Massaal protest tegen vuiloverslag Tijdelijke 'tatoe' bij spannend slipje Regio Leiden/Rijn Veenstreek Brand in \lphense badkamer Kerstontbijt Montessori-jeugd vertrekt uit de 'Jel' Wassenaarders krijgen Spaanse koninklijke onderscheiding Coco is weer terug in wijk Lommerlust De zaken liepen prima /OENSDAG 27 DECEMBER 1995 CHEF HENNY VAN EGMOND.071 -535641-1, PLV.-CHEF HANS KOENEKOOP,071-5356429 Illegaal storten huisvuil oegstgeestEen 34-jarige man uit Lisse is afgelopen zaterdag avond betrapt bij het illegaal dumpen van zakken huisvuil. De man werd door de politie gesnapt toen hij in Oegstgeest heen en weer liep op de vluchtstrook van de rijksweg A44. De agenten zagen dat hij zojuist een vuilniszak in de berm had achtergela ten, terwijl er in zijn auto nog meer volle zakken lagen. Tegen de Lissenaar is proces-verbaal opgemaakt. Drie gewonden bij aanrijding [oegstgeest Twee mannen uit Israël en Amsterdamse vrouw zijn [tijdens de kerstnacht gewond geraakt toen de auto waarin zij za len op de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest tegen een boom reed. De 22-jarige Israëlische bestuurder raakte rond drie uur 's nachts door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt, pe bestuurder, een 44-jarige inzittende uit Israël en een 32-jari- ge Amsterdamse vrouw liepen bij de aanrijding nekletsel op. De [touw brak tevens enkele ribben. De drie slachtoffers zijn over- ■ebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. )oorrijden na aanrijding 3egstgeestEen 17-jarige bromfietser uit Leiderdorp is afgelo- jen zondagmiddag om half zes aangereden op de kruising van Se Haaswijklaan en de President Kennedylaan in Oegstgeest. De bromfietser reed vanaf de Haaswijklaan door het oranje ver- ;eerslicht de kruising op, toen hij van achteren werd geschept boor een auto. De automobilist reed na de aanrijding met hoge nelheid weg. De politie is nog op zoek naar getuigen. ïedreiging bleek 'geintje' hen aan den rijn Een 10-jarig Alphens jongetje kreeg zondag J&e schrik van zijn leven, toen hij op Het Rondeel in zijn woon plaats werd bedreigd met een mes. De messentrekker was een ^oor hem onbekende 15-jarige Alphense jongen, die later op het -politiebureau verklaarde dat het om een geintje ging. De jongen was aan de politie overgedragen door de vader van het slachtof fertje. .Ravage na inbraak ■phen aan den rijn Inbrekers hebben in de nacht van zaterdag pp zondag een enorme ravage aangericht in een woning aan de Wagenmaker in Alphen aan den Rijn. Er is nog niet bekend wat nfir weg is. De inbrekers kwamen binnen door de achterramen g^an het huis te forceren, an "Man bedreigt jeugd met wapens aan den run Een 49-jarige Alphenaar is zondagavond op- kepepakt, nadat hij nabij zijn woning op het Eekhoorntjesbrood in b ftlphen had staan zwaaien met een knuppel en een vuurwapen, orpe man had al enige tijd last van baldadige jeugd en wilde het rijjieft in eigen hand nemen. De politie heeft de wapens in beslag 2(|enomen. m< Inbreker haalt woning leeg .phen aan den run» Een inbreker heeft gisteravond zijn eigen ;erstcadeautjes gehaald uit een woning aan de Krammer in Al- ihen aan den Rijn. De dader kwam binnen door een raam aan Ie achterkant van het huis te vernielen. Hij liep naar buiten met n stereo-installatie, een CD-speler, een videorecorder en een rtemonnee met een klein geldbedrag. Inbraken in Leiderdorp .eiderdorpIn een woning aan de Wederikkreek in Leiderdorp is Zaterdagavond ingebroken. De dader forceerde de achterdeur en tiam een videorecorder en sieraden mee. Een woning aan de was maandagnacht doelwit van inbrekers. Door |en slaapkamerraam te forceren kon de dader bij geld en siera- 5sen meenemen. bestelauto in sloot Werswoude-dorp Een 19-jarige Boskoper is in de nacht van taterdag op zondag met zijn bestelauto in een sloot gereden aan 32ae Voorweg in Hazerswoude-Dorp. De man kwam uit de rich- 3|ing van Boskoop, toen hij de rechter berm inreed, twee beton- gien paaltjes uit de grond reed en in de sloot tot stilstand kwam. j5ibe bestuurder bleek te veel alcohol te hebben gedronken. Bo- isopendien had hij geen rijbewijs. Omwonenden en bedrijven bundelen krachten Omwonenden en omliggende bedrijven van het voorma lige Oosthoekterrein in Zoeterwoude-Rijndijk hebben massaal bezwaar aangetekend tégen de komst van een vuiloverslagstation van het Provinciale Afvalverwerkings bedrijf Zuid-Holland (Proav). De bedenkingen tegen de milieuvergunning die de provincie aan de Proav wil afge ven, richten zich vooral op stank- en geluidsoverlast. De bedrijven in de buurt zijn bovendien bang voor negatieve gevolgen voor hun bedrijfsvoering. nigd in de stichting Stop Vuil- overslag Zoeterwoude, die in een lang bezwaarschrift veel Bewoners van Zoeterwoude en strengere eisen voor de overslag Leiderdorp hebben zich vere- eist. Het feit dat het Proav een zoeterwoude-runduk liesbeth buitink volle dochter is van de provin cie. wordt door de stichting he vig bekritiseerd. „De algemene indruk die wij van de milieuvergunning heb ben gekregen, is dat de zorgvul digheid waarmee de procedure om tot vergunningverlening te komen, onder druk staat. Het trust me-principe is inmiddels in de regio rondom de Rijndijk zwaar op de proef gesteld. Al met al versterkt de milieuver gunning onze vermoedens dat het vuiloverslagstation in Zoe terwoude er moet komen, mo gelijk zelfs door afspraken voor af'. schrijft de stichting. Bedenkingen Ook bewoners van de Leider- dorpse Achthovenerweg, pal te genover de vuiloverslag, en het comité Doesbrug in Leiderdorp hebben bezwaar aangetekend. De gemeenten Zoeterwoude, l.eiderdorp en Rijnwoude stel len in bedenkingen eveneens vraagtekens bij de bepalingen in de milieuvergunning over de geur. het geluid en de verkeers overlast die het Proav kan ver oorzaken. foto hielco kuipers De Oegstgeester bodypaint-artiest Ferry Zeeman schildert een tijdelijke tatoeage op een klant. leiden/oegstgeest caroline buddingh' Honderden mensen, vooral mannen, ston den zaterdag, de laatste boodschappendag voor kerst, voor de etalages van lingeriezaak Knickerbox in de Haarlemmerstraat. De modeshow en de bodypainting door de Oegstgeester Ferry Zeeman trokken over weldigende belangstelling. De body-painter had het voor de derde dag op rij de hele dag druk. Op armen, ge zichten en nekken schilderde hij creaties die de kandidaten wilden. „Het zijn vooral roosjes en ankers, die ik maak", vertelde hij terwijl hij op de arm van een meisje een roosje schilderde. Haar vriendin had 'm er al opzitten. „Ik ga me niet douchen hoor, anders gaat ie er af', giechelt ze. Met de tijdelijke tatoeages en de mode show hoopte Knickerbox op de valreep nog de laatste klanten voor kerstcadeaus over de drempel te lokken. Met succes, want mannen en vrouwen bleven staan om naar de schaars geklede dames te kijken. Naast de geheel bedekkende pyjama's in verschil lende uitvoeringen, werden vooral niets verhullende onderbroeken, bh's en bodys- tockings van kant en satijn getoond. Hoewel de modellen onder de kleding stukken een dikke vleeskleurige panty droe gen, leek het alsof ze echt niets anders aan hadden dan het ondergoed. Vanuit het pu bliek kwamen daarom opmerkingen als 'koud hé' en 'trek toch eens een dikke trui aan'. Maar toen ze vervolgens terugkwa men met een in rood uitgevoerd waagstuk, werden de mooie dames beloond met een groot applaus. In de zaak waren het vooral mannen die voor hun vrouw nog op de valreep een kers cadeautje kochten. Met behulp van de ma ten van de verkoopsters, 'ze heeft ongeveer dezelfde maat als u', werd de meeste uit eenlopende lingerie gekocht. Een van de modellen bood een moeder aan twee on derjurkjes te showen, aangezien ze niet kon beslissen welke ze nu het leukst vond. Met succes, want de koop was daarna snel ge daan. „Met deze publiekstrekkers hopen we dat meer mensen onze winkel binnenlopen", vertelt verkoopster Kitty Zirkzee. „Onze winkel doet het goed hoor", zegt ze er meteen achteraan, „Maar met name wat gewaagdere lingerie is toch een produkt dat mensen bij anderen moeten zien hoe het staat, voordat ze het kopen. Met name mannen krijgen een beter idee wat hun vriendin of vrouw zal staan, als ze zien hoe de modellen er in lopen." Knickerbox heeft de afgelopen maanden al meer van dit soort acties gehouden en volgens Zirkzee zal dat in de toekomst zeker nog vaker gebeuren. „We willen dat ons genre lingerie door een groter publiek wordt gedragen." Zoeterwoude :jersnippert ;erstbomen p^terwoude [i de parkeerplaats vah het ultifunctioneei centrum de ndenkooi aan het Kooi- ?jrspad in Zoeterwoude-Rijn- -yc en op het parkeerterrein n het sport- en recreatiecen- im de Klaverhal aan de jndsdrafweg in Zoeterwoude- )rp worden op woensdagmid- 3 januari kerstbomen ver- jpperd. De Zoeterwoudena- jrji kunnen hun kerstboom tus- Ji 13.30 en 16.00 uur afgeven w krijgen voor elke boom twee lartjes terug. LP H1 ien aan den run. 'rh een fiatwoning aan het irjfdaplein in Alphen aan den lijn is afgelopen zaterdag de badkamer uitge- pnd. De oorzaak van de is onbekend. Bij aan- hpmst van brandweer en po- lejtie stonden nog wat goede- _?n in de badkamer in vuur 1 Ti vlam. De brandweer kon blstaan met nablussen. Er leden zich geen persoonlijke hgelukken voor. stompwuk. Een beetje onwennig keken de Stompwijkers elkaar op eerste kerstdag aan, terwijl ze in café De Gouden Leeuw aan de Dr. van Noortstraat samen ontbeten. Maar na de eerste plak krentestol en een glas 'jus', leerden de dorpelingen elkaar een beetje kennen. Niet alleen alleenstaanden, maar ook oudere echtparen en gezinnen schoven aan. Achttien Stompwijkers deden dit keer mee aan het kerstontbijt, dat voor de derde keer door de plaatselijke parochie werd gehouden. foto loekzuyderduin oegstgeest monica wesseling De leerlingen van de Montesso rischool in Oegstgeest hoeven na de kerstvakantie niet terug naar hun tijdelijke behuizing in de Jelgersmakliniek. Twee kleu tergroepen gaan voor enkele weken naar het speellokaal van de school aan de Lange Voort en de twee 'Jel-groepen' trekken in de kleuterlokalen. De ouders van de kinderen zijn absoluut niet tevreden met deze oplos sing, maar woordvoerder I'. van der I^an noemt het 'het beste wat nu te krijgen is'. Sinds begin van het school jaar zitten twee groepen leerlin gen 'tijdelijk' in de Jelgersmakli niek. Onderwijswethouder Kempen had de ouders toege zegd dat deze noodoplossing uiterlijk tot de kerstvakantie zou duren. De bouw van twee nood- lokalen neemt echter meer tijd in beslag. Dit lot woede van de ouders: de 'Jel' is gevaarlijk en ongezond en de omgeving ver- keersonveilig. Enkele weken ge leden sleurden de ouders de wethouder uit een vergadering en eisten een oplossing. Kempen weigerde in te gaan op het voorstel van de ouders om twee rijdende noodlokalen neer te zetten om er de leerlin gen direct na de kerstvakantie en tot de komst van de echte noodlokalen in te huisvesten. Volgens Kempen 'speelde geld geen rol' bij dit besluit, maar achtte noch schooldirectie noch wethouder deze noodlokalen een goed idee. De rijdende ca bines hebben geen water en geen W( De ouders willen absoluut niet dat de kinderen terug moe ten naar de Jel en dus zijn ze ak koord gegaan met de second- best' oplossing. „Al blijven we erbij dat de huur van minimaal één rijdend noodlokaal soelaas zou bieden. Ook een rijdend WG-blok lijkt geen overbodige luxe. In de noodlokalen moeten nu 190 kinderen gebruik maken van 6 gammele WC's." Kempen heeft toegezegd dat de twee noodlokalen er op 30 januari staan. Mocht deze datum on verhoopt niet gehaald worden, dan gaat Kempen opnieuw met de directie om de tafel zitten. Drie Nederlanders hebben een Spaanse koninklijke on derscheiding ontvangen vanwege hun verdiensten bij het uitdragen van de Spaanse cultuur in Nederland. D. Fokker-Van Eys uit Wassenaar ontving de 'Lazo de Da- ma de la Orden del Merito Civil', F. Luque uit Wasse naar en E. Moresco uit Rijswijk kregen de 'Cruz de Ca- ballero de la Orden del Merito Civil'. De versierselen behorend bij de prijzen werden in de Spaanse ambassade door ambassadeur J. Pons opge speld. De twee Wassenaarders zijn jarenlang voorzitter en secretaris geweest van Asociacion Hispanica de la Haya in Den Haag en de Rijswijker hanteerde jarenlang de voorzittershamer van de Asociacion Hispano-Ameri- cana in Rotterdam en was lid van de Haagse zusterver eniging. De verenigingen organiseren culterele activi teiten die- te maken hebben met zowel het Iberisch schiereiland als met het Spaansamerikaanse continent. Maandelijks zijn er voordrachten, meest in het Spaans, bezoeken aan tentoonstellingen en Spaanse conversatie avonden. Op deze avonden krijgen belang stellende bovendien de kans om met geboren en geto gen Spanjaarden van gedachte te wisselen. Bierbrouwer Heinekën eist dat in de milieuvergunning be palingen worden opgenonfen over de luchtverontreiniging die de overslag van groente-, fruit en tuinafval kan veroorzaken en die gevolgen kan hebben voor de produktic van het bier. Het industrieterrein 'Lage Zij' aan de Achthovenerweg noemt de vestiging van de vuiloverslag volgens de bepalingen in de milieuvergunning 'onaanvaard baar'. Ook de winkeliers van de Rijneke Boulevard zien de over slag liever niet komen. „Tenein de het publiek ertoe te brengen om inkopen op de Rijneke Bou levard te doen. zijn de toegan kelijkheid en de aantrekkelijk heid van de bebouwing en de omgeving van groot belang voor het welslagen van de bedrijfs voering." Normen I let Proav heeft zelf ook beden kingen ingediend tegen de milieuvergunning. Het bedrijf vindt de bepalingen juist te soe pel en verzekert de provincie dat alle strenge normen niet no dig zijn om overlast voor de buurt te voorkomen. Een beetje Hitchcock in Warmond warmond frank buurman De kinderen vinden hem leuk, maar ze zijn ook bang van hem. Coco, de tamme kauw, maakt de wijk Lommerlust in War mond weer onveilig. Hij gaat plotseling bij iemand op hoofd, arm of schouder zitten en soms pikt hij speels, tot grote schrik van zijn slachtoffer. De intelli gente kraaiachtige zou zo uit de film 'The Birds' van Alfred Hitchcock weggevlogen kunnen zijn. Maar gelukkig is Coco in zijn eentje en bedoelt hij het niet kwaad. „Coco kwam in oktober voor het eerst aanvliegen. Daarna was hij een tijdje weg, maar plotseling was hij er weer", ver telt Aric Schakenbos die aan het Tulpenpad woont. De kinderen van Schakenbos renden vorige week naar binnen en riepen, lichtelijk in paniek, 'Coco is te rug' tegen hun vader. „Ze waren een beetje bang, want Coco heeft ooit mijn zesjarige zoontje Stan in zijn wang gepikt toen hij op diens schouder zat. Stan was niet gewond, maar hij schrok er wel van", aldus Schakenbos. Coco komt nu weer regelmatig bij Schakenbos aanzetten. „Hij tikte tegen het raam met zijn snavel. Het regende en hij wilde wel even binnen schuilen. De kinderen vonden hem ook wel weer zielig, maar we hebben hem toch maar niet binnenge laten." Dat Coco heet zoals hij heet is niet moeilijk te achterhalen. De tamme kauw kan goed praten en zegt zijn naam zelf. Coco blijkt vooral kind aan huis te zijn bij de familie Brugman in Lommerlust. „We hebben hem zelf niet opgevoed, hij is hier ook maar een keer komen aan vliegen", zegt Piet Brugman. „Mijn zoontje Michael is gek op hem. Die heeft hem ook Coco genoemd. Als Michael zijn naam roept komt Coco direct aangevlogen. Soms zit hij hui ten en roept hij mijn naam. 'Piet, kom dan', zit hij dan te krassen. Coco zegt zelfs de naam van mijn hond en kan ook blaffen.", vertelt Brugman. De tamme kauw mag in huis rondvliegen bij Brugman, maar zit soms ook in een vogelkooi. „Hij komt wel eens bij me zit ten, en dan pikt hij het vuil on der mijn nagels vandaan. Echt doorpikken doet hij niet. Coco is niet gevaarlijk, maar je kan hem beter niet aankijken als hij op je schouder zit. Ie weet maar nooit." Volgens Brugman valt er met Coco best te leven. „Je moet niet naar hem schoppen, zoals sommige kinderen doen. Als hij plotseling op je afvliegt kan dat eng zijn. maar hij doet niets. Je kan Coco het beste met een arm wegwuiven als je het eng vindt dat hij bij je zit. I lij vliegt dan meteen weg. Nog maals, hij doet niemand kwaad." Kortwieken „De mensen kunnen beter geen kauwtje in huis nemen", zegt Riencke van de dierenambulan ce in Oegstgeest. „Kauwen zijn geen huisdieren. Wc zien dit zo vaak. Mensen voeden een jong kauwtje op, kortwieken hem en houden hem als huisdier. Maar op een gegeven moment zijn ze het zat en laten ze de vogel vrij. Maar dan zal de lamme kauw steeds terugkeren. Kauwen zijn kuddedieren. Als ze eenmaal gewend zijn aan mensen zullen ze die als hun soortgenoten gaan beschouwen en steeds bij hen terugkeren. Daarom zou den ze de tamme kauw altijd bij zich moeten houden. Maar ja, dal doen ze dus niet en dan krijg je problemen." De diere mambulance, tevens vogelasiel, krijgt jaarlijks omstreeks vijl tamme kauwen binnen die weer 'wild' gemaakt moeten worden. „Dat is geen eenvoudi ge opgave. De tamme kauwtjes praten geen 'kauws' meer en worden dus niet meer geaccep teerd door de andere kauwen. We stoppen ze dan in een voliè re met andere vogels en hopen dat ze weer aan hun soortgeno ten zullen wennen", vertelt Rie- neke. Jonge kauwen die binnen komen in het asiel worden 'schuw' gehouden. „Het afgelo pen jaar hebben wc omstreeks vijftig jonge kauwtjes opgevoed. We geven ze eten en houden ze warm, maar wc praten niet met ze. /.e moeten bang blijven voor mensen. Als ze groot genoeg zijn laten we ze los en kunnen ze zich meestal makkelijk aan passen aan het buitenleven." I let vogelasiel raadt aan jonge kauwtjes, die bijvoorbeeld uit een nest zijn gevallen, altijd naar het asiel te brengen. Traangas in gezicht taxichauffeur ALPHEN AAN DEN RUN Een 32-jarige Leidse taxichauffeur kreeg afgelopen zaterdagnacht als betaling voor een ritje een wolk traangas in zijn gezicht gespo ten. De Leidenaar had drie mannen leeftijd tussen de 25 en 30 jaar - van het NS-station Leiden naar de Emmalaan in Alphen aan den Rijn gebracht. Daar aangekomen, spoot één van de inzittenden het traangas in het gezicht van de chauffeur. De man vluchtte met de twee andere passagiers in de richting van de Wilhelminalaan. De politie vermoedt dat het trio elkaar kent. De taxichauffeur moest voor behandeling naar het Rijnland Ziekenhuis in Leider dorp worden gebracht. Dc voorspoedige groei van hel bedrijf had ook een keerzijde: het ruimteprobleem werd steeds nijpender. Het verzoek om uitbreiding van het bestaande pand werd afgewezen op grond van het bestemmingsplan. Dat was een levensgroot probleem. Doormodderen in dc kleine ruimte kon ook niet langer. Overleg met Tcekcns Advokaten bood soelaas. Door middel van een planologische procedure kon dc uitbreiding alsnog worden gerealiseerd. Geef het niet op voordat u zich over alle mogelijkheden hebt laten adviseren. Tcekcns Advokaten heeft op planologisch gebied veel know-how in huis. TEEKENS ADVOKATEN Zeker in zaken lid Lawspan International, een asiocialie van advokaten in de EU Leiderdorp Karoluwjulden 32-38, poitbt» 118, 2350 AC, •cl 071 -541 30 21, fox 071 -541 06 84 Leiden Hoogve Schoi/wweg 8E, 2332 KG, tel 071 - 532 27 38, fa* 071 - 532 14 21

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11