Europees succes maakt voor Iwan alles goed Sport Tempo bekert verder Breuk dreigt tussen Haan en Trustfull WOENSDAG 17 APRIL 1996 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 071 -5 Lisse en Katwijk bij laatste acht lisse De zaterdagtak van FC Lisse is doorgedongen tot de laatste acht van de districtsbeker. Dat gebeurde via een 6-0 zege op zondagderdeklasser Unio. De winnaars van de kwartfinales plaatsen zich voor de grote KNVB-beker. Noordwijk zit ook nog in de beker. Unio was op Ter Specke geen partij voor Lisse. Na 4 minuten scoorde Mark Ens al 1 -0. Overige treffers kwamen op naam van Ras, Wiebenga, Wubben, Spruijt en Maarten Smak man. Katwijk zegevierde met 3-1 bij de Haagse eersteklasser VCS. Hans Zwaan (2) en Albert de Haas zorgden voor de doelpunten. De ploegen speelden een aantrekkelijke wedstrijd. Vandaag is geloot voor de kwartfinales die volgende week dinsdag worden afgewerkt: Scheveningen (zat) - FC Lisse (zat) is de absolute kra ker. De andere duels zijn: Katwijk - Noordwijk, DCV - Capelle en Rozenburg - Sparta 2. GOL Sport schenkt ASC periodetitel stompwuk ASC was gisteravond zonder te spelen de grote win naar in de zondagafdeling. Dank zij de 2-1 zege van GOL Sport op Stompwijk '92 werd ASC kampioen van de derde periode. Grote verliezer was thuisclub Stompwijk. Die ploeg was bij winst periodewinnaar geworden. De druiven smaakten extra zuur om dat Stompwijk kansen genoeg had op de zege. De wedstrijd duurde overigens 65 minuten. Eerder dit seizoen werd de wed strijd gestaakt bij 0-1 vanwege een beenbreuk van Stompwijker Peter Bregman. In het restant werd het via Hans van Benten 1-1. In de tweede helft scoorde Ayden Narim de winnende treffer, die GOL Sport weer hoop geeft op handhaving. De onderste drie ploegen immers degraderen naar de nieuw in te voeren zesde klasse. Quick Boys verslaat Docos leiden Quick Boys heeft gisteren met 5-2 van Docos gewonnen in de strijd om de Zilveren Molen. Daarmee bereikten de Katwij- kers de finale. Gert Aandewiel (3), Martin Steenvoorden en Floor van Duyn scoorden voor de Katwijkers, Herman van Marwijk deed dat voor Docos. Dat Leidse ploeg de halve finale speelde, was nogal opmerkelijk, want Docos speelde tot nu toe geen en kele wedstrijd. Het feit dat de organisatie een schema van twaalf ploegen hanteerde en daaroor ongelijk uitkwam, deed LFC be sluiten om Docos tot halve finalist te promoveren. LFC zaterdag verder in LD-Cup valkenburg LFC zaterdag schakelde gisteren Valken uit voor de LD-Cup. Het werd 3-1 voor de Leidenaars. LFC-begeleider Fred Vermeer riep dat zijn ploeg 'voetballes' had gegeven aan de Val kenburgers. Dat was inderdaad zo, al vergat Vermeer er bij te vertellen dat Valken met het tweede elftal uitkwam. Harrie Guyt scoorde 1-0 voor Valken, daarna loodsten Klinkenberg (2) en Guldemeester LFC naar de winst. Jarige Dahlin scoort en ziet rood mönchengladbach Thomas Dahlin heeft gisteren zijn 28e ver jaardag in dubbel opzicht een hoofdrol gespeeld. Hi scoorde en zag rood. Eerst maakte de Zweed in de 25e minuut de openings treffer voor Borussia Mönchengladbach in de thuiswedstrijd te gen FC Kaiserslautern (1-1). Vervolgens werd hij ruim tien mi nuten later van het veld gestuurd nadat hij volgens de grens rechter een zware overtreding had begaan. Wegman scoorde vier minuten na rust de gelijkmaker. korfbal michel van gent medewerker Tempo is als enige club uit de Leidse regio overgebleven in de strijd om de Rijndelfland-beker. De formatie van Jan Eikelhof won moeizaam met 17-15 van Crescendo. Zij komt nu op 7 mei in de halve finale in actie tegen Die Haghe, dat Sporting Trigon uitschakelde met 12-14. De streekderby tussen Crescen do en Tempo was spannend van begin tot einde. De bewo ners van de Saffierstraat waren in de beginopstelling duidelijk slagvaardiger, want Gert-Jan Hensing (3) en Saskia Baak zorgden voor 2-0 en na 2-2 ook voor 4-2. Zij kregen naderhand echter steeds meer moeite met het achterverdedigen van hun tegenstanders. Bovendien raak ten zij geïrriteerd door scheids rechter Kay Locher, aangezien zij meenden dat deze wel erg vaak tegen hen floot bij de sprongduels in de paalzone. De eerste aanval van Tempo scoorde pas in de zestiende mi nuut, toen Arianne Verweij een pass zomaar door de mand zag vallen (4-5). Martijn Hooijer bleek in het andere vak wel scherp en had bij 7-9 al vijf doelpunten op zijn naam staan. Joke Boot en Marcel Hanegraaff vergrootten het gat hierna zelfs tot vier punten, alvorens Arno Kooloos de ruststand op 8-11 rotterdam gpd Arie Haan heeft meer Europa Cup-finales gespeeld dan de hele Feyenoord-selectie bij elkaar. Feyenoords trainer weet dus langza merhand wel hoe hij het ideale sfeertje moet creëren om een ploeg op scherp te krijgen. Na de rustige aanloop van vorige week, waarin de spelers enkele dagen vrijaf kregen en zich in Deventer konden uitleven op Go Ahead Eagles, is gisteren de spanning in het Rotterdamse kamp behoorlijk opge voerd. Met twee onverwachte acties zette Haan minder dan 24 uur voor het vertrek naar Wenen de boel bij Feyenoord op zijn kop. Hij verraste de massaal opgekomen media met een geheime training in de hermetisch afgesloten Kuip en vervolgens deelde hij Orlando Trustfull - een half jaar geleden in de EK-kwalificatiereeks nog redder van het Nederlands elftal met een verlossende pass op Youri Mulder - mede dat deze buiten de selectie was gevallen voor de belangrijkste wedstrijd van het seizoen: de return van de halve finale in het Europa Cup II-toernooi in Wenen. Daarmee riskeerde de Feyenoord-coach vlak voor het vertrek een behoorlijk conflict, aangezien Trustfull al geruime tijd op voet van oorlog leeft met zijn coach en in niet mis te verstane bewoordingen heeft duide lijk gemaakt dat hij het 'gesol' zat is. Als er geen duidelijkheid omtrent zijn positie zou komen, wil Trustfull vertrekken bij Feye noord. Die duidelijkheid heeft Haan hem nu gegeven... „Orlando," lichtte Haan slechts sober toe, „is fysiek en geestelijk niet in orde. Dan ben je niet klaar voor zo'n grote wedstrijd." De sierlijke middenvelder van Feyenoord had zelf een dag eerder nog laten weten dat hij hersteld was van een oogontsteking en klaar was voor het karwei in Wenen. Trustfull trainde in het lege, afgesloten stadion nog wel mee, zij het dat hij bij de ingedeeld. Haan, die ook Rob Witschge thuisliet maar vier buitenlanders (Obiku, Iwan, Larsson en Klioejev) heeft meegenomen naar Oostenrijk, experimen teerde in het geheim met een nieuwe for matie. Het schimmige spel moest volgens hem worden opgevoerd, omdat alle infor matie over Feyenoord uit de dagbladen de afgelopen weken bij de technische staf van Rapid Wien terecht was gekomen. Haan: „Ik hoef ze niet wijzer te maken dan ze al zijn. Ik had al een tijdje een bepaalde tactiek en opstelling in mijn hoofd. Het is beter dat niemand die weet, dan kan het ook niet bij Rapid bekend worden. We heb ben met wat aardigheden in de opstellingen dit seizoen een aantal keren belangrijke te genstanders kunnen verrassen. Tegen Ajax stonden we heel snel met 2-0 voor, het eer ste half uur tegen Rapid Wien wist men ook niet wat er allemaal gebeurde. Het is alleen jammer dat we er nooit voor de volle hon derd procent van hebben geprofiteerd." bepaalde. Tijdens de tweede helft nam Crescendo het initiatief weer in handen. De Leidenaars ver kleinden het gat tot 11-12 en bleven tot 14-15 tevergeefs ja gen op een gelijkmaker. Tempo trachtte met lange combinaties de vaart uit het spel te halen en wist op cruciale momenten steeds weer te scoren. Ruud de Jong en Martijn Hooijer beslis ten eerst in de laatste drie mi nuten de wedstrijd door 14-16 en 14-17 te maken. De vijfde treffer van Edwin van der Kraan had daarna louter statistische waarde: 15-17. Sporting Trigon gaf uitste kend partij tegen Die Haghe, dat op volle sterkte naar Leiden was gekomen. Jan-Willem Meij er opende met een strafworp de score en Bianca Joustra zorgde na 2-2 zelfs voor een 4-2 voor sprong. Deze marge bleef de ge hele eerste helft in stand door het zuivere schot van Alfred Lambooy, die in totaal vijf keer zou scoren (8-6 rust). Na de pauze verloor de Leidse eersteklasser langzaam haar on bevangenheid en slagvaardig heid. De aanvallers werden ge confronteerd met achterverde digen en hadden daar weinig verweer op. Na 9-9 nam Die Haghe een 9-11 voorsprong, om die niet meer uit handen te ge ven: 12-14 eindstand. „Misschien," zegt Tomek Iwan, „is dit wel de enige kans in je leven om een Europa Cup-finale te spe len. Deze kans komt mis schien nooit meer. We he ten niet allemaal Ronald Koeman. Alleen daarom al, zie je morgenavond tegen Rapid Wien een elftal dat zich zal doodvechten. wenen marcel van der kraan gpd-verslaggever Wie hem zo hoort, denkt met 'Iwan de Verschrikkelijke' te maken te hebben. De Poolse aanvaller, die de geschiedenis ingaat als de duurste aankoop (4,5 miljoen) in het roemruchte bestaan van Feyenoord, is in werkelijkheid een van de aar digste voetballers in het Rotter damse gezelschap. Een vrolijke vent uit het Oostblok, voor wie 1995 het meest turbulente jaar was in zijn loopbaan, maar die met het bereiken van de eindstrijd in het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars al le ellende voorgoed naar de achtergrond kan verdrijven. Een emotionele arbitragezaak tegen zijn oude werkgever Roda JC, een overhaast vertrek uit Limburg, de bekommeringen om zijn vrouw en de pas gebo ren tweeling en mede daardoor zijn moeizame start in de Kuip. „Mentaal," blikt hij bijna drie kwart jaar later terug, „heb ik toen een behoorlijke klap gekre gen. Voor een jonge speler zoals ik gebeurde er te veel tegelijk. Ik heb het zelf nooit als excuus ge bruikt. Maar het zal geen toeval zijn dat ik, nu ik eindelijk rust heb gevonden, langzaam mijn oude vorm begin terug te vin den." Toch heeft Nederland nog niet het talent aanschouwd, dat in het shirt van Roda JC hele de fensies de stuipen op het lijf joeg. Onder Huub Stevens, die hem nog niet zo lang geleden plagerig vroeg of hij geen zin had terug te keren naar Kerkra- de, speelde Tomek Iwan de sterren van de hemel. „Vraag me niet hoe het komt. Maar bij Feyenoord heb ik nog niet meer dan zeventig of tachtig procent van mijn kwaliteiten laten zien. Ik kan echt nog veel beter. Zor gen maak ik me niet, want ik voel dat ik de weg terug naar de top heb gevonden." Feyenoords hondstrouwe le gioen, sinds vanmorgen on danks alle protesten en verzoe ken van het bestuur en de UEFA massaal op weg naar de hoofd stad van Oostenrijk, begint langzaam maar zeker meer waardering voor de miljoenen aankoop te krijgen. „Het is maanden stil geweest," zegt To mek Iwan, „maar als ik nu in het stadion uit de tunnel kom hoor ik ze gillen: 'Iwan, Iwan!' Dat doet iedere voetballer bij Feyenoord goed, maar mij ze ker. Ik ben van heel ver geko men. Die morele steun geeft me net het laatste zetje." Maandenlang was hij ook uit de basis verdwenen bij Feye noord. Sinds een aantal weken doet Arie Haan weer trouw een beroep op hem. De vraag is of Iwan zich in de koude winter maanden, waarin hij met de re serves van de Rotterdammers op reis moest naar verre uithoe ken in de provincie, nooit spijt heeft gehad van zijn transfer naar de Kuip. Bij Roda JC zou hij een held zijn gebleven, bij PSV had Dick Advocaat de loper voor hem uitgelegd. De Eindho- vense club probeerde hem ver geefs met de mooiste aanbie dingen voor de neus van Feye noords bestuurders weg te ha len. Iwan, gedecideerd: „Het is een heel lang gevecht geweest tussen PSV en Feyenoord, maar ik heb nooit de indruk gehad dat ik de verkeerde beslissing heb genomen. Mijn grootste doel was om bij een topclub te komen. En daar zit ik nu toch? Mijn mooiste jaren moeten nog komen. Als je het per se wil ver gelijken, dan zit hier hier vol gens mij beter. Zit PSV nog in de Europa Cup?" Apetrots Zijn familie in Polen is apetrots. Zijn vader was ooit keeper bij Lech Poznan in de eerste divi sie. Een van zijn twee broers is op dit moment profvoetballer bij Warta Poznan. „Maar het hele dorp, zeg maar gerust de hele streek, heeft het slechts over één man; dat ben ik. Uit de brieven die ik krijg, en de reac ties van het thuisfront merk ik dat iedereen een beetje trots op mij is. De mensen zitten in Po len 's avonds allemaal naar Eu rosport te kijken om nog een glimp van mij op te vangen. De hoogtepunten van de Europa Cup tegen Borussia Mön chengladbach en Rapid Wien zijn uitgebreid op tv geweest. Daardoor zit ik na mijn moeilij ke maanden bij Feyenoord nog steeds in de nationale ploeg. De bondscoach belt me regelmatig op." SPORT SPEL Poolcentrum 't Dijkje aan de Hoge Rijndijk is en blijft het Ne derlandse mekka van de Ameri kaanse biljartsoort met de ge streepte ballen. Nationaal kam pioen de Tornado's werd glans rijk winnaar van de hoogste di visie. Een klasse lager, de 2e di visie Rijnland, geeft hetzelfde beeld: twee teams van het Dijk je, de Volunteers en BvE, bo venaan. Bulls 16-5; 9. Neem^s 16-3. Eindstand 2e Divisie Rijnland I: I Dijkjes De laatste vier van het regionale bekertoernooi zijn bekend. In de kwartfinales was de klapper de strijd tussen de nummers 1 en 2 van de eredivisie, het Leid se Brandewijn United en Bulls hit uit Roelofarendsveen. Het werd 5-4 voor de ploeg uit Alke made die daarmee uitzicht houdt op de dubbel. Voor een kleine sensatie zorgde het team van Beer 'n Barrels uit het Bran- dewijntje. De koploper uit divi sie 2B bleek te sterk voor Rasp- oetin uit 't Puntje in Noordwij- kerhout, de nummer 4 van de eerste klasse B. In de derde kwartfinale versloeg de Leidse eredivisionist 't Uilenst Snops van Jos Vasen de vrouwen van 't Vierkant uit Lisse met 9-0. Ook de mannen van 't Vierkant gin gen onderuit. De BK Protectors uit Leiderdorp waren met 3-7 te sterk. De bekerfinales worden gehouden op 25 mei in 't Puntje in Noordwijkerhout. Kwarflnales beker: Brandewijn United - Bullshit 4-5; Beer 'n Barrels - Raspoetin 5-4; Uilenest Snops - Vierkant Daines 1 9-0; 't Vierkant-BK Protectors 3-7. biuart chris hartman Voor de kadristen van De Engel is de competitie voorbij. Zij wonnen hun laatste wedstrijd met 4-2 van De Onderneming en eindigden op de zesde plaats. De driebandenteams van Centraal (8-0 winst), Voor schoten (2-6 verlies) en Centraal 2 (4-4 gelijk) hebben allen nog een wedstrijd voor de boeg. In Den lip verloor Louis Op stal, de eerste man van De En gel, zijn partij onnodig na een voorsprong van honderd ca ramboles. Opstal: „Ik was er ge woon met mijn hoofd niet bij." Cas Juffermans bracht de ba lans weer in evenwicht door zijn 175 caramboles in acht beurten te verzamelen. Vooral zijn slot- serie van 71 was imponerend. Andre van der Aart boekte de tweede overwinning voor De Engel. Hij kwam uit op een moyenne van 8.33 en realiseer.- de een hoogste serie van 44. Het .eerste driebandenteam van Centraal gaf tegen Die Hag he weer een demonstratie van zijn kunnen weg. Rob Scholtes, Rob Hilgeman, Hein-Jan Sal man en Jan van Loon wonnen onbedreigd. Scholtes en Hilge man kwamen beiden uit op een gemiddelde van 0.813. BV Voor schoten verloor met 2-6 van Horecabon/Riche. Ben Scheffer Tomek Iwam bikkelt in het duel met Sparta. SPORT OP TV inen.DeW e 1: GP au WOENSDAG 18.00-18.30 EURO; Wiel Pijl vanuit België. 18 30-19.00 EURO: Forrr 18.43-18.51 Ned 2. Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.00-20.00 EURO: Motoren- auto- en mc sportmagazine. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-20 25 BRT 2: Sport. 20.00-22.25 Ned 2. Champions League. 21.00-22.00 EURO. Prirr 22.00-23. 22 16-22. 22.20-22. 00NBC:Golf: European PGA. 34 Ned 3; Sportjournaal. .35 RTL+: Champions League: te- 22.45-23.10 BRT 2: Sport Extr de Champions League. 23.00-23. 23.00-00 23.15-23 23.20-00. 00.00-00. 00.25-00. 35 RTL 4: Sport. 00 EURO: Bullshooters Darts: D inuit Kaarst, Herh .45 BRT l .Sport. 40 BBC 1: Sportsnight .30 EURO: Tennis: ATP-overzich 30 RTL+. Champions League M 00.30-01.30 EURO; Paardensp overzicht en voorbeschouwing Vc ker concours hippique- finale 03.15-03.20 RTL Champion: gazine; voetbalmagazine. DUIVENTIL (moyenne 0.698) tekende voor de enige overwinning. Wim Thierry, Dick van Boheemen en Ming Pan waren minder suc cesvol. Centraal 2 deelde de punten met Rotterdam. Jan-Piet Haasnoot en Lou Lensen bleven aan de positieve kant van de score. Jack Schohaus en Rob Vissers verloren. District Bollenstreek, eindstand libre C2A: 't Soldaatje 2 21-95; Concordia 21-92; Sportrust 2 21-91; 't Vuurschip 21-87, LUTO 3 21-66; De Krim 21-62, Sassenheim 2 21-58; De Klipper 21-35. Eindstand C2B: Roval Sport 2 21-92; LUTO 2 21-85, 'r Vuurschip 2 21-80; De Kleine Engel 2 21-80, 't Vuurschip 3 21-70; De Klipper 2 21-69; Sportrust 3 21-67; Ambassador 21-60; Welgelegen 21-58. Eind stand C3: BSM 2 21-113; Taverne 4 21-107; De Engel 3 21-105; De Kleine Engel 3 21-104, BSM 21-101; Hoofddorp 21-99; De Roodc Leeuw 21-92; De Klipper 3 21-82; Taveerne 2 21-74; Taveerne 3 21-62 Eindstand C4A: Vuurschip 5 21-133; LUTO 4 21-122; Buli's Inn 21-111, Hoofddorp 2 21-106; Welgelegen 2 21-79; Ambassador 2 21-72; Sportrust 4 21- 68; Roval Spon 3 21-65. Eindstand C4B: De Krim 2 21-109; KOT 21-102; Concordia 2 21- 98; Sport 21-96; De Klipper 4 21-90; Sassen heim 3 21-90; 't Soldaatje 3 21-86; Sportrust 5 21-85. Eindstand C5A: De Kleine Engel 4 19- 113; Concordia 3 19-110; 't Soldaatje 4 19-90; 't Puntje 19-89; 't Vuurschip 6 19-82. Taveer ne 6 19-71; Taveerne 8 19-59; De Klipper 6 8- 21. Eindstand C5B; De Klipper 5 21-119; 't Vuurschip 4 21-108; BSM 3 21-99, Taveerne A i 3 Richard Schuil X (02-05-1973) lid Nederlands heren volleybalteam Tweede op de €K in 1995 in Rthene 'Natuurlijk zien topsporters het belong in von gezonde sportverenigingen. Ik tueet uit eigen ervaring dot door de bosis voor je verdere sport- loopboon wordt gelegd. Daorom koop ik een Clubkas-kaart, ujont ik steun er de sportclubs mee. €n die hebben een belangrijke took ols kweekvijver von jong talent. Moor ols koper ujord ik er ook niet slechter von. Behalve leuke aanbie dingen biedt de koort me kons op een oontol prachtige prijzen in de Grote Atlanta Prijsvraag. Wilt U iets melden? Bel 071- 5356461 (Wim van Duivenbo- de) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schrijf naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-5321921. Het hoofdbestuur van de KNWU heeft Al- phenaar Hans van Beek definitief aangewezen als chef d'equipe voor de wereld kampioenschappen op de weg in Lugano (Zwitserland). Joop Atsma krijgt die functie bij de Olympische Spelen in Atlanta De 28-jarige Roy Beukenkamp (AFC) tekent een contract voor twee seizoenen bij FC Den Haag. Beukenkamp kwam al eerder uit voor de Haagse eerste divisieclub. Mourad Amghizrad (Tonegido) tekent een contract bij Sparta Bij wielerwedstrijd 'Olympia's Tour' rijden dit jaar alleen amateurs. Wel komen in mei ploegen uit Italië, Astralië, Litouwen, Noorwegen, Duits land, België, Oekranië naar Ne derland Zondag 21 april is er een trimloop bij N.L....M.L. De start op sportpark Cronesteyn is om 10.30 uur Pro Goal organi seert een competitie van de 'Beste jeugdkeeper van Neder land'. Een van de voorronden is bij RKAW in Leidschendam op 2 mei. Voor inlichtingen: 024- 3557545. De KNVB komt met 'Goalmaster' op 24 april naar voetbalvereniging DOSR in Roelofarendsveen. De V.I. Voet- baltruuk komt op 22 mei naar SJC in Noordwijk Gymnastiek vereniging Wilskracht (Alphen aan den Rijn) zoekt een leidster voor de selectie Katwijker Alf red van der Plas, nu nog SVOW, wordt jeugdtrainer bij Kic- kers'69. Joop Wamer is weg als trainer van eerste klasser Uni- tas. Warner werd aan de kant gezet vanwege de teleurstellen de resultaten van de ploeg Jaap van der Hoeven, één van de oprichters van voetbalver eniging SJZ, is twee weken gele den op 88-jarige leeftijd overle den In het 5 Meibad in Leiden worden op zaterdag 20 april Speedo-jaargangwedstrijden gehouden. Aanvang 15.00 uur. Een week later zijn er Kring kampioenschappen in zwem bad Aquamar in Katwijk Voet balvereniging ROAC'79 viert in de maand mei het 50- jarig kampioenschap met jeugdwed strijden tegen Duitse clubs Op zaterdag 20 en zondag 21 april ]0 I P lor houdt toervereniging Avanti 'Avifauna Fietstoer'. Start vj 8.00 uur. Net als vorig jaar ki Hilversum op 23 april de opi ning van het drafseizoen opi kortebaan De redaktie van ze rubriek verzoekt sportclul oefen- en toernooiprogramn toe te zenden. Ook hebben interesse in uw clubblad Swift/Casba-renner Aart VieW houten kreeg van Rabo-man ,0É ger Jan Raas een complimer. n voor het goede rijden in plot verband in de 'Hel van het we Noorden'. Na de Ronde van Vlaanderen, was Parijs-Roub «te de tweede wereldbekerwed- strijd van renner uit Purmen Ie Vierhouten kwam met nog 1 lot renners net buiten het tijdsli elo miet binnen. Door zijn goed lab prestatie's in de klassiekers nd heeft Gerben van der Reep (1 m legom) zich geselecteerd voo lot: het NK in Vijlen. Noortje de ers Groot (Zevenhoven) werd ze igc vende in de Omloop van Ter ha Aar. Bij de B-amateurs kwan ilijf Karei Teeuwen (De Zilk) opi Vi tiende plaats In tegenstellii noi tot andere berichten blijt voi a. balvereniging Docos in de di ege de klasse nog wel degelijk in pa aanmerking te komen voori its tweede periodetitel. In onze at( krant stond eerder een verke 101 de periodestand Arielle van )ar der Meer (Voorschoten) heel eg( bij de wereldkampioenschap tel pen twirlen een uitstekende ar vierde plaats behaald Rugb lü club The Bassets (Sassenheii oo op weg naar de eredivisie m heeft grootse bouwplannen! „I hun nieuwe accommodatie: j i Dé kunstzwemploeg van AZ( ac (Alphen) heeft een derde pla eb behaald bij het Nederlands »n kampioenschap in Den Haaj ier Gerard de Graaf van Paraboi an uit Leiderdorp is in Bilthovei n' tiende geworden bij het Ned Z lands kampioenschap bowls De atleten die aan de wedsti ui mee willen doen van de Leid ch Singelloop moeten hun nurn ar mer afhalen bij Leiden Atleti e of de Road Runners Club Lei er den De bouw van het spon park voor de nieuwe fusieclu - (SV Voorschoten, SVLV en Randstad Sport) kan beginni A De gemeente Voorschoten h hiervoor groen licht gegeven DeZoeterwoudsejeugdspek P1 Wouter Verheij (Sparta) nadi met 23 punten de topvijf var h( klassement om de beste ereiV£ siespeler van de landelijke V! jeugdcompetitie l( !i I SCOREBORD Wie meedoet met de Actie Clubkas heeft altijd prijs. Reken maar na: U koopt voor vijf gulden een Clubkas-kaart en kunt voor vele tientallen guldens korting incasseren bij groot-winkelbedrijven. Doe daarom mee en koop zo'n Clubkas-kaart bij Uw sportvereni ging. De volgende mensen hebben de weekprijs, een waardebon t.w.v. 200 gulden (Piet Zoomers) en een olympische polo gewon nen: C. van Strien-Jansen uit Leiden, Ineke Beuk uit Ter Aar, C. van der Pauw Kraan uit Hoogmade en P. Moen uit Ter Aar. Een Steps modecheque t.w.v. 250 gulden gaat naar Erik Borst uit Hoogmade. L. Roso uit Voorhout wint een waardebon van 125 gulden van Sport 2000. PRIJSVRAGEN Lucky Ten van dinsdag 16 april: 3-8-10- 15-28-29-31-32-33-41-43-44-51-53- 55-61-73-74-76-78 (onder voorbehoud) Toto 15: Eerste prijs: 21 winnaars, elk 484,90; tweede prijs. 313 winnaars, elk 21,60, derde prijs: 2544 winnaars, elk 6,60. VOETBAL UEFA-BEKER Barcelona (Spa) - Bayern München (Dui) 1-2 (0-1). 39. Babbel 0-1, 84. Witeczek 0- 2, 89. De la Pena 1-2. Scheidsrechter: Ou- zounov (Bul). Toeschouwers: 115,000 (uit verkocht). Gele kaart: Bakero, De la Pena, Cuellar, Amor (Barcelona), Babbel, Nerlin- ger, Strunz (Bayern), Eerste wedstrijd 2-2. Bordeaux (Fra) - Slavia Praag (Tsj) 1-0 (0- 0). 47. Tholot 1-0- Scheidsrechter Nikakis (Gri). Toeschouwers: 32.000. Gele kaart: Zidane, Frns-Hansen, Dugarry (Bordeaux), Vavra, Lerch (Slavia). Eerste wedstrijd 1-0.' Finales op 1 en 15 mei: Bayern München - Bordeaux. ENGELAND: Everton - Liverpool 1 -1 DUITSLAND: M'gladbach - Kaisersl. 1 - 1 SCHOTLAND; Partick - Aberdeen 1 -1 DISTRICTSBEKER- VIJFDE RONDE: Ko zakken B - Rozenburg 2 - 3, Lisse zat. - UNIO 6 - 0, Capelle - Strijen 4 - 0, VCS - Katwijk 1 - 3. BASKETBAL VROUWEN, EREDIVISIE, PLAY-OFFS J. Jumpers - Den Helder 63 -99 MANNEN, EREDIVISIE, PLAY-OFFS Den Helder-EBBC 101-84 KORFBAL Kwartfinales Rijndelfland-beker: Senioren: Achilles-Fortuna uitgesteld tot 23 april, Sporting Trigon-Die Haghe 12-14, Phoe- nix-ALO 21-10, Crescendo-Tempo 15-17 Junioren: ODO(M)-Phoenix 6-8, De Dijkvo- gels-Excelsior 12-11, KVS-Tempo 14-10, Futura-Fortuna 10-12. Loting senioren (7 mei 19.30 uur): winnaar Achilles/Fortuna- Phoenix, Tempo-Die Haghe; junioren: For- tuna-Phoenix, KVS-Dijkvogels PAARDENSPORT Hilversum: Eerste koers (2000 m). 1, Ka- tuscha (Kooyman jr.) 2.40,8 - 1.20,4, 2 Krona Oldeson, 3. Joey B. Toto: winnend 3,80, plaats 1,80 3,50 3,30, koppel 8,70, trio 272,50 Tweede koers (2000 m). 1. Kanjer Swagerman (Van der Blonk) 2.39,9 - 1.20,0, 2. Kasper Boekelte, 3. About Sweet Dreams. Toto: winnend 22,00, plaats 2,40 1,90 2,40, koppel 36,40, trio 1224,30. Dubbel winnend- 6-7: 80,10 Derde koers (1609 m): 1. Keaton Meadow (Dooper) 2.05,9 - 1.18,2, 2. Krizia Boko, 3. Karin Swagerman. Toto: winnend 6,20, plaats 4,20 2,40, koppel 20,10, trio 118,40 Vierde koers (2000 m): 1. Inva sion Petnic(Aode Wrede) 2.37,5 -1.18,8, 2. Killean's Fire, 3. Idaho. Toto: winnend 1,60, plaats 1,40 3,20, koppel 9,50, trio 233,70 Vijfde koers (2000 m): 1Jolanda Shoeing (Schalkers) 2.38,3 - 1.19,2, 2. Junior Butcher, 3, Caroline Karsk. Niet ge start: Felicia R, Toto: winnend 3,10, plaats 3,70 2,40, koppel 7,00, trio 61,20 Zesde koers (2000 m): 1. Iron Butterfly (De Jong) 2.40,6 - 1.20,3, 2. Indy Neyenrode, 3. Ivo Hazelaar. Toto: winnend 16,30, plaats 4,00 3,70 2,90, koppel 202,40, trio 4183,00. Zevende koers (2000 m): 1. Nielma Gazza (Hauber) 2.35,6 - 1.17,8, 2. Janna Buitenzorg, 3. Jaguar Spur. Niet gestart: Jollygood Choice. Toto: winnend: 9,80, plaats 2,40 5,00 5,20, koppel 66,40, trio 3290,00. Achtste koers (2000 m): 1. Hit and Run Ha (Pools) 2.36,4 - 1.18,2, 2. Fla Delvina, 3, Happy Avon. To to: winnend 2,60 plaats 1,10 1,70 1,70, koppel 12,00, trio 63,20. Negende koers (2000 m): 1. Got It Together (Brouwer) 2.32,2 - 1.16,1, 2. Hipparion, 3. Eloi Shoeing. Toto: winnend 106,10, 2. Plaats 5,90 5,70 3,00, koppel 90,00, trio 1580,60. Tiende koers (2000 m). 1. Lilli Vanilli (Grift) 2.35,3 - 1.17,7, 2. Golden Wedeflex, 3. Early Bird, Niet gestart: Goofy Boshoeve. Toto: winnend 2,40, plaats 2,60 5,20, koppel 3-1,20, trio 561,80, Elfde koers (2000 m): 1 Giant K (Suyker- buyk) 2 36,1 - 1.18,1, 2. Ferreous Mea dow, 3. Jean Bermick. Niet gestart: Haw- keye Boko. Toto: winnend 5,30, p C 1,50 4,20 1,70, koppel 58,80, L. 4296,00, Totalisator-omzet: 116 095 Alkmaar, Eerste koers, 2040 m: 1Idt BI dwin (Pools) 2.44,1 - 1.20,4, 2. Gin- f zeiaar, 3. Ideal Fortuna. Toto: wirii 1,70 plaats 1,30 1,60 koppel 7,20 ll 60,70. Tweede koers, 2040 m: 1.1 Swagerman (Huel) 2.45,4 - 1.21,1 Herbie Sycamore, 3. Jonnah. Toto: nend 2,50 plaats 1,50 3,50 koppel U trio 67,60 dubbel winnend 5,80. 0 koers, 2380 m: 1. Jora (De Haan) 3.1 1.22,9, 2. Indurain Pompano, 3. Ji Robel Niet gestart-Jimbo Cartouche. I winnend 7,10 plats 1,90 2,10 kt r 13,10 trio 112,40. Vierde koers, 204 1. Jingo Lobell (De Vlieger) 2.52 r 1.24,6, 2. Jetspeed Mac, 3. Karrola W Toto winnend 2,60 plaats 2,40 1 koppel 82,90 trio 957,20 Vijfde ta 1700 m: 1. Holland Point (De Ril1 2.17,2 - 1,20,7, 2. Joey S, 3. Circ Pass. Niet gestart: Juriaan West, Toto- f nend 16,60 plats 10,70 8,50 kt 107,30 trio 1393,40. Zesde koers, 2 m: 1. Irwin M (Solleveld) 3.47,2 - 12 2. Invisible W, 3. His Iron Horse. Toto nend 3,90 plaats 2,30 3,50 koppel 3 trio 357,70. Zevende koers, 2040 n Ibintulu (De Leeuw) 2.45,3 - 1.21,( Hurry Medo, 3 Hollyrood Flash. Toto nend 1,40 plaats 1,30 2,10 koppel 1 trio 52,80. Achtste koers, 1700 m: 1 mus Fnsia (Hetteling) 2.18,9 - 1.21, Petite Riche, 3. V. G. Grundy's. Nib start: Tarragon Lobell. Toto: winnend plaats 1,40 3,50 koppel 12,40 202,90. Negende koers, 2040 m: 1 Atlantic (Hauber) 2.48,7 - 1 22,7 Flash Dennehof, 3. Heli Marco. Toto- nend 10,50 plaats 2,50 5,40 ko 32,30 trio 242,10. Tiende koers, 170 1. IrnestoGrolloo (Bot) 2.16,6- 1.20, Jeanny Baldwin, 3. It's a Princess winnend 6,70 plaats 2,50 3,30 k 17,50 trio 560,00. Totalisator-or 148.263,00. 70 Bermuda. Mannen, 500.000 gulden, ste ronde: Spadea (VSt/6) - Fromberg1 6-4 3-6 6-3, Behrens (VSt) - (Aus/8) 6-4 5-7 7-6, Rafter (Aus) (Arg) 6-4 3-6 6-4, Goosens (Bel) - Pes (Roe) 6-3 6-4, Morejon (Equ) - Woo (Aus/5) 4-6 7-6 6-3, Squillar. (Arg) - kasov (Rus) 6-3 6-2, Zabaleta (Arg) - fors (Zwe) 6-0 7-5. Tokyo. 1,9 miljoen gulden, vrouwen, f ronde: Date (Jap/1) - Hiraki (Jap) 6-3 Sugiyama (Jap/4) - Min (HKo) 6-1 Mannen, eerste ronde: Suzuki (Jap) (Zwe) 6-3 6-1, Matsuoka (Jap) - Ci (Ita) 6-1 7-6, Prinosil (Dui/11) - (Aus) 6-1 6-4, Reneberg (VSt) - Black (Zim/9) 6-3 6-0. Barcelona. Mannen, 1,3 miljoen gul eerste ronde: Haarhuis (Ned/12) - N (Spa) 2-6 6-2 6-1, Davids (Ned) - Gaui zi (Ita) 7-5 6-3, Schalken (Ned) - Carb: (Spa) 3-6 6-1 6-4, Berasategui (Spa'. D Baur (Dui) 6-1 6-1, Larsson (Zwe) - toro (Fra) 7-6 6-1, Dewulf (Bel) - Rikl 6-4 6-2, Novak (Tsj/15) - Gumy (Arg' 6-3, Corretja (Spa) - Solves (Fra) 6-i 6-4, Roig (Spa) - Burgsmuller (Dui) 6 7 6-3, Ruud (Noo) - Schalier (Oos) 6- 2, Viloca (Spa) - Mantilla (Spa) 3-6 6 6. Tweede ronde: Burillo (Spa) - Kafek (Rus/3) 3-6 6-1 7-5, Moya (Spa) - R« (Zwi/5) 6-1 6-4, Rios (Chl/6) - f' (Spa) 6-4 6-3. VOLLE Nanjing. Vierlandentoernooi vrouwen: na - Nederland 3-0 (15-11 15-6 1 Cuba-Japan 3-0 (15-7 15-8 15-13). HOC 1 Letland - Polen 4-2 (1-1 1-0 2-1) St 1. Letland 5-10 (25-12), 2. Wit-Ru'J 4-6 (14-11), 3. Zwitserland 4-6 (26-9 Groot-Brittannië 5-5 (20-20), 5. Polen (14-20), 6. Denemarken 4-2 (10-19' Nederland 4-2 (6-13), 8. Japan 5-21 21).

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 20