Ter Leede is woest op tuchtcommissie Jan Poortvliet velt bij RBC zijn eigen vonnii Sport Timman en Nikolic schuwen strijd niet DINSDAG 21 OKTOBER 1997 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onderwater.^ Siemerink verslaat Schalken stuttgart Jan Siemerink heeft de tweede ronde van het tennis toernooi in Stuttgart bereikt. De Rijnsburger versloeg in zijn eer ste partij zijn landgenoot Sjeng Schalken in twee sets: 6-4 6-2. Siemerink mocht meedoen aan het zogenoemde Super-9-toer- nooi, omdat diverse spelers zich geblesseerd voor het evene ment afmeldden. Schalken plaatste zich via de kwalificaties. In de volgende ontmoeting moet Siemerink het opnemen tegen de Zweed Björkman. In de eerste ronde had hij een bye. Ook Paul Haarhuis bereikte de tweede ronde. Haarhuis versloeg in drie sets de Belg Philip DeWulf: 4-6 6-1 6-3. In de volgende speelt Haarhuis tegen de Oostenrijker Thomas Muster. Douglas wil voor Nederland starten amsterdam Troy Douglas hoopt begin volgend jaar namens de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) te kunnen deel nemen aan de Europese kampioenschappen indoor in Valencia. De 34-jarige sprinter uit Bermuda is sinds kort getrouwd met een Nederlandse. Met zijn persoonlijke records van 10,47 (100 meter), 20,30 (200 meter) en 45,26 (400 meter) is Douglas een internationale subtopper. In september nam hij onder de vlag van Bermuda deel aan de wereldkampioenschappen in Athene. Op de 100 meter drong Douglas door tot de halve finales, met de vijfde plaats kwam hij net tekort voor de eindstrijd. Douglas traint bij Henk Kraaijenhof en is jeugdtrainer bij de Amsterdam se Atletiek Club (AAC). Record gewichtheffen voor Chinees Zhan Xugang. foto reuters shanghai De Chinese gewichtheffer Zhan Xugang heeft gisteren tijdens de nationale kampioenschappen in Shanghai twee we reldrecords verbeterd. In de gewichtsklasse tot 70 kilogram bracht hij in het onderdeel stoten 200 kilogram omhoog. Dat was vijf kilogram meer dan zijn eigen topprestatie, die in juli vo rig jaar goed was voor olympisch goud in Atlanta. Ook in het to taal van stoten en trekken vestigde Zhan met 360 kilo een we reldrecord. Het oude record was 257,5 kg. Vorige week waren de Chinese vrouwen bij de nationale titelstrijd in Shanghai vooral nieuws toen zij géén wereldrecord verbeterden. Japanse milieubeweging in opstand nagano De Japanse milieubeweging is in opstand gekomen te gen plannen van de internationale skifederatie (FIS) om het par koers van de afdaling tijdens de Olympische Spelen in Nagano te verleggen. De start wordt in het plan verlegd van 1680 naar 1800 meter hoogte. „Door de afdaling te verlengen loopt het parkoers dicht langs een natuurgebied. Dat wordt op deze ma nier beschadigd", zei Miyawaki Akria van de milieubeweging. Milieuactivisten en de FIS hebben al langer ruzie over de lengte en de plaats van de afdaling. UCI houdt vast aan landentruien woerden De internationale wielrenunie houdt vast aan het dra gen van het landentricot in de wereldbekerwedstrijden veldrij den. UCI-voorzitter Hein Verbruggen heeft dit in het gesprek met Pieter Zevenbergen, hoofdbestuurslid van de KNWU ge zegd. „Officieel hebben we nog geen reactie van de UCI ontvan gen, maar uit de uitlatingen van Verbruggen is wel duidelijk dat de bond geen gehoor wil geven aan ons verzoek. Vanuit de KN WU zie ik nu geen mogelijkheden meer", zei Peter Nieuwen- huis, directeur van de nationale wielerbond. Wereldbeker vrouwen in Spijkenisse spijkenisse De stichting wielersport promotie Beneden-Maas or ganiseert volgend jaar in Spijkenisse een wereldbekerwedstrijd voor vrouwen. Een cyclus met zes koersen staat komend seizoen voor het eerst op de kalender van de internationale wielrenunie (UCI). De wedstrijd in Spijkenisse staat gepland voor 13 septem ber 1998. Shorttrackster breekt wervel lake placid De Amerikaanse shorttrackster Nikki Ziegelmeyer neemt niet deel aan de olympische kwalificatiewedstrijden, die van 7 tot en met 9 november op de Haagse Uithof worden ge houden. Ziegelmeyer brak tijdens een training in Lake Placid een rugwervel. Ziegelmeyer had na haar val last van verlam mingsverschijnselen, maar de artsen achten de kans op volledig herstel aanwezig. Ziegelmeyer heeft al laten weten zich nu op de Olympische Winterspelen van 2002 te richten, die in eigen land (Salt Lake City) plaatshebben. Ze won in Albertville '92 een zilve ren medaille, twee jaar later in Lillehammer een bronzen, beide keren in de koppelkoers. SPORT OP TV DINSDAG 15 23-15 48 Ned 3: Sportpaleis De Jong: on afhankelijk sportprogramma gepresenteerd door Willried de Jong 16.00-16.30 EURO 4X4: Off the Road vanu Hella (IJsland) 16.30-17.00 EURO Freeride funsportenma gaz.ne 17 00-22 00 EURO Tennis: ATP-toernooi va Stuttgart (Duitsland) 18 00-18 50 Canal Living in America ma gazine met Amerikaanse sporten. 18.05-18.30 RTL 5 Voetbal in het Land: ac- 18 43 18 51 Ned2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport. 19 00-19 35 BRT 1 Sport 20.00-22.20 Ned 3 UEFA Cup-voetbal wed strijd in de tweede ronde tussen Aja* en Udin 20 30-22.00 Canal Breaking the Surface: 21.30-22.00 BBC 1A Question of Sport 22.00-22.30 EURO: Boksen Elephant and Castle Leisure Center vanuit Londen Herh 22 16-22 33 Ned 3 Sportjournaal 22.30-00 30 EURO Voetbal: wedstrijd uit de UEFA Cup 23.00-23 30 Ned 2: Studio NOS met de be langrijkste gebeurtenissen in de sportwereld. 23 15-23.30 RTL 4 Sport 23.35-00.05 RTL 5 Sport 00.30-01.20 BBC 1 Snooker GP van Bourne mouth 00.30-01 30 EURO: Paardensport: wereldbe- WOENSDAG 07 43-07 48 Ned 1 Sportjournaal. 08 15-08.20 Ned 1 Sportjournaal 08.45 08 50 Ned 1 Sportjournaal. 08.30-10.00 EURO Eurogoals voetbalmaga zine Herh 10.00-10.30 EURO: 4X4 Off the road vanuit Hella(IJsland) Herh 10 30-12 00 EURO IndyCar: PPG CART World Series. 11.00-11.45 RTL 4: The Oprah Winfrey show Amerikaanse talkshow met golfer Tiger Woods Zware schorsing spits Ed Borst Voor zover de tuchtcommissie van de KNVB al geliefd is, bij Ter Leede hoeven de heren even niet op de thee te ko men. Bij de zaterdaghoofdklasser zijn ze laaiend over de in Sassenheimse ogen buiten-proportionele schorsing van spits Ed Borst, die voor een verkeerd vergrijp (slaan in plaats van natrappen) wordt aangepakt. De woede gaat zelfs zo ver dat eventueel een civiele procedure wordt aangespannen als de beroepszaak bij de KNVB niets oplevert. boogstoot uit. Van de speler achter mij kreeg ik later nog een trap in mijn knieholte. Uit blin de woede schopte ik vervolgens, waarbij ik een speler raakte. Dat ik daarvoor rood krijg is terecht, maar op schoppen staat door gaans drie of vier wedstrijden en geen zes." Het is een opmerkelijke straf voor een speler die zich in het veld doorgaans keurig gedraagt. „Bij de senioren heb ik ooit twee keer geel gehad in de wed strijd MMO - ROAC, waarna ik er af moest. Maar dat zijn geloof ik ook de enige kaarten, die ik bij de senioren heb opgelopen. Kaarten die zonder gevolgen bleven. Als je nog nooit ge schorst bent geweest, is deze straf hard", aldus Borst. „We gaan hier dan ook niet mee akkoord", meldt het be stuurslid technische zaken Jan Schoen. „We hebben meteen een verzoek ingediend om de zaak mondeling toe te mogen lichten, maar we zijn door de tuchtcommissie niet gehoord. Juist om dit soort procedures ook duidelijk te krijgen, tekenen sassenheim peter van der hulst De Hoogmadenaar in dienst van de promovendus kreeg de straf naar aanleiding van zijn rode kaart in en tegen Hoek. Een afrekening waarin volgens Borst en bestuursleden van Ter Leede geen rekening is gehou den met het feit dat de kaarten die de speler scoorde in zijn nu 10 jaar durende seniorenloop baan op de vingers van een hand te tellen zijn. Bovendien werd het verzoek om de kwestie mondeling toe te mogen lichten in Sassenheimse ogen onterecht genegeerd. Borst zelf baalt er stevig van. „Een beetje veel, zes wedstrij den voor iets wat ik niet heb ge daan. Begrijp me goed, ik zeg niet dat ik geen straf verdien. Ik heb alleen zeker niet geslagen." De Hoogmadenaar houdt het zelf op natrappen. „Er werd een uitbal genomen waarbij een te genstander voor me en achter me stond. De voorste ging en kele malen bewust op mijn te nen staan en deelde, toen ik hem wilde passeren een elle- we beroep aan." De secretaris van Ter Leede J. Griffioen wil wel eens weten waar spelers aan toe zijn. „We hadden drie wedstrijden verwacht. Als je kijkt wat er soms in het betaalde voetbal gebeurt, terwijl die overtredingen dan maar met één duel wordt bestraft. Boven dien hadden we in een monde linge procedure de verklaringen van de scheidsrechter en tegen partij tegen kunnen spreken." Griffioen is bovendien niet blij met de wijze waarop Hoek de kwestie heeft afgehandeld. „Ik vind dat het van Hoek-zijde ne gatief is benaderd. Zaterdag werd er in de wedstrijd tegen ons tweede een verkeerde spe ler van de tegenpartij uitge stuurd, dan zet ik dat ook ge woon op het wedstrijdformu lier." Zo had Hoek kunnen aan geven dat er was nagetrapt in plaats van geslagen. Willy Nieuwelink, elftalbege leider van Hoek maakte na af loop van de wedstrijd het rap port namens de tegenpartij op. Hij snapt de commotie bij Ter Leede niet. „Het gebeurde voor onze dugout. Borst maakte ge woon een slaande beweging, daarvan ben ik absoluut zeker. Onze aanvoerder Patrick Naudts hield daar hoofdpijn aan over. Hij heeft een week niet kunnen trainen." Wel vindt hij, evenals de mensen bij Ter Leede de straf van zes wedstrij den te zwaar. „Zoiets gebeurt in het vuur van het spel." Dat Ter Leede niet in de gele genheid is gesteld om monde ling in verweer te gaan heeft volgens de secretaris van de tuchtcommissie A. van Nimwe- gen te maken met de uitge brachte rapportages. „De ver klaringen waren dusdanig dat volgens de richtlijnen geen aan leiding was om de zaak verder te onderzoeken. De tenlasteleg ging was voor ons duidelijk. Hij heeft geslagen." De normen voor slaan en trappen zijn voor de tuchtcom missie gelijk. „Daarvoor kan je nul tot tien wedstrijden geven. De richtlijn is meestal vier, maar als de tegenstanj hoorlijk is aangeslage wordt daar rekening u houden. Ik denk dat deB hoorlijk hard is aangeh aldus Van Nimwegen d dat er wel degelijk ooi gekeken naar het 'strafU de speler. ROOSENDAAL GPD Het bestuur van RBC heeft gisteren Jan Poortvliet ontslagen. De leiding van de Roosendaalse club ontdeed zich van de trainer, nadat hij zich zater dagavond negatief over de club had uitgelaten. Poortvliet zei na afloop van het verloren duel met Eindhoven, dat hij bij RBC 'geen toekomstper spectief zag. Daarmee velde hij zijn eigen vonnis. Poortvliet vertelde dat hij niet in aanmerking wenste te komen voor contractverlenging en was daarmee het clubbestuur een stap voor. Want in Roosendaal hield niemand er rekening mee dat Poortvliet in aanmerking zou komen voor een nieuwe verbintenis. Poortvliet, die aan zijn twee de seizoen bezig was bij RBC, boekte nauwelijks resultaat en lag bovendien dikwijls overhoop met George Knobel, de technisch manager. Een strijd, die met de regelmaat van de klok in de media werd uitgevochten. De sombere bespiegelingen van Poortvliet ga ven het bestuur een stok om de trainer mee te slaan. „Dit was de druppel, die de emmer deed overlopen. Eens houdt het op", zo verklaarde voorzitter Jan Pollemans het bestuursbesluit. „Er was natuurlijk al het één en ander gebeurd. En als Poortvliet dan naar buiten brengt dat hij geen perspectief bij RBC ziet... Zoiets bespreek je eerst met je werkgever. Het probleem van Poortvliet is dat hij zijn emoties niet onder controle heeft". Voor Jan Poortvliet, geboren en getogen in Ar- nemuiden, was RBC het eerste trainersstation in het betaalde voetbal. Het werd een fiasco. Dat moet hem onaangenaam hebben verrast, want bij zijn aanstelling zei hij nog dat RBC voor hem 'een fantastische uitdaging' was. Maar hij slaagde er niet in zijn ambities over te brengen op het elf tal. „Ik heb een inschattingsfout gemaakt door te denken dat ik ze wel zo ver zou krijgen", aldus Poortvliet. De toch al slechte verhouding tussen Poortvliet en een deel van de clubleiding werd er aan het begin van dit seizoen niet beter op, toen de spe lersgroep van RBC tijdens een trainingskamp in het Brabantse Ossendrecht over de schreef ging. In de volksabdij Onze Lieve Vrouwe der Duinen werd voor enkele duizenden guldens schade aan gericht. De affaire werd binnenskamers gehou den. Poortvliet kreeg een boete van 4000 gulden, omdat hij volgens het bestuur verantwoordelijk was voor de misdragingen van zijn pupillen. En de spelersgroep moest gezamenlijk 7500 gulden ophoesten. Tot groot ongenoegen van het bestuur en de oefenmeester kwam de affaire toch in de media. Ook werd beweerd dat Poortvliet een alcoholpro bleem zou hebben. Degene die dit verhaal de we reld heeft ingebracht, werd nooit Poortvliet, die al snel concludeerde date enkele moeite werd gedaan het lek op te! reageerde woedend op die laatste aantijgii afloop van de wedstrijd drink ik wel eet pilsje met de jongens. Gewoon omdat iki zellig vind. Thuis drink ik helemaal niet", het verweer van de trainer. Maar het kro al geschied, zijn naam was besmeurd. De bedroevende competitiestart (zes uit elf duels, slechts één overwinning) dei kritiek op het functioneren van Poortvlii zwellen. „Er is niet uitgekomen wat er sara hadden verwacht", erkent Pollemans. Poortvliets uitlatingen van zaterdag wasd om verder te gaan verdwenen. Dat hebl hem maandagmiddag laten weten. Nee, la het niet leuk dat hij de klus niet mocht ab maar hij steekt de hand ook in eigen boezti SCOREBORD PRIJSVRAGEN rotterdam gpd Jan Timman en Pedrag Nikolic hebben gis teren duidelijk gemaakt dat zij niet van plan zijn de strijd te schuwen. De eerste partij van de tweekamp om het Nederlands kam pioenschap schaken eindigde weliswaar in remise, maar die is bepaald niet zonder slag of stoot tot stand gekomen. Pas na een lang en boeiend, zij het allesbehalve vlekkeloos gevecht besloten de twee grootmeesters het voor gezien te houden. Dat was logisch, want na de 58ste zet van wit (Timman) restte een gelijkwaardig eind spel. Voor met name de Nederlander was het resultaat teleurstellend. De regerend kampioen had bij de eerste tijdcontrole het initiatief, maar zijn voordeel verspeelde hij na de 40ste zet door de zaken minder on dernemend en secuur aan te pakken. Timman klaagde na afloop over ver moeidheid. „Daardoor zag ik me wel ge noodzaakt op safe te spelen. Maar dat pakte niet helemaal goed uit." Hij doelde op het feit dat Nikolic een duidelijk voordeel kreeg. Met een ernstige fout op zijn 54ste zet ver gooide de Bosniër evenwel zijn kansen. Timman opende de tweekamp tegen Nik olic met Pf3. Na de afwachtende openings zet was het woord aan Nikolic. Hij koos voor het Hollands (f5) en er kwam een klas sieke Stonewall op het bord. Na een vijf tiental zetten kreeg de partij een 'eigen' ge zicht. Zwart had in die periode het betere van het spel, zeker na wit s ambitieuze 19de zet e4, hoewel niemand duidelijke winstva rianten zag. Timman zat met een dubbele f- pion opgescheept en op zijn open h- en g- lijn stond zijn koning danig 'op de tocht'. Nikolic ging remise door herhaling van zet ten dan ook wijselijk uit de weg. Zet 25 van wit (Pg3) was gedwongen, want er dreigde de leuke variant (voor zwart dan) 25. Txh3+, 26. Kxh3 Th6+, 27. Kg2 Tg6 met dame winst. 'Wit staat op verlies', riep zelfs iemand, maar die 'kenner' zag het toch te somber in. Volgens Timman wilde hij 25.... Thg6 met Dh4 beantwoorden en was hij na 26... Th6 van plan de zetten te herhalen. „Ik had me op dat moment al min of meer met remise verzoend. Volgens commentator Genna Sosonko verspeelde Nikolic zijn voordeel met 25. dxc4. Sosonko: „Dat was een verkeerde strategische beslissing. Wit krijgt daardoor alle troeven in handen." Timman beaamde dat volmondig. „Het was een onbegrijpelij ke zet. Ik kwam er duidelijk door in het voordeel." De computer gaf de merkwaar dige 25ste zetDa3 aan, een keuze die So sonko onmiddellijk verwierp. „Dat is geen zet voor een mens. Timman nam in ieder geval het initiatief over en op zijn beurt ging de Amsterdam mer een remise (door driemaal dezelfde stelling toe te laten) uit de weg. Zijn acties op de andere (dame)vleugel zagen er kans rijk uit, maar hij speelde in die periode niet accuraat genoeg. Zwart kwam sterk terug (45. c5!) en de aanval op de (dubbele) f- pion zag er dreigend uit. Maar op zijn beurt begon Nikolic te knoeien, getuige 54. Pd7. „Een zet om te huilen," merkte een van de aanwezigen treffend op. Met een ruil zag Timman kans het gevaar af te wenden en na vijf-en-een-half uur spelen werd de vrede getekend. Timman: „Ik geloof niet dat ik reële kansen op winst heb gehad, hoewel ik hier en daar zeker beter had kun nen spelen." Lucky 10, trekking 20 oktober: 23-24-28-33-39-45-47-50-52-53-54- 58-62-64-65-67-69-72-73-77 (onder voorbehoud) BRIDGE Hammamet (Tun). WK viertallen. Vrouwen, eerste ronde Nederland - Colom bia 17-13, Frankrijk - Taiwan 23-7, Australië - Canada 16-14, Brazilië - India 16-14, China - Nieuw-Zeeland 22-8, Groot-Brittannië - Tunesië 22-8, Verenigde Staten I - Verenigde Staten 1121-9, Israël - Zuid-Afrika 16-14, Argentinië - Duitsland 18-12 Tweede ronde: China - Nederland 21-9, Frankrijk - Australië 25 - 0. Taiwan - Duits land 18-12, Canada - India 21-9, Brazilië - Colombia 15-15, Nieuw-Zeeland - Enge land 16-14, Verenigde Staten I - Tunesie 23-7, Verenigde Staten II - Zuid-Afrika 21- 9, Italië-Argentinië 19-11. Derde ronde: Nederland - Engeland 17-13, Frankrijk - India 16-14, Australië - Taiwan 16-14, Canada - Colombia 25-1, Brazilië - Verenigde Staten I 21-9, Zuid-Afrika - Tu nesië 21-9, Argentinië - Verenigde Staten II 20-10, Duitsland - Italië 25-5 Stand: 1. Frankrijk 64 punten, 2. Canada 60, 3. China 54, 4 Verenigde Staten II 52,5. Brazilië 50, 11 Nederland 43. Mannen, eerste ronde. Verenigde Staten I - Verenigde Staten II 20-10, Australië - In dia 20-10, Zuid-Afrika - Canada 16-14, Frankrijk - Denemarken 18-12, China - Nieuw-Zeeland 24-6, Brazilië - Taiwan 23- 7, Noorwegen - Tunesië 25-1, Venezuela - Chile 16-14, Italië-Polen 16-14. Tweede ronde: Verenigde Staten I - India 19-11, Verenigde Staten - Polen 23-7, Ca nada - Australië - 19-11, Denemarken - Zuid-Afrika 22-8, Frankrijk - China 17-13, Brazilië - Nieuw-Zeeland 19-11, Taiwan - Tunesiè 17-13, Noorwegen - Chili 17-13, Italië-Venezuela 22-8 Derde ronde: Canada - Verenigde Satten 16-14, Verenigde Staten II - India 19-11, Australië - Denemarken 18-12, China - Zuid-Afrika 20-10, Brazilië - Frankrijk 22- 8, Nieuw-Zeeland - Tunesië 24-6, Taiwan - Chili 20-10, Noorwegen - Italië 22-8, Po len - Venezuela 20-10 Stand 1. Noorwegen, Brazilië 64 punten. 3. China 58. 4. Verenigde Staten I 53, 5. Verenigde Staten II 52. DAMMEN Minsk Mazowiecki (Pol). WK-vrouwen. Achtste ronde. Savina (Rus) - Wanders (Ned) 1-1, Dumesj (Ned) - Siuda (Pol) 1-1, Milsjma (Rus) - Golubjeva (Let) 0-2, Borko- va (Rus) - Kamyshleeva (WRu) 1-1, Tschid- lauskiene (Lit) - Schalley (Pol) 0-2, Pasjke- witsj (WRu) - Makarenkova (Oek) 1-1, Alt sjoel (Dui) - Balthazy (Oek) 2-0 Stand 1 Golubjeva 13. 2. Schalley 10. 3. Borkova, Dumesj en Pasjkewitsj 9, 6. Wan ders. Kamyschleeva, Altsjoel 8, 9 Maka renkova en Savina 7,11. Balthazy en Milsj- ma 6. 12 Tschidlauskiene 5 SCHAKEN Eerste ronde: Siemerink (Ned) (Ned) 6-4 6-2, Haarhuis (Nee: (Bel) 4-6 6-1 6-3, Prinosil (Dj (Zwi) 5-7 6-4 6-2. Ara* (VSt) 6-3 2-6 6-3, Martin (VSt (VSt) 6-4 6-4. Larsson (Zwe) Wa (Aus) 6-2 b-3, Kiefer (Dui) - (Zwe) 6-3 3-6 6-1, Gustafssonlï tas (Spa) 6-1 6-1, P.ol.ne (Fra!- (VSt) 7-5 4-6 6-4. Tweede ronde: Siemerink (Zwe), Haarhuis - Muster (Oos) Luxemburg. Vrouwen. 330.000f, Eerste ronde: Likhovtseva (Rus) (lno/6) 7-5 6-1, Testud (Fra'3l (Zwe) 6-1 6-4, Kruger (ZAf)-H Malejeva (Bul) 6-2 6-3, Appelm* - Chladkova (Tsj) 6-0 6-4, Farms bel (Dui) 6-4 6-1Sawamatsu (Ja (Arg) 6-4 6-4. Quebec. Vrouwen, 350.000 guide Eerste ronde: Rubin (VSt/5) - Pit?» 7-5 6-7 7-5, Frazier (VSt/6) - E:«i 6-3 6-4, Morariu (VSt) - Maiusü b-3 2-6 6-4, Lubiani (Ita) - Caac '6-3, Mrller (VSt) - Plesu (Can) 6Ti Ranglijsten Mannen 1. Sampras (VSt) 4291 2. Chang (VSt) 3385, 3 Rail 2889, 4. Ivanisevic (Kro) 2622 sedski (GBr) 2564, 6. Kafelnt 2480, 7. Moya (Spa) 2451, 8. (Spa) 2367, '9. Muster (Oos) 22 Rios (Chl) 2286, 15. Krajicekl? Schalken 771, 61. Haarhuis 738, merink 660, 121 Van Schepph 145. Wibier 315, 152 Van Lottui Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 6630p Novotna (Tsj) 3590, 3. Seles (Vi! 4. Davenport (VSt) 3307, 5. Coe! 3135, 6. Majoli (Kro) 2955,7 (Roe) 2427,8. Pierce (Fra) 240Ö, chez (Spa) 2157, 10. Martirf 2135, 16. Schultz 1544, 52. 503, 93. Boogert 294, 122J 202. Ashkelon. Minitoernooi onder 1! Israël - Nederland 2-0. ENGELAND: Barnsley - Coventni ZAALt Eerste Divisie: Sprint T/Koos A Sleutels-Bax 2-12, 't Gat-McDo» Kabelkrant-Formido 2-3, K 2-4, Lodewijkers-Paal 29 7-4. Hd Mallon 6-5. Koos Alberts 6-18 Sprint/T DeStal 6-15 vd Camm# Hovocubo 6-15 Formido Rax 6-15 't Gat 6-13 Kabelkrant 6-12 Sleutels 6-12 Lodewi|li« McDonald'; Paal 29 Kras Ster SCHAATSEN Nagano. Trainingswedstrijden. Mannen, 500 meter 1 Horn 37,37. 1000 meter 1 Noake 1.13,24, 2 Kuroiwa 1.13.90. 1500 meter 1 Noake 1.51.89. Vrouwen, 500 meter 1. Okazaki 40.40. 1000 meter 1 Kusunose 1.21,15. 1500 meter: 1. Munekata 2.04,16. TENNIS Stuttgart. Mannen, 4,6 miljoen gulden. HOOFDKLASSE: DVO-Zwarte WoJ door Sporting-Coret 10-3. KoudöR selersdijk 7-2, ZVV Lisse-Westlfl PEC Haag-ZVLN 4-3, Pen Boys-^ 4. Westlandia 4-12 PEC Haag HMSH 4-9 Coret I Zwarte Wolf 4-9 Honselersdl Indoor Sporting 4-9 DV0 1 Koudekerk 4-6 ZVLN Pen Boys 4-6 Zw Lisse de Seinpaal Vrijd. Bax-FCK* mei 20.30 uur de Gaasbak. J HOOFDKLASSE. Vanav. HonseW door Sporting 19.00 uur Sos? Zwarte Wolf 20.00 uur Klaver» Westlandia-Koudekerk 21.00 i»' Pen Boys-DVO 20.00 i De tweekamp tussen Timman en Nikolic werd gisteren geopend door Hans Böhm in de gedaante van 'Graaf Schakula' foto anp

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18