Scorebord
UVS wint oefenduel
MAANDAG 24 FEBRUAR11997
990
CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-535S464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -53:
PRIJSVRAGEN
Lotto: 4-11-26-35-42-45. Reservegetal:
36 Cijferspel: 760958.
Lucky 10, zaterdag 22 februari: 2-3-16-
25-27-30-36-38-40-42-44-46-51-53-
56-60-61-70-74-80.
Toto 8 winnende kolom: 1-1 -2-1-3-1 -1-2-
1-3-1-1.
Duitse lotto: 2-8-15-27-30-39. Reservege
tal: 29. Supergetal: 29. Spel 77:
6568983. Super 6: 047232.
Belgische lotto: 16-32-34-35-36-42 Re
servegetal: 29. Joker: 8940922.
VOETBAL
RESERVES
Zaterdag
HOOFDKLASSE: Scheveningen 2-Lisse 2
1-0.
EERSTE KLASSE A: Lyra 2-ARC 3 0-2. Ba-
rendrecht 2-Katwijk 3 4-4, RWH 2-DSVP
24-1.
EERSTE KLASSE B: RWH 3-Zwart Wit 2
2-2, Zwaluwen 2-Strijen 2 2-3.
TWEEDE KLASSE A: Gravenzande 2-
Oegstgeest 2 3-1Rijnsb.Boys 3-Monster 3
2-1.
DERDE KLASSE A: Ter Leede 3-Voorscho-
ten 3 3-2, Leiden 2-Rijnsb.Boys 4 2-1,
DEVJO 3-Valken 2 4-2, Haz.boys 2-Lisse 4
0-1.
VIERDE KLASSE A: SVOW Woubrugge 2 4-
2, Katwijk 5-TAW 2 6-3, Haz. Boys 3-JAC
3 2-2, Quick Boys 7-Rijnsb. Boys 5 2-1.
VIERDE KLASSE C: SV'35 3-DSO 2 2-1,
SEV 3-Ter Leede 4 2-1, Katwijk 6-Noord-
wijk 5 niet gesp.
VIJFDE KLASSE A: DSO 3-DEVJO 5 4-1,
KRV 3-RCL 4 3-1, Katwijk 7-Koudekerk 2
2-0, Lisse 6-Rijnsb. Boys 7 2-0.
VIJFDE KLASSE B: LFC 2-KRV 4 3-4 ge
staakt, Ter Leede 5-Rijnsb. Boys 8 3-3,
Oegstgeest 4-Koudekerk 3 1-1, Sleutels 3-
Quick Boys 9 1-5.
VIJFDE KLASSE C: Rijnsb. Boys 9-LSW 2
1-2, JAG 1-Kagia 3 2-4.
Zondag
HOOFDKLASSE: VCS 2-Nieuwenhrn.2 1-
4, Velo 2-Feyenoord 2 3-2, Westlandia 2-
DHC 2 2-1, ADO 2-VUC 2 0-1, Slikkerveer
2-UVS 2 0-2.
UVS 2 14-33 Wilhelmus 2 13-18
Nieuwnhrn.2 13-26 VCS 2 14-17
ADO 2 12-23 VUC 2 14-17
Slikkerveer 2 13-19 DHC 2 14-16
Westlandia 2 13-19 Velo 2 13-12
Feijenoord 2 14-19 Alph.Boys2 13- 5
EERSTE KLASSE A: DSO 2-HMSH 2 2-5,
DWO 2-Vredenburch 2 4-0, Roodenburg 2-
SJC2 0-4, Rijswijk 2-DHC 3 2-0
TWEEDE KLASSE A: Lens 2-Teylingen 2
3-2, Oliveo 2-RKAW 2 Quick Steps 2-AI-
tior 2 0-1, VIOS 2-Lisse 2 1-0, SVLV 2-Fo-
reholte 2 2-2.
DERDE KLASSE A: Rijnland 2-Alphense
Boys 3 2-3, Alphen 2-VUC 3 1-0, Docos 2-
SJZ 2 2-4, Alkmania 2-UDWS 2 1-2.
VIERDE KLASSE A: UVS 3-ROAC 2 1-2,
VUC 4-BI.Zwart 3 0-7, DSO 3-Foreholte 3
2-2, MMO 2-Wassenaar 2 2-1, Wilhelmus
4-Lisse 3 2-1.
VIERDE KLASSE B: VCL 2-ASC 2 3-1, Do-
cos 3-Meerburg 3 0-1, UDO 2-RKAW 3 3-
1, Foreholte 4-Voorburg 2 5-6.
VIJFDE KLASSE A: DOSR 3-Alphense Boys
4 4-3, Altior 3-Rijnland 3 1-1, Leidse Boys
2-Bernardus 2 1-3, SVLV 3-VCL 3 2-5
VIJFDE KLASSE B: Bernardus 3-Altior 4 5-
2, VUC 6-BI.Zwart 5 1-1, WSB 5-Docos 5
2-1.
VIJFDE KLASSE C: Archipel/Ornas 2-Voor-
burg 3 4-1, WM 2-Tevlingen 3 2-2, ASC
3-Warmunda 2 3-4, UDO 3-Altior 5 2-2.
JUNIOREN
A-jeugd
TWEEDE DIVISIE A: Alphense Boys-SVW
0-0, DCG-Quick Boys 1-2, UVS-DOVO 1-1,
Hollandia-DWV 3-2, Zeeburgia-ADO '20 5-
1, UW-Almere 4-1
Quick Boys 14-33 Hollandia 15-17
UW 14-27 ADO'20 13-15
Zeeburgia 14-26 DWV 15-15
SVW'27 14-24 DOVO 15-13
UVS 12-21 Almere 14-10
DCG 14-20 Alph Boys 14- 9
DERDE DIVISIE B: Roodenburg-Noordwijk
1-3
ARC 13-32 Noordwijk 12-11
Katwijk 13-32 Vit. Delft 12-11
Lisse 12-27 SJC 13-10
VCS 13-27 Wilhelmus 12- 9
Rijns. Boys 12-26 Roodenburg 13- 6
Soccer Boys 12-13 EDS 12- 5
B-Jeugd
EERSTE DIVISIE A: Volendam-FC Utrecht
1-0, GA Eagles-Quick Boys 3-0, AZ-Telstar
0-1.
Ajax 12-32 Groningen 13-19
Volendam 14-29 Utrecht 15-14
Telstar 14-29 AZ 12-13 11-13
Go Ahead 14-26 Quick Boys 14-12
Twente 13-24 Zwolle 13- 6
Haarlem 13-21 Heracles 13- 4
TWEEDE DIVISIE A: Roodenburg-Purmer-
steijn 0-3, Voorland-UVS 0-1, DWS-ADO
Den Haag 1-4, EDO-Elinkwijk 2-2, WHC-
AFC 1-1, DOVO-DCG 6-0
Den Haag 13-35 WHC 13-18
UVS 12-29 Elinkwïjk 14-18
P'steijn 14-27 DOVO 14-18
DWS 14-21 EDO 13-10
DCG 14-21 Voorland 14- 7
AFC 14-20 Roodenburg 14- 0
TWEEDE DIVISIE B: Feyenoord-Alphense
Boys 1-1
NAC 11-33 SC Fey. 2 8-13
SW 12-22 Den Haag 11-11
Den Bosch 11-20 Excelsior 11-11
Sparta 10-16 Dordrecht 11-10
RKC 9-15 Spartaan'20 10- 9
Terneuz. 11-14 Alph. Boys 11-4
VROUWENVOETBAL
HOOFDKLASSE: ODC-Puck Deventer 0-1,
Rijsoord-WFC 0-5, Ter Leede-Buitenveldert
5-0, Velocitas-Zwart Wit'28 3-1
Saestum 11-33 ODC 12-13
Puck Dev 10-27 Ter Leede 11-11
Velocitas 12-22 Buitenv 12-11
Stedoco 11-20 Wartburgia 12- 7
WFC 12-20 Rijsoord 11- 2
Zwart Wit'28 12-14
TWEEDE KLASSE ZATERDAG: s Graven-
zande-Botlek 3-1, Zwart Wit 2-Stedoco 2
2-0, Rijsoord 2-Ter Leede 2 niet gesp, Ter
neuz. Boys-Capelle 1-1, Tricht-Hoek 6-0
Vlissmgen 13-27 Stedoco 2 11-13
Capelle 12-26 Hoek 12-11
Zwart Wit 2 11-23 Botlek 13-1-1
Tricht 12-22 Ter Leede 2 10-10
Terneuz Boys 13-21 RWH 10- 9
sGravenz 13-14 Rijsoord 2 12- 5
DERDE KLASSE ZATERDAG: MW'27-
BSC'68 4-5, Oegstgeest-SVOW 4-0, Ber-
kel-HBSS 1-2, Zevenkamp-Coal 1-2, Quick
Boys-Wit Rood Wit 2 1-0
Coal 12-29 MVV'27 11-12
Quick Boys 12-29 Zevenkamp 12-12
WRW 11-22 JodanBoys 10- 8
HBSS 12-19 Berkel 11- 5
Oegstgeest 10-17 SVOW 11-4
BSC'68 12-17
TWEEDE KLASSE ZONDAG: Leonidas-Alk-
mania 3-0, Vredenburch-Juventas 2-2, O 2 punten
Westlandia-De Sleutels 0-7, GDA-SJZ 4-0,
KFC'71 2-UVS uitg
ATLETIEK
NK indoor Den Haag
60 m: 1, Van Balkom (Hellas) 6,70, 2. Til
burg (Haag Atl) 6,76, 3. Janssen (AAC)
6,83, 4, De Leuw (Attila) 6,88, 5. Snoek
(Hellas) 6,90, 6. Sedoc (AAC) 6,91, Unge-
rer (AAV '36) 6.98 en Kempen (KAV Hol
land) 7,00 halve finale uitgeschakeld; 200
m: 1. Van Balkom 21,00 (evenaring NR),
2. Kempen (KAV Holland Haarlem) 21,84
(NR junioren), 3. Snoek (Hellas) 21,84, 4.
Tilburg (Haag Atl) 22,03, 5. Smit (PH)
22,71. Buiten mededinging: Bernard (Bel)
21,63: 400 m: 1. Zimmerman (PSV)
48,62, 2. Lopes (Rotterdam Atl.) 48,63,
3. Roeske (Hellas) 48,88, 4. Prent (Hellas)
49,05, 5. Hagen (Hellas) 49,38, 6. Raap
horst (Lycurgus) 49,43: 800 m: 1. Spoek
(PH) 1.49,40, 2 Van Tongeren (PH)
1.49,57, 3. Löschner (Zuidwal) 1.50,57,
4. De Jong (Impala) 1.51,84, 5. Ymker (De
Sprinter) 1.52,94 1500 m: 1. Koers (AV
Nijmegen) 3.49,20, 2. De Koning (Sprint)
3.50.44, 3. Van Dijke (Typhoon) 3.51,39,
4 Timmer (Hellas) 3.52,62, 5. Van de
Rijdt (De Keien) 3.53,87, 6 Van der Vlugt
(Lycurgus) 3.54,01: 3000 m: 1. Maase
(Leiden Atl.) 7.56,39, 2. Liefers (AV'34)
8.00,40 (NR junioren), 3. Simon Vroemen
(Ciko'66) 8.02,77, 4 Godlieb (Zuidwal)
8.04,06, 5. Laros (Sprint) 8.04,78, 6. Ot-
ten (PH) 8.07^90: 60 m horden: 1. Benne-
ma (AAC'61) 8,03, 2. Rosendaal (AV'34)
8.08, 3. Ootjers (Nova) 8,09, 4. Van de
Berg (PH) 8,14. Korving (AAC) wegens
lichte blessure niet gestart, in serie 7,98
Buiten mededinging; Lisabeth (Bel) 7,84
(serie 7,79): 5000 m snelwandelen: 1.
Van Beek (RWV) 20.17.42 (NR), 2. Plas
man (Olat) 21.38,29, 3. Huntjens (Unitas)
22.27,98. Buiten mededinging: Dirk Nic-
que (Bel) 20.24,22, Luc Nicque (Bel)
21.51,70: ver: 1. Ellsworth (Rotterdam
Atl.) 7,53, 2. Rosendaal (AV'34) 7,30, 3.
Van der Worp (PEC 1910) 7,26: hoog: 1.
Pennings (Attila) 2,20, 2. Groen (llion)
2,10, 3. Ootjers (Nova) 2,10, 4. Aarts
(Achilles) 2,05: hinkstap: 1 De Vos (Haag
Atletiek) 15,10, 2. Sedoc (AAC) 14,66, 3.
Smitskamp (Startbaan) 14,55. Buiten me
dedinging: Nachum (Isr) 16,84 (nationaal
record): polshoog: 1. Looije (llion) 5,40, 2.
Blom (Unitas) 5,30, 3. Keijsers (Weert)
5,20, 4. Tamminga (Haag Atl) 5,10- kogel:
1. Vet (AAC) 17,84, 2. Van der Bilt (Haag
Atl) 17,29, 3. Simpelaar (AV'56) 17,27,
4. Kuiper (Tion) 16,59.
Vrouwen: 60 m: 1. Kramer (KAV Holland)
7,43, 2. Asante (KAV Holland) 7,45, 3.
Poelman (Hellas) 7,51, 4. Smit (AAC)
7,53, 5. Klopper (AAC) 7,62, 6. Olsthoorn
(DEM) 7,75, Roksnoer (KAV Holland) 8,31
series uitgeschakeld; 200 m: 1 Kramer
23,69, 2. Asante 24,02, 3. Poelman
24,24, 4. Visschers (Unitas) 24,34, 5. Ka-
renbeld (ARG0'77) 25,31: 400 m: 1.
Goossens (AV'34) 53,82, 2. Karenbeld
55,78, 3. Astrid Joziasse (AV'34) 56,04,
4. Hesper (PAC) 57,31, 5. Som (Atleti-
co'73) 57.86. 6. Van Toledo (Voorne Atl)
58,56: 800 m: 1. Jongmans (Haag Atl)
2.06,00, 2. Thelma Joziasse (AV'34)
2.07.76, 3. Vermond (Leiden Atl.)
2.09.77, 4. Detert (AV'34) 2.12,61, 5.
Franken (AV'34) 2.12,87, Engels (Leiden
Atletiek) 2.12,88 (series 2 11,50). Buiten
mededinging: Stals (Bel) 2.06,73: 1500
m: 1. Jongmans 4.20.50. 2. Kruijer (Nova)
4.22,34, 3. Van de Heuvel (Haag Atl)
4.32,11, 4. Wiertsema (AAC) 4.32,24.
Buiten mededinging: Buysse (Bel)
4.21,83; 3000 m: 1. Hofmans (Sprint)
9.31.89, 2. Kortekaas (Kimbria) 9.45,49,
3. Rustidge (Isala) 9.50,51: 60 m horden:
1. Jaklofsky (Lycurgus) 8,33. 2. Meyer
(AV'34) 8,72, 3. Voltman (Atletico'73)
8,73, 4 Olsthoorn (DEM) 8,79, 5. Van Elk
(Lycurgus) 8,80, Roksnoer 9,77 series uit
geschakeld; ver: 1. Jaklofsky (Lycurgus)
6.49, 2. Van Varsseveld (AAC) 6,10, 3.
Meyer 6,02, 4. Olsthoorn (DEM) 5,91, 8.
Van Dorp (Haag Atletiek) 5,52; hoog: 1.
Lammerts (Attila) 1,82, 2. Kuijper (Lycur
gus), Beurden (Hollandia) 1,70, hinkstap:
1. Tawenier (llion) 12,45, 2. Van de Roest
(PSV) 12,26, 3. Hendriks (DEM) 12,13, 4.
De Vreede (Av'40) 12,08. Buiten mededin
ging: Vriesakkers (Bel) 12,31, Swennen
(Bel) 12,16; polshoog: 1 De Wilt (PH)
3.50, 2. Timmers (llion) 3,30, 3. Van de
Geer (Haag Atl) 3,00; kogel: 1 De Bruin
(Rotterdam Atletiek) 18.06 (limiet WK), 2.
Goormachtigh (PAC) 16,66, 3. Koeman
(Lycurgus) 16,36', 4. Tukkers (Tion)
14,61.
C-spelen, jongens:.60 m: Badre (Leiden
Atletiek) 8,15 halve finale uitgeschakeld
(serie 8,00), 800 m: Van Langen (Spar
taan) 2.13,87 series uitgeschakeld-, ver
springen: 7 Ferguson (Randstad Sport)
5,65; Meisjes: 60 m; Van Donk (AAV '36)
8,44 series uitgeschakeld; 60 m horden:
Melis (Leiden Atletiek) 9,97 series uitge
schakeld; kogel: 5. Borreman (AAV '36)
10,76
Fairfax (VSt). Mobil Invitational. Mannen.
60 m: 1. Green (Jam) 6,53. 400 m: 1. Mi
nor (VSt) 46,44 800 m: 1. Everett (VSt)
1.47,43 Mijl: 1 Achon (Uga) 3,57,41.
60 mh: 1. Johnson (VSt) 7,57. Polshoog:
1. Sharkey (VSt) 5,80 m. Hoog: 1. Brown
(VSt) 2,28 m. Vrouwen, 60 m: 1. Devers
(VSt) 7,07. 200 m: 1. Guidry 23,34. 400
m: 1 Richards (Jam) 52,42. 800 m: 1
McMullen (VSt) 2.03,91. Mijl: 1. Maranga
(Ken) 4.30,3 60 mh:- 1 Dickey (VSt)
8,00. Hoog: 1Acuff (VSt) 1,93 m.
Birmingham. Grand-Prixwedstrijd. Vrouwen
60 m: 1. Christy, Opara-Thompson (Nig)
7.09. 400 m: 1. Charity Opara (Nig)
51,21. 800 m: 1. Vriesde (Sur) 1.59,21.
60 mh: 1 Freeman (Jam) 7,84. Hoog: 1.
Haugland (Noo) 1,95. Polshoog: 1. Mihal-
cea (Roe) 4,10. Hinkstapsprong: 1. Han
sen (GBr) 14,57. Mannen 60 m: 1, Boldon
(Tri) 6,49. 200 m: 1. Boldon 20,35. 400
m: 1. Baulch (GBr) 45,74. 800 m: 1,
Rodahl (Noo) 1.46,28. 3000 m: 1. Kipta-
nui (Ken) 7.36,78. 60 mh: 1Anier Garcia
(Cub) 7,48. Ver: 1. Pedroso (Cub) 8,17.
Hoog: 1 Steve Smith (GBr) 2,34.
Nairobi. IAAF Challenge-veldloop. Man
nen, 12 km: 1 Koech (Ken) 35.02,59, 2.
Kibor (Ken) 35.09,40, 3. Tergat (Ken)
35.23,01. Stand: 1. Barmasi (Ken) 72
punten, 2. Cullen (GBr) 67, 3. Stefko (Slw)
65. Vrouwen, 8 km: 1 Omoro (Ken)
27.36,44, 2 Barsosio (Ken) 27.43,07, 3.
Cheromei (Ken) 27.56,73. Stand: 1 Fida-
tov (Roe) 100, 2. Wami (Eth) 91, 3. Elliott
(GBr) 66.
BASKETBAL
EREDIVISIE
ELITE A: Weert - Amsterdam 81-88, Donar
- Den Bosch 99-88, Den Helder - Rotten
dam 84-59
Den Bosch 27-46 Den Helder 027-34
Donar 27-42 Weert 27-30
Amsterdam 27-40 Rotterdam 27-28
O 2 punten in mindering
ELITE B: Virtus - Drenthe 70-75, Akrides -
Dunckers 90-72, Zwolle - Voorburg 92-79
Zwolle 27-30 Akrides 27-14
Drenthe 27-28 Virtus 27- 8
Dunckers 27-14 Voorburg 27- 8
PROMOTIEDIVISIE: Early Bird - Veth Unli
mited 71-62, Orca's - DAS 81-83, Wyba -
ASVU 73-80, BS Leiden - Prisma College
55-71, Donar 2 - Den Helder 2 101-64,
MSV - Juventus 80-74, De Groene Uilen -
Flyers 93-95
Pr. College 22-40 Orca's 21-20
DAS 23-32 VethUnl. 22-20
Early Bird 22-30 Juventus 22-lb
Gr Uilen 23-28 Amstelveen 22-16
MSV 23-26 Flyers 23-16
ASVU 24-26 Den Held 2 022-12
Donar 2 22-24 BS Leiden 22-8
Wyba 21-20
nindering
Sleutels 14-42 Donk 13-15
GDA 15-31 Alkmania 14-13
UVS 14-28 SJZ 12-10
BZC'95 13-27 Westlandia 14- 8
KFC'712 13-22 Leonidas 10- 5
Vredenb 14-16 Juventas 13- 5
DERDE KLASSE ZONDAG: VEP-Kic-
kers'69 3-2, Floreant-UDO 0-6, De Sleu-
tels-SJC 4-1, Blauw Zwart-Docos 1-1
Gouda-ESTO 5-1, Nieuwkoop-Wassenaar
1-0
Sleutels 2 13-37 Kickers'69 14-16
SJC 14-33 Gouda 13-14
Nieuwkoop 13-29 Wassenaar 15-12
UDO 14-28 ESTO 12- 4
Docos 14-23 Blauw Zwart 12- 2
VEP 15-23
TWEEDE KLASSE A: Quick Runners - Red
Stars 66-56, Voorne - Rotterdam Zuid
133-45, Shooters 2 - Juventus 3 100-73,
Voorburg 2 - Utrecht Bulls 83-44
Gr'hoppers 17-28 DAS 2 14-14
Crackerjacks 13-24 Quick R 14-14
Voorburg 2 15-24 Voorne 16-10
RedStars2 17-22 S'town Lions 17-10
Utr Bull's 16-16 Juventus3 18-10
Shooters 2 16-16 R'dam Z. 0015- 4
O 2 punten in mindering
TWEEDE KLASSE B: BZ'72 - Punch 72-
59, BOB - Alphia 59-58, Leiden 2 - Bin
nenland 2 77-66, Team Dreamers - Green
Eagles 80-89
Binnenl2 15-22 Baros 15-14
Red Stars 15-22 Niels St. 2 16-12
BZ'72 17-22 BS Leiden 2 16-10
Alphia 13-20 Green Eagles 15- 8
Punch 16-18 T. Dreamers 15- 6
BOB 17-16
JUNIOREN, EERSTE KLASSE: Dragons -
Springers 79-71, Red Stars - New Stars
87-78, Grasshoppers - Zoebas 52-66
Leiderdorp 16-28 New Stars 15-14
Voorburg 16-26 Crackerjacks 15-12
Red Stars 16-24 Gr'hoppers 16-12
Juventus 17-24 Zoebas 17- 8
BS Leiden 17-22 The Dragons 17- 6
Springers 17-18 MSV 15- 0
EREDIVISIE:
dorp 57-61,
61-71, WSC
- Den Helder
hout 58-74
Den Helder
BC Lieshout
Lands Lions
Orca's
Leiderdorp
Vrouwen
Grasshoppers - BV Leider-
BV Lisse - Landslake Lions
- Orca's 74-62, Jolly Jumpers
53-91, Prisma College - Lies-
15-28 WSC 15-14
15-26 Jol Jumpers 15-12
15-20 Pr. College 15-12
15-16 Gr'hoppers 15- 4
15-16 BV Lisse 15- 2
RAYON, EERSTE KLASSE: Waddinxveen -
MSV 70-66, Rowic - Rotterdam 2 67-69,
Binnenland - DAS 75-62, Shooters - Ju
ventus 51-44, Jumpers 2 - N. Stensen 50-
57
DAS 19-30 Rowic 017-14
Binnenland 20-30 MSV 18-14
Jumpers 2 17-24 Shooters 018-12
Waddinxveen 18-24 Juventus 19-10
TheJump 17-20 BOB ©16- 6
Niels St. 2 19-20 Dunckers 17- 4
Rotterdam 2 17-18
JUNIOREN, EREDIVISIE: Grasshoppers -
De Groene Ster 104-53, Akrides - Vlissin-
gen 57-51, Shooters - Blauw Wit 87-49,
Den Helder - Hoofddorp 63-52, Jolly Jum
pers - Amstelveen 41-75
Leiderdorp 16-32 Gr'hoppers 15-16
Den Helder 18-32 Amstelveen 15-12
ATC'65 16-26 Vlissingen 17- 6
Pr College 16-24 Blauw Wit 17- 6
Hoofddorp 18-20 Groene Ster 16- 2
Akrides 18-20 Jol Jumpers 16- 0
Shooters 16-18
New York. NBA, Amerikaanse profcompeti
tie: Atlanta Hawks-Houston Rockets 76-
74, Charlotte Hornets-Los Angeles Clippers
114-96, Detroit Pistons-New Jersey Nets
98-84, Miami Heat-Portland Trail Blazers
110-114, Orlando Magic-Denver Nuggets
99-86, Minnesota Timberwolves-Golden
State Warriors 101-82, Washington Bul
lets-Chicago Bulls 99-103, San Antonio
Spurs-Milwaukee Bucks 98-93, Phoenix
Suns-Cleveland Cavaliers 94-88, Seattle
SuperSonics-New York Knicks 84-64, Los
Angeles Lakers-Vancouver Grizzlies 99-91,
Atlanta Hawks-Charlotte Hornets 92-93,
Philadelphia 76ers-Portland Trail Blazers
97-80, Chicago Bulls-Golden State War
riors 120-87, Dallas Mavericks-Toronto
Raptors 92-99.
BILJARTEN
Viersen (Dui). WK driebanden, landen
teams. Groep G: Nederland-Portugal 1-1
(Martens-Theriaga 15-12 15-18, Gies-
kens-Vieira 10-15 5-15), Oostenrijk-Japan
1-1, Portugal-Japan 1-1, Nederland-Japan
1-1 (Martens-lchinose 15-14 15-8, Gies-
kens-Arai 2-15 13-15), Nederland-Oosten
rijk 0-2 (Martens-Kostistansky 9-159-15,
Gieskpns-Efler 8-15 15-10 8-15) Eind
stand: 1. Oostenrijk 3-5, 2. Japan 3-3, 3.
Portugal 3-2, 4. Nederland 3-2. Groep F:
Spanje-Duitsland 0-2, Denemarken-België
1-1, België-Duitsland 2-0, Belgiè-Spanje
0-2, Denemarken-Duitsland 0-2, Spanje-
Denemarken 0-2. Eindstand: 1, Duitsland
3-4, 2. Denemarken 3-3, 3. België 3-3, 4.
Spanje 3-2. Halve finales: Duitsland-Japan
2-0, Oostenrijk-Denemarken 1-1 (sets 53-
51) Finale: Duitsland-Oostenrijk 2-0. Om
de derde plaats: Japan-Denemarken 1-1.
Japan derde door beter setgemiddelde: 3-
EERSTE DIVISIE A: Jumpers - New Stars
71-61, Attacus - Binnenland 66-68, BV
Lisse-EBBC 2 60-79
Springfield 22-34 Weert 2 21-20
EBBC 2 23-32 Binnenland 22-18
Attacus 23-28 Jumpers 20-10
New Stars 22-24 BV Lisse 23- 8
RAYON, EERSTE KLASSE: Rowic - SBU
69-67, Juventus 2 Waddinxveen 88-49,
Blitz - Cady'73 76-83, Argon - Springers
78-77, Goba - BC Markt 88-72, Zoebas -
N. Stensen 78-70, Rotterdam 2 - Dunc
kers 63-52
Zoebas 20-32 SBU 21-20
Rotterdam 2 20-28 Rowic 19-18
Dunckers 2 19-26 Goba 20-18
Cady'73 20-26 BC Markt 21-18
Argon 21-24 Springers 20-14
Blitz 19-22 Waddinxveen 19- 6
N.Stensen 20-20 Juventus 19- 6
BOBSLEE
Nagano. Wereldbeker tweemansbob: 1.
Lueders/McEachern (Can I) 1.48,43
(54,10+54,33). Eindstand wereldbeker:
1 Lueders 224 punten, 2. Huber 224, 3.
Shimer 190. Lueders wint wereldbeker op
grond van het meeste aantal zeges (4-1).
BRIDGE
Scheveningen. Forbo viertallentoernooi,
eindstand finale: 1. Italië (Versace-Bocchi,
Buratti-Lanzarotti) 126, 2. Team Mah-
mood (Mahmood-Weichsel, Lev-Gawrys)
125, 3. Frankrijk (Bompis-Szwarc, Lévy-
Mari) 124, 4. Team Dieden Zweden (Gjer-
ling-Becklen, Edstrand-Milsson) 115, 5
Team Elinescu (Elinescu-Wladlow, Gotard-
Holowski) 109, 6. Team Jansma (Jansma-
Kirchhoff, Gosschalk-Klaver) 107, 7. Ne
derland Green (Erik Oltmans-Arnoud Olt-
mans, De Wijs-Van Prooijen) 107
GOLF
Johannesburg, Alfea Dunhill PGA Cham
pionship. Eindstand: 1 Price (Zim) 269
slagen (67 66 70 66) wint op le hole
playoff van Frost (ZAf) 269 (69 63 66 71),
3. Van Rensburg (ZAf) 270, 4. Goosen
(ZAf) 272, 5. Westner (ZAf), Petersen
(VSt), Gortana (ZAf) 273, 54. Muntz 283
(67 72 75 69).
Manilla. Manilla Open. Eindstand: 1. Ya-
suharo (Jap) 286 slagen, 2. Westworth
(VSt), Martinez (Par), Zarata (Fil) 287, 24.
Derksen 296, 29. Steenkamer 297.
Sydney. New South Wales Challenge. Eind
stand: 1. Senior (Aus) 274 (68 70 66 70)
wint op 4e hole playoff van Alker (NZe)
274 (67 70 72 65), 3. Lonard (Aus), Al-
lenby" (Aus) 276, 5. Smail (NZe), Sato
(Jap) 279.
Kapolei. Hawaii Open, vrouwen. Eindstand:
1. Sörenstamm (Zwe) 206, 2. Mallon (VSt)
207, 3. King (VSt) 208, 4. Graham (Can)
210.
Tucson. Mannen, Tucson Classic. Stand na
derde ronde: 1. Bryant (VSt) 204 slagen,
2. Jones (VSt) en Stankowski (VSt) 206, 4.
Rose (VSt) 207,'5. Sluman (VSt), Reid
(VSt), Leonard (VSt) en Maggert (VSt) 208.
HANDBAL
EERSTE DIVISIE: Gazellen-Hurry Up 31-
20, Olympia-Saturnus '72 20-26, Blinkert-
Volendam 18-27, Saturnus-Dalfsen 22-
22, E.en0.2-Kolping 28-25, Aristos-Apol-
lo'70 23-21
Volendam 16-32 E&O 2 16-18
Kolping 17-22 Blinkert 16-17
Olympia 16-21 Aristos 16- 8
Saturnus'72 16-20 Apollo 16- 6
Gazellen 16-20 Hurry Up 16- 6
Saturnus 16-18 Dalfsen 15-5
VROUWEN
TWEEDE DIVISIE C: Tachos-EMM 20-19,
Westlarfdia-lnternos 21-13, Groene Ster-
PSV 2 16-15, EBHV-UVG 2 10-12, Her-
mes-Stompwijk '92 17-1
Hermes 15-29 PSV 2 15-13
Groene Ster 15-22 EMM 15-11
Westlandia 15-18 EBHV 15-10-
UVG 2 15-17 Stompwijk 15- 8
Tachos 15-14 Internos 15- 8
TWEEDE DIVISIE D: ZAP-Hellas 2 16-12*,
Vriendschap-DSO 11-11, VOS-OSC 2 14-
20, Foreholte-UDSV 2 15-15, SEW 2-Kol-
ping 24-14.
Foreholte 15-22 ZAP 14-15
UDSV2 14-20 SEW 2 14-13
DSS 14-18 Hellas 2 15-11
Vr, Schap 15-18 Kolping 14- 6
OSC 2 14-17 VOS 15- 3
DSO 15-17
Brescia. Vrouwen, EC zaal landskampioe
nen. Groep B: Edinburgh (GBr)-Groningen
5-3. Groningen-CKS Vyesehrad Praha (Tsj)
3-2. Kruisfinales: Groningen-Brescia (Ita)
5-3. Finale: Edinburgh-Groningen 6-3 (2-
1).
MANNEN
HOOFDKLASSE: Oranje Zwart - Bloemen-
daal 1-4, Klein Zwitserland - Pinoké 2-1,
Tilburg - Kampong 2-3, HDM - Den Bosch
2-4, EHV - HGC 0-6, Amsterdam - Gronin
gen 4-1.
Amsterdam 13-23 Pinoké 13-13
HGC 13-22 Tilburg 13- 9
Den Bosch 13-21 Kampong 13-; 8
Bloemendaal 13-18 HDM 13- 8
Oranje Zwart 13-15 Groningen 13- 4
Kl.Zwits. 13-14 EHV 13- 1
EERSTE KLASSE B: Hilversum - HIC 2-2,
Bennebroek - Roomburg 1-3.
HIC 13-22 QuiVive 13-13
HBS 13-18 Amstelveen 13-10
Alecto 13-17 Soest 13- 8
Hilversum 13-17 Spandersb. 13- 8
Overbos 13-16 Roomburg 13-8
Bennebroek 13-15 Reigers 13- 4
VROUWEN
HOOFDKLASSE: HGC - Hurley 8-1, Alecto
- Bloemendaal 2-1, Rotterdam - Oranje
Zwart 4-1, Amsterdam - Den Bosch 1-2,
Laren - HDM 3-1, MOP - Kampong 0-4.
Amsterdam 14-24 MOP 14-13
Kampong 14-23 HDM 14- 9
Laren 14-20 Oranje Zwart 14- 8
HGC 14-19 Bloemendaal 14- 8
Den Bosch 14-19 Hurley 14- 5
Rotterdam 14-15 Alecto 14-5
EERSTE KLASSE B: Rood Wit - Voordaan
1-1.
Huizen 13-22 Voordaan 13-13
Maarssen 13-18 Soest 13-13
Wageningen 13-16 HBS 13-10
Leiden 13-16 Overbos 13-10
Alliance 13-15 Amersfoort 13- 7
Amstelveen 13-13 RoodWit 13- 3
TWEEDE KLASSE A: AMVJ - Spanders-
bosch 0-3.
Bennebroek 13-20 Evergreen 13-12
Zoetermeer 13-18 Cartouche 13-10
Spandersb. 13-18 Weesp 13-10
Roomburg 13-16 Strawberries 13-10
Alkmaar 13-15 Reigers 13- 8
AMVJ 13-15 Leidse Stud. 13- 4
JUDO
München. A-toernooi. Vrouwen, tot 48 kg:
1. Savon (Cub), 2. Yoo (ZKo), 3. Dammann
(Dui) en Makabe (Jap). Tot 52 kg: 1. Cle
ment (Bel), 2. Tang (Chn), 3. Verdecia
(Cub) en Nagai (Jap). Tot 56 kg, eerste ron
de: Einecke (Dui) wint van Van Havezaat,
koka. Eindstand: 1. Gonzales (Cub), 2. Liu
(Chn), 3. Lomba (Bel) en Mahnien (Fra).
Tot 61 kg, eerste ronde: Wurm (Dui) w.v.
Wijleboordse, ippon, Boontje w.v. Pou-
lopoulou, ippon. Tweede ronde: Rodriguez
(Cub) w.v. Boontje, ippon Herkansingen:
Vandecaveye (Bel) w.v. Boontje, ippon.
Eindstand: 1 Rodriguez (Cub), 2. Qin
(Chn), 3. Tolarz (Pol) en Vandecaveye
(Bel) Tot 66 kg: 1 Cho (Zko), 2. Wansart
(Dui), 3. Rambault (Fra) en Kazuni (Jap).
Tot 72 kg, eerste ronde: Schmidt (Dui) w.v.
Van der Meulen, ippon. Eindstand: 1. Yos-
hida (Jap), 2. Rakels (Bel), 3. Silva (Bra)
en Choi (ZKo). Boven 72 kg, eerste ronde:
Potel (Fra) w.v. Harteveld, ippon; Sneevliet
w.v. Adja (Sen), ippon. Tweede ronde: Ci-
cot (Fra) w.v. Sneevliet, ippon. Eindstand:
1 Yuan (Chn), 2. Lee (ZKo), 3. Beltran
(Cub) en Ninomiya (Jap).
Mannen. Tot 60 kg, eerste ronde: Van
Oostrum w.v. Boezio (Dui), ippon. Tweede
ronde: Van Oostrum w.v. Acuna (Mex),
wazari. Derde ronde: Penas (Spa) w.v. Van
Oostrum, ippon. Herkansing, eerste ronde:
Novacek (Tsj) w.v. Van Oostrum, ippon.
Eindstand: 1. Sonoda (Jap), 2. Vanous
(Tsj), 3. Penas en Poulot (Cub). Tot 65 kg,
eerste ronde: Ivinger (Oos) w.v. Van Oord,
ippon. Eindstand: 1. Nanyo (Jap), 2. Reva-
zisjvili (Geo), Vazagaschvili (Geo) en Özkan
(Tur). Tot 71 kg, eerste ronde: Van Nol w.v.
Zelenka (Tsj), ippon. Tweede ronde: Iwa-
kawa (Jap) w.v. Van Nol, ippon. Eindstand:
1. Pedro (VSt), 2. Kingston (GBr), 3. Quell-
malz Dui) en Euclide (Fra). Tot 78 kg,
eerste ronde: Van Loon w.v Lopez (Spa),
ippon, Bosse w.v. Rice (VSt), ippon. Twee
de ronde: Hajtos (Hon) w.v. Van Loon, ip
pon, Bosse w.v. Reisinger (Oos), ippon.
Derde ronde: Claverie (Fra) w.v. Bosse, ip
pon. Herkansing, eerste ronde: Van Loon
w.v. Wanner (Dui), ippon, Bosse w.v. Goeli-
ajvili (Geo), ippon. Tweede ronde: Cho
(ZKo) w.v. Van Loon, ippon, Ochireat (Mon)
w v. Bosse, ippon Eindstand: 1. Takimoto
(Jap), 2. Kubota Jap), 3. Orchireat (Mon)
en Canto (Bra). Tot 86 kg, eerste ronde:
Arens w.v. Zapouk (Tsj), koka, Smeets w.v,
Kessel (Cub), yuko. Tweede ronde: Nomis
(Fra) w.v. Smeets, waza-ari, Arens w.v.
Bagdasarov (Oez), ippon. Derde ronde:
Arens w.v Pedus (Bel), ippon. Herkansin
gen: Helbing (Dui) w.v. Smeets, ippon.
Halve finale: Nomis w.v. Arens, ippon. Om
derde plaats: Arens w.v. Pirpamer (Dui), ip
pon. Eindstand: 1. Spittka (Dui), 2. Nomis
(Fra), 3. Fujita (Jap) en Arens. Tot 95 kg.
Eindstand: 1 Radu (Roe), 2. Soares (Por),
3. Kim (ZKo) en Lemaire (Fra). Boven 95
kg. Eindstand: 1 Yabu (Jap), 2. Van Bar-
neveld (Bel), 3. Ruano (Spa) en Makishi
(Jap).
HOOFDKLASSE A: PKC-DKOD 21-20, Ro-
hda-SCO 22-13, Die Haghe-Groen Geel
22-14, Oost Arnhem-Ready 29-21 (Ready
12-19 Groen G. 12-10
Die Haghe 12-19 Rohda 12- 8
O.Arnhem 12-17 SCO 12- 7
DKOD 12-14 Ready 12- 2
HOOFDKLASSE B: Fortuna-Oranje Wit 20-
24 (Fortuna degradeert), Nic.-D0S'46 21-
21, Deetos-Vada'25 29-23 (Vada degra
deert), AKC-Blauw Wit 22-23
Deetos 12-21 AKC 12-12
Blauw Wit 12-19 Oranje W. 12- 9
Nic. 12-14 Vada'25 12- 4
DOS'46 12-13 Fortuna 12- 4
OVERGANGSKLASSE D: SSS-H KV/Ons Ei
bernest 10-16 (HKV/OE kampioen), SDO
(V)-NKC'51 15-16, Koog Zaandijk-PSV
23-15 (PSV degradeert), AW/DTV-Sporting
Trigon 19-19
HKV/OE 13-22 SSS 12-10
K. Zaandijk 13-18 NKC'51 13- 9
Sp. Trigon 12-17 SDO(V) 13- 7
AW/DTV 13-15 PSV 13- 4
EERSTE KLASSE D: VEO-Antilopen 15-
14, Avanti-Woudenberg 22-18, De Vinken-
Fiducia 20-15 (Fiducia degradeert), TOP-
De Meervogels 14-17
Meervogels 12-20 Avanti 13-11
Woudenberg 12-17 VEO 12-8
Antilopen 13-17 De Vinken 13- 6
TOP 12-16 Fiducia 13- 5
EERSTE KLASSE E: Excelsior-Phoenix 18-
18, Trekvogels-Refleks 9-18, Futura-De
Overkanters 16-13
Refleks 13-22 Phoenix 13-11
Futura 13-21 Overkanters 13-11
Excelsior 13-15 De Danaïden 12- 7
Trekvogels 13-12 DKC 12- 3
EERSTE KLASSE F: DKV(IJ)-RODA 19-19,
KVA-ZKV 15-14 (KVA kampioen)
KVA 10-18 DKV(D) 11-9
ZKV 10-12 Pernix 11-7
Swift(A) 10-11 RODA 11-6
DKV(IJ) 11-11
TWEEDE KLASSE D: Fiks-Nova 16-16,
OWO-Tweemaal Zes 17-18 (TZ kam
pioen), Altius-Arena 18-10, SKF-ZKC'31
14-15
Tweern. Zes 13-22 SKF 13-12
ZKC'31 13-15 Altius 13-11
Nova 13-15 OVVO 13-10
Fiks 13-14 Arena 13- 5
TWEEDE KLASSE G: HKC(H)-Albatros 22-
21, IJsselvogels-TOP(A) 17-13 (IJ'vogels
promoveert), Zuidwesters-Tempo 14-15
IJsselvogels 13-20 Tempo 13-12
Kapellen 13-18 Ventura Sp. 12- 9
HKC(H) 12-15 Zuidwesters 13- 8
Albatros 13-13 TOP(A) 13- 7
DERDE KLASSE H: DOS(W)-Madjoe 15:
17, KVO-RDZ 18-15, Fluks-Huizen 15-17
Korbis 13-22 KVO 13-12
SD.O(K) 13-21 DOS(W) 13-10
Madjoe 13-16 Huizen 13- 9
RDZ 13-12 Fluks 13- 2
DERDE KLASSE K: Diamco-Vlug&Vaardig
16-12, Kieviten-Crescendo 12-22
Crescendo 12-23 EKVA 12-9
Diamco 13-23 KZ Leiden 12-9
VZOD 12-12 Kieviten 13-7
Aurora 11-10 V&Vaardig 11-3
RIJNDELFLAND A: VIOS(N)-Oranje Zwart
16-15, Reeuwijk-Spirit 9-11
Erasmus 12-21 Oranje Zw. 13-11
Velocitas 12-17 Spirit 13-11
VIOS(N) 12-12 DES 13-11
Va Ito 12-11 Reeuwijk 13- 6
RES. OVERGANGSKLASSE A: Pernix 2-
DKOD 2 11-20, HKC(H) 2-Achilles 3 12-
13, Swift(M) 2-PKC 4 17-12, TOP 2-De
Meervogels 2 8-9; D: Deto 2-Vlaardingen 2
20-15, Koog Zaandijk 2-Ready 2 13-14,
AW/DTV 2-Sporting Trigon 2 12-14, HK-
V/Ons Eibernest 3-Fortuna 3 22-13
RES. TWEEDE KLASSE G: De Meervogels
4-Nieuwerkerk 2 10-14, VEO 2-Nova 2 20-
10, KOAG 3-TOP 4 11-15, De Meeuwen 2-
Atlantis 2 24-15; I: BEP 5-LUTO 2 8-15,
Diamco 2-Rohda 3 12-26, Fortissimo 2-
Ready 3 11-17, Achilles 2-Sporting Trigon
3 16-16; J: AW/DTV 4-Pernix 3 16-20, De
Corvers 4-Waterland 2 5-16, Victoria 2-Die
Haghe 4 11-10; K: BEP 4-Tempo 2 11-
12, DKV(IJ) 2-RODA 2 15-14, Fortuna 5-
Phoenix 2 20-19, AW/DTV 3-Swift(A) 2
26-11; L: Het Zuiden 2-VEO 3 10-9, Re
fleks 2-TOP 3 11-15, Rozenburg 2-WION
2 10-13, DKV(D) 2-Sperwers 2 17-9, M:
Vriendenschaar(B) 2-DKC 2 10-8, ONDO
(G) 2-Deetos 4 14-14, De Regenboog 2-De
Danaïden 3 15-10
JUNIOREN D: Excelsior-Tweemaal Zes 14-
8, IJsselvogels-Tempo 10-14, Sparta(N)-
PKC 11-22
PAARDENSPORT
Wolvega. Draverijen.
Eerste koers, 2100 m: 1. Kathy H (Van
Dooyeweerd) 2.47,1-1 19,6, 2. If I do, 3.
Hinley di Angeli. Toto: winnend 2,40
plaats 1,40 3,20 1,60 koppel 31,50 trio
273,90. Tweede koers, 2100 m: 1. Jiskjen
P (Van der Werf) 2.46,8-1.19,4, 2. Laura
Transs, 3. Juste Magnifique. Niet gestart:
Lana Alki. Toto: winnend 2,50 plaats 1,20
1,40 1,70 koppel 6,20 trio 35,50. Dubbel
winnend 7,40. Derde koers, 2100 m: 1
Lethal Weapon (Tesselaar) 2.50,4-1.21,1,
2. Lady Jari, 3. Kaylee. Toto: winnend 2,40
plaats 1,50 2,80 2,30 koppel 14,50 trio
227,80. Vierde koers, 2100 m: 1. Goman-
za Princess (Imming) 2.43,3-1 17,8, 2..
Go Fine Mountain, 3. Ace of Diamonds, 4.
Benji Hanover. Toto: winnend 24,70 plaats
2,00 1,80 1,20 koppel 96,80 kwartet
3403,00. Vijfde koers, 2100 m: 1. Beauty
Apache (Van Ooyen) 2.48,2-1.20,1, 2.
Iron Butterfly, 3. Iron Maiden. Toto: win
nend 5,70 plaats 2,10 3,00 1,90 koppel
99,60 trio 1397,60. Zesde koers, 2600
m: 1. Jety Hollande (Kammïnga) 3.26,7-
1.19.5, 2. Jumbo Jet, 3. Justice done. To
to: winnend 1,70 plaats 1,20 2,10 1,60
koppel 9,70 trio 58,80. Zevende koers,
2100 m: 1. Rocket Tilly (Post) 2.48,2-
1.18.6, 2. Hunter Stew Boko, 3. Hout
specht S. Toto: winnend 9,10 plaats 2,50
1,50 1,60 koppel 41,60 trio 234,80.
Achtste koers, 1609 m: 1. Koko Dijkhoeve
(Langeweg) 2.04,9-1.1*7,6, 2. Kyara Bui
tenzorg, 3. Kristhel Prize R. Niet gestart:
Latoen Frisia. Toto: winnend 1,80 plaats
1,30 1,90 3,60 koppel 7,10 trio 103,50
Negende koers, 2100 m: 1. Ibrahim Can
dor (Van Toor) 2.43,6-1.17,9, 2. Iron
Rich, 3. High Moon. Niet gestart: Eating
Out. Toto: winnend 2,20 plaats 1,40 1,80
1,70 koppel 8,80 trio 48,70. Tiende
koers, 2100 m: 1. Paul Trot (Langeweg)
2.38,5-1.15,5, 2. Sweetlife Hanover, 3.
Akarad Boy. Toto: winnend 2,00 plaats
1,30 2,00 2,30 koppel 11,80 trio 84,50.
Elfde koers, 2100 m: 1. Isisi Tonnawerd
(Pool) 2.45,4, 2. Joop Kievitshof, 3. Igor
Hollande. Toto: winnend 6,10 plaats 1,70
1,90 4,20 koppel 6,80 trio 209,40. Om
zet totalisator: 217.892,00.
Hilversum. Draverijen.
Eerste koers, 2000 m: 1. Kasper Pluto (De
Hoek) 2.40,4-1.20,2, 2. Jillyjojane, 3.
Tuffa Bolan. Niet gestart: Letit be Cunera
en Jessy. Toto: winnend 5,10 plaats 1,60
1,20 1,70 koppel 4,00 trio 50,90. Tweede
koers, 1609 m: 1. Isis Hanover (Lehmuss-
aari) 2.06,5-1 18,6, 2. Kelsey Lady, 3. It
Chycoo Park. Niet gestart: Jacky Vliethoeve
en Logo Darby. Toto: winnend 7,30 plaats
1,80 1,60 3,60 koppel 9,90 trio 291,20,
dubbel winnend 45,90. Derde koers, 2000
m: 1. Kansas Tonnawerd (Bot) 2.41,0-
1.20,5, 2. Kiss Buitenzorg, Karin Alkestis.
Niet gestart: Little Darby Toto: winnend
3,00 plaats 1,30 1,50 2,00 koppel 4,60
trio 45,90. Vierde koers, 2000 m: 1Ifiwe-
rearichman (Westerveld) 2.336,0-1,18,0,
2. Koert Buitenzorg, 3. Ideaal Princess. To
to: winnend 15,30 plaats 3,10 3,00 4,60
koppel 49,00 trio 1293,70. Vijfde koers,
2000 m: 1. Jeanine Jago (Heynen) 2.42,0-
1,21,0, 2. Innocento, 3. Libero Prubo. To
to: winnend 3,50 plaats 1,10 1,10 1,20
koppel 3,50 trio 22,60. Zesde koers, 2440
m: 1. Impossiblemeadow (Straver) 3.15,0
-1.19,8, 2. Lady Play, 3. Ideal Pride. Toto:
winnend 5,40 plaats 2,00 1,70 1,60 kop
pel 8,40 trio 59,20. Zevende koers, 2000
m: 1. Happy Buitenzorg (Oorthuijsen)
2.35,9-1,18,0, 2. Lass Gigi, 3. Lady Play.
Toto: winnend 5,70 plaats 2,90 2,20 5,30
koppel 19,50 trio 582,20. Achtste koers,
2000 m: 1. Kazan Buitenzorg (Van Kool
wijk) 2.36,5-1.18,3, 2. Nannar, 3. Joan
Straus, 4. Investment. Toto: winnend 5,60
plaats 1,90 1,20 1,20 koppel 10,00 kwar
tet 309,90. Negende koers, 2440 m: 1.
Scorpi V.d. Horst) 3.17,9-1.21,1, 2. Ivar
Phoenix, 3. Greet Buitenzorg. Toto: win
nend 4,10 plaats 1,80 2,50 4,00 koppel
6,10 trio 365,60. Tiende koers, 2000 m:
1. Iwema's First (De Haas) 2.38,1-1.19,1,
2. Victoria Magnum, 3. Iza Miracle. Niet
gestart: Zenita M. Toto: winnend 3,50
plaats 3,40 1,80 1,50. koppel 27,40 trio
174,90. Omzet totalisator: 198.401,00.
Bologna. CSI-W. Kwalificatiewedstrijd we
reldbeker, na barrage: 1. John Whitaker
(GBr) Grannusch 0-37,72, 2. Michael Whi
taker (GBr) Ashley 0-38,55, 3. Billington
(GBr) It's Otto 0-39,73, 4. Robert Smith
(GBr) Big Time 0-41,66, 5. Melliger (Zwi)
0-41,78, 6. Consorti (Ita) Vahinha 0-
48,32, 7. Forsten (Fin) Nielsen Invitation
1-52,13, 8. Ludger Beerbaum (Dui) Ratina
Z 4-37,43, 11. Bril Bolvorm's Burggravin
4-40,07, 12. Geerink LBH Royal Bravour
8-38,79. Stand wereldbeker: 1. Rayma-
kers 72 punten, 2. Michael Whitaker 64,
3. Ludger Beerbaum 57, 4 Sloothaak
(Dui) 56, 5. Ledermann (Fra) 55, 8. Lan-
sink 43, 9. Van der Schans 42. Springcon
cours tabel A, 1,40 meter, na barrage: 1.
Schneider (Dui) Grace Argentina 0-38,75,
2. Bartalucci (Ita) SM Executive 0-42,08,
3. Smith/Big Time II 0-43,50, 4. Becker
(Dui) Dobel's Cento 0-48,31, 5. Tops-Zeid-
ler (Can) Chopin 2; zonder barrage: 19.
Tops/Sonora La Silla 4-66,86, 22. Bril-
/Henza 4-69,02, 28. Geerink/LBH Romo-
lus 8-67,19, 30. Romp/Burg's Samantha
8-70,04,31Lansink/Zandor Z 8-7115.
RUGBY
DIOK 3-6 Ascrum
RRC 4-5 RCC
HRC 4-5 Eemland
Innsbruck. Wereldbeker sprint
le 500 m: 1. Inoue (Jap) 36,85, 2. Horn
(Jap) 36,87, 3. Shimizu (Jap) 36,93, 4.
Klevsjenja (Rus) 37,10, 5. Michael Ireland
(Can) 37,15, 12. Van Velde 37,99. Groep
B: 1. Wennemars en Strom (Noo) 37,47,
3. Reyes-Loredo (Dui) 38,04, 9. Bos
38,28, 12. Leeuwangh 38,42. 2e 500 m:
1. Shimizu 36,48, 2. Jaegal (ZKo) 36,79,
3. Stróm (Noo) 36,83, 4 Inoue 37,02, 5.
Horn 37,03, 9. Van Velde 37,48, 12. Bos
37,89, 13. Wennemars 39,77. Groep B: 1
Sbndral (Noo) 37,36, 2. Künzel 37,41, 3.
Sjaksjakbajev (Kaz) 37,62, 13. Leeuwangh
38,42. Stand WB: 1. Horii 370, 2. Shimi
zu 335, 3. Klevsjenja 290, 4. Jaegal 282,
5. Inoue 265, 6. Yasunori Miyabe 215. le
1000 m: 1. Söndral 1 14,22, 2. Bos
1.14,95, 3. Overland (Can) 1.15,17, 4
Horii 1.15,29, 5. Inoue 1.15,45, 12. Van
Velde 1.15,94. Groep B: 1, Shimizu
1.16,15, 2. Straathof 1.16,60, 3.
Sjaksjakbajev 1.16,66, 7. Leeuwangh
1.17,18. 2e 1000 m: 1. Söndral 1.13,45,
2. Wotherspoon 1.14,09, 3. Bos 1.14,42,
4. Jaegal 1.14,48, 5. Van Velde 1 14,50,
6. Overland 1.14,78. Groep B: 1 Hersman
1.14,85, 2. Boutiette (VSt) 1.15,55, 3.
Ström 1.15,81, 18. Wennemars 2.24.45.
Stand WB: 1 Horii 295, 2. Fitzrandolph
263, 3. Klevsjenja 236, 4. Bos 230, 5.
Jaegal 228, 6. Van Velde 220.
Vrouwen, le 500 m: 1. Xue (Chn) 40,40,
2, Timmer 40,45, 3. Hua (Chn) 40,70, 4.
Völker (Dui) 40,71, 5. LeMay-Doan (Can)
40,95. Groep B: 1. Huang (Chn) 40,94, 2.
Korolijova (Rus) 41,10, 3. Sundstrom
(VSt) 41,21, 6. Zwolle 41,62, 10. Nuyt
42,00, 12. Wijsman 42,16, 20. Oonk
52,95. 2e 500 m: 1. Xue 39,91 (baanre
cord), 2. Völker 40,16, 3. LeMay-Doan
40,56, 4. Okazaki 40,63, 5. Timmer
40,66, Groep B: 1. Zwolle 41,15, 2. Auch
(Can) 41,40, 3. Sanmiya (Jap) 41,48, 6.
Nuyt 41,69, 11. Wijsman 42,36, 16. Oonk
43,48 Stand WB na 10 wedstrijden: 1
Xue 375 punten, 2. Schenk (Dui) 345, 3.
Okazaki 315, 4. Zjoerova 262, 5. LeMay-
Doan 230. le 1000 m: 1. Timmer
1.21,08, 2. Schenk 1.21,27, 3. Witty
1.21,73, 4. Xue 1.21,87, 5. Sundstrom
1.22,46. Groep B: 1. Zwolle 1.22,83, 2.
Wijsman 1.23,77, 3 Polozkova (Rus)
1.24,42, 5. Oonk 1.24,89, 12. Nuyt
1.26.65. 2e 1000 m: 1. Timmer 1.19,89,
2. Völker 1.20,51, 3. Witty 1.21,48, 4
Garbrechtl.21,55, 5. Xue en Baier
1.21,87, 8. Zwolle 1.22,27, 9. Ravilova
(Rus) 1.22,62, 10 Shimazaki 1.22,72,
12. Wijsman 1.23,09. Groep B: 1. Hu-
nyady (Oos) 1.22,90, 2. Auch 1.24,60, 3.
Oonk 1.24,68, 6. Nuyt 1.25,05. Stand
WB: 1. Schenk 335, 2. Witty 305, 3. Tim
mer 247, 4. Völker 247, 5. Kusunose en
Sundstrom 230
Deventer. KNSB Cup-marathon: 1. Stam
(Sprang Capelle), 2. Kleine (Kerkenveld),
3. Huitema (Roden), 4. Bouma (Oldetrij-
ne), 5. René Ruitenberg (Elburg), 6. Kra
mer (Oudeschoot), 7. Poelstra (Hijum), 8.
Borst (Leiderdorp), 9. Baars (Nieuw-Ven-
nep), 10. Alberts (Sint Nicolaasga). Eind
stand: 1. René Ruitenberg 284,2, 2. Kra
mer 255,3, 3. Huitema 249,2, 4. Borst
212,2, 5. Kromkamp (Wolvega) 196
Vrouwen: 1. Gretha Smit (Rouveen), 2.
Duivenvoorden (Noordwijk), 3. Voskuil
(Epe), 4. Mager (Landsmeer), 5. De Boer
(Amsterdam). Eindstand: 1. Seinstra (Sint-
johannesga) 220,3, 2. Duivenvoorden
216,2,3. De Boer213,2.
Groningen. NK shorttrack, 500 m: 1. Smit
43,79, 2. Versteeg, 3. Wolvers, 4. Vergeer.
1000 m: 1. Smit 1.37,74, 2. Versteeg, 3.
Vergeer, 4. Janssen (val). 1500 m: 1. Mare
Velzeboer 2.27,23, 2. Smit, 3. Versteeg,
4. Wolvers, 5. Van der Meer, 6. Vergeer, 7.
Janssen. 3000 m: 1. Vergeer 5.04,95, 2.
Versteeg, 3. Smit, 4. Wolvers, 5. Janssen.
Eindklassement: 1. Smit 15 punten, 2.
Versteeg 11, 3. Vergeer 8, 4. Mare Velze
boer 5, 5. Wolvers 4. 6. Janssen 1. Koppel-
koers: 1. IHC Leiden (Vergeer, Wolvers,
Juffermans, Janssen) 7.28,42, 2. Trias
Leeuwarden, 3. DKIJV Delft, 4. HVHW Den
Haag.
Vrouwen, 500 m: 1. Wiegers 47,48, 2.
Landman, 3. Di Leila. Maureen de Lange
gediskwalificeerd. 1000 m: 1. Landman
1.39.90, 2. Melanie de Lange, 3. Wolvers,
4. Wiegers (val). 1500 m: 1. Wiegers
2.36,51, 2. Landman, 3. Bekkering, 4.
Maureen de Lange, 5. Di Lella, 6. Melanie
de Lange. 3000 m: 1. Wiegers 5.34,17, 2.
Landman, 3. Maureen de Lange, 4 Wol
vers, 5. Bekkering, 6. Melanie de Lange. Di
Lella gediskwalificeerd. Eindklassement:
1. Wiegers 16, 2. Landman 14, 3. Maur
een de Lange 3, 4. Wolvers 3, 5. Melanie
de Lange 3, 6. Bekkering 2, 7. Di Lella 2.
Koppelkoers: 1. IHC Leiden (Wolvers,
Maureen en Melanie' de Lange) 4.40,80,
2. Gewest Overijssel, 3. Gewest Zuid-Hol-
Calgary. Zeslandenwedstrijd junioren.
Mannen 500 m: 1. Yusuke (Jap) 36,70, 2.
Vreugdenhil 38,19, 3. Pearson (VSt)
38,35, 4. Rykkje 38,38, 6. Buitelaar
38,55, 9. Beulenkamp 38,73. 3000 m: 1.
Beulenkamp 3.53,44, 2. Hirata (Jap)
4.02.66, 3. Vreugdenhil 4.03,08, 4. Bui-
telaar 4.04,78, 5. Rykkje 4.06,76.
Vrouwen 500 m: 1. Schneiderheinze (Dui)
41,13. 2. McGill (VSt) 41,71, 3. Seo (Jap)
41,74, 5. Schaafsma 42,56, 7. Van Sloch-
teren 42,68, 9. Cnossen 42,99, 11
Straathof 43,01. 1500 m: 1. Holum (VSt)
2.03,61 (WR), 2. Seo 2.06,48, 3. Yasuda
(Jap) 2.08,32, 4. Van Slochteren 2.08,50,
8. Straathof 2.09,58, 11. Cnossen
2.10,25, 14. Schaafsma 2.10,92.
SCHERMEN
Bonn. Wereldbeker sabel. Kwartfinales:
Gutzeit (Oek)-Medina (Spa) 15-8, Touya
(Fra)-Caserta (Ita) 15-11, Jaskot (Pol)-Cal-
vez (Fra) 15-6, Pozdnijakov (Rus)-Köves
(Hon) 15-12. Halve finales: Gutzeit-Touya
15-12, Jaskot-Pozdnijakov 15-14. Finale:
Gutzeit-Jaskot 15-12. Eindstand: 1. Gut
zeit, 2. Jaskot, 3. Pozdnijakov en Touya, 5
Köves, 6, Caserta, 7. Medina, 8. Calvez.
La Coruna. Wereldbeker floret, mannen.
Kwartfinales: Garcia (Cub)-Römer (Dui)
15-14, Gregory (Cub)-Laux (Dui) 15-11,
Tsjevtsjenko (Rus)-Koch (Dui) 15-7, Tuc
ker (Cub)-Cerioni (Ita) 15-6. Halve finales:
Tsjevtsjenko-Tucker 15-13, Gregory-Garcia
15-9. Finale: Tsjevtsjenko-Gregory 15-12.
Eindstand: 1 Tsjevtsjenko, 2. Gregory, 3.
Tucker en Garcia, 5. Römer, 6. Cerioni, 7.
Koch, 8. Laux.
SKI
Garmisch Partenkirchen. Wereldbeker.
Mannen, afdaling: 1. Alphand (Fra)
1.54,27, 2. Vitalini (Ita) 1.54,85, 3. Ghe-
dina (Ita) 1.54,8b, 4. Skardaal (Noo)
1.54,95, 5. Cavegn (Zwi) 1.54,9b. Stand
na negen races: 1. Alphand 705 punten, 2.
Ghedina 594, 3. Franz (Oos) 462. Mannen
SuperG: 1. Maier(Oos) 1.21,64, 2. Ghedi
na (Ita) 1.22,16, 3. Skaardal (Noo), Kjus
(Noo) 1.22,25. Stand na vier races: 1.
Alphand 272, 2. Runggaldier 181, 3. Mai-
er 180. Stand algemeen na 29 races: 1.
Alphand 977, 2. Aamodt (Noo) 814, 3.
Ghedina 802.
Trondheim. WK springen (90 meter
schans): 1. Ahonen (Fin) 263,5, 2. Harada
(Jap) 258,3, 3. Goldberger (Oos) 257,0, 4
Funaki (Jap). Noordse combinatie: 1. Ogi-
wara (Jap) 43.43,1, 2. Vik (Noo) 43.43,9,
3. Guy (Fra) 43.32,5. Vrouwen, skilopen 5
km (klassiek): 1. Jegorova (Rus) 13.29,90,
2. Vialbe (Rus) 13.32,70, 3. Belmondo
(Ita) 13.35,00.
TAFELTENNIS
EREDIVISIE: Pecos - Cosmos 5-2, Trias -
Irene 3-4, Van Sloun -GKB/Salamanders 5-
2, Never Despair - FVT/Visser 2-5
FVT 5-27 Cosmos 5-17
Irene 5-23 GKB/Salam. 5-14
Pecos 5-19 Never Desp. 5-11
Van Sloun 5-19 Trias 5-10
Flits 3-20 'tZand 3-16
Scylla 3-20 Westa 3-10
SKF 3-18 De Korenb 2 3- 6
SCHAATSEN Shot
11-21 19-21 Vijverberg-Pazsy 20-22 21-
23, De Cock/Kahn-Nemeth/Pazsy 19-21
17-21. Nederland verloor eerste duel met
4-3 en degradeert. Vrouwen, promotiewed
strijd: Nederland-Rusland 1-4. Noor-Palina
21-19 14-21 16-21, Bakker-Timina 16-
21 21-23, Muller-Bakhtina 21-17 12-21
21-14, Noor/Bakker-Timina/Palina 21-17
9-21 9-21, Noor-Timina 16-21 17-21.
Nederland verloor eerpte duel met 0-4,
Rusland promoveert.
Göteborg. Finale Europese Superliga, twee
de wedstrijd: Zweden-Frankrijk 4-2. Wald-
ner-Varin 2-1, Kadiri-Legout 0-2, Von
Scheele-Lebrun 1-2, Waldner/Von Schee-
le-Legout/Varin 2-0, Waldner-Legout 2-0,
Von Scheele-Varin 2-0. Eerste wedstrijd: 4-
3. Zweden kampioen.
TENNIS
Antwerpen, 1,4 miljoen gulden. Kwartfina
les: Rosset (Zwi)-Dewulf (Bel) 4-6 6-1 6-4.
Halve finales: Henman (GBr/6)-Göllner
(Dui) 6-4 6-4, Rosset-Korda (Tsj) 7-6 6-3.
Finale: Rosset-Henman 6-2 7-5 6-4.
Memphis. Mannen, 1,4 miljoen gulden.
Kwartfinales: Chang (VSt/l)-Reneberg
(VSt) 7-6 6-4, Martin (VSt/3)-Steven (NZe)
6-4 7-6. Halve finales: Chang-Martin 3-6
6-4 6-4, Woodbridge (Aus/8)-Bjorkman
(Zwe/13) 6-1 7-5. Dubbelspel, kwartfina
les: Gimelstob/Steven (VSt/NZe)-Elting-
h/Haarhuis (Ned) 6-3 4-6 6-3.
Hannover. Vrouwen, 765.000 gulden. Hal
ve finales: Majoli (Kro/3)-Paulus (Oos/6) 7-
6 6-4, Novotna (Tsj/1)-Maleeva (Bul) 6-0
7-5. Finale: Majoli-Novotna 4-6 7-6 6-4.
Dubbelspel, halve finales: Arendt/Bollegraf
Labat/Litsjovtsjeva (Arg/Rus) 6-2 6-2. Fi
nale: Arendt/Bollegraf-Neiland/Schultz-
McCarthy 4-6 6-3 7-6.
Oklahoma. Vrouwen, 300.000 gulden.
Kwartfinales: Po (VSt/3)-Cacic (VSt) 6-3 6-
3, Lubiana (Ita)-Coetzer (ZAf/2) 6-0 6-4,
Raymond (VSt/4)-Shriver (VSt) 7-5 7-6,
Davenport (VSt/1 )-Capriati (VSt/5) 6-3 6-4.
Halve finales: Davenport-Po 1-6 6-2 6-3,
Raymond-Lubiana 6-1 6-0. Finale: Daven
port-Raymond 6-4 6-2.
TRIATHLON
Driebergen. Run-bike-run (7 km lopen, 30
km fietsen, 3,5 km lopen). Mannen: 1. Aal-
bers (Nijmegen) 1.43.11, 2. Barel (Over-
berg) 1.43.26, 3. De Graaf (Koudekerk a/d
Rijn) 1.45.52, 4. Veeger (Amsterdam)
1.47.35, 5. Kortekaas (Leidschendam)
1 49.55, 6. Vleerlaag (Nieuwkoop)
1.50.29. Vrouwen: 1. Huizing (Wagenin
gen) 2.05.55, 2. Vrieze (Zelhem) 2.14.49,
3. Wensveen (Oegstgeest) 2.15 21.
HOOFDKLASSE: Robben - Nereus 14-6,
De Ham - de Zijl/LGB 11-6, AZPC - Bran
denburg 21-3, AZC - ZPB 17-10, LZ 1886
- HZ/Zian 8-8, Het ravijn - Polar Bears 9-7.
AZC 18-34 De Ham 18-15
AZPC 18-29 Nereus 18-11
Polar Bears 18-26 Brandenburg 18-11
De Robben 18-25 HZ/Zian 18-11
ZPB 18-24 LZ 1886 17-10
Ravijn 18-16 Zijl/LGB 18- 4
EERSTE KLASSE: Donk - Gouwe 11-8,
VZC - UZSC 8-10, DZV - BZPC 15-12, Alli
ance - PSV 12-11, Rapido - Vivax 17-4,
Walvisch - DWK 9-9
BZPC 15-24 Alliance 15-15
Vivax 15-23 DWK 15-12
UZSC 15-21 Gouwe 15-11
R3pido 15-.19 DZV 15-11
TWEEDE KLASSE: Koudekerk - De Rijn 7-
8, WZK - NVA/HHC 8-6, Sassenheim - Dol
fijn 7-6, KZC - Katwijk 7-4, Rotterdam -
BZC 10-7, Hoorn -SVH 7-7.
Sassenheim 15-24 KZC 15-13
De Rijn 15-23 NVA/HHC 15-12
Hoorn 15-17 Koudekerk 15-12
Katwijk 15-16 Rotterdam 15-12
WZK 15-15 BZC 15-12
SVH 15-14 Dolfijn 15-10
DERDE KLASSE: Triton - Alkemade 3-6,
Woelwaters - VZV 10-4, Oceanus - DAW 7-
3, DWT - De Meeuwen 7-6, Shell - De
Vuursche 1-6
W'waters 14-26 Aquafit 13-11
De Vuursche 13-23 Shell 14-10
DAW 14-19 DWT 14-9
Oceanus 14-19 Triton 13-6
Alkemade 13-15 VZV 13-5
Meeuwen 13-3
Vrouwen
EERSTE KLASSE: Aqua-Novia - Nereus 4-
10, Roderlo - NVA 3-7, LZ 1886 - Het Gooi
11-4, Alliance - Losser 11-6, Rapido -
Merwede 8-4, Het Ravijn - Polar Bears 10-
ZWV/Nereus 15-28 Losser 15-14
Rapido 15-27 NVA/HHC 15-13
Alliance 15-21 Aqua/Novio 15-11
Merwede 15-20 Roderlo 15-6
LZ 1886 15-18 Polar Bears 14- 4
Ravijn 15-15 De Otters - 15- 4-
TWEEDE KLASSE: DJK/Zar - Alkemade 1-
3, GZC - DAW 6-3, De Ham - De Zijl 8-2,
DZV - Dolfijn 4-5, WVZ - Gouwestaete 7-2
WVZ 14-25 ZWV/Nereus 13-10
DAW 14-21 DJK/ZAR 13-10
Gouwe 14-19 Dolfijn 14-8
GZC 13-19 Zijl/LGB 14-6
De Ham 13-15 DZV 14-4
Alkemade 14-14
VROUWEN
EERSTE DIVISIE B: Switch '87-Gem
3, Rentokil/ZVH-Somas/Activia 3-0, I
'59-Piet Zoomers/Dynamo 1-3, Peel
TDK/Brevok 2-3.
Dynamo 12-36 Brevok 1
Longa 12-27 Gemini 1
ZVH 12-27 Switch 1
Mikro 11-25 Gemini/K 1
Somas 12-18 Peelpush 1
Rijnmond 13-18
DERDE DIVISIE E: Vollido-Radius 2
Inter Rijswijk 2-Leython 2-3, Rentoki
2-Spivo 3-1, Delta-Asia Compass/Od
3, Vollido-Alcazar/Erasmus 0-3, Utrer
KW/Be Fair 3-0.
ZVH 2 15-41 Leython 1
Utrecht 2 14-37 Vollido 1
Odijk 15-32 Be Fair 1
Delta 15-30 Inter 2 1
Woerden 2 15-30 Spivo 1
Alcazar 15-23 Radius 2 1
PROMOTIEKLASSE: Sovicos 2-lnter
wijk 3 3-2, Tonegido/Voorburg 3-BS
3-0, Kalinko-Delta 2 3-0, DAC.-Den Oi
/Nivoc 3-0, RVVtVOY 3-0.
Sovicos 2 15-38 VSTS 1
RVV 15-38 Orion 1
Inter 3 15-32 Kalinko 1
VOY 16-30 Tonegido 3 1
BS/DOS 15-27 Nivoc 1)
DAC 15-26 Delta 2 1
EERSTE KLASSE A: Skania 2-DAC 2
Thor-LUSV 3-0, Mov'over-VS Haag
Leython 2-Ariston 0-3, VELO-Zovoc 2
De Jong/Jodan Boys-WVV 3-2.
Thor 16-40 Jodan Boys 1
Ariston 15-38 Leython 2 1
WW 15-37 Mov'over 3
Skania 2 15-26 DAC 2 3
Zovoc 2 15-24 LUSV 1
VS Haag 15-23 VELO
EERSTE KLASSE B: Agon-Netwerk
Rentokil/ZVH 3-Kalinko 2 0-3, NOVd
3-0, DOS-Gemini/Kangeroes 2 1-3,
Rijswijk 4-UFO '87 2-3, Skania-Riddq
0-3. 1
NOVO 14-39 Gemini 2 J
Kalinko 2 15-38 Skania 3
Netwerk 15-32 DOS v 1.
Ridderveld 15-28 Inter 4 l|
Agon 15-23 ZVH 3 3
UFO 87 15-23 VCO ij
TWEEDE DIVISIE C: Mikro Electrr
Hands Up 3-0, Sovicos-De Schalmers'
Morres Hulst-US 2 3-0, Alcom/Cape|
Rijnmond 2 0-3, VVS '92-Gemini/Kl
roes 3-1Radius-Tonegido/Voorburg2i
Hulst 15-41 US 2 1
Mikro 14-33 Rijnmond 2 li
Schalmers 14-33 VVS 92 ll
Tonegido 14-27 Gemini/K lf
Sovicos 14-24 Hands Up ll'
Radius 14-21 Capelle 2 1|
DERDE DIVISIE D: Arrmxtos-VC Hoofr
3-2, Amsterdam-NOVO 3-0, Volenda
Phoenfx .3-1, Madjoe-Martinus 3
ODIN-US 3 0-3, Utrecht-Zaanstad 3 1
Martinus3 14-39 NOVO lr
Madjoe 14-35 Utrecht ll
Armixtos 14-28 US 3 if
Volendam 2 14-28 Zaanstad 3
Phoenix 14-25 Hoofddorp
Amsterdam 14-22 ODIN
DERDE DIVISIE E: VTC Woerden 2-
1-3, Switch '89-NS/MVC 0-3, BSI
Rentokil/ZVH 3 3-1, Inter Rijswijk
mond 3 3-0, Ekspalvo 2-Jupiter 3-0,
Tonegdio/Voorburg 2 3-0.
Ekspalvo 2
BS/DOS
14-37 Rijnmond 3
15-37 Spivo
15-36 ZVH 3
15-30 Jupiter
15-26 Switch 8"
Tonegido 2 14-24 Woerden 2
PROMOTIEKLASSE: Skania-Leython
Graficon/Donar-Kalinko 3-1, Delta
Haag 3-0, Orion-Agon 3-1, Inter Rijsw
Zovoc 0-3, Skania 2-lnter Rijswijk 3
Leython
Delta 2
Donar
Skania
15-39 Zovoc
15-39 Skania 2
15-36 VS Haag
15-28 Inter 2
15-26 Kalinko
15-25 Inter 3
EERSTE KLASSE A: Punch-DAC 2-3
ficon/Donar 2-NOVO 2 3-1, Rentoki
4-Thor 3-0, Tonegido/Voorburg 4-De
den/Nivoc 0-3, Inter Rijswijk 4-VOY
De Jong/Jodan Boys-VELO 3-0.
VOY 16-40 Nivoc,
Punch 15-39 NOVO~2
DAC 15-39 VELO
Donar 2 15-24 ZVH 4
JodanBoys 15-23 Tonegido4
Thor 16-23 Inter 4
EERSTE KLASSE B: Greentex/Span I
Radius 2 2-3, Thor 2-Dosko 3-1, LUS
negido/Voorburg 3 2-3, Netwerk-Sovi
0-3, KW/Be Fair-Zovoc 2 0-3, RW
slag VC 3-1.
Sovicos 2 15-42 Dosko
Netwerk 16-36 RW 2
Zovoc 2 15-35 Spanning
15-33 Tonegido 3
16-23 Pijlsl
Radius 2
Thor 2 I
Be Fair 15-22 LUSV
Midstars 3-23 ITN 4-15
Pecos 3 3-21 Amstelveen 2 3-11
3-2 SVE 3-20 Swift 2 4-10
3-2
3-0 TWEEDE DIViSIE: 3: Shot (S) - Blue Star
3-24 Integer Gr. 3-13
4-21 FVT 2 2- 8
3-19 Irene 2 3- 5
Blue Star
TWEEDE DIVISIE: 4- Amstelveen - Bel-
crum 5-5, Nedlin - Rijnsoever 5-5, Alk-
maar'71 -Shot(W) 2-8
Shot 3-21 TTCV 3-14
Rijnsoever 4-21 Alkmaar 3-13
Belcrum 3-14 Amstelveen 2- 7
Vrouwen
TWEEDE DIVISIE 1 Furst Kantoors - Pe
cos 6-4, Amsterdam'78 - Swift (D) uitg
Red Stars (V) - Hoonhorst 2 uitg.
Furst Kantoors 4-22 Red Stars 1-10
A'dam '78 2 2-13 Swift 3- 8
Hoonhorst 2 2-10 Pecos 2- 7
Zwijndrecht. Europese Superliga. Degrada
tiewedstrijd: Nederland-Hongarije 0-4. De
Cock-Varga 12-21 16-21, Kahn-Nemeth
WIELRENNEN
Draguignan. Ronde van de Haut-Var: 1.
Massi (Ita) 202 km in 5.09.25, 2. Viren--
que (Fra) op 1.49, 3. Jalabert (Fra), 4. Jon
ker (Ned) 2.03, 5. Uranga-Zarrabieta
(Spa).
Valencia. Trofee Luis Puig: 1. Zabel (Dui)
188 km in 4.26.07. 2. Leoni (Ita), 3.
Strazzer (Ita), 4. Fagnini (Ita), 5. Koerts
(Ned), 9, Van der Wolf (Ned), 15. Dekker,
16, Vierhouten, 33. Van Bon, 72. De Louw,
74. Den Bakker, 91. Luppes, 98. Bouw-
mans, 106. Van der Meer, 129. Van de
Meulenhof, 135. Voskamp 0.48.
Marseille. Haribo Classic: 1. Guesdon (Fra)
205,7 km in 4.58.47, 2. Kirsipuu ^Est)
0.13, 3. Zucchi, 4. Guidi (Ita), 5. Moncas-
sin(Fra).
Ronde van Langkawi. Vierde etappe, Port
Dickson-Sunway Lagoon: 1. McCormack
(VSt) 203,5 km in 5.00.51, 2. Trumheller
(Dui), 3. Elli (Ita), 4. Lecchi (Ita), 5.
Kravtsjenko (Kaz) 0.07. Vijfde etappe, Ku
ala Lumpur: 1. Walter (Dui) 159,1 km in
3.47.55, 2. Vlijm (Ned), 3. Trumheller
(Dui), 4. Kemper (Ned), 5. Sweet (Aus). Al
gemeen klassement: 1. McCormack
11.12.40, 2. Kravtsjenko 0.23, 3. McLean
(ZAf) 0.36, 4. Trumheller 0.39, 5. Wohl-
berg (Can) 0.58.
IJSHOCKEY
Nationaal bekertoernooi, halve finales
(best-of-seven). Geleen-Nijmegen 1-8(1-3
0-1 0-4). Stand: 0-4, Nijmegen naar fina
le. Heerenveen - Tilburg 1-4 (0-1 1-1 0-2),
Tilburg-Heerenveen 4-5 n.v. (0-1 2-3 2-0,
0-1). Stand: 2-3.
EERSTE DIVISIE: Eteha-'t Gat 3-8,
Mallon 4-6, de Visscher-JSB 1-2, de
Hovocubo 3-3, Bax-AORC 7-4, Koe
berts-McDonald's 2-2, Hardrockers
Ster 2-6.
Koos Alberts 18-37 deStal 1
JSB 18-37 AORC 1
Hovocubo 17-34 Hardrockers
McDonald's 18-34 Mallon i
Kras Ster 18-33 Eteha
Bax 18-33 Kawin 1
't Gat 18-25 deVisscher 1
HOOFDKLASSE: Hendo-Honselersdi
4, ZVVL-Zwarte Wolf 4-4, Sleutels-f
5-1, HMSH-ZW Lisse 5-5, Indoor
tmg-Bram's Snackbar 5-6, Westl.
Snackbar Coret 3-3.
Sleutels 18-45 Indoor Sp.
HMSH 18-40 H'dijk
Bram'sSn. 18-39 Hendo
ZW Lisse 18-33 W'landia
Zw. Wolf 18-25 ZWL
Coret 18-24 Mieloo
Agenda
EERSTE DIVISIE: Woe. Kawin-Hovdp,
20.00 uur Berenschot, AORC-de Vis
20.30 uur Sporthallen Zuid.
HOOFDKLASSE: Woe. ZW Lisse-H
lersdijk 21.15 uur, Mieloo-Zwarte
Meerzicht 22.15 uur, Sleutels-B
Snackbar 19.00 uur 3 Octoberhal, Hi
Coret 19.00
Zuidhaghi
UVS oefende gistermiddag tegen eersteklasser Quick. Na een
ruststand werd het 2-1 in het voordeel van de Leidenaars. M
Akerboom en Raymond Bennekers namen de twee treffers i
hun rekening. Een veredeld tweede team van ARC trad aan te;s
IJsselmeervogels. Het werd een 5-1 overwinning voor de Spal1,6;
burgers. Maurice Balkhoven tekende de enige Alphense treffer a I