;Voor Cruiiff rest alleen landstitel BOLLEN Sport Van der Wiel wint 'zonder te schaken' Bergkamp en Jonk schrikken Winter niet af Kluivert voor EK weer fit ZPB schrikt van aanhouding ontuchtige coach /OENSDAG 17 APRIL 1996 ]ordeaux en Bayern München in finales UEFA-Cup %3 lordeaux en Bayern München maken op 1 en 15 mei uit Viekje zich dit seizoen de houder van de UEFA-beker mag 13,1 loemen. De Fransen versloegen thuis Slavia Praag met 0 dank zij een doelpunt van Tholot in het begin van de veede helft. In Praag zegevierde Bordeaux ook met 1-0. JUt trcelona/bordeaux anp ïeri |e Duitsers plaatsten zich in ig 1 [ou Camp ten koste van Bar- isli elona: 1-2. Door treffers van >ed abbel in de eerste en Witeczek ide tweede helft. De tegentref- p(j irvan De la Pena vlak voor het voo otsignaal kwam te laat. Het jerste duel was in 2-2 geëin- Het weerzien tussen Ri- rerfeiard Witschge en Johan Cruyff ai lijft dus uit. •pi Voor Johan Cruyff breken •llii loeilijke tijden aan in Barcelo- voi a. Na het verlies vorige week di igen Atletico Madrid in de paanse bekerfinale, komt de itschakeling eens zo hard aan. aterdag wacht opnieuw een rk( loeilijk karwei voor Barcelona. is opnieuw Atletico Madrid eefcgenstander. Inzet is de lands- tap tel. In principe de laatste kans. arcelona moet winnen. Bayern igb [ünchen kwalificeerde zich leii aor het eerst in de eindstrijd jm de UEFA-bokaal. ,De teleurstelling is groot, dat normaal", zei Cruyff. „We VZ( adden veel kansen, maar we tlajebben verzuimd ze te benut- in. Dat gebeurt nu eenmaal, aa en overwinning op Atletico oi ut het seizoen nog redden." yei n wellicht zijn hachie. ed Zowel Barcelona als Bayern vb lunchen trok vanaf het eerste stij uitsignaal van de Bulgaarse 'id cheidsrechter Ouzounov ten tm anval, al waren de acties van eti e Duitsers iets behoudender, •rrer dwong Kahn in het Duit se doel al na drie minuten tot een redding, een schot van Scholl smoorde aan de andere kant in een woud van Spaanse benen. „Barca", aangemoedigd door 115.000 toeschouwers in Nou Camp, had het grootste veldoverwicht. Na ruim een kwartier verprutste Kodro de grootste kans tot dan toe in het duel. Van dichtbij schoot hij, na aangeven van Jordi Cruyff, de bal naast het doel. Tien minu ten later toonde Kahn dat hij een goede doelman is door een vrije trap van Popescu uit doel te slaan. Het openingsdoelpunt hing in de lucht, verondersteld werd van Spaanse makelij. Dat bleek een misvatting. Vijf minuten voor de pauze speelde Scholl eerst Nadal uit. Doelman Bus- quets reageerde niet al te over tuigend op het schot, hij twijfel de tussen klemvast en stompen, hij koos de verkeerde midden weg. De halve afweer kwam voor de voeten van pechvogel Babbel. De verdediger aarzelde geen moment: 0-1. Hij nam wraak voor zijn fout in de eerste wedstrijd toen Hagi voor de ge lijkmaker zorgde na een fout van Babbel. Barcelona was de favoriet in een uitverkocht Nou Camp, de Catalanen moesten na de rust massaal het offensief zoeken. In die strijdwijze school het ge vaar. Bayern kreeg daardoor mogelijkheden op uitbraken. Twee counters leverden de Atmodikoro in beroep tegen celstraf ,n arnhem De militaire kamer van de rechtbank in Arnhem heeft e|, profvoetballer Maarten Atmodikoro overeenkomstig de eis ver- l(ji oordeeld tot zeven maanden celstraf. De voetballer van NAC heeft twee weken de tijd in beroep te gaan tegen de uitspraak van de kamer. Atmodikoro kondigde gisteren aan dat hij dat ook vast van plan is. „Ik doe opnieuw een beroep op de wet gewe tensbezwaren. Ik heb er nog steeds hoop op dat het niet komt tot een gevangenisstraf. Ik reken op een vervangende straf die ik lean combineren met voetbal." De rechtervleugelverdediger weigerde zich te onderwerpen aan de militaire dienstplicht. Hij deed tevergeefs een beroep op de Wet Gewetensbezwaren. De 25-jarige Atmodikoro strijdt al vijf jaar tegen zijn oproep voor militaire dienst. breda Earnest Stewart speelt de komende drie jaar bij NAC. Gisteren kwamen beide partijen tot een mondeling akkoord. De 2i linkerspits van Willem II koos voor NAC terwijl hij ook aanbie dingen had van onder andere het Belgische Lierse en FC Gro ningen. NAC-voorzitter John Peek toonde zich verheugd met de komst van Stewart. „Al word ik wel wat voorzichtiger. We heb ben al eens eerder gedacht dat we een grote vis binnen hadden gehaald." Peek doelt op Edward Linskens die zich bij NAC ziek meldde en al twee weken thuis zit. NAC heeft hem inmiddels per brief gesommeerd zijn werk te hervatten. Linskens heeft nog niet gereageerd. Fortes blijft bij Sparta Rotterdam Na de gebroeders De Nooijer is Sparta er ook in ge slaagd Carlos Fortes te behouden voor de club. De linksbuiten, die in de belangstelling stond van PSV, tekende dinsdag voor een jaar bij in Rotterdam. Helmond Sport en trainer Jan Pruijn zijn, in goed overleg zoals dat in officiële verklaringen meestal heet, met onmiddellijke in gang uit elkaar. Pruijn, eerder in het betaald voetbal werkzaam voor NEC, was bezig aan zijn eerste seizoen bij de slecht draai ende club uit de eerste divisie. Zijn verbintenis liep tot medio 1997. Record aantal overwinningen Bulls Milwaukee De Chicago Bulls hebben in de Noord-Amerikaanse Stewart drie jaar bij NAC basketballeague (NBA) geschiedenis geschreven. De ploeg van Michael Jordan behaalde in Milwaukee de 70e overwinning van het seizoen, een record. Het oude record was 25 jaar in handen van de Los Angeles Lakers. Deze formatie won in het seizoen 1971-72 69 keer. Jordan leidde zijn ploeg naar de 86-80 over winning op de Milwaukee Bucks. Hij maakte 22 punten. Scottie Pippen en Luc Longley waren beiden goed voor 16 punten. „Het is een vreemd gevoel om het onbereikbare record eindelijk in handen te hebben", zei Jordan. „Het volgende doel is nu de ti tel." l\ pen haag gpd Bayern-speler Die ter Hamann wordt aan zijn shirtje ge trokken door Bar- celonees Herrera tij dens het met 2-1 door de Duitsers gewonnen duel. foto anp Duitsers via Klinsmann kansen op. De anders zo trefzekere spits faalde. Collega-aanvaller Witeczek echter niet. Zes minu ten voor tijd besliste hij het du el: 0-2. Twee minuten later werd hij vervangen door Papin. De tegentreffer van De la Pena was aardig voor de statistiek. Voor Bordeaux was het de eerste keer dat het de finale van een Europees voetbaltoernooi bereikte. Richard Witschge en zijn ploeggenoten inden voor het behalen van de dubbele fi nale een extra premie van bijna 100.000 gulden. De penning meester van de Franse midden moter kan het geld gemakkelijk uitgeven, want de onverwachte opmars van Bordeaux in het toernooi om de UEFA-beker is goed voor extra inkomsten van ruim 25 miljoen gulden. Bordeaux kwam dit seizoen via Heerenveen in de Intertoto- competitie in de UEFA-beker terecht. Dinsdag speelde de nummer vijftien van de Franse competitie al zijn achttiende wedstrijd in Europees verband. Bordeaux is de zesde Franse athene/rome gpd De afgang van Dennis Bergkamp en Wim Jonk twee jaar geleden bij Internazionale Milaan heeft Aron Winter er niet van weer houden de overstap van Lazio Roma naar de tweede club van Milaan te maken. Gis termorgen bereikte zijn advocate, mr. Ella Adriaanse, met de leiding van Inter over eenstemming over een driejarig contract. Over twee weken wordt Winter in Milaan verwacht voor de ondertekening van het contract en de presentatie aan de pers en de supporters. De 29-jarige middenvelder uit Lelystad verkaste in de zomer van 1992 van Ajax naar Lazio Roma. Dat jaar maakte hij deel uit van het Amsterdamse elftal dat, onder meer ten koste van Genua (halve fi nales) en Torino (finale), de UEFA Cup won. Diezelfde zomer vertrok een ploegge noot van Winter, Van 't Schip, naar Genua. Thuis in* Rome wachtte Winter gisteren geduldig op het resultaat van de onderhan- athene gpd Patrick Kluivert kan met Oranje mee naar het EK. De spits kan 'in theorie' zelfs op tijd weer fit zijn voor de finale van de Champions League, als Ajax die mocht halen. Kluivert is gis terochtend aan zijn meniscus geopereerd. Het herstel zal zo'n drie tot vier weken duren. De Europese eindstrijd is op 22 mei, het Europees kampioen schap begint voor Oranje op 10 juni tegen Zwitserland. Kluivert, die zondag tijdens de training bij een landing na een kopbal pijn in de knie kreeg, bleek een scheurtje in de bui tenmeniscus van de linkerknie te hebben. Een deel van die me niscus is gisteren door orthope disch chirurg Fred Bakker in het VU-ziekenhuis weggehaald. De aanvaller mag vandaag het zie kenhuis verlaten. delingen, die Adriaanse en zijn vroegere le raar uit Lelystad, Hans van Oosten, namens hem in Milaan voerden. Onmiddellijk na het akkoord informeerde de advocate haar cliënt en deze op zijn beurt zijn familie, kennissen en vrienden in Amsterdam en Athene, waar zij Ajax vanavond tot steun zullen zijn in de return van de halve finales in de Champions League tegen Panathinai- kos. Winter, die wegens een lichte knieblessu re heeft bedankt voor de vriendschappelijke interland van Oranje komende woensdag tegen Duitsland, verkeerde in de gelukkige omstandigheid dat hij de clubs voor het uit zoeken had. Er was grote belangstelling voor zijn persoon vanuit Italië (Juventus, Fiorentina, Parma, Inter), Spanje, Frankrijk en Duitsland. Ook kon hij zijn contract bij Lazio nog met twee jaar verlengen. Na vier seizoenen in de Italiaanse hoofdstad is hij naar zijn gevoel toe aan een nieuwe uitda ging- rotterdam/barendrecht. gpd De arrestatie van de voormalige coach en speler van waterpoloclub ZPB Profus afge lopen zondag in zijn woonplaats Veenen- daal is hard aangekomen bij de leden van de Barendrechtse vereniging. „Het is een totale verrassing waarop met verslagenheid is gereageerd," vertelt bestuurslid M. Slob be. De 40-jarige man, die op dit moment onder contract staat bij VZC in Veenendaal, stond er om bekend „alles voor de club over te hebben". De beschulding van ontuchtige handelingen met een jeugdlid van ZPB - die inmiddels aangifte deed bij de politie - komt daarom „des te harder aan". De verdachte wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. Er wordt hem ontucht met verschillende min derjarigen te laste gelegd. Om hoeveel za ken het precies gaat en het tijdstip van ge beuren, willen politie en justitie in het be lang van het onderzoek niet zeggen. Er is in ieder geval één klacht tegen de man inge diend. Slobbe, die zelf speler was onder de ver dachte coach zegt geschrokken te zijn van de aanhouding. „Ik heb zelf nooit iets ge merkt van ontuchtige handelingen door de coach. Ook van andere leden van de vereni ging heb ik daar nooits iets over opgevan gen," vertelt hij. „Zelfs geen geruchten. Het werd hier akelig stil toen het nieuws bekend werd." De vroegere coach van ZPB stapte vorig jaar mei op bij de Barendrechtse waterpo- lovereniging nadat hij na een Paaskamp op non-actief was gesteld. De precieze reden van zijn vertrek is nog altijd in nevelen ge huld. Ook Slobbe laat het in het midden. „Het bestuur kan zich geen situaties per mitteren waardoor de vereniging op ene- gerlei wijze in diskrediet kan worden ge bracht," citeert Slobbe een brief die de le- chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onderwater, 071 -5356463 club die een Europese finale be reikt. De Fransen spelen hun eerste wedstrijd om de UEFA- beker in München. „Ik had nooit gedacht dat we zo ver zouden komen", zei Richard Witschge. „Het is echter ver diend, we hebben een lange weg moeten afleggen, we heb ben elf keer gewonnen. Dat zegt voldoende." „Ik heb een mooie tijd gehad in Rome. Maar Yvonne en ik wilden eens iets anders. Mijn voorkeur ging uit naar een andere club in Italië. In de deze competitie weet ik ge woon wat mij te wachten staat. Ik kan bijna niet voor verrassingen komen te staan. Bergkamp en Jonk stelden bij Inter teleur. Zij konden de verwachtingen niet waarma ken. Ik ben niet bang dat ik zal mislukken. Ik ben een ander soort voetballer dan die twee. Bovendien zit Inter op het ogenblik in de lift. Het behoort nu weer tot de Italiaanse top en maakt een goede kans zich voor Eu ropees voetbal te plaatsen, ondanks de ne derlaag van afgelopen zondag tegen Samp- doria". Inter heeft met de nieuwe trainer, de Brit Roy Hodgson, grote plannen terug te keren aan de Italiaanse en Europese top. Winter is de tweede nieuwe aankoop, de Chileen Za- morano van Real Madrid, was de eerste. Musampa, Kanu en Silooy strijden om de bal tijdens de voorbereding van Ajax in Athene op het duel van vanavond. foto»anp den vorig jaar kregen naar aanleiding van het vertrek van de coach. „Aan de hand van de gebeurtenissen in het Paasweekeinde '95 heeft het bestuur besloten de trainer van de herenselectie op non-actief te stellen." Slobbe wil niet uitleggen wat er gebeurd is vorig jaar Pasen. Hij wil ontkennen nog toegeven dat de coach dingen heeft gedaan die het daglicht niet verdragen. „Ik ga daar niet op in," laat hij weten, „het heeft niets te maken met de zaak waarvan hij nu ver dacht wordt. Maar gezien zijn gedrag vond het bestuur het verstandig dat hij zich voor onbepaalde tijd terugtrok. Dat hij afstand nam van waterpolo. Wij adviseerden hem ook deskundige hulp te zoeken. Hij weiger de dat en stapte op. Dat was zijn eigen be slissing, hij is niet weggestuurd door het be stuur." De voorzitter van VZC heeft inmiddels laten weten dat de coach niet meer welkom is bij de club in Veenendaal. i SDU OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT ij Huig Hoek, voet- J balier van KRV, plofte er zaterdag morgen een brief van de KNVB op de deurmat. Zijn vriendin, in de wetenschap verkerend dat haar huisgenoot voor drie wedstrijden was geschorst, riep gekscherend: „Je bent niet drie, maar vijf wedstrijden geschorst. Hoek las de brief en viel ver bijsterd om van verbazing. Hij las: „U bent vrijgesproken van het ten laste gelegde." Wat heb ik nu aan mijn pet hangen? Hoek had al twee wedstrijden 'gezeten' en de wedstrijd van vandaag, die van afgelopen zaterdag tegen Al- phia, betekende nummer drie. Er was geen beroep tegen de straf aangetekend. De rode kaart, opgelopen in het duel met Xerxes, was dan wel zwaar, maar niemand bij KRV vond reden om in beroep te gaan tegen de schorsing van drie wedstrijden. Hoek krabde zich eens achter zijn oor en mompelde: „Ik heb mooi twee wedstrijden voor Jan met de korte achter naam op de tribune gezeten. Hoek belde trainer Krauwel, die de voetballer opdracht gaf onmiddellijk zijn tas in te pak ken en de brief mee te nemen naar het sportpark. Krauwel gaf Hoek opdracht zich te ver kleden, maar plaats in de basis was voor Hoek niet weggelegd. Hoek: „Ach, daar kon ik vrede mee hebben. Het was allemaal zo onverwacht. De trainer had de basiself al bekend gemaakt en dan kun je er op het laatste moment niet iemand er weer naast zetten." Een geluk bij een ongeluk was de blessure van Marcus Herr- linger. Na tien minuten mocht Hoek al invallen. De 4-0 zege smaakte zoet, maar na afloop bleef Hoek en KRV met een klemmende vraag zitten. Hoe kan iemand worden vrijgesproken van een staf waartegen niemand in be roep is gegaan? Bestuurslid Rijnsburger: „We hebben nog even getwij feld of we er iets tegen moeten doen. Maar wat levert ons dat op? De wedstrijden die Hoek niet heeft meegedaan hebben we gewonnen. Was dat niet het geval dan hadden we de zaak wel uitgezocht. Maar vreemd is het allemaal wel. Tijd voor een telefoontje met de heer Van de Broek, specia list in tuchtzaken bij de KNVB. We leggen hem de zaak voor. Hij weet er van. Gelukkig. Van de Broek, geschrokken: „Is die brief dan toch de deur uitgegaan? Meneer, dat had niet mogen gebeuren. Dat is een fout onzerzijds. De speler Hoek van KRV is wel degelijk voor drie wedstrijden ge schorst. knul. Wie goed heeft meegere kend, weet inmiddels hoe oud de krasse knar van Noord is: 61. Veel meer routine had Van Es niet in huis kunnen halen. Naar verluidt speelde Van Weerlee als een jonge god. De man in kwestie moet erom la chen. „Die De Klerk (de trainer van het eerste, red.) moet eens naar het derde komen kijken. Daar schijnt zondag een aardige spe ler te hebben gedebuteerd, zegt hij dollend. „Nee, zonder gekheid, het ging wel leuk maar dit was echt een malig. „Isaac deed het heel behoorlijk. Als ik omhoog zit, vraag ik hem weer. Het is toch fantastisch dat een man op die leeftijd nog ge woon op dit niveau anderhalf uur meekan. Na afloop had hij nergens last van. „Nou inderdaad, ik ben wel trots op het feit dat ik mee kon kortten. Het is toch reserve tweede klasse en je speelt tegen ventjes die de 100 meter in tien seconden afleggen. De bedoe ling was dat ik een helft zou spelen, maar toen een teamge nootgeblesseerd raakte moest ik nog drie kwartier aan de bak. Het ging me redelijk af. Beetje op ervaring, balletje la ten rondgaan, de gaatjes links en rechts vullen, je kent dat wel. Overigens liet Nico van Es - vroeger met Van Weerlee in het eerste spelend - zich ook niet onbetuigd. Hij viel in met zijn 56 jaar. Van Es: „Daar stond toch eventjes voor 117 jaar ervaring met Isaac en mij. Het duel tussen de Leidenaars en Noordwijkers eindigde in 4- Van Weerlee: „En we hadden kansen op 5-4, verdorie. Maar ach, na weken hadRoodenburg3 weereen puntje te pakken. Van Weerlee heeft in het veld geen vervelende opmerkingen gekregen over zijn 60-plussta- tus en verminderde actieradi- Om KRV niet in problemen te brengen melden we Van de Broek maar niet dat Hoek af gelopen zaterdag, toen hij zijn derde wedstrijd moest uitzit ten, heeft meegespeeld in de wedstrijd tegen Alphia. In zo'n geval moet je geen slapende honden wakker maken. Roodenburg 3 had afgelopen zondag een mannetje te weinig voor het duel tegen SJC 3. Doorgaans wordt dan ie mand bij de recreanten wegge plukt of men belt een speler van de A-jeugd uit zijn bed. Maar leider Nico van Es had een ander plan: hij inviteerde Isaac van Weerlee. Isaac van Weerlee, zult u zeg gen. Dat is toch de man die vlak na de oorlog in het eerste van Roodenburg stond? Pre cies, die Isaac. Om nog precie zer te zijn: welgeteld 45 jaar geleden maakte hij zijn debuut in de hoofdmacht als 16-jarige Integendeelik werd met res pect behandeld. Die scheids zei nog: jongens pas op, voor deze meneer moeten wij ons petje afnemen. In de stand om de Natio nale Nederlanden Fair Play Prijs staat het eerste elftal van Rijnsburgse Boys op de 216e en laatste plaats in het district West II. Dat blijkt uit het laatste nummer van Voet bal Totaal, het orgaan van de KNVB. De prijs is ingesteld door de voetbalbond als aanmoediging voor goed gedrag op de Neder landse voetbalvelden. De stand wordt bijgehouden aan de hand van verwerkte strafzaken (gele en rode kaarten). In iede re regio worden aan het eind van het seizoen twee winnen de elftallen gehuldigd. Een van de zaterdag- en een van de zondagcompetitie. De prijs be staat meestal uit kaartjes voor een interland van Oranje. Het sportiefste zaterdagteam uit Leiden en omstreken op de huidige ranglijst van West II is ARC 4 dat elfde staat met slechts zeven strafpunten. Ter vergelijking: Rijnsburgse Boys 1 heeft er 112. De ranglijst wordt aangevoerd door Spirit 3 (Ouderkerk aan den IJssel). UVS 3 is met een veertiende stek het hoogst genoteerde team uit de Leidse regio bij zondagelftallen. Hier staat VIOS 2 (Den Haag) bovenaan. In de onderste regionen zijn Roodenburg 1 (356-ste met 74 strafpunten) en UDWS 1 (357- ste met 82 strafpunten) te vin den. rob onderwater.loman leefmans rob van der zanden

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 21