Leidsch Dagblad AH Wasbon 12 linister wil tejaarden in .iekenfonds Het heilige gelijk van vader Krajicek inaldo wil niet Riis haalt Berzin leer terug naar PSV uit zijn gele droom PSitiBiS t Goede tijden, slechte tijden voor strandtenthouders ink mag pin-automaat iet te hoog plaatsen Riet Dekkers speelt vermoorde onschuld Fiets in water van Oude Singel gegooid Tientallen doden door hitte en kou oh GOED NIEUWS DAG 9 JULI 1996 Binnenland OPGERICHT 1 MAART 1860 'Chique clochard' Jan Brusse hield van Frankrijk Buitenland In Tsjetsjenië dreigt oorlog weer in volle hevigheid los te barsten Cultuur en Kunst Poëziedebuut Ferdi Weisz: bundel eerder eind- dan beginpunt Leiden LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG 1,95 Corporaties wijzen verkoop huizen niet af lhttp.//www tref.nl /9010/html/thuis.htm) 'Kinderen hebben niks te willen, die moeten luisteren SESTRIèRES GPD aldo wil niet meer voor PSV voetballen. In vraaggesprek met RTL-televisie liet de 19-ja- Braziliaanse topschutter dat gisteren vanuit ilië weten. aldo, die nog tot medio 1999 onder contract tin Eindhoven, heeft in de afgelopen maan- meer dan eens gezegd naar Barcelona te wil- /ertrekken. Vorige week maakte het bestuur PSV bekend dat Ronald weg mag als een club ïiljoen gulden voor hem over heeft, aldo is boos op PSV-trainer Dick Advocaat, lem tijdens de bekerfinale tegen Sparta lang varmlopen, voor hij een kwartier voor tijd Ni- locht vervangen. Advocaat reageerde gisteren elijk nuchter. „Als hij niet meer wil, moet hij terugkomen. Dat heeft zowel voor PSV als r hemzelf geen zin." De gele droom van Evgeni Berzin heeft maar kort geduurd. De Rus werd gisteren in een mini- Alpen-etappe over 46 kilometer op 1 minuut en 23 seconden gereden door Bjarne Riis, zijn voormalige ploegmaat. In het algemeen klasse ment leidt Riis nu, met 40 seconden voorsprong op Berzin. Riis viel aan tijdens de, door de ijzige omstandigheden op de bergen Iseran en Gali- bier, drastisch ingekorte etappe naar Sestrières (Italië). De Deen is voorzichtig over zijn kansen op de Tour-zege. Met een variatie op Joop Zoe temelk: „Er komen nog veel gevaarlijke etappes naar Parijs". De ploeggenoten Olano en Romin- ger staan beiden nog dichtbij in het klassement. Miguel Indurain toonde gisteren herstel, Alex Zülle en Laurent Jalabert verspeelden opnieuw flink wat tijd. Om alles uit te leggen schrijft hij een boek over zijn leven in een oplage van één exemplaar, exclusief bestemd voor zoon Richard. King Richard I, sinds zijn overwinning op Wimble don. Vader Petr Krajicek (54) stond aan de wieg van het suc ces van 'zijn wonderkind', maar was zondag niet welkom op het Centre Court in London. „Hij wil me niet meer zien. Ie dereen deelt in het succes, ik niet. Als ik geen schild had op gebouwd, lag ik iedere avond inbed te janken." Huilend loopt Petr Krajicek naar de keuken. Het zorgvuldig gebouwde pantser blijkt po reus. „Soms overkomt me dat. Maar ik wil het niet. M'n zoon is ook zó ongevoelig. Maar ik vind het toch fantastisch dat Richard Wimbledon heeft ge wonnen." Petr Krajicek snuit in een theedoek zijn emotie weg. Een gezette en getekende man in tennisbroek, T-shirt. Half on deruit op de bank, dan weer opverend. De luide stem be veelt dochter Mischa naar bo ven. De Tsjechische likeur Becherovka doet wonderen. „Ik drink nooit, maar deze over winning moeten we vieren, proost!" Petr Krajicek, verguisd, ver vloekt en besmeurd. Roddels en achterklap achtervolgen hem meer dan tien jaar. Hij zou Richard als kind hebben geslagen zodra zijn zoon slecht presteerde op het gravel. Heb ben gevloekt en hem zonder eten naar bed hebben gestuurd als-ie geen zin had om de bal goed over het net te krijgen. „Volslagen onzin. Ik weet nu dat ik lang niet zo streng was als veel andere ouders, maar discipline moet er zijn. Kinde ren hebben niks te willen, die moeten luisteren. 'Geen zin' bestaat niet voor pa Krajicek. „Ik heb ook wel eens geen zin. Een kind moet zijn best doen, of het nou op de piano is of met een racket. Dat moest Richard ook. Als hij als kleine jongen verzwakte op de tennisbaan, schreeuwde ik naar hem. Hij mocht er geen potje van maken. Een kind hoeft ook geen inspraak te heb ben, dat is waanzin." Pagina 19: Krajcek sr.: 'Mijn zoon is ongevoelig' koste van werknemers en studenten lister Borst (volksgezondheid) wal dat 200.D00 bejaar- I met een klein aanvullend pensioen *weer in het zie- tonds komen. Om dat te betalen, moeten grote groe- Iwerknemers en studenten uit het fonds verdwijnen, lullen dan zijn aangewezen op een vaak duurdere liculiere verzekering. Borst bespreekt de notitie waar- leze voorstellen zijn opgenomen vandaag met de 1st betrokken ministers. 220.000 werknemers door hun loonsverhoging uit het zieken fonds groeien en zich particu lier moeten verzekeren. Ook wordt eraan gedacht stu denten die via hun ouders in het ziekenfonds zitten, dat recht te ontnemen. Circa 200.000 stu derenden' zijn dan op de vrije markt aangewezen. Borst doet geen voorstel om kleine zelf standigen toegang te geven tot het ziekenfonds. De Kamer had *dat wel aan haar gevraagd. Ook de plannen voor het weren van rijke tweeverdieners en vermo gende burgers uit het zieken fonds, staan niet in de notitie. Nauw betrokkenen melden dat Borst daar in de zomer wel op terugkomt. Op dit moment wil zij alleen het meest dringende probleem (ouderen met ëen laag inkomen die aanhikken te gen hoge particuliere verzeke ringspremies) oplossen. lat het plan ingrijpende ge il heeft voor de koopkracht (betrokken burgers, is het larschijnlijk dat de minis- Jad het voorstel ongewijzigd leemt. Ook in de Tweede Ier zal het voorstel op het [ge verzet stuiten. Borst wil plannen nog deze zomer ide Kamer voorleggen. Irst geeft met haar plan ge- i de wens van D66 (haar partij) en coalitiepartner Die bepleitten al eerder i met een inkomen tot 1)0 gulden toegang te geven jhet ziekenfonds, waar de 5 voor deze groep nu nog [1.450 gulden ligt. h de uitbreiding van het fnfonds te betalen, over- t Borst de loongrens voor Ziekenfonds voor werken- Ite bevriezen op 59.700 gul- 1 Dat zou betekenen dat De badgasten laten de stranden links liggen. De hokjes staan er verlaten bij. Langs de vloedlijn rollende schuimkragen, n een gladde zee. KATWIJ K/NOORDWU K commissie Bankbedrijf. De klacht van een 1,61 meter lange vrouw bracht de commissie tot deze uitspraak. Haar pinpas werd vorig jaar in een waren huis gestolen, terwijl zij kort daarvoor aan een hoge balie geld had opgenomen. Kort na de diefstal werd met de pas dui zend gulden opgenomen. Deen en winkeliers mogen putomaten niet te hoog te jtsen. Voor kleine klanten pt het dan namelijk vrijwel elijk om het intoetsen pin-code met hun fi lm af te schermen. Dit blijkt pen onlangs gepubliceerde praak van de Geschillen- IRENE NIEUWENHUIJSE Casper van Bohemen alias Frits van Houten, de 'vermoorde' acteur uit Goe de Tijden, Slechte Tijden, bestelt als een van de weinige badgasten een kopje kof fie. Dochter Van Beelen vat de moed bij een om z'n handtekening te vragen. Moeder Marian hangt een gordijntje op. Afgelopen nacht hebben vandalen voor de tweede keer deze maand ingebroken en de glaszetter heeft net zijn werk ver richt. Het slechte weer laat haar ook niet jubelen. Met een knipoog naar Van Houten: „Als ondernemer moet je niet zeuren, er zijn goede tijden en slechte tijden." Strandpaviljoenhouders langs de kust hebben betere tijden gekend. De zomer van 1994 bijvoorbeeld en ook vorig jaar stroomden de tenten en daarna de kas sa's vol. Dit jaar is het tot nu toe malaise. Marian van Beelen van paviljoen Kees van Beelen aan de Katwijkse boulevard, spuit vooral haar gal op de weervoor- spellers. „Gisteren was het hier aan het strand een prachtige dag. Maar omdat het in het binnenland slecht weer was en de weermannen geen apart strand- weerbericht geven, blijven de mensen thuis. De mensen worden zo op het ver keerde been gezet. En dan is het hier dus erg rustig." In Noordwijk drinkt John van Exter met z'n personeel nog maar eens een Leiderdorper betreurt rammen gevel niet >e Generale Bank onderscheidt zich doordat wij graag de tijd 'oor u nemen. Meer tijd dan de meeste banken voor hun akelijke clientèle vrijmaken. Dat doen we in 91 kantoren, erspreid door het hele land. Stap dus eens binnen bij de bank 'ie het, samen met ondernemers, anders aanpakt. Generale Bank. De Andere Bank. Leiden, Doezastraat 1tel. 071-5131641 Lisse, Hyacinthenstraat 2, tel. 0252-419026. LEIDERDORP JUDY NIHOF Sebastiano Pistone lijkt wel de held van Leiderdorp. De afgelo pen dagen heeft hij cadeautjes, bloemen, briefjes en talloze te lefoontjes ontvangen, vertelt de Italiaan. Ook op de redactie van het Leidsch Dagblad kwamen steunbetuigingen binnen. Vrijdagavond 'parkeerde' Pistone zijn bestelbus tegen de gevel van zijn buren, het echt paar Riet en Jim Dekkers. De ruit ging aan diggelen en het kozijn raakte ontzet. Sebastiano en zijn vrouw Paola zijn blij met alle steunbe tuigingen, maar vinden wel dat ze enige uitleg zijn verschul digd. Vooral gezien de wijze waarop Riet Dekkers de laatste dagen in de media verhaal heeft gehaald. „Zij speelt nu de ver moorde onschuld. Dat beeld willen we graag rechtzetten. Niet dat we willen goedpraten wat er is gebeurd. Ook willen we geen oorlog met Dekkers ontke tenen. Maar Dekkers heeft een grotere verantwoordelijkheid in deze escalatie dan zij wil doen geloven", zegt Sebastiano. De schade die Dekkers aan zijn bedrijf heeft toegebracht onder meer door een laster campagne, beweert Pistone is volgens hem vele malen gro ter dan de beschadigingen aan de pui. Hij weigert dan ook zijn excuses aan te bieden. „Daar voor heeft Dekkers ons te veel getreiterd. Uiteraard wil ik wel de schade aan haar gevel ver goeden. Mits deze op een eerlij ke manier wordt vastgesteld. Voor de zekerheid hebben we een topadvocaat in de arm ge nomen." De meeste buurtbewoners die worden aangesproken brengen begrip op voor 'die arme Itali aanse meneer' die het allemaal te veel is geworden. Eindelijk heeft iemand het lef om wat te gen haar te doen, zegt één van hen. En een ander: „Ik weet niet hoe lang wij het zouden hebben volgehouden". J: Buurtbewoners: Dekkers heeft haar verdiende loon LEIDEN KEES VAN KUILENBURG Beteuterd stond gistermiddag een 19-jarige Voorschotenaar langs het water van de Oude Singel in Leiden. De man was op de kruising met de Lange Scheistraat aangereden door twee vrouwen op een bromfiets, waarbij zijn fiets nogal wat schade opliep. Hij leende een pen bij iemand in de buurt om de gegevens van de tegenpartij op te nemen. Toen hij weer te rugkwam, hadden de vrouwen de fiets in het water gegooid. Terwijl zij wegreden riepen zij dat hij maar een andere fiets moest stelen. HET WOORD IS AAN Feuerbach Het zijn juist de eenvoudig ste waarheden waar een mens altijd het laatst op komt. Temperatuur langzaam rear,: Omhoog r 127200 11720° 12722° 30% 20% 20% 30% 40% 30% Uitgebreid weeroverzicht op pagina 8 VANDAAG 20 PAGINA'S Binnenland. Buitenland Cultuur Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving12 Randstad14 RTV/programma's Sport Strips Uitgaan kopje thee. Van Exter is eigenaar van pa viljoen Zon en Zeebad en heeft voldoen de tijd voor een praatje. Na wat geklaag over het slechte weer en de Noordwijkse parkeerproblemen wil hij kwijt dat hij tot nu toe een bezetting van vijftig pro cent heeft gemaakt. „Als de zon morgen gaat schijnen, hoor je niemand meer over het slechte weer. Maar als dit weer nog drie weken voortduurt, is dat voor ons wel degelijk desastreus." Kortingsbon op toegangsprijs voor het Modelbouwmuse um aan het Noordeinde in Leiden. BOEKAREST-ROME-KAAPSTAD DPA-GPD-AFP Door extreme weersomstandig heden zijn de afgelopen dagen in Roemenië, Italië, Frankrijken Zuid-Afrika tientallen mensen om het leven gekomen. In Euro pa viel het grootste aantal slachtoffers in de Roemeense hoofdstad Boekarest. De hitte kostte aan vijf mannen het le ven. Het noodweer van zondag en gisteren in Frankrijk heeft zeker drie mensen het leven gekost. Op een meer bij Angers kwa men twee Franse vrouwen om nadat hun boot vermoedelijk in een draaikolk was omgeslagen. In de Alpen bij Brianq:on sleurde de stroom een kajak met twee Britten mee, waarvan er een om het leven kwam. In Noord-Italië kwamen ten minste twee mensen om, onder wie een Duitse toerist. De 35-ja- rige man werd gevonden nadat hij zondag was meegesleurd toen zijn kano omsloeg op de rivier de Cannobino. Het twee de slachtoffer in Italië is een 67- jarige Italiaanse die onder het puin van haar ingestorte huis werd begraven. Door extreme sneeuwval en kou zijn in Zuid-Afrika zeker twintig mensen zijn omgeko men. Voor het leven van ruim vijftig wandelaars en klimmers in de Drakensbergen wordt ge vreesd. Als u nu bij ons een pak AH Ultra of AH Color koopt en u levert deze bon in bij de kassa, krijgt u maar liefst drie gulden korting. 01 Ultra of Color, pak 1.7 kilo 12.99 bij inlevering van bon 9.99. Navulpak 11.99 bij inlevering van bon 8.99 I I J 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. NIEUWE ABONNEES ONTVANGEN DE KRANT DE EERSTE 2 WEKEN GRATIS. Ja, dat is goed nieuws. Dus neem ik nu een abonnement. Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: atisch(f. 31,30) - (I.v.m. controle bezorging) Per maand a Per kwartaal O acceptgiro (f. 91,20) O automatisch (f. 90,20) 11 de afgelopen 3 maanden geen ïvelop, zonder postzegel, OF BEL 071-51 28 030 "712141 "4001 1 4" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 1