Deals met criminelen toch geregeld ZONDAG OPEN r» ZONDAG GEOPE BaaiiejU" Kuifje in de krant Zware storm teistert Frankrijk Kritiek op soepel toelatingsbeleid Italië Hondenpil geneest man van reuma AUTO BOOT Brugman Brugman l - rt. ZATERDAG 3 JANUARI 1998 V: F OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 41584 LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG ƒ2,25 Kuifje in Tibet: de strip. Waar werd Michelangelo geboren? ^^Toscaanse dorpen <Qa op we^ Psychiater Jan Foudraine windt zich nog eens op. tA -v»- M '"Arizona: indianen en cowboys in 'JMonument Valley. Eerst hippies; nu toeristen. Cultuurschok in Goa. (JMet een verwentrein door Zuidelijk Afrika. Galopperend tussen de zeerobben van IJsland. [ATIES GN HERGÉ RLV& RKL eiden annemiek ruygrok ie Belgische striptekenaar Her- e zag veertig jaar geleden al en perfecte combinatie in zijn leid Kuifje en het land Tibet, lij had een vooruitziende blik. ïu Tibet opnieuw in de belang- telling staat, onder meer door Ie grote aandacht van Holly wood, lokt de tentoonstelling \Jaar Tibet met Kuifje hordes belangstellenden naar het Leid- e Rijksmuseum voor Volken- rinde. Liefhebbers van Tibet en fans jan Kuifje kunnen vanaf van- aag ook in deze krant hun hart phalen. De strip Kuifje in Tibet _erleeft de komende 31 weken, xclusief voor deze krant, in het aterdags Bijvoegsel. Het al um, dat in nieuwe kleuren op- ieuw is uitgegeven, wordt alge- leen gezien als het beste ver- laal van Hergé (pseudoniem 'oor Georges Remi). Behalve de (trip plaatst deze krant de ko- hende 31 weken ook (in sa- henwerking met het Rijksmu- ieum voor Volkenkunde) een prijsvraag voor de jeugd, die na- uurlijk alles te maken heeft met fuifje en Tibet. Zie ook het Za- erdags Bijvoegsel. Politie vindt vluchtauto bankovervallers De politie heeft gisteravond de iuto aangetroffen waarmee 's horgens de twee overvallers op iet filiaal van ABNAmro aan de jjtweg vermoedelijk zijn ge- llucht. De wagen, een rode Ma- ida, werd op de hoek van de Jo- jan Evertsenlaan en de Karei Doormanlaan ontdekt door ïuurtbewoners. Rond half twaalf gisteroch- end drongen gemaskerde man- ïen het bankgebouw binnen. Een van de overvallers richtte ïen pistool op het hoofd van fen klant en dwong hem op de jrond te gaan liggen. De andere Overvaller riep om geld. Het duo 'ing er met een 'aanzienlijk be- Jrag' vandoor in de richting van jleKennedylaan. Pagina 13: 'Sneu dat er vlak foor de sluiting nog een over- sfejjp- rennes-caen Een stormachtige wind zwiept de golven op rond de vuurtoren bij Pointe du Raz. De zware storm die gisteren het westen van Frankrijk teisterde, heeft zeker vijf mensen het leven gekost. Een vrachtwagenchauffeur werd gedood toen de cabine waarin hij sliep werd getroffen door een omgewaaide boom. Twee andere volwassenen vonden in de regio Calvados de dood in een auto-ongeluk veroor zaakt door een zware hagelbui. Het noodweer beschadigde hoogspanningskabels waardoor ongeveer een half miljoen mensen tijdelijk zonder stroom kwam te zitten. Ook het trein verkeer ondervond daar hinder van. Vertragin gen liepen op sommige lijnen op tot anderhalf uur. De storm rukte daken van huizen en de overvloedige regenval zorgde voor ondergelo pen kelders. Bij Pointe du Raz FOTO EP A VALERYHACHE Slechts spaarzame toepassing Minister Sorgdrager van justitie gaat het sluiten van deals met criminele getuigen toch wettelijk regelen. Zij heeft geruime tijd geaarzeld of zij dat zou doen, maar heeft uit eindelijk besloten „op zeer korte termijn" toch een wets voorstel bij het kabinet in te dienen. ruswuk anp Spong verweten Sorgdrager gis teren in het Hakkelaar-proces dat zij een aantal strafprocessen afwacht waarin deals tussen ge tuigen en het OM centraal staan, voordat zij met haar defi nitieve wetsvoorstel komt. Sorg drager zegt in haar brief dat zij hoopt een aantal rechterlijke uitspraken in hoger beroep in het voorstel te kunnen verwer ken. Het gerechtshof in Amster dam moet de minister de hel pende hand bieden bij het vor men van een mening over de wenselijkheid van de dealende getuige" in het Nederlandse strafproces. De zaak tegen 'de Hakkelaar' en diens vermeende rechterhand is daarmee van „een ordinaire hasjzaak" tot een politiek proces geworden, betoogden Mols en Spong. Te gen de door het duo verdedigde handlanger van de Hakkelaar is in hoger beroep vijf jaar cel en een miljoen gulden boete ge- eist. Vader en zoon Moszkowicz hebben hun pleidooi voor de Hakkelaar (eis: zeven jaar cel en een miljoen gulden boete) reeds dinsdag gehouden. De uitspraak van het hof wordt venvacht op 20 januari. het woord is aan Norman Vincent Peale Vul je geest met hoopvolle, nuttige en positieve gedach ten. Ga vol vertrouwen ver der en kijk niet terug. regerv en wind In een brief aan de Tweede Ka mer voegt zij daar echter direct aan toe dat zij de regeling - waarbij het openbaar ministerie verdachten strafvermindering aanbiedt als zij willen getuigen- zo strikt moet zijn dat die slechts zeer terughoudend kan worden toegepast. „Het middel dient uiterst spaarzaam en bij hoge uitzon dering te worden ingezet; voor komen moet worden dat getui gen niet meer bereid zijn te ver klaren zonder dat daarvoor een tegenprestatie van de overheid wordt geboden", schrijft de mi nister. Het CDA is verheugd dat Sorgdrager het sluiten van deals met criminelen nu toch wette lijk wil regelen. Als de minister niet zelf met een wetsvoorstel was gekomen, had het CDA een initiatief-wetsontwerp inge diend, aldus justitiewoordvoer- der Koekoek. „Het is ook altijd de bedoeling van het CDA ge weest dat dergelijke deals alleen in het uiterste geval worden ge sloten", aldus het CDA-Kamer- 10% 20% 20% vandaag 44 pagina's Binnenland3 Buitenland5 Cultuur21 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving12 Randstad16 Regio11,13,15 RTV/programma's8,9 Sport17,19 Strips. Uitgaan 14 De kortingsbon is voor het concert door het Olayo J i- menez Trio. Flamenco- en zi- geunermuziek in het Cultu reel Centrum de X in Leiden. lid. De advocaten G. Mols i Tentoonstellingen en Zondag 4/1 het theaterstuk STOOMKOORTS om 14.00 en 15.00 uur en de Kinder-Kerst-Puzzel in Museum Boerhaave, Leiden van 10 tot 17 uur n de A4 tussen Rotterdam en Amsfcrd; 071-5416585. Op koopzondag geopend: ge„ lederia"d- Valhal MEUBELPLEIN LEIDERDORP £1 Meubelplein Leiderdorp I: Leiderdorp. Meer infor toutenbeek. Gi Houweling, Baalb en Slaapkai CASBA WONEN VOOR 1001 WOONIDEEËN ZONDAG 4 JANUARI GEOPEND VAN 11.00 tot 17.00 UUR De aanhoudende stroom Koer dische vluchtelingen naar Euro pa via Italië heeft gisteren tot forse internationale kritiek ge leid. Door het soepele toela tingsbeleid van Rome - alle Koerden krijgen politiek asiel - zijn de betrekkingen met Tur kije en Duitsland onder druk komen te staan. Op dit moment zijn drie schepen met aan boord bijna duizend mensen onderweg naar Italië. Op nieuwjaarsdag strandde in de Zuid-Italiaanse havenstad afslag Qtranto een schip met 386 vluchtelingen, onder wie 230 Koerden. De meeste asielzoekers be schouwen Italië als tussensta tion op weg naar verwanten in West-Europa. Alleen al in Duits land leven inmiddels een half miljoen Koerden. De Duitse re gering heeft de Italiaanse auto riteiten dringend opgeroepen hun buitengrenzen strenger te controleren. Volgens het ak koord van Schengen mogen zij die legaal een land van de Eu ropese Unie binnenkomen doorreizen naar andere EU-lan- den. Het is niet toelaatbaar dat Duitsland moet opdraaien voor de nalatigheid van andere Eu ropese partners, stelde minister Kanther van binnenlandse za ken. In Nederland wil de WD van de regering weten of 'Den Haag' overweegt grenscontroles met Duitsland in te stellen om te voorkomen dat de 'gestrande Koerdische bootvluchtelingen' doorreizen naar Nederland. De liberalen vinden verder dat Ro me de Koerden moet terugne men die in Italië weigeren asiel te viagen, maar dat vervolgens wel in Nederland doen. De Turkse regering in Ankara beschuldigt de Italiaanse autori teiten ervan de Koerden aan te moedigen naar het westen te vluchten. Rome werkt de vluch telingenstroom in de hand door de illegalen politiek asiel aan te bieden, zei minister Basesioglu van binnenlandse zaken op de Turkse televisie. Zijn Italiaanse ambtgenoot Napolitano wees op zijn beurt de Turkse oproep van de hand om het asielbeleid om te gooien en vluchtelingen terug te stu ren. Hij wees op de menselijke plicht te helpen en op de ver volging van de Koerden en hun onderlinge spanningen. Napoli tano eiste wel dat Ankara de Turkse havens beter controleert en vluchtelingenschepen tegen houdt. Jan Sanders in Vogelenzang zweert bij 'wondermiddel' 'Na mijn zwangerschap was ik 17 kilo te Van jongs af aan heb ik op mijn gewicht die stap gewaagd' Anja zag kans om in zes maanden 20 kilo worden. 'Ik voel me er fantastisch bij!' Dankzij de Thermo-Fysische-Methode (T.F.M.) garanderen wij: figuurverbetering - heupen, buik. benen totale gewichtsvermindering verbetering van de huid - strakker 0 voedingsadviezen - voor üw leefwijze conditieverbetering Bel nu voor een gratis figuuranalyse: Alkmaar (072) 511 86 15 Haarlem (023) 531 83 88 Purmerend (0299) 43 53 63 Anja de Graaf, 32 jaar Al 15 jaar goede resultaten door het complete T.F.M. pakket en speciaal opgeleid personeel. vogelenzang. ••O**-1" 1SB CAG3A wonen Hoge Rijndijk 315 tel. 071 - 589.93.46 Weversbaan 12 Leiderdorp Tel. 071 - 58 98 900 VAN 11.00 TOT 17.00 UUR Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 195 KEUKENS BADKAMERS Dat de 85-jarige Jan Sanders uit Vogelenzang elke dag twintig kilometer met zijn rottweiler Kim loopt, is een klein wonder. Negen jaar geleden kon Sanders zich namelijk door hevige ge wrichtspijnen bijna niet meer bewegen. De Vogelenzanger dankt zijn genezing aan Synovi- tab; een pilletje dat eigenlijk be doeld is voor... honden. Het lichaam van Jan Sanders een leven lang werken op. Zware arbeid in de mijnen, de bouw en de smederij eiste zijn tol. De gewrichten van de Vogelenzanger waren versleten. Vooral in zijn heupen speelde zware pijn op. Op het laatst was de aandoening zo erg dat San ders door de pijn niet meer kon liggen, zitten en slapen. Tegen de klachten viel niets te doen. „Ik heb alles geprobeerd: smeerseltjes, de hoogtezon en massages, maar niks hielp. Dan komt er een moment dat de dokter zegt: U zult er mee moe ten leren leven. Ik nam dat de huisarts niet kwalijk, maar ik heb het niet geaccepteerd." In zijn zoektocht naar gene zing stuitte Sanders op Atro- luxyl: een voedselsupplement voor honden met Heup Dis- plasie (HD). Hoewel zijn eigen hond geen last van HD had, ging de Vogelenzanger toch naar de dierenarts. „Toen ik met mijn vorige hond bij de De 85-jarige Jan Sanders uit Vo gelenzang kan dankzij de pillen van zijn hond weer zonder pijn lo pen. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER BABETTE STAPEL dierenarts was, heb ik hem naar de pillen gevraagd met de be doeling om ze zelf te slikken. Binnen een week was er al ver lichting en na veertien dagen had ik geen centje pijn meer. Na ruim dertig jaar had ik geen last meer van mijn versleten beendergestel." Tot zover een verhaal met sprookjesallure. Voor de van pijn verloste hondenliefhebber dreigde er een kink in de kabel te komen toen zijn vorige rottweiler overleed. Zonder hond gaf dé dierenarts hem geen recepten voor Atroluxyl meer. Sanders wilde niet meer zonder zijn wondermiddel en schreef naar de fabrikant. Deze zorgde ervoor dat de Vogelen zanger zijn pillen voortaan via de apotheek kon krijgen. Sanders is nu één van de vu rigste pleitbezorgers van het middel. „Met deze pillen zou den miljoenen mensen gehol pen kunnen worden. Daarom wil ik het onder de aandacht van dokters brengen. Er zitten nu mensen in rolstoelen die daar niet in hoeven." Het succesverhaal van San ders was voor de fabrikant de aanleiding om een mensenver sie van het middel op de markt te brengen. Vanaf september 1996 verspreidt distributeur Kernpharm het voedings supplement in nagenoeg onge wijzigde vorm onder de naam Synovitab via reformhuizen, drogisterijen en apotheken. Productmanager M. van Tol van Kernpharm ziet het middel als een zeldzame toevalstreffer. „Synovitab is geen wondermid del. Het supplement bevat de zelfde stoffen als gewrichts vloeistof en daarom kan het de oorzaak van de pijn wegnemen. Maar het heeft net als veel an dere medicijnen geen honderd procent succes. Mensen bij wie de gewrichten al te veel versle ten zijn, hebben geen baat bij het supplement." Baalbergen Katwijk ruimt op! Naast de vele showroommodellen met kortingen tot wel 50%,-hebben we voor deze opruiming dooi onze gehele collectie scherpe aanbiedingen. De mooiste meubeler voor de laagste prijs! Wacht niet te lang, want op op! H AM AWYa natuursteen Onderhoudeprodukten vanaf f 16,-/L Uit eigen import angstraat 56d Wassena, Tel: 070 5177 070 712141 400121

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1