17 Andere job korpschef Van Hulst Ik rust niet voor er 150.000 zijn <r Moteltoren van dertig meter in Sassenheim Vos wil nog niets zeggen over dodelijke glycerine Siemerink klaar voor 'wedstrijd van het jaar' Acht tips over ontvoering van Duitse Nicole Maasdam weer thuis Leidenaar gewond na vier messteken in zij Afval per kilo afrekenen blijkt succes in Zuidlaren J Jongdiereitshow GOED NIEUWS Vrijdag 30 augustus 1996 l opgericht 1 maart 1860 Buitenland Leidsch Seks-schandaal rond 5 naaste adviseur schaadt Bill Clinton Dagblad nr. 41172 losse nummers ƒ1,75 zaterdag ƒ1,95 Weg en Wiel Autobanden 7 straks ook in kleur verkrijgbaar Sport Nieuwe aanvoerder van selectie Oranje heet Ronald de Boer Kunst Bob Bremer wil Paganini-viool naar Nederland halen Straver nieuwe baas van Hollands Midden sassenheim marun kramp Motel Sassenheim heeft grote plannen voor de toekomst. Het Van der Valk-bedrijf wil vlak bij het bestaande motel een dertig me ter hoge moteltoren bouwen. De toren telt zeven verdiepingen, omvat 56 kamers en moet in het weiland ten zui den van het bestaande bedrijf komen. De omvang is ongeveer dertig bij dertig meter. Ter vergelijking; de nieuwe moteltoren leiden monica wesselinc jannet van aarsen iStravers positie in Kennemer- land was onmogelijk geworden (door de IRT-affaire. Conform zijn uitdrukkelijke wens blijft [Van Hulst wel voorzitter van de iRaad van Hoofdcommissaris sen. Van Hulst noemt het 'erg «spijtig dat hij weg gaat'. Minister Dijkstal heeft uitein delijk na maanden van moeiza me onderhandeling, een door braak weten te bereiken in de 'zogeheten politiecarrousel. •Dijkstal werd door de Tweede amer gedwongen vergaande aatregelen te treffen toen loor de IRT-affaire duidelijk «werd dat een aantal politieba- jzen steken had laten vallen. (Vandaag komt het ministerie tmet een verklaring over de ^doorbraak in de carrouselon derhandelingen. Binnenlandse Zaken had de 'post in Hollands Midden al ge- (ruime tijd op het oog voor Stra- Jver, die deze functie ook wel zag 'zitten. Maar Van Hulst stelde ei- 'sen en frustreerde daarmee de Iplannen van minister Dijkstal. !Zo hield de 48-jarige korpschef vast aan zijn in april 'verwor- Alphens bedrijf wacht op onderzoek alphen/leiden wim koevoet „Wij kennen het geval en de ge uite beschuldigingen. Wij wer ken aan opheldering, ook in nauwe samenwerking met de autoriteiten.'' Dat is het enige wat de Alphense chemische handelsonderneming Vos BV kwijt wil over de dood van 80 jonge Haïtiaanse kinderen na het innemen van een anti- koortsdrankje waarvoor het be drijf de verontreinigde grond stof heeft geleverd. Gisteravond werd in een uit zending van de Duitse actuali teitenrubriek Monitor de zaak wereldkundig gemaakt. Daarin krijgt Vos alle schuld toegescho ven van het drama op Haïti. De directie bewaart echter het stil zwijgen. Woordvoerster E. Pauw zegt dat de directie er zich bewust Het is voor Jan Siemerink niet te hopen dat hij de beste wedstrijd van het jaar al heeft gespeeld. De 26-jarige Rijnsburger plaats te zich vannacht met vaak oogstrelend tennis voor de der de ronde van de US Open. Daarin is de als zesde geplaatste Amerikaan André Agassi de te- jgenstander. Siemerink speelde een bijna perfecte partij tegen Carlos Moya. De Spanjaard, 21ste op de wereldranglijst en daarmee acht plaatsen hoger gerang schikt dan zijn overwinnaar, werd met 7-6, 6-4, 6-4 aan de kant gezet. Siemerink gunde zich geen tijd te genieten, want hij was met zijn gedachten al bij zijn volgende partij. Ondanks zijn goede prestatie tegen Moya wilde hij het optimisme voor zijn tweestrijd met Agassi tem peren. Pagina 19: Siemerink op tijd in topvorm wordt ongeveer even hoog als de Sassen- heimse watertoren. Naast de bouw van de toren heeft Motel Sassenheim nog meer uitbreidingsplannen. Zo is het de bedoeling dat het huidige mo telgebouw wordt vergroot en dat het aantal kamers verdubbelt tot een totaal van 120. Op verschillende plaatsen van het pand wil Motel Sassenheim kamers aanbouwen. Vol gens de architect van de plannen, Th. Sluys, gebeurt dat in de vorm van 'blokjes' van drie verdiepingen, gelijk aan de huidige hoogte van het motel. Verder heeft Motel Sassenheim de monu mentale boerderij naast het motel gekocht. De bedoeling is dat deze wordt verbouwd tot woonhuis voor de directeur van Motel Sassenheim, A.J. de Bruin. De boerderij en het weiland waarin de toren moet verrijzen, zijn al enige tijd in handen van Motel Sas senheim. HET WOORD IS AAN Carlyle Wat u bent spreekt zo luid dat ik niet kan horen wat u zegt. van Hulst vertrekt op 1 januari bij 'Hollands idden'. In de loop van 1997 begint hij als chef van het jKorps Landelijke Politiediensten in Driebergen-Zeist. Van Hulst wordt opgevolgd door M. Straver, de huidige baas van het korps Kennemerland. af en toe r regen ven positie van voorzitter van de Raad van Hoofdcommissa rissen. Burgemeester C. Goekoop, korpsbeheerder van Holland Midden, eist een 'normale solli citatie-procedure' bij de komst van Straver. „Straver zal de Hol lands Midden coopertest moe ten afleggen", verklaarde hij vanmorgen. „Hij moet passen binnen het korps. Het overleg met het korpsbeheer, de dienst commissie, de staf en het open baar ministerie begint zo snel mogelijk." Het lijkt erop alsof Goekoop zich de nieuwe korpschef niet wil laten opdringen. „Een blok kade kunnen we altijd opwer pen. We hebben in het verleden ook al eens een kandidaat ge weigerd." Toch wil de korpsbeheerder de komst van Straver niet bij voorbaat al onmogelijk maken. „Straver is beschadigd uit de* IRT-affaire gekomen. Maar aan de andere kant is deze man een heel goede korpschef." Goekoop betreurt het vertrek Van Van Hulst 'in grote mate'. „Maar ik respecteer zijn be sluit." Rotterdam In Rotterdam arriveerde gister morgen de Maasdam met aan boord naar schatting 1.350 Amerikaanse toeristen. De Maasdam, eigendom van de Holland Amerika Lijn (HAL), is een van de schepen die dit jaar weer onder de Nederlandse vlag zijn gebracht. Het schip heeft voortaan Rotterdam als thuis haven. President Lanteman van de HAL: „We voelden ons knap oncomfortabel met een an dere vlag". In de eerste zeven maanden van dit jaar zijn veertig grote zeeschepen weer onder de Nederlandse vlag gebracht, aldus het mi nisterie van verkeer en waterstaat. Een en an der is volgens een woordvoerder van het mi nisterie een gevolg van het nieuwe zeescheep- vaartbeleid van de overheid. Kern daarvan vor men soepeler fiscale regels en verruiming van de mogelijkheid om buitenlanders aan boord te werk te stellen. De afgelopen zeven jaar ver ruilden ruim 175 schepen de Nederlandse vlag voor bijvoorbeeld die van Panama. Voorzitter A. Korteland van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KNVR) verwacht dat nu meer scheepseigenaren zullen besluiten hun vaartuig weer onder Nederlandse vlag te brengen. FOTO GPD JAAP ROZEAAA De 10-jarige Duitse Nicole, die sinds woensdag wordt vermist. FOTo WFA DEN HAAG GPD Bij de Nederlandse politie zijn in de afgelopen nacht acht tips binnengekomen naar aanlei ding van de ontvoering van het 10-jarig Duitse meisje Nicole. De Duitse politie houdt er reke ning mee dat het kind door haar ontvoerders naar Nederland is meegenomen. Dat was reden de CRI in te schakelen. De tips zijn uit het hele land afkomstig. Volgens woordvoer ster L Vogels hebben zich acht mensen gemeld die menen dat zij de gele Volkswagen Passat van de ontvoerders hebben ge zien. Het gaat om een wagen uit 1981 met een het Duitse kente ken STCW118. Het meisje dat woensdag na school verdween, is volgens ge tuigen in het dorpje Velten. ten noorden van Berlijn, bij haar tante (47) en haar levensgezel (28) in de auto gestapt. Sinds dien is het drietal niet niet meer gezien. De politie vreest dat het meis je tot prostitutie zal worden ge dwongen. In het huis van de vrouw zijn namelijk gegevens gevonden die duiden op de pro ductie van kinderporno. Het gaat om lijsten met twaalf voornamen van kinderen en ge boortedata, variërend van twee tot zeventien jaar. Ook is er een 'seksuele menu-kaart' aange troffen. Of het hier gaat om ge organiseerde kinderhandel nog niet duidelijk. vooruitblik zon maan dins tap»*» 9725' 1<>7260 11727* 20% 20% 30% ÏS5S35? 30% 40% 30% Uitgebreid weeroverzicht op pagina g VANDAAG 22 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie 3 5 17 6 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving12 Randstad16 Regio11,12,13,15 RTV/programma's9 Smaak8 Sport Strips Uitgaan Weg en wiel 19,20,21 8 14 7 De kortingsbon op de pa gina Uitgaan betreft een coupon waarvoor een ka raf je wijn bij een maaltijd in eetcafé Pardoeza. van is dat het weigeren van commentaar dikwijls wordt uit gelegd als schuld bekennen. „Maar medewerking verlenen aan publicaties zonder dat er volledige opheldering is, kan evengoed schade aanrichten", aldus Pauw. Uit de tv-uitzending wordt duidelijk dat het farmaceutische bedrijf op Haïti, dat de dodelijke drankjes heeft gemaakt, de door Vos geleverde glycerine niet heeft gecontroleerd. De fabri kant zou daarvoor niet zijn uit gerust. Dat Vos de verontreinigde glycerine uit China vandaan heeft, doet volgens de uitzen ding niet ter zake. Onduidelijk is of Vos de glycerine zelf nog heeft gecontroleerd. De glycerine, een onschuldig middel dat ook in zeep en shampoo zit, bleek voor een deel verontreinigd met anti vries. Dat heeft nieren, hersens en de altvleesklieren van de kin deren aangetast met hun dood als gevolg. leiden herman joustra Bij een vechtpartij in de Haarlemmerstraat tegen over de HEMA is gisteren tij dens de koopavond een 20- jarige Leidenaar met een mes vier keer in zijn zij ge stoken. Na behandeling in het AZL kon hij naar huis. Hij was op eigen kracht naar het ziekenhuis gegaan. Het slachtoffer verklaarde met twee vrienden in de winkelstraat te hebben gelo pen, toen hij een kennis zag. De man het zou gaan om een 21-jarige Leidenaar stond op dat moment in een groep. Hij zou op het kijken hebben gereageerd met 'kom maar' of woorden van gelijke strekking. De 20-jari ge dacht daardoor dat hij wilde vechten en liep op hem af. Hij kreeg meteen een klap in zijn gezicht. De klap leidde vervolgens tot een onoverzichtelijke si tuatie, waarbij meerdere mensen over en weer klap pen zouden hebben uitge deeld. Zowel de 20-jarige als de 21-jarige zagen kans weg te komen. Eerstgenoemde bemerkte daarbij dat hij en kele malen in de zij was ge stoken. Naar eigen zeggen in elk geval niet door de 21-ja rige, die de ruzie was begon nen. Re70plc de iaarliikse Een proef met een variabele af valstoffenheffing in het Drentse Zuidlaren is een succes gewor den. Minder afval betekent minder heffing. Het restafval (groente- fruit- en tuinafval en grof vuil) is in 1995 met twintig procent afgenomen in vergelij king met 1993. Bovendien wordt het afval beter geschei den. De bevolking in Zuidlaren is in meerderheid positief over het nieuwe systeem. Sinds medio '94 weegt de vuilnisdienst bij wijze van proef het afval van de huishoudens. Op 1 januari '95 volgde de bere kening van de afvalstoffenhef fing op basis van het aangele verde gewicht. Huishoudens betalen vanaf die datum een vast bedrag van 259 gulden per jaar en veertien cent per kilo ge wicht in de grijze of groene con tainer. Bij de afrekening in januari' 96 bleek 78 procent van de huishoudens geld terug te krij gen terwijl 22 procent moest bijbetalen. Het nieuwe systeem, Diftar geheten, heeft er volgens een gisteren gepresenteerde evaluatie, verder toe geleid dat ruim een derde van de bevol king het afval veel beter is gaan scheiden. Wel is het aanbod van afval op de vuiloverslag gestegen. Het gaat om spullen die niet in de containers passen. Zeker de helft Van de bevolking is zelf gaan composteren of overweegt de aanschaf van een compost- vat. Bezoek de jaarlijkse 'Jongdierenshow' bij Bakker voor de tuin. Op zaterdag 31 augustus zijn van 9.30 tot 16.00 uur in ons J tuincentrum te Hillegom Boek Harry Mens op 17 oktober in de boekwinkel usse paul de vuecer „Een bestseller moet het worden, een bestseller zal het worden." Harry Mens makelaar, pro jectontwikkelaar, ex-po liticus en bekende Ne derlander weet het ze ker. Zijn boek 'Als een Mens iets wil' zal als het spreekwoordelijke war me broodje over de toonbank gaan. „Neder land zit namelijk te wachten op het echte verhaal", zegt Mens. En: „Ik rust niet voor er 150.000 zijn verkocht". Kosten noch moeite spaart Mens om zijn boek te promoten. Het is over een kleine zes we ken (17 oktober) te koop. Overal in Nederland ko men kolossale billboards met de tekst 'Dirty Harry slaat terug. Make my day, buy my book'. Bij de boekenbeurs Vers van de Pers' ko mende maandag in de RAI in Amsterdam huurt Mens naar eigen zeggen alle billboards af om re clame te maken voor zijn 220 bladzijden tellende pennenvrucht. Verder heeft acteur Rijk de Gooyer een aantal ra diospotjes ingesproken, die op korte termijn de ether in gaan. 'Als een Mens iets wil' is een boek voor 'jong en ondernemend Neder land' zoals de omslag vermeldt. „Zo'n zestig procent gaat over zaken doen en over hoe je car rière moet maken", zegt Mens. „Verder kom ik met onthullingen over pers en politiek en laat ik mijn licht schijnen over kunst en cultuur. Twaalf hoofdstukken telt Mens' boek. „En daar zitten pikante bij", zegt de auteur. Zo blikt hij in het hoofdstuk over 'De regentenlucht van de WD' nog eens terug op zijn in de kiem gesmoor de carrière als politicus. Mens zag zichzelf, nog niet eens zo gek lang ge leden. als de ideale mi nister. Nee sterker als de ideale premier. Zijn toenmalige partij, de WD, bedankte echter vriendelijk voor zijn diensten en zette hein niet eens op de kandida tenlijst. Harry Mens geeft 'Als een Mens iets wil' in ei gen beheer uit. De eerste druk telt niet minder dan 100.000 exemplaren, waarvan Mens zegt er al 55.000 kwijt te zijn. Wie zijn bock wil hebben, dient 29,95 neer te tel len. Maar geld verdie nen, doet Mens er niet mee, zegt hij. „Ik heb het boek ook niet voor de winst geschreven. Ge woon, voor de lol. En om eens het échte verhaal naar buiten te brengen. In de media is een beeld gecreëerd van Harry Mens, dat niet spoort met de werkelijkheid. Komt door die eigen saus die journalisten over hun verhalen me nen te moeten gieten. Ik kom daarom veel men sen tegen, die zeggen: Hij valt me mee, ik dacht dat-ie heel anders was. Ja, dan blijkt opeens dat ik ook maar gewoon een mens ben. Maar wel een mens met een hart." Potte» NIEUWE ABONNEES ONTVANGEN DE KRANT DE EERSTE 2 WEKEN GRATIS. la, dat Is goed nieuws. Dus neem ik nu een abonnement. controle he/nrgmgi Na de eerste twee weken betaal Ik mi|n abonnement: J Per maand automatisch If. 31.30) Per kwartaal acceptgiro (f. 91.20) automatisch (f. 90.20) N B. Di'TT- aanbieding geldt alleen als u in de afgelopen 3 maanden geen (proef(abonnement heeft gehad Deze bon In een envelop, zonder postzegel, sturen naar leidsch Dagblad, Abonnee service, Antwoordnummer 10050,2300 VB leiden OF BEL 071-5128030 8 712141 400114" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 1