Leidsch Dagblad regen 3 Handhaven vliegroutes moeilijk 16 SALE Oppositie eist vertrek Daverschot en Ouwerkerk Ijskoude afspraken Ontslagen Nederkoorn krijgt tien miljoen VERRASSEND, VEELZIJDIG, VERBAZEND VOORDELIG: RIJNEKE BOULEVARD Boete van 70.000 gulden voor basisschool Alphen 50% Wethouder haalt uit tijdens 'borrelpraat' Waterpolosters in finale Motorrijder uit Leiden verongelukt TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. iNDERDAG 15 JANUAR11998 OPGERICHT 1 MAART 1860 «Binnenland Buitenland Verenigde Staten Zwitser kent 188 vragen uitlevering volksliederen uit Hakkelaar zijn hoofd Cultuur en Kunst Lodewijk van Gorp: Ik |f> ben absoluut geen jy jazzman ]een boetes voor piloten Ook luchtvaartmaatschappijen vrijuit et handhaven van de vliegroutes rond Schiphol stuit op tote problemen. Het openbaar ministerie in Haarlem is ntevreden over de resultaten van processen tegen pilo- si die zijn afgeweken van de verplichte vliegroutes, laarnaast zijn tot dusverre alle gedagvaarde vliegmaat- :happijen vrijgesproken. hipholrichard mooyman vorige maand in Haarlem te recht voor het niet goed volgen rie piloten van verschillende van de startroutes, die zijn be- ichtvaartmaatschappijen, doeld om de geluidshinder te aaronder Martinair, stonden beperken. De kantonrechter sprak twee vliegers vrij en be vond een gezagvoerder van de vliegmaatschappij Crossair schuldig zonder oplegging van straf. In alle drie de gevallen werden de eveneens gedaagde luchtvaartmaatschappijen vrij gesproken. Het openbaar ministerie uitte al eerder twijfels over de uit voerbaarheid van de mogelijk heid om vliegmaatschappijen aan te pakken op basis van de luchtvaartwet, maar besloot de processen toch door te zetten. Het OM heeft inmiddels hoger beroep aangetekend tegen de vonnissen, aldus een woord voerster. „Het loopt niet geheel zoals we ons hadden voorge steld. Wij zijn ervan overtuigd dat er sprake is van een overtre ding van de luchtvaartwet waar op een sanctie mogelijk moet zijn." Tijdens het eerste proces in ,,-r v iteli Antarctica Schadelijke mijnbouwactiviteiten, militaire oefeningen en grootschalig toerisme zijn de komende vijftig jaar taboe op Antarctica. Het Verdrag inzake Antarctica dat het gebied aan zuidkant van de aarde moet beschermen, ging gisteren officieel van kracht. Pagina 2: Zuidpool komende vijftig jaar veilig. FOTO GREENPEACE 'onn bill meyer [ud-bestuursvoorzitter Erik-Jan 'ederkoorn is ontslagen bij Deutsche Telekom. Nederkoorn 54) ondertekent vandaag zijn afvloeiingsregeling. Hij vertrekt liet berooid. Na een gouden handdruk bij Fokker van 4,5 miljoen, steekt Nederkoorn nu een bedrag van circa tien mil- art'S joen in zijn zak. Hij was van morgen zelf niet voor commen taarbereikbaar. i zijn ontslag bij Fokker u de Heemstedenaar Neder- pai koorn dankzij bemiddeling yan Daimler-Benz-topman J. Schrempp als bestuurslid aan het werk bij het Duitse tele foonbedrijf. Hij verruilde zijn tilla in Heemstede voor een riante optrek bij Bonn. Nederkoorn, verantwoordelijk voor de buitenlandse divisies, wordt verweten te weinig suc cessen te hebben geboekt. Op 1 januari verloor Deutsche Tele kom haar monopoliepositie op de Duitse telefoonmarkt. Het bedrijf verzelfstandigt. Alleen al het opzetten van een pensioen fonds voor de werknemers zou tachtig miljard D-mark kosten. Daardoor is er te weinig geld voor investeringen in het bui tenland. Volgens betrouwbare bron nen zou Deutsche Telekom bin nenkort een profit-warning uit doen gaan, waarin de winstver wachting naar beneden wordt bijgesteld. Nederkoorn zou vol gens één theorie als zondebok moeten functioneren voor de rest van de top van het bedrijf. Vlakbij in Zoeterwoude Rijndijk (afslag A4, richting Alphen a/d Rijn) Kerk en Samenleving 'Geloven is het onverwachte verwachten' oktober over de vliegroutes boekte het OM overigens wel enig succes. Een piloot van Ma laysian Airlines werd door de kantonrechter veroordeeld tot een boete van 400 gulden. Te gen hem was een boete van duizend gulden geëist. De luchtvaartmaatschappij, waar tegen 2.500 gulden boete was geëist, werd toen ook al vrijge sproken. robbert minkhorst In het Alphense gemeentebe stuur doen alleen de WD-wet- houders Stan Lyczak en Diede- rik van der Veen Meerstadt hun werk naar behoren. De drie an dere bestuurders falen, maken niks klaar of schieten tekort. Dat zei Van der Veen Meerstadt gis teravond tijdens de nieuwjaars borrel van de WD. De WD-lijsttrekker hield een toespraakje in Alfred's Diner nadat hij van partijvoorzitter Wim van der Ziel het verkie zingsprogramma overhandigd had gekregen. Daarin staat ove rigens dat de WD kiest voor een 'continuering van het be leid wat haar wethouders en ge meenteraadsleden in de afgelo pen vier jaar hebben voorge staan'. De WD, de grootste partij met negen zetels, vormt nu sa men met het CDA, D66 en PvdA het college. Samen hebben de vier partijen 24 van de 33 raads- zetels. Ook voor de volgende ■>1 den run/den haag Voor het niet aanmelden van een vacature moet de reforma torische basisschool Rehoboth in Alphen aan den Rijn onge veer 70.000 gulden boete beta len aan het ministerie van on derwijs. De school heeft de rechter om een uitspraak ge waagd in deze kwestie. Volgens de Tijdelijke Wet Ar beidsbemiddeling Onderwijs (TWAO) zijn scholen verplicht vacatures te melden om te voorkomen dat werkloze leer krachten op wachtgeld blijven staan. In eerste instantie wordt naaf een nieuwe leerkracht ge zocht onder voormalig eigen personeel. Lukt dat niet, dan wordt het arbeidsbureau inge schakeld en wordt er gezocht bij andere scholen. Wie zich niet aan deze regels houdt, wordt VELE SHOWROOM MEUBELEN KORTINGEN TOT LOSSE NUMMERS ƒ1,80 ZATERDAG 2,30 LEZEESSERVI^ Leidse Jazzweek Zie aanbieding elders in de krant Toespraak WD-lijsttrekker Alphen collegeperiode streven de libe ralen naar een zo groot mogelij ke meerderheid. De CDA-fractie zal na de ko mende verkiezingen alleen wel zijn gehalveerd, voorspelde de wethouder. Over wethouder Henk-Jan Habermehl zei hij: „Die heeft de afgelopen jaren op het gebied van infrastructuur niks klaargespeeld." Voor D66- wethouder Frank Dales was Van der Veen Meerstadt milder. „Hij heeft het redelijk goed gedaan, behalve dan op het terrein van kunst." In die kringen zal de WD dan ook de nodige stem men winnen, wist de liberaal. De PvdA verweet hij gebrek aan integriteit. „Met acties on der de gordel richting de WD proberen ze het eigen falen van de raadsleden en de wethouder te camoufleren. En iedere zater dag staan ze in De Aarhof met een sleurhut, om te voorkomen dat alle kiezers naar de SP ren nen." De drie aangevallen wethou ders laten weten dat zij niet wil len reageren op 'borrelpraat'. HET WOORD IS AAN Valérie Vos Sommige mensen worden ziek als ze ruzie hebben, an deren worden ziek als ze geen ruzie kunnen maken. weersverwachting S7Ï 3750 1750 3740 nmslTg 40% 50% 50% i/n 30% 10% 10% I VANDAAG 28 PAGINA'S 1 Binnenland 3 Buitenland 5 Cultuur 9 t/m 13 Economie 7 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving16 Randstad20 Regio15,17,19,21 RTV/programma's27 Sport23,25 Strips26 Uitgaan12 bestraft met een boete. Het wrange van de boete voor de Rehobothschool is dat het gaat om een door de school zelf geschapen vacature. Volgens di recteur A. Aamoudse wilde de school in 1994 wat extra's doen. Daartoe werd op kosten van de school een leerkracht aange trokken. Die stapte na korte tijd over in een vacature op school, zodat de extra plaats vrij kwam. De school meende deze zelf ge schapen arbeidsplaats niet te hoeven aanmelden, maar dat bleek een vergissing. Directeur Aamoudse vindt dat zijn school onevenredig zwaar is getroffen. Hij zegt alles te hebben gedaan om de vaca ture op te vullen met een wachtgelder, maar dat dat voor een reformatorische school heel moeilijk is. Met ingang van 1 augustus van dit jaar wordt het boetesys teem afgeschaft. Vooralsnog weigert het ministerie echter soepel om te gaan met de 'ou de' boetes. Een andere school in het land heeft zich in eenzelfde kwestie tot de Raad van State gewend. Het RO-Theater presenteert 'Het neerstorten van de Hin denburg en wat daarna ge beurde' in de Leidse Schouwburg, waarvoor een kortingsbon. E-mailadres Leidsch Dagblad Met ingang v« redactie van het Leidsch Dag blad bereikbaar via een nieuw e-mailadres: redactie.ld@damiate.hdc.nl E-mail voor de redactie van de digitale krant op Internet kan worden gestuurd naar: internet- redactie@damiate.hdc.nl. T.TOPflSEwyrrffi Shoppen en uitgaan in Maastricht met verblijf in Golden Tulip Zie aanbieding elders in de krant krthgpd Pe Nederlandse waterpolosters Krijgen morgen de kans het in '994 uit handen gegeven goud ,erug te vorderen. Zegevierend ®)'er de Russinnen (7-5) stelden hun finaleplaats vei- In '94 liet het Oranje-zevental, toentertijd regerend wereld kampioen, zich op het slotbal yan het vorige WK in Rome beetnemen door Hongarije. Bij herkansing is het team van PJriondscoach Kees van Harde- veld gekoppeld aan het rivalise rende Italië, dat Australië in de andere, zinderende halve finale terugwees na sudden-death (10-9). Nederland is gebrand op een nieuw aansprekend resultaat. Sprankelend was het spel van de ploeg tot en met de halve fi nale tegen Rusland, lang niet al tijd. Oranje blonk uit in doel treffendheid, een eigenschap die in elk toernooi rendeert. On geslagen kwam het uit de voor rondes, onklopbaar bleef het. Een 32-jarige Leidse motor rijder is gisteravond overle den aan de verwondingen die hij eerder op de avond opliep bij een ongeluk op het Levendaal in Leiden. De man reed in de rich ting van de Kraaierstraat. Hij werd niet gezien door een 29-jarige Hagenaar die met zijn bestelauto in te genovergestelde richting op het Levendaal reed en linksaf de Geregracht wilde opdraaien. De motorrijder werd geschept en zwaar ge wond naar het AZL overge bracht, waar hij in de loop van de avond aan zijn ver wondingen bezweek. gouden* Tip* 22 JANUARI: 'n dag om j te winkelen j* (Om nooit meer te vergeten A en let op de weekbladen M volgende week) 1 Woonhart W GroenLinks en het CDA hebben vandaag in de Tweede Kamer het vertrek geëist van de Gro ningse burgemeester en korps beheerder Ouwerkerk en de hoofdofficier van justitie Daver schot. Gebeurt dit niet, dan is het vertrouwen in de beide poli tieministers Dijkstal en Sorgdra- ger in het geding, zei het Ka merlid Rabbae aan het, begin van het debat over de proble men in de Groningse politiere gio. Rabbae constateert dat het vertrouwen in de bestuurders onder de Groningse burgers 'tot nul is gereduceerd', mede door de omstreden bijbaan van de noordelijke procureur-generaal Steenhuis. Hij wil van de beide bewindslieden een nieuw plan van aanpak om de problemen te lijf te gaan. Steenhuis blijkt een betaalde bijbaan te hebben als adviseur bij het bureau Bakkenist in Am sterdam. Juist dat bureau Stelde een zeer omstreden rapport op dat de vloer aanveegt met voor al de politie in Groningen. Zowel Bakkenist als het colle ge van procureurs-generaal ont kende gisteren dat Steenhuis bemoeienis had met het rap port over de bestuurlijke ver houdingen in de politieregio Groningen. Minister Sorgdrager van justitie, opdrachtgever voor het rapport, heeft evenwel oud- Kamervoorzitter Dolman ge vraagd diepgaand onderzoek te doen naar de mogelijke betrok kenheid van Steenhuis bij de opstelling van de rapportage. De directie van Bakkenist liet de afgelopen nacht weten dat Steenhuis sinds 1 september 1996 gastadviseur is van de sec tor Informatietechnologie van het bureau. De nevenfunctie is geregistreerd bij het gerechtshof in Leeuwarden en deze registra tie is openbaar, zo zegt de di rectie. Bij het aangaan van de relatie zijn afspraken gemaakt om belangenconflicten en/of vermenging van verantwoorde lijkheden te voorkomen. Het onderzoek naar het functione ren van de driehoek in Gronin gen is uitgevoerd door een an dere sector dan die waarmee Steenhuis relaties onderhoudt, zo vervolgt de verklaring. Kamerleden reageerden ver bijsterd op de nieuwste ontwik kelingen, die volgens hen de ge loofwaardigheid van het rapport aantasten. Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. e weken betaal ik inijn abonnement: Per kwartaal Outomatisch (f. 94,151 O acceptgiro (f. 95,15) X Bij automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadetfu. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. Leidsch Dagblad, Abonnee-se OF BEL 071-51 28030 712141 "4001 14 maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1