Lisse buit klasse Linger slim uit tijnsburg praat zich in de problemen Sport Knap gelijkspel jeugd Alphense Boys LFC passeert Oegstgeest na knappe zege op SEV KRV benut kansen niet WIDAG 24 FEBRUAR11997 chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 071 -5356463 In de tweede divisie behaalde de A-jeugd van Alphense Boys een mooi resultaat. Tegen sub topper SVYV werd het 0-0. De ploeg had veel te danken aan doelman Gerben Wijsman. Met de meest fraaie reddingen voor kwam de Alphense goalie erger. Pal voor tijd was het Marco van Drimmelen die het leder op de lat schoot. Ook UVS speelde ge lijk. In de Kikkerpolder werd het 1-1 tégen het Veenendaalse DOVO. Marcel van der Krogt schoot de Leidenaars op een 1-0 voorsprong. Een fout in de UVS-verdediging kostte de blauwwitten vlak voor tijd de zege. Quick Boys boekte op het Amsterdamse DCG een zwaar bevochten overwinning. In Am sterdam werd het 2-1. Een fout van doelman Richard Hartevelt betekende voor de belangrijkste kampioenskandidaat een 1-0 achterstand. Voor rust werd nog een speler van DCG uit het veld gestuurd. Dat leverde pas in de tweede helft rendement op. Hendrik van Beelen schoot na vijftien minuten zijn team weer op gelijke hoogte. Terwijl heel blauwwit zich verzoende mei het gelijkspel was het Jan Schaap die in de voorlaatste mi nuut met zijn treffer de 2-1 be werkstelligde. In de derde divisie werd het restant van de wedstrijd Roodenburg-Noordwijk ge speeld. Nadat de Leidenaars nog eerst op een 1-0 voorsprong stonden, waren het toch de Noordwijkers die in de resteren de 45 minuten toesloegen. Duncan de Groot en Michiel Niersman (2) waren succesvol voor de roodwitten. j jstorische nederlaag Katwijk Lisse mag zich voor het eerst van het seizoen de beste Derti de Bollenstreek noemen. Door de eerste uitoverwin- ig op het hoogste amateurniveau bij Katwijk (1-3) zet- 81 de Lissenaren hun opmars in de hoofdklasse A voort, oral aanvaller Jerrel Linger ontregelde het spel van de lisclub, die zich op slimheid liet aftroeven. Lisse klom or de zege naar plaats vier op de ranglijst, Katwijk IS ed af naar de vijfde plaats. Lachende derde was op- koploper Scheveningen, dat steeds minder reke- hoeft te houden met de runners up uit de Bollen- odeeek. /vijk» de koning i Marco van der Plas werd [eroepen tot man van de e Istrijd, was een schrale jst voor de oranjehemden, eer viel de Katwijk-aanvoer- bovendien niet terecht te wó'rt, want Linger onder- eidde zich zaterdag veel po wer dan de onbesuisd voet- a ende Katwijker. Niet alleen inde Linger de score, maar bezorgde hij diverse Katwij- i een onplezierige middag sportpark De Krom. Liefst spelers (zijn vaste bewaker Fred Kwestro, Carlo van Zeist ohn van der Meer) verleidde ,;°0/leugelspits tot ingrepen die 3eneidsrechter Stolze met een kaart bestrafte. Omdat de rig leidende arbiter in de minuut Van der Meer nog 69 keer op de bon slingerde, us loten slechts tien Katwijkers wedstrijd. De uitgesloten der Meer miste overigens en de door hem veroorzaak- irafschop, die Jimmy Simons benutte: 1-3. laatste treffer deed er ei- niet meer toe. Katwijk lofde allang niet meer in een aagde inhaalrace. Het vuur tepsin de aantrekkelijke eerste t hoog oplaaide, was in de ede helft gaandeweg ge- fd. Gedemotiveerd door het slimme countervoetbal van de gasten en de soms onnavolgba re leiding, zochten de Katwij kers steeds vaker hun toevlucht tot hoge voorzetten, die steevast een prooi waren voor Stefan Spruyt. De langste man van het veld had toch al een prettige middag, want eerder had de Lisse-verdediger met een kop bal uit een hoekschop van Rocky Pitti de vroege voor sprong uitgebreid tot 0-2. Katwijk reageerde als door een adder gebeten. Nog geen minuut later bracht Marco de Ridder, terug van een schorsing, met een lepe vrije trap Toine l'Ami in stelling. De Wassenaar- se middenvelder aarzelde niet en maakte van zo'n dertig me ter het mooiste doelpunt van de dag. Daarna draaide de Katwijk carrousel tot de thee op volle toeren, maar doelpunten lever de het niet meer op. Na afloop van de pijnlijke thuisnederlaag noemde Kat wijk-trainer Bob Kootwijk de speelwijze van FC Lisse laf. Maar de teleurgestelde oefen- meester moest toegeven dat zijn eigen manschappen na rust wel heel gemakkelijk in het mes van de brigade van collega Ted Immers waren gelopen. Het ris kante en later eenzijdige spel zadelde Katwijk bovendien op met een foutenlast (vier gele kaarten en een rode) die nog wedstrijden lang doorwerkt. Kootwijk: ,,Dat overkomt ons nu al het hele seizoen. We hebben weliswaar een brede spelers groep, maar leveren wekelijks kwaliteit in. Toch maak ik mijn ploeg een gigantisch compli ment. We hebben alles gegeven. Daarom is deze nederlaag zo zuur. We moeten uithuilen en maandag op de training op nieuw beginnen. Eens moet het geluk ons toelachen." FC Lisse wil zich na de histo rische overwinning net zo min als Katwijk blindstaren op kop loper Scheveningen. Immers mikt op kwalificatie voor de Amstel Cup via de tweede plaats. „Lisse staat na de narig heid met de vorige trainer (de snel ontslagen Paul Bahlmann, red.) weer op de rails", zei de Haarlemmer, die donderdag zijn contract met een jaar ver lengde. „Ik vind dat we deze zware wedstrijd verdiend heb ben gewonnen." Ook de Lissenaren kwamen niet ongeschonden uit de der by, die op het scherp van de snede werd uitgevochten. Zo moest Remco van Bemmel al na acht minuten met een been wond van het veld af na een du el met Van Zeist. Pitti verving de ongelukkige rechterspits. Door die wijziging switchte Linger van links (Immers: „Zijn sterk ste kant") naar rechts, met alle gevolgen van dien. Hij trof in Kwestro een coulante bewaker, terwijl aan de andere kant Edwin Robbers invaller Pitti geen centimeter ruimte gaf. Op slag van rust botste Lisse-speler Peter Wubben zo ongelukkig te gen Van der Plas op, dat hij met nekklachten in de kleedkamer achterbleef. De wissels deerden de gasten net zo weinig als de gele kaart die Ralph Polman nodig had om De Ridder in bedwang te Eli Strijks van FC Lisse zet Katwijker Geoffrey Tetro de voet dwars. .houden. De geelblauwen kropen vlak na rust nog een keer door het oog van de naald toen De Ridder van dichtbij over knalde, maar hielden Kat wijk, dat de geschorste spits Hans Zwaan node miste, steeds verder van het doel van Marijn Mokveld af. Linger ontpopte zich als een ideale bliksemaflei der. Zijn optreden had zo veel indruk gemaakt, dat speaker Bas Varkevisser hem ten on rechte het laatste doelpunt liet maken. De benutte strafschop kwam van de voet van Simons en gold in feite alleen voor de statistiek. Ejrdiende winst op Achilles Veen hangt even aan zijden draadje HOOFDKLASSEA Eerste periode Rijnsburgse Boys-Achilles Veen 4-2 (1-0). 40 Steve Faber 1-0 (strafschop), 48. Ste ve Faber 2-0 (strafschop), 68. Steve Faber 3-0, 76. Francois Pagie 3-1, 84. Sjaak Hoeke 3-2 (strafschop). 85. Gert van Bee len 4-2. Scheidsrechter: Van den Henk. Toeschouwers: 900. Gele kaarten: Ray mond Buis, Michel Roest (Rijnsburgse Boys), Marcel van de Broek, Sjaak Hoeke (Achilles Veen). Tweede periode: Noordwijk-Quick Boys 1-0 (0-0) 72 Pa trick Scheurwater 1-0 Scheidsrechter: Vermeulen. Toeschouwers: 1600. Gele kaart: geen. Katwijk-FC Lisse 1-3 (1-2). 22. Jerrel Lin ger 0-1, 26. Stefan Spruyt 0-2, 27. Toine L'Ami 1-2, 90. Jimmy Simons 1-3 (straf schop). Scheidsrechter- Stolze. Toeschou wers: 2500. Gele kaarten: Wilfred Kwestro, Marco van der Plas, Carlo van Zeist (Kat wijk), Ralph Polman (FC Lisse) Rode kaart: John van der Meer (Katwijk - 2x PROGRAMMA: ARC-Scheveningen. Quick Boys-Kozakken Boys, Kloetinge-FC Lisse, Noordwijk-Veere. Achilles Veen-ASWH, Hoek-Katwijk. TOPSCORERS. 1) Ron de Jager (Scheve ningen) 11 doelpunten. 2) Hans Zwaan (Katwijk) 9 doelpunten 3) Ruud Bos (ARC). Jacky Lambert (Hoek) 8 doelpunten. 5) Pa trick Scheurwater, Hans Tellier (Scheveningen) 7 doelpunten. 7) Frans Danen (Scheveningen), Steve Fa ber (Rijnsburgse Boys), Marco Kleyn (FC Lisse), Jerrel Linger (FC Lisse), Paul Schip per (Kloetinge), Peter Wubben (FC Lisse) 6 doelpunten. Scheveningen 14 10 3 1 33 36-15 ASWH 14 8 1 5 25 30-22 Achil Veen 13 8 0 5 24 21-21 FC Lisse 14 7 3 4 24 33-21 Katwijk 14 6 5 3 23 29-20 Noordwijk 14 7 2 5 23 26-23 Hoek 14 7 0 7 21 23-24 Kozak Boys 13 5 3 5 18 12-15 ARC 13 5 2 6 17 16-17 Quick Boys 14 4 4 6 16 16-14 Rijnsb Boys 13 4 3 6 15 21-29 Kloetinge 14 3 2 9 11 21-28 Veere 14 2 4 8 10 14-26 Heerjansdam 14 2 4 8 10 11-34 Tweede periode FC Lisse 6-13 AchilVeen 5-12 Schevenin 6-13 ASWH 6-12 HOOFDKLASSE B Tweede periode: Volendam-Marken 2-1 GVW 14-25 Barendrecht 14-19 Capelle 14-24 Bennekom 12-16 SHO 14-23 D0V0 14-16 Huizen 14-22 Volendam 14-16 IJss'vogels 14-22 Marken 14-15 Rozenburg 13-21 Excelsior M 14-14 ZwartWit 14-19 DTS'35 13- 5 Tweede periode Capelle 6-13 GW V 6-11 Barendrecht 6-12 Volendam 6- 9 HOOFDKLASSE C Tweede periode: Flevo Boys-SDC Putten 1 1, Spakenburg-Olympia'28 1-1, WOG-Urk 2-0. W0G 14-29 Blauw Wit 13-19 ACV 14-23 HZVV 14-15 SDCP 14-23 D0SK 13-13 Urk 14-22 Olympiad 14-13 leiden ruud pattiapon medewerker Sinds het aantreden van Ger Nachtegeller als trainer bij LFC, zijn de Kanaries tot grootse dingen in staat. Zater dag werd, na een prachtige 2-1 zege op SEV, de laatste plek van de derde klasse A overge daan aan Oegstgeest, dat bij Kagia toch een verdienstelijke 2-2 wegsleepte. UVS en TAW kwamen niet tot een beslis sing. De achtervolgers van het niet spelende Voorschoten bleven steken op 1-1. SEV-LFC 1-2 (0-0) Met Egon Onderwater en een nuttige Franz Sanders als op vallende spelers, kaapte LFC in Leidschendam de volle winst weg voor de neus van SEV. De thuisploeg liet daarmee kost bare punten liggen, want bij winst had het, gezien de resul taten van de andere ploegen, zomaar de koppositie voor de tweede periode kunnen opei sen. LFC is inmiddels niet meer de makkelijke prooi van het begin van het seizoen, dat bleek. Buiten de al genoemde spelers drukte Hans de Koning zijn stempel op de wedstrijd. Eerst schoot hij vanuit een scrimmage raak en later zag hij zijn schot door een SEV- speler met de hand uit het doel geslagen worden. Marcel van der Blom schoot daarop LFC vanaf de kalkstip naar de luid bejubelde zege. UVS - TAW 1-1 (0-0) De Leidenaars moesten verde diger Nico van der Zeeuw mis sen, maar Roy Straetemans voldeed prima op de plek van voorstopper. TAW, dat twee maal tevergeefs een strafschop claimde, had vooral in Frank Aartman een lastige spits, die de sterk keepende Bert Siera een paar maal op de proef stelde. Siera moest buigen na een misverstand tussen Hans de Kruys en Robert van der Mark, waarop Aartman op aangeven van Kees Reijngoud toch zijn doelpuntje meepikte. De gelijkmaker kwam van de voet van Frank Maaskant die luttele seconden na te zijn in gevallen raak mikte. Alphia - Hazerswoudse Boys 1-0 (1-0) Bas van der Ven verhoorde de smeekbede van trainer Piet Kroon, om ondanks een enkel blessure nog wat minuutjes vol te maken. De bede leverde zomaar drie punten op, Van der Ven maakte namelijk vlak daarop de winnende treffer. Aangever was Leen Baay die na het uitvallen van Van der Ven zijn ploegmaat Nico de Gans de kans op een tweede Alphense treffer zag missen. Bij ontstentenis van Ron van de Post, die wellicht het voet ballen wegens een vervelende knieblessure zal moeten opge ven, konden de Boys geen te genwicht bieden. Richard van Kampen kreeg de beste kans op de gelijkmaker maar miste. Kagia - Oegstgeest 2-2 (2-1) Kagia was in deze matig ge speelde wedstrijd de betere ploeg, maar buitte het over wicht niet uit. De opening van Jeffrey den Butter werd door Oegstgeestenaar Anton Heme- laar beantwoord, waarop Leon Annokkee voor Kagia de 2-1 binnenbracht. Ferry Korte- kaas, Annokkee en Richard Trompert misten de kansen om de score voor Kagia uit te bouwen. John Pierik redde het punt voor Oegstgeest, terwijl medespeler Rein Grooters zich zal afvragen waarom hij in kansrijke positie werd terugge floten. "ia lindelijk moest er zaterdag Sportpark Middelmors nog met rugnummer dertien in E 'Veld verschenen invaller aan 'Jl'as komen om de zo verdien- ivinst van Rijnsburgse Boys glchilles Veen definitief veilig itellen. Het was Gert van len die vijf minuten voor tijd een beheerst inprikkertje r veel opluchting in de geel- rte harten zorgde: 4-2. at de slotfase van het duel en beide teams nog zo inend werd, mocht overi- opmerkelijk worden ge- md. Tot een kwartier voor _^ag het er zaterdag naar uit llle Rijnsburgers de aanzien- toger op de ranglijst vertoe- jie opponent op klasse gin- -lp overtroeven. De mannen "tgurainer Arie Kurver leidden ctyrekt verdiend met 3-0 en er waar je ook keek, geen jMje aan de geelzwarte hemel ispeuren. ■Ojjnsburgse Boys is echter als Q ander elftal in staat om dat Jatt gewonnen posities te ver hutselen. Dat bewees de ploeg rcHrder, maar zelden zo over zend als afgelopen zaterdag. envijl het tot dit weekeinde Mals concurrent van kopte en Scheveningen te boek tdnde Achilles Veen zich al kt had neergelegd bij de su- natie van de inderdaad spelende thuisploeg, be rin de Rijnsburgers zichzelf uit de wedstrijd te halen. n ferden wat praatsessies op teert, er werd eens wat naar ir gescholden, de organisa- -e,,as van het ene op het an ti* moment zoek en Achilles le st wel haast profiteren. ;lij valler Francois Pagie deed j kis eerste. De lange invaller ier ie Veense formatie reageer- ;oed op een voorzet van s Vonk, slaagde erin voor van Meizen de eerste paal ;reiken en kopte droog in. treffer die het geloof in ei- kunnen bij Rijnsburgse j- j direct tot het nulpunt re- De ploeg was dan x rijp voor de sloop toen vijf minuten later ook 7^eens op 3-2 kwam. Dat de- de gasten vanaf de straf- i£U Pstip. Een handsbal op de )r van het strafschopgebied 3t Dick Heemskerk vormde r s van de inleiding - de onbe- gglijke afwerking kwam op 1 van Sjaak Hoeke. :t de 3-3 van Achilles Veen het netvlies, bewees Gert Martin de Louw van Rijnsburgse Boys (rechts) wil de bal. Frans Vonk verdedigt namens Achilles Veen. van Beelen vervolgens zijn waarde voor Rijnsburgse Boys. De net voor de uitgespeelde Raymond Buis in het veld geko men Van Beelen pikte een ver dwaalde bal op en mocht ver volgens alleen doorgaan op doelman Marcel van de Broek. De Rijnsburgse 'Vialli' maakte geen fout en gooide de toch weer opengewaaide deur daar mee definitief in het slot. Het was al met al een slotfase die een fikse schaduw wierp over een meer dan hoopgeven de wedstrijd voor Rijnsburgse Boys. De ploeg die vorige week bij Katwijk al een puntje meesprokkelde, bewees zater dag immers vijf kwartier lang meer dan hoofdklassewaardig te zijn. Geen toeval, zo liet Kur ver al eerder op de Katwijkse Krom en zaterdag op Middel- mors weer weten. „Zo langza merhand komt de ideale forma tie in beeld. En dan staat er een team dat gewoon meetelt in de hoofdldasse." In dat ideale plaatje heeft Kurver ook plek ingeruimd voor Marko Klaassen. De blessurege- voelige middenvelder was er te gen Achilles Veen niet bij, maar werd ijzersterk vervangen door Leon Vonk. De 30-jarige mid denvelder, terug van een knie operatie, speelde zijn eerste vol le wedstrijd sinds zijn rentree in Rijnsburg en scoorde een dikke voldoende. Zoals bijna alle geel zwarten goede cijfers op hun rapport verdienden. Slechts de nauwelijks zichtbare linkerspits Erwin Hermes en opnieuw on zekere doelman Marcel Ijzen- doorn toonden zich dissonan ten. Opvallen in positieve zin de den Martin den Haan, vooral in de eerste helft ongrijpbaar, en natuurlijk Steven Faber. De spits maakte het niet alleen zijn directe tegenstander meer dan lastig, hij maakte zaterdag ook doelpunten. Drie, om precies te zijn. Vijf minuten voor rust en drie minuten na de hervatting mocht Faber vanaf de stip aan leggen. De eerste keer nadat hij door Hans Jonker was vastge houden, de tweede maal toen Achilles-aanvoerder Frans van Wijk zich verkeek op zijn eigen snelheid en die van Den Haan. Twee keer was er voor Van de Broek geen houden aan, zoals de keeper van de gasten ook bij doelpunt nummer drie slechts kon toekijken. Hermes had hij nog net van een treffer kunnen afhouden, maar op de omhaaal in de rebound van Faber stond hij machteloos. De wedstrijd leek op dat mo- FOTO DICK HOGEWONING ment aan alle kanten gelopen. Maar dat bleek in de praktijk overtuigend niet het geval. Na dat Dick Heemskerk de plaats van de licht aan zijn lies gebles seerde Faber had ingenomen en een aantal Rijnsburgers het no dig vond elkaar tamelijk duide lijk op de feiten te wijzen, ging het bijna nog helemaal fout met de thuisclub die de punten toch zo goed kan gebruiken. Op de rekening die aan het eind werd gepresenteerd, viel de schade evenwel enorm mee. Met dank aan die nummer dertien mag Rijnsburgse Boys na zaterdag immers weer aan een plaatsje in de middenmoot van de 'Serie A' denken. Rijnsburgse Boys: IJzendoorn; Roest, Van Meizen, Van Duyn, Vaartjes; De Louw, Vonk, Den Haan; Faber (Heemskerk), Buis (Van Beelen), Her- FOTO DICK HOGEWONING Katwijk: Van Duyn; Robbers, Van Zeist, Roodakkers (75. Lijst), Kwestro; L'Ami, Van der Meer, Van der Plas; Te tro (65. Oudshoorn), De Haas, De Rid- FC Lisse: Mokveld; Polman, Spruyt, Van der Zwet, Striiks; Ras, Wubben (46. Groene weg), Wiebenga; Van Bemmel (11. Pitti), Simons, Linger naaldwijk ron hoogendam medewerker KRV heeft in het Westland een uitgelezen kans laten liggen om zijn koppositie in de derde klas se te verstevigen. Tegen het laaggeplaatste Naaldwijk waren met name de voorwaartsen van de Katwijkse Rijn Vogels niet in staat om de vele mogelijkheden te benutten waardoor er een te leurstellende 1-1 op de borden kwam. De schade viel achteraf overigens mee voor de trotse koploper. Achtervolger Monster bleef immers tegen KMD ook steken op een gelijkspel (1-1). „Als je zo veel kansen laat lig gen, dan verdien je het ook niet", stelde de teleurgestelde trainer Loek Helder. KRV speel de in het Westland zonder de geblesseerden Martin Ouds hoorn, Kees Krijgsman en An- dré van den Oever. In de ope ningsfase leek er zonder dat ge noemde trio geen vuiltje aan de lucht voor de bezoekers. Er werd bij vlagen goed gevoet bald, maar alleen met het be nutten van de kansen was het hopeloos gesteld. In de 35ste minuut stelde de solide spelende Bouwe van Bee len dan eindelijk orde op zaken. Over links verstuurde Van Bee len een knappe voorzet die ver volgens door Huig Hoek be kwaam werd ingekopt: 0-1. De beer leek even los. Maar nadat spits André de Best tot twee maal toe vrij voor de keeper weigerde de score op te voeren, tekende Naaldwijk vlak voor de pauze bij een uitbraak de gelijk maker aan. Bij die 1-1, een schot dat via de binnenkant van de paal achter Teun van Dui- venbode plofte, ging de KRV- verdediging niet bepaald vrijuit. Na de pauze bleek de voor De Best ingevallen Martin van Delft ook al geen killer te zijn. Ook hij verprutste de meest simpele mogelijkheden. Uiteraard tot grote vreugde van de thuisclub die, met 'lange-halen-snel- thuis', heerlijk op de been bleef. Tot overmaat van ramp zag Theo Scholten zijn schot tegen de onderkant van de lat ketsen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19