Knap voordelig. Softdrugs in zetpil cn Kabinet wil tarief belasting verlagen Binnenland Racisme over de grens is ook strafbaar Meer fietsklemmen nodig bij NS-stations llilÉi Pleidooi voor meer hulp aan verlaten zwervers 'Heroine-experiment lukt' 'De wet plakt een datum op mijn dood' DAC 19 AUGUSTUS 1997 ;-op-stuk bij milieu succes Het snel straffen van milieu-overtreders blijkt zo suc- [óFdat justitie het aantal delicten dat voor lik-op-stukbeleid Lmerking komt (maximale boete van 2.500 gulden) uit- Ht. Daarnaast wil justitie ook gemeentelijke en provinciale jtenaren de bevoegdheid te geven kleine zaken af te hande- llit de voorlopige jaarcijfers blijkt dat over '96 ruim 17.800 <n op deze manier zijn behandeld. iniër al 48 dagen zonder eten inthonis De Iraanse hongerstaker in het asielzoekerscen- i Stevensbeek in het Noord-Brabantse Sint Anthonis leeft al igen zonder voedsel. De gezondheidstoestand van deze ■erstaker is directeur Naus redelijk te noemen, al wordt hij vat zwakker. ,,Maar voorlopig loopt de heer Soltan nog is rond en hij staat onder nauwlettend toezicht van zijn ver wensarts". De Iraanse vluchteling is nog niet uitgeproce- mpenalarm Eindhoven is foutje jovENDoor een menselijke fout is gistermorgen het ram- ilarm in de regio Eindhoven /Helmond afgegaan. In plaats een stil alarm loeiden per ongeluk nagenoeg alle tweehon- sirenes. Tientallen mensen belden verontrust politie en idweer en sloten uit voorzorg ramen en deuren, aldus een rdvoerder van de brandweer Zuid-Oost in Eindhoven. On- oudsmonteurs die aan de sirenes wilden werken, vroegen igionale brandweer om een stil alarm, maar dat ging mis. adio kwam eraan te pas om iedereen gerust te stellen. okverbod in Friese bossen Natuurbeschermingsorganisatie ItFryske Gea Fin een aantal Friese bossen een rookverbod ingesteld. Be iers worden gewaarschuwd met grote waarschuwingsbor- [it Fryske Gea is bang voor acuut brandgevaar door de extre- poogte in vooral bossen in het zuidoosten van de provincie, [zijn extra controles ingesteld om bosbranden te voorko- Lln een aantal andere provincies in Nederland is wegens r ook al een rookverbod in bossen ingesteld. |euwe regering op Sint Maarten Op Sint Maarten komt een nieuwe tweepartijenco- ;aan het bewind. De al aan de macht zijnde SPA (Sint Maar- f 'olitieke Alliantie) verbrak het afgelopen weekeinde de sa- nverking met de Democratische Partij. Bij de verkiezingen '95 had zowel SPA als DP vijf zetels behaald. De Democraten oten toen te gaan samenwerken met de SAPP (Serious Alter- zo People's Party), een nieuwe partij die één zetel had be- htigd. De roep om een bestuur op brede basis te vormen, -rh ht na de orkaanrampen van 1995 de Democraten ertoe de "i o enwerking met SAPP te verbreken en in zee te gaan met de lït ent berispt voor slopen asbest osch» Een 38-jarige hoofdagent van het team Maasland en omgeving) is uit zijn functie gezet. De man wordt ervan en acht asbestplaten niet op de voorgeschreven manier te heb- verwijderd en vervoerd, aldus een politiewoordvoerder in - Bosch gisteren. De agent zou diverse dakplaten met asbest ;en schuurtje bij zijn woning gehaald hebben, zonder het iriaal in te pakken of een gespecialiseerd bedrijf in te scha- agen over uitlatingen diplomaten ;en iaag Het CDA verwacht van minister Van Mierlo (buiten- se zaken) een duidelijke uitleg over enkele gevoelige opmer- lai en van twee Nederlandse diplomaten in Israël. De diploma- oe ouden tijdens een tuinfeest in Tel Aviv Israël 'een walgelijke n irdrukker die geen enkel recht van de Palestijnen respec- v, 'hebben genoemd. De gewraakte uitlatingen staan in het tis \wIsraëlitisch Weekblad. Als ze waar zijn, staan ze haaks op dii Nederlandse standpunt en doen ze afbreuk aan het toch al 1! tsbare vredesproces in het Midden-Oosten, aldus CDA-Ka- h id Verhagen. Buitenlandse zaken distantieert zich van de io udvan het artikel. m litie rolt drugsnetwerk op De Hongaarse politie heeft een omvangrijk drugs- -■rk opgerold. Er zijn 25 mensen opgepakt, onder wie een erlander en zijn Hongaarse echtgenote, de vermoedelijke irs van de organisatie. Wanneer de arrestaties zijn verricht is ^duidelijk. De chef van politie in Boedapest, Berta, zei giste- t de organisatie een belangrijke positie innam op de Hon- drugsmarkt. De bende zou grote hoeveelheden verdoven- liddelen vanuit Nederland naar Hongarije hebben gesmok- Tijdens het onderzoek zijn drie drugslaboratoria in Neder- lontdekt. laid 3 se di k vrouw in Tirol gevonden LURGWandelaars hebben in Oostenrijks Tirol, bij Kitz- el, de resten gevonden van een 43-jarige Nederlandse vrouw Irie jaar geleden tijdens haar vakantie in het gebied ver en. De twee wandelaars troffen bij het skelet van de vrouw, lit Breda afkomstig was, een rugzak met haar paspoort aan. rouw was in '94 niet teruggekeerd van een bergwandeling, vee dagen zoeken met helikopters en speurhonden hadden ingsploegen de hoop opgegeven haar nog te vinden. zie over PTT-cel bij pomp Exploitanten van tankstations vrezen voor inkom- verlies als PTT Telecom telefooncellen gaat neerzet bij de onestations. Veel stations hebben namelijk zelf betaaltele- is, die geregeld door klanten worden gebruikt. Een aantal stations heeft al schadeclaims aangekondigd omdat ze de linderde inkomsten schatten op enkele tienduizenden gul- sper pomphouder. PTT-Telecom wil daar niet van weten, irhoge schadevergoedingen aan de pomphouders moeten den betaald, dan worden de cellen weer weggehaald, heeft Telecom in een zitting bij 'de Raad van State laten weten. Apothekers proberen verkoopverbod Mediwiet te omzeilen oen haag .anp De apothekersorganisatie KNMP bekijkt of het mogelijk is de werkzame stof van marihuana te isoleren en in een zetpil te stoppen. Zo hoopt de organisatie het verkoop verbod van marihuana te omzeilen. De KNMP houdt nauw contact met de Inspectie voor de Gezondheidszorg over haar plannen. „Voor ons is nog veel onduidelijk. Zo weten we niet of apothekers zelf marihuana mogen ko pen voor de bereiding van medicijnen", zegt apotheker C. van Roos van de KNMP. gestie dat ze mensen het middel wil ontzeggen. „Wie ben ik om ernstig zieken te onthouden waarbij zij baat vinden. Maar marihuana valt wel onder de Opiumwet en we hebben ons te houden aan internationale re gels", aldus Borst. Het Academisch Ziekenhuis Groningen begint op 1 septem ber een onderzoek naar het ef fect van marihuana op mensen met de verlammingsziekte mutiple sclerose (MS). De afde ling neurologie van het AZG kreeg gisteren het groene licht van de medisch-ethische com missie van het ziekenhuis. Vijftien MS-patiënten zullen in drie sessies met een tussen periode van drie weken ver schillende doses THC toege diend krijgen, de werkzame stof in marihuana. Doel is vast te stellen of de drug de spierspan- De KNMP vindt dat patiënten marihuana via de apotheek en niet via coffeeshops moeten kunnen kopen. „Apothekers kunnen patiënten goed begelei den. De zorg moet deze vaak ernstig zieke mensen helpen. Als zij baat hebben bij het mid del, moeten we het hen niet onthouden", vindt Van Roos. De inspectie maakte vorige maand bekend dat artsen en apothekers geen marihuana meer mogen voorschrijven of verstrekken. Volgens de inspec tie is de heilzame werking van marihuana niet wetenschappe lijk bewezen. Op advies van de Gezondheidsraad heeft minister Borst van volksgezondheid de medische verstrekking van ma rihuana dan ook verboden. Borst verzet zich tegen de sug- ning bij de patiënten vermin dert. „Het arsenaal conventio nele geneesmiddelen raakt uit verkocht", zegt onderzoekslei der prof.J. de Keyser. Voor een deel van de Groninger patiën tenpopulatie zou wiet een goed alternatief zijn. „Minstens twin tig patiënten die niet zelf wiet kweken en geen coffeeshop wil len bezoeken, zijn spontaan bij mij gekomen met de waag of ik marihuana wilde voorschrij ven." „Sommige symptomen van MS zijn met gewone medicijnen goed te behandelen. Maar spierstijfheid en spasticiteit ho ren daar niet bij", zegt De Key ser. MS is een aandoening van het centrale zenuwstelsel. Eén van de vervelendste sympto men is een pijnlijke stijfheid van de spieren, die gepaard gaat met krampen. Patiënten komen in een rol stoel terecht en kunnen op den duur hun armen en benen niet meer bewegen. „Een marte ling", volgens de hoogleraar. Het onderzoek van het AZG moet uitwijzen of wiet de kwali teit van het levën voor MS-pa- tiënten kan verhogen. De proef personen krijgen wiet via een masker toegediend, de hoeveel heid is gelijk aan een joint. dehl haag «anp Nederlandse rechts-extremis ten die zich in het buitenland schuldig maken aan racisti sche uitspraken kunnen daar voor in Nederland worden ver volgd. Het openbaar ministerie (OM) zegt dat de Nederlandse wet daartoe de mogelijkheid biedt, mits een dergelijk ver grijp ook strafbaar is in het land waar de uidatingen zijn gedaan. Voorzitter S. Mordaunt van de Nederlandse rechts-extre- misüsche partij CP'86 deed za terdag in het Deense plaatsje Koge een oproep tot een ras- senstrijd voor een blank Euro pa. Op deze locatie herdachten ongeveer 150 neonazi's uit heel Europa het overlijden van Hitiers plaatsvervanger Rudolf Hess, tien jaar geleden in de Spandau-gevangenis in Ber lijn. Onder hen bevonden zich naast Mordaunt ook andere Nederlandse neonazi's, zoals de andere CP'86 voorman M. Freling en E. Homan, leider van het Aktiefront Nationale Socialisten. Ook in Denemar ken zijn racistische uitlatingen verboden, zegt de Deense am bassadeur. Een oerwoud aan fietsen bij het Amsterdamse Centraal Station. den haag anp Het is slecht gesteld met de gra tis fietsstallingen bij NS-sta tions. Er zijn 18.000 tot 22.000 fietsklemmen te weinig bij de stations. Dat blijkt uit onder zoek van de ANWB en de Fiet sersbond ENFB op 124 stations. De organisaties doen een drin gend beroep op de Nederlandse Spoorwegen (NS) om de stal lingsmogelijkheden flink te ver beteren. Bij iets minder dan één op de drie onderzochte stations zijn er voldoende fietsklemmen. Bij 42 procent is er een ernstig tekort, vooral bij de grotere stations. De kroon spannen Den Haag CS en HS, Maassluis, Amster dam CS en Amsterdam RAI. Bij Amsterdam CS bijvoorbeeld zijn er ruim 2.300 fietsklemmen te weinig. Uit het onderzoek blijkt ook dat bij één op de vier stations klemmen leeg btaan, omdat ze op een ongeschikte plek staan of omdat ze van slechte kwali teit zijn. Bij meer dan de helft van de stations is het niet mo gelijk de fiets aan de klem vast te ketenen om diefstal tegen te gaan. Op bijna de helft van de stations met een tekort aan klemmen worden fietsen weg gesleept die buiten de klemmen staan. ANWB en de Fietsers bond noemen dit symptoombe strijding waarmee het trein- en fietsgebruik wordt ontmoedigd. Beter is het volgens hen het aantal klemmen fors uit te brei den. De bewaakte stallingen van NS komen wel goed uit het on derzoek. Ze voldoen in grote lij nen aan de wensen van de ge bruikers. Alleen wordt er nogal geklaagd over de hoge etagerek- ken waar de klant zijn fiets in moet tillen. Uitbreiding van het aantal fiets klemmen is niet overal moge lijk. „Voor het Amsterdam CS is gewoon te weinig ruimte en ex tra klemmen bij Den Haag HS verdraagt zich niet met het mo numentale karakter van het ge bouw. Bovendien moeten ge meenten ook willen meewerken aan uitbreiding", zegt een woordvoerder van NS die de plaatsing van meer fietsklem men voorrang geeft. zoetermeer anp ANP Algemeen Nederlands Persbureau GPD Geassocieerde Pers Diensten Desnoods behandeling onder dwang zorg kunnen coördineren en bijvoorbeeld medicijnen ver strekken, zorgen voor onderdak, huisbezoek en bemiddeling bij financiële problemen. Sinds 1994 geldt de Wet bij zondere opnemingen in psychi atrische ziekenhuizen, waar door hulpverleners mensen te gen hun wil kunnen laten opne men als zij een gevaar zijn voor zichzelf of voor anderen. De Raad voor de Volksgezondheid en Zorg wil dat de wet wordt uitgebreid met ambulante dwangbehandeling. Mensen kunnen dan er dan voor kiezen om thuis een dwangbehande ling te ondergaan. Voorwaarde is wel dat de betrokkene inten sief wordt begeleid en nazorg kan krijgen. Minder noodzaak ziet de Raad in de invoering van zogenoemde zelfbindingsver klaringen. Daarmee kan een pa tiënt van tevoren schriftelijk aangeven wanneer hulpverle ners dwang mogen toepassen. Dat kan een uitkomst zijn voor mensen die vaker psychische stoornissen hebben, maar hulp weigeren op het moment dat zij in een crisis verkeren. De raad ziet hierin nog juridische obsta kels en vraagt zich af of een zelf bindingsverklaring geschikt is voor de groep die hulp juist weigert. Er moet een meldpunt komen voor mensen met psychische problemen die overlast veroor zaken en niet worden geholpen. Na een melding over deze per sonen, bijvoorbeeld zwervers, moet de Inspectie voor de Ge zondheidszorg zich actief met deze patiënten bemoeien en zorg en opvang voor hen rege len. Zo'n meldpunt is nodig om te voorkomen dat de groep moei lijk behandelbare mensen nog langer tussen wal en schip valt, tussen hulpverleningsinstanties en de politie. Dat schrijft de Raad voor de Volksgezondheid en Zorg in het advies Beter (z)onder dwang, dat vandaag wordt gepubliceerd. Het advies volgt op vragen van minister Borst van Volksgezondheid over het gebruik van dwang in de ge zondheidszorg. Van de ongeveer 250.000 mensen met een ernstige psy chische stoornis zijn er naar schatting vijfduizend die geen goede opvang krijgen en zwer ven. De raad pleit voor een be tere opvang zodat minder men sen gaan zwerven, en denkt daarbij aan meer 'vangnetpro jecten' zoals die in diverse ste den al bestaan. De GGD zou de Coalitie positief over plannen den haag anp D66 en PvdA reageren in hoofd lijnen positief op een plan van minister Zalm en staatssecreta ris Vermeend van Financiën om het belastingstelsel ingrijpend te wijzigen. De WD wil nog geen commentaar geven. Het CDA pleit voor een 'nationale aanpak' bij de fiscale hervor ming. Het kabinet moet het nieuwe belastingplan moet nog bespre ken, maar uit een uitgelekte concept-versie blijkt welke rich ting Zalm en Vermeend uit wil len. Ze kiezen bij de inkomsten belasting voor een forse verla ging van de tarieven, in ruil voor het schrappen van aftrekposten en de belastingvrije som. Verder willen ze een iets hogere BTW voor milieuvervuilende produc ten. Ook moet de vermogenbe lasting verdwijnen. Nu zijn de tarieven van de in komstenbelasting nog respec tievelijk 37, 50 en 60 procent. Volgens de twee bewindslieden moeten die omlaag naar 18, 36 en 48 procent. Aftrekposten als lijfrentepremies worden daar entegen geschrapt, terwijl de ar beidskostenaftrek plaats moet maken voor een voor iedereen gelijke aftrek voor werkenden. De belastingvrije som verdwijnt inzijn geheel. Volgens een ingewijde blijkt uit berekeningen van Financiën dat deze wijzigingen gunstig zijn voor de meeste inkomens groepen. Een ambtenaar van Sociale Zaken zou bij een voor bespreking zelfs hebben uitge roepen dat 'dit te mooi is om te geloven'. Nadere berekeningen van het Centraal Planbureau moeten uitwijzen of zijn en thousiasme gerechtvaardigd is. D66-kamerlid Ybema is in elk geval tevreden over de koers die Zalm en Vermeend kiezen. Die komt in de buurt van wat D66 steeds heeft bepleit, stelt hij. PvdA-kamerlid Van der Ploeg vindt eveneens dat hij op zijn wenken is bediend. „Dit is waar ik vorig jaar al voor gepleit heb". CDA-kamerlid Hillen is bang dat het belastingplan als een 'Wehkamp-catalogus' ge bruikt zal worden waaruit alle partijen in de verkiezingscam pagne vrijelijk zullen putten. De CDA'er pleit voor een nationale aanpak: de vier grote partijen zouden voor de verkiezingen al een pact moeten sluiten over de toekomst van het belastingstel sel. De woordvoerders van de regeringspartijen reageren schouderophalend op de wens van het CDA. Zinnige suggesties van de oppositie zijn altijd wel kom, stellen zij. WD-woordvoerder Hooger- vorst weigert vooralsnog inhou delijk in te gaan op de uitgelek te plannen. Volgens hem is het laatste woord hierover nog niet gezegd in het kabinet. Dat be spreekt de voorstellen deze week. Hoogervorst gaat ervan uit dat de belastinghervorming in elk geval gepaard moet gaan met een flinke lastenverlichting. Vooruitlopend op de belas tinghervorming wil het kabinet volgend jaar de vermogensbe lasting al verlagen van 8 naar 7 promille. Daarvoor is geld be schikbaar doordat de aanscher ping van het fiscaal regime voor directeuren-grootaandeelhou ders meer oplevert dan ge raamd. De maatregel is onder meer gunstig voor huiseigena ren die 'hun hypotheek hebben afgelost. Het CDA wil dat de ei gen woning geheel vrijgesteld wordt van vermogensbelasting. ruswlik» anpschreven. Ze wil langdurig ver slaafden bij wie geen andere be handeling werkt, heroïne geven om hen uit hun geïsoleerde be staan te halen en hun gezond heid te verbeteren. CDA en WD vrezen dat de proef uit de hand loopt. Het is heel goed mogelijk om een heroine-experiment met 750 verslaafden op te zetten, zonder dat de criminaliteit toe neemt. Dat heeft minister Borst van volksgezondheid gisteren in een brief aan de Kamer ge- rkloosheid lit niet verder eeg anp Tkloosheid is in de perio- !i/juli niet verder gedaald, total mensen zonder werk eg 395.000. Dat waren er eel als in april-juni. Dat uit onderzoek van het aal Bureau voor de Statis ts) niddeld daalde werkloos- in het eerste half jaar delijks met zesduizend, aantal werklozen is nu jer dan in de maanden uni van het vorig jaar. geregistreerde aantal ozen was in de periode uli 378.000. Door seizoen- ïden is de werkloosheid 's rs altijd lager. Na het Ppen van die effecten net werkloosheidscijfer op Deze week maken wij het u wel heel aantrekkelijk. Met heel goede verzorgings producten voor een zeer lage prijs. Zodat u zich ook deze week weer lekker voordelig in de watten kunt leggen. O Melkmeisje bad, diverse soorten, flacon 1000 ml -5-9T 5.25 O Sanex deodorant spray of -roller, diverse soorten, duopak 7.49 Elsève shampoo of crèmespoeling, diverse soorten, duopak 9.65 O Sanex douche gel met wastablet, flacon 750 ml tablet 100 gram -1^5<5 10.59 Libresse maandverband, 2 pakken naar keuze 9$ 7.99 Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 23 augustus aanstaande Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Kankerpatiënt Cor Noordwijk tegen Nabestaandenwet zuid-scharwoude jan vriend Een dilemma van de gruwelijkste soort. Woorden schieten Cor Noordwijk uit Zuid-Scharwoude te kort om zijn situatie te schetsen. Hij heeft kanker. „Mijn dood is een kwestie van maanden of jaren." Overlijdt hij voor 1 juli 1999, dan krijgt zijn vrouw een weduwepensioen. Is zijn sterfdag na die datum, dan heeft zijn we duwe alleen nog recht op bijstand. „Moet ik die laatste chemokuur nou doen of niet? Met het comité 'Weduwen in de Kou' strijdt liij tegen de nieuwe Algemene Na bestaandenwet (ANW). Cor Noordwijk is 49 jaar. Houdt van voet bal, woont in een gehuurd rijtjeshuis. Zijn vrouw Wil is 47. Ze hebben een zoon en een dochter die allebei de deur uit zijn. Hij werkte altijd in een timmerfabriek in zijn woonplaats. „Mijn werk was steeds mijn hobby. Tot mijn gezondheid me in de steek liet." „In juli 1995 constateerde de dokter kan ker in mijn darm. Ze hebben me geope reerd en 25 keer bestraald. Eerst leek alles weer in orde, maar later vonden ze uit zaaiingen in mijn lever. Kort geleden ble ken ook mijn longen aangetast. We kregen te horen dat er weinig meer aan te doen was. Alleen die chemokuur kan de zaak misschien nog rekken." „Stap voor stap ga je dan de dingen rege len. Voor mijn crematie heb ik bijvoor beeld alles al op papier gezet. In de kluis ligt een afscheidsbrief klaar om dan voor te lezen. En er zijn kleine dingen, waar je aan denkt. Zo heb ik mijn vrouw van de week uitgelegd hoe ze het water van de centrale verwarming moet bijvullen. Dat zijn dingen dié ik altijd deed. „Samen proberen we er wat van te maken, van de tijd die we nog hebben. We praten veel. We proberen zo veel mogelijk bij el kaar te zijn en ervan te genieten. Natuur lijk is het een klap als je hoort datje kan ker in zo'n stadium hebt. Maar als je het vergelijkt met iemand die bij een ongeluk opeens wegvalt, hebben we een voor sprong. Wij kunnen het bespreken. Wij kunnen alles voorbereiden." „Natuurlijk denk je in zo'n stadium ook aan het toekomstige inkomen van je vrouw. Omdat de ANW-premie altijd au tomatisch van mijn loon was ingehouden, ging ik ervan uit dat dat allemaal geregeld was. Dat ze dus aanspraak kon maken op een weduwepensioen. Maar toen ik de fol ders goed doorlas, zag ik dat het anders zat." De nieuwe Algemene Nabestaandenwet is van kracht sinds juli vorig jaar. Volgens de ANW hebben nabestaanden, die jonger zijn dan 65 jaar en geboren zijn voor 1950, recht op de uitkering. Ook wie voor 45 procent (of meer) arbeidsongeschikt is of een thuiswonend kind jonger dan 18 jaar heeft, kan aanspraak maken op de ANW. Een uitzonderingsregel geldt voor wedu wen en weduwnaars die zijn geboren tus sen 1 januari 1950 en 1 juli 1956. Als hun partner overlijdt voor 1 juli 1999, hebben zij ook recht op een ANW-uitkering. Om dat Wil Noordwijk is geboren op 8 augus tus 1950. houdt het echtpaar uit Zuid- Scharwoude rekening met die laatste uit- ,Op mijn overlijden is dus eigenlijk een datum geplakt", zegt Noordwijk. „Als ik de kanker zijn gang laat gaan, ga ik eerder dood. Het wrange is dat mijn vrouw alleen dan goed verzorgd is." Wil slikt. Zegt dat ze van de bijstand misschien ook wel kan rondkomen. Maar daar wil haar man niks van horen. „Ons hele leven hebben we premie voer die ANW betaald. We hebben zuinig gedaan om een spaarbankboekje op te bouvven. Als ze straks in de bijstand zou belandén, moet dat spaargeld eerst op. Dat hebben we toch niet verdiend?" Noordwijk schat dat hij duizenden aan hangers heeft. Zijn comité was gisteren present bij het kantoor van de vakbond FNV waar een klachtenlijn over de ANW in gebruik wérd genomen. „We kregen meteen meer dan honderd telefoontjes binnen'vertelde een woordvoerster te gen het einde van de middag. „De nieuwe ANW komt bii veel huishoudens veel har der aan dan de politiek ooit had venvacht. Het was de bedoeling om de effecten van de wet na vijfjaar te bekijken, maar dat moet veel eerder gebeuren. Het comité "Weduwen in de Kou' heeft de ANW inmiddels öok schriftelijk aan de or de gesteld. In brieven aan de koningin, al le politieke partijen en belangenbeharti gers in Den Haag vragen de lotgenoten aandacht voor hun probleem. Noordwijk: „Ik verwacht dat we een luisterend oor vinden. Want deze onmenselijkheid heeft de wetgever toch niet b

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 3