Leidsch Dagblad winter imWIH eiderdorp: Herrie verkeer veel groter Wat zei de weegschaal vanochtend? Win de Alvettëde- tocht. 2 tuimere vergoeding personeel MEOB Weer overval op bank Oegstgeest [Belast sparen voor pensioen' Ijzige kunst KQUMar 'Mare Dutroux was al in jaren tachtig actief TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. 3ENSDAG 7 JANUAR11998 OPGERICHT 1 MAART 1860 i Feiten en Meningen Niet de wet, maar de rechtspraak faalde in zaakTjoelker Buitenland Zwitsers ontkennen dat 1 joden in werkkampen werden opgesloten NR. 41587 LOSSE NUMMERS 1,80 ZATERDAG 2,30 Cultuur en Kunst Sport Beproefd recept Leidse Jazzweek Lisse niet verder met Immers efensie overlegt met NS en Lovers over 'marinetrein Voor tweede keer in een week bij ABN AMRO jstgeest maarten keulemans rknemers van het Marine Elektronisch- Optisch Bedrijf (MEOB) in Oegstgeest gen een iets soepeler pakket van ver- s- en reiskostenvergoedingen voorge- oteld, als hun bedrijf naar Den Helder huist. Daarover zijn onderhandelaars i de vakbonden AbvaKabo en CFO het teren eens geworden met de werkgever ïhet MEOB, het ministerie van defensie, t actiecomité, dat de werkonderbrekin- i van het personeel coördineert, heeft 'i ;loten de staking die voor morgen en vrij- op het programma stond tot nader or der op te schorten. Vanmiddag leggen de vakbondsbestuur ders de nieuwe resultaten voor aan het per soneel. Als de bonden het eens worden met hun achterban, betekent dat dat de verhuis regels die Defensie voor het personeel in petto heeft een slag ruimer worden. Zo valt de kostenvergoeding voor meeverhuizende MEOB'ers zo'n achtduizend gulden hoger uit, en komen er meer mensen voor ver- huisgeld in aanmerking. Bovendien mogen pendelende werknemers vanwege de lange reistijd naar Den Helder iets korter gaan werken. Ook moet er een speciale 'r komen, die forenzende MEOB'ers vanuit de Leidse regio naar Den Helder vervoert. De fensie heeft toegezegd met de NS en Lovers te gaan onderhandelen over een directe treinverbinding tussen Leiden en Den Hel der. Als het personeel vandaag met het voorstel instemt, komt een eind aan maan den actievoeren. De ïnedewerkers proteste ren ,#1 vanaf 1996 tegen de verhuizing die nu binnen twee jaar in gedeeltes zal plaats hebben. 'ethouder: Verdiepte ligging A4 enige oplossing e bewoners in de Leiderdorpse Kerkwijk moeten reke- ng houden met ongeveer twee keer zoveel verkeersla- aai van de verbrede rijksweg A4 als Rijkswaterstaat j ?eft voorgespiegeld. Dat beweert wethouder G. Huigen VD). Zij baseert zich op een geluidsonderzoek dat de •meerite heeft laten verrichten door een gespecialiseerd M n >y nihof/wim koevoet ïigen ziet in het rapport een vestiging van het Leiderdorp- standpunt dat een lange, ver- jpte ligging de enige aan- ardbare oplossing is om de rbrede A4 door Leiderdorp te den. Rijkswaterstaat is vol- Huigen veel te optimis- ch geweest. In het Ontwerp icé Besluit (OTB) geeft Rijks- lat aan dat 66 huizen in Kerkwijk moeten worden ge- iopt. De bewoners van 88 an- woningen moeten meer irrie accepteren dan wettelijk [toegestaan. Deze huizen kun- 'n de ogen van Rijkswater- blijven staan door het aan- tn van een ontheffing. [Uit de 'contra-expertise' van de gemeente Leiderdorp blijkt dat het OTB de zaken te mooi voorstelt. Komt de A4 in een 'korte' verdiepte tunnelbak dan worden veel meer mensen ge dupeerd dan Rijkswaterstaat aanneemt. Zeker wanneer de A4 op de langere termijn nóg eens met twee rijstroken wordt ver breed. De wethouder vindt het belangrijk om nu al met de ge volgen van de extra verbreding rekening te houden. Rijkswater staat doet dat niet. Dat er over een jaar of twintig wéér rijstro ken bij komen, staat volgens Huigen als een paal boven wa ter. „Hoewel het rijk er nu geen geld voor heeft, begint de pro cedure over een aantal jaren wel", denkt Huigen. Huigen ziet in de uitkomsten van het onderzoek een extra ar gument om nogmaals bij de mi nister aan te dringen op een lange verdiepte ligging van de A4 met overkapping. Als dat niet lukt wil de wethouder 'in elk geval' betere geluidsweren- de voorzieningen eisen dan de huidige beloofde geluidsscher men van een meter of zes hoog. Dat betekent volgens Huigen niet dat zé zich eigenlijk al ge wonnen geeft en toch akkoord gaat met een 'korte bak'. Vragen om hogere schermen is volgens Huigen in feite ook vragen om een lange verdiepte tunnel. „Je kunt schermen niet erg veel ho ger maken dan Rijkswaterstaat nu voor ogen heeft. Anders wordt het technisch een pro bleem. Je kunt wel luifels schuin over de weg laten hangen. Maar die kun je alleen maar toepas sen als je de A4 verdiept aan legt." Rijkswaterstaat maakt zich vooralsnog niet druk over de uitkomsten van de contra-ex pertise. Een woordvoerder geeft Leiderdorp nog altijd weinig hoop op een lange, verdiepte en deels overdekte inpassing van de rijksweg. de pensioenbesparingen portaan belast worden, dan het belastingtarief op inko- lens omlaag naar 35 procent, ruil daarvoor hoeft over pen- oen dat vanaf dat moment ordt opgebouwd, geen belas- meer te worden betaald. Die suggestie doet secretaris- lasten en zo werken aantrekke- generaal Van Wijnbergen van lijker te maken. De WD ver- het ministerie van economische wierp het plan vanmorgen di- zaken in het traditionele nieuw- jaarsverhaal in het economen- blad ESB. Volgens Van Wijnber gen is het schrappen van de zo geheten pensioenomkeerregel een van de weinige reële moge lijkheden om arbeid lager te be- Qpkikker maakt het u makkelijk om te gaan lijnen. Opkikker is die drinkbouillon van Maggi aar bijna geen calo- 'ieën in zitten. Lekker iartig voor tussendoor. En u kunt er prima een 'fadijsje of crackertje pij nemen. Daar merkt de weegschaal niets van. ÏN BEETJE VAN JEZELF. 'N BEETJE DIMITRI WALBEEK De ABN AMRO in Oegstgeest is gistermiddag voor de tweede keer in één week overvallen. Een gewapende man drong om half twee het fi liaal aan het Lange Voortplein binnen en be dreigde een van de klanten, een 45-jarige Oegstgeestse, met een vuurwapen. Hij wist ver volgens een 'aanzienlijk geldbedrag' los te krij gen bij het geschrokken personeel. Om hoeveel geld het precies gaat, is niet bekendgemaakt. De politie zoekt de getuige die de overvaller zag wegrennen richting de Duinzigtschool aan de Wijttenbachweg. Het is nog onduidelijk of de voortvluchtige een masker droeg. De getui gen spreken elkaar daarover tegen. Zeker is dat de dader een donkerrood jack droeg. Afgelopen vrijdag overvielen twee gemasker de mannen het ABN AMRO-filiaal aan de Lijt- weg in Oegstgeest (om de hoek van de Lange Voort). De auto waarin zij vluchtten werd te ruggevonden, maar van henzelf is geen spoor. De politie noemt het 'opmerkelijk' dat twee fili alen van dezelfde bank in hetzelfde dorp snel achter elkaar zijn overvallen. Vooralsnog legt ze geen verband tussen de twee overvallen. Pagina 15: 'Welke bank volgt?' Peking Een Chinese kunstenaar maakt met een ijsschraper een afbeelding in een muur van ijs. Het kunstwerk maakt onderdeel uit van een tentoonstelling van ijsbeelden in Peking. In het noorden van China worden elk jaar gedurende de wintermaanden festivals en exposities met als thema ijs en sneeuw gehouden. HET WOORD IS AAN Anonymus Want alleen zij die uitgegle den en gevallen zijn, kennen de wisselvalligheden van de levensroute. R DONDERDAG n overdag, r meest drooj 679° 6710° 7710° 30% 20% 20% 10% 20% 20% VANDAAG 22 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie6 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving12 Randstad14 Regio11,13,15,17 RTV/programma's9 Schrijvende lezers19 Sport21 Strips18 Uitgaan10 Alkmaarder op vluchtstrook A13 beroofd Een 45-jarige man uit Alkmaar is gistermiddag op de A13 (Am- sterdam-Rotterdam) beroofd van 15.000 gulden. Het slachtof fer stond ter hoogte van het Prins Clausplein een band te verwisselen toen twee mannen hem met een mes bedreigden en zijn geld opeisten. De daders zijn nog voortvluchtig. Topjaar voor uitgever VNU Uitgeversconcern VNU heeft een topjaar achter de rug. Het Haarlemse bedrijf heeft in 1997 de winst zien toenemen met 25 procent. De winst voor bijzon dere baten zal daardoor op on geveer 395 miljoen gulden uit komen. Als de verkoop van een belang in het Amerikaanse Bill Communications wordt meege teld komt de nettowinst uit op 416 miljoen gulden. Dat heeft bestuursvoorzitter J. Brentjens van de VNU gisteren bekendgemaakt in zijn nieuw jaarsrede voor het management van het concern. De VNU be haalde vorig jaar een nettowinst van 321 miljoen bij een omzet van 3,6 miljard gulden. De om zet over 1997 is nog niet be kendgemaakt. Volgens een woordvoerder van het concern betekent het resultaat 'per definiti'e een re cord'. „Het is eep topjaar ge weest." De resultaten komen overigens overeen met voor spellingen die werden gedaan bij de bekendmaking van de re sultaten over het eerste half jaar. Toen werd voorspeld dat de resultaten over heel 1997 de 23 procent groei in de eerste zes maanden nog wat zouden over stijgen. Alle activiteiten hebben bijgedragen aan de groei van het resultaat. Skilje fergees foar mear ynformaasje: 0800 - 022 88 98. men sjocht fuortendaliks uia't ttjn fartk b«j Konmar hellet. Sannah Angenent geeft zich bloot tim brouwer de koning Sannah Angenent maakt haar debuut als blootmodel. De echtgenote van Elfstedentocht winnaar Henk Angenent siert deze maand het mannenblad Playboy op. Van de 26-jarige Al- phense staan zes foto's afge drukt in de Elfstedentochtspe- cial die op 15 januari uitkomt. Hoewel Sannah Angenent volledig achter de reportage staat, vroeg zij bedenktijd toen zij het verzoek kreeg om te po seren voor Playboy. „Als vrouw van een bekende Nederlander ben je niet anoniem. Bovendien wil ik de belangen van Henk niet schaden. Volgens zijn zaak waarnemer Hein Vergeer hoe ven we daarvoor niet bang te zijn» Ook moest Henk wennen aan het idee. Hij is doorgaans terughoudend in zulke dingen. Maar sinds hij eind november is meegegaan naar Gran Canaria, waar de foto's in de hitte zijn gemaakt, is hij enthousiast over Sale! Baalbergen ruimt op! Naast de vele showroommodellen met kortingen tot wel 50%, hebben we voor deze opruiming door onze gehele collectie scherpe aanbiedingen. de laagste prijs! Wacht r Mare Dutroux en Michel Ni- houl, die worden verdacht van de ontvoering van ten minste zes Belgische meisjes, zouden ook in de jaren tachtig slachtof fers hebben gemaakt. Dit meldt de Belgische krant De Morgen vandaag. Justitie in België heejt het bericht vooralsnog niet be vestigd. Volgens de krant beschikt het openbaar ministerie in hef Zuid-Belgische Neufchateau over getuigenissen die aange ven dat Nihoul en Dutroux al veel langer actief waren. Zo zou in 1984 een 16-jarig meisje uit Etterbeek, nabij Brussel, door Nihoul en Dutroux zijn ver kracht en vermoord. Een niet nader genoemde vrouw heeft in een bijzonder gedetailleerde verklaring aan justitie verteld dat zij aanwezig was bij dé moord. Volgens de krant is het onder zoek naar de zogeheten 'ver wante dossiers' momenteel stil gelegd. Waarom is niet duide lijk. De Morgen heeft aangekon digd de komende dagen met meer onthullingen te komen in de zaak Dutroux. Daaruit moet blijken dat Dutroux en Nihoul ook andere moorden op hun geweten hebben. Dutroux en Nihoul zitten sinds september 1996 gevan gen. Van de zes meisjes die ze zouden hebben ontvoerd, zijn er vier omgekomen. Deze ont voeringen vonden plaats sinds 1995. Hoewel Angenent geen spreekverbod kreeg, bleef hét plan van Playboy lang verbor gen in de schoot van het pelo ton van marathonschaatsers. Sannah Angenent: „Daar was het bekend, omdat ook schaat ser Peter de Vries naakt in Play boy komt. Ik heb alleen maar positieve reacties gekregen, maar negatieve geluiden hoor je meestal niet. Voor mij is het be langrijk dat Playboy geen ordi nair blootblaadje is, maar een chic mannenblad. Ook Daphne Deckers, in mijn ogen een heel beschaafde vrouw, heeft erin gestaan. Ik mocht ook zelf be palen hoe ver de foto's zouden gaan. Wel bloot, maar niet als 'playmate'. Dat zijn meestal anonieme meisjes die iets ge waagder op de foto gaan." Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Tel (I.v.m. controle bezorging) Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: Per maand Per kwartaal O automatisch (f. 94,15) l automatisch (f. 32,70) Oacceptgiro (f. 95,15) Nr. bank/giro: Bij automatische betaling krijgt u een 1/5 staatslot met jackpot cadeau. Leidsch Dagblad D E WERELD OM JE HEEN. Deze bon in een envelop, zonder postzegel. Leidsch Dagblad. Abonnee-service, Antwoordnummer 10050.2300 VB Leiden OF BEL 071-51 28030 ijdag

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1