Leidsch Dagblad Schot in Frans truckersoverleg Het extraatje van Ariel. Voetbal overdag n in weekeinde 'Dit doet mij pijn, ik ben geen beest' Moderne tijden voor Quadriga 'Gekke-koeienziekte zal honderden levens eisen' Moeder Teresa wil dood Binnenland OPGERICHT 1 MAART 1860 LOSSE NUMMERS 1,75 ZATERDAG ƒ1,95 s Leiden Sport Tandartsen moeten hygiënischer werken om infecties tegen te gaan Ben Asscher in de voetsporen van Rudolph Cleveringa Dennis de Nooijer na auto-ongeluk uitgeschakeld egering bereid aan enkele eisen tegemoet te komen lijkt wat schot te zitten in het overleg om een uitweg in }t Franse truckersconfict te vinden. Regeringswoord- ierder en minister van begroting Alain Lamassoure ver aarde vanochtend dat de regering bereid is aan enkele sen van de vrachtwagenchauffeurs tegemoet te komen. rus» dpa overheid is bereid mee te erken aan een regeling voor Tvroeging van de pensioen- eftijd. De bonden willen dat stuur kaartje aar bedreigde sielzoekers' die leeftijd omlaag gaat van 60 naar 55 jaar. Lamassoure ver klaarde verder dat de regering ook een rol kan spelen bij de controle op de naleving van be loftes die de werkgevers in 1994 deden. Werkgevers deden toen toezeggingen aangaande salaris en arbeidsomstandigheden, maar volgens de chauffeurs lichten ze daar de hand mee. Vanochtend vroeg werd het overleg na dertien uur vergade ren geschorst. Bonden en werk gevers kwamen overeen om vanmiddag verder te praten. De bonden riepen de chauf feurs op de druk op de ketel te houden. Inmiddels staan er in Frankrijk op de negende dag van de acties 160 blokkades. Vanochtend kwamen er weer versperringen bij, waaronder die van brandstofopslagplaat sen bij Parijs. De kans bestaat dat de acties zich uitbreiden tot andere transportsectoren. De vakbond FO had daartnee gisteren ge dreigd als het overleg niets zou opleveren. De blokkades beginnen dui delijk gevolgen te krijgen voor het economische leven in Frankrijk. Fabrieken moeten sluiten omdat er geen onderde len meer worden aangevoerd en automobilisten beginnen met het hamsteren van benzine. België krijgt ook last van de Franse blokkades. Bij enkele transportbedrijven dreigt een „tijdelijke werkloosheid" en de sector overweegt schadeclaims in te dienen voor chauffeurs die in Frankrijjk vastzitten. Groot-Brittannië h^eft de Franse regering gevraagd een directeur van Hotel Riche, .Dalhuisen, roept alle Katwij- s op een kaartje te sturen ir de asielzoekers in het ho- Na de anonieme dreigbrief n vorige week hoopt hij hier- de vluchtelingen voor de inkere dagen voor kerst een onder de riem te steken. Het uitvoeren van dreige- enten is volgens Dalhuisen 'des Katwijks'. Het hotel is ids de oprichting in 1990 nog oit lastig gevallen met bedrei- igen. Dreigbrieven horen vol- Dalhuisen dan ook niet in Katwijk. De impact van de brief is vol- ns de directeur niet gering, politie, brandweer en de ge- ?ente hebben extra maatrege- i getroffen ter beveiliging van hotel. Onder de vluchtelin- i is de rust flink verstoord. Ze uden alle ramen en deuren sloten en zijn voortdurend op hoede. Het valt volgens ilhuisen niet mee om als ichteling te worden bedreigd. •n haard hebben ze al rlaten en ze weten nog niet us of ze wel hier mogen blij- p", aldus Dalhuisen. De directeur hoopt dat de artenactie de vluchtelingen idelijk maakt dat Nederland, zeker Katwijk, niet zo slecht elkaar steekt als de dreige- nten doen vermoeden. „Met i kaartje of een briefje kan ie- een de bewoners van Hotel :he laten zien dat zij er niet ver denken als de gek die brief heeft verstuurd", zegt berlijn» De Quadriga, het span op de Berlijnse Brandenburger Tor, overleeft alle tijden. Waar het vroeger Hitiers triomftochten mocht aanschouwen, kijken de paarden tegenwoor dig uit op de hijskranen van' Potzdammer Platz, de grootste bouwput van Europa. In het stadscentrum wordt gewerkt aan de bouw van kantoren, winkels en appartementen. FOTO EPA KARL MITTENZWEI '.raad van korpsbeheerders: beheerders van de politie- psen in Nederland willen het aald voetbal zoveel mogelijk irdag in het weekeinde con- En begeleiders van voetbalsupporters leten een betere opleiding Ie korpsbeheerders, verenigd Het Korps Beheerders Beraad zullen deze voorstellen 14 december doen in het met de KNVB. Dat heeft rgemeester d'Hondt van megen, voorzitter van het B, gisteren gezegd, let korpsberaad constateert tijd een verharding van in Neder- aldus d'Hondt. Op 16 no- hebben ze daarom het geformuleerd dat ze akantietip! volgende week met de voetbal bond gaan bespreken. Een woordvoerder van de KNVB waarschuwt in een reac tie voor paniekvoetbal. „We hebben nu een uitwas gehad, maar de laatste jaren is het toch steeds goed gegaan, ondanks dat er wedstrijden aan het begin van de avond werden gespeeld in verband met televisie-uitzen dingen." Volgens d'Hondt heeft de komst van de televisiezender Sport7 de wedstrijden in de PTT-Telecompetitie meer over de week verspreid. „Daardoor kan de politie supportersgeweld slechter beteugelen", zo consta teert hij. In het contract van de KNVB met Sport7 staat dat der tig wedstrijden per jaar worden gespeeld buiten de gangbare tijdstippen, juist wegens recht streekse verslagen op de televi- Loco-burgemeester Simons van Rotterdam pleitte gisteren voor een ronde-tafelgesprek over voetbalvandalisme. „Ik heb geen oplossingen, maar het moet mogelijk zijn om in alle steden te voetballen zonder een intimiderende sfeer", zo ver klaarde de Rotterdamse wet houder Simons geërgerd. Pagina 2: 'Geen publiek bij risicowed strijden' Profijtbeginsel op voetbal toepassen ALBERT HEIJN-MEDEDELING Door een technische storing staat er een onjuiste houdbaar heidsdatum op de verpakking van enkele AH voorverpakte verse maaltijden in 3-vaksschaal uit de koeling te weten: bloemkool met slavink groentemix grand mère met kipfilet prei met kalfsgehakt sperziebonen met rollade De drukfout betreft uitsluitend de verpakkingen met op het étiket de 'te gebruiken tot' - datum van 7 december. Hierachter is het jaartal weggevallen of niet correct. De juiste 'te gebruiken tot' - datum is: 7-12-96 Wij verzoeken consumenten die deze produkten gekocht heb ben, deze houdbaarheidsdatum van 7-12-96 in acht te nemen. Met de kwaliteit van de produkten is niets aan de hand. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de AH- Servicelijn, telefoon 06-0305 (gratis). Wij bieden onze verontschuldigingen aan voor dit ongemak. Albert Heijn bv De komende tijd zullen jaarlijks enkele honderden Britten ster ven aan de ziekte van Creutz- feldt-Jakob (CJD). Zij zijn waar schijnlijk besmet geraakt door het eten van rundvlees dat was geïnfecteerd met BSE, de koei- envariant van de ziekte. Dat schrijft de Britse krant The Inde pendent vandaag op gezag van een studie van het CJD-onder- zoekscentrum in het Schotse Edinburgh. De resultaten wor den binnenkort in het medische vaktijdschrift The Lancet gepu bliceerd. De meeste CJD-slachtoffers zijn volgens het rapport eind ja- Zes jaar en TBS geëist voor doodslaan Joes Snikkend betuigt de 21-jarige zijn spijt. „Het doet mij enorm pijn dat ik Joes van het leven heb beroofd, dat is niet mijn be doeling geweest. Ik heb de familie onher stelbaar leed aangedaan. Ik weet dat ie dereen mij ziet als een beest, maar dat ben ik niet. Het maakt mij niet uit hoeveel jaar gevangenisstraf ik krijg, ik ben al voor het leven gestraft. Officier van justitie mr. B. Broers eiste gisteren voor de rechtbank in Amsterdam zes jaar gevangenisstraf en TBS met dwangverpleging tegen de Amsterdam mer, die op 17 augustus de 26-jarige Joes Kloppenburg uit Badhoevedorp doodsloeg. Dat gebeurde nadat Joes in de Amsterdamse Voetboogsteeg een voorbij ganger te hulp schoot, die werd lastig ge vallen door een groepje dronken jongeren. Tegen de 21-jarige neef van de verdach te eiste mr. Broers drie jaar cel wegens ge weldpleging. Beide neven en enkele vrien den waren na een avondje stappen, waar bij ze flink jenever en wodka hadden ge dronken, agressief tegen voorbijgangers. Acht mensen werden in elkaar geslagen, van wie Kloppenburg de diverse vuistsla gen tegen zijn hoofd niet overleefde. Een ander slachtoffer raakte zwaargewond aan nek en wervelkolom, een derde hield aan de meppartij een gehoorstoornis over. Enkele slachtoffers woonden gisteren de rechtzitting, bij. Ook de ouders van Joes waren in de rechtszaal. Aan het begin van de zitting las moeder Kloppenburg een hartverscheurende verklaring voor. „Dit is een nachtmerrie. Wat ons op brute wijze is ontnomen, is niet uit te drukken. Het is onbegrijpelijk dat een individu keihard kan inbeuken op een onschuldige jongen als Joes. Wij hebben gevoelsmatig levens lang gekregen." Zij kreeg luid applaus van de overvolle publieke tribune. Pagina 3: 'Geen psychopaat, hij toonde i gevoelens' Overval op wegrestaurant in Sassenheim einde te maken aan de blokka des. De Nederlandse branche organisatie TLN heeft minister Jorritsma van verkeer gevraagd iets dergelijks te doen. De Franse acties hebben na volging gevonden in Denemar ken. Daar hebben truckers de snelweg naar Duitsland geblok keerd. Ook zij willen beter be taald worden. Pagina 2: 'Het voelt alsof we door de Fransen zijn gegijzeld' Drie gewapende mannen heb ben de afgelopen nacht het wegrestaurant De Uiver in Sas senheim overvallen. Ze zijn er met een buit van enkele dui zenden guldens vandoor ge gaan. Het geld was afkomstig uit de kassa en uit de kluis'van het vyegrestaurant. Bij de overval is niet geschoten en raakte nie mand gewond. De drie overvallers drongen rond kwart voor één vannacht De Uiver binnen. Ze waren ge wapend met twee vuurwapens. Ze sommeerden de zes gasten die op dat moment nog in het wegrestaurant aanwezig wa ren, op de grond te gaan lig gen. Vervolgens dwongen ze de eigenares van het restaurant de kluis te openen. Na de overval verdwenen de mannen in een witte perso nenauto. Ondanks een inten sieve speurtocht van de politie Hollands Midden, die werd ge assisteerd door politiemensen van de korpsen Haaglanden en Kennemerland, is de auto van nacht niet teruggevonden. Volgens de politie verliep de overval razendsnel. Enkele mi nuten nadat de drie mannen de zaak binnenstormden, wa ren ze alweer verdwenen. De politie heeft slechts een zeer summiere beschrijving van de overvallers. Het enige wat tot dusver be kend is, is dat een van de man nen een rode sjaal voor zijn ge zicht had gebonden. HET WOORD IS AAN Anonymus Hoe hoger de mens klimt op de ladder der beschaving, hoe zwaarder hem de last van het onrecht valt. WEERSVERWACHTING VANDAAG 20 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Feiten en meningen Kerk en Samenleving Randstad RTV/programma's Sport Strips Uitgaan Kortingsbon voor een con cert van het Moskous Kamer Orkest met soliste Karin Lechner in de Stadsgehoor zaal in Leiden. calcutta Moeder Teresa, met hartklach ten opgenomen in het zieken huis van Calcutta, weigert ver der medisch onderzoek en heeft medicijnen gevraagd om te sterven. Volgens twee artsen, Ashim Bardhan en Dinamani Banerjee, zou de 86-jarige moeder Teresa hebben gezegd dat de armen zich zo'n behandeling ook niet kunnen veroorloven en dat er geen enkele reden is waarom dit voor haar wel mogelijk is. De winnares van de Nobel prijs voor de Vrede werd zondag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een hartaanval. In augustus en september lag ze ook al in het ziekenhuis. Toen had ze last van hartritmestoor nissen en leed aan malaria. ren tachtig besmet geraakt. Omdat de ziekte een lange in cubatietijd heeft, verwachten de onderzoekers de piek rond het jaar 2004. Dat is vijftien jaar na dat de Britse regering het ge bruik verbood van schapenor ganen in veevoer, de waar schijnlijke bron van BSE. Eerder dit jaar repten medici nog van tienduizenden doden door CJD. Creutzfeldt-Jakob is onge neeslijk. De ziekte veroorzaakt zware schade aan het hersen weefsel en leidt uiteindelijk tot dementie en coma, waarop de dood volgt. Voorheen trof CJD vooral ouderen, maar de 'koei- envariant' heeft ook al jonge slachtoffers gemaakt. Als u nu een navulzak Ariel Futur of Ariel Futur Color koopt mag u een kleurrijk Oilily- adressenboekje (van 12.951 voor niets mee naar huis nemen. Een betere manier om uw was schoon te krijgen is er niet Een leukere manier om uw persoonlijke adressen te bewaren ook niet Ariel Futur, Ariel Futur Color, gg navulzak 3 kilo 2639 i Deze week alleen bij Albert Heijn. Cfi DE WERELD OM U HEEN. op het Leidsch Dagblad. U-v.m. controle bezorging) j e weken betaal ik mijn abonnement: Per kwartaal O automatisch (1.90,20) i Oacceptgiro (f. 91,20) i automatisch (f. 31,30) l Nr. bank/giro: - Bij automatische betaling krijgt u een handige recrealiekaart cadet - Handtekenir Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. OF BEL 071-51 28030 8 "712141 "400114"

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 1