Vos bij Feyenoord herenigd met Haan Pais en vree aan de Boshuizerkade Sport aftink strijkt twee titels op Duitse Dunkpoging Jalabert geopereerd Kamsky laat Piket niet ontsnappen 3fedia-gigant Murdoch zet Britse rugbywereld naar zijn hand m DNDERDAG 21 DECEMBER 1995 iv. V!' -\HK o m»:..; iVK wielrennen 1996 in Lugano ausanne De internationale wielerfederatie (UCI) heeft het WK ip de weg in 1996 toegewezen aan Lugano. De stad kreeg de oorkeur boven Bern, dat ook haar kandidatuur had gesteld. Lu- ano en Bern kwamen in beeld, nadat Wil in Sankt Gallen de or ganisatie had teruggegeven aan de Zwitserse wielerbond. Het kon niet voldoen aan de financiële waarborgen. Het WK i Lugano gaat drie miljoen Zwitserse francs kosten, vier miljoen ulden. Van dat bedrag betaalt de UCI eenderde. Het WK wordt ehouden van 9 tot en met 13 oktober. Op 9 oktober rijden de rouwen en neo-amateurs (tot 23 jaar) hun individuele tijdrit, en dag later gaan de senioren (amateurs en profs) de strijd met s klok aan. Op de twaalfde staat de wegwedstrijd voor neo- nateurs en vrouwen geprogammeerd. Een dag later sluiten de mioren het WK af met hun wegwedstrijd. 'an Kempen twijfelt aan deelname NK iderdorp» Richard van Kempen beslist zaterdag of hij voor het Kmarathonschaatsen afreist naar Groningen. De Nieuwvener idervindt al twee weken hinder van een rugblessure. Houdt hij st van zijn rug, dan start Van Kempen zaterdagmiddag niet. arion Borst daarentegen maakt bij het Nederlands kampioen- hap haar rentree op de ijsbaan. De Leiderdorpse kampte de gelopen weken met vermoeidheidsverschijnselen en liet daar- n een aantal marathons om de KNSB-cup aan zich voorbij- renda Conijn in WK-selectie uwegein De badmintonbond heeft Brenda Conijn geselec- erd voor de WK landenploegen. De speelster uit Lisse behoort t de negen vrouwen tellende Nederlandse ploeg die zich voor ;t eindtoernooi moet kwalificeren in Praag, eind februari. De ïdronde wordt in mei in Hong Kong gehouden. Voor de strijd n de Thomas Cup (mannen) werd naast de huidige coryfeeën Van Dijk en Van Soerland ook de 17-jarige Dennis Lens van ïinwijck geselecteerd. De selecties bestaan uit: Van Dijk, Pelu- ;ssy, Van Soerland, Bruil, Michels, Quinten van Daim, Lens, onteiro en Bruijstens. Vrouwen: Hoogland, Beenhakker, Meu- ïdijks, Coene, Van den Heuvel, Conijn, Van Hooren, Jo- ithans en Glebbeek. an Rijn verlaat Katwijk voor Vivax den» George van Rijn hervat zijn waterpololoopbaan bij Vivax. oud-speler van DaZijl/LGB, die vorig seizoen wegens wan- drag een maandenlange schorsing opliep, verkoos de eerste- isser uit Oegstgeest boven Katwijk, waar hij de afgelopen vier aanden meetrainde. Omdat hij bij de Katwijkers geen binden- wedstrijd speelde, staan de reglementen geen overgang naar k in de weg. ,,lk heb deze beslissing in goed overleg met de liner van Katwijk genomen", aldus Van Rijn. „Hij had begrip or de situatie. De ambities van Vivax spreken mij aan. In ;gstgeest streven ze ernaar hogerop te komen." 'Ikprofiteer van de zaak Jean-Marc Bosman „Eigenlijk heb ik er veel zin in om nu een feestje te bou wen, maar daar is het niet het juiste tijdstip voor. Er moet voor het nieuwe jaar nog veel worden geregeld." Toch pakt Henk Vos glunderend een pilsje. Het is een gekken huis bij zijn schoonouders, waar het gebak en de koffie op tafel staan. De telefoon gaat onophoudelijk na het be kend worden van zijn overgang naar Feyenoord. Vrien den en kennissen uit de buurt vallen binnen met cham pagne en wijn. roosendaal gpd De voetballer kon gisteravond zijn geluk niet op. ..Ik ben één van de eersten die van de zaak Jean-Marc Bosman profiteert. Zeker weten", glundert hij. „Het istine Aaftink is Nederlands schaatskampioene op de 100 meter i00.meter geworden. De sprintster, die onlangs uit de kernploeg >te en besloot alleen door te gaan, liet gisteren in Assen op de :ste afstand als winnende tijden 11,29 en 11,34 seconden note- Voor haar ritten op de 300 meter had Aaftink tijden van 26,94 27,20 seconden nodig. Op beide onderdelen eindigde Jeanine Jdenburg als tweede. 4j de mannen is de Vriezenvener Marco Pol de nieuwe karn en op de 100 meter. Hij was in beide races de snelste: 10,20 en (6. Tweede werd Sander Velt uit Leeuwarden. Pol volgde Gerard Velde op, die zijn titel op de 300 meter kwijtraakte aan Velt. De :s maakte tijden van 24,80 en 25 seconden. Tweede werd Rien uit Amsterdam. De nationale sprinttop, Aaftink uitgezon- 'd, ontbrak ditmaal in Assen. is fantastisch dat een club als Feyenoord me komt halen. Dat zegt voldoende over het ver trouwen dat Arie Haan in mij heeft. Haan houdt van harde werkers. Dan heeft hij aan mij een goede." De onderhandelingen speel den zich allemaal in een paar dagen af. Zondag rondde zijn zaakwaarnemer Jöhn Evers de transfer af in Antwerpen, waar Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik woont. Gistermiddag zette Vos zijn handtekening. Om te beginnen voor tweeën half jaar, maar Feyenoord heeft een optie voor eventueel nog een derde seizoen. „Nu pas be sef ik hoe blij ik ben dat ik bin nenkort weer in Nederland kan voetballen. Voor mijn gezin en voor mezelf is dit een onverge telijke dag." Een dag die ook veel te ma ken heeft met Haan. Nadat Standard Luik hem bijna drie jaar geleden achter de rug van Haan om verkocht aan Sochaux, hield Vos altijd con tact met zijn oud-trainer. De af gelopen zomer wilde Haan hem nog naar PAOK Saloniki halen, maar die overgang stuitte af op de hoge transfersom die Sochaux wilde zien. De Franse club vroeg bijna vier miljoen gulden voor de aanvaller. Dat bedrag heeft Feyenoord niet be taald. Feyenoord komt voor Vos op een mooi moment. Bij Sochaux aantrok, raakte Vos zijn basis plaats kwijt. Afgelopen zaterdag viel hij en scoorde in het met 5- 0 gewonnen bekerduel tegen Laon. „Zo kan de bal in een paar dagen tijd heel raar rollen. Vandaag koop ik al een huis in Roosendaal en vanaf het nieuwe jaar ben ikFeyenoorder." Het is de bedoeling dat Vos bij de Rotterdammers linker spits-positie wordt. „Het is ide aal dat Ronald Koeman een mooie lange pass in huis heeft. Frans van Rooij had dat bij Standard Luik ook. Met zulke mensen achter me voetbal ik lekker." Wouw Op 2 januari meldt Vos zich offi cieel voor de eerste keer op het veld. Daarna reist hij met zijn nieuwe club naar Marokko, waar twee oefenwedstrijden worden gespeeld. De aanvaller uit het Brabantse Wouw, die ook in de belangstelling stond van Chelsea, Newcastle, Bor deaux, Strassbourg, Metz en vrij recent nog van HSV, gelooft dal Feyenoord in meerdere opzich ten de beste keuze is. „Ik kan in elk geval nog twee wedstrijden Europees voetbal spelen tegen Mönchengladbach. Wie weet waar het allemaal nog toe leidt als het goed gaat bij Feyenoord. Oranje heb ik nog steeds ergens in mijn achterhoofd. Guus Hid- dink heeft voor die positie ei genlijk alleen maar Glenn Hel der. Ik neem aan dat hij op het EK ook die plaats dubbel wil be zetten. Misschien ben ik mooi op tijd terug op de Nederlandse velden." berlun Gunther Behnke van Alba Berlijn probeert, komend vanon der het bord, de bal te dunken. In de strijd om de Korac Cup won Berlijn gisteravond verrassend van het Italiaanse Bologna met 86 - 78. Veel hielp dat de Duitsers niet omdat de uitwedstrijd eerder met grote cijfers (79 -101verloren ging. foto anp SCOREBORD Alleen LFC nog ontevreden over veldverdeling leiden loman leefmans eischeuer en an der Zande aar Unicum den rob van der zanden i^iicum heeft zich versterkt de tennissers Mark en Arjan van der ■sjide. Dat betekent dat de eersteklasser komen- zomer een serieuze gooi doen naar een plaats in hoofdklasse. De vrouwen eerste team van Uni- zijn Carlijn Buis en Ca- ken Stassen. Beiden speel- mi ook afgelopen seizoen ti de Haarlemmertrek- irt. :leischeuer, die enkele ja- geleden van De Meren- k naar De Metselaars ver- tsde, was maanden gele- n al bijna rond met zijn Üe vereniging. Maar hij am niet tot overeenstem- ng en ook bij Dekker lie- li de gesprekken op niets Niettemin is de linkshan- )e Voorschotenaar na een ags avontuur weer terug )Reiden. -gluis speelt niet mee in de ■mge Bowl, het wereld- SOnpioenschap voor junio- 50, in Amerika. De Voor- speelster van Jong werd vlak voor ver- grieperig en moest daar- r verstek laten gaan. Mar- net als Buis ook de bond geselecteerd Ir het toernooi, is vanwege Tnens thuisgebleven. De 30henaar gaat volgende 50?k wel naar Australië, 50ir hij in januari deelneemt J de Australian Open voor "°ioren. 50 00 toulouse afp Laurent Jalabert heeft gisteren in een ziekenhuis in Toulouse een operatie ondergaan aan een gebroken handwortelbeentje. De Franse wielrenner, die dit jaar excelleerde met tal van fraaie prestaties, liep de blessu re begin december op bij een valpartij tijdens de training. Toen hij last bleef houden van pijn in de linkerhand bleek een botje gebroken te zijn. De plaatselijke politici en sportambtena ren werden afgelopen voorjaar nog ver vloekt. Hoe kregen ze het voor elkaar om op de toch al druk bezette, zeven voet balvelden aan de Boshuizerkade nog een club toe te laten. De klaagzang van LFC, UDWS, Leidsche Boys en VNA over de komst van GOL Sport en de daarmee sa menhangende herverdeling van terrei nen en kantines is nu, een half jaar later, vrijwel geheel verstomd. Alleen LFC zit nog moeilijk, maar krijgt waarschijnlijk de beschikking over een wetra-veld. Voor bestuursleden van de andere, vier verenigingen is alles pais en vree. „Ik moet toegeven dat het honderd procent is meegevallen", meldt voorzit ter Thijs Neuteboom van Leidsche Boys. „Ik had er een hard hoofd in, maar de relatie met onze buren VNA en GOL én met de sector sport en recreatie van de gemeente verloopt prima. Als we te veel wedstrijden hebben, mogen we naar VNA uitwijken. Ideaal is de situatie niet, maar je kunt er nu eenmaal geen veld bijtoveren." Met een soortgelijke reactie komt VNA-voorzitter Gé van den Hoed, al voorziet hij wel een probleem als de lijst met afgelastingen groter wordt. „Want dan krijg je aan het einde van het sei zoen duels 's avonds op weekdagen en dat merk je in de omzet van je kantine." Toch kent Van den Hoed op* dat gebied ook een meevallertje. Omdat in het clubhuis bij GOL Sport een vereni ging die voornamelijk uit migranten be staat alcohol uit den boze is, komen elftallen die daar hun uitwedstrijd spe len, na afloop bij VNA een pilsje drinken. UDWS en GOL Sport zijn lovend over de nieuwe indeling. UDWS kreeg er een half veld van LFC bij en GOL Sport ver huisde van het bouwvallige Pomona- complex achter de Wassenaarseweg naar de opgeknapte Boshuizerkade. „We hebben nu een kantine voor onszelf. Op Pomona moesten we die delen met JAG en in de zomer ook nog met honkbal lers. Consumpties van alle drie apart bij houden. Hoe we het daar hebben volge houden, weet ik nog steeds niet", aldus secretaris Ibrahim Sezer van GOL Sport. Zijn club groeit inmiddels, vooral bij de jeugd, als kool en Sezer filosofeert zelfs al over uitbreiding. „Twee avonden is een gedeelte van ons gebouw bestemd voor de basketballers van BS Leiden. Als die een ander onderkomen vinden, ho pen we die ruimte ook te mogen betrek ken." Aanwas Alleen LFC blijft over als kritikaster. Be stuurslid Hans van Stralen: „Een vierde klasser die voor zijn eerste team maar een half veld of minder voor de training heeft. Want op datzelfde veld moeten ook UDWS en onze zaterdagtak oefe nen. Dat geeft problemen en die waren te voorzien. Verder verwachten we ko mend seizoen een aardige aanwas. I Iet zou belachlijk zijn als we mensen zou den moeten weigeren omdat we niet voldoende ruimte hebben. Nu zitten we al krap. Twee weken geleden moesten onze A-junioren om kwart over vier met hun wedstrijd beginnen. Het is dat wc licht hebben." De gemeente, in de persoon van sportambtenaar Edv.es, is niet verbaasd over de positive geluiden uit de be stuurskamers aan de Boshuizerkade. „Het is logisch dat de clubs de verande ringen bedreigend vonden. We beseffen dal de huidige situatie niet ideaal is, maar slechts het maximaal haalbare. Ook wij zijn blij dat het allemaal positief is verlopen. Volgend seizoen zijn daar om zeker geen veranderingen te ver wachten", zegt Edzes,-dic voor LFC wel licht nog een verrassing in petto heeft. „Als we er de financiën voor vinden, leg gen we daar op het tweede terrein een zogeheten wetra-veld aan (een natuurlij ke graslaag op een kunststof onder grond, red.) zodat er intensiever op kan worden gespeeld." groningen» anp Loek van Wely kent in het Koop Tjuchem schaaktoernooi in Groningen een voorbeeldige start. Hij bleef in de sterk bezet te invitatiegroep de enige groot meester met een score van 100 procent. Na zijn zege van dins dag op de Hongaar Zoltan Al- masi volgde gisteren in de twee de ronde een overwinning met zwart op de Rus Peter Svidler. De tweede Nederlander in de hoofdgroep, Leiderdorper Jeroen Piket, verloor met zwart van de Amerikaan Gata Kams- ky. De winstpartij van Van Wely in de Martinihal was verdiend. In het middenspel drong de Nijmegenaar met twee paarden het witte kamp binnen, waarbij hij her en der een pionnetje van het bord nam. Toen één van de paarden van Van Wely sneuvel de, had hij inmiddels voldoende compensatie verworven met een breed front van vrijpionnen in het centrum. Toen promotie van een pion onvermijdelijk werd, staakte Svidler de strijd. Kamsky versloeg Piket in een spectaculaire partij, waarin zich allerlei offerwendingen voorde den. De uitdager van FIDE-we reldkampioen Anatoli Karpov hield aan de verwikkelingen een pion over. Dat bleek beslissend. De zwarte koning werd het hele bord over gejaagd, maar ont snappingsmogelijkheden deden zich voor Piket niet voor. Kams ky kwam daardoor op 1 1/2 punt en bezet alleen de tweede plaats op een halfje van Van Wely. Karpov beleefde opnieuw een moeilijke middag. Hij probeer de van alles om Michael Adams in het nauw te drijven, maar de flegmatieke' Engelsman wilde daar niet aan meewerken. Na afloop bleven beide spelers nog urenlang analyseren, maar Kar pov slaagde er niet in een win nende voortzetting aan te to nen. Ivan Sokolov kwam tegen de Deen Curt Hansen in de buurt van de volle winst. De in Oegst geest wonende Bosniër, die de ze zomer Nederlands kampioen werd, veroverde in het midden spel een kwaliteit tegen een pion. Hij probeerde dat voor deel tevergeefs uit te buiten en moest de zich nauwkeurig ver dedigende Hansen toch remise toestaan, al was dat pas na bijna zeven uur. Zelfs als hij drinkt, houdt Jeroen Piket oog voor het schaakbord. itse rugbywereld is geschokt en rofvoetbal gewaarschuwd nu is [ken dat media-gigant Rupert doch het profrugby in de houd- I heeft genomen, topspelers uit jgby League hebben loyaliteits- aringen getekend, waarin wordt aid dat de speler bij een transfer overleg pleegt met Murdochs i Corporation, eigenaar van Sky ision. dat Murdoch eerst de Super ie had opgezet, investeerde hij iljoen pond (ruim 210 miljoen gulden) in de uitzendrechten van de nieuwe competitie. Sky heeft er der halve groot belang bij, dat de compe titie spannend blijft. Dat'kan alleen als de topspelers voor verschillende clubs uitkomen. Het dagblad The Independent, dat gisteren met de primeur kwam, waar schuwde dat Murdoch nu een 'niet te accepteren macht' over het rugby heeft gekregen. „Straks bepaalt deze mediagigant ook welke topvoetbalier voor welke club gaat spelen", aldus het blad. Voorzitter Maurice Lindsay van de Rugby League ontkende gisteren hef tig dat Murdochs maatschappij zeg genschap heeft over transfers. Vol gens hem hadden de spelers de loya liteitsverklaringen slechts onderte kend om te voorkomen dat rijke clubs uit de Australische Leage eveneens een Murdoch-vinding hen wegkopen. In een andere bepaling staat dat spélers zijn verplicht samen "te wer ken met News Corporation, in Enge land eigenaar van vier grote kranten en Sky. Van Lindsay mag dit echter niet worden uitgelegd als een exclusi- viteits-clausule voor Sky TV. „We werken met alle media samen. Ieder een blijft recht houden op toegang tot de spelers." Aan zijn woorden wordt echter weinig waarde gehecht. Topsport is populair, exclusiviteit verplicht en dat is belangrijk in de keiharde strijd om de macht in de Britse media. Mur dochs Sky heeft al voor het schattige prijsje van 200 miljoen pond voor vijf jaar de exclusieve uitzendrechten van alle competitie- en bekerwedstrijden in het Engelse betaalde voetbal. Voor de BBC resten slechts samenvattin gen in Match of the Day op zaterdag avond. Het commerciële ITV, een bondge noot van Murdoch, pikte recentelijk voor 50 miljoen pond de finale van de FA-cup van de BBC af. Vijftig jaar lang was deze bekerfinale het troetel kindje van de 'Beeb'. Veel Engelse voetballiefhebbers klagen nu dat ze een schotel moeten aanschaffen en naast hun reguliere omroepbijdrage van 90 pond ook contributie aan Sky moeten betalen om live-wedstrijden te kunnen zien. Alleen bij Europese wedstrijden komt de BBC nog aan bod. Voor Eu ropese en Wereldkampioenschappen is een verdeling gemaakt met ITN. Het lijkt echter slechts een kwestie van tijd voordat Murdochs imperium onder het motto 'The Sky is the limit' zich ook op deze prooi werpt. Voorzitter Gordon Taylor van de Professional Footballers Association hield zich gisteren echter groot. „Over mijn lijk", antwoordde hij op de vraag of de televisie straks gaat be palen welke spelers voor welke clubs uitkomen. Taylor kon zich overigens wel voorstellen dal een sponsor als Murdoch een poging in die richting zou wagen. Overtuigend klonk hij niet. De compeiitieschema's zijn al aangepast aan de wensen van Sky. PRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking van woensdag 20 de cember: 5 - 8 - 9 - 10 - 11 - 17 - 18 - 24 - 26-37 42 45 4b 50-51-54-56- 58 - 59 - 60. Duitse midlotto: Trekking A 3-7-27-35 - 40 - 45. Reservegetal: 48. Supergetal: 9. Trekking B. 10 23 - 27 - 42 - 45 - 49. Reservegetal l.Supergetal 7. Spel 77: 265434 7. Super 6 241297. (onder voorbehoud) DAMMEN Bamako. WK vrouwen Zesde ronde: Makarenkova (Oek) Wanders 1-1, Van Lith Rimsia (Let) 1-1, Balthi (Oek) Vesiki (Est) 1 1. Minkina (Pol) Goloebjeva 0 2, Gaibova (Aze) - Tspdlaus- kiene (Lit) 0-2, Zilbermann (Dui) Traore (Mali) 2-0. Lewrna (Isr) Tsiitaikina (Rus) 1-1, Dembele (Mali) Milspna (Rus) 0-2. Stand: 1 Tspdlauskienc 10, 2. Gaibova, Goloebieva 9, 4. Balthi, Tsiitaikina 8, 6, Van Lith, Makarenkova, Zilbermann 9. Rimsia 6, 10 lewina, Milspna 5, 12. Vesi ki. Wanders 4, 14. Minkina 3, 15. Dembe le, Traore 1 PAARDESPORT Nootdorp. Draverijen Eerste koers. 2000 m: 1 Juni (Van der Blonk) 2.46.8 1 23,4, 2 Just Geluk, 3. Iris Crown Niet gestart; Herotic Speed To to: winnend 2.50 plaats 1,40 1.60 kopppel 4.40 trio 112,50 Tweede koers, 2380 m: 1 Grace Gallant (Langeweg) 3 16,5 - 1.22,6, 2 Ike Shoeing, 3 Ixmal Lucswolle. Toto: winnend 4.20 plaats 2,60 1,80 koppel 13,50 trio 177,60 dubbel winnend 10,90 Derde koers, 2000 m: 1 Jordi Boko (Oorthui|sen) 2 4 7,5 1.23.9, 2 Joey B. 3. Irnesto Grolloo. Toto winnend 3,80 plaats 3,00 2,40 koppel 11,90 trio 212,80 Vierde koers, 2000 m: 1 Jorky Waterbron (Vercammen) 2.51,1 1 25,6, 2. Imming Mazda, 3. Jacky X. Niet gestart; Idaho. Toto: winnend 2,40 plaats 1,30 1,70 koppel 10,50 trio 95,80. Vijlde koers, 2000 m; 1. Joey S (Suykerbuyk) 2 45.7 1.22.9, 2. Joyful Tornado. 3 Hin de Speed. Toto: winnend 10,70 plaats 2.50 1.20 koppel 3,30 trio 126,10. Zesde koers. 2000 m: 1 Hedy Westcorner (Langeweg) 2 44,1 1.22,1, 2. Jennifer D. 3. Isaak Uithuizen. Toto: winnend 2,50 plaats 2,30 2,60 kopel 52,60 trio 266,80 Zevende koers, 2000 m: 1 Morin (Post) 2 45,8 1.22,9, 2. Happyness Gowi, 3 Hopscotch Niet gestart Haronia. Toto: winnend 8,30 plaats 5,20 7,00 koppel 72,00 trio 2447.60 Achtste koers, 1640 m: 1 Flair Vryenesse (Langeweg) 2.11,6 1 20,2, 2 Houtspecht S. 3. Gemma Bra- sit, 4. Gipsy Dragon. Niet gestart: Go Go Vryenesse. Toto: winnend 4,40 plaats 2,00 3,10 koppel 14,00 kwartet 1278,10. Ne gende koers, 2000 m: 1. Flash Dennehol (Van Brederode) 2.41,9 - 1.21,0, 2. Gogo Dragon, 3 Diamond Spat Toto winnend 7,10 plaats 3,10 6,20 koppel 19,80 trio 384.50 Tiende koers, 2000 m: 1 Idns (De Vlieger) 2 40.8 1.20.4. 2 Next Mie. 3. Dream Pay. Toto: winnend 6,40 plaats 2,10 1,60 koppel 1 110 trno 28/.H0 Elf de koers, 1640 m: 1 Hoot Mon Viola (Oorthui|sen) 2.10,9 1.19,8, 2 Tarragon Lobell, 3. Soleil de Vie. Toto: winnend 5,40 plaats 3,10 9,50 koppel 49,90 trio 457.80. Totaiisator-omzet: 169.562,00 SCHAATSEN Assen. NK afstanden 100 m: 1 Pol (Vrie/enveen) 20,46 (10.20-10,26), 2. Velt (Leeuwarden) 20,51 i.M 10,29), 3 Smu(Am sterdam2'H 1 O, M I ld.,'Hl 300 m: 1 Velt 49.HO (,'4.HO .",,00). 2 Smulders 50,19 (25,18 25,01), 3. Wes terveld (Eemnes) 50,38 (25,19-25,19) Vrouwen, 100 m: 1. Aaftink (Baambrugge) 22,63 seconden (11,29-11,34), 2 Kou- denburg (Odoorn) 22,76 (11.43-11.33). 3 Kootstra (Schoonoord) 22,80 (11.40 11.4U, 300 m: 1 Aaftink 54.14 (26,94- 27,20), 2 Koudenburg 55,87 (27.77 28,10), 3 Wisman (Naarden) 56,20 (28,00-28,12) SCHAKEN Groningen. Koop Tjuchemtoernool, Invita tiegroep Tweede ronde: Kamsky (VSt) Piket 1 0, Svidler (Rus) Van Wely 0-1, Tiviakov (Rus) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Karpov (Rus) - Adams (Eng) 1/2-1/2, Hansen (Den) Sokolov (Bos) 1/2 1/2, Almasi (Hon) Leko (Hon) 1/2 1/2 Stand: 1 Van Wely 2 pun ten, 2 Kamsky 1 1/2, 3 Tiviakov, Lautier, Karpov. Adams, Hansen, Sokolov, Leko 1, 10 Almasi, Piket, Svidler 1/2 Vcysonnaz. Wereldbeker vrouwen. Super G: 1 Meisviil/.-r (Oos) I 2H./2. 2 Zurbriggen (Zwi) 1.28,90. 3. Dorfmeister (Oos) L29.1 7, 4, Wachter (Oos) 1.29,40, 5 Seizinger (Dui) 1.29,45. 6. Gutonsohn (Dui) 1.30.03 Stand WB Super G na drie wedstrijden: I Meissnitzer 222 punten, 2 Seizinger 165. i. Frtl (Dui) 160 Stand WB algemeen na tien wcdstrl|den: I Mms snit/er 448, 2. Seizinger 405, 3. Wachter 379. Piancavallo. Freestyle, aerials: 1. Blanc (Fra) 231,27 punten, 2 Feddersen (VSt) 230,29, 3 Langlois (Can) 230.19 Vrou wen: 1 Brenner (Can) 173,01, 2 Stone (VSt) 167,42, 3. Olivier (Can) 163,84 IJSHOCKEY Lausanne. Eerste kwalificatietoernooi Olympische Spelen 1998 Zwitserland - Groot-Brittannlè 2-2(1-0 1-1 0-1) Doelpuntenmakers Jaks en Leuen berger (Zwi), Hunt en Garden (GBr) Straf minuten Zwitserland 8, Groot BrittanmG 1 4 Stand: I Omni Hull,mum 1 4 4), 2. Denemarken 2-3 (5-3), 3. Zwitserland 1-1 (2-2), 4. Slovenië 1-0(2-4), 5. Neder land 1-0(1-4) Moskou. Izvestiatoernooi, vijfde dag: Cana da Ts|echie6-6(2-l 1-1 3 4) SPORT OP TV DONDERDAG 15 00-15.30 EURO; SkiGn. wereldbe ker, hoogtepunten van vandaag. 15.30 1 7.30 EURO: Snooker, Duitse Open vanuit Frankfurt, Herh. 16.20-16.30 Did 3: Sport im Westen, 1 7.00 1 1 9 iJlrJ 2 0fi</rt Hente 17.30 18.30 EURO: Off the road: auto- en motorsportmagazine. Herh. 18.30 19.30 EURO: Skill): wereldbe ker, races van vandaag. Herh. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport 19.30 20.00 BRT 1Sport 19.30 20 00 EURO: Eurosportnieuws. 22.00 23.00 EURO: Boksen: tien ron den halfzwaargewicht. James Tony (Verenigde Staten) Greg Everett (Vere mgde Staten). 22.16 22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-00.00 EURO: Darten: WK Ameri can Darts vanuit Chicago, individueel en teams. Herh. 23.00 00.00 NBC; NCAA Basketbal. 23.30 00.05 RTL 4: Sport 00.00 01 00 EURO Golf US PGA Tour, Las Vegas Invitational. 01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws, VRIJDAG 08 10-08.15 Ned 3: Sportjournaal. 09.00-10.00 EURO: Overige Sporten: Universiade 1995 in Japan. 10.00-11.30 EURO: Skifin: wereldbe ker mannen, 12.30-12.45 Ned 3: Sportjournaal. 12.30 13.00 EURO: Skién: wereldbe ker slalom mannen, Herh, 13.00-13,45 EURO SkiGn: wereldbe ker slalom mannen. 13.45-14.30 EURO SkiGn: wereldbe ker freestyle in La Plange mannen.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25