De Graafschap is vorm kwijt 'Ik ben in de maling genomen' Vitesse wacht bod Ajax op Makaay af leal Madrid biedt arcelona kansen tonde van Nederland i 901 kilometer lang Sport Banks ziet Grobbelaar niet bewust falen Romario terug bij de Kanaries NDERDAG 20 FEBRUAR11997 undesliga gaat veranderen ;seldorf In Nederland is de Eredivisie BV de toekomst. In jitsland de Bundesliga BV. De discussie die daar speelt, is ver- j lijkbaar met die in Nederland. De grote clubs, met Bayern iinchen en Borussia Dortmund als exponenten, hebben zich [gesproken voor het loslaten van de huidige structuur. Ze wil- uit de Duitse voetbalbond (DFB) stappen. Het liefst zo snel ogelijk. Het belangrijkste dat volgens de nieuwlichters moet randeren is de vorm waarin de competitie wordt gegoten. De j ibs willen bijvoorbeeld af van het verenigingsrecht. Zoals de j iderlandse clubs hebben ook de Duitse zich te houden aan de glementen van de nationale bond. Dat houdt in dat bij clubs financieel in de problemen komen, de voorzitter aansprake- kan worden gesteld. Dat is tegen het zere been van Becken- uer (Bayern München), Niebaum en andere voorzitters. k waarschuwt tegen laserstralen a nden De Engelse voetbalbond FA heeft de clubs gewaar- ii ïuwd tegen het nieuwste gevaar vanaf de tribunes: fans met line apparaatjes die laserstralen uitzenden waardoor spelers ■a rward kunnen raken. Afgelopen dinsdag kreeg speler Vinnie nes van Wimbledon diverse malen een rode laserstraal op zijn - lofd gericht terwijl hij wilde inwerpen in de wedstrijd tegen icester. Ook doelman Mark Bosnich van Aston Villa was doel- tvan een laserstraal tijdens een wedstrijd vorige maand tegen svvcastle United. Villa heeft inmiddels laserapparaten in het idion verboden. De FA liet weten dat elke individuele club zelf oet beslissen welke maatregelen tegen de laserapparaatjes ge- imen worden. Probleem is dat de apparaatjes reeds voor een ine 50 gulden gekocht kunnen worden en vaak niet groter n dan een ballpoint. mokachi weigert boete te betalen anbul. Daniel Amokachi weigert een boete van 15.000 gulden betalen voor een gemiste vlucht vanuit Londen. Zijn Turkse irkgever Besiktas moest een privé-vliegtuig huren om hem op iin Turkije te krijgen voor het belangrijke competitieduel te- i n Fenerbahce. De aanvaller bezocht onlangs zijn zieke moe- in Nigeria. Op de terugweg miste de international zijn vlucht Londen. Besiktas slaagde hem er toch in op tijd in Turkije te jgen. Amokachi arriveerde echter pas een half uur voor het iel tegen Fenerbahce. Besiktas won met 1-0, maar de aanvaller als een natte krant.De huur van het vliegtuig kostte Be- 1 tas ruim 30.000 gulden. De club wil de helft op de speler ver- j len. „Daar werk ik niet aan mee. Ik heb geen misdaad begaan, n straf zal me niet motiveren, eerder irriteren." eyenoord-PSV naar de middag iTERDAMDe competitiekraker Feyenoord-PSV wordt op zon- g9 maart waarschijnlijk om 14.30 uur gespeeld. Het duel tus- •)l a de nummers één en twee van de eredivisie stond vastgesteld 11118.00 uur. De club gaat er vanuit dat burgemeester Peper na rellen bij Feyenoord-Ajax niet toestaat dat de wedstrijd in de 3 Dnduren begint. Als hij dat wél doet, begint de 'traditional' als- g om 18.00 uur. In dat geval kan deze rechtstreeks worden gezonden. lanchester United wint bij Arsenal iden» Manchester United heeft gisteren een kostbare over- Qning behaald bij Arsenal. Na bij de rust al met 2-0 te hebben orgestaan werd het 2-1 voor de bezoekers. Alleen Dennis rgkamp slaagde er in de 69ste minuut in tegen te scoren. An- Cole en de Noor Ole Gunnar Solskjaer mikten respectievelijk de 18de en de 32ste minuut raak voor de Mancunians, die het nder de geschorste Fransman Cantona moesten doen. Bij Ar- aal ontbrak doelman Seaman. Ian Wright miste voor de Lon- naren enkele kostelijke kansen. Manchester United behield n voorsprong van een punt op Liverpool, dat op eigen veld it 4-0 won van Leeds United, de club van de voormalige Liver- olster Ian Rush. arlsruhe kegelt Bayern uit beker s ilsruhe Bayern München kan zich op de Duitse titelstrijd 2 ncentreren. De koploper van de Bundesliga verdween gister- and uit het bekertoernooi. Karlsruher SC had aan een vroege ffer van Fink voldoende voor een plaats in de halve eindstrijd, larin koppelde bondscoach Berti Vogts Karlsmhe aan de re- inale club Energie Cottbus en VfB Stuttgart aan Hamburger rid anp Madrid biedt achtervolger elona volop herkansingen, het gelijke spel in het week- le tegen Betis verloor de mse koploper gisteren bij iVallecano: 1-0. et was de eerste nederlaag de ploeg van de Italiaanse ler Capello en de Nederlan- Seedorf dit seizoen. Bar na kan vandaag bij winst te- Real Sociedad de achter- id op de 'Koninklijke' tot punten terugbrengen. ?al, 24 wedstrijden zonder erlaag, speelde gisteren een bar slechte wedstrijd. Rayo Val- lecano, de ploeg van voormalig NAC-speler Abdellaoui, kreeg onlangs een nieuwe trainer. Tot veel bijzonders op het veld leid de de machtswisseling niet. Wel tot een onverwachte overwin ning op de grote stadgenoot. Castillo tekende na 35 minuten voor de enige treffer. Atletico Madrid, in maart te genstander van Ajax in de kwartfinale van de Champions League, won met 2-0 van Lo- grones. Atletico bezet de vijfde plaats op dertien punten van Real. Het heeft een wedstrijd een minder gespeeld. Ronde van Nederland is dit r 901 kilometer lang. De rit- iwedstrijd begint dinsdag 26 gustus in Tilburg en eindigt erdag 30 augustus in Land- iaf. Er zijn zes etappes. De aarste is, zoals het hoort, de itste. Dan gaan de renners er heuvelachtig terrein van nray naar Landgraaf, over afstand van 240 kilometer, rig jaar won Rolf Sörensen de Rabobank-ploeg de nde. Doordat de Internationale elrenunie de wedstrijd heeft gewaardeerd (van 2.2 naar 1 verwacht de organisatie sterk deelnemersveld. De [nde van Nederland staat nu dezelfde hoogte als Parijs- ce, Dauphiné Libéré en de nde van Zwitserland. Er zijn [er UCI-punten te verdie nen voor de wereldranglijst. Kregen in het verleden de eer ste twintig renners punten, dit jaar zijn dat de eerste vijftig in het eindklassement. De win naar ontvangt 140 punten. Ongeveer het aantal dat de nummer zes in de Ronde van Frankrijk ook ten deel valt. De eerste etappe op 26 au gustus is 215 kilometer lang, met Tilburg als beginpunt en Alkmaar als finishplaats. Een dag later rijdt het peloton over 162 kilometer van Alkmaar naar Haarlem. Op donderdag 28 augustus hebben twee etappes plaats, 's Ochtends de rit over 80 kilometer van Hoogeveen naar Denekamp, 's middags de tijdrit Nordhom (Dui) - Denekamp over 24 ki lometer. Almelo - Venray, over 180 kilometer, is rit vijf, waar na de slotetappe (240 km) van Venray naar chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 Tom van der Niet stapt uit selectie Quick Boys katwijk» willemspierduk Tom van der Niet. FOTO ARCHIEF Tom van der Niet, de tweede keeper van Quick Boys, is met onmiddellijke ingang uit de A-selectie van zijn club gestapt. Van der Niet is het niet eens met de manier waarop hij op de hoogte werd gebracht van het feit dat hij de tweede helft van de competitie opnieuw reservekeeper zou zijn. Ook is hij boos over de argumenten die trainer Henk Wisman aanvoert om hem op de bank te zetten. Van der Niet was tot dit seizoen de eerste keeper bij de Katwijkse hoofdklasser. Aan het begin van de lopende competitie werd hij door de jeugdige Peter Kromhout ver drongen. De laatste wedstrijden voor de winterstop was trainer Wisman ontevreden over de prestaties van Kromhout en kreeg Van der Niet de kans om zich tijdens de winterstop in het elftal te spelen. „Ik heb de oefenwedstrijden tegen Spa kenburg en Feyenoord de kans gekregen. De eerste wedstrijd ging het goed, in de tweede maakte ik een blunder, maar speel de ik verder redelijk. De donderdag daarna las ik op het bord in het spelershome dat ik het weekend weer in het tweede zou spelen. Zonder dat Wisman dat besluit even toe lichtte. Ik ben toen meteen kwaad weggelo pen en had ook geen zin om verder naar de reden te informeren." Van der Niet raakte extra geïrriteerd toen hij merkte dat Wisman de spelersgroép wel op de hoogte had gebracht. Een gesprek met de trainer een week later kon de boos heid van Van der Niet niet wegnemen. „Ik kreeg te horen dat m'n motivatie niet goed zou zijn, dat ik niet uitstraalde dat ik ten koste van alles keeper van Quick Boys 1 wil de worden. Wie mij kent, weet dat ik ambi tieus ben. En de periode daarvoor had Wis man mij juist verteld dat ik positief bezig was. In twee wedstrijden zou ik ineens niet gemotiveerd zijn. Dat vind ik schandalig. Ik voel me in de maling genomen." De Katwijker, die in zijn jeugd in de na tionale selecties keepte, zegt dat het feit dat hij weer in het tweede moest optreden, niets te maken heeft met zijn beslissing. „Ik begrijp ook wel dat de trainer er maar één kan laten keepen. Het gaat mij puur om de reden die ervoor wordt gegeven en de ma nier waarop het mij is verteld. Als ik zou stoppen omdat ik niet in het eerste sta, was ik er in het begin van de competitie wel mee opgehouden. Trainer Wisman bevestigt dat hij zijn keuze na de winterstop via 'het bord' in het spelershome bekend heeft gemaakt. „Aan het begin van de competitie roep ik altijd de twee keepers bij me en vertel dan wie de eerste keeper is en waarom. In alle andere gevallen lezen de spelers op het bord wie er bij de eerste elf zitten." Wisman zegt dat hij voor de winterstop uiterst tevreden was over van der Niet. „Hij heeft in het tweede elftal goed gekeept. Maar ik had verwacht dat hij meer ambitie zou tonen toen hij z'n kans kreeg. Ik heb dat niet gezien." Van der Niet is niet van plan helemaal met keepen te stoppen. Hij traint dit sei zoen verder met het derde mee. Voor dat elftal mag hij niet uitkomen, omdat hij te veel wedstrijden in het eerste en tweede heeft gespeeld. „Ik hoop volgend seizoen weer voor het eerste in aanmerking te ko men en dat ik een eerlijk gesprek krijg met de nieuwe trainers. En als ze vinden dat ik niet in aanmerking kom voor het eerste, zoek ik een andere club. Dat is al moeilijk genoeg want ik ben een Quick-Boysman in hart en nieren. Maar ik denk wel dat ik goed genoeg ben voor de hoofdklasse." Al voor de winterstop werd Van der Niet benaderd door andere clubs. Naar verluidt zat daar ook Rijnsburgse Boys bij, de nieu we club van trainer Henk Wisman. „Eén ding is zeker, ik ga niet naar Rijnsburgse Boys", stelt de Katwijkse keeper. „Maar ik zal wel het ongelijk van Wisman aantonen." Roda in kwartfinales van KNVB-beker Roda heeft zich gisteren als achtste en laatste ploeg ge plaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. De Limburgers wonnen met 0- 2 bij De Graafschap. Vu rens en Van der Heyden scoorden. Morgenavond is de loting. doetinchem anp Graafschap-trainer Korbach moet wezen voor de tweede competitiehelft. Binnen vier da gen verloor de Achterhoekse formatie gisteren voor de twee de keer in het eigen stadion. Voor de winterstop was alleen Feyenoord met winst van de Vijverberg weggekomen. Met de nederlaag van zondag tegen Ajax kon de Achterhoek nog vrede hebben. De bekeruit schakeling kwam wel hard aan. Vooral ook omdat tegenstander Roda JC allesbehalve sterk Roda haalt ook nog allerminst het niveau van voor de jaarwis seling. FC Twente toonde aan dat het systeem van de Limbur gers, die met vier aanvallers spelen, kwetsbaar is. Ook Kor bach zag gisteren de gaten. Zijn spelers misten echter de vorm, de kwaliteit of het zelfvertrou wen er gebruik van te maken. Roda JC speelde verdedigend waarschijnlijk net zo zwak als De Graafschap. De Limburgers waren aanvallend echter een stuk sterker. De eerste kansen waren voor de gasten, die in de 25ste minuut verdiend op voor sprong kwamen. Sibon kopte een diepe bal van Senden voor de voeten van Vurens: 0-1 De Graafschap had voor de rust op gelijke hoogte moeten komen. In de 38ste minuut be ging Roda-verdediger Vrede een Frank Lukassen omspeelt Roda-verdediger Vrede. overtreding op Godee. Ibrahim, Korbach zijn ploeg naar voren de enige aanvaller van de thuis- en begreep ook het Achterhoek club die af en toe gevaar sticht- se publiek de boodschap. Kan te, schoof de bal van elf meter sen kwamen er, gele kaarten bijna net zover naast. ook. In de laatste minuten Roda heerste ook in het eerste speelde de thuisclub tegen tien gedeelte na de rust. Halverwege man, nadat Doomernik van de tweede helft schreeuwde Roda voor de tweede keer geel kreeg. Maar ook dat resulteerde niet in het doelpunt voor de thuisclub, die in de 88ste mi nuut nog wel een tweede tegen treffer kreeg. Plet, deze week door Roda van Dordrecht over genomen, speelde Van der Hey den vrij: 0-2. De Graafschap: Olyslager; Nok, Hen driks, Vreman en Wilnis; Victoria, Oos terhuis (75. Van der Haar), Lukassen en Godee; Schultz (75. Taiivo) en Ibra- Roda: Hesp; Senden, Vrede en Luy- pers; Doomernik, Schops, Sibon en Van der Heyden; Vurens (70. Plet), Van Houdt en Lawal (82. Martens). arnhem gpd Ajax mag voorlopig niet met Roy Makaay praten over de invulling van een contract bij de Amsterdammers. Eerst moet Ajax rondkomen met Vitesse, tot 1998 werk gever van de aanvaller. Dat zegt Vitesse-voorzitter Karei Aalbers in een reactie op het bericht dat de regerend landskampioen zich opnieuw voor de 21-jarige spits heeft gemeld. Het is niet de eerste keer dat Ajax een poging doet Makaay in te lijven. Technisch directeur Louis van Gaal zocht de Nijmegenaar ruim twee jaar geleden thuis op om hem te verleiden tot een overgang naar de hoofd stad. Makaay zei toen nee omdat hij geen zin had in een plaats op de reservebank. Bij Vitesse stond hij des tijds al in de basis. Afgelopen vrijdag informeerde algemeen directeur Maarten Oldenhof van Ajax bij Aalbers of er over een transfer van Makaay te praten valt. „In principe niet", antwoordde Aalbers toen. „Maar jullie zijn één van de 25 clubs die Makaay op de korrel hebben en met een bieding willen komen." Aalbers wil veel geld voor Ma kaay zien. „Ach, eigenlijk is het niet relevant hoeveel Roy moet opleveren. Hij staat hier nog anderhalf jaar onder contract en wij zijn in Arnhem bezig een topelftal neer te zetten. Vandaar de tussentijdse komst van trai ner Henk ten Cate, vandaar de tussentijds komst van Jochem van der Hoeven. Ajax is rtu hard aan het reke nen of ze kunnen betalen wat wij voor Makaay in het hoofd hebben." Dat bedrag ligt niet ver van de vijftien miljoen gul den, hoewel Aalbers dat niet wil bevestigen. „Ajax heeft gezegd dat ze terug zal bellen. Dat telefoontje wacht ik nu af. Het is de club verboden om nu al met Makaay te gaan praten. In de UEFA en KNVB-reglementen staat dat clubs pas een half jaar voor het contract afloopt spelers persoonlijk mogen benaderen. Tenzij de clubs er eerst uitkomen. Nou, Ajax en Vitesse zijn er nog niet uit dus Makaay heeft nog niet met Ajax gesproken." Afgelopen zondag, bij Vitesse-PSV, wemelde het van de buitenlandse voetbalmakelaars op Monnikenhuize. Aalbers: „Dat is elke week het geval. Maar dat doen wij ook. Jan Jongbloed en Jan Streuer bezoeken ook elke week wedstrijden in het buitenland. Dat is een perma nent proces, bij elke club in beweging." FNV wacht ontwikkeling af binnen WCS den haag gpd De FNV wacht de ontwikkelin gen binnen de WCS voorlopig af. „We doen nog niks", zo zei een woordvoerder, „maar zijn wel attent op de gang van za ken, want het houdt ons wel be zig". Zoals bekend is de vakbond van de beroepsvoetballers, die is aangesloten bij de FNV, de laatste weken ernstig in op spraak geraakt. Twee weken ge leden werden de spelersbegelei ders Sigi Lens en Peter Gerards door de vakbond met onmid dellijke ingang ontslagen. Zij werden verdacht van onoorbare handelingen tijdens de transfers van spelers als Reiziger, Davids en Kluivert; zo ook zouden zij zich 'verrijkt' hebben aan het afsluiten van een schoenencon tract tussen de firma Adidas en Patrick Kluivert. Deze week onthulde het TV- programma Nova dat Gerards en Lens al sinds oktober 1995 zonder toestemming van hun werkgever een sportadviesbu- reau zouden hebben opgericht. KNVB wacht met strafschoppen voor verlenging De KNVB voert de door de we reldvoetbalbond FIFA bepleite strafschoppenserie vóór de ver lenging op zijn vroegst pas vol gend seizoen in. De Nederland se voetbalbond legt het voorstel tot reglementswijziging tijdens de voorjaarsvergadering op 26 mei aan de clubs voor. De FIFA stelde dinsdag, tij dens een bijeenkomst in Zürich, voor de strafschoppen voortaan direct na de reguliere speeltijd te nemen. Tijdens de daarop volgende verlenging zou er dan in ieder geval één elftal - de ploeg die de strafschoppen het slechtst nam - op de winst moe ten spelen. De FIFA laat de Europese voetbalbond UEFA en de natio nale bonden er vrij in te bepa len wanneer ze met de nieuwe regel aan de slag gaan. „Maar de kwartfinales van het beker toernooi komen natuurlijk veel te vroeg", aldus KNVB-woord- voerder Rob de Leede. „We ma ken dit seizoen met de huidige regels af." Binnen de KNVB zullen eerst een aantal commissies zich over het FIFA-voorstel buigen. Daar na hebben de clubs de door slaggevende stem. winchester rtr Bruce Grobbelaar heeft uit on verwachte hoek steun gekregen. Gordon Banks, voormalig doel man van het nationale Engelse team, verklaarde gisteren tegen over de rechtbank van Win chester niets verdachts te kun nen opmaken uit de optredens van Grobbelaar. De keeper staat, net als zijn Nederlandse collega Hans Se- gers, voormalig speler John Fas- hanu en de Maleisische zaken man Heng Suan Lim, in Enge land terecht op verdenking van het voor veel geld verkopen van wedstrijden. Banks, die met Engeland in 1966 de wereldtitel veroverde, bekeek op verzoek beelden van vijf wedstrijden. Volgens de oud-international was het op treden van Grobbelaar in die duels goed tot perfect te noe men. Van het bewust doorlaten van ballen was volgens Banks geen sprake. Grobbelaar en Segers hebben ontkend wedstrijden te hebben verkocht. Ze gaven wel toe te gen betaling voorspellingen te hebben doorgesluisd naar Heng Suan Lim. De jury kreeg al eerder opna mes te horen waarop Grobbe laar aan zijn voormalige zaken partner Chris Vincent bekende in het duel tegen Manchester United (3-3 in januari 1994) twee 'blinde' reddingen te heb ben verricht. Daardoor zou hij 340.000 gulden hebben verlo ren. Banks kon na het zien van de beelden van dat duel geen onre gelmatigheden ontdekken. „Kennelijk heb ik in mijn actie ve jaren voortdurend verkeerd in het doel gestaan. Ik had veel mqer reddingen verricht als ik de verkeerde kant was opgedo ken." Voormalig verdediger Alan Hansen, in het verleden team genoot van Grobbelaar bij Li verpool, noemde de doelman arrogant en uitbundig. „Ik zou hem geen goede doelman wil len noemen, meer een gewelde naar. Je wint niet zo veel prijzen en speelt niet zoveel wedstrij den voor Liverpool zonder heel erg goed te zijn", sprak de hui dige tv-commentator. Grobbe laar was in zijn ogen net zo toe gewijd als alle andere spelers van Liverpool. rio de janeiro» ap Ronaldo mag dan hard op weg zijn de nieuwe koning van het Braziliaanse voetbal te worden, Romario is nog niet van plan zijn trcon af te staan. Twee jaar nadat hij bedankte voor het Braziliaanse elftal is hij terug. Op 31-jarige leeftijd en fitter, slanker en gemoti veerder dan ooit. Bondscoach Mario Zagallo liet weten niet meer om de huidige spits van Flamengo uit Rio de Janeiro heen te kunnen en selecteerde hem voor de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Polen op 26 februari in Goiania. Daar zal de aanvalslinie van Brazilië be staan uit een droom, of voor de verdedigende partij een nacht merrie: Ronaldo en Romario. De afgelopen twee wedstrij den om het kampioenschap van Rio scoorde Romario twee maal voor Flamengo. Hij be wees dat zijn oude explosieve versnelling terug is en toonde weer zijn magistrale dribbel. Maar niet alleen zijn voet baltalent, dat door niemand betwijfeld wordt, bracht Roma rio terug aan de top. Zagallo liet weten dat Romario gretig en nederig is als een aanstor mend talent. Hij lijkt er alles aan te willen doen om zijn imago van prima donna en ru ziezoeker van zich af te schud den. „Het ziet er naar uit dat Romario een nieuwe man is, volwassen", aldus de Brazi liaanse bondscoach, die in het verleden enkele malen in de clinch lag met zijn sterspeler. Twee jaar van ellende bij Flamengo en Valencia lijken voorbij. En ook zijn nieuwe hu welijk met Danielle Favato heeft Romario terug op het rechte spoor gebracht, na de scheiding van Monica en jaren van uitspattingen in het uit gaansleven van Rio. „Ik ben nu 31 en zal niet meer dezelfde fouten maken. Nu ben ik terug en blijf ik tot de cup" in Frankrijk 1998, al dus Romario.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23