'Ik heb nog niemand horen schelden' De spelers van FC Lisse gaan weer tot het randje Amateurvoetbal Klassement topscorers '97-'98 Wedstrijd van de Wee Foreholte woedei om schorsing Ulj II!.# ary VRIJDAG 28 NOVEMBER 1997 Jeffrey Stolk voelt zich thuis bij nuchtere promovendus Jeffrey Stolk heeft er geen bezwaar tegen als de klok die naast het hoofdveld van Ter Leede staat voor een tijdje wordt opgeborgen. „Als het een hele tijd 0-0 of 1-1 staat, ben je toch geneigd om met een schuin oog even naar die klok te kijken. Onbewust ben je aan het aftellen, maar we moeten ons daar niet mee bezig houden en gewoon doorgaan tot de scheidsrechter affluit." Het lijkt de enige verklaring te zijn die de verdediger annex verdedigende middenvelder kan bedenken voor de averij die Ter Leede al enkele malen in de slotfase van een wedstrijd opliep. Bij veel clubs zou inmiddels grote paniek zijn losgebar sten, maar bij de Sassenheimse vereniging is daarvan niets te merken. SASSENHEIM» R HULST Je zou verwachten dat bij Ter Leede de frustraties er zo on derhand van afdruipen. Een niet meer dan begrijpelijke re actie als je weet dat de zater daghoofdklasser zeer verdien stelijk speelde tegen verenigin gen als ARC. FC Lisse, Katwijk, Kozakken Boys en Excelsior Maassluis, maar daar onderlus sen 0 punten aan overhield. Toch ontkent Stolk met klem dat er sprake is van dergelijke negatieve gevoelens. „Natuur lijk krijg je een knauw, maar we gaan daar redelijk goed mee om. In een succesjaar gaat alles gemakkelijker, desondanks wordt er ook nu heel hard ge traind en is er veel plezier. Bij een degradatiekandidaat zie je al snel scheve gezichten. Daar is hier geen sprake van. De frus traties vallen echt mee en dat is toch knap van deze groep." Ter Leede is, door het 0-1 ver lies afgelopen zaterdag tegen Excelsior Maassluis, inmiddels afgezakt naar de voorlaatste plaats. Gewonnen werd er van Achilles Veen en ASWH, terwijl in acht van de negen verliespar- tijen - Scheveningen uitgezon derd - de tegenstander maar één keer meer scoorde. Deson danks straalt de club rust uit. Dat heeft niet alleen te maken met het nuchtere karakter van de vereniging, maar is volgens Stolk vooral ook de verdienste van trainer Arie Lagendijk. „Zijn uitstraling werkt door op de groep. Ondanks alles heb ik hem nog niet één keer horen schreeuwen. Hij wijst kalm op de dingen die goed en fout gaan. Doordat hij zo rustig blijft, is de spelersgroep ook rustig. Je merkt het hier na afloop ook in de kantine. Supporters komen naar je toe en zeggen: „Jammer hé, dat het weer niet is gelukt." Ik heb nog niemand horen schelden." Hij vergelijkt Ter Leede wat dat betreft met zijn vorige ver eniging Noordwijk. „Dit is hele gezellige club die niet echt veel van Noordwijk verschilt. Op basis van de status moet Noordwijk meedoen om het kampioenschap, maar als het dan effe niet gaat, is er niet meteen paniek." Een machtige vijfde kolonne lijkt Ter Leede vreemd, maar tot voor kort ging het de Sassenheimse club ook redelijk voor de wind. „Toen ik hier vorig seizoen kwam, was de wens dat we binnen drie jaar naar de hoofdklasse zouden promoveren. Het klikte echter meteen en dat zegt wat over on ze spelersgroep." Dat de over gang mogelijk te snel kwam, daarvan wil de 27-jarige Stolk niets weten. „Als je ons toch ziet spelen kun je vaststellen dat we hier best wel aan toe zijn. Zou den we niet enkele malen in de slotfase hebben verloren, dan stonden we toch drie of vier plaatsen hoger. Als Ter Leede doe je het dan niet slecht." „Heel vaak zie je toch dat promovendi het in de zaterdag hoofdklasse moeilijk hebben. Het verloop is gewoon heel klein. Vergelijk het maar met het zondagvoetbal. Op de zater Jeffrey Stolk: „Bij een degradatiekandidaat zie je al snel scheve gezichten. Daar is hier geen sprake v dag kom je toch veelal dezelfde namen tegen." Stolk weet waar over hij praat. Voor zijn over gang naar Noordwijk, waar hij vier seizoenen speelde, was de Zaandammer twee jaar actief voor EDO. Hij raakte daar ver zeild nadat het hem eerder niet was gelukt tot de hoofdmacht van AZ en Haarlem door te dringen. „De hoofdklasse A vormt dan ook nog veruit de sterkste competitie. Zeker als je tegen streekploegen moet spe len. Derby's zijn veel moeilijker dan een wedstrijd tegen bij voorbeeld Volendam. Misschien was het beter geweest als we in de hoodklasse B of C waren be gonnen, al blijft dat koffiedik kijken. En je speelt toch liever tegen Quick Boys." In tegenstelling tot de regio clubs is Groote Lindt - morgen de tegenstander van Ter Leede - voor Stolk een grote onbeken de. Veel verder dan het feit dat Groote Lindt met 0 punten on deraan staat, gaat de kennis van de speler niet. „Maar het is een tegenstander waar we gewoon van moeten winnen, al zal het best moeilijk worden. Het is nu eenmaal geen ABC'tje. Kijk maar eens hoe lastig koploper Katwijk het met ons heeft ge had. Van extra druk is geen sprake. Tegen Kozakken Boys moesten we ook winnen, dat lukt dan niet, maar we spelen ondanks de druk wel een goede wedstrijd waarin we veel kansen creëren." Waarmee hij niet wil zeggen dat de spelersgroep al mentaal volwassen is. „Het be gint te komen, want als je men taal volwassen bent dan speel je de wedstrijden wel tot het einde goed uit." „Natuurlijk hebben we het er wel over waarom het tot nu toe niet lukt, maar echt aanwijsbare redenen zijn er niet." Of, be aamt ook Stolk, het zou het ge brek aan scorend vermogen moeten zijn. „Waar de bal er vorig jaar wel invloog, lukt het nu niet. Toen speelden we en kele wedstrijden slecht maar wel. Ik zou dat nu ook wel eens willen. We hebben de punten nu eenmaal nodig. Dan maar liever eens een slech te wedstrijd en winnen dan mooi voetbal en verliezen." Desondanks neemt Stolk de voorhoedespelers in bescher ming. „Voor die spelers is dit ni veau vrij nieuw. Ik merkte het ook bij mezelf, in de eerste drie wedstrijden op dit niveau moest ik weer wennen aan het sneller- se spel. Je weet het, maar onbe wust speel je dan toch in een te laag tempo. Het ligt niet aan de kwaliteiten, want op de training zie ik de mooiste ballen erin gaan." Voor Ter Leede is het te hopen dat het er morgen eens uitkomt. Naam: Berno Carlo Maria van Leeuwen Roepnaam: Berno Geboren: 26 november 1974 te Hoogmade Broers/zussen: Broer Dennie en zus Brenda Beroep: Timmerman bij Bouw bedrijf Hoogmade Partner: Verkering met Sandra Kinderen: geen Lengte/gewicht: 1.82 meter bij 79 kilo Club: MMO Positie: aanvallende midden velder op rechts Links/rechtsbenig: rechts Trainers: Ab Kolkman, Jouke Sjaardema Hoogtepunt: Dat heb ik bij MMO nog niet echt meege maakt. Twee jaar terug, tegen de toenmalige kampioenskan didaat Altior wonnen we met 5- 2. Ik maakte er twee en versier de een strafschop. Dieptepunt: Vorig seizoen, he le jaar tegen degradatie moeten vechten. Sterke punt: M'n conditie en ik geef niet snel op. wat oudere jeugdtrainer. Daar kon ik goed mee opschieten en onder hem werden we in de Al een paar keer kampioen. Jam mer dat hij is gestopt. Slechtste trainer: Dat zeg ik niet. Mooiste shirt: Heerenveen Man: „M'n vader (Jan 'Ballie' van Leeuwen, red.). Vijfenveer tig en hij keept nog steeds in het eerste. Ik werk ook overdag met hem samen. Behalve als ik op vakantie ben, zie ik hem dus elke dag. Vrouw: „Mag ik er twee kiezen? M'n vriendin én mijn moeder. Die smeert nog m'n boterham- Hobby's: „Voetbal, wielrennen en schaatsen. Ik schaats voor mezelf, zonder trainer, maar doe wel aan wedstrijden mee. aan maar je mag e thuiskomen, dacht ik zo. Krant/tijdschrift: Leidsch Dag blad, Sport International, Schaatskroniek. Lelijk: Hogesnelheidslijn door Hoogmade. Dat onderwerp heeft het hele dorp letterlijk en figuurlijk verscheurd. Laat dat ding in Den Haag maar een paar rondjes rijden. Mooi: Tour de France en Elf stedentocht. Prachtige evene menten. Hekel aan: Spelers die op het veld de hele wedstrijd de scheidsrechter afkraken. Ik zeg ook wel eens wat, maar er zijn er bij die niet van ophouden weten. Kampioen eredivisie: Ajax, ik ben fan. Maar het zou toch leuk zijn als er eens een ploeg buiten de top-3 het werd. Vi tesse, Heerenveen of De Graaf schap. Dat zou toch leuk zijn. Politiek: Niet geïnteresseerd Voetbal op tv: Als ik tijd heb, kijk ik graag. Welke clubs gaan aan het eind van het seizoen de vierde klas se verlaten: Ik denk dat Udo kampioen wordt en ASC degra deert. Hoe komt het dat er, behalve je vader, steeds vaker 'oudjes' als Cees de Roode (UDWS), Steef Pattiapon (VCL) en Hans van Eijgen (Sleutels) in de hoofdmacht opdoemen: Daar heb ik wel een verklaring voor. In de meeste eerste elftallen wordt de gemiddelde leeftijd steeds lager. Als het dan niet draait, wordt de roep om erva ring groter. Zodoende. Wat doet MMO zondag in de derby tegen Roac: Altijd posi tief blijven: 4-0 voor ons. TEKST. LOMAN LEEFMANS FOTO HIELCO K Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Pim van Wetten (Meerburg) 3 1) Martin Krayenoord (MVKV) 2 16 2) Carlo van Nierop (SJZ) 2 12 3) Paul Haver (Teylingen) 0 12 4) Pieter van Schie (Lugdunum-za) 0 11 5) Michel Schouten (Warmunda) 2 1' 6) Robin Peereboom (FC Lisse) 1 1( 7) Marcel Bremmer (FC Lisse) 2 1( 8) Dennis Stuifzand (Docos) 0 11 9) Jeffrey den Butter (Kagia) 0 11 10) Erwin Beltman (Blauw Zwart) 0 11 Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1997/98 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van Wim van Duivenbode. Info dagelijks tussen 10.00 ei uur, tel. 071-5356461 LEIDEN ROB SJZ - FC Lisse Als Wedstrijd van de Week is ditmaal gekozen voor het treffi vierde klasse van het zondagvoetbal tussen SJZ en FC Lis: kundige bij dit duel is Leiderdorper David Brandt, oefeni van w Koudekerk. In het verleden was hij onder meer trai FC Lisse (zo) en, nog verder terug, speler bij RCL in de tijd club grote successen vierde. Brandt geeft zijn visie op h deelt de spelers een rapportcijfer uit en kiest de Man of thi die met een paar voetbalschoenen van Sloos Sport uit Leide beloond. De aftrap bij SJZ - FC Lisse, op het Zoeterwouds park Haasbroek is om 14.00 uur. publiceerd. In het bew mer van de Officiële i ling staat keurig dat maat voor zo'n overtre wedstrijd is. Dan ga j( zo'n straf en dan ineer anders, zonder dat ied< weet. Maar nee hoor, r te maken zegt de K houdt z'n poot stijf. Als te eens een keer een foi dan krijgen we meteen te. Van dit soort dinge als een stekker." Vooral omdat UI smaakmaker is in het lende team van Fore) roodwitten hebben d keihard nodig om het de tweede klasse te red Foreholte, in casu bi Hans van der Berg, me na de uitspraak van de commissie bij Jan voorzitter van het dis 3. Van der Berg: „Of ht haalt, weet ik niet. I woon alles proberen c recht de wereld uit t Wingelaar vond het o> re kwestie en probeert in de zaak Uljee te bre Stan Uljee speelt zondag niet mee met Foreholte in de kraker tegen SJC. Dit als gevolg van een rode kaart in de wedstrijd tegen Westlandia op 2 novem ber. Uljee kreeg rood wegens opzettelijk hands. Volgens de reglementen van de KNVB staat daarvoor één wedstrijd. De Voorhoutse spits kreeg er twee. Tot grote woede van alles wat Foreholte is. De club heeft alles gepro beerd om de straf van Uljee naar één duel terug te brengen. Het hoger beroep haalde niets uit. Uljee kreeg twee wedstrij den omdat de KNVB de straf maat voor een opzettelijke handsbal onlangs heeft ver zwaard van een naar twee wed strijden. Alleen heeft de Bond verzuimd om dat in de Officiële Mededelingen te publiceren. Bestuurslid Hans van der Berg is bijzonder verbolgen over de handelwijze van de KNVB. „Wij zijn in beroep gegaan van wege het feit dat de wijziging van de reglementen niet zijn ge- SCOREBORD FC Lisse heeft nog niet de glans van het vorig FC LISSE trainer Ted Immers, 'het begint te komen'. „Qua voetbalniveau is er de laatste weken niet zo veel veranderd, maar de spelers gaan weer tot het randje. We winnen weer duels, in zowel de verde diging, op het middenveld, als in de aanval. In voorgaande wedstrijden was het telkens een andere linie die dat goed deed. maar nu wordt er overal gestreden." Toch waakt Immers voor te veel euforie. „Als je twee keer achter elkaar wint dan wil dat nog niet alles zeggen. Laten we eerst maar eens een goede serie neerzetten. We moeten hoger op de ranglijst kunnen komen." Zaterdag zal dat dan thuis tegen Rijns- burgse Boys moeten gebeuren. Ont moetingen waarbij het publiek zich doorgaans niet hoeft te vervelen. „Het zijn beide ploegen die er voor gaan", weet Immers. Lisse is tegen Rijnsburg gevrijwaard van schorsingen. René Ras, teruggekomen van een enkelbles sure vormt nog een twijfelgeval, al denkt de trainer wel een beroep op hem te kunnen doen. Minder over tuigd is Immers van de inzetbaarheid van Remco van Bemmel. Hij verrekte tegen Achilles Veen een kuitspiertje. Rijnsburgse Boys De Rijnsburgers hebben nog altijd te maken met een imposante lijst bles sures. Norbert van Lo- chem werd deze week het rijtje toegevoegd, maar wellicht dat hij toch op tijd fit is om in Lisse aan de start te verschijnen. Zowel FC Lisse als Rijns burgse Boys staat in de middenmoot. „Maar", vind trainer Henk Wisman, „Bij FC Lisse zit toch meer individuele kwaliteit". Het is de vraag of ze dat ook als team zijn." Bij Rijnsburgse Boys kan Stefan Roodakkers na een schor sing wel weer meedoen. Noordwijk Noordwijk moet voor het duel tegen ASWH Eric van Houten missen wegens een blessure. Daar staat de terugkeer van Lennart van der Zalm tegenover. De voorstopper zit voor de eerste keer dit seizoen bij de selec tie. De verwachting is dat hij zijn plaats in de verdediging weer inneemt en dat André de Ridder doorschuift naar het middenveld. Quick Boys Quick Boys likte afgelo pen week de wonden na de ontluisterende neder laag tegen ARC: 0-3. Morgen tegen Achilles Veen heeft de Katwijkse hoofdklasser de gelegen heid om de draad weer op te pakken. Tempelaar hoopt op een 'lekker potje en drie punten' maar uit ervaring weet de trainer dat het niet zo makkelijk gaat met Quick Boys. Hicham Rbii zit na ruim zes weken blessureleed op de bank. Ronald van Dijk is weer fit en speelt op het middenveld. W. vv katwijk Katwijk moet zich vol gens trainer Bob Koot- wijk morgen de ware kampioenskandidaat tonen. Na het verlies te gen Scheveningen heeft de lijstaanvoerder de punten hard nodig om in de kam pioensrace te blijven. Kootwijk zag Marco de Ridder deze week weer aan de training deelnemen, zij het aange past. Wilfred Kwestro, de leider van het klassement 'Voetballer van het jaar', is niet fit en speelt niet. Kootwijk: „Tegen Scheveningen zag ik onvolwassen mo- ARC ARC moet het morgen tegen Hoek doen zon der Mare Meijering. Hij is tegen zijn derde gele kaart opgelopen en houdt verplicht een week rust. Voor de rest kan trainer Willem Berckenkamp be schikken over een volledige selectie. „Willen we Katwijk in het zicht blijven houden, dan moeten ook wedstrijden tegen Hoek worden gewonnen", weet elftalbegeleider Wim Dijkman, die dan ook van winst uitgaat. Ter Leede Behoudens de nog ge schorste Ed Borst - hij zit morgen tegen Groote Lindt zijn laatste van zes wedstrijden uit - beschikt Ter Leede trainer Arie Lagendijk over lectie. Van een eventuele 'favorieten- rol' tegen de nummer laatst wil Lagen dijk niets weten. „Het moge duidelijk zijn dat we moeten winnen, maar het i fitte s PRIJSVRAGEN wil niet zeggen dat als de tegenstander elf keer verliest dat ook een twaalfde keer gebeurt." De oefenmeester om schrijft Groote Lindt als 'een vrij fysie ke ploeg die de duels niet schuwt'. „We moeten er daarom voor waken niet in hun speltempo mee te gaan. Het tempo hoog houden en één, twee keer tikken. Groote Lindt speelt onbe vangen, omdat ze er daar al over pra ten dat de ploeg gaat degraderen." uvs UVS speelde afgelopen zondag een zwakke wed strijd. Dit seizoen volgde er echter na matige pres taties meestal een ople ving. Wat dat betreft kan de ploeg van Wim van Zwam het treffen met Elinkwijk dus optimistisch tegemoet zien. Van Zwam heeft vastgesteld dat het bij zijn ploeg mentaal nogal eens niet goed zit. Vooral in de beginfase van een wed strijd laat zijn ploeg het afweten. „Alle duels die wij verloren, kregen we in de openingsfase een doelpunt tegen en konden we dat niet meer goed ma ken." Tegen Elinkwijk moet Van Zwam Steven van Daalen nog missen, wel licht dat Jack Honsbeek is geschorst." Lucky ten van donderdag 27 november. 1 - 3 - 5 - 8 - 14 - 18 - 23 - 30 - 38 - 39 - 47 - 52 - 56 - 57 - 67 - 68 - 71 - 72 - 73 - 75 (onder voorbehoud). SNOOKER Bulawayo (Zim). WK Snooker Tweede ronde: Fabrie (Ni 4 Kwartfinales. Bingharr 2. Fabrie uitgeschakeld Doha. Qatar Open. Mannen, f (GBr/3) 17- Mannen, finale: Power (Can/4) - Nio TAFELTENNIS Willem Kalmar. Open Zweedse. Kwalficaties. Mannen: Erlandsen (Noo) - De Cock (Ned) 21-15 12-21 21-16. Bentsen (Den) - De Cock 21-10 21-10, Shaha (Ino) - De Cock 21-19 22-20. De Cock uitgeschakeld. VOETBAL EREDIVISIE: RKC - NAC 1-0 (1-0). 28. Nielsen 1-0 NAC 15 5 3 7 FC Utrecht 15 5 2 E SPORT OP TV 2. Snooker. Liverpool 17.00-18.09 EURO. Europacup 18.43-18.51 Ned 2- SportjournaE

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24