Plecht weekeinde rouwen Alecto De Zijl vernedert VZC, LZ slikt grote nederlaag Noordwijk blijft Castricum de baas Sport LSG: nog een week eidse Studenten kruipt omhoog ,NDAG 4 MAART 1996 SCHAKEN RUUD DOBBELAAR MEDEWERKER Dat het met het kampioenschap van LSG 1 na de winst op rivaal Groningen in de eerste klasse A van de landelijke schaakcompe titie in feite al niet meer stuk kon, stond voor heel wat insi ders reeds ruimschoots vast. In de praktijk diende LSG dat ech ter eerst nog wel waar te maken bij de rechtstreekse confrontatie met de laatst overgebleven con current Esgoo. In die missie slaagden de Leidenaars zater dag tijdens de zevende ronde: 3 1/2-6 1/2 winst. Met nog twee ronden voor de boeg, vormt het op vier punten volgende Gro ningen nu nog louter een theo retische bedreiging. Esgoo trad zaterdag voor de confrontatie tegen LSG, met twee (Duitse) internationale meesters in de gelederen, op oorlogssterkte aan. Het verbaas de dan ook vriend en vijand, dat de thuisploeg desondanks tot een tactische opstelling besloot en haar zwakste twee spelers aan de hoogste borden opoffer de. Kopman Stefan van Blitters- wijk en Maarten Strijbos wisten daar wel raad mee en bereikten tegen Wohl en Ellenbroek al snel groot voordeel. Voordien had Machiel de Heer al in 13 zetten gemaakt korte metten met Grotenhuis. Omdat topsco rer Strijbos (7 uit 7), noch Van Blitterswijk daarop in de fout weigerden te gaan, kwam LSG tamelijk vlotjes tot een comfor tabele 3-0 voorsprong. Terwijl Rag de Graaff en Henk Van Put ten hun respectieve opponen ten Strothotte en Van Wissen langzaam maar zeker in de hoek drukten, bracht Mark Thiele een glimp van spanning terug, door zich in Perez Garcia te verslikken. De Graaff en Van Putten hielden echter het win nende spoor vast en waren daarmee goed voor 1-5. Het pleit was beslecht, toen Martin Roobol vanuit een mindere stand alsnog tot een remise kwam tegen de verrassing van het Nooteboom-toernooi Kroe ze: 1 1/2-5 1/2. Dat Edwin van Haastert nog mistastte tegen Thesing, konden zijn teamge noten hem gemakkelijk verge ven. Temeer omdat Leon Ko- nings een sterke pot tegen Kohl- weijer tot winst uitbouwde. Een regelmatige verliespartij van Eelco Kuipers bepaalde de eind stand op 3 1/2 - 6 1/2. Overduidelijk is nu, dat in de volgende ronde de kampioens- vlag in de Oegstgeester Roode Leeuw uitkan. Voor LSG-team- leider en voorzitter Raoel van Ketel vormde dat ook voldoen de aanleiding om vanavond een bestuursvergadering te beleg gen: „We moeten nu zo snel mogelijk aan de slag met plan nen voor volgend jaar in de hoofdklasse. Uiteraard krijgen de spelers daar ook inspraak in." In de tweede klasse B vocht de nummer twee, Philidor Lei den, een belangrijk treffen uit met de nummer drie, Weenink. Een zwaarbevochten 4-4 was het uiteindelijke resultaat, waarbij Philidor zich de morele winnaar mocht noemen. Met het duel tegen koploper Paul Keres nog voor de boeg, hebben de Leidenaars nu namelijk alles nog in eigen hand. Na een snel le remise van Caroline Slinger land, raakte Philidor in de tijd noodfase in de problemen. Jeroen van de Weijer verspeelde op de 40ste zet een toren, ter wijl Henk van Maaren een kost baar stuk moest prijsgeven. Vol gend op deze twee verliespartij- en betekende een evenwichtige remise van Herman van Halde ren een 3-1 achterstand. Fred Slingerland bracht daarop weliswaar een eindspel met twee pluspionnen op zijn naam, maar omdat Wim Vriend niet uit de voeten kon met een mi nuspion was ook deze vreugde van korte duur. Nico Kuijf en Anne Reedijk knokten tot de laatste snik door en kregen zo waar loon naar werken. Zij brachten hun team met twee kostbare zeges alsnog naar de veilige haven. Met nog twee zware oppo nenten voor de boeg, was het in dezelfde klasse voor JÜG 2 zaak te winnen van hekkesluiter De Ooievaar. De klus werd via een 3-5 zege met succes geklaard, hetgeen de LSG-reserves prak tisch in veilige haven bracht. Kopman Remco van der Erf zet te de toon, door geen proble men te hebben met Legemaat. Een goede winst van Annemarie Benschop hielp de Leidenaars verder op weg. Cruciaal waren vervolgens de kerende kansen in de partijen van Mark Irwin, Chris Roosendaal en Geralt Ser- dijn. Allen waren na de opening in de problemen geraakt, om tenslotte met sterke counters alsnog winnend toe te slaan. Dat Linda Jap en Arvik Harms kansloos ten onder gingen, viel toen gemakkelijk te verkroppen, evenals het onnodige verlies van Theunis Stelling tegen van de Raaf. jldubbelweekeinde in de hoofdklasse de hockeysters van Alecto geen pun- 7jpgeleverd. De volgelingen van San- je Poole kwamen zaterdag met lege jen terug uit Den Bosch (2-1) en gin- <j»istermiddag thuis met 5-1 onderuit ^lijstaanvoerder HGC. fins geflatteerd was die laatste nederlaag he Haagse Gazellen Combinatie had van j jaf aan de handen vol aan het zich heftig Jrende Alecto. De Leiderdorpse verdediging 0 wed in elkaar en met name goalie Marieke „„ponde een flinke dosis vechtlust. Naast tal- qii iddingen op snoeiharde uithalen en re- 2'ps keerde ze ook nog een strafbal. ti kwam HGC na ruim een kwartier aan de via een strafcornergoal van Ingeborg Sleij. Alecto liet dat niet op zich zitten en ®|e in de wedstrijd. Dominique Kuylaars, die 0(lvrijgespeeld kreeg van Cathelijn Corporaal, ■Te op slag van rust gelijk. ^•Jde thee konden de Leiderdorpse hockey - iog lange tijd gelijke tred houden, maar ,vam een einde aan toen Florentine Steen- en later Suzan van der Wielen HGC naar irsprong hadden geslagen. De Leiderdorp- lendrang was over en Wietske de Ruijter en opnieuw Van der Wielen voerden de score op tot 5-1. HGC-coach Marieke van Doorn: „Alecto speelde heel compact en dat maakte het in het begin moeilijk voor ons. Onze tactiek was met een hoog tempo te blijven spelen en daar is Alec to uiteindelijk toch aan onderdoor gegaan." Over het verlies bij Den Bosch een dag eerder kon Sandra le Poole kort zijn: „Het was een te rechte nederlaag. Den Bosch verdiende zeventien strafcomers en wij maar twee. Dat zegt genoeg." De thuisploeg kwam via Mijntje Donners al vlot aan de leiding, maar via een snelle uitbraak over rechts maakte Corporaal dat ongedaan. Na de thee kwam Den Bosch door een fraai doelpunt van Mienke Booy opnieuw op een voorsprong. Sylvia Karres had in de slotfase pech met een af gekeurd doelpunt wegens shoot. Het gemis van de op vakantie zijnde Lydian Mentink was volgens Le Poole afgelopen week einde nauwelijks merkbaar. „Mentink is een be langrijke kracht, maar we moeten de nederlagen niet afschuiven op het feit dat zij er niet was. We hebben genoeg speelsters rondlopen met even veel talent. Ze is natuurlijk wel een routinier, die wat extra power kan geven als het moet." Over het vervolg van de competitie zegt Le Poole: „We krijgen nog een paar hartstikke zware weken tegen top-5 ploegen. Als we zo blijven hockeyen als tegen HGC dan kunnen we zeker wat punten sprokkelen. Lukt dat toch niet, dan moeten we dat gewoon daama doen." eur Bakker wemt snel Den Haag rd] o AMEN ens de klassementswed- ien in de Waterthor (Den g) deed Fleur Bakker van 1886 goede zaken. Op afstanden wist zij zich te tsen voor de zomerkam- inschappen. Op de 200 ar vrij zwom ze een 'tterende tijd van 2.04.3. ie 100 meter naderde zij p.r.. Ditmaal was de tijd Op de 50 meter vrij m zij tot een tijd van Natasja Sierag zwom persoonlijk record op de meter vlinderslag: 2.30.1 von daarmee goud. Ook nag naar de zomerkam- nschappen. mco Singel ing van LZ m op de 50 meter vlinder tijd van 27.2. Op de 100 der reikte de Leidenaar 1.01.6. Ook hij plaatste voor de zomerkam- :nschappen. Bart neulen reikte op de 200 er rugslag tot een tijd van .3. De 50 meter rugslag d door Vermeulen ge- mmen in 1.29.5. De ta- volle Stefan Iterson zag trainingsarbeid beloond een uitstekende 100 me- vrij. Een mooie tijd van viel hem ten deel. Op de meter vrij werd hij eerste oieen tijd van 2.01.5. P, ie J de meisjes sprintte Pau- di eemskerk in het Vijf Mei- op de 100 meter vrij naar tijd van 1.06.5. Bij de jens zwom de 11-jarige a: der Rijnsburger van de elfy LGB dezelfde afstand in •8. Hij plaatst zich voor Nederlandse kampioen- vjappen. ijdens limietwedstrijden Utrecht zwom Marco oofjiman de 50 meter vrij in h 1. Op de 100 meter ot ooislag onder de vijftien was Dirk-Jan Beugelsdijk minuut en 26.9 secon- onderweg. celj Pehannen van hockeyclub Studenten zijn door een erwinning op Asvion gis- idag uit de degradatie- gekropen van de eerste A. Roomburg kwam daar in dichter bij de rode lijn een 6-0 nederlaag tegen vird. z eigen veld ging LOHC met ooideruit tegen Leonidas. Na inuten al pakten de gasten ■n strafbal de leiding en untten nog voor de thee r tot 0-2. Nadat LOHC in I eede part op een 3-0 ach- ïd was gekomen, werd de iout-equipe pas fanatiek. O egstgeestenaren verdien- og veel kansen, maar kwa- liet verder dan de tegen- rvan Taeke Taekema. isploeg Forescate dolf het spit tegen Zwart Wit: 1-3. oorschotenaren stonden rk Jaap Engelen al snel op 0 voorsprong. Daarna be- Forescate lange tijd het het spel, maar dat eb de tweede helft weg. Zwart vam beter in zijn spel en it naar een 3-1 overwin ning. In Schiedam behaalde Leidse Studenten een 4-0 zege op As vion. De studenten hadden in het eerste part het mindere van het spel en bleven dank zij pri ma keeperswerk van Jaco de Kempenaer overeind. Na de rust had Leidse Studenten een compleet overwicht en schoten Ivo Bloys (hattrick) en Herman Plantenga naar een 4-0 zege. Bezoeker Roomburg had niets in te brengen tegen het Tilburgse Forward: 6-0. Met na me bij het uitverdedigen -lieten de Leidenaars het liggen. Pas in de slotfase kwam de ploeg van Ruurd von Holtz in zijn ele ment, verdiende nog wat straf comers, maar tevergeefs. De hockeyers van Alecto staan weer met beide benen op de grond na het 2-2 gelijkspel tegen degradatiekandidaat Maarssen. Na twee uitmunten de wedstrijden was de organisa tie in de ploeg van Boudewijn van Duiken gisteren ver te zoe ken. De ellende begon al met een enorme dekkingsfout van Victor Koolwijk, die resulteerde in 0-1. Alex Hagen trok dat nog recht met 1-1 en bracht de Lei derdorpers na de rust zelfs op een voorsprong. Drie minuten later maakte Maarssen gelijk. Tweedeklasser Alphen ging met 3-2 ten onder bij Groen Geel. De ploeg van Jaap Hout koop begon voortvarend een vroege treffer van Diederik Schansman. Groen Geel kwam echter snel langszij, maar Niels Möller bracht de Alphenaren opnieuw aan de leiding. Na de thee pakte Groen Geel uit een strafpush de overwinning. Thuisploeg Noordwijk won overtuigend van Zandvoort: 5-0. Bernard Jan Holsboer, Bob Jan Dietrich, Erik Verdoorn, Lennen Wiarda en Hans van Wingender verzorgden de doelpuntenpro ductie. Catwijck won thuis met 5-2 van Reeuwijk. De kustbewoners keken met de rust tegen een 2-0 achterstand aan, maar maakten dat in de tweede helft meer dan goed. Martijn Houwaard (3x), Kees Zwaan en Frans Spaink troffen doel voor 5-2. Tegen koploper Mijdrecht dolf bezoeker Hisalis met 7-0 het onderspit. Hisalis-goalie Eelco Eedink hield de schade tot de rust nog beperkt tot 2-0, maar na de thee was er geen houden meer aan. Suzanne Vos valt aan namens Forescate. foto taco van der eb HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De hockeysters van Noordwijk zijn gister middag steviger aan kop gekomen in de vierde klasse C. Na de 1-0 overwinning op Castricum staan de kustbewoonsters nu zes punten los met een wedstrijd meer ge speeld. Eersteklasser Forescate had even eens een goede dag met een 1-1 gelijkspel tegen Huizen. Eersteklasser LOHC won op eigen veld met 1-0 van Amstelveen. Aanvankelijk wa ren de gasten wat sterker, maar de beste kansen waren toch voor LOHC. Laura Daly kwam een paar keer oog in oog met de doelvrouwe, maar miste deerlijk. Biente Taekema werd op aangeven van Daly in het tweede deel matchwinnaar. De cornerver houding was overigens met vier tegen drie in het voordeel van Amstelveen. De krachtmeting tussen Forescate en koploper Huizen eindigde in een 1-1 gelijk spel. De gasten kregen aanvankelijk veel ruimte en pakten na vier minuten de lei ding. Dominique Lingeman kreeg tijdens een strafbal de kans op 1-1, maar liet zich dat buitenkansje ontnemen. Even later had Lingeman tijdens een strafcorner weer pech met een bal op de lat. In het tweede part speelde Forescate aanvallender en maakte Myriam Lingeman gelijk. Kansloos In Delft ging Roomburg met 4-0 kansloos ten onder tegen Hudito. De Leidse vrouwen kregen in het eerste part geen voet aan de grond en hielden dank zij doelvrouwe Si- grid Cleef de schade beperkt tot 2-0. In de beginfase van de tweede helft kwam Room burg met wat plaagstootjes terug, maar die mochten niet baten. Cleef stopte nog een strafbal, maar voorkwam niet dat Hudito verder uitliep tot 4-0. Op het Gorlaeussportcomplex zegevierde Leidse Studenten met 2-0 over Benne- broek. Jet van Beuningen opende al vlot de score, waarna Willemijn Parree verder doel puntte tot 2-0. Na de thee kreeg Leidse Stu denten nog veel kansen, maar deed daar niets mee. Met name bij strafcomers liet de ploeg van Jaap Swieringa het afweten. Topper De topper in de vierde klasse C tussen lijst aanvoerder Noordwijk en het op de tweede plaats staande Castricum eindigde in een 1- 0 zege voor de uit spelende kustbewoon sters. Het spel golfde voortdurend op en neer, waarbij Noordwijk via Angela Pasma het winnende doelpunt maakte. Invalster Marit Samson stond meerdere keren haar mannetje bij de gevaarlijke counters van Castricum. De thuiswedstrijd van Hisalis tegen Spire eindigde, ondanks een groot overwicht voor de Lissese vrouwen, doelpuntloos. Alette Berbee en Brechje Romkes debuteerden in het team van Maarten Zegboer. serschap kan worden veiligge steld. Sassenheim trok in een matig duel tegen WZK met 7-6 aan het langste eind. „Het was reëler geweest als het een puntende- ling was geworden", aldus Sas- senheim-coach Michel van der Zeeuw. Zover kwam het dus niet. Bij de Sassenheimers was Erwin de Bruin met twee doel punten het meest schotvaardig. Voor Koudekerk liep de wed strijd tegen Dolfijn teleurstel lend. Het team van Mark Kim- pel verloor van de Amsterdam mers met 7-6. De gebroeders Erik en Lars Bergsma waren goed voor vijf treffers. Het ver loop van de competitie is vol gens coach Mark Kimpel uitste kend verlopen. „Handhaven was dit jaar het doel", aldus Kimpel. Alkemadc won van het Amsterdamse SHELL. In de hoofstad werd het voor de ploeg van Paul van der Putte 7-3. Bij de Alkemadenaren was Bram van Nugteren met drie doel punten trefzeker. Vrouwen De vrouwen van LZ 1886 lever den in het duel legen concur rent WVZ vakwerk af. Vooral de- eerste twee periodes waren een lust voor het oog. LZ liep toen uit naar een ogenschijnlijk veili ge 6-2 voorsprong. Routinier Yvonne Flippo gaf met haar goede passing het goede voor beeld. In de derde periode kwam echter de grote omme zwaai. De Zoetermeerse oppo nent kreeg meer vat op het spel en leek alsnog het duel in haar voordeel te beslissen. De be zoeksters kwamen terug tot 6-6 terwijl de Leidse dames bijkans naar adem hapten. In de vierde periode hervond LZ 1886 de juiste vorm. In een man-meer- situatie was het Linda Weyer- mans die het Leidse team een stapje dichter naar het kam pioenschap bracht. Doelpunten LZ; Linda Weyermans (3x), Si- mone Molders, Yvonne Flippo, Natasja Sierag, Linda de Wit. De vrouwen van LZ 1886 komen even tot rust in de wedstrijd tegen WVZ (7-6). Jeanet Ginjaar (met bril) hangt aan de rand tussen Simone Molders (rechts) en Nienke Hameetman (links). foto loekzuyderduin WATERPOLO AAP SIERA MEDEWERKER AZC heeft het dubbelweekend met verve overleefd. Branden burg werd met een 16-8 neder laag naar huis gestuurd. De Ham uit (gisteren) was een stuk lastiger. Het werd een nipte 12- 10 nederlaag. De Zijl/LGB haal de flink uit tegen VZC. In Veen- endaal won het met liefst 30-5. LZ 1886 had tegen Polar Bears niets in te brengen. Het leed met 26-5 de grootste thuisne derlaag. De vrouwen van LZ 1886 wonnen wel. In een bloed stollend gevecht was het naaste belager WVZ met 7-6 net iets te slim af. AZC had van het slecht spe lende Brandenburg niets te duchten. De ploeg uit Bilthoven keek na één periode al tegen een 5-0 achterstand aan. Met de uitsluiting (met vervanging) van Robert Havekotte (Branden burg) werd de weerstand er niet beter van. Teammanager André de Jeu sprak toen al van een slaap- en geeuwvertoning. Vooral Bobby Brebde leefde zich uit. Hij noteerde vijf doel punten. Laslo Toth maakte drie treffers. Een dag later had AZC het een stuk lastiger met het fy siek spelende De Ham. Pas na dat AZC overschakelde op zone, werd er afstand genomen van de Noord-Hollanders. Veel had AZC te danken aan goalie Wim Vermeulen. Hij keepte een van zijn betere wedstrijden. De zege werd pas twee seconden voor tijd veilig gesteld. Ditmaal was Laslo Toth met vijf doelpunten de topscorer. Yuri Stoffels was drie maal trefzeker. Lijdensweg De Zijl/LGB trad aan tegen ze kere degradant VZC. Het werd een lijdensweg voor de mannen van Werner Schonberger. Die moesten de grootste nederlaag van het seizoen slikken: 5-30. Grootste schik had Niels Joor. Nadat hij in het eerste part al acht keer scoorde, voerde de Leidenaar zijn persoonlijke sco re op naar 21 doelpunten. Een score waarmee hij zich momen teel topscorer van Nederland mag noemen. Soortgelijk LZ 1886 scoorde een soortgelij ke uitslag, maar dan in negatief opzicht. In eigen huis richtte ti telkandidaat Polar Bears een ware slachting aan. Er werd met 26-5 verloren. Toch was het binnen vijftien seconden al 1-0 voor de Leidenaars. Van afstand schoot Ben Olde Olthof onberis pelijk in. Daarna was het over en uit. Van enige tegenstand was geen sprake. Zelfs de (even) teruggehaalde Frans van den Brink werd er moedeloos van. Hij maakte in totaal twee doel punten. Marcel de Wit en op nieuw Ben Olde Olthof waren de overige doelpuntenmakers. LZ-coach Jan Breedeveld zag in Polar Bears de toekomstige landskampioen. Was de neder laag tegen de Edenaren ingecal culeerd, onverwacht was de blessure van Michel van der Zeeuw. Hij verliet het water met een gebroken middenhands- beentje. Zijn seizoen zit erop. Vivax wordt met de week ze kerder van de tweede stek. Te gen UZSC won het met 11-6. Toch moet Marc van Belkum voor de wedstrijd flink in de rats hebben gezeten want hij miste liefst vier basisspelers. De reser ves klaarden de klus in Utrecht echter simpel. Doelpuntenma kers Vivax: Serge Dietz (4x), Marco Mulder (3x), Hans Trijs burg (2x), Sjors Verburg (2x). Katwijk moest buigen voor Alliance. Vooral de passing was bij de Katwijkers slecht ver zorgd. Ronald Heemrood was met drie treffers topscorer. Ver meldenswaardig was het optre den van de 16-jarige Mathieu Spros. Hij scoorde voor het eerst (twee) doelpunten voor zijn club. Voor Katwijk is het wachten op mindere tegenstan ders waar alsnog het eersteklas-

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 23