Leidsch Dagblad BÉti üxtra banen bij Groenoordhallen Het extraatje van Smiths. 5 Israël staakt voor korte tijd bombardementen op Sidon ■mms |ü-^ 22U Singel Ajax wil Seedorf terug GOED NIEUWS Tijdens je vakantie ontmoet je de meest vreemde figuren. Philips met twee bonden akkoord over nieuwe CAO Hortus in bloei (J5DAG 16 APRIL 1996 OPGERICHT 1 MAART 1860 LOSSE NUMMERS f 1,75 ZATERDAG ƒ1,95 Binnenland Thuiszorg moet vanaf 1 januari onderling gaan concurreren Buitenland Amerikaanse 'held' Bernie Goetz schoot uit "Q) puur racisme Cultuur en Kunst Sport Bloemen overleeft Ijshockeyers r weg van y J laatste plaats j theatershow van J vormen verdracht naar Libema bijna rond overdracht van de Groenoordhallen naar het bedrijf lema BV is vrijwel rond. Volgende week zijn de laatste sprekingen met de gemeente Leiden. Grootste strui- blok vormt de prijs die Libema, dat onder meer ook de abanthallen in Den Bosch en de IJsselhal in Zwolle ex- liteert, aan de gemeente moet betalen voor de hallen, at de deal door, dan garandeert Libema een verdubbe- g van de omzet en werkgelegenheid voor honderd :nsen. men. De gemeente zoekt name lijk een oplossing voor het grote exploitatietekort van de veehal len. Hoewel er steeds vaker beurzen en evenementen wor contacten tussen Libema en neente Leiden zijn ongeveer jaar geleden tot stand geko- den gehouden, moet de ge meente toch elk jaar weer enke le tonnen bij leggen. Libema is er eerder in geslaagd om van de noodlijdende IJsselhal in Zwolle en de Brabanthallen in Den Bosch bloeiende ondernemin gen te maken. „Wij willen de Groenoordhal len in principe op dezelfde leest schoeien als onze vestigingen in Zwolle en Den Bosch", vertelt directeur Lips. „Dat betekent enerzijds behoud van de vee markt en anderzijds uitbreiding van het aantal beurzen en eve nementen. Voor de veemarkt zullen we dan wel een nieuwe hal moeten bouwen, zodat de bestaande hal uitsluitend kan worden benut voor beurzen en evenementen. Voor een vol waardige beursaccommodatie is het ook noodzakelijk verga derruimte uit te breiden. Er zul len nieuwe zalen moeten ko men waar 400 tot 500 mensen in moeten kunnen." Libema denkt de omzet van de Groenoordhallen te kunnen verdubbelen tot meer dan zes mijoen gulden. En er zal werk komen voor zo'n honderd men sen. Lips: „Voor het huidige personeel is het verhaal simpel. Dat kan gewoon bij ons in dienst treden." Libema zal Leiden enkele mil joenen guldens moeten betalen voor de opstallen. De grond blijft eigendom van de gemeen te, zodat Leiden vat blijft hou den op bouwontwikkelingen. „Hoe die betaling er precies uit zal zien, is nog onderwerp van gesprek. Maar ik denk dat we daar volgende week wel uitko men." De gemeenteraad neemt uiteindelijk het besluit over de verkoop. Ajax wil Clarence Seedorf terug halen naar Amsterdam. De all- rounder vertrok eind vorig sei zoen naar het Italiaanse Samp- doria. Na het afzeggen van aan valler Gaston Taument zijn nu ook de pijlen gericht op de Deen Jon Dahl Tomasson van Heerenveen. Net als Seedorf is Tomasson negentien. De twee kandidaten gaan Ajax miljoenen guldens kosten. Seedorf tekende in Genua een driejarige verbintenis bij Samp- doria. Tomasson staat nog een seizoen onder contract bij Heerenveen. Zij zouden de laatste versterkingen worden voor de wereldkampioen. Afge lopen zaterdag werd verdediger John Veldman van Sparta aan getrokken. Clarence Seedorf verliet Amsterdam omdat hij bij technisch directeur Louis van Gaal geen basisplaats kon be dingen. Volgens het bestuur van Ajax, dat de belangstelling in beide tieners bevestigde, heeft Seedorf nog niet positief gerea geerd op het voorstel van de Cuphouder. Met name vader en zaakwaarnemer Johan Seedorf zou grote bedenkingen hebben tegen een terugkeer naar Am sterdam. De international krijgt nu echter wel een plaats bij de eer ste elf voorgespiegeld. Hij zou de opvolger moeten worden van Edgar Davids. Richard Wit- schge van Bordeaux blijft voor lopig op de wachtlijst staan. De oud-Ajacied geldt als alternatief voor Seedorf. HET WOORD IS AAN Comtesse Diane De vreugde van bewonderen is de beloning voor hen die vrij zijn van afgunst. I ate rykan Sl op een bui liiT-i-r-'.' K&T 4713° 67140 67150 40% 50% 50% »SS£3$ 30% 30% 20% VANDAAG 22 PAGINA'S Binnenland3 Buitenland5 Cultuur7 Economie -6 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving12 Randstad14 Regio11,12,13,15 RTV/programma's9 Sport19,20 Strips8 Uitgaan18 UITGAAN Vandaag betreft de kortings bon de moderne dansvoor stelling Vavoom... van Karin Post in Schouwburg De Meerse. NIEUWE ABONNEES ONTVANGEN DE KRANT DE EERSTE 2 WEKEN GRATIS. Ja, dat is goed nieuws. Dus neem Ik nu een abonnement. Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: Per maand automatisch (f. 31,30) Per kwartaal O acceptgiro (f. 91,20) O automatisch (f. 90,20) OF BEL 071-51 28030 olitie pakt erovers van oogbejaarden politie Amsterdam/Amstel- id heeft enkele personèn aan- ïouden, die met valse namen een vlotte babbel diverse be rden in drie maanden tijd geveer viëreneenhalve ton af- ndig maakten. lij huiszoekingen in woon- genkampen in Oegstgeest, issenaar, Noordwijk, Voor- rg en Wormerveer zijn grote eveelheden sieraden, twee ircedessen, een Golf Cabrio, schilderij een 44.000 gulden eslag genomen. ,en speciaal politieteam, op- icht toen begin dit jaar bleek steeds meer bejaarden in sterdam slachtoffer waren babbeltrucs en gewelddadi- berovingen, had de groep al ige tijd in het oog. De aan- udingen werden verricht ;n de oplichters een demente duw 3.000 gulden afhandig dden gemaakt. De politie ver- nkt de bende nu van 55 ge ilen van oplichting. De Leidse :herche heeft het onder- iksteam gewezen op een ital gevallen van oplichting Leiden het afgelopen jaar. er bleek uiteindelijk geen tand te bestaan met de ;p' |De gearresteerden gaven zich ilgens de politie valselijk uit Dor medewerker van het ener- ebedrijf, gemeentelijke dien en of een woningbouwvereni- ng. Met een snelle babbel wis- n ze ouderen grote bedragen handig te maken. Daarbij laakten ze geen gebruik van weid. t was anders bij een 58-ja- jge Amsterdammer en twee rslaafde handlangers, die ieneens werden opgepakt. De iofdverdachte van deze groep (ad zeer agressief op. Hij heeft ertig zaken bekend, waarvan ij in twintig gevallen bejaarden eeft geslagen of geschopt. Hij eroofde in oktober vorig jaar en 82-jarige bewoner van de rolikstraat, die aan zijn ver- 'ondingen stierf. De politie laakte eveneens een einde aan (et werk van een derde groep, oorsteenvegers die hoge ([ijzen berekenden en diefstal- n pleegden. Philips heeft vannacht met de Unie en de Vereniging van Ho ger Philips Personeel VHPP na vijftien uur onderhandelen een principe-akkoord bereikt over een nieuwe CAO. De overeen komst heeft een looptijd van twee jaar. De twee bonden hebben in gestemd met een door de on derneming voorgestelde nieuwe pensioenregeling, die wel op onderdelen is aangepast. Gedu rende de looptijd van het con tract krijgen de ongeveer 44.000 werknemers van Philips een loonsverhoging van 6 procent. Het overleg is veel moeizamer verlopen dan de onderhande laars aanvankelijk verwachtten. Volgens Philips-onderhandelaar De Haas leek het af en toe 'op het trekken aan een dood paard'. De industriebonden FNV en CNV haakten vorige week af omdat het elektronicaconcern weigerde te praten over de in voering van een 36-urige werk week, de belangrijkste eis-van FNV en CNV. Beide bonden wa ren niet bij het laatste overleg aanwezig en willen het akkoord 'wegstaken'. De eerste stakin gen worden begin mei ver wacht. leiden De bloeiende tuin heeft niet alleen aantrekkingskracht op de vele toeristen die deze dagen Leiden bezoeken, ook inwoners van Leiden koesteren zich in het voorjaarszonnetje. Als het grasveld van de Hortus Botanicus eindelijk droog is, is het er goed toeven, met een boekje en een krantje of mijmerend, tussen de colleges door. Pagina Leiden: 'Hortus is pa rel voorde stad'. foto henkbouwman Eerste agent in een rolstoel JERUZALEM-SIDON Rtr-AFP-GPD Israël heeft de bombardemen ten op de Zuid-Libanese haven stad Sidon gedurende korte tijd gestaakt om de bevolking de ge legenheid te geven uit de ha venstad te vluchten. Het korte bestand maakt deel uit van de 'inspanningen om de bevolking zo weinig mogelijk te treffen', aldus een legercommuniqué. Israël, dat aan de zesde dag is begonnen van de operatie 'Druiven der Gramschap' tegen strijders van de pro-Iraanse guerrillabeweging Hezbollah in Libanon, zegt de burgerbevol- Tdng zo veel mogelijk te ontzien. Maar 'zolang de rust niet heerst in Israël, zal zij ook niet in Sid on heersen'. Eerder op de dag vuurden drie Israëlische heli kopters zes raketten af op het Palestijnse vluchtelingenkamp Ain el-Hilweh, bij Sidon. Ten minste vier mensen liepen ver wondingen op. Het noorden van Israël is van ochtend weer getroffen door katjoesja-raketten van Hezbol lah in Libanon. De raketten kwamen neer op oostelijk Gali- lea en richtten volgens oogge tuigen alleen lichte materiële schade aan een Israëlische ne derzetting aan. Gisteren had Israël aangekon digd zijn strijdgebied te zullen uitbreiden naar Sidon en omge ving, zeventig kilometer ten noorden van de grens met Is raël. In dit dichtbevolkte gebied leven een half miljoen mensen. Daar zijn sinds het begin van de operaties tienduizenden men sen bijgekomen die uit de meer zuidelijk gelegen dorpen op de vlucht zijn geslagen. De voorzitter van de Veilig heidsraad van de Verenigde Na ties heeft gisteravond [New York-tijd) opgeroepen de ge vechten in Libanon voor eens en altijd te stoppen. Het drieën half uur durende debat over de toestand in Libanon werd afge sloten zonder dat een resolutie was aanvaard. Pagina 5: Peres: 'We hebben niets aan stuk papier' Frankrijk voor boycot producten Nederland genomen heroïne uit Nederland afkomstig was. Hij omschreef het drugsbeleid van de Nederland se regering als 'onverdraaglijk'. 'Den Haag' reageerde gisteren tamelijk gelaten op de actie van de parlementariërs. PvdA-woord- voerder Valk noemde het 'jammer en vervelend dat ze blijkbaar een verkeerd beeld hebben van het Nederlandse drugsbeleid'. Valk verwacht niet dat de actie verstrekkende gevolgen zal hebben voor de Nederlandse economie. WD-woordvoer- der Weisglas zei het triest te vinden dat een lidstaat van de Europese Unie oproept tot een boycot van producten van een andere lidstaat. Een aantal Franse parlementariërs roept op tot een boycot van Nederlandse producten. De boy cot moet de Nederlandse regering dwingen haar drugsbeleid te wijzigen. Ruim zeventig leden van de Nationale Assemblee en de Senaat plaatsten gisteren hun handtekening onder de oproep tot boycot. Of de actie effect zal sorteren, staat echter te bezien. Franse media besteedden er nauwelijk aandacht aan. Een van de initiatiefnemers, Jac ques Myard van de regerende RPR, verklaarde dat 86 procent van de vorig jaar in Frankrijk in beslag PvdA: Meer geld voor Leiden Een agent in een rolstoel die een bon uitschrijft, de orde handhaaft en andere politieta ken op straat uitvoert. Zover is het nog niet, maar het ligt wel in het verschiet. De Hoornse politieagent Jan Koopman toont aan dat het beleid om gehandi capten aan de slag te krijgen werkt. „Koopman is een school voorbeeld van uitmuntend per soneelsbeleid", zegt F. Rouver- oy van de USZO (uitvoeringsin stelling sociale zekerheid voor overheid en onderwijs, voor heen beter bekend als het.ABP). Jan Koopman is dolblij dat hij weer op straat aan de slag mag: „Ik vind politiewerk verschrik kelijk mooi." In februari 1994 reed Koopman met zijn motor fiets tegen een lantaarnpaal. Vijf dagen later werd hij wakker in het ziekenhuis met een dwars laesie. De arts vertelde wat hij allemaal niet meer kon. Maar Koopman was meer geïnteres seerd in wat hij nog wel kon. „Een ding was van meet af aan duidelijk. Ik wilde absoluut geen kneuzenbaantje. Geen hoofd postzegellikker of chef gevonden vliegtuigen. Tussen de oren mankeer ik niets. Ik ben niet zielig en wil ook niet zielig gevonden worden", aldus Koopman. Pagina 3: Er wordt op me gere kend en dan moet ik er zijn Leiden moet in aanmerking ko men voor meer steun van het rijk. PvdA-kamerlid Peter van Heemst stelt de regering voor Leiden toe te voegen aan de lijst van steden die vallen onder het zogenoemde grote-stedenbe- leidf Staatssecretaris Kohn- stamm (binnenlandse zaken) voelt er vooralsnog niets voor. De Tweede Kamer praat van daag over de plannen, waarvoor 2.7 miljard gulden beschikbaar is. Het kabinet wil voor de vier grote steden, Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en Utrecht, en vijftien middelgrote steden tot een meer gerichte aanpak van 'stadse' problemen als on veiligheid en werkloosheid ko men. Tijdens een eerder kamer debat in februari liet de PvdA doorschemeren voorstander te zijn van snelle uitbreiding van 'deze groep, voorlopig met nog eens zes steden waaronder Lei den en Haarlem. Volgens Van Heemst recht vaardigt de problematiek in de ze 'nieuwe' steden opname in het beleid. Hij gaat ervan uit dat het kabinet zich wil inspannen om in de loop van het komende begrotingsjaar extra middelen vrij te maken voor'de zes ge meenten. )eze week alleen bij Albert Heijn. Ch CAROLINE VAN OVERBEEKE Een 59-jarige automobilist uit België is vanmorgen om het le ven gekomen bij een ongeval op de Rijksstraatweg in Wassenaar. Het slachtoffer reed om 5.45 uur met zijn auto richting Amster dam toen hij voorbij de Land- scheidingsweg door onbekende oorzaak van de weg raakte en tegen een boom botste. De brandweer is een half uur bezig geweest om de beknelde en zwaargewonde man uit het autowrak te zagen. De man overleed tijdens dat werk. De rijbaan van de Rijksstraatweg in de richting van loeiden is tot 7.45 uur afgesloten geweest. Dat leidde tot lange files. Dodelijk ongeval in Wassenaar Voortaan laten uw kinderen hun lunch- boterhammen bewaren door de vrolijke Chester Ch.ee.tos, met z'n hoge gym schoenen en z'n zwarte zonnebril, Want nü krijgt u bij het Chee.tos snackpack een unieke Chester-lunchbox cadeau! Chee.tos snackpack, ■met 1 zakje Chee.tos Chlpito kaas 100 gram! 1 zakje Chee.tos Chipito pin da 100 gram en 2 zakjes Chee.tos Frites paprika 80 gram. en een unieke Chester lunchbox, plus 12 populaire "24 game-flippo's" Nü QQB

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 1