Feyenoord knapt af op Rob Jansen Stunt van De Regt Marco van Trigt voelt zich niet te groot voor B Sport Kaagweek trekt aanmaar 't is nog niet zoals vroeger Rentree Agassi mislukt Leidsch Dagblad Tennis Circuitry Cabriela Sabatini cTVIAASDAM L.I.A.M. DONDERDAG 17 JUL11997 chef willem spierdijk 07 1.s356464.plv -chef rob onderwater. 0 PSY derde in Dublin dubun PSY is tijdens een internationaal toernooi in Dublin op de derde plaats geëindigd. De landskampioen versloeg de Schot se club Celtic. De stand na negentig minuten was 2-2. waarna strafschoppen de beslissing brachten. PSV scoorde er vijf. tegen drie voor de club van trainer Wim lansen. De Eindhovenaren kwamen op een 0-2 achterstand. De Bilde dichtte de kloof onge daan. De Belgische spits scoorde in de 42ste en 53ste minuut. Geen wereldruiterspelen in Ierland dubun Dublin heeft organisatie van de wereldruiterspelen in 1998 teruggegeven aan de Internationale Hippische Federatie iFEl). Het comité kan het evenement met alle disciplines in de paardensport (springen, dressuur, military, vierspannen, endu rance en voltige) financieel niet rond krijgen. Dublin kampt al lange tijd met problemen. Hoofdsponsor Nissan, die zes miljoen gulden zou bijdragen, haakte in mei af. Eerder weigerde de Ierse overheid te betalen. De FEI voert binnenkort gesprekken met de federaties van Duitsland, Groot-Brittannië en Italië over de over name van de organisatie. Carolijn Brouw er begint goed athene De Nederlandse zeilsters zijn het EK in de Europe-klasse voor de kust van Athene goed begonnen. Carolijn Brouwer uit Leiden won in groep A de eerste wedstrijd vóór Margriet Mat- thijsse. Brouwer kwam direct na de start al op kop. Matthijsse, net hersteld van een slepende schouderblessure, kwam vanuit het middenveld sterk naar voren. Bij de bovenboei lag ze al ach ter Brouwer. Die positie gaven de kemploegleden niet meer uit handen. Koers loopt record op 1000 meter nice* Marko Koers heeft tijdens de Grand Prix in Nice het Ne derlandse record op de 1000 meter verbeterd. De atleet uit Mo lenhoek realiseerde gisteren een tijd van 2.15.05. Daarmee haal de hij de 2.15.23, die Rob Druppers in 1985 liep. uit de boeken. Koers eindigde in Nice achter twee Kenvanen: Rotich (2.14,43) enKoech (2.14.96). LetitiaVriesde liep in Frankrijk een sterke 800 meter. De Surinaamse van Ciko'66 eindigde in 1.57.98 als tweede. Het was haar beste tijd dit seizoen. Ze was nog niet har- dan 1.59,67. Oranje stijgt op FIFA-ranglijst zurich» Het Nederlands elftal is op de ranglijst van wereldvoet balbond FIFA gestegen van de tiende naar de zesde plaats. Oranje staat met 60,54 punten net achter Duitsland (60.74). De ploeg van Berti Vogts viel terug naar de vijfde stek omdat de re sultaten van het Europese kampioenschap in Engeland, waar de Duitsers de titel veroverden, niet meer meetellen. De ranglijst: 1. (LJ Brazilië 71.85 punten. 2. 3. Spanje 63.38, 3. (40 Denemar ken 62.35. 4 6 Roemenië 60.90. 5. ,2. Duitsland 60.74. 6.110. i Nederland 60.54. 7.18. Rusland 60.51. 8. 7. Engeland 59.99.9. i9.l Italië 59.66. 10. (12.) Mexico 59.11. leiden gertjan van geen Jasper de Regt verbaasde giste ren tijdens de Open Leidse Kampioenschappen vriend en vijand door ten koste van me- delinkshander Jeroen Heinhuis de tweede ronde van het vier sterren A-toemooi te bereiken. De speler van Dekker, met een wild card toegelaten, klopte de nummer 38 van Nederland zelfs met opvallend gemak: 6-2 6-4. De regerend districtskampioen speelde met name in de eerste set sterk. ..Ik kon hem steeds onder druk houden. Dit is een lekkere overwinning." In het zicht van de haven leek het nog fout te gaan. Een break op de service van Heinhuis bij 3-2 leidde tot lichte nervositeit bij De Regt. ..Ik kreeg opeens last van een 'dikke arm'. Ik ging dropshots slaan op verkeerde momenten." Heinhuis brak te rug naar 4-4. maar speelde ver volgens twee zwakke punten. Stand Leidsch Dagblad Tennis Ciruit Mannen Enkel BI: 1. M. v.d. Berg (Unicum) 19, 2. I. Vink (TEAN) 12. 3. G.VV. Egberink (Unicumi. Guido v.d. Broek (ALTV) 10, 5. Jasper de Regt (Dekker) 9. 6. los Koemans \let- selaers,. Jeroen Boogmans iZee en Duin M. Seriier Merenwijk) 8. 9. A. Robben (Nieuw Vennep) 7, 10. Perry Paauw (Leeuwenberg) 6, 11. Jan Wil lem Lugthan Zee en Duin Sander van Gelder (T C. Zandvoon M. Nagel- kerken (TEAN) 5 Mannen Enkel Cl: 1. P. Visser (HTC) 24. 2. Niels van Geer (Botesa) 14. 3. Jeroen Poors i Meren wijk) 13. 4. L Schaap (Zee en Duim 9, 5. Sander de Wolf (Unicum). J.W.P. Muller (Hillegomsei 8, 7. H. de Rooy (Leidse Hout), M. Rodenburg (Alkema de) 7. 9. R, Verdegaal (HTC), Arthur Honer (De Munnik) 6 Mannen Enkel Dl: 1 P.J. van Beyeren (BKH) 20, 2. El- wyn Klaver (Unicum) 19. 3. S. Nube (OLTQ 18. 4. B. Delsasso (Unicum) 17, 5. Mitch Lexmond ZTC) 14. 6. J. van Prehn (Munnik; 13, 7 JA Spoor (Lis- se) 11. 8. Folkert Buis (Voorhout) 10. 9. Victor Borsboom (Unicum). Stephen Govers (Woubruggei. G. van Leeuwen Unicum,, C Ravensbergen Zee en Duin, 9. 13. M. van Mastrigt Boek horst 8. Vrouwen Enkel BI: 1. B. Zon- derop Nlerenwijki 15, 2. Femke de Boer (Unicum) 12. 3. I. v.d. Plas Zee en Duin) 11, 4. Ingrid Kruit (Dekker). Barbara v.d. Gugten (Unicum). M. van Overloop (Merenwijk) 7, 7. R. Crama (Nieuw Vennep), Irma van Seeters (Merenwijk), Amy van Buuren (E.LT.V.) 5, 10. N. van Schaik (Foresca- tei, 11. Marieke Bethlehem (Dekken 4. Vrouwen Enkel Cl: 1. I Tromp (HTC). Mariene van de Berg (Hillegomse) 12, 3. L Mekel (Forescatei. I. Polla (OLTC) 8, 5. S. Sieval 'Merenwijk), E.M. Veen- tjer Casino) 6, 7. R. Stikkelorum 'TEAN M. Warmerdam (F1TC) 5. 9. R. Evertz (TEAN), A. van Cleef (Tehado) 4, 11. Regina Laimahomed 'Unicum). K. Hoogeveen Unicum). P. Anthonysz Unicum, 3 Vrouwen Enkel Dl: i. K. Hoogeveen (Unicum) 14. 2. M de warmond loman leefmans De zeilen zijn gestreken, de boeien gelicht en de bierpom- pen kunnen van hun opgelopen metaalmoeheid bijkomen. De 77ste editie van de Kaagweeg is ten einde en voorzitter Leen Menken van de organiserende Koninklijke Watersportvereni ging De Kaag is uiterst tevreden over het verloop van het vijfdaagse zeilevenement. „Het aantal deelnemers en het aantal klachten zijn voor ons de graad meters. Het eerste is met twin tig procent gestegen ten opzich te van vorig jaar en het tweede is te verwaarlozen." De Kaagweek neemt al sinds de instelling in 1918 een voor name plaats in op de jaarlijkse zeilkalender. Toch zakte het aantal deelnemers eind jaren tachtig naar de helft van het re cord dat zo'n vijftien jaar daar voor nog boven de vijfhonderd lag. Die dip had te maken met het feit dat de zeilagenda bom vol zat met kleine, nationale en internationale wedstrijden in de diverse klassen. Sinds een jaar of zes klimt de Kaagweek weer uit het dal en met meer dan driehonderd par ticipanten yi achtien klassen werd bij de 77ste editie een re cord voor de jaren negentig ge vestigd. Niet alleen omdat het op het Warmondse water goed toeven is, maar bijvoorbeeld ook omdat op de wal de disco tot diep in de nacht schalt. Dat laatste heeft er mede toe bijge dragen dat het deelnemersveld juist in de jeugdklassen fors groeit. Dat de Kaagweek het dus niet alleen van goed georganiseerde zeilwedstrijden moet hebben, maar ook op de goede weg te rug is juist door die nevenactivi teiten, daar maalt de organisatie niet om. Sport en ontspanning horen bij elkaar, vinden ook de deelnemers. Neem de 17-jarige Hessel van der Zee uit Hille- gom. Hij won vroeger in een Optimist en nu in de Splash al les wat er maar te winnen viel. Ook bij zijn zevende Kaagweek eindigde het talent als eerste. Hij stapt volgend jaar over op de Laser Radiaal en mikt dan ook op grote en zelfs internatio nale evenementen. Maar bij de Kaagweek blijft hij komen. „Want het is hier gewoon héél gezellig." Piet van Opzeeland uit Haar lem is ondanks zijn 44 jaar en drie decennia zeilervaring pas om opnieuw zijn opslagspel in te leveren. Ditmaal maakte De Regt geen fout meer en serveer de de partij op love uit. In de tweede ronde treft hij Bas Wild. „Van hem heb ik twee jaar gele den indoor een keer gewonnen. Maar laatst won hij bij een A- toemooi van Marcel Reuter en Mark-Paul Burgersdijk (de nummers één en twee geplaatst op Roomburg red.) dus hij is wel beter geworden relativeer de De Regt zijn kansen. Voor Marc Brand was het toernooi snel voorbij. Hij maak te tegen Marcel Reuter alleen in de tweede set een game. Arjan van der Zande speelde zich ver der ten koste van Casper Hui- berts: 6-0 2-6 6-3. Jolanda Mens hervond haar ritme tegen Annemarie Mikkers (1-66-1 6-4) en treft vanmiddag favoriete Hanneke Ketelaars. Voor Femke de Boer viel het doek tegen de als tweede ge plaatste Debby Haak: 1-6 3-6. Marco van Trigt: „Wie weet blijf ik wel A. Zoals ik nu speel kan ik het nog bestaan." foto henk bouwman leiden gertjan van geen Groot (Zuid-West) 11. 3. M. Berbee (Zee en Duin) 9, 4. Gabrielle Kardolus (Tean) 8. 5. Nienke Hensbroek (OLTC). M. Aalders (Leidse Hout). 1. Meiland Van Nispeni. Maayke van Sterkenburg Unicumi 7. 9. Tanja Nossik (De Mun nik). I. van Dijk (Lissei 6. 11. M. Bis- schops (Lisse;. E. v.d. Voort (Jonkers:. LS I. van Vlier (TEAN) 5. Mannen Dubbel Cl-35+: 1. E. Noest Roomburg). R. v.d. Zeeuw (Room burg T4. 3. Peter Zwart (Artesia) 8. 4. K. Winter (TEANj. B. Keunen (TEAN) 7, 6. V. Weber (Artesia). Frits Kantebeen iRoomburg], D.G. Que (Artesia) 6. 9. N Dofferhoff (Unicum). Hans van Tonge ren (Roomburg), A. Wesseling (Arte sia), L de Boer (Bollenpark), R. Hoek (Bollenpark), D. Baans (T.V. Boskoop) 5 Mannen Dubbel D1-35+: 1. P Hof land (Unicum), B. Vosters (Unicum) 10. 3. G. Biezem^n (HTC) 8. 4. J. Bakker (TV Voorschoten) 7. 5. Pieter Derks (Nieuwe Sloot). E. Cramer (Huis ter Duin). E Boer (TV Voorschoten) 6. 8. Rinus Dekker (Hillegorm. Frank Min gelen (Roomburg. J.M Saris (Thor RW). Martijn Wegman (Unicumj. Joop de Ynes (TEAN 5. Vrouwen Dubbel Cl-35+: 1 H. Bakker (Unicum) 7, 2. T. ten Hage (Lisse). Riet Kalkhoven (TEAN) 6,4. A. Veerkamp (Unicum). C. van Kooperen (Merenwijk). G. Seriier (Merenwijk) 5. 7. R. v.d. Werf (Rotter dam). R. .Akerboom (Alkemade), J.M.E. Smith (Artesia), Annemieke Roodhors- t-Kalf (TEAN). A.J. Hammmg-Holst- huis (TEAN). Sue Daly (Lisse). T. Vu rens (T.V. Boskoop). 14. T. Huisman (1 isse) 4. Vrouwen Dubbel D1-35+: 1. G. Herz (Voorhout), G: Hoeberechts (Voorhouti 8, 3. Jolanda Hesseling (HTC) 7. 4. Rosalie Manjnen (Dekker). Saskia Pauwels (Leidse Hout) 6. 6. C. Castien (Lisse), Marleen Boer (Wou- bruggei. Rien vd Steen (Hillegomse). Heawig Siebel (Woubruggei. foxe Lan- gelaan (Hillegom). M. Bouma 'Alkemadej. G. Kortenoever (MVKV). K. de Rijk (Alkemade) 5. De lust om te spelen is.er nog wel. de zin om er voor te trainen niet meer. Voor Marco van Trigt bestaan er tegenwoordig belangrijker dingen een tenniscarrière, die slechts een korte periode inter nationaal was. De Hillegommer, inmiddels afge zakt naar de 104de plaats op de nationale rang lijst, merkte gisteren in de eerste ronde van de Open Leidse Kampioenschappen op Roomburg, dat een speler die hij normaal gesproken moet kunnen 'pakken' een maatje te groot was. Yvo Niks versperde hem even na het middaguur de weg naar de volgende ronde (6-3 7-5) en Van Trigt maakte zich klaar om aan het werk te gaan. „Gebrek aan wedstrijdritme", zei hij na afloop. „Zoals ik nu speel kan ik een twee sterren A-toer- nooi nog wel een halve finale halen. Maar het is net zoals in het begin in A: ik maak te veel fouten. Alleen ben ik minder gefrustreerd als ik een bal mis. Schelden heb ik altijd gedaan, maar ik kan het beter doseren. Ik tennis wedstrijden, omdat ik het leuk vind. Er is niemand meer met een stok achter de deur." De 27-jarige Van Trigt heeft het full-time ten nissen eraan gegeven. Als competitiespeler keer de hij na twee jaar Zandvoort („die waren niet slagvaardig om me te behouden eerder dit jaar terug op het oude nest bij TC Hillegom. De links- hander heeft inmiddels bij British Telecom irt Amsterdam vast emplooi gevonden en kan niet meer de hele week beschikbaar zijn. Roomburg deed hij nog wel even aan. Hij wilde zelfs kwalifi caties spelen, maar tot zijn verbazing werd zijn verzoek om een wildcard gehonoreerd. „Dat is toch het voordeel als je een A-speler uit het dis trict Leiden bent. Er zijn er maar weinig." Zes jaar geleden waagde hij de sprong naar A. De Hillegommer werd in 1991 B-Master, nadat hij het jaar daarvoor de finale had verloren en be sloot het eens hogerop te proberen. Simpelweg omdat zijn tegenstander in beide finales, Tom Bulters, het landelijke circuit ging aflopen en hij terecht in de veronderstelling verkeerde dat hem dat ook moest lukken. „Vanuit het district hield niemand zich er in die tijd mee bezig. ]e werd niet gestimuleerd om A-toernoien te spelen. Maar ik moet ook zeggen dat ik twee jaar daar voor nog geen B-toernooi kon winnen, dus leek het me niet zinvol. Nu begrijp ik bij sommige jnngprn rlp ophouw nipt Dar ze hef in A prnhe- ren, terwijl ze in B nog niets hebben gewonnen. Ik heb altijd B-toemooien erbij gespeeld. Want stel dat je achter elkaar slecht loot, dan sla je niets meer aan het eind van het seizoen." Binnen een jaar na zijn entree in A stond Van Trigt bij de eerste vijftig, om vervolgens een paar jaar binnen de eerste dertig van Nederland te ver toeven. „Om hoger te komen, heb je ATP-punten nodig. Na mijn HTS-studie heb ik het twee jaar internationaal geprobeerd en wat ATP-punten verzameld, maar een jaartje internationaal kost toch al snel 60.000 gulden. Als je niet genoeg sponsorgeld hebt. zoals in mijn geval, houdt het op." Wat dat betreft kijkt hij met lichte afgunst naar •bijvoorbeeld Martin Verkerk. „Hij krijgt goede be geleiding vanuit de bond en zijn vader kan het al lemaal gemakkelijk betalen. Ik heb zat spelers meegemaakt die wilden, maar het geld niet had den en een hoop die bulkten van het geld, maar alleen maar aan het lanterfanten waren. Die lie pen een beetje stoer veel uit te geven, maar ik vond ze behoorlijk irritant." Wat zijn enkelspel betreft, kan hij tevreden te rugkijken. „Ik heb het maximale eruitgehaald. Al leen in de dubbel had het beter gekund, maar dan had ik moeten doorgaan. Mijn hoogste note ring op de wereldranglijst was 440, maar een plek bij de beste 200 behoorde tot de mogelijkheden. Zeker ook, omdat bij de satellites er niet serieus gedubbeld wordt en je snel punten kunt halen. Alleen moet je een beetje mazzel hebben en fy siek in orde zijn, want iedereen die rond die plaats staat kan goed tennissen. Ik kan misschien stellen dat ik niet altijd de goede partners heb ge had. Dit jaar had ik nog met John van Lottum kunnen dubbelen, maar voor een ouwe bok als ik zijn er geen geldschieters." 'Virtueel' is van Trigt nu weer B-speler. Alleen de beste 100 aan het eind van het jaar behouden de A-status. „Ik kan me voorstellen dat ik volgend jaar weer B-toernooien speel. Daar voel ik me niet te groot voor. Het probleem is alleen dat je tot de halve finale vaak geen tegenstand hebt. Dit is een grotere uitdaging." Hoewel hij ook deze week weer punten moest inleveren, ziet hij mo gelijkheden. „Vorig jaar speelde ik maar vier toer nooien en stond ik nog 70. Wie weet blijf ik wel A. Zoals ik nu speel kan ik het nog aan." voor de derde keer in Warmond te gast. „Dat komt omdat mijn klasse, de 5.5, relatief nieuw is en dus nog een kleine groep wedstrijdzeilers telt. Maar het is iedere keer weer een feest om hier mee te doen: prachtig vaar water en een goede ambiance." Voor de familie Van Opzeeland. deels uit Rijnsaterswoude af komstig, was het sowieso feest. Op het erepodium werd Piet met zijn bemanning bestaande uit neef en zwager als winnaar gehuldigd en daarnaast stonden de kampioenen uit de 5.5-klas- siek: Piet's zus met twee nicht jes. Ondanks de bijna algehele te vredenheid is het niet zo dat de organisatie op de lauweren mag rusten. De huidige succesfor mule (meer starts, meer 'bij nummers') is nog geen automa- Raadsman Mentink beschuldig de lansen van dubbelspel, leu gens en overvaltactiek. „Dat flikt hij maar bij andere clubs", betoogde de Rotterdamse advo caat. „Door het onfatsoenlijk gedrag van Jansen heeft zijn vak momenteel zo'n slechte naam." Volgens Feyenoord heeft Jan sen de transfer van Larsson naar Celtic vorige week willen doordrukken. Hij zou gebruik hebben gemaakt van tijdelijke absentie van voorzitter Jorien van den Herik. Via manager Hans Hagelstein zou hij met een smoesje toestemming heb ben gekregen om met Celtic te onderhandelen. „Pure vuilspui terij", zei Jansen na de zitting van de arbitragecommissie van de KWB. Hagelstein en Jansen zijn ver antwoordelijk voor de transfer clausule in het contract van Larsson, dat nog tot medio 1999 doorloopt. Volgens die bepaling kan de Zweed tussentijds ver trekken. Naar een binnenlandse club voor maximaal zes miljoen gulden, naar het buitenland voor maximaal twee miljoen. In het laatste geval is schriftelijk afgesproken dat Larsson en Feyenoord bij een hogere af koopsom de 'winst' verdelen. Opvallend genoeg is Jansen contractueel belast met de op dracht het hoogste bedrag eruit te slepen. Hij dient in deze zaak formeel dus twee heren: Larssen en Feyenoord. Deze merkwaar dige belangenverstrengeling is verboden door de FIFA. Het bestuur van de Rotter damse club voelt zich door Jan sen in de zaak-Larsson in de maling genomen. Want nadat Celtic van de transferclausule had gehoord, weigerde het ook maar één penny meer te beta len dan twee miljoen gulden. Het 'verlies' van Larsson zou de Schotse club simpel in zijn (veel betere) driejarige contract ver disconteren. „Jansen had een volmacht van Feyenoord, maar heeft daar niets mee gedaan smaalde Mentink. „Hij heeft een mooi een-tweetje met Cel tic gespeeld. Toen het contract van Larsson in Schotland rond was, kwam hij eens praten bij Feyenoord. Zo werkt het niet. Ik washington rtr SCOREBORD tische garantie voor een gezon de toekomst. De beste in de Pampus-klasse, Leidenaar Jac ques van Goeverden (37) en maatje Henk Blok (38), moesten hun overwinning bekopen met een traditionele tewaterlating, zonder schip. Kaaglid Van Goe verden. voor de 26ste keer aan wezig, is iemand die in tegen stelling tot Van Opzeeland of Van der Zee zich de goede én slechte tijden kan herinneren. Eenmaal kletsnat weer op de kant haalt hij herinneringen op: „Bij de eerste keren dat ik mee deed, bestond er in elke klasse een A. B en C-categorie. Kon je bij wijze van spreken over de boten naar de andere kant van het water lopen. Ik ben blij dat het de laatste jaren weer wat aantrekt, maar het is nog lang niet zo als vroeger. Spelersmakelaar Rob Jansen heeft afgedaan voor Feye noord. De Rotterdamse club vertrouwt de directeur van Sport Promotion niet meer. Dat bleek tijdens de spoedar- bitrage van Henke Larsson tegen Feyenoord, gisteravond in Zeist. sluit niet uit dat we juridische stappen tegen hem onderne men." Jansen maakte, evenals Lars son. een aangeslagen indruk na de enerverende zitting. Beiden voelden zich door de raadsman van Feyenoord gekwetst, bele digd en beschadigd. Jansen be raadt zich op zijn beurt op mo gelijke stappen tegen Feye noord wegens laster en smaad. Hij gaf echter wel toe dat de ge bruikte clausule in het Larsson- contract in de praktijk niet werkt. „Die bepaling hanteer ik nu ook niet meer. Maar ik heb alles gedaan in het belang van de speler. En dat doe ik nog steeds." Larsson, die na de zitting zijn emoties even niet de baas kon, maakte na de zitting een ont goochelde indruk. De kans be staat dat Celtic door het uitstel van de uitspraak afziet van zijn transfer. De Schotse club moet Larsson vóór 17 juli aanmelden bij de UEFA om hem in de voorronde van het UEFA-beker- toernooi te mogen opstellen. Dat blijkt nu dus niet mogelijk. De Zweed wil onder geen voorwaarden meer terug naar Feyenoord. Hij heeft gedreigd naar de amateurs terug te gaan in zijn vaderland als zijn huidi ge werkgever niet wil meewer ken aan een tussentijds vertrek. De training bij de Kuip laat hij doelbewust schieten. „Ik ben boos en diep teleurgesteld sprak Larsson ontdaan. „Ik heb al mijn respect voor Feyenoord verloren. Voorzitter Jorien van den FJerik heeft tijdens de zit ting zitten liegen. Natuurlijk gaat het ook in deze kwestie om geld. Maar dan moet je elkaar wel met respect behandelen. Dat doet Feyenoord niet meer met mij." Kaloe Feyenoord heeft de 19-jarige Bonnaventura Kaloe uit Ivoor kust voor vijf seizoenen vastge legd. De Afrikaan,is afkomstig van Mimosas ASEC uit Abidjan. Kaloe is onlangs tijdens het WK voor spelers tot twintig jaar in Maleisië bekeken door Feye noord. Hij is de derde buiten landse aanvaller die de nummer twee uit de eredivisie in korte tijd aantrekt. De rentree van Andre Agassi op de tennisbanen na zeventig dagen afzijdigheid is mislukt. Gisteren leed de als derde geplaatste Ameri kaan in het toernooi van Washington in de tweede ronde een ne derlaag met 6-2 4-6 4-6 tegen zijn landgenoot Doug Flach. Agassi, drievoudig winnaar van het evenement, had in de openingsronde vrij gehad. Agassi, gezakt naar de 31ste plaats op de wereldranglijst, stond ruim twee maanden aan de kant om een hardnekkige polsblessure te laten genezen en met actrice Brooke Shields te trouwen. prijsvrh Lucky 10. woensdag 16 juli: 5-9 1; 21-22-26-39-40-43-44-59 -63-64-67-69-72-77-80 Lotto 28A: 7 14 - 24 - 29 - 31 -45 servegetal: 16. Cijferspel: 5 5 80 18. Duitse lotto: Trekking A: 1-5-11 -25 31 Reservegetal: 26. Trekking B: j 27-45-48-49. Reservegetal: 34. Supt Belgische lotto: 6-14-19-21 -31-41. servegetal: 28. Joker: 2 2 6 7 6 2 5 ATLÉ Avondinstuif KAV Holland/AV Haarlerr 400m: 2 Van der Jagt (AAV'36) 52 moren A. speer: 2. Van der Poel (De taan) 48,80 Nice. Grand-Prix 200 m: 1. Moen (Noq) 20,41. 2. G (VSt) 20,50, 3. Ogunkoya (Nig) 20 1000 m: 1. ROpch (Ken) 2.14,4; Benson Koech (Ken) 2.14,96, 3 2.15,05 (NR) 1500 m: 1 El Gw (Mar) 3.30,32, 2. Kibowen (Ken) 3 30 3. William Tanui (Ken) 3.31,62 M Morceli (Alg) 3 48,64, 2. Ngeny] 3.50,41 3000 m: 1 Khalid Boi (Mar) 7.30,99, 2. Nyariki (Ken) 7.311 3. Paul Bitok (Ken) 7.31,78 110 mi, Garcia (Cub) 13,18, 2. Jarrett i 13,20 400 m h: 1 Herbert (ZAI)< 2 Matete (Zam) 48.37 3000 n 1 Moses Kiptanui (Ken) 8.08.23. 2.! getuny (Ken) 8 08,85, 3 Barmasau 8 09.02 Speer 1. Hill (GBr) 83.38 Makarov (Rus) 83.12 Polshoog: 1 1 ov (Rus) 6.00. 2. Brits (ZAf) 5.85.3 tha (ZAf) 5,80. Ver: 1 Walder (VSt) 2. Cankar (Slv) 8,02. 3. Calado (Por)l Vrouwen 200 m: 1 Ottey (Jam) 22.47, 2. Cam (Jam) 22.61, 3 Arron (Fra) 22,75 8 1 Afanasieva (Rus) 1.57,38, 2. (Sur) 1.57,98, 3. Mendes (Bra) 1.53, Mijl: 1 Sacramento (Por) 4.25.0C 2 Muragun (Ken) 4.26,34. 3 0 (Aus) 4.26,47 3000 m: 1 Ribeirc 8 37,14 (bwp), 2. Barsosio (Ken) 8 3 100 mh: 1 Morrison (VSt) 12.6 Engquist (Zwe) 12,65 400 mh: 15 (VSt) 53,71, 2. Bidouane (Mar) 54." Teresioek (Oek) 54,96 Kogel 1 Kj nuss (Dui) 20,51, 2. Storp (Dui) IJ Hinkstap: 1 Kasparkova (Ts|) 14," Govorova (Ts|) 14.46 Hoog: 1 Bad (Oek) 2.00. 2 lagar (Roe) 1.98. 3. (Rus) 1.98 dah Rhenen NK vrouwen, zevende ronde mesh - De Boer 2-0, Jankovskaja - G' 1, Wanders - De Vos 2-0. Tchoub- man 2-0, Kamyshleeva - Daniliv 0. Stand: 1 Doumesh, Kamyshlee Tchoub 11,4. Jankovskaia 10, 5. Wi 9, 6. De Boer. Graas 5. 8. de Vos 8eekman en Damlivichiene 2 paardensl Wassenaar. Duindigt, draverijen Eerste koers. 2000 m: 1 Lonely (Strooper) 2.40,1 - 1.20.1. 2 Keep Kades, 3 Lucky Furniture. Toto: 2.00. plaats 1.30 2.30 2.70. kop. trio 270.10 Tweede koers, 2000 Lotsof Votes (De Vlieger) 2.37,9 -1. 2. Jarabert Pompano, 3 Kid Cool EG winnend 3,20. plaats 2,10 1,90 koppel 19,00. tno 110,90, dubt* nend 11,00 Derde koers, 1900 m dix HT (Oeau) 2.15,7, 2 Rahghsm Dragan Toto: winnend 22,10, plaats 2,80 4,00, koppel 210,00, trio nie' den Vierde koers. 2000 m: 1Run ic (Kangeweg) 2.36,5, 2. Jonatello, 3 A. Niet gestart: Kasmir Viola. Toto nend 3,90, plaats 1,80 1,70 1.40,1 11,70, trio 75,70. Vijfde koers, 20 1 Miss Medina (Pools) 2.33,9 - 1.1 2. Ian John, 3. Info d'Honte. Toto 2,40. plaats 1,40 2,80 2.50, I 21,70. tno 160,10 Zesde koers. 20 1 Kyros van Schebo (Handelaar) 2 1 18,2, 2. Lucky Ten, 3. Jose Phoe to winnend 1.40, plaats 1.40 1.60 koppel 5.60, trio 20.50 Zevende 1300m:l Blue Adelaide (Davies: 2.'Ironie. 3. The Mestral Nietg on Rebel Toto winnend 2,70. plaats 2.60 1,70. koppel 7.40. trio 48.6C ste koers, 2000 m: 1. Jaap Hollands geweg) 2 34,1 - 1.17.1. 2. Elu de 3. Knkku's Lilleman, 4 Highclass* Toto winnend 2.60, plaats 1,30 1,50, koppel 148,00, kwartet 11 43 Negende koers, 2000 m: 1 Jewe zicht ILugies) 2.39.0 - 1.19,5. 2. J Jago, 3 Kenfine Mountain. Niet g Locomotion Rapid, Kristel R en Lady. Toto: winnend 4,10. plaats 1.70 2.10. koppel 11.00. trio 75.9 i zet totahsator: 134.582,- scr i Rhenen. NK vrouwen, zevende Schiermeier - Kouwenhoven 1/2-1' Tjoen San - Peng 1/2-1/2, Pater 0-1. Lanchava - Van den Berg 1-0 - Fongers0-1 Stand: 1 Peng 6 12., chava 5 1/2. 3 Fongers 4 1/2, Tjoen San 4, 5 De Mie 3 1/2. 6 en 3. 8. Van den Berg 2 r 2. 10. Pater 1/2. Scheveningen challenger. 100.00C den. Tweede ronde: Calatrava (Spa! seis 3-6 6-2 6-3, Garizzio (Argl (Spa) 7-5 1-6 6-4, Navarro (Spa) houdt (Bel) 6-4 6-2. Stuttgart, 1,35 miljoen gulden. 1 *1 ronde: Portas (Spa) - Muster (Oos/l! 5. Becker (Dui/7) - Alami (Mar) 7- Mantilla (Spa/10) - Meligini (Bra) 6 Larsson (Zwe) - Rusedski (GBr/13)7 6-4, Clavet (Spa) - Rosset (Zwi/161 1Alberto Costa (Spa/9) - Dosedel (I 7-5. Kafelnikov (Rus/2) - Santorolf 6-3 6-4. Kucera (Slw) - Me (0ek/ll) 6-2 6-4, Gumy (Arg) - U - (Ts|/15) 7-5 6-2. Berasategui (Spa* Vicente (Spa) 6-4 6-2, Rios (Chl/5) Sanchez (Spa) 6-2 6-3. Blanco Moya (Spa/6) 4-6 7-6 7-5 Washington. 1,35 miljoen gulden, ronde: Wibier (16) - Scala (Ita) 7- Chang (VSt/1) - Herrera (Mex) 6-36 13 Haas (Dui/8) - Merklein (VSt) 6-4 2 )d Schuttler (Dui) - Hilpert (Dui) 7- 01 Wheaton (VSt) - Martel li (Ita) 7-6 6-: butt (Aus) - Woodruff (VSt/4) 6-3 6-3 sen (Den) - Pozzi (Ita) 6-2 6-0. (NZe) - Merinov (Rus) 6-0 6-1, Ca (VSt) - Ellwood (Aus) 6-4 4-6 6-3, (VSt) - Shelton (VSt) 6-4 6-4. Oefenwedstrijden Arminia Gronau (Dui) - Roda JC 0-i Doelpunten Roda: Martens 3, Van H Grunholz 2. Valgaeren Carl Zeis Jena (Dui) - FC Twente 0- Doelpunten Twente Van Halst. Vei* L Drentse selectie - Vitesse 0-12 (0-? punten Vitesse Mahlas 3, Sioeko» vtsjenko 2, Van den Brom, Joch 'n Fortes, Zeman. Van de Schaaf WIELRl Monster.34ste Wielerronde van H (90 kilometer) Elite/neo's: 1. Zuijderwijk (PoelC Van der Vliet (Oostgrafdijk). 3. 2 (Monster), 15. Van der Tang (Voorho Achterveld.40ste Internationale Ti Junior, derde dag Klassieker: 1 Helmink 1.31.49,2 0.01. 3 Krol 0.02, 4 Dekker C Berling (Den) 0.04, 6. Van Oi|en gom) 0.05. 9. Van der Kooi) (Leider sement: 1 Krol 3.03.17, 2 Sch. 3. Beima 0 11.4. Van der Kooi) G VanOijenO 14 ^sp o/?s<v Rabobank L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE PARFUMERIE DROGISTERIJ SALON DE BEAUTÉ Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Wilhelminalaan 10 2405 ED Alphen aan den Rijn Telefoon (0172)-49 15 94 Telefax (0172) - 49 56 32

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22