Leidsch Dagblad 12 17 Het extraatje van Huggies. Jnilever ziet reinst met 14 procent dalen GOED NIEUWS Winter zorgt voor problemen in verkeer Wereldreis van Unicef Flyer gaat niet door Jaar cel en twee ton geëist tegen horecabaas Kamerleden bij spreekuur bestormd door pers SDAG 20 FEBRUAR11996 OPGERICHT 1 MAART 1860 'eiten en Meningen 'Politiemensen met een missie zijn gevaarlijk' i Buitenland Leiden Cultuur en Kunst NR. 41010 LOSSE NUMMERS ƒ1.75 ZATERDAG ƒ1,95 Iets te verkopen? Luthers afrekening met 5 Hans Worst na halve eeuw weer boven water Van de Hulst: sterrenkundige even een ster Marie-Cécile Moerdijk: Elke dag is een geschenk HET WOORD IS AAN VANDAAG 20 PAGINA'S UITGAAN dinsdag 20 febr woensdag 21 febr donderdag 22 febr vrijdag 23 febr NIEUWE ABONNEES ONTVANGEN DE KRANT DE EERSTE 2 WEKEN GRATIS. la, dat Is goed nieuws. Dus neem Ik nu een abonnement. Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: r maand aulomafiach (f. 31,30) J Per kwartaal O nrropigiro (f. 91,20) automatisch (f 90,20) OF BKL 071-5128 030, Henry Home Wij scheiden gemakkelijker van wat wij bezitten dan van onze verwachtingen, omdat de verwachting altijd boven het genot uitgaat. ,4-6' *wV'"7H wintërzon en L sneeuwbuien vooruitblik DON VRii .'AT J72° J74° 1*/6° £,\2i 40% 50% 50% 20% 20% 20% Uitgebreid wceroverzicht op pagina g Binnenland3,5,6 Buitenland7 Cultuur17 Economie8 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving 12 Randstad14 Regio 11,12,13,15 RTV/programma's 9 Sport19 Strips18 In de Voorschotense kinder bioscoop 'Pocahontas' en 'De indiaan in de kast' In beide films wordt Nederlands gesproken. De kortingsbon biedt drie kaartjes halen, twee betalen. NedCar maakt eigen auto in diepste geheim HELMOND «ANP NedCar heeft in het diepste ge heim, los van de aandeelhou tiers Volvo en Mitsubishi, een eigen auto ontworpen. Deze wagen, een Acces-minibus, wortii op 5 maart gepresenteerd op de autotentoonstelling in Cienève, De ontwerpafdeling van NedCar heeft drie jaar aan de wagen gewerkt. Dit schrijft het vakblad Automobiel-Mana gement. Nog dit voorjaar zal een test programma van start gaan met rijdende prototypen en eiiul 1996 zal een aantal wagens be schikbaar zijn voor proefritten door derden. Vierentwintig Ie veranciers uit tien Europese landen zijn bij de ontwikkeling betrokken geweest. De auto weegt 850 kilo en vol doet volgens NedCar aan de strengste eisen op het gebied van veiligheid, energieverbruik en milieubelasting. De voorwielaangedrevcn At ces krijgt een nieuw ontwikkel de benzinemotor. Met brand stofverbruik zal minder zijn dan vijf liter op honderd kilometer. Voor vijl personen is veel ruim te beschikbaar, aldus liet blad. rde gulden en reorganisatie oorzaken resultaat van Unilever heeft vorig jaar een forse deuk dopen. De nettowinst daalde met 14 procent naar 5 miljoen gulden. Het tegenvallende resultaat had norgen direct nadelige gevolgen voor de koers van aandeel op de Amsterdamse effectenbeurs. Al snel de de koers met 4,30 gulden naar 226,20 gulden, vorige maand stond het aandeel nog op het record 242,90 gulden. rer RDAM GPD al de daling van het pond ng en de Amerikaanse dol- ?n opzichte van de harde irlandse gulden hebben :ver, die zijn jaarcijfers in :ns publiceert, veel pijn ge- Daarnaast moest het con- (onder meer voedingspro- n en wasmiddelen) 704 en gulden reserveren voor se reorganisaties, er het laatste kwartaal van kon Unilever ook bepaald juichend zijn. De netto- daalde in die periode met irocent naar 690 miljoen iek. presentatie vgn de te- illende cijfers stelde be- oorzitter Morris Tabaks- li vanmorgen nog voor- ig op over de resultaten in lopende jaar, hoewel hij wel een verbetering ver- De Europese marktom- igheden lijken wat groei betreft nog niet merkbaar te verbeteren. Wij voorzien echter dat de efficiency zal verbeteren door reorganisaties en verbete ringen in het produktassorti- ment. Wij verwachten te kun nen voortbouwen op wat dit jaar reeds is bereikt in Noord- Amerika en te kunnen profite ren van aanhoudende winstge vende groei elders in de we reld." De Nederlandse tak van Uni lever behaalde vorig jaar een nettowinst van 192 miljoen gul den, vier miljoen minder dan in 1994. De omzet in Nederland steeg vorig jaar met 7 procent naar 3,6 miljard gulden. Goede zaken deed Unilever in ons land vooral met ijs, mede dankzij de warme zomer. Ook de diep- vriesprodukten hadden een goed jaar. In de wasmiddelen was er na het 'Omo Power- echec' sprake van herstel van de resultaten. Een 58-jarige automobiliste uit Nieuw-Vennep raakte gistermiddag op de Bennebroekerdijk in Zwaanshoek de macht over het stuur kwijt en kwam met haar auto in een sloot terecht. Met een hamer sloeg ze een portierraam kapot en klom uit de auto. Ze raakte niet gewond. Duikers van de brandweer haalden samen met medewerkers van een bergingsbedrijf de auto uit de sloot. foto united photos de boer jur encelchor De zware sneewval van gisteren heeft in het hele land grote pro blemen opgeleverd voor het verkeer. Vier mensen kwamen bij ongelukken om het leven. Verder was er een groot aantal aanrijdingen met blikschade. Vanmorgen vielen de moeilijk heden in de ochtendspits mee. Automobilisten en treinreizigers liepen over het algemeen slechts lichte vertragingen op. Gladheid én een borrel te veel deden een 45-jarige Rotterdam mer in Wassenaar gisteravond met zijn auto in het water be landen. De man reed vanaf de Landscheidingsweg de Witten- burgerweg op. I lij raakte in een slip, gleed met zijn auto naar de overkant van de weg, botste daar tegen een boom en reed vervolgens het water in. De Rot terdammer liep een hoofdwond op. I lij kon op eigen kracht uit zijn voertuig kruipen. Een 33-jarige man uit Aer denhout slipte gistermorgen op de Oostdorperweg in Wasse naar. Zijn auto klapte tegen een lichtmast, die op een geparkeer de auto viel. Niemand raakte gewond. In Leiden en de Duin en Bollenstreek deden zich na genoeg geen problemen voor. De belangrijke doorgaande wegen in het hele land zijn van nacht door Rijkswaterstaat sneeuwvrij gemaakt. Enkel de Afsluitdijk is nog moeilijk be gaanbaar. Het KNMI verwacht dat het de komende dagen nog wel licht zal blijven sneeuwen en vriezen. Vanaf donderdag middag zal echter de dooi defi nitief doorbreken. Ajax niet tegen Real Zaragoza AMSTERDAM «ANP De wedstrijd Ajax Real Zarago za die vanavond, in het kader van de Europese Super Cup, in het Olympisch Stadion in Am sterdam zou worden gespeeld, is afgelast. De Schotse scheids rechter l.esley Mottram ver klaarde het veld vanmorgen on bespeelbaar. Ook uitstel tot woensdag is zinloos. Nadat de Spanjaarden giste ren in het stadion trainden, bleek het veld vanmorgen te zijn veranderd in een ijsbaan. Beide clubs gaan met de UEFA overleggen over een nieuwe da tum. Trainer Louis van Gaal is daarover sceptisch; het pro gramma van de Amsterdamse club is overvol. De eerste ontmoeting tussen beide clubs, twee weken gele den in Spanje, eindigde in 1 -1 Turkse club aast op Leids talent LEIDEN «LOMANLEEFMANS De voetbalclub Trabzonspor, koploper in de Turkse competi tie, zoekt zelfs in Leiden naar talent. Onlangs stuitten scouts van de club, waar ooit de Belgi sche keeper lean Marie Pfaff speelde, op I layder Barak. Deze 18-jarige speler van Turkse af komst verdedigt de kleuren van Roodenburg. Barak is vereerd door de be langstelling, maar heeft aange kondigd niet op een eventuele aanbieding in te zullen gaan. ilij wil zijn moeder niet alleen achterlaten in Nederland. Pagina 19: Topclub Trab zonspor scout Lcids talent De,Unicef Flyer, de luchtballon waarmee Henk Brink en Willem Hageman een non stop-vlucht rond de wereld wilden maken, vertrekt definitief niet. Dat heeft het bestuur van de stichting Global Adventures, organisator van de recordpoging met de luchtballon, gisteravond beslo ten. Directe aanleiding voor het besluit is het feit dat de Rijks luchtvaartdienst (RLD) vrijdag het luchtwaardigheidsbewijs van de ballon heeft ingetrokken, nadat gebleken was dat het ma teriaal waarvan de ballon is ge maakt niet deugdelijk is. De problemen met Melinex, het kunststof materiaal waarvan de ballon gemaakt is, kwamen aan het licht na de mislukte re cordpoging van de Amerikaan Steve Posset begin dit jaar. Fos- set wilde ook rond de wereld varen, maar moest al na twee dagen landen. Fabrikant Came ron Balloons Ltd. uit Engeland tobiel pinnen |j collecte Bger des Heils :1e collectanten van Leger des Heils gaan week op pad met een iel pin-apparaat. Het t om een experiment in nwerking met de l-bank. Gisteren is de Collecte van het begonnen, die twee n duurt. s het leger is het Idwijd de eerste keer mobiele pin-appara- ir wordt ingezet om geld te halen voor een goed el. Het leger zal vijf pin paraten gebruiken in •schillende gemeenten. collectanten hebben ïrigens ook de traditio- le collectebus bij zich. 'olgens een woordvoer- van het leger is de gul gever met pinnen niet plicht een hoger bedrag schenken. „Maar in de iktijk zal het pinnen :t worden gebruikt voor ine bedragen, daar is de collectebus nog Luchtvaardigheidsbewijs ingetrokken onderzocht de door hen ge maakte ballonstof en kwam tot de conclusie dat de stof „onvol doende samenhang 'op grote hoogte" had. Op 11 februari nam de direc teur van Cameron Balloons Ltd. monsters van de ballon van de Unicef Flyer. Afgelopen week bleek uit laboratoriumonder zoek dat de ballonstof dezelfde problemen vertoonde als de ballon van Fosset. Henk Brink, die vanaf 1991 bezig is geweest met zijn ruim acht miljoen kostende project, wilde maandagavond geen commentaar geven. 4 leze week heeft u de mogelijkheid om samen een keus te maken uit 1 groot aantal keukens. Wij zijn de hele week geopend tot de laatste klant weg is en daarom hebben wij dé speciale aktie: KEUKENS HALF GELD rvrar»rf7Tar»ï>7 fyr^nrrr, IR AAR: WESTKANAALWEG 100 - 0172-604441 IttttiK KEUKENS. Dt HUHNSPECIAUSE MEI 31 JAAR ERVARING EN MEER DAN 60 FIIIAIEN IN NEDERIAND EN BEIGIE Fndedijk, is 'verbolgen' over de eis van procureur-generaal j. Nuis. Hij had voorafgaand aan de zitting contact gezocht met Nuis met de vraag of het niet mogelijk was het boetebedrag flink op te trekken ten koste van een eventuele celstraf. Als Lan ge moet gaan zitten dan bete kent dat het einde van zijn goed lopende café restaurant onder de werfkelders bij Zeeman. Nuis had volgens Fndedijk in eerste instantie wel oren naar een 'deal'. Maar de I laagst: pro cureur-generaal nam na het ge sprek met de raadsman het 'dossier Lange' nog eens door en becijferde dat net om een fraude ter waarde van zo'n 6.5 miljoen ging. In een dergelijke horecafraudc die in cijfers al leen door de Van der Valk-fami- lie wordt overtroffen moet vol gens Nuis een celstraf volgen. Fndedijk begreep dat een deal er niet in zat, maar de eis van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk viel hem zichtbaar rauw op zijn dak. Een dergelijke eis maakt een eventu ele omzetting in een alternatie ve straf niet mogelijk. Fndedijk verklaarde sterk het gevoel te hebben dat zijn cliënt als 'be kende jongen in de Leidse hore ca als voorbeeld moet dienen'. Pagina Leiden: 'Horecabaas liet de boekhouding aan ande ren over' Huggies-luiers, Huggies diverse soorten, r\r\ Newborn-luiers, 2 pakken 3935 1 pak X2S9 y.yy Deze week alleen bij Albert Heijn. 0(1 PERSBUREAU CERBERUS legen de 43-jarige horecabaas Jan Lange uit Katwijk is gisteren in hoger beroep bij hel Haagse gerechtshof achttien maanden cel geëist waarvan zes voor waardelijk en een boete van 200.000 gulden voor het plegen van belastingfraude in 91 en '92. Volgens de procureur-gene raal heeft [.ange voor 6,5 mil joen gulden gefraudeerd. Ferder kreeg de eigenaar van café-restaurant Annie's Verjaar dag in Leiden van de I laagse rechtbank twaalf maanden voorwaardelijk en een boete van 100.000 gulden opgelegd. Het openbaar ministerie is te gen die straf in beroep gegaan. De raadsman van Lange, G. Nu bij Huggies het 2e pak luiers voor de halve prijs! Bovendien kunt u voor slechts f 14.95, een leuk en leerzaam houten naamtrelntje bestellen. (Maxi maal zes letters. Voor elke extra letter moet u f 195 bijbetalen.) De bestelfolder ligt voor u klaar in de winkel. Bezoekers zitten er voor spek en bonen bij Het eerste spreekuur op het Leidse stadhuis van enkele ka merleden van D66, PvdA en CDA is geen onverdeeld succes geworden. Door een 'foutje in de regie', aldus D66-parlemen- lariër Jan Hoekema, zat de mas saal uitgerukte pers het veel kleinere groepje bezoekers van het spreekuur gisterochtend enorm in de weg. Het eerste half uur van het spreekuur vertoonde alle ken merken van een persconferen tie. De bezoekers zaten er voor spek en bonen bij. Na de inter views met de kamerleden raak ten ze ongevraagd verzeild in rechtstreekse uitzendingen met hun persoonlijke kwesties. Ze waren gekomen om die met de kamerleden te bespreken en hadden niet gerekend op op dringerige microfoons. Een mevrouw in een rolstoel, die op het spreekuur was afge komen om haar bezorgdheid uit te spreken over de toekomstige werkgelegenheid voor mensen met een handicap, was heel boos over de gang van zaken. ..Leuk voor jullie, al die journa listen", zei ze tegen de blozende Hoekema. „Het spreekuur is voor jullie nu al een succes. Gaat het jullie nu om de publi citeit of gaat het jullie om het Het CDA-Kamerlid C. Bremmer in dichten van de kloof met de burgers?" De vrouw, werknemer van een sociale werkplaats, had spe ciaal voor deze gelegenheid en kele uren vrij genomen. De rit naar het stadhuis, beweerde ze, kostte haar honderd gulden. Bijna drie kwartier had ze moe ten wachten voor ze te woord sprek met een werkneemster van de werd gestaan. „Het is maandag, een gewone werkdag, ik heb geen uren de tijd", aldus de vrouw. Hoekema had nauwelijks weerwoord. Hij bood zijn ver ontschuldigingen aan, maar vroeg ook om begrip. „Op de eerste keer komen veel journa listen af en zonder pers komt sociale werkplaats. foto henk bouwman ook niemand te weten dat wij dit doen. De huidige gang van zaken is eenmalig, in het ver volg zal het er anders aan toe gaan." Pagina Ixidcn: Bezoekers spreekuur kunnen rekenen op meer privacy

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 1