Basketballers op de pijnbank Superdraver Yellowa gaat met verplicht pensioen 'Spelbos moet op een tuchtschool gaan werken' Sport Leiderdorp opent met zege chef «willem spierdijk. 071 -5356464. plv chef rob onderwater. 071-5356463 I Stam wint in Utrecht utrecht Arnold Stam heeft woensdag in Utrecht de tiende ma rathon om de KNSB-beker gewonnen. De schaatser uit Sprang- Capelle versloeg drie medevluchters in de sprint. Jan Eise Krom kamp eindigde als tweede voor Piet Kleine. Lammert Huitema finishte als vijfde en behoudt de leiding in het algemeen klasse ment. Twee K's lopen uit in Groningen Groningen De twee K's lopen uit in het Koop Tjuchem schaak toernooi in Groningen. Karpov versloeg woensdag met zwart de Hongaarse belofte Almasi, Kamsky won met wit van Hansen. Na acht ronden leidt Karpov met 5 1/2 punt, een halfje meer dan Kamsky. Het treffen tussen Van Wely en Piket werd geen echt gevecht. Van Wely wilde nog wel iets proberen, maar Piket haal de vlot alle gif uit de stelling. Daarmee was de remise een feit. I Van Wely handhaafde zich daarmee op de gedeelde derde plaats. Piket bleef stijf onderaan. Stewart in Amerikaanse selectie Washington Willem II zal in januari een aantal wedstrijden moeten spelen zonder Earnest Stewart. De Amerikaanse bonds coach Steve Sampson heeft de aanvaller, die een Amerikaans en een Nederlands paspoort heeft, opgenomen in de selectie die van 10 tot 21 januari deelneemt aan de Copa de Oro in Califor- nië. In groep C moet Amerika het opnemen tegen Trinidad en Tobago en Salvador. Sampson heeft aanvaller Roy Wegerle ver vangen voor de 19-jarige Jovan Kirovski van Manchester United. Huibregtsen bemiddelt niet in crisis utrecht Wouter Huibregtsen, voorzitter van de sportkoepel zal niet op voordracht van de gewesten bemiddelen in (side bestuurscrisis bij de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij- éjdersbond. De gewesten Noord-Holland/Utrecht en Overijssel Bwilden dat Huibregtsen als vredestichter zou fungeren tussen de kwee voorgestelde bestuurlijke vijfmanschappen. De gewesten Zuid-Holland, Friesland en Drenthe gingen echter niet akkoord ïrtet dit voorstel. Henny van Straaten, waarnemend voorzitter van het gewest Noord-Holland/Utrecht, heeft dit woensdag ge zegd. Zuid-Holland, Friesland en Drenthe willen de uitspraak van de geschillencommissie afwachten. Deze commissie onder- 'zoekt de rechtsgeldigheid van de stemmen op de ledenvergade ring van 9 december. Manchester United verslaat koploper manchester Manchester United heeft koploper Newcastle Uni- )lted de derde nederlaag in dit seizoen toegebracht. Het werd enwoensdagavond in een uitverkocht Old Trafford 2-0 voor de Door de overwinning verkleinde Manchester United ™pe achterstand op Newcastle tot zeven punten. r(l L ingeland wil WK 2006 De Engelse voetbalbond overweegt zich kandidaat te Ultstellen voor de organisatie van het wereldkampioenschap in 2006. Duitsland krijgt er in dat geval een Europese concurrent bij naast Zuid-Afrika. De Engelse kandidatuur is wel afhankelijk van het verloop van de Europese titelstrijd fn juni. Die moet een succes zijn en vreedzaam verlopen. „Pas dan kunnen we met steun van de UEFA onze serieuze belangstelling voor het WK bij de FIFA kenbaar maken. We hebben er de eersteklas accommo daties voor. Bovendien komt er een nieuw nationaal stadion", te i FA-woordvoerder David Davies. ^Smits verslaat Jordan I^ndianapolis (an De Indiana Pacers, met opnieuw Rik Smits als sen van de belangrijkste steunpilaren, hebben een einde ge maakt aan de zegereeks van de Chicago Bulls die inmiddels der den wedstrijden lang was. In Indianapolis zegevierde de thuis- •ulploeg met 103-97. De Pacers namen al vroeg in het duel, vooral dank zij Smits en Mark Jackson, een voorsprong. Die bedroeg zelfs 24 punten. Ook in de tweede helft was de ach- bierstand van de Bulls, aangevoerd door Michael Jordan (30 pun ten) en Scottie Pippen (26), vaak aanzienlijk en soms hoopge- Met nog een minuut te gaan bijvoorbeeld zorgde Pippen een lay-up voor 98-94. Indiana reageerde uiterst koel, met een uitgespeelde aanval besloten door een verre driepunter van ardackson. arii Krauwel verdèr bij KRV e'*'j:atwukTrainer Henk Krauwel blijft voorlopig bij KRV. Hij krijgt tomend seizoen assistentie van een nog aan te trekken oefen- i etneester. De nieuwe man moet vervolgens hoofdtrainer worden, .waarna Krauwel zich bij de Rijnvogels gaat bezighouden met or ganisatie en technische zaken. Krauwel is al acht jaar werkzaam 3 ij de zaterdagvierdeklasser. putten «anp Ton Blok wordt niet snel lyrisch. Daar is de 51-jarige antiekhan delaar uit Putten veel te nuchter voor. Maar als de naam van zijn superdrafpaard Yellowa valt, beginnen zijn ogen onwillekeu rig te glinsteren. „Hij ziet er nog echt uit als een koning", zegt hij. „Hij glimt je tegemoet. Al leen de motoriek krijgt wat mankementen. Net als bij een mens op wat oudere leeftijd. Ik begin ook te kraken hier en daar." Yellowa, draver en dekhengst, wordt 1 januari vijftien jaar. Dat betekent volgens de regels een onherroepelijk einde van een wedstrijdloopbaan die in Ne derland zijn weerga niet kent. De „Beer van de Veluwe", de „Krachtpatser", de „Beul", zoals Yellowa afwisselend werd ge noemd in zijn topjaren 1989 tot en met 1992, is met een winsom van 1.134.616 gulden de meest verdienende Nederlandse dra ver aller tijden. In augustus 1994 onttroonde hij de fameuze Friese schimmelmerrie Action Skoatter. Op 31 december wordt Yellowa door zijn vele fans op de baan van Hilversum officieel uitgeluid tijdens de ein- dejaars drafshow. Het verhaal van het paard en de pikeur is curieus. Als zuivere hobbyist zocht Blok in maart 1989 een nieuw paardje om di rect op de wedstrijden uit te brengen. „Ik wilde een dier waar ik zo mee aan de slag kon." Het oog van Blok viel op een advertentie in het tijdschrift Paardesport in Ren en Draf met de tekst „Te koop: voor de helft of helemaal Yellowa". „Dat leek me wel wat. Het was een paard met een zekere naam. Zijn winsom van 113.000 gulden was mooi, maar met zijn acht jaar vonden velen dat hij zijn beste tijd gehad had. Ik heb ja gezegd zonder 'm eerst te zien. Voor de prijs van een tweedehands au to." Het succes kwam heel snel. Yel lowa was nog lang niet opge brand. Integendeel. Al in zijn eerste start werd Blok met zijn nieuwe aanwinst tweede. „Dat was niet mijn verdienste. Ik had alleen nog maar wat aan het be slag gerommeld en lekker door gereden in het bos." Hij won enkele maanden later in zijn vierde koers al de Gouden Zweep (evenals in 1990 en 1991) en triomfeerde een jaar later in de Grote Prijs der Lage Landen. „Een onvergetelijke er varing. Zoiets had ik natuurlijk ook niet kunnen voorspellen." Met Yellowa doorkruiste Blok de wereld, hij zat in de sulky achter de hengst in tien landen, van Amerika tot diep in Rus land. Hij deed mee aan de strijd om de wereldtitel in New York (vierde), reed in de Prix d'Amerique in Vincennes (mid denmoot na een ongelukkige start), won in Moskou. Kiev en Odessa. „Tijdens die trip door Rusland in 1992 heb ik van alles meegemaakt. Met een eenvou dig trailertje legde ik 8500 kilo meter af. tussen Polen en Mos kou begeleid door een jeep met gewapende militairen. Tegen de struikrovers die de boel onveilig maakten. Op de terugreis ver dween Yellowa een keer in een zandgat waar we hem met grote moeite uit konden trekken. Maar ik was een berg roebels en een stel bontjassen rijker. Waar om ik zoveel risico nam? Ach, de een gaat met vakantie naar Mallorca om drie weken met zijn luie krent in het hete zand te liggen, ik vond dit nou een interessant avontuur." Op oudejaarsdag is het sprookje van laatbloeier Yellowa voorbij. Dan mag hij in Hilver sum zijn kunsten voor het laatst vertonen in een demonstratie draverij tegen drie van zijn na komelingen, waarvan de drieja rige Jello Dijkhoeve al twee overwinningen op zijn naam heeft staan. Van de circa 1200 veulens die in 1981 het levens licht aanschouwden, was Yello wa het langst actief op de draf- baan. De hengst zal nu eindelijk tijd genoeg hebben voor een sterk nageslacht te zorgen. Blok heeft Action Skoatter al een tijd op zijn lijstje staan als kandidaat moeder. „Een telg van die twee. dat moet wat worden. Ik heb de bijbehorende oorkonde al in huis. Met daarop de volgende tekst: snelheid maal kracht maakt wereldmacht. Dat kan niet missen." SCHAATSKALENDER DONDERDAG 28 DECEMBER Gieten: Marathon mannen (alle categorie en), 1 uur 10 ronden. Aanvang: 14.30 uur. 050-4092275. Rasquert: Marathon van Rasquert, mannen en veteranen. 1 uur 10 ronden. Aanvang 15.30 uur. 0596 423847 VRIJDAG 29 DECEMBER Giethoorn: Gewestelijk kampioenschappen kortebaan/supersprint Overiissel. mannen en vrouwen (neo-sen. |un.A Aanvang 13.00 uur 0521 261934 ZATERDAG 30 DECEMBER Lemmer: Nh kortebaan. mannen (sen neo-sen en jun.A) Aanvang: 12.00 uur 030 2618404 Stiens: Fries kortebaankampioenschap, vrouwen (sen., neo-sen. en jun.A). Aan vang. 13.30 uur. 058-2571869. Oudehaske: Fries kampioenschap mara thon, veteranen en mannen C. Aanvang: 14.00 uur. Natuurijstraiect 60 kilometer 0513-677226. Veenendaal: Gcwesteli|ke kampioenschap pen kortebaan Gelderland, alle categoriOn Aanvang: 10.00 uur 0318 517266. Oudehorne: Fries kortebaankampioon schap, jongens en meisjes (jongste pupil len). Aanvang: 13.30 uur. 0513-541264 SPORT OP TV DONDERDAG 17 00 17.15 Did 2 Sport Heute. 18.00-19.00 EURO: Schansspringen: we reldbeker vanuit Oberhof (Duitsland) grote schans. 18.43-18.51 Ned 2 Sportjournaal 1845-19.10RTL Sport 19.00 20.30 EURO: Paardesport: Nations Cup 19.30 20.00 BRT 2: Sport. 20.30 21.00 EURO: Eurosportnieuws 22.00-00.00 EURO: Voetbal: overzicht EK 1996, kwalificatleronden. Herh. 22.16 22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.20-22.30 BRT 2: Sport Extra: veldrij 23.00-00.00 NBC: NCCA Basketbal. 23.30 00.05 RTL 4: Sport. 00.00 01.00 EURO Golt: US Senior t'GA Tour. Senior Tour Kampioenschap 00.15-00.45 RTL 5. Haarlemse basket ballweek: samenvatting. 01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws. VRIJDAG 08 30 09.00 EURO: Snowboardom FIS Wereldbeker. Herh 09.00-09.30 EURO: Olympisch magazine Herh. 09.30-11.00 EURO: Skiém wereldbeker vrouwen vanuit Wien Semmering (Oosten ri|k), slalom, le manche. 11.30-12.00 EURO: Skifim wereldbeker 11.35-13.45 Did 2: Sport Extra: wereldbe ker Alpine skiën in Wenen 12.00 12.45 EURO: Skién wereldbeker 12.45-14.15 EURO: Skifim wereldbeker mannen afdaling 14 15 15.00 EURO: Schansspringen-, we reldbeker vanuit Oberhof (Duitsland), grote schans. Herh. 14,30 15.10 BBC 2: Zeilen: rechtstroek-, verslag van de Ultra 30 GP 1995. 15.00-15.30 EURO: Eurofun: tunsporten magazine, ISF Snowboard, World Serie-, vanuit Val d'lsère (Frankrijk) 15.30-18.00 EURO: IJshockey: Spenglc-r Cup Toernooi vanuit Davos (Zwitserland). Lada Togliatti-Team Canada. Oranje in Haarlem geen partij voor CSKA Moskou: 60-93 Soms heeft topsport ver dacht veel weg van poli tiek. Natuurlijk baalde Toon van Helfteren van het pak rammel dat het Neder lands team gisteravond in de Haarlemse Basketbal- week kreeg van CSKA Mos kou (60-93). Maar, zoals het een vurig beleidsverde- diger betaamt, de bonds coach blijft geloven dat het ooit nog eens goed komt met het Nederlandse bas ketbal. De oppositie liet geen spaan heel van Oran je, dat verder geen rol meer speelt in het toernooi. Ton Boot, oud-coach van Den Helder, noemde het spel van de Nederlande ploeg 'gemodder'. HAARLEM GPD Op de vierde dag van de Basket- balweek werd in een nagenoeg uitverkochte sporthal veel dui delijk. Het toernooi is met Australië in ieder geval z'n grote favoriet voor de eindzege kwijt. Na de 67-82 nederlaag tegen Kalev Talinn kan de zekere deelnemer aan de Olympische Spelen van Atlanta in Haarlem hooguit nog vijfde worden. Veel meer zit er voor de Nederlandse ploeg ook niet in. Of Bowling Green moet vanavond tegen Hapoel Eilat het onmogelijke mogelijk maken. Ton Boot, die Oostende vorig seizoen na een 'eeuwigheid' weer kampioen van België maakte, keek niet op van de Russische walk-over. „Een hele normale uitslag. Een stand die past bij zo veel klasseverschil." Boot zegt dat hij heeft afgeleerd om zich nog druk te maken over het Nederlandse basketbal. Omdat er toch niet naar hem wordt geluisterd. „En ik word er moe van steeds maar weer als Cees van Rootselaar op weg naar de Russische basket; het mocht niet baten. Nederland verloor kansloos van CSKA. foto anp een negatieveling te worden af geschilderd. Moskou speelde fantastisch. Klinkt dat niet posi tief uit mijn mond?" Nederland mocht gisteravond met maximaal vijf punten ver liezen om alsnog door te gaan naar de halve finales. Die marge was al na tien minuten ruim verspeeld (14-22). Door een mindere Russische fase en drie gerichte 'bommen' van Eric van der Sluis bleef het tot de rust nog enigszins een wedstrijd (33- 44). „Zo'n verschil kan nog", meende Van Helfteren later. „Alleen als Moskou gaat slaap wandelen, heeft Oranje nog een kans", was Boot in de rust al duidelijk in zijn mening. Schrijnend CSKA had er kennelijk weinig zin in de spanning langer op te houden dan nodig. Het verschil liep gestaag op naar schrijnende hoogte. Geen Nederlander die er iets aan kon doen. Okke te Velde volhardde in missers van afstand, plaatsvervanger Van der Sluis was door de strakkere verdediging van Vetra ook uit gevuurd. Huybens en Hageman misten het zelfvertrouwen om ook maar onder het bord te durven komen. Ronald van Vel- zen, door blessures een noodge dwongen maar verrassend pres terende Oranje-klant, liet zich minder intimideren, maar moest hel in z'n eentje ook op geven. Toen spelverdeler Cees van Rootselaar de vrije mensen niet langer kon vinden werd het CSKA, met liefst zes spelers in dubbele cijfers, wel erg makke lijk gemaakt. „Dit was geen beste beurt", moest zelfs positivo Van Helfte ren dus erkennen. „Het was goedbedoeld gemodder", had opposant Boot geconstateerd. „En als ze blijven volharden met niet naar mij te luisteren, zal het nooit beter worden." Titelstrijd marathon natuurijs zaterdag op Ermerstrand Het NK marathon op natuurijs wordt zaterdag gehouden op het Ermerstrand in Nieuw- Amsterdam/Veenoord. De KNSB maakte dat woensdag in Utrecht bekend. De KNSB inspecteerde woensdag drie ijsvloeren die voor het NK in aanmerking kwamen. Eernewoude (It Wi ld) en Kropswolde (Zuidlaar- dermeer) vielen af. Het ijs op het Ermerstrand had woens dageen dikte van zestien cen timeter. Reglementair wordt zeventien verlangd. Om die reden werd de titel strijd een dag verschoven van vrijdag naar zaterdag. De ma rathon om de KNSB-beker op de kunstijsbaan van Alkmaar werd verschoven naar een la ter te bepalen datum. Jasper de Regt oppermachtig LEIDEN GERTJAN VAN GEEN De geplaatste spelers hebben voorlopig goede zaken gedaan op de indoor districtskam pioenschappen tennis bij Dek ker Warmond. Jasper de Regt, Onno Guinau. en Ferry Paauw verloren bij elkaar slechts vier games in de openingsronde bij de mannen in BI. De Regt stond geen game af tegen Kees Korenhof, Guinau versloeg San- der Kraan (6-3 6-0), terwijl Perry Paauw Talbert Boef met (>-1 6-0 eronder hield. Fabian Ubels zorgde voor de opvallendste prestatie door Martijn van den Berg in drie sets te tackelen: 6-7 6-3 6-3. Ook Mare Brand be reikte de tweede ronde door Al- bert Robben terug te wijzen: 4-6 6-3 6-0. De vrouwelijke inbreng is mi nimaal. Zowel in BI als in B2 zijn er slechts vijf gegadigden voor de titel. Uitslagen rubriek 'Scorebord' niet op tijd in leiderdorp arri veerde. Topscorers bij leider dorp waren Marloes Nieuwveen en Barbara van Rooyen. In het andere duel klopte de Neder landse selectie het Belgische Eekeren met 67-59. Opvallend was dat Leiderdorp-speelster Berthe van der Voort in beide wedstrijden actief was. Het meisjesteam van leider dorp is het eigen internationale toernooi met een zege begon nen. In sportzaal Op Dreef ver sloeg de thuisploeg het Belgi sche BDC Schellen met 78-49. De Belgische ploeg viel in voor het Kroatische I.aka Sport dat jmdwin Gorter is nog altijd woedend op zijn ex-trainer ■nhem renze lolkema lS°VERSLA VER ïschadigd in Utrecht, be- himpt door Spelbos. Edwin fcrter moet welhaast een on mogelijke voetballer zijn. Een Dwarsligger, een rotte appel in ng4 mand. Zelf weet hij beter. en lndaar zijn verhaal, als over vlak voor zijn bijna be- "Irven jaarwisseling. Want Gor- is woedend. Een week nadat h^nald Spelbos zijn ontslag als b'aiiner van Vitesse voor de arbi van de voetbal aanvocht, wil hij gerech- )'3sitheid. „Spelbos heeftzijn re tiswerk gewoon niet goed ge- jan." ;wCorter heeft de laatste ont- e" jkkelingen over zich heen la- 1 Jeh komen. Maar de arbitrage- clllhk die Spelbos aanspande zit r °jm hoog. Vooral omdat het in- 'd z0ent rondom zijn persoon als de de draad door het relaas van iaail (ex)trainer heen liep. Zijn e dkjgering om na de uitwedstrijd :'iejren NAC in Breda het ver- retourtje naar Arnhem aar nemen, was voor Spelbos n- ^leiding Gorter uit de selectie eh kieperen. „En", liet Spelbos L eB onafhankelijke commissie Uangs weten, „dat was niet It enige incident." Juist dat 'ie'4tste maakt Gorter witheet. jlsof ik alles op m'n geweten 8cb." moet je aanpassen als je Sr(%ens komt. Wat mij verbaasd lt'eUeft, is dat er een nieuwe weg -n- best worden ingeslagen, ter- 1 eljl Vitesse in de laatste vijf jaar '°nir keer Europees voetbal had danhaald. Wat achter ons lag, Simons. „Ik train nooit meer onder die man. Ik ben geen speelbal," zegt foto cpd Edwin Gorter (midden) omhelst Jerry Gorter over Ronald Spelbos. werd zomaar weggegooid. Neu mann en Jacobs zouden een he leboel verkeerd hebben gedaan, niets was meer goed. Je moet je aanpassen aan de cultuur van de club. Dat heeft Van Gaal toen ook gedaan bij Ajax. Die heeft dat verder uitgebouwd. Spelbos gooide alles zomaar weg." „In de eerste week heeft hij wel 188 keer gezegd dat hij eer lijk is. Nou, iemand die eerlijk is, hoeft dat niet met zoveel woorden te zeggen. Ik zou vol gens hem naar de pers hebben gelekt. Tot aan dit interview heb ik geen enkele code verbroken. Hij wel. Kijk naar de kwestie Van der Gouw. En wat is nou eerlijkheid? Door je aanvoerder (Sturing, RL) met een bijzonde re staat van dienst er zonder pardon naast te zetten? Die geef je toch op zijn minst een uitleg en laat je toch niet pas 's mor gens weten dat hij 's middag niet speelt." „Pas een week of vier voor zijn ontslag, heeft hij voor het eerst met me gepraat. Hij wist het schijnbaar niet meer. Ik vind dat je belangrijke spelers moet betrekken in het proces. Spelbos maakte alleen maar ru zie. En als je ruzie met jongens als Sturing en Bos maakt, moet je wel heel ver gaan hoor. Niets was goed aan Vitesse. De spe lersgroep niet, de mensen op kantoor niet, de mensen achter de bar nipt. Maar aan hem mankeerde niets. Ik heb althans nergens een verhaal gelezen waarin hij de hand in eigen boezem stak. Het kan toch geen toeval zijn dat vijftien van de twintig spelers uit vorm zijn? Roy Makaay, het grootste talent van Vitesse, die zelfs naar Ajax kon, raakte op het strand niet eens een skippybal meer. Aan wie zou dat liggen?" „Ik een probleemgeval? Ik ben één keer te laat gekomen. Ik kwam die ochtend in een file van negen kilometer terecht. Er was een ongeluk gebeurd. Dus ik bel Vitesse dat ik waarschijn lijk later dan tien uur zou ko men. Overmacht, ik kon er niets aan doen. Ik verloor uiteindelijk drie kwartier door die file. Daar na ben ik als een gek gaan rij den om nog op tijd voor de trai ning te zijn. Onverantwoord. 150, 160 reed ik. Ik heb alle trucs uitgehaald om niet te laat te komen." „Vijf voor half elf stond ik op het veld en deed ik mee aan een rondoOtje met de groep. Om half elf roept Spelbos de groep bij zich en wees naar mij. 'Je was te laat hé'. Ik zei toen dat ik me op tijd gemeld had en dat ik door een ongeluk in de file te recht was gekomen. Niets mee te maken, zei hij, boete. Vijfen twintig piek. Kom je hier maar in de buurt wonen, vond hij. Maar daar heeft hij toch niets mee te maken, dat is een af spraak tussen mij en de voorzit ter." Gorter wordt weer kwaad als hij erover praat. „Zoiets had toch heel anders kunnen wor den opgelost. Als volwassenen onder elkaar. Maar hij zegt ge woon met z'n lompe, botte kop 'boete'. Zo ga je niet met elkaar om. Spelbos heeft nooit respect voor mij gehad." „Vanaf het begin heeft hij er op gehamerd dat hij niet milita ristisch wilde overkomen. Jaja, en maar blaffen tegen iedereen. Ik heb letterlijk tegen hem ge zegd dat hij leraar op een tucht school moest worden, voor moeilijk opvoedbare kinderen. Kan-ie de hele dag lopen com manderen. Hij liep als een poli- tie-agent 's morgens door de catacomben. Een minuut le laat, boete. Het was vreselijk." Assistent-trainer Nico van Zoghei beweerde vorige week dat Spelbos veel geduld had met spelers om situaties uit te leggen. Gorter wuift dat weg. „Ja, als je de hele dag conflicten creëert, valt er ook heel veel uit te leggen. En maar rondjes lo pen, voor straf. Als vijftien spe lers ongelukkig zijn, is er iets mis. Er is een geheime stem ming geweest. Het gros van de spelers vond dat hij weg moest, zelfs basisspelers. Als de voor zitter zegt dat 18 van de 21 spe lers naar een andere club wil den, overdrijft hij niet." Mocht de arbitragecommissie besluiten dat Spelbos naar Arn hem kan terugkeren, dan zit Vi tesse met een probleem. „Een gigantisch probleem", corri geert Gorter. „Op een paar spe lers na kan niemand met hem samenwerken. Ik? Ik train nooit meer onder die man. Ik hen geen speelbal. Nee, ook niet als het bestuur een bemiddelings poging zal ondernemen. Het enige dat ik mezelf verwijt is dat ik erin ben getuind, dat hij mij gebruikt heeft als dekmantel. Want de situatie was al onhoud baar. Hij heeft mij gebruikt jom zijn disfunktioneren te maske ren. Wie is er dan eerlijk?"

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19