I De PINpas met Chipknip Alles kan tegenwoordig. n Jr au zonnebrilletje chippen Pinnen en chippen met één pas. Neem uw huidige bankpas met PINcode. Daar mee kunt u snel, safe en simpel betalen. En ook geld opnemen. Enkele jaren geleden keken we daar nog van op. Nu kunnen we niet meer zonder. Maar uw PINpas kan straks nog meer. Hij kan ook chippen. Wat is chippen? Kleinere bedragen betalen we meestal met con tant geld. Dat is niet altijd handig. Hoe vaak wordt u niet gevraagd: 'Hebt u 't niet kleiner?'. Of'Hebt u er misschien 'n dubbeltje bij?'. Daarom gaan de banken uw PINpas voorzien van een slimme chip, de Chipknip. Op die chip kunt u geld 'opladen'. Daarmee is het eigenlijk een soort portemonnee. Met die nieuwe PINpas met Chipknip hebt u voortaan altijd gepast geld op zak. Groot geld èn klein geld. Voor elke situatie. Wanneer voor u beschikbaar? De PINpas met Chipknip zal in de komende maanden in heel Nederland geleidelijk beschik baar komen. U krijgt automatisch bericht van uw bank als uw PINpas met Chipknip gereed is Eind dit jaar bezitten maar liefst zo'n 3 miljoen Nederlanders hun eigen PINpas met Chipknip. En eind 1997 zijn dat er zo'n 12 miljoen! Simpel opladen. Het opladen van de Chipknip gaat heel eenvou dig. Bij alle geldautomaten van banken komen nieuwe oplaadpunten, waar u de Chipknip kunt vullen met een bedrag tussen de 25 en de 1000 gulden. Die bedragen kunnen overigens per bank verschillen. U toetst uw PINcode en het gewenste bedrag in. Dat bedrag wordt dan van uw rekening overgeboekt naar de chip op uw PINpas. Op het oplaadpunt kunt u zien hoeveel geld er op uw Chipknip staat. Even chippen, zo gepiept. Betalen met de Chipknip gaat nog simpeler. U steekt uw PINpas met Chipknip in de betaalautomaat bij bijvoorbeeld uw bakker of groenteboer. Het aankoopbedrag wordt voor u ingetikt. U drukt op de ja-toets. Een PINcode hebt u dan niet nodig. Er klinkt een pieptoon: klaar! Binnen 2 seconden hebt u betaald. En precies gepast. Ook op de Y. betaalautomaat kunt u zien hoeveel geld er op uw Chipknip staat. De mogelijkheden. Nu en straks. Met uw Chipknip kunt u straks vooral kleine aankopen betalen. Van de krant tot een ons ham. Niet alleen bij de winkel op de hoek, maar ook bij grote supermarkten en warenhuizen. Dat betekent vele tienduizenden betaalauto maten in Nederland. Met de Chipknip kunt u straks ook terecht in parkeer- en snoepautomaten. In telefooncellen, in het open baar vervoer en in taxi's. U kunt er zelfs zegels mee sparen. Het wordt bovendien snel mogelijk om thuis via de telefoon op te laden. Kortom, er kan heel veel. En het kost u niets extra. Het is betaalgemak dat de banken u graag aanbieden. De PINpas met Chipknip is een initiatief van Rabobank. ABN AMRO. VSB Bank, SNS Bank. Generale Bank. Frieslandbank. de Spaarbanken. F. van Lanschot Bankiers. Staal Bankiers. Mees Pierson, Bank Nederlandse Gemeenten. GWK Bank en CDK

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 22