Leo Visser heeft nergens spijt van e Brenda Schultz: 'Softe' hardhitter Sport r. 11 nprca/^rco iqqk CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -539 SPORT OP TV 'De schaatsbond is cdtijd al een asociale wergkever geweest' Jn De Nederlandse schaatswereld stond op zijn kop, toen Rintje Rits- ma een half jaar geleden met veel bombarie uit de kernploeg stapte. Leo Visser deed in i988 precies hetzelfde, maar ruzies bleven toen achterwege. De voormalige dorps genoot (Haastrecht) van Hein Ver geer pakte in dat 'alternatieve' jaar alle grote titels. Daarna kwam Vis ser vooral in het nieuws als de schaatser die piloot werd. En als de man, die net naast het olympisch goud greep. Bijna vier jaar terug gooide hij na de Winterspelen van Albertville zijn schaatsen in het publiek en nam de stuurknuppel van een KLM-Boeing 737 ter hand. Als hij niet vliegt, vermaakt Visser zich tegenwoordig met zijn vrien din ex-schaatsster Sandra Voe telink, met wie hij samenwoont in Halfweg een partijtje voetbal, golf en het opknappen van oude motoren. Visser kan zich het voorval nog als de dag van gisteren herinneren. Het speelde zich eind maart 1992 af in de Haarlemse bin nenstad. ben maand, nadat hij in Albert ville afscheid had genomen van het schaatsen en een week, nadat de arts Kar- sten een onbekend lid van de Oranje schaatsploeg van dopinggebruik had beticht. „Ah joh", riep een PTT-kabelwer- ker, die met een schep zand in de hand de passerende schaatser herkende, „Maak ons nou niets wijs. We weten toch hoe het werkt." Visser wist vanaf dat moment, dat hij net als zijn olympische ploeggenoten in het verdachtenbankje zat. Hij komt daar waarschijnlijk zijn hele leven niet meer vanaf. Ondanks de uitspraak van de rech ter, die meende dat Karsten de grenzen had overschreden door te roepen dat een niet met name genoemde Albertville-gan- ger bij hem was geweest voor dopingad- vies. „Karsten", zegt Visser bijna vier jaar la ter, „heeft er toch mee bereikt dat mensen denken, dat je net als anderen in de sport maar wat aanrommelt. In die zin heeft hij me beschadigd. Het gevaar is ook, dat hoe verder je van het toneel af bent, hoe ge makkelijker mensen over je spreken. Toen was ik nog voor iedereen een persoon en durfde niemand mijn naam hardop te noemen. Maar wat als je tien jaar verder bent en die zaak komt weer aan de orde? Dan is die drempel weg en doet het ande ren minder pijn om mij ermee in verband te brengen." Nadat de Haarlemse huisarts op de IV zijn ontboezeming had gedaan, lag de naam van Visser bij sommigen voor in de mond. „In het geruchtencircuit rond de ijsbanen viel vooral mijn naam. Er waren zelfs mensen, die me in de wachtkamer van Karsten hadden zien zitten. De Oos tenrijkse schaatsers Eminger en Had- Leo Visser: „Als je ziet hoe de schaatsbond met zijn werknemers omgaat, schandalig soms." schieff zeiden ook dat ik degene moest zijn, die Karsten had bedoeld. En eerlijk is eerlijk, als ik buitenlander was geweest had ik dat misschien ook logisch gevon den. Wij in Nederland twijfelden toch ook hardop, als DDR-schaatssters een maand voor een WK niet verschenen op een EK. 'Die zijn er nog niet klaar voor', riepen we dan. Dan ga ik een maand voor de Spelen niet naar het EK, terwijl ik me wel gekwali ficeerd had. Er viel wat voor te zeggen om mij te verdenken", aldus Visser, die gek genoeg zeven jaar geleden bijna in zee was gegaan met diezelfde Karsten. „Ik had toen de alternatieve kernploeg in het leven geroepen en was op zoek naar een dokter. Iemand opperde om Karsten te nemen. Uiteindelijk is Frank Nusse aangetrokken. Ik ben achteraf bekeken re- te-blij, dat Karsten het niet is geworden." Hoewel drog en bedrog een haat-liefde verhouding hebben met de sportwereld, gelooft Visser nog steeds dat het schaatsen een maagdelijk eiland is. „Ik heb in al mijn kernploegjaren nooit iemand doping zien gebruiken. Die cultuur is er niet in het schaatsen. Ik was en ik ben er nog steeds op tegen. Het geeft een oneerlijke concurrentie. Ik kan me ook niet voorstel len, dat een sportman die heeft geslikt, vijf jaar later een trots en eerlijk gevoel heeft over zijn prestatie. Misschien is dat de ver klaring voor de biechtende sporter." Visser zegt wél met trots terug te kijken op zijn loopbaan. Dat wekt verwondering. Want was hij niet de schaatser, die brie send afscheid nam in Albertville? Ritsma, die naast Visser op een bankje zat, schrok zich kapot, toen zijn ploeggenoot uit el kaar spatte. Visser sloeg woedend met zijn vuist op het bankje, nadat lohann Olav Koss hem het goud op de 1500 meter door de neus had geboord. Weer niet, net als vier jaar eerder in Calgary. Toen greep To- mas Gustafson in een waanzinnige slot- ronde de hoofdprijs op de vijf kilometer en keek Visser samen met Henk Gemser met tranen in de ogen naar het doffe zilver in zijn hand. „Het heeft even geduurd voor ik die ka ter van Albertville had verwerkt. Ik wilde nog één jaar alles op alles zetten voor het goud. Als dat dan op negenhonderdste stukloopt, doet dat pijn. Maar nu, na vier jaar, kijk ik daar toch anders tegenaan. Moet ik ontevreden zijn over mijn schaatscarrière, omdat ik geen olympisch goud heb? Ik ben europees- en wereld kampioen geweest en heb vier olympische plakken, terwijl ik ondertussen mijn pilo ten-opleiding volgde en later een fulltime baan als verkeersvlieger kreeg. Als je te rugkijkt, moet je ook reëel zijn en vaststel len, dat watje wilde misschien wel te hoog was gegrepen. Olympisch goud en een volledige job bij de KLM, dat was nogal wat. Op het moment dat Koss me versloeg in Albertville, was ik boos en teleurgesteld, maar nu ben ik tevreden over die race op de 1500 meter. Ik heb 'm teruggezien op de video en ik moet zeggen, het was een hele mooie van mezelf. In Inzeil, waar in februari het WK all round wordt gehouden, maakte de nu bij na 30-jarige piloot tien jaar geleden eüs ju nior voor het eerst naam. Op het door dorpsgenoot Hein Vergeer gewonnen WK werd Visser achtste. Tegenstanders haat ten het in de jaren daarna om tegen hem te moeten rijden. Visser heette een 'killer' te zijn. „Dat kwam, denk ik, omdat ik nooit opgaf. Karlstad heeft wel eens ge zegd dat hij graag tegen Kemkers reed, maar niet tegen mij, omdat ik niet losliet." Buiten de baan was Visser wél los. Te los volgens sommigen, die niet konden be grijpen dat Visser voor een toernooi met een glas bier in zijn hand aan de kaarttafel zat, terwijl de andere schaatsers op één oor lagen. Visser: „Coaches lieten mij mijn gang gaan, zo lang ik maar niet bij de an deren leurde om mee te gaan naar het ca fé. Ab Krook probeerde soms een soort compromis te bereiken. Als hij me bij voorbeeld in Davos 's avonds aantrof in de bar, zei hij er niets van, maar ik kreeg geen biertje van hem. Kemkers was anders, se rieuzer. Dat zag je al op de kamer. Hij hing al zijn kleren keurig op een hangertje; bij mij lag alles op de grond." Zeven jaar geleden stapte Visser van de kernploeg over naar een privé-team. Niet om veel te verdienen, want een sponsor was pas op het allerlaatst gevonden, maar om zijn handen naast het schaatsen vrij te hebben voor zijn opleiding voor verkeers vlieger. Terwijl de scheiding van Ritsma dit seizoen bijna elke dag lawaai oplevert, verliep Vissers koerswijziging vrijwel ge ruisloos. Toen hij in dat jaar europees en wereldkampioen werd. stond kernploeg- coach Krook met Vissers trainer Arie Koops gebroederlijk op het ijs. Visser: „Ritsma heeft het beter dan wij voor elkaar op het gebied van sponsoring. Onze pré was, dat we niet in een conflict situatie zijn weggegaan bij de bond. Mis schien is het verschil, dat ik destijds nog kampioen moest worden en Rintje dat al was, toen hij opstapte. Als ik hem was ge weest, had ik minder het conflict gezocht. Dat heeft een hoop kapot gemaakt. Koops en ik zijn meteen in de zomer bij Krook langs geweest om alles goed door te spre ken. Wat De Vegt onlangs heeft uitgeroe pen over de bond, was niet zo fraai. Maar ik denk, dat Gemser zich dat persoonlijk heeft aangetrokken, terwijl die uitlatingen niet voor hem bedoeld waren. Gemser was niet de persoon om daar moeilijk over te doen. Hij heeft de boel ook op scherp gesteld. Niet slim. Het wordt allemaal te veel op de man gespeeld. Gemser komt nu in het geweer voor de KNSB, terwijl hijzelf ook jaren zijn bedenkingen over de bond heeft geuit. Het verbaast me, die rol van Gemser." Zijn voormalige coach Koops is, met Nusse, één van de weinigen met wie Vis ser nog regelmatig contact onderhoudt. „Koops is de beste coach, die ik ben te gengekomen. Ik zal niet zeggen, dat hij de kennis heeft van Krook, maar zijn manier van werken sprak me aan. Heel gericht op de wens van elk individu. Koops was zijn tijd vooruit. Om zo'n man verder te laten komen, is het belangrijk dat er een kundig bestuur is. Hij heeft de zak gekregen van mensen die zich nooit hebben verdiept in zijn werkwijze. Wat dat betreft is de schaatsbond altijd al een asociale wergke ver geweest. Als je ziet hoe die met zijn werknemers omgaat, schandalig soms. Ze verwachten een hele grote loyaliteit, maar trappen iemand na zes maanden net zo gemakkelijk weer de deur uit." Visser doet sinds enige tijd wat in de be geleidende sfeer. Hij is bij het gewest Noord-Holland/Utrecht een soort praat paal/adviseur van de selectie van Eddy Verheijen. Visser ziet zichzelf niet als full time coach. „Oh nee. Ik praat nu wat met de jongens. Vertel ze wat uit de oude doos en geef ze links en rechts wat aanwijzin gen. Maar coach, nee nooit. Ik heb moeite om vreselijk enthousiast te lopen doen op de kruising. Omdat ik uit eigen ervaring weet, wat dat inhoudt. Als ik op de tien ki lometer voorbijkwam, keek ik naar het rondebord, maar ik begreep vaak niet wat Krook riep. Het ging compleet aan me voorbij. Ik denk dat coaches eerder voor zichzelf staan te roepen dan voor de rijder. Ze moeten hun ei kwijt. Als je Sijtje van der Lende bijvoorbeeld op de baan te keer hoort gaan, die komt overal boven uit. Dan denk ik: dat is compleet zinloos. De laatste tien ronden van een tien kilometer zag ik helemaal niets, dan ontwaarde ik ie mand vaag in het duister. Dat was dan je coach, maar het had net zo goed je buur vrouw kunnen zijn." Visser heeft na Albertville weloverwogen een punt gezet achter zijn schaatscarrière. Het vliegen heeft sindsdien alle prioriteit. Als co-piloot op een KLM-Boeing vliegt hij bijna dagelijks op tal van europese be stemmingen. Als hij de passagiers toespreekt, heeft hij het over 'uw co-piloot Visser'. Zijn voor naam laat hij expres weg. „Er zijn mensen die weten, dat ik bij de KLM werk. Als ze dan de naam Leo Visser horen, gaaf er he lemaal meteen een lampje branden. Niet dat er meteen een golf door het toestel gaat, maar soms is er een enkele passa gier, die zich afvraagt of ik het ben." Over zijn werk wil en mag hij niet veel kwijt. Over de onvrede onder de KLM-vliegers helemaal niet. Journalisten, die het daarover met hem willen hebben, verwijst hij naar woordvoerder Baksteen van de Vereniging voor Verkeersvliegers. Sporten doet Visser op een laag pitje. Hij voetbalt op donderdag voor de Tol met een KLM-elftal en trapt op de zondagoch tend in het Amsterdam Bos met wat vrien den en kennissen tegen een bal. „Ik zit nog steeds op mijn gewicht (82 kilo) van vier jaar terug. Maar waar toen alleen spier zat, zit nu veel meer vet." En het schaatsen? Dat is voorbij. Hoe wel. „Pasgeleden wilde ik met Sandra tochtjes op natuurijs maken. Had ik nog nooit gedaan. Helaas begon het te dooien. Maar dat lijkt wel leuk om te gaan doen." ZATERDAG H-REC 11.55-12.40 Did 2. Sport extra: wereldbdrTT^ skiën, slalom vrouwen, tweede manche vaf v u Wenen. |erkl, 12 00-13.00 EURO. Skiën: wereldbeker vanuit Wien-Semmermg (Oostenrijk), slalq vrouwen (tweede manche). nerl 12.20 Ned 2- NK marathonschaatsen op bon tuuriis vanuit Erm 12.40-15.30 Did 2. Schansspringen: r streeks verslag van het Vier-schansento eerste manche vanuit Oberstdorf. Aans Biathlon, verslag van de World Team Chal^ vanuit Rupolding. 13.00-13.30 EURO: Extreme stun motorsportmagazine. Herh. 13.15-18 20 BBC 1: Grandstand: Footbai/ o cus (voetbalmagazine). FACarling Premie™ hip, paardekoersen vanaf Newbury, at (County Durham International Cross-CounglDEF rugby (rechtstreeks verslag van de halve f i|e nj om de Regal Trophy), en final scorr slagen). r" 13 55-16.00 Sportnet: Haarlem Basketbjoml week wedstrijd om de derde en vierde plaigdei 14.00-15.00 NBC: NHL Power week wei overzicht NHL IJshockey. pclu 14 30-15 30 EURO: Rally Raid: voorbesd wingGranada-Dakar 14 30-18.00 BRT 2 Paardesport: Nationf lil Trophy. *<CU 15.00-16.00 NBC Golf: Johnnie Walker i 15.00-17 00 Did 3 Sport extra. pDIt 15.30-16 00 TV 5 Montagne: bergsportr^et 2 15*30-17.30 EURO: Paardesport. Natio Teamwedstrijd vanuit Mechelen fUgd 16.00-17.00 NBC: Triathlon. Iron man - ijjvee Basketb)' aar 16.00-18.00 Sportnet: 17.00-18.00 NBC. Skién: King of 17.30-19.00 EURO: Schansspringen: v beker Vierschansen-toernooi vanuit Oberslj (Duitsland), grote schans. pOSK 18.00-20.00 Sportnet: NBA Basketbal: CUT^j cago Bulls-Indiana Pacers 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. eau 19.00-20.00 EURO: Prime Time Boksen flet 1 ciaal: magazine Herh. i r 19 30-20 00 BRT 1-Sport. F1 19.30-20 00 Veronica: Super Elf. sportief) TIK gramma waarin voetbal een prominente rotygg 20 00-20 30 Sportnet: NBA Action: baskfere bal 20.00-22 00 EURO-Kunstr.jden op de L schaats WK vanuit Birmingham. Herh 20 30-23.40 Sportnet: Gevarieerd sportpC 21.40-22.30 RTL 5: De Ballen: verslag vr£M5 wedstrijden uit de Engelse profcompetitiejag i 21 55-22.15 BBC 1 Sport \a?e 22.00-23.00 EURO Viewers choice ,cU c 22.30-23.00 RTL 5 Haarlemse Basketbataar week. samenvatting. pi, V 22.45-23.40 Ned 3: Studio Sport. n 23.00-00.00 EURO: Martial Arts Festival f1;'', vanuit Parijs Herh leid 23.00-00.00 NBC: NBC: Super sports. i,er( 23.40-00.00 Sportnet: Extremely Amazinj 23.55-01.00 BBC 1: Match of the day. vd balmagazine, hoogtepunten van de wedstn West Ham-Newcastle en Manchester Unitl/3 Queens Park Rangers uit de FA Carling Pre miership en voetbaluitslagen. LAD, 00.00-01.00 EURO: IJshockey Spenglerp^- Toernooi vanuit Davos (Zwitserland). P tl 01.00-02.00 EURO: Internationaal autos eld magazine. Herh. |joe ZONDAG ien 08.30-09.30 EURO: Skièn: wereldbeker fold ing(Oostenri|k),sl"" i. Herh ll'l't l.l.l.l:ld:IU.U:IH Onlangs kreeg ze van het mannenblad Playboy een aanbod van vijftigduizend gulden om naakt te poseren. Brenda Schultz bedankte resoluut. „Ik doe het nog niet voor een miljoen. Ik win liever een Grand-SIamtoernooi. Dat hoef ik mijn li chaam niet weg te geven." De tijd dat de beste tennisster van Nederland altijd 'ja' zei, is voorbij. Harder wil ze worden. Niet zo hard als haar echtgenoot Sean Mc Carthy, want ze wil ook weer niet door het leven gaan als een 'bitch'. Al is ze er in middels wel achter dat je je alleen op die manier kunt handhaven tussen de elite van het vrouwencircuit. „Het is ieder voor zich en God voor ons allen. In feite is het een bekrompen wereldje." Als Schultz op de tennisbaan haar wa pen, de keiharde service, in stelling brengt, beginnen de meeste tegenstanders te sidderen. Maar na de partij schatert ie dereen met haar mee, als ze haar ontwa penende glimlach toont. Door haar spon taniteit is de Nederlandse één van de po pulairste tennissters in het circuit en, hoe vreemd het ook lijkt, juist dat beïnvloedde in het verleden vaak haar prestaties. Een maal op de baan werden vriendinnen plotseling de grootste vijanden. Een om schakeling waarmee de huidige nummer dertien van de wereld de grootste moeite had en eigenlijk nog heeft. „Het probleem met mij is dat ik alles heel gemakkelijk opneem. Ik heb een zor geloos karakter en soms ga ik er uit dat voor andere mensen hetzelfde geldt. Daardoor heb ik de afgelopen jaren enkele malen behoorlijk mijn neus gestoten. Vooral die meiden uit de top tien hebben een compleet andere mentaliteit. Ze gaan aLtijd de competitie met je aan. Je blijft de tegenstander die ze moeten slopen. Arantxa Sanchez bijvoorbeeld groet me wel vriendelijk, maar verder zoekt ze geen contact. Maar ze is niet voor niets de nummer één van de wereld geweest. De killersmentaliteit die haar zo kenmerkt, heb ik niet." Vooral bij de discussie rond de terug keer van Monica Seles verbaasde de 25-ja- rige Schultz zich over de keiharde onder linge concurrentie. „Op Wimbledon had de WTA (de organisator van het vrouwen circuit, red.) een vergadering belegd. Dat was me wat. Sanchez zat ergens in een hoekje, Graf keek verveeld voor zich uit. Bijna niemand deed zijn mond open. De WTA had allang beslist dat Seles geduren de zestien maanden de eerste plaats met iemand zou delen. Graf vond het doorge stoken kaart. Volgens de WTA wilde Seles echter niet terugkeren als over haar positie op de wereldranglijst problemen werden gemaakt. 'Dan komt ze maar niet terug', was de reactie van Graf, waarna ze boos wegliep. Ik vond het allemaal zo'n gezeur. Voor mijn part blijft Seles de rest van haar leven de nlimmer één. Ik vind het al prachtig dat ze weer is gaan tennissen. Zelf zou ik geen stap meer op de baan zet ten. Zeker niet als ik wist dat die gek nog steeds vrij rondloopt." Het gekibbel woTdt volgens Schultz vooral gevoed door de aanwezigheid van managers en ouders. „Die bepalen in feite de mening van de speelsters. Die meiden moeten eens leren voor zichzelf op te ko men. Ik zou best in het bestuur van de WTA zitting willen nemen, maar dan wil ik wel met alleen de speelsters vergaderen". „In feite is het vrouwentennis een zielig en bekrompen wereldje. Als je eens wist hoe veel moeite het me kost om een vaste dubbelpartner te vinden. Dit jaar heb ik met Sabatini toch goede resultaten be haald, maar ook zij begon op een gegeven moment moeilijk te doen. Eigenlijk vond ze dat ik haar dankbaar moest zijn omdat ik met haar mocht spelen. Eerst deed ik ook nog moeite om het haar naar haar zin te maken. Ik heb van alles geprobeerd om haar van de hotelkamer te krijgen. Tot ik tegen mezelf zie: je bent verdorie de num mer twaalf van de dubbelranglijst. Laat Sabatini het heen en weer krijgen. Mijn man Sean heeft wat dat betreft mijn ogen geopend." Haar huwelijk met de Amerikaanse ef fectenmakelaar Sean McCarthy is één van de twee gebeurtenissen in 1995 die haar leven behoorlijk veranderden. De andere is de dood van haar moeder. Van de voor malige American-footballspeler nam Schultz iets van de Amerikaanse overle vingsdrang over, door het overlijden van haar moeder is ze juist meer gaan relative ren. „We gaan allemaal dood, dus haal uit het leven wat erin zit. Met die gedachte heeft mijn moeder geleefd. Wie zich be scheiden opstelt, wordt door anderen van zelf naar boven geduwd, hield ze me altijd voor. Het is inderdaad een typisch Neder landse gedachte. Van Sean leer ik juist een over-mijn-lijk-mentaliteit. Toen hij me voor de eerste keer oppepte met teksten als 'you gonna kill her' en 'you gonna kick her ass', schrok ik me dood. Dat kan best wat minder, dacht ik. Maar zo werkt het wel in het tennis." „De dood van mijn moeder heb ik nog steeds niet geaccepteerd. Vooral op Rol and Garros en Wimbledon liep ze in ge dachten steeds naast me. Op die toernooi en was ze er steeds bij. Het vreemde is dat ik nu pas begrijp wat ze me altijd duidelijk heeft willen maken. Het zal wel hetzelfde zijn als met schilders. Die worden ook pas na hun overlijden gewaardeerd. Voor het goede hebben de mensen nu eenmaal weinig oog. Blijkbaar moet er eerst iets ne gatiefs gebeuren om dingen voor elkaar te krijgen. Toen mijn moeder was gestorven, kwam de hele familie bij elkaar. Dat was daarvoor nooit gelukt." Ze zal er waarschijnlijk nooit aan wen nen, aan die niets ontziende 'struggle for life'. Toch voelt Schultz zich steeds meer op haar gemak in de VS, waar 'Big Brenda' in Delray Beach (Florida) al vijf jaar een appartement bezit. „Daar wordt veel posi tiever met mensen omgegaan. In Neder land is er altijd die jaloezie. Op school merkte ik het al. Zelfs mijn gymleraar vond het maar niets dat ik op twaalfjarige leeftijd kampioen van Nederland werd. Toen ik eindexamen moest doen, viel dat samen met Wimbledon. Niemand was toen bereid een oplossing te zoeken. In Amerika is zo iets ondenkbaar. Daar wor den 'winners' op hun waarde geschat. Maar Amerika heeft ook nadelen. Als ik daar de bedelaars op straat zie liggen, ben ik blij dat we in Nederland goede sociale voorzieningen kennen." Schultz blijft een gevoelsmens en daar om zal de sprong naar de top-tien (wat vooral een mentale kwestie is) moeilijk voor haar blijven. Tijdens de laatste Mas ters in New York werd haar dat nog duide lijk gemaakt door John McEnroe. De oud speler, die tegenwoordig actief is als com mentator voor het televisiestation NBC, vroeg haar wat ze verwachtte van haar partij tegen Conchita Martinez. Ze 'hoop te' te winnen. „McEnroe keek me ver baasd aan. 'Hope?', zei hij. 'Je hoopt wel licht dat je een miljoen dollar pakt, maar je gaat winnen'. Ik moest het van hem zeggen." McEnroe liet al eerder merken gechar meerd te 2ijn van Schultz' spel. Tijdens de US Open, waar de Heemsteedse net als op Wimbledon de kwartfinales bereikte, wil de 'Big Mac' graag met Schultz trainen. „Omdat we allebei geen tijd hadden, kwam het er niet van. Voor mij hoeft al die aandacht niet. Ik zal in de toekomst ook Brenda Schultz: „Naakt poseren doe ik nog niet voor een miljoen." foto ar chief niet meer met een coach werken. De meesten willen het wiel opnieuw uitvin den en daar zit ik niet op te wachten." Het mislukken van de samenwerking met Glenn Schaap, haar laatste trainer, had echter een andere oorzaak. Glenn wilde me te nadrukkelijk behoeden voor fouten die hij zelf heeft gemaakt. Als we met z'n tweeën waren, liep het wel. Maar met mijn man in de buurt, ging het meestal mis. Dan vroeg hij 's ochtends aan Sean of ik wel op tijd naar bed was ge gaan. Dat werkt niet." Komend jaar gaat Schultz dan ook voor al met 'hitting-partners' aan de slag. „Op de grote toernooien is Stan Franker (de bondscoach, red.) er altijd. Van hem neem ik alles blindelings aan. Hij zegt vertrouw de dingen. Net als mijn oude trainer Cees Houweling. Naar hen zal ik altijd blijven luisteren." 09 30-11 00 EURO: Schansspringen we(Ma beker Vierschansen-toernooi vanuit ObersLgg (Duitsland), grote schans. Herh. p 11 00-12.00 EURO: Viewers choice. HerH 12 00-14.30 EURO IJshockey Spenglerj Toernooi vanuit Davos (Zwitserland), finale 14.00-14.25 Sportnet: Powerweek: ijsho^_ 14.00-15 00 NBC: Super sports. 14 00-19.50 RAI UNO Sportmagazim 14 25-16.30 Sportnet. NHL IJshockey Pi"" burgh Penguins-Hartford Whalers 14.30-16.00 EURO: Prime Time Boksen i ciaal. magazine Herh. 15.00-15.30 NBC: Motorsport- prosuperjerda blkes. p-Ad 15 30-16.00 NBC: X Kuiture: magazine ofclub spectaculaire sporten. kdag 16.00-17.00 NBC: NCAA Basketball I Aa 16.30-17.15 Sportnet: Latin Football Wefe ca 16.30-18 00 BRT 2: Sportjaaroverzicht, kerf 17.15-17.50 Sportnet: World of Rugby. In, 1 17.30-20.00 EURO: Kunstrijden op de bwel schaats: demonstratie vanuit Oberstdorf. Jinwc 17.50-19 15 Sportnet: Tennis: Hopman (jVerg Australië-Zwitserland. (uw: 19.15-20.15 Sportnet: Wildwaterrafting. in 19.50-20.20 BRT 1: Sportweekend. 00. 20 15-00.00 Sportnet: 16 Days of Glory: Web ciéle film van de Olympische Spelen van Lgen hammer. pn), 21.16-22.26 Ned 1: Sportman, sportvroulthoc sportploeg van het jaar: sportief jaaroverzifi 7 met de bekendmaking van de sportman. si44 vrouw en sportploeg van het jaar. Imer 21.30-22.00 EURO: Rally Raid Granadajnne ar. p43 22 00-00 00 EURO Sumo-worstelen Grd Sumo Toernooi vanuit Parijs Herh. A 23.00-00.00 NBC: Golf: Anderson C World Championship of Golf. 23.35-23.55 RTL Boksen Spezial: hoo£50 punten van wedstrijden uit 1995. 01.00-01.30 EURO: Rally Raid: Gi ar Herh. 001 09.00-10 30 EURO: Kunstrijden op de schaats. US Pro Am Challenge. 10.30-11.30 EURO: Schansspringen: v beker Vierschansen-toernooi vanuit Obers (Duitsland), grote schans. Herh. 11.30-13.00 EURO: Rally Raid- Gra ar Herh 13.00-14.00 EU RO: De Sterkste Man van Duitsland. Herh. 13.25-15.55 Did 1 Schansspringen: ree streeks verslag vanuit Garmisch Partenkii 13.40-15.50 Ned 2. Schansspringen: recLu,u' streeks verslag vanuit Garmisc h Partenkirtf 14.00-15 00 EURO: Karten: Elf Masters L. vanuit Parijs-Bercy (Frankrijk). Herh 14 50-1715 BBC 1WK Darts: voor prohfY vanuit Frimley Green in Surrey. 15.00-16.30 EURO: Voetbal. Iiefdadighel wedstrijd Europa-Amerika vanuit Barcelonj h Partenki 17.15-17.50 BBC 2. Ski Sunday Speet 18.00-00.00 Sportnet: Gevarieerd Progra| 18.45-19.10 RTLSport. 19.00-20.00 EURO: Boksen: tien rondenfrle het zwaargewicht. Herh. 19.30-20 00 BRT 1-Sport. 20.00-21.30 EURO: Speedwi torsportmagazine. 21.30-22.00 EURO: Rally Raid: Granada-) Hc 22.00-23 00 EURO: Wors 22 45^23.45 RTL 5. De Nieuwjaarsballenl aandacht voor de wedstrijden in de Engelsi Premier League 23.00-23.15 RTL4: Sport. 23.00-00.00 EURO: Eurogoals: overziet ropese voetbalcompetities. 23.00-02.30 NBC: American Football. 23.45-00.35 BBC 1: Match of the Day:v balmagazim 00.00-01.00 EURO. 5 beker Vierschansen-t» Partenkirc 01.00-01.30 EURO: Rally Raid Granada-f ar. Herh. 01.10-02.108 JRO. Schansspringen we|( >en-toernooi vanuit Garmii )uitsland), grote schans. H DINSDAG tpoi 08.10-08.15 Ned 3 Sportjournaal. s) 08.30-09.00 EURO: Rally Raid- Granada-j-1/ ar. Herh. hd 09.00-10.30 EURO: Olympische Spelen: f)|e 200 voor Atlanta. |W 10.30-11.30 EURO: Schansspringen: wei(2. beker Vierschansen-toernooi vanuit Garn Partenkirchen (Duitsland), grote schans. 11 30-12.00 EURO: Rally Raid: Granad ar. Herh 12.00-13.00 EURO: Eurogoals-. overziet ropese voetbalcompetities Herh. 12.30-12.45 Ned 3: Sportjournaal. 13.00-14.30 EURO: Speedworld: auto- eijd) torsportmagazine. Her 14 30-16.00 EURO: Olympische Spelen: 200 voor Atlanta. Herh. 14.40-15 05 Did 2: Sport-Szene: 15.00-19.00 BBC 2: WK Darts vc sr profs.'I-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18