Randstad TNO onderzoekt foto's scheve motor vliegtuig Bijlmerramp Politie Rotterdam kan extreem-rechtse betoging voorkomei Fokker moet nog langer wachten op besluit China Vrouw vermoord in woning WOENSDAG 27 DECEMBER 1995 TNO begint een onderzoek naar de foto's die zijn gemaakt van de El Al-Boeing die op 4 oktober 1992 op de Bijlmer neerstortte. Minister Jorritsma van verkeer en waterstaat geeft in januari de offi ciële opdracht. De minister doet dit op verzoek van een aantal leden van de vaste Kamercommissie, die hun vraagtekens plaatsten bij de conclusies van de Raad voor de Luchtvaart over de beelden. Op de foto's van L. Bertholet valt te zien hoe de rechter binnenmotor van het vliegtuig scheefhangt. Kort na de start brak de motor af en sloeg tevens de rechter buitenmotor van de vleugel. De Raad voor de Luchtvaart concludeerde dat een technisch mankement aan de ophanging van de motor voor de start onwaarschijnlijk was. De kamerleden hielden twijfels. Volgens een woord voerder van Jorritsma heeft TNO inmiddels laten weten bereid en in staat te zijn om te onderzoe ken hoe het mogelijk is dat op de foto's de motor scheefhangt, terwijl dat volgens de Raad voor de Luchtvaart in werkelijkheid niet zo was. Het is nadrukkelijk niet de bedoeling dat het hele onderzoek naar de Bijlmerramp opnieuw plaatsvindt. Dat uit het onderzoek toch feiten naar voren kunnen komen die een nieuw licht op de ramp werpen, noemt hij 'hypothetisch'. Het is nog niet bekend hoelang het onderzoek Jongen (15) verliest deel hand door afsteken illegaal vuurwerk Een 15-jarige jongen heeft zaterdag in Rotterdam een deel var. zijn hand verloren bij het afsteken van illegaal vuurwerk. De jon gen experimenteerde met de ontsteking van het vuurwerk waar bij de rotjes in zijn hand ontploften. De spullen waren in 1 gekocht en illegaal naar Nederland vervoerd. De vader va slachtoffer bracht het resterende vuurwerk naar de politie, die het vernietigde. Mazda 323 Sedan 1.5i Vanal 1 33.795,- Speciaal accessoirepakkel bestaande uit een houten sportstuur en pookknoop, wooden look - dashboardset, mistlampset, startonderbreker met afstandsbediening voor de centrale deur vergrendeling, elektrische raambediening vóór en ultlaatsierstuk, t.w.v. 1 3.599,- nu voor f 1.495,- Uw voordeel: ruim f 2.100,- Er is al een 323 Sedan vanaf f 30.595,- Bezoek in de periode vSn 6 december t/m 2 januari de Mazda-dealer en maak kennis met de nieuwe wintercollectie. Kenmerkend voor de nieuwe collectie is het hoge uitrustingsniveau en de aantrekkelijke kortingen Uw voordeel kan oplopen tot ruim f 4.400,- Bovendien ontvangt u bij aankoop van een nieuwe Mazda, Bijenkorf 'r~- Tiet een totale waarde van f 750,- De helft van de waarde in contanten kan natuurlijk ook. Maar is beduidend minder leuk. Kom langs bi] de Mazda-dealer en pas zelf de nieuwe modellen Het is aantrekkelijker dan ooit. Tevens ontvangt iedere bezoeker gratis een beer Bob- of Sabine-kaars VERBIJSTEREND MAZDA Nu tot f 4.400,- voordeel en Bijenkorf-waardecheques bij aanschaf van een nieuwe Mazda. AMAZING MAZDA DEALERS AUTOMOBIELBEDRIJF DE RIJN B.V. Valkenburgseweg 56a, Katwijk. Tel. 071- 4072346 AUTOBEDRIJF VAN DEN DOOL B.V. Heereweg 26, Lisse. Tel. 0252 - 420650 AUTO HOME LEIDERDORP B.V. Weversbaan 27, Leiderdorp. Tel. 071 - 5899349 BAAK AUTOCENTER B.V. Koperweg 2, Alphen aan den Rijn. Tel. 0172 - 435401 Ongeveer 150 jonge aanhangers van extreem-rechts hebben za terdagmiddag in groepen de monstratief door het centrum van Rotterdam gelopen. De massaal aanwezige politie wist te voorkomen dat de jongeren zich bij het Centraal Station groepeerden om een gezamen lijke demonstratieve mars te houden. In totaal werden vijf mensen gearresteerd. Vier van hen be hoorden tot de linkse groepe ring Anti-Fascistische Aktie (AFA). Zij brachten anti-fascis tische leuzen aan op het stand beeld van de Nederlandse dich ter Tollens in het park bij de Eu romast. De vijfde arrestatie be trof een 15-jarig meisje dat de Hitlergroet bracht op het Cen traal Station. De extreem-rechtse jongeren wilden aanvankelijk als één groep maar het standbeeld van de dichter Tollens lopen. Tot de demonstratie was opgeroepen door het CP'86-raadslid M. Fre- ling. Het motto van de door Freling georganiseerde demon stratie was 'eerherstel van de Nederlandse vlag'. Het extreem-rechtse raadslid speelde hiermee in op het ver bod van sommige Rotterdamse en Haagse scholen op het dra gen van een zogenaamde bom- berjack met daarop een klein Nederlands vlaggetje. Het rood- wit-blauw is een anti-buitenlan- dersymbool, zo vinden i schoolbesturen. Het dragen vi bomberjacks met vlaggetjes een rage onder liefhebbers Vi gabberhouse-muziek. Vooral Rotterdam en Den Haag is dez housevariant populair, treem-rechts heeft veel aanhai onder gabbers. Burgemeester Peper verboo vrijdag de betoging in de bii nenstad van Rotterdam. W stond hij extreem-rechts zaterdagmorgen tussen negi en tien uur op de afgelegi Mullerpier in Rotterdam-Wï te demonstreren. Daar vertooi den zich slechts een paar treem-rechtse demonstrante Freling had vrijdag de demoi stratie officieel afgeblazen. Desondanks trokken zaterda in het begin van de i groepjes jongeren naar het Cet traal Station. Daar stuurde politie ze weg. Veel jongere trokken het centrum in, waart racistische leuzen werden gi roepen. Ook droegen enkel jongeren Nederlandse vlagge met zich mee. Bij het Centra Station doken ook het Haags CP'86-raadslid S. Mordaunt T. Mudde, landelijk secret» van de CP'86, op. Freling hee zich zaterdagmiddag niet ve toond. De politie probeerde centrum herhaaldelijk groepj jongeren te arresteren, m kens wisten deze te ontsnappi in de drukte. Na enkele keerden de betogers huiswaart Rotterdamse privé-kliniek moet kunstmatige bevruchting staken De Stichting Menselijke voort planting, een binnen het Rotter damse Ziekenhuis Dijkzigt wer kende privé-kliniek, heeft van het ministerie van volksgezond heid te horen gekregen dat ze haar activiteiten meteen moet staken. Reden voor het besluit is geen medische, maar een finan ciële, zo heeft de woordvoerder van het ziekenhuis bevestigd. Het Centraal Orgaan Tarieven Gezondheidszorg heeft name lijk geweigerd de tarieven die de kliniek mag hanteren vast te stellen. Daarop kreeg de klink van het ministerie te horen, d voor de behandeling geen toi stemming wordt verleend dat deze daarom direct gestaa moet worden. Volgens de woordvoerder het ziekenhuis overweegt h academisch ziekenhuis om de behandeling ovei men. Bepaalde groepen patiël ten zijn met de speciale teel niek namelijk wel geholpen, dus de woordvoerder. De kl niek hanteerde een unie! vorm van kunstmatige i natie. Duiklamp ontploft in gezicht ROTTERDAM ANP Een 37-jarige duiker uit Den Helder is in de nacht van zon dag op maandag ernstig ge wond geraakt aan zijn ogen door een ontploffende duiklamp. Het ongeluk ge beurde langs het Oostvoomse- meer bij Rotterdam. De man en zijn vrouw waren net klaar met duiken. Terwijl hij zijn spullen in de auto laadde, schakelde hij nog even duiklamp aan. Op dat ment explodeerde de lamp door nog onbekende oorzaak De man kreeg glassplinters in zijn ogen. Het slachtoffer werd naar het Oogziekenhuis Rotterdam vervoerd. China heeft zijn keuze voor een Europese of Amerikaanse part ner in de luchtvaartindustrie op de lange baan geschoven. De Chinezen, die samen met de Koreanen een nieuwe 100-zitter willen bouwen, zullen hun keu ze pas in maart bepalen, zo heeft een woordvoerder van Aviation Industries of China verklaard. Aanvankelijk zouden de Chinezen nog dit jaar een besluit nemen. De Duits-Nederlandse com binatie Dasa-Fokker aast op het samenwerkingsverband met de Aziaten. Daarbij ondervinden zij felle concurrentie van t consortium bestaande uit E tish Aerospace, Aerospatiale Frankrijk en Alenia uit Itali Daarnaast trachten ook de t\tf I Amerikaanse fabrikant! Boeing en McDonnell Dougl het contract in de wacht te sli pen. Zuidoost-Azië wordt gezii als de lucratiefste markt voor vliegtuigindustrie, groeiende econoi regio, waaronder de belangrijl Chinese, hebben de behoef aan vliegverkeer en daarnK aan toestellen de afgelopen ren sterk doen AMSTERDAM SERVICEVERLENING BI De politie van Amsterdam heeft zondagavond na een anonieme het ontzielde lichaam van een 48-jarige vrouw aangetroffen in hal woning in de Staatsliedenbuurt. Het stoffelijk overschot van vrouw vertoonde diverse verwondingen. Sectie heeft maandag i gewezen dat de Amsterdamse met diverse messteken om het leve is gebracht. Een team van tien rechercheurs onderzoekt de zaak. Via Binckhorst Lease kunt u de Xedos 6 leasen vanaf f 1.148,- per maand excl BTW en brandstof, op basis van 48 maanden en 20.000 kilometer per jaar. Nu vanaf: f 49.995,- Mazda 323 F 1.5i/1.8i (Niet algebeeld) Speciaal accessoirepakket bestaande uit lichtmetalen 15 inch velgen, 195/55 banden, achterspoiler met derde remlicht en ultlaatsierstuk. Dit pakket t.w.v. f 4.125,- nu voor I 1.525,-. Uw voordeel: f 2.600,- Mazda 323 Coupé Vanaf f 28.595,-. Speciaal accessoirepakket bestaande uit mistlampset, vijfspaaks lichtmetalen 14 inch velgen plus brede 185/65 banden, stootlljsten, ultlaatsierstuk en Coupé-logo's, t.w.v. f 2.498,- nu voor f 999,- Uw voordeel: bijna f 1.500,- Mazda 626 Vanai i 38 995,- Speciaal accessoirepakket bestaande uit mistlampset, startonderbreker met alstandsbedlenlng voor de centrale deurvergrendeling, elektrische bediening vóór en ultlaatsierstuk t.w.v. f 2.273,- nu voor I 949,-. Inbouw van een airconditioning van f 4.150,- nu voor f 1.150,- bij aankoop van een Mazda 626 (Hatchback of Sedan). Uw totale voordeel: ruim f 4.300,- 626 Hatchback vanaf f 39.995,- Mazda 323 F 1.8i Vanaf f 39.995,-. Speciaal GTI accessoirepakket in een gelimiteerde oplage bestaande uit achterspoiler met derde rem licht, Cat Eye mistlampset, Remus sportuitlaat met dubbele pijpen, 15 inch lichtmetalen velgen, 195/55 banden, velours mattenset, genummerd GTI typeplaatje op console, GTI logo's op auto, sideskirts én bovendien een exclusief Mazda 323 GTI herenhorloge Dit pakket t.w.v f 7002,- nu voor 1 2.575,-. (Alleen leverbaar in de kleur Classic Red) Uw voordeel: ruim f 4.400,- Er is al een 323 F venei f 36.995,-.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12