Newcastle United beleeft gelukkige kerst Oranje zwalkt door basketbalweek Sport DFB-jurist wil desnooc wijziging in EU-verdra WOENSDAG 27 DECEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -53 Bi Gent - Cercle 1-5, Anderlecht - Eke 4-2, Antwerp - RWDM 1-1, Beverer Charleroi 1-1, Lommei - Lierse 0-0, Mechelen - St-Truiden 2-0. Stand kop: Brugge 20-44, Anderlecht 20 Lierse 20-37, RWDM 20-32, Cercli 30, Charleroi 20-29, Mechelen 20\ V1 Newcastle wil in de Engelse competitie niet van wijken weten, zeker niet voor eigen publiek. De lijstaanvoerder in de Premier League won zaterdag voor de tiende keer op rij op eigen veld, een score van 100 procent. Het ver sloeg Nottingham Forest met 3-1. Lee scoorde tweemaal. De andere treffer kwam van Ginola. londen rtr/anp Manchester United leed een dag later een verrassende ne derlaag bij Leeds United: 3-1. Daardoor liep het gat met New castle na negentien duels op tot tien punten. Woensdag treffen de nummers één en twee van de ranglijst elkaar op OJd Traf- ford in Manchester. Het bestuur van Manchester denkt er over op korte termijn de Franse ver dediger William Prunier in te lij ven. Hij is afkomstig van Bor deaux en twee weken op proef. Manchester moet het al vier we ken doen zonder de geblesseer de libero Pallister. Het was het vierde verlies dit seizoen voor de Mancunians, die de laatste vijf wedstrijden niet tot winst kwamen. In de zesde minuut zorgde McAllister uit een strafschop voor 1-0, maar Cole maakte na een half uur de gelijkmaker. De Ghanees Yeboah zette de thuisclub voor bijna 40.000 toeschouwers nog voor rust op 2-1. Ruim een kwartier voor tijd bracht Deane met het hoofd de bezoekers de genadeslag toe. Op dat moment speelde Manchester United met tien man omdat de Fransman Cantona zich aan een hoofdwond liet verzorgen. Arsenal, nog zonder de aan de kuit geblesseerde Bergkamp, had wisselend succes. Zaterdag verloren de Londenaren op An- Field Road met 3-1 van Liver pool door drie treffers van Fow ler, gisteren versloeg de ploeg Queens Park Rangers met 3-0 dank zij Wright (kort voor rust) en Merson (2). Voor Arsenal was dit de eerste winst in zes duels. De Gunners zijn vijfde, vlak achter Liverpool dat eveneens 34 punten heeft maar een wed strijd minder speelde. Tottenham Hotspur liet twee keer twee punten liggen, zater dag thuis tegen hekkesluiter Bolton Wanderers (2-2) en drie dagen later bij Southampton CO OL Chelsea, met voor het eerst in zeven weken Ruud Gullit weer in de gelederen, won za terdag met 1-0 bij Manchester City, maar ging op tweede kerstdag roemloos op eigen tfeld ten onder tegen Wimbledon (1- 2). Negen minuten na rust kreeg Vinny Jones rood na een zware overtreding op Gullit op de rand van het strafschopgebied. Het was de elfde rode kaart in de loopbaan van Jones. De Roe meen Petrescu opende in de tiende minuut de score voor Chelsea. Nog voor rust zorgden Earle en Ekoku voor de eind stand. Middlesbrough liet een over tuigende overwinning op West Ham United (4-2) volgen door smadelijk verlies bij Everton (0- 4). Voor de thuisclub scoorden Stuart (2), Short en Kansjelskis. Nottingham Forest herstelde zich van het verlies tegen New castle door Sheffield Wednes day met 1-0 te verslaan. Lee scoorde in de zesde minuut. Italic De topper tussen de nummers één en twee in de Serie A van de Italiaanse competitie, AC Milan en Fiorentina, eindigde zater dag onbeslist: 2-2. De wedstrijd werd in Florence gespeeld. Bei de clubs liepen toch een punt uit omdat Parma, derde in de stand, op eigen veld een veras sende nederlaag leed tegen Vicenza: 0-1. AC Milan behield één punt voorsprong op Fioren tina, Parma heeft drie punten minder. Lazio profiteerde optimaal van de halve en hele misstap pen van de concurrentie. De club van Aron Winter, die twee keer scoorde, won met 5-1 van Atalanta en is nu vierde op vijf punten van AC Milan. Een week eerder scoorde Lazio er tegen Sampdoria ook al lustig op los: 6-3. Verrassend was voorts de nederlaag van landskampioen Juventus op eigen veld tegen AS Roina: 0-2. AC Milan nam twee keer de leiding, door de Afrikaanse voetballer van het jaar Weah (12de minuut) en Roberto Bag- gio (in de 54ste minuut uit een strafschop). De eerste treffer, uit een achterwaartse kopbal na een hoekschop van de Kroaat Boban, werd een minuut later al teniet gedaan door Robbiati. AC Milan kon zich wat langer koesteren in een nieuwe voor sprong na de treffer van Baggio, die in het stadion speelde waar zijn loopbaan begon. Het duur de tot de 73ste minuut voordat Groenendijk maakt 500ste doelpunt doetinchem» Alfons Groenendijk van Sparta heeft het vijfhon derdste doelpunt van het seizoen in de eredivisie gemaakt. De Leidse middenvelder scoorde 2-2 in een later met 2-5 verloren duel tegen De Graafschap. Premie voor Van Hanegem rvaad Voor Willem Van Hanegem, Lex Schoenmaker en de se lectie van Al-Hilal bestond de kerstgratificatie uit het bedrag van één miljoen riyals, ongeveer 450.000 gulden. Dat was de premie die prins Ben Talal uitbetaalde voor het behalen van de elfde Arabische beker voor landskampioenen. Al-Hilal won die trofee door de zege (1-0) op het Tunesische Esperance op 13 decem ber. Gebroken neus Van der Gouw kerkrade» Doelman Van der Gouw van Vitesse hield zaterdag avond aan een duel met De Koek van Roda JC een gebroken neus over. De botsing had kort voor tijd plaats. Na enige minu ten verzorging speelde hij de wedstrijd uit. Onmiddellijk na af loop werd Van der Gouw naar het Sint Jozef-ziekenhuis in Kerk rade gebracht. Na behandeling ging hij met zijn ploeggenoten in de spelersbus naar huis. Rob Witschge te duur voor Beveren beveren SK Beveren ziet af van Rob Witschge. De Feyenoorder is te duur voor de Belgische eerste klasser. De club trok Filip Haagdoren aan op huurbasis. De 25-jarige Haagdoren is eigen dom van Anderlecht, maar kan bij coach Boskamp niet op een basisplaats rekenen. De Brusselse club leende de aanvaller uit voor de rest van het seizoen. Drie treffers van Roniario Barcelona Romario heeft bij een benefietwedstrijd voor de slachtoffers van de burgeroorlog in Bosnië in het Nou Camp sta dion van zijn voormalige werkgever Barcelona drie doelpunten gemaakt. Dank zij de treffers van de Braziliaan won het team van Noord- en Zuidamerikanen met 4-3 van het Europese elftal. Nigeria niet welkom in Nederland lagos» Het Nigeriaans elftal mag zich niet in Nederland voorbe reiden op de strijd om de Afrika Cup, volgende maand in Zuid- Afrika. De Nederlandse ambassade weigerde het team van trai ner Jo Bonfrère een inreisvisum als gevolg van de Europese sancties tegen het land. Vorige maand hingen de militaire auto riteiten in Nigeria negen milieu-activisten op. Dit leidde tot pro testen uit de hele wereld. De Super Eagles, met de Ajacieden Finidi en Kanu, waren om dezelfde reden niet welkom in Israël. Het elftal wijkt nu uit naar Kenya. Tomislav Ivic bondscoach VAE abu dhabi Tomislav Ivic is bondscoach geworden van de natio nale voetbalselectie van de Verenigde Arabische Emiraten. Met Kerst tekende de 63-jarige Kroaat een een-jarig contract. Ivic trainde beroemde clubs als Ajax, Anderlecht, Benfica en Paris St Germain. Overal boekte hij resultaten. I lij staat erom bekend zijn elftallen een zeer defensieve speelstijl op te leggen. Ruud Gullit zet Wimbledons Hartford (rechts) weg in een duel, links zijn landgenoot en keeper Hans Segers. Chelsea verloor met 1 -2. Baiano na een vrije trap van Rui Costa het ongeslagen record van Fiorentina veilig stelde. Parma zag een einde komen aan een reeks van elf wedstrij den zonder nederlaag en het ongeslagen thuisrecord. De be slissende treffer voor Vicenza viel in de 57ste minuut uit een kopbal van Murgita. Het was voor het eerst in 47 jaar dat Par ma van deze tegenstander ver loor. Vicenza behaalde de eerste seizoenszege buiten eigen sta dion. De Argentijn Abel Balbo speelde een belangrijke rol in de eerste overwinning van AS Ro ma in Turijn tegen Juventus in dertien jaar. Vlak voor rust scoorde hij nadat doelman Peruzzi de bal uit een afstands schot van Di Biagio in het veld terug liet kaatsen. Kort nadat Roma tot tien man was geredu ceerd door het wegzenden van Lanna, drong Balbo zo aan dat Ferrara zijn eigen doelman pas seerde. In de slotfase moest de Portugees Sousa van Juventus met een zware beenblessure per brancard worden afgevoerd. Het was de vijfde nederlaag van Juve in vijftien duels. Winter gaf Lazio in Rome de leiding in de 14de minuut. Twee minuten voor het einde bepaal de hij de eindstand op 5-1. Sig- nori (twee strafschoppen) en Boksic maakten de andere tref fers van de thuisclub, Tovalieri scoorde vijf minuten na rust te gen. Internazionale won op eigen terrein overtuigend van Caglia- ri: 4-0 na een ruststand van 3-0. Branca maakte drie doelpunten. Bij Inter werd de Engelsman Paul Ince uit het veld gestuurd na een fel duel met zijn tegen stander Sanna die eveneens een rode kaart kreeg. Het onderaanstaande Padova speelde thuis gelijk (1-1) tegen Piacenza. De club van Kreek en Van Utrecht bleef laatste met slechts negen punten, één min der dan Cremonese. Sampdoria, de club van Cla rence Seedorf, kwam na een voorsprong van 2-0 thuis niet verder dan 2-2 tegen AC Napoli. Bij de rust was het 1 -0 door een treffer in eigen doel van Cruz. Direct na de hervatting had Chiesa succes voor Sampdoria, dat vervolgens tegendoelpunten van Di Napoli en Buso toe moest staan. Beide clubs bleven daardoor in de middenmoot staan. België Anderlecht is in het kerstweek einde geen stap dichter bij kop loper FC Brugge gekomen. Bei de teams wonnen in de twintig ste speelronde waardoor de marge op twee punten bleef staan. Het was het laatste pro gramma voor de winterstop. De volgende wedstrijden staan pas in het slotweekeinde van janua ri op de rol. FC Brugge wees woensdag in een vooruitgespeelde wedstrijd FC Seraing al met 3-1 terug zo dat de voorsprong tijdelijk op liep tot vijf punten. Anderlecht deed zaterdagavond echter wat het moest doen: op eigen veld winnen van Germinal Ekeren: 4-2. Nummer drie van de rang lijst, Lierse SK, kwam bij Lom mei niet verder dan 0-0. De poeg van Eric Gerets volgt nu op zeven punten. De wedstrijd Anderlecht - Ekeren kende een' bizar score verloop. De thuisploeg startte goed en al in de achtste minuut zorgde Versavel voor 1-0. Daar bleef het in de eerste helft bij. Ook na de hervatting had An derlecht het beste van het spel zonder dat dit overwicht een grotere voorsprong opleverde. Radzinski zorgde zelfs na een uur voor de gelijkmaker. Drie minuten later maakte dezelfde speler er zelfs 1-2 van na een blunder van Grün in de Brussel se verdediging. Dat was het sein voor An derlecht om nog eens alles op alles te zetten. De aanvalsgolven bleven nu niet zonder resultaat. De Boeck (68ste minuut), Zet- terberg (73ste) en De Bilde haarlem gpd De Nederlandse ploeg moet uit kijken niet de schlemiel van de veertiende Haarlem Basketball Week te worden. Ondanks twee overwinningen, 62-56 in een af zichtelijke vertoning tegen Bow ling Green en 63-57 tegen Hapoel Eilat, is het zwalkende Oranje nog allerminst zeker van de halve finales. Een overwin ning vanavond tegen CSKA Moskou volstaat. Verliezen met minder dan zes punten mag ook. Gezien het verloop van het toernooi tot nog toe, met de Russen wel oppermachtig tegen de Amerikaanse hardlopers (90- 63), lijkt het aannemelijk dat Oranje zich niet tot de beste vier van Haarlem kan rekenen. Toon van Helfteren. de Ne derlandse bondscoach, brandde zijn ploeg na de wanvertoning tegen Bowling Green collectief af. „Dit was slecht, puur slecht zei hij over de wedstrijd die het laagterecord van '87 (122 pun ten) uit de boeken schrapte. Om vervolgens te fantaseren hoe mooi het had kunnen zijn. Een droom over veertig spelers die in Amerika studeren en dus niet in Haarlem kunnen basket ballen. Of, zoals Mike Nahar bij Benfica, grof geld verdienen bij een topploeg en andere ver plichtingen hebben. Volgens Van Helfteren moet de Nederlandse bond er alles aan doen die kweekvijver met talenten fris en gretig te hou den. De bondscoach vindt ook dat er veel vaker dan sporadisch contact moet zijn. Om de stu denten in ieder geval het gevoel te geven dat ze niet zijn verge ten en vooral dat ze nog als vol waardig lid van de de Oranje-fa milie worden beschouwd. Zoals ook de telefoon in het Portugese appartement van Nahar niet vaak genoeg kan rinkelen uit belangstelling voor zijn spel en resultaten. Perspectief Emill Hagens, van dezelfde lich ting als de bondscoach, gaat nog verder in zijn visie om het Nederlandse basketbal ooit weer enig perspectief te kunnen bieden. Net als Ton Boot, de ge dreven coach die de huidige Marcel Huybens was in de eerste twee wedstrijden uitblinker bij Oran je. De Leiderdorper scoorde gemiddeld 19 punten. fotoanp neeiwaartse spiraal al jaren ge leden aankondigde, denkt ook de ooit zo gevleugelde spelver deler van Parker en Elmex/Lei- den dat Nederland heel snel te rugmoet naar een scholenpro gramma. Volgens Hagens kan alleen een gerichte speurtocht naar talentjes van 12. 13 jaar Nederland over een dikke tien jaar terug naar een aanvaard baar niveau helpen. Mits de be geleiding in orde is. Als een ver kapte sollicitatie voegde Hagens er aan toe dat hij daarvoor best zijn schat aan kennis en erva ring beschikbaar wil stellen. Voorlopig leven Oranje en Van Helfteren bij de realiteit van het moment. En die is dat er in Haarlem weliswaar twee keer werd gewonnen, maar dat de manier waarop nauwelijks tot de verbeelding spreekt. Twintig goede minuten in twee wedstrijden en met alleen aan voerder Huybens goed voor een dikke voldoende is een te brosse basis om op meer te hopen. Vooral omdat de anderen nog te opzichtig naar hun vorm zoe ken. Dat geldt zelfs voor HBW- veteraan Cees van Rootselaar, bezig aan zijn elfde toernooi. Hij, als gelouterde spelverdeler de motor van de ploeg, is zelf niet in goeden doen en voelt om zich heen de wanhoop van (83ste uit een strafschop) zorg den ervoor dat de zege voor An derlecht toch nog royaal uitviel. SK Beveren, voor het eerst onder leiding van de nieuwe trainer Davidovic, speelde thuis 1-1 tegen SC Charleroi. Gérard van de bezoekers kreeg in de eerste helft een rode kaart. Toch nam Charleroi in de 55ste mi nuut door Misse-Misse een voorsprong, die vijf minuten voor tijd door Udovic teniet werd gedaan. AA Gent verloor op eigen veld verrassend met 1-5 van Cercle Brugge, dat vijf verschillende doelpuntenmakers kende: Kooi man, Camerman, Shehu, Torma en Lauwers. Ramcic red de de eer voor de thuisclub. KV Mechelen won thuis met 2-0 van Sint Truiden door doelpun ten van de Braziliaan Pereira en Dodik. Schotland Glasgow Rangers heeft zijn voorsprong in de Schotse com petitie vergroot tot vijf punten. De Schotse kampioen versloeg op tweede kerstdag Kilmarnock met 3-0. Het was de enige wed strijd in de Schotse premier lea gue die doorgang vond. Bij de Rangers was de hoofd rol voor Paul Gascoigne. Hij stond weer in de basis na twee wedstrijden schorsing. In de 24ste minuut bereikte hij met een pass de vrijstaande Rus Sa- lenko die droog inkogelde, 1-0. Het tweede doelpunt kwam op naam van Durie uit een door Gascoigne versierde strafschop. De Engelsman, die voor 10,5 miljoen gulden van Lazio Roma kwam, bewaarde het mooiste voor de laatste minuut. In een vloeiende beweging nam hij een pass van Salenko aan, maakte een halve draai en schoot in, 3-0. Het was zijn ze vende doelpunt voor de Ran gers. ENGEL Dinsdag, 26 december: Arsenal - Q 3-0, Blackburn - Man. City 2-0. Chi - Wimbledon 1-2, Everton - Middle; brough 4-0. Nottingham - Sheff.We 0, Southampt. - Tottenham 0-0. Zo dag. 24 december: Leeds - Man.Un J 3-1. Zaterdag, 23 december: Cover Everton 2-1, Liverpool - Arsenal 3-1 Man. City - Chelsea 0-1, Middlesbr< pi - West Ham 4-2, Newcastle - Nottin ham 3-1, QPR - Aston Villa 1-0, Sh ei .Wed. - Southampt. 2-2, Tottenhan n Bolton W. 2-2, Wimbledon - Blackb 1-1. Stand: Newcastle 19-45, Man ted 19-35, Tottenham 20-35, Livei 19-34, Arsenal 20-34, Middlesbroi 20-33, Aston Villa 19-32, Nottmgh 11] 19-31, Leeds 18-28, Blackburn 2C Chelsea 20-28, Everton 20-26, We Ham 19-23, Sheff.Wed. 20-22, Southampt. 20-19, Wimbledon 20 QPR 20-18, Man. City 20-16. Cov< 19-15, Bolton W. 19-10. Hp-' Cremonese - Torino 1-1. Fiorentina Milan 2-2, Inter - Cagliari 4-0, Juve Ie' - Roma 0-2, Lazio - Atalanta 5-1P r va - Piacenza 1 -1Parma - Vicenza Udmese - Bari 1-2, Sampdoria - Na 2-2. Stand: Milan 15-30, Fiorentin n 15-29, Parma 15-27, Lazio 15-25 ventus 15-24, Roma 15-24, Atalan 15-22, Inter 15-21, Sampdoria 15 Napoli 15-20, Vicenza 15-20, Cagl 0 15-20, Udmese 15-19, Piacenza 1 ïa 16, Torino 15-15, Bari 15-12, Crer nese 15-10, Padova 15-9. Belenenses - Chaves 4-1Amadora ca 1-0, Felgueiras - Benfica 1-2, M ie mo - Campomaio. 3-0, Salgueiros - ga0-0. Sporting - G. Vicente 4-1, T ense - Boavista 1-3, Leiria - Farensp 0, Guimaraes - Porto 0-2. Stand aan kop: Porto 15-41, Sportijn 15-36, Benfica 15-33, Boavista It Rangers - Kilmarnock 3-0. Stand a; kop: Rangers 19-46, Celtic 18-41 bernian 18-28. tui Ankaragucu - Samsun 1-0, Demzli hi latasaray 1-3, Eskisehir - Trabzon C vv Fenerbahce - Van 3-0, Gaziantep -1 lya 2-0, Karsiyaka - Istanbul 0-3, K caeli - Kayseri 5-0, Besiktas - Altay Bursa - Genclerb. 1-1 Stand aan I Trabzon 17-44, Fenerbahce 17-4: siktas 17-36, Galatasaray 17-35, caeli 17-25. Goed voornemen voor1996? Een nieuw jaar en ook nieuwe nummers. Vergeet ze niet in uw agenda te noteren. U vindt ze makkelijk met behulp van de Omnummergids.. Hebt u toch nog vragen, bel dan het gratis informatienummer: 06-0096. Bellen? Even tot (jo) tellen. Incidenten Incidenten daargelaten. Zoals Okke te Velde, die in de eerste helft tegen Hapoel Eilat vier driepuntens op rij verstuurde en daarmee het grootste gat in de wedstrijd (25-6) sloeg. Of zoals Eric van der Sluis, in aan leg misschien wel de beste schutter van de Nederlandse basketbalcompetitie. In hem zijn de precisie van Akerboom, het onverstoorbare van De Waard en de beheersing van Te Velde verenigd. De 22-jarige "Lucky Luke' van landskam pioen Den Helder laat dat door gaans echter te vaak op de ver keerde momenten zien. In een anonieme gymzaal in Meppel, of voor 50 toeschouwers in Voorburg. Zondag stapte Van der Sluis eindelijk ook eens voor een breed publiek in het volle licht van de schijnwerpers. Zijn kwikzilvere driepunter, 1 mi nuut en 50 seconden voor tijd, leidde tot de 63-57 overwinning. Maar nog niet tot de halve fina les. Voor Oranje-begrippen is Van der Sluis nog een 'rookie', een groentje. Heeft met zestien in terlands de minste ervaring van de huidige lichting internatio nals. Maar durft wel meer en meer de verantwoording aan. Tegen Bowling Green was zijn spel net zo afzichtelijk als dat van de rest. Een dag later voelde de schutter zich wel sterk. En zat met zijn twee meter en een centimeter grote gestalte te po pelen op de bank. „Ik zag dat het niet liep. Dat we een flinke marge net zo makkelijk uit han den hadden gegeven. Ik wilde iets doen. Toen ik omhoog ging, wist ik dat die bal raak zou zijn." Dat gulden schot van Van der Sluis stemde Van Helfteren nog enigszins tevreden. Want de bondscoach zit niet te wachten op oninteressante wedstrijden om de vijfde of zevende plaats. Vorig jaar werd publiekslieve ling Oranje vijfde. Nu wil zijn baas meer. Vraag is alleen hoe reëel die wens is. Positie De Mos niet in gevaar' bremen dpa De positie van trainer Aad de Mos bij Werder Bremen lijkt niet in gevaar. In het Duitse blad Bild verklaarde manager Willi Lemke dat het bestuur er geen moment aan heeft ge dacht de Nederlandse oefen- meester te ontslaan. De Mos, die sinds zijn aan stelling weinig aansprekende resultaten met Werder heeft behaald, kwam onlangs in op spraak omdat hij volgens het weekblad Der Spiegel na de uitschakeling door PSV in het UEFA Cup-toernooi in een bar zou hebben gezegd dat het nooit iets zal worden met bun- desligaclub. De advocaten van De Mir de Nederlander Geert- k Knoops en de Duitser Matt as Prinz, hebben een gesp gevoerd met het bestuur de club. „We hebben besp ken welke gerechtelijke st< pen er genomen kunnen w e den tegen Der Spiegel", Lemke. „Volgend jaar zul we het onderhoud vervolg) en willen we hierover een I: slissing nemen." Volgens het Duitse blad B 1 zou Werder Bremen Bru i' Labbadia van FC Köln ofi willen nemen. „Er zijn sprekken gevoerd, maar ei nog niets getekend", verklajo de Lemke. Vonnis onmogelijk te handhaven hamburg dpa De Duitse staatsrechtdeskundi- ge Rupert Scholz ziet in wijzi ging van het EU-verdrag door de landen van de Europese Unie de laatste uitweg om de afschaffing van transfersysteem en het onbeperkte mogen op stellen van buitenlanders (mits afkomstig uit een lidstaat) terug te draaien. Het oordeel van het Europese Hof onlangs in de zaak Bosman stelde de sport clubs voor die voldongen feiten. In een bijdrage aan de krant Welt am Sonntag betoogt Scholz, die door de Duitse voet balbond als adviseur is aange trokken, dat dit vonnis onmoge lijk gehandhaafd kan blijven. „Mocht het Europese Gerechts hof er niet in slagen zichzelf te corrigeren en het lukt ook de Europese Commissie in Brussel niet door gepaste verordenin gen en regelgeving de tot dusver geldende rechtsorde te herstel len, dan rest slechts deze weg." Scholz is van mening dat in de bestaande praktijk de vrije vestiging van profvoetballe geen beperkingen kent, ho er tot nu toe maar drie teg mogen worden opgesteld, al wordt clubs en voetbal geen strobreed in de weg bij het sluiten van behoorE arbeidsovereenkomsten, geen enkele speler kan, ook met een verwijzing naar het ropese recht, aanspraak m< op een basisplaats." Scholz wijst erop dat er' halve vrij verkeer van wer' mers ook nog zoiets bestaa; het recht pp vrije vestiging bedrijven. „Als je dat van passing verklaart voor voe clubs kan het leuk worden, krijg je de absurde situatie1 AC Milan of Arsenal straks mee te mogen doen in de se Bundesliga, bij voorkeur het tweede team natuurlijk vorige week opgeheven buf landerbepaling zorgde nu 1 voor de regionale en natio' identificatie die zo belangr in voetbal. Bovendien schie regel ruimte voor de ontwi1 ling van eigen talent."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18