Bekerwinnaar AZC op jacht naar titel /V X Pernix doorstaat kerstdagen goed oPORT Karpov neemt heft in handen Hulisz schaaft aan cross-vorm I-53564W PtV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 David Cone best betaalde pitcher jew york David Cone werd zondag de best betaalde pitcher in ie Major Leagues. De 33-jarige werper verlengde een dag voor (erstmis zijn contract bi) de New York Yankees met drie jaar Zijn handtekening was 19,5 miljoen dollar waard, ruim 32 mil joen gulden. De 'rechtshander' stond in de belangstelling van de Baltimore Orioles, maar de Yankces boden 1,5 miljoen dollar meer. Cone streek een tekengeld op van 3,5 miljoen gulden. In iet eerste jaar bedraagt zijn salaris 6.5 miljoen gulden. In het tweede en derde jaar van zijn contract gaat hij 11 miljoen gulden verdienen. De Orioles trok Roberto Alomar aan van de Toronto Blue lays. De tweede honkman, zesvoudig All Star, tekende voor driejaar en 18 miljoen dollar, 29 miljoen gulden. Jakle wint schansspringen in St Moritz st. mqritzDe Duitser Hansjörg Jakle heeft in St. Mortiz de tradi tionele kerstwedstrijd schansspringen gewonnen. Met een sprong van 88,5 en een van 92 meter verzamelde hij gisteren 210 punten. Hij eindigde hiermee voor de Oostenrijker Michael Kury (87 en 90,5 meter) en de Noor Frode Hare (89,5 en 87). Deze bei de skiërs behaalden 202 punten. Fred Westgeest breidt erelijst uit amsterdam I red Westgeest heeft een overwinning toegevoegd aan zijn erelijst als bokser. De Wassenaarder versloeg zaterdag in het voorprogramma van Regilio Tuur de Tsjech Hrivnak na interventie van de arbiter in de zesde ronde. Bokser raakt slaags met zijn vrouw ■AYETTEviLLEDe 34-jarige Amerikaanse beroepsbokser Ray Mer- :er moet binnenkort voor de rechtbank van Fayetteville. (North Carolina) verschijnen wegens mishandeling van zijn 25-jarige vrouw. De olympisch kampioen van 1988 verwondde haar door vuistslagen tegen het hoofd tijdens een huiselijke twist in de cerstnacht. Mercer bracht een nacht in een politiecel door, zijn touw enige tijd voor behandeling in het ziekenhuis. Zeezeiler De Velde start morgen irest 1 lenk de Velde begint morgen in Brest aan zijn solo-zeil- ace om de wereld. Hij wil proberen het wereldrecord te breken. )it staat op 109,5 dagen. De 46-jarige zeiler uit Kampen moest :ijn start enige malen uitstellen door ongunstige berichten over aromingen. Libië laat weer sportwedstrijden toe ripoliLibië heft na tien jaar het verbod op sportwedstrijden >p. Dit heeft het Libische persbureau JANA met Kerst bekendge- naakt. Het persbureau citeerde een boodschap van kolonel iaddafi. Sportbeoefening had in Libië alleen op recreatief ni- reau plaats. De beslissing is genomen na een seminar in Syrte. )aaraan namen vertegenwoordigers van he* ministerie voor port, trainers en officials deel. De eerste sportwedstrijden zijn n het voetbal. De nationale competitie neemt op 12 januari een anvang. Gaddafi verbood in de jaren tachtig sport in competi- ieverband. Alphenaren verzekeren zich in spannende finale van europees waterpolo AZC gaat weer Europa in. Zoals zo vaak bleek de equipe uit Alphen op het goede moment in vorm. Polar Bears uit Ede werd zaterdag in het zwembad op het KNVB-sportcen- trum te Zeist, dat voor dit soort evenementen overi gens ongeschikt is, na een spannend maar niet best duel verslagen met 5-4 (1- 0, 1-1,2-2,5-4). ZEIST «DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER AZC heeft er bijna een abonne ment op. In de laatste acht jaar veroverden de cupfighters uit Alphenaren liefst zes keer de nationale beker. De verdedigin gen overheersten. De zone-ver dediging van Polar Bears en de press van AZC waren voor de voorwaartsen moeilijk te ontra felen. Halverwege stond er dan ook slechts 1-1 op het score bord. Pas 35 seconden voor het ver strijken van de derde periode scoorde de Alphense Hongaar Laszlo Toth 2-1. Binnen twintig seconden was de stand dank zij Wyco de Vries vanaf de mid- voorplaats weer gelijk(2-2). In de laatste zeven minuten trok AZC de toch wel verdiende zege en dus de beker naar zich toe. Opnieuw Toth maakte minder dan tien seconden voor tijd 5-3. Voor Polar Bears waren de druiven zuur. Even leek een complete veldslag te ontstaan, maar gelukkig bleef het bij een enkele klap en veel gekrakeel. Polar Bears zorgde in de reste rende seconden via Harry van der Meer nog voor 5-4, maar AZC vierde feest. Zelfs de uit Al phen meegereisde kerstman deelde in de feestvreugde en ging te water. Jacob Spijker straalde na af- Bas de Jong (rechts) van Polar Bears probeert het Joeri Stoffels (AZC) moeilijk te maken. loop. „Polar Bears viel eigenlijk een beetje tegen", aldus de AZC-trainer. „Met al die inter nationals had ik meer verwacht. Hun verdediging zat dan wel goed in elkaar, aanvallend had den ze te weinig initiatief. Wij hadden de beste kansen en dus verdienden we te winnen." De eerste prijs is binnen voor AZC. Spijker: „Het seizoen kan niet meer kapot. We hebben eu ropees waterpolo veiliggesteld en dat is belangrijk. Met deze jonge ploeg kunnen we daar een schat aan ervaring op doen. Bovendien kunnen we ons nu rustig concentreren op de com petitie. Ook dan komen we Po lar Bears weer tegen. Maar ook ploegen als AZPC, Het Ravijn en ZPB zijn sterk. Toch gaan wc ook dan weer voor de- hoofd prijs, maar bij ons is de druk van het moeten er nu af en dat geeft rust. We moeten waken voor een te groot optimisme. Ons spel is nog te wisselvallig. We hebben nog de tijd om dat eruit te krijgen." Toth speelt daarin een be langrijke rol. De Hongaar tilde zaterdag zijn ploeg met zijn 2-1 en 5-3 over het dode punt heen. Veel schoten tegen de Polar Be- ars zone belandden net niet in het doel maar op paal of lat. De angst om te schieten sloop er bij de AZC voorwaartsen in. Spij ker: „Laszlo moet nog wat accli matiseren, maar kan belangrijk worden. Als het wat minder gaat. bewaart hij de rust en kan op beslissende momenten wat forceren." AZC sluit het jaar dus in feest stemming af, maar kijkt alweer verlangend uit naar 1996. Een rf8al michel van gent DEWERKER jor drie verenigingen uit de Leidse regio Inden er op de zaterdag voor Kerstmis g competitiewedstrijden op het program- i. Pernix verstevigde zijn plaats in de top pr een zege op ONDO(sGr). Tempo en iscendo verloren echter en raakten hier- ir dieper in degradatiezorgen. nix speelde tegen ONDO(sGr) een ster- /edstrijd, hoewel dit niet in de score tot rukking kwam. De Leidse eersteklasser, Robin Arnoldus in de plaats*van Jan st (vakantie), nam na een 3r0 achter- id het heft in handen en liep via 6-6 uit r 12-9, waarbij Sjoerd van der Kooy drie lpunten voor zijn rekening nam. De be kers voerden aan hét begin van de twee- pelft (12-11 rust) echter weer het tempo en namen opnieuW de leiding (14-12). Coach Cor Gravekamp zag tevreden toe dat zijn spelers in deze fase de rust in hun spel hielden en prompt weer gingen scoren. Ka ren Arnoldus, Sjoerd van der Kooy (2) en Ineke van der Vegte brachten 17-14 op het scorebord en deze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven, mede door de in breng van invaller Arthur Lepelaar, die op 17-16 en 19-17 zuiver aanlegde, waarna het 21-19 werd. Voor Tempo wordt handhaven in de eerste klasse moeilijk, nu er ook van mede-tobber Phoenix werd Verloren. 9-11. De Alphena ren kwamen lengte en fysieke kracht te kort, waardoor met name de beginaanval moei lijk tot scoren kwam. Dit vak zou in ruim drie kwartier slechts vier keer scoren. In de eerste helft verkleinden Martijn Hooijer en Menno Kindt een 7-3 achterstand tot 7-5 (rust). Nadien werd het verschil zelfs terug gebracht tot één punt, maar de gelijkmaker wilde nooit vallen. Ook het inzetten van Ron Zwaan en Marcel Hanegraaff hielp niet meer, al scoorde de laatste nog wel een keer. Menno Kindt werd topscorer met drie treffers. Crescendo beleefde aan de ontmoeting met het ongeslagen Vitesse bitter weinig voldoe ning. De formatie van Ruud Niesing kwam in de eerste helft nauwelijks aan goede, langdurige aanvallen toe. zo sterk was de tegenstander. Pas na elf minuten schoot Debby Blogg raak (1-6) en alleen Wijnand Alberts kon tweemaal haar voorbeeld vol gen (3-13 rust). Na veertig minuten waren de bezoekers al bij de twintig gekomen (7- 20), waarna zij het verder rustig aan deden: 14-25. Gert-Jan Hensing (4), Wijnand Al berts, Edwin van der Kraan (2), Monique Kooien, Carmen Zitman en invalster Mar lies Brouwer tekenden voor de overige Leid se treffers. Crescendo (donkere shirts) kwam er tegen Vitesse niet aan te pas. oernooi RVV eplaagd door [zeggingen .leybal chris hartman door de volleybalvereniging georganiseerde Zilveren ptoemooi is zaterdag ge- nnen door het tweede team Tonegido/Voorburg. In de ale won Tonegido 2 de pres- :strijd tegen Tonegido 1 met (15-12 en 15-8). Door late eggingen van de mannen- van Leython en Rijn- ind 3 moest de organisatie op laatste moment het toer- oischema wijzigen. (W-voorzitter Bart van tistum over de afmeldingen: vind dat een kwalijke zaak, arover het laatste woord nog t is gesproken. Eerlijk gezegd s ik er behoorlijk ziek van. ide clubs voerden als excuus n dat een groot deel van se- :tie door griep geveld was. 't zal wel. We nodigen Ley- on en Rijnmond in elk geval ït meer uit voor het Zilveren Jptoernooi." Door de absentie van ge- >emde ploegen telden de twee annenpoules nog slechts drie telncmers. RW 1 won de ene >ule door een 2-0 overwinning Vrevok 3 en een gelijk spel gen Tonegido 2. Tonegido, it Vrevok eveneens met 2-0 opte, werd tweede door een inder setsaldo. In de andere >ule won RW 2 verrassend tn NOVO. Ook in Tonegido 1 oesten de Noordwijkers hun eerdere erkennen. RW 2-To- ?gido 1 eindigde onbeslist (1- Door een beter setsaldo erd RW eerste en Tonegido i'eede. De kruisfinales, Tonegido 1- W 1 en Tonegidp 2-RW 2, nden beide een 1-1 eind- and. Omdat de twee Voor- urgse ploegen wat meer pun- n verzamelden dan hun Rijns- Piket wacht op eerste overwinning groningen anp Anatoli Karpov heeft tijdens het internationale schaaktoernooi van Groningen voor het eerst alleen de leiding in handen. De Russische wereldkampioen van de internationale federatie FIDE verzamelde in de drie ronden van het kerstweekeinde twee punten. Na remises tegen zijn landgenoot Tiviakov en de Amerikaan Kamsky volgde op tweede kerstdag een overwin ning op de Deen Hansen. Kar pov heeft uit zeven partijen 4 112 punten behaald. De Rus verdrong met die laatste zege Loek van Wely van de koppqsitie. De Nijmegenaar, die na een sterke start was te ruggevallen, kwam na zijn over winning van zondag in de zesde ronde in een positioneel sterke partij tegen de Brit Adams op nieuw aan de leiding. Verlies te gen de Fransman Lautier deed Van Wely, die in de opening al mistastte, vervolgens zakken naar de tweede plaats, gedeeld met Kamsky, de Hongaar Leko, tie Bosniër Sokolov en de Rus Svidler, die 2 1/2 uit drie scoor de. Deze vijf spelers volgen Kar pov op een half punt. Publiekstrekker was zondag de partij tussen Kamsky (met wit) en Karpov, een generale re petitie voor hun tweekamp om de FIDE-wereldtitel in juni te Montreal. Kamsky had aanvan kelijk het initiatief, maar Karpov maakte in het middenspel met een aardig schijnoffer een pion Frank de Vetten (NOVO) tikt onder toeziend oog van Kees Ouwehand de bal over het net. De Noordwijkers stelden teleur in het Zilveren Tulptoernooi van RW. foto loekzuyderduin burgse tegenstanders, mochten eindstrijd tussen Orion en RW. 15 13). RW 2 finishte als derde, zij de finale spelen. Bij de vrou- De Hazerswoudse equipe won Sille/jupiter werd vierde en wen (één poule) ging de die wedstrijd met 2-0 (15-12 en laatste. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER In de voorbereiding op de tradi tionele oudejaarscross in Soest hebben Stefan Hulisz en Jan Kortekaas derde plaatsen be haald bij wedstrijden in Arkel respectievelijk Appelscha. Voor middenafsiandsloper Hulisz luidde zaterdag de opdracht 'in houd op te doen' en onder de rook van Goripchem was het parcours over het plaatselijke motorcrosscircuit daarvoor bij uitstek geschikt. „Ontzettend zwaar", zei Hu lisz. „Bij iedere stap zakte je weg. Het zwaarste parcours waarop ik ooit gelopen heb." Twee van de acht ronden volg de de 21-jarige Bataaf ovet de modder de snelle Robin Punt, maar toen hij die moest laten gaan kwam ook Sliedrcchter Mutsaars rap voorbij. In het ver volg hield Punt de overige con currenten wel van zich af. Omdat verandering van spijs doet eten trok Hulisz' clubge noot Kortekaas naar het Friese Appelscha. I let winnende locale duo Kramer en De long zag hij vanaf de start op het mooie par cours niet meer terug, maar de derde plaats stelde de 32-jarige Vener tevreden. „Het was niet zo moeilijk, alleen een paar hele natte stukken. Elf kilometer in een goede 34 minuten is niet zo gek voor mij." Eveneens op de zaterdag voor Kerst stond in Linschoten de 18de Linschoterloop op het pro gramma. Alphenaar Bert de Boer was over 21,1 kilometer de snelste regio-atleet met een tijd van 1.11.40. Bij de foto »anp jaar waarin de ploeg in elk geval in de Europa Gup voor beker winnaars uitkomt. Als het aan Spijker en zijn mannen ligt. wordt de dubbel binnengehaald en is de Alphense ploeg te be wonderen in de Europa Gup voor landskampioenen. Doelpunten AZG: Toth 2, Zuid- weg, Stoffels. Thomas. Doel punten Polar Bears: Scherren burg 2, De Vries, Van der Meer foto hielco kuipers buit. Vanaf dat moment dicteer de de Rus de strijd. Kamsky moest zijn toevlucht nemen tot een taaie verdediging. Hij had daarbij geluk dat Karpov een vermoedelijk winstgevende voortzetting miste. Met aan bei de kanten tie vlak van de klok op vallen besloten de spelers lot remise. Jeroen Piket bleef twaalfde en laatste. De Leiderdorper boekte twee remises (tegen Hansen en Svidler) en verloor in de zesde ronde van de Hongaar Aimasi. De Nederlander heeft twee punten, een half punt minder dan Adams. Hij is de enige spe ler die in dit toernooi nog niet tot winst is gekomen. In de achtste ronde treffen Van Wely (met wit) en Piket elkaar. MSV luidt jaar uit met zege BASKETBAL GERTJAN VAN GEEN De mannen van MSV heb ben hun laatste (uitgestelde) wedstrijd van het jaar win nend afgesloten. De reserves van Celeritas/Donar werden in Noord wijk met 90-72 opzij gezet. „Het was eindelijk weer eens een teamoverwinning zei speler/coach Rick Driessen na afloop. „Dat mocht ook wel na het zwak ke spel van een week eerder. Er waren toch wat irritaties en scheve gezichten door het slechte resultaat." MSV liet er weinig duide lijkheid over bestaan wie de beste ploeg was zaterdag middag. I let laaggeplaatste Donar 2 werd snel op achter stand gezet. Ondanks het feit dat de routiniers Rick en Bart Driessen een niet al te beste wedstrijd speelden, leidde de thuisploeg bij rust met 47 37. De twee andere broertjes, Jan en Bart Koek, namen de rol van de Driessens over. Na de basketwisseling liep MSV door naar een grotere voorsprong, maar het gaf die net zo gemakkelijk weer weg. Toch werd het verschil nooit minder dan tien punten. Te gen het eind liepen de Noordwijkers weg naar 90- 72. Scores MSV: Jan Koek 25, Bart Koek 22, Sander van der Holst 19. scherpte de nationale topper Kristijna l.oonen het plaatselijke parcoursrecord aan van wat on danks het gróte aantal deelne mers steeds geen officiële KNAIJ-wedstrijd is (1.14.47). De Roelofarendsveense Marja Ho- genboom (Bataven) dook in het koude miezerregentje voor het eerst sinds lang weer onder de 1.30 (1.29.40). Suze Groen in 't Woud was de derde vrouw op de tien kilometer (39.00). In de 24ste Kerstcross van W Meerburg ten slotte was Bataaf John van Wieringen de sterke Boskoper Bert Koster gisteren te snel ai was. Onder prima om standigheden was Groen in 't Woud drie dagen na haar optre den in Linschoten al weer de snelste bij de vrouwen (10 kilo meter in p cies veertig minu ten). Basketbaltoernooi voor meisjes in Leiderdorp Vanavond om 18.30 uur gaat het derde internationale basket baltoernooi voor meisjes junio ren van BV Ix-iderdorp van start. De thuisclub opertt in sporthal Op Dreef het toernooi tegen het Belgische BBG Schelle. Leider dorp is verder ingedeeld met KK Mlaka Sport uit Riieka (Kroatië). In de andere poule strijoen het Nederlands team, Prisma Colle- ge (Utrecht) en BC Ekeren (Bel gië) om een plaats in de halve eindstrijd. Morgen volgen de resterende [joulewedstrijden en de kruisfinales, vrijdag staan de finalewedstrijden op het pro gramma. Programma Vanavond 1830: BV leiderdorp BBC Schelle, 20.30: Nederland IKEkeren. Donderdag: 9.00: BBCSchelIc Mlaka: 11.00: Prisma College BC Ekeren; 13.00: BV leiderdorp Mlaka; lr».00: Nederland Prisma College; 17.30 en 19 30: kruisfinales Vrijdag 10 00 om vijlde plaats; 12.00: kleine finale; 14.00: flnak

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23