Leidsch Dagblad Vissers boos op 'Brussel' 17 19 56 Winters tafereel 15% Korting op lie antieke meubelen t Koetje VERHUIZENz Moordpoging of hulp bij doodslag 90% organisatie 10% vervoer Leiderdorpse ambtenaar vrijgesproken Onderzoek naar bestuur in Voorhout 'C a 60.- 4 06-8384 GOED NIEUWS ECEMBER1995 w OPGERICHT 1 MAART 1860 LOSSE NUMMERS ƒ1,65 ZATERDAG ƒ1,85 een maanden durend «Tó^l^nflict is er nu toch een H)litie-CAO Buitenland Bethlehem viert twee feesten: Kerstmis en vertrek Israëli's .Cultuur en Kunst André Rieu lacht om de 'intuelen' Sport Slovenië geeft ijshockeyers een pak slaag DE ANDERE JUWELIER ^eliers^ Europese ministers schrappen fors in hoeveelheden te vangen vis in .onder meer: s aan de Ster van lethlehem. i zuidelijk Afrika, chten voor de :eestdagen. eboorte van het mdste kerstlied, een kerstpuzzel Witteman ilairst tteman heeft dit jaar luisman verslagen als iulairste Nederlandse jersoonlijkheid. Dat een onderzoek van Bu- gendijk! Rolf Wouters n de negende naar de >laats, terwijl Harmen >p vier is blijven staan, binnenkomer in de Top op van Zijl. De overige f worden bezet door neets (blijven staan op ;rt ten Brink (van 3 naar r Jan Rens (van 5 naar Brandsteder (van 7 naar idré van Duin (op 10 ge- vrouwen houden Caro- nsen en Viola Holt hun ities. Linda de Mol en stijgen respectievelijk naar 3 en van 8 naar 4. op 5 is Catherine Keijl, i door Astrid Joosten naar 6), Sonja Barend 1 naar 7), Maartje van )n (van 6 naar 8) en Elleke oorn (van 7 naar 9). Pia ;a is de Top 10 binnenge- op 10. De Nederlandse vissers zijn zeer ontevreden over de ak koorden die vanmorgen in Brussel zijn bereikt over de la gere visquota voor het komende jaar. Zij noemen de af spraken tussen de Europese ministers van visserij om minder vis te vangen 'desastreus' en eisen financiële steun van de overheid. eruit gehaald". Omdat de vis overal in de Europese \kateren wordt bedreigd, zijn de volgend Volgens minister Van Aartsen is jaar toegestane hoeveelheden te voor Nederland een goed resul- vangen vis voor vrijwel alle taat bereikt: „Het maximale is soorten drastisch omlaag ge- brussel-ijmuiden-katwuk theo van der kaal) gaan. Van Aartsen heeft voor Nederland door het ruilen van quota met andere landen grote re hoeveelheden tong en schol gekregen dan verwacht. Toch gaat de schol terug van 50.860 ton dit jaar naar 30.550 ton in 1996. De tong duikelt minder scherp van 22.202 ton dit jaar naar 17.300 ton in 1996. De ha ring moet terug van 97.045 naar 64.880 ton en de makreel van 36.500 naar 24.340 ton. „Desastreus", noemt de voor zitter van de Katwijkse Vereni ging voor Schipperseigenaren. C. Haasnoot, het akkoord. Hij vreest dat een aantal bedrijven dat vist op tong, schol en kabel jauw het zeer moeilijk krijgt. „De minister kan tevreden zijn, maar mij valt het bar tegen. Voor volgend jaar betekent dit veel stilliggen. Ik heb ook niet de verwachting dat een hogere prijs voor de vis deze tegenval ler opvangt", aldus Haasnoot, die meent dat financiële steun maatregelen van de overheid onontbeerlijk zijn. Rederij-eigenaar C. Vrolijk in IJmuiden, die voornamelijk vist op haring en makreel, spreekt van zeer teleurstellende akkoor den: „Deze cijfers lagen al op tafel. Wij hoopten op aanpas sing, maar dat is niet gebeurd. Dat wil niet zeggen dat de mi nister zijn best niet heeft ge daan". katwuk Het verkeer ondervond er de nodige hinder van, maar de sneeuw die gister middag viel, leverde wel prachtige winterse taferelen op. Dat gold bijvoorbeeld voor de Kerklaan in de dorpskern van Katwijk aan den Rijn. Het nauwelijks een centimeter dikke laagje bleef liggen, maar niet voor lang. Vandaag heeft de winter weer plaatsgemaakt voor het traditionele Hollandse kerstweer: regen. Toch zijn volgens het KNMI de kansen op een witte kerst gunstig. Het is inmiddels alweer veertien jaar geleden dat beide kerst dagen 'wit' waren. foto dick hocewoninc foge Rijndijk 197 I382 AJ Zoeterwoude elefoon: 071-5 41 71 96 den haag-lisse-hillegom Tipker verhuist particulieren en bedrijven soepel en efficiënt naar waar ook ter wereld. Ook boedelopslag en piano-, kunst- en antiekvervoer. ERKENDE VERHUIZERS Bel voor informatie of offerte: jjgSJI 071-61 7542 Donklaan 61, Voorschoten. Fax 61 94 45 paul de vlieger Verleende een 28-jarige Hillegommer in novem ber 1994 een 'vriendin' hulp bij een poging tot zelfdoding? Of probeerde de man haar op een wel heel bizarre wijze te vermoorden? Over die vraag mag de Haagse rechtbank zich de komende twee weken buigen. Voor officier van justitie Renckens staat al vast hoe de vork in de steel zit. Zij eiste gisteren vier jaar gevangenisstraf tegen de man. 'Poging tot moord en afpersing', zo luidde haar aanklacht. Renckens baseerde zich daarbij op de verkla ring van het slachtoffer en de bekentenis die de Hillegommer bij de politie en de rechter-commis- saris had afgelegd. „Je moet dood", had hij op 13 november 1994 tegen de vrouw gezegd. J lij zette de Lissese in haar elektrische rolstoel, plaatste een negen kilo zware acculader op haar schoot en maakte die met een ketting en een hangslot vast aan haar hals. Vervolgens werd de vrouw een lan ge regenjas aangetrokken om alles te bedekken en werd koers gezet naar de Ruishornlaan in Lis- se. Daar aangekomen, vertelde de Hillegommer de vrouw dat zij met haar mond wijd open de Greve- Iing in moest rijden. „Gewoon blijven ademen, voorhout wim wegman evert brouwer De provincie Zuid-Holland laat een onafhankelijke deskundige het Voorhoutse gemeentebe stuur doorlichten. Die moet aangeven wat de oorzaak is van de bestuurlijke problemen in dit dorp en hoe ze kunnen worden opgelost. De deskundige, de Rotterdammer ir. E.M. Storm, gaal begin januari aan de slag. Half februari moet zijn rapport klaar zijn. Storm is aan het werk gezet op voorstel van de commissaris van de koningin J.M. Leemhuis- Stout. Dat is gebeurd naar aan» leiding van de perikelen rond de herbenoeming van burgemees ter M. de Goeij-Smulders. De vertrouwenscommissie - be staande uit de politieke kop stukken van het dorp - conclu deerde dat de verhoudingen tussen de burgemeester en de raad en ambtenaren te veel is vertroebeld en drong er op aan haar elders te benoemen. De Voorhoutse gemeenteraad is gisteravond, tijdens een be sloten zitting, akkoord gegaan met het onderzoek. Burgemees ter De Goeij zegt de komst van de deskundige te verwelkomen. „Ik ben hier zeer content mee. I Iet is ook belangrijk dat het ge beurt. Niet eens zozeer voor mijzelf, als voor Voorhout. Het is zaak dat de verhoudingen hier zo snel mogelijk weer op orde komen." Hoewel ze niet op het werk van Storm vooruit wil lopen, verwacht ze er gun stig van af te komen. „Ik zie het met het volste vertrouwen tege moet." Of het tot politiek eer herstel zal leiden, daar wilde ze nog niets over zeggen. „Dat zal de tijd leren." Burgemeester De Goeij is gis teravond voor de resterende raadsperiode al haar politieke portefeuilles kwijtgeraakt. Het is voor haar geen reden zich op haar positie te beraden. „Ik heb al die tijd een positieve grond houding gehad en die blijf ik houden." Tijdens de gemeente raad werd gisteren overigens met geen woord gesproken over het afnemen van haar porte feuilles. HET WOORD IS AAN Goethe Niemand mag de mensen uitlachen dan iemand die hen werkelijk liefheeft. perioden r met regen ÏÏSJS 60% 50% IS5S33? 20% 30% 50% 20% Uitgebreid weeroverzicht op pagin VANDAAG 22 PAGINA'S Economie6 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving12 Randstad16 Regio:11,12,13,15 RTV/programma's9 Sport18,19 Strips Uitgaan Weg en wiel Vandaag de kortingsbon voor een tentoónstelling over de ontwikkeling van vuur werk met een speciale film voorstelling in Noordwijk Space Expo. RUSSISCHE BONTMUTSEN origineel made in the USSR l=Mq;M'Ji'i IJ dan is het zo gebeurd", zou hij haar nog hebben toegevoegd. Waarna de vrouw inderdaad de sloot inreed. Verdrinken deed ze echter niet. Een leu ning van haar invalidekarretje bleef achter de be schoeiing haken en de vrouw belandde wel half in het water, maar ze wist, ondanks het feit dat de acculader van haar schoot gleed, haar hoofd net boven water te houden. Twee 17-jarige meisjes redden de vrouw vervolgens op het nippertje. Pas een jaar later werd justitie van de gang van zaken op de hoogte gesteld en kwam de zaak aan het rollen. De Hillegommer en een 34-jarige vriendin werden daarop gearresteerd. Toen werd ook duidelijk dat het duo drie dagen voor de ge beurtenissen aan de Ruishornlaan, de vrouw een bord vla hadden laten leegeten. Daar was een grote hoeveelheid medicijnen doorheen geprakt. Bovendien hadden de twëe in het half jaar voor de twee 'zelfmoordpogingen' geld van de vrouw verduisterd. De bekentenissen die de Hillegommer hij de politie en de rechter-commissaris had afgelegd, trok hij tijdens de rechtszaak van gisteren weer volledig in. Volgens hem waren de twee zelf moordpogingen volledig het idee van de vrouw zelf geweest. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. 7/KK 'ZV?J ZZ? KV? KW? k/4 m## 06-11 JUS Ml immémr iwuMckt kan AIS U VEILIG BIHT MET UW WUUBW1BII HOEVEN WIJ HET ONZE NIET AF TE STENEN. POLITIE Deze drie topmannenmodezaken zijn-dealer van o.a. Hugo Boss, Corneliani, Brax, Polo Ralph Lauren, Allegri, Arrow, Stones, Di Maggio, Melka, Bleyle, Baumler, Seventy, Bison, Paul Smith, Mulberry, C.P. Company, René Lexard en State of Art. Haarlemmerstraat 175 Haarlemmerstraat 179 Leiden. Tel 071-5142940 Breestraat 142-144 Leiden. Tel 071-5133258 Leiden. Tel 071-5122823 den haag/leiderdorp De 50-jarige Leiderdorpse amb tenaar grondzaken is vanmor gen door het Haagse gerechts hof vrijgesproken. De ambte naar werd ervan verdacht ille gaal gemeentegrond bij zijn wo ning te hebben getrokken. Het hof oordeelde dat geen sprake was van fraude of valsheid in geschrifte. Het hof ging onder andere af op verklaringen van oud-burge meester M. van der Have en de toenmalige loco-gemeentese cretaris. Uit die verklaringen bleek dat in de wijk waarin de ambtenaar woont de gemeente vaker stukjes grond weggaf aan burgers zodat Leiderdorp niet voor het onderhoud hoefde op te draaien. Twee weken geleden had de procureur-generaal bij het hof ook al vrijspraak ge vraagd. De ambtenaar werd eerder door de rechtbank veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf. Hij is in verband met deze kwestie ontslagen. Tegen dat besluit heeft hij bezwaar aange tekend. De advocaat zal bij jus titie een schadevergoeding vra gen voor de acht dagen dat de ambtenaar in hechtenis heeft gezeten en voor de kosten die hij heeft gemaakt voor juridi sche bijstand. PROEFABONNEMENT 4 WEKEN VOOR MAAR F 13,85. Ja, dat Is goed nieuws. Dus neem Ik nu een proefabonnement. I Naam:Voorletters:M/v I Postcode:Plaats: Jrelj. (l.v.m. contróle bezorging), r U Nr. hanlc/girr sen envelop, zonder postzegel. OF BEL 071-5 12 80 30 712141 400114 maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 1