Leidsch Dagblad ij postkantoren egio 92 banen weg 19 21 Peres: Palestijnse staat I Levi s jeans altijd fl 119,95 (EVERYDRYI) Koningin mag troep AZL niet zien Rector magnificus Leertouwer wilde per se geen ridder worden DNB looft beleid van werk boven inkomen GOED NIEUWS telJDAG 26 APRIL 1996 OPGERICHT 1 MAART 1860 t Feiten en meningen WAO-plannen slecht voor mensen met een vlekje. Binnenland Het Junglecommando 3 kocht wapens met Nederlands geld \TT stuurtzwarte lijstrond 'an de 225 werknemers van postkantoren in de Leidse egio raken er 92 voor 2001 hun baan kwijt. Per koerier lpbi intvingen zij deze week een brief dat zij tussen het veld noeten ruimen. Op het postkantoor aan de Voorscho- 008 ense Voorstraat kregen vijf van de acht medewerkers d nededeling dat zij 'potentieel overcompleet' zijn. flden/regio herman joustra jaj» i eric de jager 390'. lbwl|n totaal verliezen in heel Ne erland ongeveer 925 werkne- ners van postkantoren de ko tende jaren hun baan. Het recieze moment waarop dat ebeurt. is afhankelijk van het impo waarin PTT Postkanto- :n de vestigingen weet te ver open aan franchise- en agent- chaphouders. Het gaat daarbij m 399 kleinere kantoren die weinig rendement opleveren. Het personeel in Voorschoten is verbolgen over de 'zwarte lijst' en over de manier waarop deze is samengesteld. „Je krijgt elk jaar een beoordeling, maar daar wordt niet naar gekeken. De indeling is alleen op leeftijd. Straks sturen ze alle goede mensen weg", aldus één van de baliemedewerkers wiens naam ook op de lijst prijkt. PTT Postkantoren is in elk ge val met de bonden een sociaal 'artij Arbeid schrapt passage tegen eigen staat uit programma EL AVIV-JERUZALEM GPD-AP-Rtr )e Israëlische partij Arbeid van remier Peres legt zich neer bij e vorming van een Palestijnse taat naast Israël. De partijraad anvaardde gisteravond met m ote meerderheid een voorstel tb een passage tegen een Pa- stijnse staat uit het partijpro- ramma te schrappen. Peres erklaarde gisteravond dat het (j esluit van zijn partij hem meer i rmslag geeft bij de vredeson- lerhandelingen. Ook een zinsnede die de Go- an-hoogvlak.te omschrijft als ran essentieel belang voor Is- aëls veiligheid' is verdwenen. :r staat nu dat de Golan 'poli- iek belangrijk' is. De door Israël lezette hoogvlakte wordt opge- fist door Syrië. De stap van Peres' partij vblgt op het, Palestijnse besluit om passages over de beoogde ver nietiging van de staat Israël uit het PLO-handvest te schrappen. De radicale beweging Harnas heeft zich daar overigens tegen gekeerd en haar aanhang opge roepen tot verhoogd 'verzet te gen de zionistische bezetting' van Gaza en Westelijke Jor- daanoever. De Palestijnse Nationale Raad heeft president Arafat gisteren opnieuw gekozen als voorzitter van het Uitvoerend Comité van de PLO, een post die Arafat al sinds 1969 bekleedt. Zijn her verkiezing werd met luid ap plaus begroet door de 572 aan wezige parlementsleden. Over de pendelmissie van de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Christopher bestaat inmiddels onduidelijk- SPORTSCHOEN. In wit/zwart/blauw. S Mt. 36/1,6 J&-9T STREET- 1ERN5 LL/Eflff I tg, I1Ü 2 dagen lang alleWüïHf jeans •f1 T wm alle modellen Ji 1 A Vr y en wassingen vrijdag 26 en zaterdag 27 april Vanaf maandag 59 april bij MEN AT WORK NOT TO DRY. NOT TOMORROUJ Dankersteeg 16 LEIDEN Kunst Medio mei eerste Kunstweek in Lisse Sport LOSSE NUMMERS 1,75 ZATERDAG 1,95 Iets te verkopen Leidse rugbyclub DIOK voor achtste keer op rij landskampioen plan overeengekomen. Dat houdt in dat de personeelsleden die op de lijst staan, worden be geleid bij herplaatsing. Op 1 ja nuari 1997 werkt Postkantoren de lijst bij. Personeel dat al via natuurlijk verloop en overplaat sing is verdwenen, wordt van de lijst geschrapt. Degenen die dan nog moeten vertrekken komen in een pool terecht. Zij zullen nog twee jaar lang overal inzet baar zijn en moeten ondertus sen uitkijken naar ander werk. Waarschijnlijk zal een groot deel van de medewerkers weer aan de slag kunnen in de fran chise of het agentschap, zo laat woordvoerder Moerkerken van het hoofdkantoor in Den Haag weten. Hij wil de genoemde ge tallen voor de Leidse regio ove rigens niet bevestigen. heid. Enerzijds werd vernomen dat hij nog niets is opgeschoten met zijn pogingen de vrede in Libanon te herstellen. Maar het Amerikaanse persbureau AP haalde niet nader genoemde Amerikaanse functionarissen aan die zeggen dat Syrië en Li banon instemmen met een vre desregeling. Die moet een einde maken aan de strijd tussen Is raël en de vanuit Zuid-Libanon opererende Hezbollah-strijders. De Verenigde Naties hebben gisteravond de Israëlische aan vallen op de burgerbevolking van Libanon veroordeeld en Is raël opgeroepen zijn strijd krachten van Libanees grondge bied terug te trekken. Vóór de resolutie stemden 62 landen, de VS en Israël zelf stemden tegen, 65 landen onthielden zich van stemming. NS willen zes treinen per uur Leiden-Haarlem leiden ad van kaam NS willen over een paar jaar el ke tien minuten, ook buiten de spits, een trein laten rijden tus sen Leiden en Haarlem. Het plan maakt deel uit van het Stemet, dat Amsterdam en zijn buurgemeenten omvat. In 2002 moet het net compleet zijn. Voor de plannen zijn nauwe lijks extra investeringen nodig in de infrastructuur. Er wordt gebruik gemaakt van bestaande lijnen en bestaande uitbrei dingsplannen. Wel willen NS elf nieuwe stations bouwen langs de bestaande routes. Leiden behoorde in 1995 on danks de nieuwbouw tot de weinige stations waar de trei nen beter op tijd reden dan een jaar eerder, zo heeft de Consu mentenbond vastgesteld. Lan delijk gezien reed 30 procént van de treinen niet op tijd, bijna een op de drie treinen. Dat be tekende, in vergelijking met het jaar daarvoor, wederom een stijging van 2 procent. In Leiden daalde het percentage daaren tegen tot 28 procent. Alkmaar en Roosendaal voe ren de ranglijst aan: daar had bijna de helft van de treinen vertraging. Met 28 procent be landt Leiden in het onderzoek met een 18e plaats in de mid denmoot. Gezien de perikelen rond de grootscheepse verbouwing van het Leidse station mag dat ove rigens opmerkelijk heten. Werk zaamheden aan het spoor, baanvak of station worden vaak als redenen opgevoerd voor ver tragingen. Opvallend genoeg is dat blijkbaar niet van toepas sing op de Leidse situatie. Op welk station, volgens een aan vullend rapport van de reizi gersorganisatie Rover, ook de informatie naar de mensen toe vorig jaar alleen maar is verbe terd. HET WOORD IS AAN Gonia de Palajos Er zijn misschien meer men sen die hun kansen gemist hebben, dan er zijn aan wie de kansen hebben ontbro ken. perioden r met zón Sn'/max' 8715° "711° 2710° Ö8 40% 30% 40% 20% 30% 30% Uitgebreid weeroverzicht op pagina 1Q VANDAAG 26 PAGINA'S Binnenland. Buitenland Cultuur Economie Feiten en meningen Kerk en Samenleving Randstad Regio 18 13,14,15,17 .21,23 leiden Tot voor kort gebeurde het alleen als de paus op bezoek kwam in Zuid-Amerika. Hoge schuttingen moesten voorkomen dat zijn blik op de krottenwijken viel. Maar ook koningin Beatrix zal niets zien van de puinhopen die resteren van het oude Academisch Ziekenhuis in Leiden. Volgen de week vrijdag opent zij de nieuwbouw, maar de oude gebouwen zijn niet op tijd gesloopt. Met man en macht wordt er gewerkt om schermen op te trekken zodat de nieuwbouw niet wordt ontsierd door puinresten. De afscheiding van groen gaas wordt direct na het bezoek van Hare Majesteit verwijderd, zodat de bouwvakkers weer gewoon met hun eigenlijke werkzaamheden kunnen doorgaan: slopen. foto hielco kuipers RTV/programma's Smaak Sport Strips10 Uitgaan16 Weg en wiel25 Bon voor gratis ijsje voor kinderen die deelnemen aan zwempartij na theatervoor stelling De Drakenprinses in De Schelft in Noordwijker- hout. Kabinet besluit nog niet over HSL den haag gpd-anp Het kabinet neemt op zijn vroegst pas volgende week een besluit over de HSL. De be windslieden hebben gisteren om opheldering gevraagd over de extra kosten die tunnels door het Groene Hart met zich mee brengen. Pagina 18: Bos-variant blik semafleider voor Groene Hart- tracé leiden caroline van overbeeke en henny van egmond Volgens de Staatscourant is hij vanaf heden Ridder van de vier de graad in de Orde van Oranje Nassau. Maar niemand hoeft rector magnificus van de Leidse universiteit Lammert Leertou wer vandaag te feliciteren. Hij krijgt namelijk helemaal geen koninklijke onderscheiding, want hij wil er geen. „u kunt dat een vervelende en pijnlijke fout noemen, ik heb er geen commentaar op". Waar het fout is gegaan, valt niet echt meer te achterhalen. Beschaamd reageren de betrok kenen op deze blunder, maar zij wijzen ook direct een ander aan als schuldige. „De publicatie in de Staatscourant was prema tuur", aldus Saskia Holland na mens de gemeente Leiden. „Krijgen wij de schuld", is de vraag van de voor de publicatie verantwoordelijke ambtenaar op het ministerie van onderwijs. „De gemeente Leiden heeft een aanvraag ingediend en de on derscheiding is toegekend. Op het laatste moment, te laat, werd de aanvraag ingetrokken. Advertentie WIJZIGING AANLEVERTIJDEN I.V.M. KONINGINNEDAG Dinsdag 30 april zal deze krant in de ochtend verschijnen. De sluitingstijden voor het aanleveren van kader- en rubrieksadvertenties zijn gewijzigd: Voor de uitgave van dinsdag 30 april: maandag 29 april 12.00 uur. Uitsluitend familieberichten telefonisch: maandag 29 april 16.45 uur schriftelijk/per fax: maandag 29 april 17.30 uur Kader- en rubrieksadvertenties voor de uitgave van woensdag 1 mei: maandag 29 april 15.00 uur. Uitsluitend familieberichten woensdag 1 mei vóór 09.00 uur Advertentie-exploitatie Damiate De Staatscourant werd halver wege deze week gedrukt en me neer Leertouwer kon er niet meer worden uitgehaald." Bij de Staatscourant zijn ze. zich van geen kwaad bewust. „Wij krijgen die lijsten en zetten die in de courant. Het gebeurt wel vaker dat er een foutje in staat. Maar daar kunnen wij niets aandoen." Vast staat dat het college van bestuur Leertouwer bij de ge meente heeft aangemeld voor een onderscheiding. De aan vraag werd door Leiden goedge keurd en doorgezonden naar het ministerie waar men ook in stemde met hel lintje. Volgens goed ingelichte bronnen bij de gemeente Leiden zou Leertou wer geen prijs stellen op een dergelijke onderscheiding. „Hij wilde hem gewoon niet." Leer touwer ontkent dat. „Nee hoor. er is ergens een fout gemaakt. En ik weet niet waar." De rector magnificus, die volgend jaar met emeritaat gaat, wil verder geen woorden vuil maken aan de kwestie. Leertouwer heeft zich de laatste tijd verschrikkelijk boos gemaakt op het onderwijsbeleid van minister Ritzen, de man die hem het lintje zou hebben toe gekend. Volgens hem holt door de bezuinigingen de kwaliteit van het onderzoek en onderwijs aan de universiteiten achteruit. Collega-wetenschappers ver moeden dat het onderwijsbe leid van Ritzen de reden is waarom Leertouwer geen on derscheiding wenst te ontvan gen. Pagina 6: de lintjesregen amsterdam gpd De keuze voor werk boven inko men heeft zijn vruchten afge worpen. Dat concludeert presi dent Duisenberg van De Neder- landsche Bank (DNB) in zijn vandaag verschenen jaarverslag 1995. De concurrentiepositie van Nederland verbeterde de afgelopen tien jaar sterk, terwijl de koopkracht op peil bleef en de werkgelegenheid zich krach tig herstelde. Duisenberg klinkt voor zijn doen optimistisch. „De vraag is hoe Nederland zich in dit kli maat van vertragende economi sche groei heeft weten staande te houden. Niet slecht", zo schrijft hij. De belangrijkste oorzaak-hiervoor is volgens hem de gematigde loonstijging, vorig jaar 1,3 procent. Duisenberg adviseert het ka binet op het gebied van de staatsschuld naar de Europese Unie te luisteren, die erop aan dringt meevallers te gebruiken voor het terugbrengen daarvan. Niet alleen omdat Nederland volgens hem moet behoren tot de Europese kopgroep die in 1999 met een monetaire unie verder wil, maar ook omdat een lagere staatsschuld goed is voor groei en werkgelegenheid. NIEUWE ABONNEES ONTVANGEN DE KRANT DE EERSTE 2 WEKEN GRATIS. Ja, dat is goed nieuws. Dus n n abonnement. Adres: Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: Per maand automatisch (f. 31.30) Q Per kwartaal - (I.v.m. controle bezorging) Deze bon in een envelop, zonder postzegel. Leidsch Dagblad. Abonnee-service, Antwoordnummer 10050.2300 VB Leiden OF BEL 071-51 28 030 '712141 "4001 14" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 1