IJver Leiden loont nog niet Saturnus nog te licht voor subtop Korfballers Pernix raken ongeslagen status kwijt Sport Echtgenote coach ;an Grasshoppers »ok niet redden Oefenwinst Quick Boys Danaïden: geen moeite met Tempo Carter doet beroep op Noord-Korea _4AAANDAG 11 DECEMBER 1995 J willem spier iuü ifaASKETBAL» JUST BLOM MEDEWERKER it zit DVZ/Grasshoppers dit nee. Na de nederlaag de Katwijkse kampioens- Gankandidaat tegen WSC was dat /oornaamste conclusie van, ott&oach Martin Hoekstra. Na eer- (Dwder Weeda en Van den Bosch der'jgeruime tijd te hebben gemist, 2 vjontbraken in dit duel namelijk de Best en drie bank- en had Marloes ~riessen weer last van haar rug. mdat niemand uit het tweede jn of wilde meedoen was hij li genoodzaakt An Feyaarts en ihtgenote Angelique Hoekstra lee te nemen om tot een selec- bifyie van acht speelsters te kun- komen. i Ook met de gehavende selec- jtie had WSC echter een prooi ivoor Grasshoppers moeten zijn. belangrijkste speelsters wa- 'ren immers in staat te spelen en zouden voor de winst hebben aarmoeten zorgen. Veel persoonlij- imake fouten en slecht spel van met dname Barbara Nieuwenhuys en aMarja Hoogkamer bezorgden initiatief bij de thuisspelen- 2(|de Waalwijksen. Tot enkele se- t vajconden voor tijd hield j dGrasshoppers echter uitzicht op i tijlde winst. De persoonlijke fout wee van Petra Weeda, waaruit WSC dail voor de verlenging (56-56) zorg- iide, betekende evenwel het ein- nekde van de hoop. g, Zj Marie-José Allers zat op dat vol- aalle straflijst aan de kant, zodat de angel uit de aanval van de Kat- tanjwijkse ploeg was verdwenen. uleiToen Marja Hoogkamer vervol- ïetqgens ook nog haar vijfde fout ïool haalde, was het pleit definitief ei beslecht. Feyaarts en Hoekstra spelen immers niet voor niets in het derde en WSC maakte hier- wisj van goed gebruik. De thuisploeg Geii toonde met de 67-60 overwin- ïete! ning bovendien eens te meer va» aan dat het spel van Grasshop- oj pers drastisch moet verbeteren 201 om kampioen te kunnen wor- esp den. Scores DVZ/Grasshoppers Allers 14, Weeda 13, Van Duyn ridei 12, Nieuwenhuys 10 1 of> De vrouwen van BV Leiderdorp 3.71 toonden zaterdag niet de vorm hi i die nodig is om dinsdag (20.00 uur) in eigen huis Grasshoppers uit de beker te spelen. Tegen Hoofddorp speelde de Leider- dorpse ploeg, vooral in de eer- ni ste helft, slecht. Weliswaar na men de pupillen van coach Joris Zandbergen een vroege sprong, ngei ontbrak asse vervolg tge- Met narr Ido team vo de de concentratie m daar een passend in te kunnen geven. verdedigend gaf het ir rust (34-31 voor sprong) veel te veel ruimte weg. Na de thee was het al niet veel beter. Pas vijf minuten voor tijd sloeg Leiderdorp onder aan voering van junior Renske van der Voort het beslissende gaatje. De ervaring binnen de Leider- dorpse gelederen zorgde er daarna voor dat Hoofddorp geen kansen meer kreeg. Trots zal de kampioenskandidaat echter niet zijn geweest op de 63-66 overwinning. Scores BV Leiderdorp: Van Zegveld 16, Sluys 13, Schuit 10 ln de eerste divisie kwamen de vrouwen van Grasshoppers 2 eindelijk weer eens tot winst. Dejan Vlasic had in zijn eerste wedstrijd als coach Martin Hoekstra bedankte voor de eer de nodige moeite zijn ploeg op het juiste spoor te houden. Menigmaal vroegen speelsters om wissels, daarmee aantonend niets geleerd te hebben van het vertrek van Hoekstra. De winst tegen Sphinx kwam mede ddar- door moeilijker tot stand dan nodig was. De punten (54-60) waren echter broodnodig en daardoor wellicht belangrijker dan de manier waarop. Scores Grasshoppers: De Ruyter 14, Kraayenoord 11Hoek 9 Voor de mannen van BV Lisse gaat de tijd langzaam maar ze ker dringen. De ploeg van Mi chel van Ruiten, die koploper Binnenland in eigen huis nog langs de rand van de afgrond deed balanceren, kwam er dit keer in Barendrecht niet aan te pas en ging kansloos met 78-60 ten onder. „Een tegenvaller", liet Van Ruiten weten. Hij wond er echter geen doekjes om. „Het verschil had even gemakkelijk dertig punten kunnen zijn". Scores BV Lisse: Van der Stoep 14, Drijver 12, Van den Akker 11 De meisjes junioren van BV Lei derdorp leden zaterdag een kostbare nederlaag tegen Hoofddorp. De topper uit de eredivisie kende geen al te hoog niveau, maar de spanning maakte veel goed. Helaas voor de Leiderdorpse ploeg trok het thuisspelende Hoofddorp met 58-57 aan het langste eind. De bekerwedstrijd van gisteren was minder spannend. Tegenstan der Den Helder was namelijk op volle sterkte en Leiderdorp al lerminst. Met name Birthe van der Voort werd gemist, maar halverwege was het gat tussen de twee ploegen toch nog vrij gering (36-29). Na de rust kwam het met slechts zes speelsters aangetreden Leiderdorp echter in grote problemen. Scores BV Leiderdorp: Nieuwveen 10, Van Rooyen 10 op de HANDBAL «FRANK BONTE MEDEWERKER De aanval van St subtop van de et voorlopig afgeslagen. In Utrecht bleef UDSV de l.eidse handballers de baas in eigen huis, 25-10 (rust 11-9) Satur nus zou bij winst zijn opge klommen naar de tweede plaats op de ranglijst achter de onaantastbaar lijkende reser ves van Aalsmeer. Saturnus kreeg in het eerste kwartier enkele breakouts voor de kiezen door slordig afspelen in de aanval en die buiten kansjes liet de snelle Utrechtse ploeg niet liggen. De Leide- naars werkten de achterstand weliswaar weg, 6-6, de vrouwen van Stompwijk '92 eindelijk weer eens. In Stompwijk leek Kolping met een voorsprong van 9-5 in de tweede helft op rozen te zitten. De snelle Oudorpse ploeg doorboorde herhaaldelijk op snelheid de Stompwijkse de- oach eker Dat Diederik Hofstede (midden) v i Bemmelen/Leiden vecht een reboundduel uit met enkele spelers van Prisma College. Jan Groot (15) kijkt foto taco VAN DER EB Toen Guus Hiddink zijn functie als bondscoach van de Nederlandse voetballers aanvaardde, sprak hij over de passie die moest terugkeren onder de Oranje-voetballers. Frans Kales preekt geen passie sinds hij aan het roer staat bij Ton van Bemmelen/ Leiden. Maar dat het enthou siasme en de spelvreugde weer terugzijn bij de eens zo lusteloze basketbalploeg is duidelijk. Tot een overwin ning leidde dat afgelopen zaterdag nog niet, maar het ijverige Leiden maakte het Prisma College, de huidige nummer vijf van de promotiedivisie, wel lastig: 64-70. met Hof beginnen", aldus Ka- les. „Vorige week speelde hij een goede wedstrijd en hij heeft deze week twee keer getraind. Het zou oneerlijk zijn om hem niet te laten starten." De boomlange Hof (2,07 me ter) moet nog flink wennen aan het niveau waarop hij acteert. Het uit zich af en toe in simpele missers en onverklaarbare be wegingen zo maakte hij bij voorbeeld in de eerste helft een beginnersfout door second drib ble te maken. Maar de center deed ook goede dingen en gaat mei de week beter spelen. Hof plukte tien rebounds en maakte drie van zijn vier schotpogin gen, voorwaar geen slechte cij fers voor een beginnende spe ler. Leiden begon goed en had vooral verdedigend zijn zaakjes op orde. Zelf komt de ploeg MEDEWERKER Leiden hééft de opgaande lijn ingezet, zo lijkt het. Vorige week debuteerde Kales met een over winning op de reserves van Ce- leritas/Donar (70-68). Zaterdag was de tweede zege binnen handbereik, ware het niet dat op een prima eerste helft geen goede tweede volgde. Het ge brek aan mankracht was de voornaamste oorzaak van het verlies. De belangrijke krachten Erik I-luybens (enkel) en Jack Ginjaar (peesschedeontsteking) zaten geblesseerd op de tribu ne, terwijl Erik-Paul van Weeren zijn gebruikelijke vakantie viert in deze tijd van het jaar. Kales startte met de onerva ren Karsten Hof als center en liet Erik van der Maas in eerste en. „Ik moest wel moeilijk tot scoren, maar met een goede defense hoeft dat geen probleem te zijn. Ook scoorde Leiden in het eerste ge deelte voldoende. Jan Groot was goed op schot en ook Loet de Ruijter was in zijh element, waardoor de zoneverdediging die Prisma College op de mat legde &een resultaat sorteerde. Het tekende het teruggekeerde enthousiasme dat er zo fanatiek verdedigd werd. Helaas voor Leiden kon het spelpeil na de rust (35-25) niet vastgehouden worden. Prisma College ging fel pressen en kreeg de thuisploeg daarmee op de knieën. Leiden werd moe en ging fouten maken. Vooral de twee anvallende fouten van De Ruijter en Hofstede gaven de bezoekers moed. Binnen zeven minuten was Leiden, dat inmid dels ,al acht teamfouten tegen over Prisma één had, achter haald (42-43). Even nog kon Leiden blijven volgen, maar na 50-50 moestee ploeg zijn opponent laten gaan. Door de vermoeidheid moest Kales veel wisselen, waardoor de verre van ideale situatie ont stond waarin Erik van der Maas naast Hof en Martijn Kets op de drie-positie kwam te spelen, wat de aanvallende impulsen niet ten goede kwam. Kales: „Ik durfde Mark Knijnenburg niet in te zetten. Ik heb begrepen dat hij goede met slechte wedstrij den afwisselt en de wedstrijd was te spannend om risico's te nemen." Slordig balverlies (19 in totaal tegenover tien steals) als gevolg van de press deed Leiden de das om. De moegestreden thuis ploeg kon alleen in de slotfase nog even hopen op een goede afloop. Twintig seconden .voor tijd echter faalden de bezoekers niet toen de twee vrije worpen bij 64-66 feilloos benut werden. Kales treurde niet en zag ge noeg lichtpuntjes. „In anderhal ve week kun je weinig doen, maar ze hebben hard gewerkt en dat is positief. Dit is een team met potentie, dus de re sultaten komen wel." Van der Maas schreef het verlies vooral toe aan het gebrek aan conditie en stak daarbij de hand in eigen boezem. „Ik was stuk na de eer ste helft en kon in de tweede helft weinig meer. In principe is twee keer trainen in de week niet te weinig, maar dan moet je wel van het begin af aan hard trainen en dat is niet gebeurd. Met Frans Kales trainen we nu harder. Iedereen heeft er weer zin in", aldus Van der Maas. Scores Leiden: Groot 16. De Ruijter 16, Van der Maas 12. kwam vooral, omdat de toon aangevende spelers van de laatste drie wedstrijden, doel- ,man Rob Otten en linkerop bouwer Paul Timmermans, beneden hun niveau acteer den. Tekenend voor het spel van Saturnus was dat trainer- coach Robin van Olphen na rust terugviel op een defensie ve dekking. Dat werkte aan vankelijk. want Saturnus trok de score halverwege de tweede helft gelijk: 17-17. UDSV scha kelde echter om en vond met succes de cirkelspeler. Bij 21- 18 was de partij nog niet verlo ren, maar de Saturnus-aanval kon niet tot de gebruikelijke doeltreffende aanvallen ko men, terwijl IJDSV kennelijk lering had getrokken uil eerde re confrontaties met de Leidse ploeg in de bekercompetitie. Het werd 22-18 en daarmee was de wedstrijd beslist. Voor Saturnus scoorden: Nico Mooren 5, Jasper Olieroock en Henk Uythof 4, Marcel Nieu- wenhuis 3, Maurice Veringa 2 en Dik Klok en Timmermans ln de tweede divisie wonnen Vvim van Leeuwen m opperste nood de stoorspeelster op dracht gaf om langs en voor de negen meter achter de bal aan te jagen, veranderde het spel- beeld op slag. Stompwijk ging domineren. In een zenuwslo pende slotfase kwam Stomp wijk dank zij de breakout van Monique Gijsman met Euge nie van Geylswijk langs Kol ping. Deze zege (12-11) moet ile Stompwijkse ploeg, waar schijnlijk eerdaags versterkt met Elly van Leeuwen van de voormalige eredivisionist Sa turnus, uit de misère brengen en de dreigende vrije val van de eerste naar de derde divisie breken. Voor Stompwijk scoor den Sylvia Hoevers 5, Van Geylswijk 3, en 1 ianneke Mar tens, Marian Ammerlaan, Ti neke Heemskerk en Irma van der Bosch. Foreholte had in de derde di- tegcn OD1S alleen moeily t de i De 3 vak ke oppositie deed de Voor- houtse ploeg zowat in slaap sukkelen. Aanvankelijk ging de strijd gelijkop. Daarna kwam OD1S er niet meer aan te pas. Met de rust had de Voorhoutse ploeg met Elly Spreeuw weer in de hoofdrol het heft stevig in handen. I let werd zonder dat de pupillen van trainer-coach Komijn in de hoogste versnel ling hoefden te gaan een grote overwinning: 21-14 (rust 10-6). Voor Foreholte scoorden: Spreeuw 7, Maaike Turnhout 5, Ellen Warmerdam 3, Kim Geerlings en Anja van der Lans 2 en Peggy van Drongelen en Esther Hoek. Quick Boys heeft zaterdag in een oefenduel zondageersteklassor VIOS met 7-3 aan de kant gezet. Op het kunstgras van Meerburg- brak de rust aan met een 3-0 voorsprong voor de Katwijkers. iert Aandewiel (2x), Peter Kruit (2x), Martin Steenvoorden, Ronald Dijk en I lisham Rbii maakten de doelpunten voor Quick ernstige knieble: i Quick Boys versloegen der Boys. Tegenvaller was dat Rbii r veld moest verlaten. De i deklasser Oegstgeest met Roodenburg ging op bezoek bij Tonegido. De Leidse tweede klasser boekte een verrassende 2-1 overwinning op de Voorburg- se hoofdklasser. Mare Helder zorgde voor de beide doelpunten van Roodenburg. KORFBAL BRAM VAN GENT MEDEWERKER Tempo had zaterdagavond in de streekderby tegen De Danaï den bijzonder weinig in de melk te brokkelen. Niet dat de thuis ploeg speltechnisch zo veel minder presteerde dan de Leid se opponent. Maar het ontbrak het achttal van coach Jan Eikel hof wel ten enenmale aan schotkracht, een probleem dat overigens al enige weken in Al phen speelt. Het verschil in scherpte bleek goed voor een 10-15 eindstand in het voordeel van De Danaïden. „Een magere overwinning", kenschetste De Danaïden- coach Edwin Muntjewerlï. „We zaten toch onvoldoende in de wedstrijd en de eerste twintig minuten laten we het helemaal liggen. Dan gaan we scoren, bij rust staan we met 8-3 voor en de hele tweede helft zijn we duidelijk beter, maar verzuimen het af te maken." Met dezelfde problemen kampte de ploeg van collega Jan Eilkelhof, alleen was het bij zijn ploeg allemaal een graadje erger. „Qua spel valt hét allemaal nog wel mee", verzuchtte de Amsterdammer na afloop. „Tot een kwartier voor het einde blijven ze korf ballen, dat is ronduit bewon derenswaardig. Kansen hebben we genoeg gehad, in het eerste kwartier waren we zelfs iets be ter. Maar je bent alleen echt be ter als je scoort. Dan schiet zo'n Marcel Keijzer z'n eerste drie ballen erin. Da's een heel ander kaliber." Gelijkmaker Eigenhandig leek Keijzer inder daad Tempo zaterdag te vellen. Pas na tien minuten kwam hij overigens voor de korf, na tref fers van Menno Kindt Tempo) en Ingrid Slingerland (1-1). Zijn eerste aanvallende optreden duurde drie minuten, want Ben Nikkels zorgde direct voor 2-1, waarna Keijzer de gelijkmaker op zijn naam schreef. Nog kor ter had het tweede Leidse aan- valsvak nodig na 3-3 om de sco re naar 3-5 te tillen, waarbij Keijzer en Arne Heijman voor de treffers tekenden. In de res terende negen minuten naar de rust liep het verschil op tot 3-8 door goals van Eric Kromhout, Richard Dikken en opnieuw Marcel Keijzer. Na de hervatting leek Tempo op te leven. Aanvoerder Erik Pons scoorde 4-8, waarna het eerste Alphense aanvalsvak. voor rust 25 minuten aanval lend en slechts goed voor twee goals, eindelijk eens gevaar stichtte. Maar direct na de tref fers van Menno Kindt (z'n der- KORFBAL-MICHEL V Beeld uit de korfbalwedstrijd Danaïden tegen Tempo. De Leidse ploeg de) en debutante Karlijn Walvis sloeg De Danaïden terng via in valster Hennie van der Top. Ben Nikkels zorgde daarna vanaf de strafworpstip voor 7-9, maar treffers van Ingrid Slingerland en de voor Eric Kromhout (duimbiessure) in het veld ge komen Paul Hüsken smoorden het laatste verzet van de thuis ploeg: 7-11. Met Ron Zwaan voor Erik Pons en Martijn Hooijer voor Marcel Hanegraaff probeerde coach Jan Eikelhof er nog het beste van te maken, maar het mocht allemaal niet meer ba ten. De Danaïden liep door tref fers van Arne Heijman en Mar cel Keijzer verder uit naar 7-13, maar verzuimde in de laatste tien minuten vernietigend uit te halen. Tempo kwam door Men no Kindt, Ben Nikkels en Ron Zwaan zelfs terug tot 10-14, voordat Richard Dikken de eindstand op 10-15 bepaalde. Na de verrassende opening tegen Futura is Tempo na de derde nederlaag op rij in de ge varenzone beland. „We krijgen het nu moeilijk", realiseerde Hi- FOTO TACO VAN DER EB keihof zich. „Kunnen misschien nog een paar puntjes pakken. Maar dan moei het schot wel eens meezitten." Ook overwin naar Muntjewerff blijft voor zichtig. De 23-10 nederlaag bij LUTO heeft de ploeg met beide benen op de grond gezet. „Zes uit vier is een prima resultaat. We winnen de wedstrijden die we moeten winnen en de pun ten die we kunnen pakken zul len we blijven pakken. Maar we hebben verder geen aspiraties. Voor een plaats in de top komt de ploeg toch nog tekort." Finales morgen in Vijf Meihal KORFBAL* BRAM V MEDEWERKER Morgenavond worden in de Leidse Vijfmeihal de eindronden af gewerkt van de strijd om de Leidse Korfbalbeker. In de halve fi nales ontmoet om 19.15 uur Fiks Sporting Trigon en daarna speelt bekerhouder KIOS tegen TOP. De finale tussen de beide winnaars zal om 21.30 uur beginnen. De voormalige Amerikaanse president Jimmy Carter heeft Noord-Korea opgeroepen als- .nog in te schrijven voor de Olympische Spelen in Atlanta. Vorige week deed Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het Internationaal Olympisch Co mité, een soortgelijke oproep. Noord-Korea heeft de in schrijvingsformulieren nog niet teruggestuurd. Afghanistan zag er eveneens vanaf. Van de 197 uitgenodigde landen antwoord den reeds 195. Carter bemiddelde in 1994 met succes in een conflict tus sen de Verenigde Staten en Noord-Korea over de kerncen trales van de laatste. Voor hij als president in het Witte Huis kwam was Carter gouverneur van de staat Georgia met zetel in de hoofdstad Atlanta. Als pre sident van de Verenigde Staten kondigde hij zelf de boycol van westerse landen van de Olympi sche Spelen in Moskou af, als protest tegen de Sovjet-inval in Afghanistan. Na vier speelronden in het zaalseizoen is geen enkele club uit de Leidse regio meer zonder ver- liespartij. Pernix verloor als laatste de ongeslagen status door een 17-11 nederlaag tegen liet Zui den. Fiks stuntte door koploper Sparta(N) met 22-21 te vloeren. Crescendo blijft als enige punt loos nadat er bij VEO met 13-11 was verloren, maar de tweedeklasser mag als excuus opvoeren dat zij tot dusverre alleen uitwedstrijden speelde. Sporting Trigon moest met de nederlaag tegen BEP de eerste tegenvaller op zijn sportieve begro ting incasseren, want er was op ten minste één punt gerekend. De Leidse overgangsklasser speel de in een nieuwe opstelling vanwege de afwezig heid van Perry Venema (griep), die door Sander de Haas overigens uitstekend werd vervangen. Zij kwam na een moeizaam begin (0-2, 2-2, 2-5) goed terug en eindigde de eerste helft toch met een 8-6 voorsprong. Dit was met name de ver dienste van Diana Bey en Miranda van der Lely, die vier vrije ballen voorbeeldig afmaakten. Daar entegen stonden erkende schutters als Alfred Lambooy en Jan-Willem Meijer nagenoeg droog. De eerste benutte een strafworp, maar dat was ook gelijk zijn enige inbreng in de score. Tijdens het derde kwartier begon de schotloos heid van Sporting 'Trigon zorgwekkend te wor den, want er ontstond een 10-14 achterstand. Alf red Lambooy leek voor een ommekeer te zorgen met 12-14, maar de bezoekers hielden het hoofd koel en scoorden 12-16. Dat was de genadeklap voor de acht van Kees van Vliet, temeer daar ook verse kracht Daan Niesing, ingevallen voor Meij er, geen zuiverheid meebracht. Zijn enige treffer bepaalde in de slotminuut de eindstand op 14-18. Fiks speelde tegen lijstaanvoerder Sparta(N) een prinul partij, op de eerste twintig minuten na. De opening leverde immers niet meer op dan goals van Theo Vreeken (2) en Matthijs de Visser, waarvan er nog twee vanaf de stip gemaakt wer den ook. De thuisploeg herstelde zich echter voorbeeldig en had al bij rust de aansluiting her steld (10-11). De genoemde schutters brachten tezamen met Cwenny de Best, Adinda I looimcij- er en Maikel Martens 22-19 op het scorebord. Dit leek met vier minuten te gaan een veilige voor sprong, maar twee strafworpen tegen zorgden nog voor een adembenemend slot. Met enig for tuin bleef de positieve marge intact: 22-21. De beginaanval van TOP was tegen I weemaal Zes niet in goede doen met drie doelpunten in negen beurten. Jan de Vroomen (2) en Tim van der Horst konden als enigen in dit vak het vizier eens op scherp krijgen. Zij brachten hun club na rust (10-9) wel voor het eerst op drie punten voor met 12-9. Deze marge bleef tot 17-14 gehand haafd, waarbij er slechts zes minuten op de klok stonden. In de slotfase verspeelden de rood wit ten vaak de bal door vermeend tijdrekken, waar door hun tegenstanders optimaal profiteerden (17-17). Een perfecte vrije bal van Michiel kok, aangegeven door topscorer Steven Baart (6), Ie verde in de slotminuut alsnog 18-17 winst op. Pernix kwam bij Het Zuiden in het geheel niet in de wedstrijd, doordat de ploeg zich liet afbluf fen door het hoge tempo en het fysieke verdedi gen van de opponent. Sjoerd van der kooy (2), Karen Arnoldus, Ineke van der Vegte en Jan Roest lieten de score eerst nog tot 6-5 gelijk opgaan, maar daarna ging het finaal mis. De l eidenaars schoten in de volgende 24 minuten slechts één keer raak en zagen daardoor de achterstand lot 15-6 oplopen. Raymond Boerman en Bert Vanhaelen, elk tweemaal scorend, verzachtten daarna dc verliescijfers nog wat met 17 1 I. De start van Crescendo was veelbelovend, want in amper een kwartier werd tegen VEO een 5-1 voorsprong opgebouwd, liet achttal van Ruud Niesing verloor echter de zuiverheid en keek in de rust tegen een 7-6 achterstand aan. Wijnand Alberts, goed voor vier goals, Monique Kooien, llonc Kooloos, Peter Baak en (iert Jan Hensing hielden tot 1111 de hoop op de eerste 'puntenwinst in leven, maar in de laatste twaalf minuten was uitsluitend de thuisclub succesvol: 13-11 verlies. Halverwege de tweede helft moest Fluks lijd zaam toezien, hoe I)OS(W) drie maal op rij scoor de en zodoende van 14-13 op 17-13 kwam. De Noordwijkers hadden tot die fase met overleg en overtuiging aangevallen, resulterend in hattricks voor Petra Both, Nel Hordijk en Hans Mertens, Zij waren niet meer in staat om een ommekeer te bewerkstelligen, doordat de afwerking stokte. Jeroen Bosch deed nog wel een geslaagde schot poging, maar dat kon een 18-14 nederlaag niet meerverhinderen. Zowel KZ leiden als GKV(Hg) draafde naar hartelust, maar dat ging ten koste van de zuiver heid in hun aanval. I lel zegt voldoende dat zij na een kwartier niet verder waren gekomen dan I -2. waarna er bij 4-6 gerust werd. Coach lierman Godefroy besloot Mark Zierikzce en Ronald van Leeuwen in te zetten om de aanval meer slag kracht te geven. Deze zorgden inderdaad voor een korte opleving, want Annelies van der Blom en Van Leeuwen maakten 6-6. Daarna viel er echter weer een gat van drie punten (6-9) en dit maal viel er niets meer te repareren: 10-13 verlies.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23