kreeg een straf van 3,5 jaar op- gelegd. Tegen de twee was respectie velijk zéven en vijf jaar geëist. Ook vorderde het openbaar mi nisterie (OM) tegen beiden een boete van een miljoen gulden. Deze legde het hof alleen op aan 'de Hakkelaar'. De recht bank veroordeelde de twee ben deleden vorig jaar tot straffen van respectievelijk zes en vijf jaar cel. Met de veroordeling heeft het hof de deeds van 'kroongetui gen' Ad Karman en Fouad Ab bas goedgekeurd. Dit duo, dat zelf ook betrokken was bij de drugshandel, legde belastende verldaringen af in ruil voor toe zeggingen van de zijde van het OM. Kortingsbon voor Grieks dra ma 'Antigone' eigentijds op gevoerd door De Appel in de Leidse Schouwburg. CENTRE sevilla efe-dpaaanslag het werk is van de af scheidingsbeweging ETA. Het gebruikte wapen zou daarop wijzen. Indien het werkelijk om een ETA-aanslag gaat, is dat de vierde sinds de moord op ge meenteraadslid Miguel Angel Blanco in juli vorig jaar. Die moord ontlokte het Spaanse publiek toen een woedende re actie. Miljoenen mensen gingen de straat op om een einde aan het geweld te éisen. Een conservatief gemeente raadslid en zijn echtgenote zijn vanmorgen om het leven geko men bij een aanslag in Sevilla. Alberto Jimenez Becerril en zijn vrouw werden vroeg in de och tend van dichtbij in het hoofd geschoten. Ze waren op weg naar huis waren na een diner in het centrum van de stad. Bei den waren 37 jaar. De politie vermoedt dat de Peugeot 405 1.6 Sedan GLX lAuto Marestad Kil Weversbaan 9 M (Autoboulevard), Leiderdorp 071-5411110 foto mark lamers februari. In Zuid-Holland ge beurt dat op 17 februari, tenzij er voor die tijd alsnog overeen stemming is bereikt met de werkgevers in het voortgezet onderwijs. Supersnel autowassen Kia dealer - ..1 Hollandse aardappel wordt Wereldgerecht. Vanaf morgen is het bij uw groenteleverancier Aardappel Achtdaagse. Daarom heeft hij voor u een gratis receptenfolder met veel vernissende wereld ideetjes..Haal ^'m! gjjjSBSfe- Verse aardappels. Jullie smaken naar meer. Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. e weken betaal ik mijn abonnement: n 10.00-16.00 uur De gróótste selectie kantoormeubelen I2000 m2 SHOWROOM! Kantoormeubelen Bij automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadeau Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. I-eidsch Dagblat OF BEL 071-5128030

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1