'Bergie' laat record voorlopig vervliegen Ilijlevens eindelijk iet de besten mee Levenslange schorsing voor ex-toparbiter Röthlisberger Formule 1-samba in sloppenwijk Sport Monica Seles in finale tegen Martina Hingis VRIJDAG 28 MAART 1997 Geldboete voor Atletico Madrid geneve De UEFA heeft Atletico Madrid een geldboete van 20.000 gulden opgelegd. Het college strafte de Spaanse club we gens 'incorrect gedrag' van de spelers in de twee wedstrijden te gen Ajax. Atletico pakte Ajax zowel in Amsterdam als in Madrid keihard aan. De scheidsrechters traden niet bij alle overtredin gen reglementair juist op. Zo verdiende Esnaider na het missen van zijn strafschop in Spanje de rode kaart. Hij kwam er met geel af. Het verbale wangedrag van voorzitter Gil y Gil na het du el in Amsterdam („ik zag overal zwartjes, het leek Kongo wel") is bij de UEFA (nog) niet aan de orde geweest. Atteveld moet zich verantwoorden zeist De tuchtcommissie van de KNVB heeft Raymond Atteveld officieel in staat van beschuldiging gesteld wegens een zware overtreding in de uitwedstrijd tegen NAC (2-2). De verdediger van FC Groningen deelde in het turbulente duel een elle boogstoot uit aan tegenstander Geert Brusselers. Arbiter Tem mink zag de overtreding niet, maar op televisie was het incident duidelijk in beeld. Atteveld moet binnen een week een verweer schrift indienen. Daarna beslist de tuchtcommissie of hij een straf krijgt. Fraser blijft bij Feyenoord Schiedam» Henk Fraser blijft bij Feyenoord. De 30-jarige verde diger verlengde gisteren in de Kuip zijn contract voor twee jaar. De onderhandelingen tussen beide partijen hebben geruime tijd geduurd. Feyenoord wilde aanvankelijk slechts één jaar door gaan, Fraser wilde graag voor twee jaar bijtekenen. Sparta was daardoor even in beeld als nieuwe (en oude) werkgever voor de Schiedammer. „Gelukkig hebben we elkaar toch op twee jaar gevonden", zei Bas van Noortwijk, de zaakwaarnemer van Fra- Haarlem kiest voor Bonsink Karei Bonsink gaat volgend seizoen als hoofdtrainer bij Haarlem aan de slag. De 46-jarige oud-prof volgt Ben Hen driks op, die eerder deze maand werd ontslagen. Bonsink teken de een contract voor één seizoen. Hij is nu nog assistent-trainer bij NAC. Bonsink moet Haarlem nieuw leven geven. Het bestuur van de huidige hekkensluiter wil binnen twee of drie jaar een blijvende rol in de top van de eerste divisie vervullen. Bonsink stond als speler onder contract bij DWS, FC Utrecht, Ajax, Club Luik, RWDM, Rennes en Seiko Hongkong. Koploper Real Madrid gehalveerd madrid» Met angst en beven reist Real Madrid komend week einde af naar Tenerife. De koploper van Spanje verspeelde op het vakantie-eiland al een paar keer de landstitel. Zondagavond lijkt een nieuwe nederlaag onafwendbaar. Real mist liefst elf spelers uit de A-selectie. Vier door blessures, zeven, waaronder Seedorf door interland verplichtingen. Trainer Fabio Capello be schikt over nog maar elf spelers uit zijn hoofdgroep. Daarin be vinden zich drie keepers. Overigens kan Real in de competitie wel een nederlaag lijden. De voorsprong op Barcelona bedraagt niet minder dan negen punten. Delibas terug in de ring Apeldoorn Zonder manager, maar met zijn vroegere leermees ter keert profbokser Orhan Delibas terug in de ring. Op uitnodi ging van de Duitse promotor Sauerland werkt de 25-jarige zwaarwelter op 26 april in Keulen zijn elfde beroepspartij af. Zijn 'ontdekker' Hennie van Bemmel zit als vanouds in zijn hoek. De bondscoach uit Twello heeft zich bij de terugkeer van Delibas uit New York weer ontfermd over zijn voormalige troetelkind. Een nieuwe manager heeft de ex-topamateur nog niet. Delibas is ju ridisch nog tot eind 1999 gebonden aan het vierjarige contract met de Amerikaan Stan Hoffman. De voormalige Turk heeft de samenwerking echter eenzijdig beëindigd. Optreden Haan 'niet netjes' zeist De uitlatingen aan het adres van scheisdrechter Dick Jol is Arie Haan op een brief van de gedragscommissie van de KNVB komen te staan. Bij de commissie was een klacht gedepo neerd omdat Haan voorafgaand aan het duel Feyenoord - PSV de integriteit van Jol in twijfel trok. De gedragscommissie, onder voorzitterschap van Wim Groels, concludeerde dat de trainer van Feyenoord de gedragscode officials betaald voetbal heeft overtreden. Veel sanctiemogelijkheden heeft de commissie van de KNVB niet. Het college kan slechts overgaan tot het uitdelen van een waarschuwing. Twee afvallers bij Jong Oranje heerenveen Nordin Wooter (Ajax) en Niels Oude Kamphuis (FC Twente) hebben zich met blessures afgemeld voor de EK-kwali- ficatiewedstrijd van Jong Oranje tegen Jong San Marino. Inte- nm-coach Hans Westerhof heeft Sergio Ommet en Kurt Elshot van zijn oude club FC Groningen aan de selectie toegevoegd. Eerder kon Westerhof, invaller voor Hans Dorjee, al geen beroep doen op de geblesseerde Bruggink van FC Twente. Aanvaller Ommel en middenvelder Elshot zijn debutanten in Jong Oranje. Het duel wordt vanavond gespeeld in-Heerenveen. Het Abe Len stra-stadion (12.000) is uitverkocht. Van Grunsven weer ruiter van het jaar den bosch Anky van Grunsven heeft voor de vierde achtereen volgende keer de eretitel Ruiter van het Jaar gekregen. De spe ciale commissie van het concours hippique Indoor Brabant kon ook dit keer niet om de succesvolle, dressuuramazone heen. Van Grunsven (29) is in de 31-jarige historie van de verkiezing de eerste Nederlandse die vier keer eerste werd. Springruiter Jos Lansink werd drie keer uitgeroepen tot de beste hippische sport man van het jaar. De Gemertse won in 1996 voor de tweede keer in successie de finale om de wereldbeker en veroverde twee keer zilver op de Olympische Spelen in Atlanta. Ze boekte in totaal 35 internationale overwinningen. Jeroen Blijlevens meldde zich voor de eerste keer dit Iseizoen voorin het peloton. Zijn [derde plaats in de vierde etappe n de Catalaanse Week stemde t tevredenheid. De Brabantse wielrenner miste een deel van e voorbereiding door ziekte. Blijlevens moest in Santa Co- loma de Gramenet alleen de i be- Italiaan Silvio Martinello en de enkt Australiër Wayne O'Grady voor sve zich dulden. Zij waren aan het ook einde van de 208 kilometer lan- ird uit ge rjt de rapste sprinters, net O'Grady nam de leiding in het klassement over van de Ita- liaan Fabrizio Bontempi. Van- daag eindigt de etappekoers met een ochtendetappe over 72 kilometer en een tijdrit over 12 -kilometer op de Montjuich in Barcelona. Blijlevens maakte elf dagen geleden zijn rentree in het wie- Ierpeloton. Daarvoor had de sprinter uit de TVM-ploeg twee- enhalve week niet kunnen trai nen, anderhalve maand reed hij geen wedstrijd. Blijlevens had eerder deze week op elke klim moeten lossen. Ditmaal hand haafde hij zich op de Superm- olina, berg van de eerste catego rie, in de tweede groep. De ach terstand van vijftig seconden op het eerste peloton van 37 ren ners werd vlot goed gemaakt. In Santa Coloma de Gramenet spurtten Martinello en O'Grady naar de eindstreep. Blijlevens was de snelste van de rest, op twee seconden van het duo. Patrick Jonker bleef de beste Nederlander. Hij staat op 14 se conden van O'Grady als 22ste geklasseerd, Breukink is met de zelfde achterstand 38ste, Mi chael Boogerd 42ste. nyon/geneve afp/rtr/sid De UEFA heeft de voormalige Zwitser se topscheidsrechter Kurt Röthlisber ger levenslang geschorst.. Volgens een verklaring van de UEFA heeft de ex-ar biter toegegeven dat hij bij de wed strijd Grasshoppers - Auxerre, op 30 oktober 1996 in de Champions League, heeft geprobeerd de thuisploeg geld afhandig te maken. In ruil daarvoor zou de aangestelde scheidsrechter Vadim Zoek uit Wit- Rusland, een goede vriend van Röthlis berger, de Zwitserse ploeg bevoorde len. Röthlisberger heeft volgens de UEFA bekend dat hij een bedrag van 130.000 gulden heeft gevraagd voor een partijdige houding van Zoek. Zelf gaf de Zwitser gisteravond een andere lezing. Volgens hem moet er sprake zijn van een misverstand. Grasshoppers, dat het duel in de 'Ajax-groep' met 3-1 won, ging overi gens niet in op het frauduleuze ver zoek van Röthlisberger. De Zwitserse clubleiding klaagde hem daarentegen aan bij de UEFA. Arbiter Zoek is tot aan het einde van het onderzoek op non-actief gesteld. De Europese voetbalunie sprak van een hoogst verwerpelijke en be treurenswaardige zaak. Röthlisberger zelf speelde de vermoorde onschuld voordat hij de stekker van de telefoon eruit trok. Hij vroeg zich af wie hem „dit giftige paasei cadeau had ge daan". Hij gaf wel commentaar op de Zwitserse zender TSR en gaf daarbij toe een onderhoud te hebben gehad met de manager van Grasshoppers. „Het ging over van alles en nog wat. Over de ontwikkeling van het voetbal en over dingen die de sport en de scheidsrechters door het slijk hebben gehaald. Ik heb hem gevraagd of Grasshoppers daarvan pok te lijden had gehad." „In deze conversatie over corruptie heb ik hem op zeker moment ook ge vraagd hoe hij zou reageren als ie mand hem een voorstel kwam doen om wat voordelig te fluiten tijdens de komende wedstrijd voor de Cham pions League tegen Auxerre. Hij zei onmiddellijk dat Grasshoppers niet van deze praktijken gediend is. Mis schien heeft hij gedacht, door mijn vraagstelling, dat ik serieus met een voorstel kwam." Röthlisberger stond in de internatio nale voetbalwereld als sbheidsrechter in hoog aanzien. Tijdens het WK in 1994 in de VS leidde Röthlisberger het duel tussen Duitsland en België (3-2). In die wedstrijd verzuimde hij een zui vere strafschop toe te kennen na een overtreding van Helmer op Weber. De FIFA stuurde hem wegens die blunder naar huis en deed nadien geen beroep mper op hem. Röthlisberger, sinds vo rig jaar gestopt als arbiter, gaf zijn fout na het zien van de tv-beelden ronduit toe. Ferdi Vierklau vervangt Stan Valckx bij Oranje Met de komst van Ferdi Vierklau heeft bondscoach Guus Hiddink zijn selectie compleet gemaakt voor de dubbele WK-klus tegen San Marino en Turkije. De verdediger van Vitesse nam gisteravond de plaats in van Stan Valckx. De PSV'er haakte al eerder af, omdat hij zich niet fit genoeg acht in deze fase van de competitie ook nog voor het Ne derlands elftal in actie te komen. thuiswedstrijden tegen Turkije en België op het programma staan. Voor Bergkamp is 550 ki lometer van Londen naar Am sterdam (en terug!) iedere keer wel te overbruggen, maar de af stand Londen-Bursa of Londen- Bologna (waar Nederland vol gende maand tegen San Marino speelt) was hem wat te gortig. Daardoor mist de 53-voudig international waarschijnlijk de kans om nog voor de zomer re cord-schutter Faas Wilkes voor bij te schieten. Met een dubbele wedstrijd tegen een voetbald werg als San Marino zou vijf doelpunten theoretisch makke lijk haalbaar zijn. Bergkamp staat op dertig, Wilkes scoorde ooit 35 doelpunten voor Neder land. Bergkamp moet nu proberen om zich in een duel uit te leven op de keeper van San Marino, wil hij al een gooi doen naar het record van Wilkes. „Dat lijkt me echt onmogelijk", zegt hij na de training op het veld van Blauw Zwart in Wassenaar, waar hij samen met Patrick Kluivert de spitspositie bekleedt bij het voorlaatste partijtje. wassenaar marcel van der kraan gpd-verslaggever De reden dat Hiddink zo lang wachtte met het bekend maken van de negentiende man, had alles te maken met de fysieke gesteldheid van de eenmalige international. Vierklau bleek op het moment dat Valckx zich af meldde nog niet helemaal fit te zijn. Hij werd in Zeist behan deld, maar bleek zich gister avond alsnog bij de groep te kunnen voegen. Dat Hiddink negentien en geen achttien spelers tot zijn beschikking wil hebben, heeft weer te maken met het verdwij nen van Dermis Bergkamp na de wedstrijd tegen San Marino. De Arsenal-spits, die vanwege zijn vliegangst niet mee wil naar Turkije, keert met de auto via de Kanaaltunnel na de Pasen terug naar Londen. Nederland-San Marino in de Amsterdam Arena wordt zijn laatste internationale optreden van dit seizoen. 'Bergie', zoals hij in Engeland wordt genoemd, komt pas volgend seizoen weer in actie voor Oranje als de „Landen als San Marino zijn nauwelijks in staat om voor ver rassingen te zorgen, maar het vervelende is dat je tegen zulke ploegen met een muur van ver dedigers te maken krijgt. Ze hangen met elf man voor het doel en eigenlijk moet je als spits al blij zijn als je er een of twee maakt. Ja, Johnny Bosman is het een keer gelukt tegen Cy prus. Maar daarvoor was ook tientallen jaren niemand erin geslaagd om vijf keer te scoren voor Nederland." Bergkamp noch de andere spelers van Oranje maken aan zijn terugtreden na de wedstrijd van zaterdag veel woorden vuil. Alle internationals hebben zich neergelegd bij de situatie en zullen vanaf maandag gaan trai nen in een nieuwe formatie. Pierre van Hooijdonk hoopt dat hij tegen de Turken aan de bak kan, al houdt Guus Hiddink er rekening mee dat 'big Pierre' ook tegen San Marino al moet warm draaien. „Als er een bepaalde situatie ontstaat die me niet bevalt, zal ik niet aarzelen om de zaak om te gooien en een paar spelers te wisselen", zegt Hiddink. „Ik wil dat de spelers tegen een tegen stander als San Marino net zo scherp voor de dag komen als in de andere kwalificatiewedstrij den. Gelukkig geven ze op de training voorlopig het goede voorbeeld." SCOREBORD PRIJSVRAGEN sao paulo ivo op d en gedrocht. Ooit gebouwd ver buiten de stad - tussen de meren - zoals de naam zegt. Krotten van puin- steen en hardboard, stoffige straten, stinkende goten en on gedierte dat vrij spel heeft. De tocht naar het circuit waar zon dag het miljoenenspel van op perhoofd Bemie Ecclestone zijn kunsten vertoont, leidt langs de zelfkant van het bestaan. Het contrast is schrijnend. Hier de miljonairs van de Formule 1; een paar honderd meter verder is zelfs een hapje brood niet de normaalste zaak van de wereld. Interlagos is één van die vele verpauperde stadswijken van Sao Paulo. Het 'zuurstofrijke groen is bezweken onder beton rot en uitlaatgassen. Nooit is de hemel blauw; altijd grijs en grauw. Ruim twintig miljoen zielen zoeken er een bron van inkomsten. Sommigen lukt dat aardig, de meesten niet. Veel kinderen gaan een hopeloze toekomst tegemoet. Verdoemd tot criminaliteit en drugsge bruik. De champagne staat al koud, de kaviaar binnen handbereik. Het spel kan beginnen. Zondag kijken honderden miljoenen naar het spektakel. 'Grande Pre- mio do Brasil'. Groot, groter, grootst. In de huiskamer, voor de tv, triomfeert de schijnwe reld. Geen sloppenwijken, geen armoede, geen honger, geen enge ziektes. Samba, zon en tanga. Brazilië pur sang. De vuilnisbelt aan de achterkant van het circuit zal niet in beeld verschijnen. Ayrton Senna. Ook nu nog, drie jaar na zijn dodelij ke crash, is de drievoudig we reldkampioen niet weg te vlak ken uit het straatbeeld van Sao Paulo. Op elke hoek staart hij de wereld in. Nog altijd worden zijn producten met bosjes tege lijk verkocht. De opbrengst komt ten goede aan de zwerf kinderen in Brazilië. Jacques Villeneuve is de man die het Senna-imperium kent. Hij onderhoudt nauwe contac ten met de nabestaanden. De Canadees, die vorig jaar bijna de titel greep, heeft de harten van de Braziliaanse fans gesto len. Hij heeft charisma, veel meer dan Michael Schumacher. De zoon van de in 1982 bij trai ningen in het Belgische Zolder verongelukte Gilles werkt zorg vuldig aan zijn image. De Formule 1 heeft heiden nodig, maar die zijn er in de ogen van orkestleider Ecclesto ne veel te weinig. De onver schrokken coureurs die op le ven en dood - als een verre na zaat van een Romeinse gladia tor - over het circuit razen heb ben het theater verlaten. Eccle stone vindt de Formule 1 te vei lig, pleit voor snellere bochten en meer spektakel. Steun krijgt hij maar van één man: Jacques Villeneuve. De liefde is wederzijds. Eccle stone is er alles aan gelegen dat de Rothmans Williams-rijder dit jaar wereldkampioen wordt. De Brit moet er niet aan denken dat Heinz-Harald Frentzen, de nieuwe teamgenoot van Ville neuve, met de eer aan de haal gaat. Villeneuve is als enige geen lid van 'de vakbond van Formule 1-rijders, die pleit voor meer veiligheid. Bij zijn colle ga's maakt hij zich niet bepaald geliefd, maar dat interesseert hem niks. De Rothmans Willi- ams-coureur trekt zijn eigen plan en weigert mee té lopen in de pas. „Wees eerlijk. De toe schouwers willen toch graag een veldslag zien. Natuurlijk is er niemand gebaat bij doden of gewonden, maar een flinke crash zorgt voor spanning en sensatie." Geniaal, vanwege zijn rijkunst, en toch een beetje gek. Dat is wat de fans willen en waar Villeneuve aan beant woordt. Ook zondag weer op het circuit van Interlagos, tus sen de krotten van puinsteen en hardboard. lorrby (Zwe) 2-0 (1-0). Doelpunten: Mag- Amsterdam 71-74, BS Weert - Den Helder 77-73. nba: Toronto Raptors - Chicago Bulls 83- 96, Atlanta Hawks - LA Clippers 103-88, Houston Rockets - Cleveland Cavaliers 107-89, San Antonio Spurs - Orlando Ma- 98-102 fnaverl Beers 3, Va lk 2, Blomrr iroep A: Tune; loesel 2, Hölscher 2, On- iijn 1, Jet Aalmoes I A - Saoedi-Arabië 27-20. ict): 1. De Meester (Bel) 162,5 k en 58 minuten. 2. De Geyter (Bel) .18, 3. Spaenhoven (Bel) 1.24, (ancouver Grizzlies - LA L CRICKET mpetitie: Duisburg-HSV 1-1, l 24-47, 5. Schalke 04 24-37, 6. Bochum 24-37, 7.1860 München 25-35. Kwalificatie WK, Aziatische zone. Groep 1. Saudi-Arabië - Bangladesh 3-0, Maleisië - Taiwan 0-0. Stand: 1. Saudi-Arabië 4-10, 2. Maleisië 4-8, 3. Taiwan 4-4, 4. Bangla desh 4-0. Groep 4. Muscat (Oma). Japan - Nepal 6- 0, Oman - Macau 4-0. Stand: 1. Japan 2- 6, 2. Oman 2-3, 3. Macau en Nepal 2-0. a Lumpur. ICC-trophy (WK B-landen). Nota 1/20. Battingcijfers: Van Noortwijk 24 not out. plaatst voor de kwartfinale. /en - Meijer 1-1, Clerc Halve finale, vrouwen: Hingis (Zwi/1) - No- votna (Tsj/3) 6-3 2-6 6-4, Seles (VSt/4) - Paulus (Oos/11) 6-0 6-1. Dubbel, halve fi nale: Zvereva/Sanchez Vicario (WRu/Spa) - Tarabini/Vis (Arg/Ned) 6-4 6-3, Hingis- Mary Joe Fernandez (Zwi/VSt) - Tauziat- /Wild (Fra/VSt) 6-3 6-1. Mannen, kwartfinale: Courier (VSt) - Ivani sevic (Kro/4) 6-2 7-6, Muster (Oos/2) - Björkman (Zwe) 7-5 6-2, Muster in halve finale tegen Courier (VSt). Dubbelspel, hal ve finale: Woodbridge/Woodforde (Aus/1) - Broad/Norval (GBr/ZAf) 6-3 6-4. Casablanca. Mannen, 375.000 gulden. I wec-de ronde: Alom: (Mar/1) - Craca (Dui) 7-5 7-6, Squillari (Arg) - Marin (Spa) 6-1 7-5, El Aynaoui (Mar) - Fromberg (Aus/5) 7-6 6-0, Carbonell (Spa/6) - Mola (Por) 6- linski (Pol) 1.30, 5. Gerits (Bel) 1.36, 6. Pankov (Oek) 1.41, 7. Tsjaparov (Oek) 1.43, 8. Van Slycke (Bel) 2.05, 9. Yenkey (VSt) 3.03, 10. Van Haesebroucke (Bel) 3.11, 17. Van der Meer (Ned) 3.47. Catalaanse Week. Vierde etappe, Andor e - Sar 1. i 5.08.07, 2. O'Grady (Aus) 0.02, 3. Blijlevens (Nedj, 4. Baffi (Ita) - (Fra). 7. Baffi (Ita), 5. Vogels (Aus), 6. Mom O, 7. Smetanine (Rus), 8. Traversori 9. Voskamp (Ned), 10. t), 32. Jonker, 3 64. Boogerd. i De Koning, 561. Bo- Breukink, 90. Dub- Steen. Opgegeven: ir ((Oos/4) - Martin (Spa) 6-3 33 Brei pi (Ita) 0.03, 3. Hincapie (VSt) 0.05, 4. Ekimov (Rus), 5. Jarmann (Zwi) 0.08, 6. Sintsjenko (Rus), 7. Dominguez (Spa) 0.10, 8. Elli (Ita) 0.11, 9. Moreau (Fra) 0.12, 10. Mauri (Spa), 22. Jonker 0.14, Den Haag. Champions BASKETBAL Thijssen e 1-1, Boom - Krajenbrink 0-2. Stand: 1, e (Fra) 87-71, Olym- a (Spa) 70-65, Stefanel Milan (Ita) - unmpija Ljubljana (Slv) 94-90. Eredivisie, play-off's: Drenthe - EBBC 112- 113, Zwolle - Donar 84-99, Rotterdam - - Tunesië B 23-24. WIELRENNEN Fiers. Ronde van Normandië, vierde etappe Elbeuf - Fiers: 1 Vogondy (Fra) 205 km in 5.45.48 (35,57 km/uur), 2. Meneghetti (Fra), 3. Urien (Fra), 4. Magnusson (Zwe) 0.02, 5. Klier (Dui) 0.28. Algemeen klas sement: 1. Magnusson 13.15.45, 2. Me neghetti 0.09, 3. Vogondy 0.12, 4. Zama- na (Pol) 0.16, 5. Mickiewicz (Pol) 0.19. Bellegem. Witte Donderdagprijs (el 4, 109. ining 36.5 /ens 44.37, 133. Dubbeldam 4 Oristano (Ita). Inter etappe, Cagliari - Oristano: 1. Be 1 4.36.20, 2. Svorada (Tsj), ment: 1. Bertol 0.03, 3. Svorada 0.04, 4. Missaglia (Ita) 0.05, 5. Djavanian 0.06, 6. Petito (Ita) Internationaal toernooi BV Leiderdorp BV Leiderdorp organiseert voor de zestiende maal een internatio naal basketbaltoemooi voor jongens junioren. Deelnemende ploe gen zijn Merksem uit Belgie, Shropshire uit Engeland, Sokol Vy- sehrad uit Tsjechie en DAS Delft, Rotterdam en BV Leiderdorp uit Nederland. Vanavond wordt het toernooi om 19.00 uur geopend in sporthal Op Dreef. De finale wordt zondag gespeeld om 18.00 uur. Martina Hingis moest een set laten aan Jana Novotna n uiteindelijk met 6-3 2-6 6-4. De vrouwenfinale van het ten nistoernooi in Key Biscayne gaat tussen de Monica Seles en Martina Hingis. Seles maakte gisteravond laat korte metten met de Oostenrijkse Barbara Paulus: 6-1 6-0. Hingis, de toe komstige nummer één van de wereld, zegevierde eerder over de Tsjechische Jana Novotria: 6- 3 2-6 6-4. Bij de mannen bereikten Jim Courier en Thomas Muster de laatste vier. De Amerikaan ver sperde verrassend Goran Ivani sevic de weg met 6-2 7-6, de Oostenrijker kwam tegen Jonas Björkman niet in de problemen: 7-5 6-2. Seles leek eindelijk weer eens in oude doen. De als vierde ge plaatste Amerikaanse is pas aan haar eerste toernooi van het jaar bezig na een lange afwezig heid wegens een gebroken vin ger. Haar partijen in de beginfa se verliepen stroef. Tegen Paulus speelde Seles in de hoogste versnelling. Het duel vergde slechts 51 minuten. Hingis wordt ook wel de 'Can't Miss Swiss' genoemd omdat ze maar door gaat met winnen. De 16-jarige Zwitserse is nu al 25 wedstrijden achter een ongeslagen. Novotna, derde geplaatst, legde zich niet bij voorbaat neer bij een nederlaag. Pas op 4-4 in de slotset brak Hingis door de service van No votna, de laatste bal van de par tij was de eerste ace van Hingis. In november vorig jaar troffen Hingis en Seles elkaar in de eindstrijd van Oakland. De Zwitserse was toen oppermach tig: 6-2 6-0. Muster bewees andermaal dat hij niet alleen maar op gravel uit de voeten kan. De Oostenrijker stond dit jaar tot nu toe louter op hard court en bracht zijn totaal op negentien overwinningen tegen slechts drie nederlagen. Björkman, nummer 29 van de wereld, had niet veel in te brengen tegen de vastheid van Muster. Courier, plaatselijk favoriet in Zuid-Florida, bereikte de laatste vier van Key Biscayne voor de vierde keer in zijn loopbaan. In 1991 bracht de 26-jarige voor malige nummer één van de we reld, volgende week actief in de Davis Cupwedstrijd van de Ver enigde Staten tegen Nederland, het evenement op zijn naam. Hij speelt nu tegen Muster. De andere halve finale gaat tussen de als eerste geplaatste Ameri kaan Pete Sampras en de Spaanse outsider Sergi Brugue- ra, 35e van de wereld.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21