Beste beurt van LOHC RVV veegt de vloer aan met NOVO: 3-0 Reserves Flair veroveren titel Sport Laatste fluitsignae komt te laat voor De Zijl/LGB Komst Filipov doet volleyballers van DAC goed MAANDAG 11 DECEMBER 1995 BADMINTON PETER KLEIN MEDEWERKER Met tweede team van Flair uit Alphen heeft net voor het begin van de winterstop op overtui gende wijze de titel in de derde klasse van de landelijke bad- mintoncompetitie veroverd. De 5-3 overwinning bij Eridos 2 kwam voor Flair 2, dat zonder Eline de Lijster aantrad, zeker niet eenvoudig tot stand. Marco Overes en Arnold Duijm troffen een versterkt mannencontin- gent, dat hen in drie games de baas was. Ook het mannendub- bel van Duijm met Martin Vos kuilen ging teloor. Anita Ver- straete en Sonja Idzerda trokken de stand na de singles en het vrouwendubbel weer snel recht. Dank zij die betere vrouwen werden ook de mixen en het kampioenschap binnenge sleept. De combinaties Idzer da/Overes en Verstraete/Voskuilen tekenden hiervoor. De hoofdmacht van Flair boekte in de eerste klasse de derde, benauwde 5-3 zege op rij. Bas van Zeist, Maaike van den Berg en Bianca Dijkstra wonnen de singles vlot. Na het verloren mannendubbcl van Wouter de Lijster en Cees-Jan van Vliet, gaven ook de vrou wen een 10-2 voorsprong in de derde game uit handen. Via de gemengddubbels van Dijkstra met Van Zeist en Van den Berg met Van Vliet (18-15 derde ga me) werd toch een overwinning geboekt. De titelstrijd tussen Flair 3 en De Treffers werd ruim in het voordeel van de gasten beslist. Jeffrey Meijer redde voor de Al- henaren de eer. Team vier boekte de eerste overwinning van dit seizoen. Aigis 2 werd in met 5-3 het slacht offer BC Lisse en Slotermeer 4 deelden in de tweede klasse de punten. Edwin Dierckxsens (nipt in de derde game) en San dy de Haas singeldcn positief. De Haas bleef met Christien van Santen en Bert de Geus onge slagen in dubbel en mixed. Team 2 bleef in de derde klasse bij Hoornse BV 4 op 5-3 verlies steken. Rogier Moorman scoor de een fraaie 100%. Koploper Duinwijck 5 ver sterkte zich met ex-eredivisie speelster Marjan Ridder en kon daardoor met een magere 5-3 winst de opmars van The Prin ter/ Veglo stoppen. Stefen van Giezen boekte singlewinst. Met Randy Thepass veegde hij de te genstanders in de dubbel en met Sandra van der Hart boekte hij het derde winstpunt en de ongeslagen status. Shuttlewoude ging met 6-2 ten onder bij Koto Misi. Ilse Spierings zorgde in de single en de mixed met Danny Plug voor de twee punten. Wassenaar, zonder de zieke Frank van Leeuwen en met een niet-Fitte Ellen van Vliet, is na de 5-3 ne derlaag bij Delft 3 in acute de gradatienood gekomen. Simone Turk zorgde voor twee punten, John van Egmond voor het der de. Bij team 2 zorgden Monique Hilgeman en Sabine Turk voor de twee singlepunten tegen DKC 7. In de vierde klasse was Jan Slingerland bij BC Leiden met een 100% score een opmerkelij ke invaller (zie rubiek Opvallend Aanwezig) in de streekderby bij Apollo 2. Zijn teamgenoten konden zijn voorbeeld niet vol gen. Ruud Bakker, Marian Voortman en Emmy Driessen, het vrouwendubbel en de mixed Voortman met Amo van der Heiden kregen de felicita ties. Driessen was ook succesvol in het eerste team van haar club. Met een gewonnen single en mixed met echtgenoot Rolf droeg zij twee punten bij aan het gelijkspel bij Aigis 3. Rolf Driessen en Michiel Zwaan sin gelden eveneens positief. Bacluvo ging de winterstop in met een 5-3 overwinning bij en op Slotermeer 7. Cynthia van der Slot bleef zonder verlies. Bianca de Groot en Danny van der Ploeg scoorden twee uit drie. Robert Zwetsloot pakte een zege in de mixed. WATERPOLO DIRK KLOOS MEDEWERKER De Zijl/LGB heeft in het laatste fluitsignaal met 8-7 verloren van ZWV/Nereus. AZC trad twee keer in het strijdperk. HZC/De Robben werd met 12- 11 verslagen en De Ham werd met 13-11 teruggewezen. LZ 1886 had weinig in te brengen tegen AZPC, getuige de 19-7 ne- De Carolien van Batenburg (donker shirt) in duel tijdens de eerste-klassewedstrijd tegen lijstaanvoerder Huizen. foto taco van der t De hockeysters van LOHC raken steeds beter in hun element naarma te het seizoen vordert. Na de gelijke spelen tegen topploegen als Voor- daan en Gooische maakte LOHC het gistermiddag koploper Huizen knap lastig. Huizen kon met de 0-0 eind stand de handen dichtknijpen, want na de rust leek de ploeg van Wilbert Witkamp zelfs te gaan winnen. HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De mannen van LOHC verloren op eigen veld met 1-3 van het hooggeklasseerde Hur ley. De Amsterdammers hadden zeventig minuten lang het beste van het spel, maar creëerde voor de rust weinig kansen. De gasten verdienden wel twee strafcorners en benutten die voor de 2-0 voorsprong bij rust. Na de hervatting kwam Hurley met een vroege treffer op 0-3, maar Roeland Groen herstelde vlak daarna de marge. Bezoeker Roomburg ging met 3-1 ten on der tegen DSHC. De Leidenaars hadden in de eerste helft weinig in de melk te brokke len en keken na een kwartier tegen een 1 -0 achterstand aan. Bas Meursing verzorgde uit een strafcomer vijf minuten voor de thee de 1-1 ruststand. Na de pauze bleef DSHC drukken, maar werd het eigenlijk nauwelijks gevaarlijk. Door een overmaat aan discutabele strafcorners trok DSHC de winst uiteindelijk toch naar zich toe: 3-1. In Wassenaar verloor Leidse Studenten met 3-0 van Kieviten. Hein van Beuningen was de enige Leidenaar die een fantastische wedstrijd speelde, maar slaagde er niet in het leed van LSHG op zijn schouders te tor sen. Hij schoof vanaf zijn laatste-manposi- tie herhaaldelijk door naar voren, maar kreeg daar geen assistentie. Herfstkampioen Noordwijk liet weer eens zien dat promotie naar de tweede klasse niet ver meer weg is. Ditmaal moest Kikkers het aan de Nieuwe Zeeweg ontgel den: 7-0. Aanvoerder Jurjen van Aken zette de toon met de openingsgoal, waarna Bob Jan Dietrich (3x), Steven de Bruine (2x) en Erik Verdoorn zijn voorbeeld volgden. Vrouwen De hockeysters van LOHC zetten hun op mars op de ranglijst voort met een doel puntloze remise tegen lijstaanvoerder Hui zen. De thuisspelende Óegstgeester vrou wen stonden in het eerste part nog onder flinke druk, maar hadden na de thee de overwinning voor het grijpen. Gesterkt door een goed georganiseerde verdediging kwam LOHC tot grote kansen, waarbij de fraaiste was voor Cathelijne de Haan. Op voorgeven van Biente Taekema die na een vijf we ken durende blessure weer meespeelde had De Haan een schitterende tip-in, die echter ternauwernood werd gekeerd. Karien Fikkert was even daarvoor tijdens een straf- comersituatie eveneens dicht bij de win nende treffer, maar ook haar inzet werd op het nippertje gestopt. In de vierde klasse C verloor Hisalis uit met 2-0 van Purmerend. De Lissese vrou wen stonden na een uitverdedigingsfout al snel op een 1-0 achterstand. De jacht op de gelijkmaker leverde Hisalis vervolgens veel strafcorners op, maar die mochten niet ba ten. Nadat Purmerend al vroeg in de twee de helft op 2-0 was gekomen, had Marieke Overgaag een uitgelezen kans op de tegen treffer. Ze liep echter te ver door en miste met het puntje. AZC voegde vier punten aan zijn totaal toe. In beide wed strijden zag AZC een ruime voorsprong bijna verloren gaan. Zaterdag tegen HZC/De Rob ben zagen de Alphenaren een 9- 5 voorsprong worden omgebo gen ineen 11-10achterstand. In de laatste minuten trok AZC de wedstrijd toch weer verdiend naar zich toe. Gisteren was het tegen De Ham niet anders. Na een 2-1 achterstand werd het na een perfecte tweede periode 9-3 in Alphens voordeel. De wed strijd leek gespeeld, maar AZC slaagde er niet in door te druk ken. Het stugge De Ham strand de op twee doelpunten: 13-11. Coach Jacob Spijker was te vreden met de punten. „We spelen zelfs in een wedstrijd wisselvallig. Soms lukt alles en dan weer kunnen we het hoge tempo niet volhouden of blijven we niet geconcentreerd. Genoeg dingen om aan te werken. Het programma is pittig: nu een dubbel, komend weekeinde een dubbel en daarna ook nog de bekerfinale." Doelpunten AZC, Niels Zuidweg en Kimmo Thomas ieder 3, dag: Laslo Toht, Kimmo mas en Bob Brebde ieder 3. De Zijl/LGB kreeg een bi pil te slikken. In een gelij) gaand duel legden de man van Rob Heemskerk ii slotseconde het loodje, laatste periode begon met; 6-5 voorprong voor De Zij de laatste minuten kwam 2 /Nereus op 7-6. Met nog t der dan zestig tellen op dei scoorde De Zijl de gelijkm (7-7). Direct daarna overle. De Zijl een man-minder-sr tie, maar de tweede man r der werd De Zijl te veel. Sii Meijn velde het vonnis (8-7 stond nog tweetiende vani seconde op de klok. Vetej Albert Spijker: „Heel teleun lend, dit doet pijn." Goals: li Joor 3, Rob Dubbeldeman j Marco Kerkvliet LZ 1886 had tegen AZPC noeg inzet. De Leidenaars W ten zich in het zweet. Tq AZPC was dit echter onvoldo de. De Amersfoorters gaan I delijk voor het kampioensci De eerste periode hield LZ! nog aardig bij (3-5), hierna AZPC oppennachtig. Bij j kwam het einde. Slechtste li in het zwembad was zaterd avond ongetwijfeld schd rechter Drieenhuizen. De r voelde het spel niet aan en fl in het voordeel van de beke namen. Doelpunten LZ: Ben de Olthof 2, Mirco Zuidwe| Jan Langerhorst, Martijn Ij rense en Hans van Hees Judoka Zwiers maakt indrul Claudia Zwiers heeft zaterdag tijdens een sterk bezet t pan grote indruk.gemaakt. In de categorie tot 66 kilogram veror de zij verrassend de eerste plaats. De olympische medaille-kai» date deed dat met een serie van vier overwinningen op geren® meerde tegenstanders. Jenny Gal sneuvelde al in de eerste roi op yuko tegen de Japanse Kusakabe. Zwiers en Gal waren op li ten van het Japanse organisatiecomité met bondscoach Cor j der Geest naar Fukuaka afgereisd. Angelique Seriese en Moni( van der Lee hadden ook een uitnodiging ontvangen. Zij kozen a ter voor een rustperiode. VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN MEDEWERKER Vorig seizoen acteerden de volleyballers van RW nog twee klassen lager dan die van NOVO. Na de degradatie van de Noordwijkers en de promotie van de Rijnsburgers spelen de twee streekrivalen dit seizoen voor het eerst in een afdeling. Zater dag stond de eerste competitieconfrontatie, waarin beide ploegen zich vooraf goede winst kansen toedichtten, op het programma. Na bijna anderhalf uur volleybal bleek de promovendus sterker dan de degradant: 3-0. Martin Broere, speler/trainer bij RW (het coachen laat hij tegenwoordig over aan Piet van Rijn): „Die overwinning was volkomen terecht. Wij beschikken over meer kwaliteit dan NOVO, dat in mijn ogen te veel zwakke schakels telt. Pas send, blokkerend en aanvallend waren we ge woon beter dan die jongens." Merkwaardig ge noeg was Frank de Vetten, speler/voorzitter van NOVO, een heel andere mening toegedaan: „Wij hebben meer ervaring en ook een betere ploeg. Het kwam er dit keer echter niet uit." Voorsprong Zowel de eerste als de tweede set eindigde in 15- 9. Ook qua spelverloop waren de twee speldelen identiek. In beide gevallen was het NOVO dat een voorsprong nam. Die voordelige marge verspeel de hel evenwel halverwege de set, waarna RW het karwei koel afmaakte. In de eerste reeks werd het van 1-4 via 4-6 7-6. RW startte voor een volle tribune (negentig man) nerveus. Maar omdat NOVO zich na een redelijk begin aan tal van slor digheden bezondigde, kon RW de set vrij simpel winnend afsluiten. Datzelfde gebeurde in het tweede bedrijf. Toen veranderde RW na de eer ste schermutselingen een 2-5 achterstand in 8-6. Opvallend was dat beide ploegen weinig ge bruik maakten van de middenaanval. Een variatie vanaf de drie meterlijn kwam kennelijk in het ge heel niet op bij de spelverdelers Ronald Verhey en Kees Ouwehand. De Vetten over de drie mete- raanval: „Normaal komt die van mij, maar Kees gaf de ballen niet." Broere: „Wij hebben geen goede drie meteraanval, vandaar dat we hem ook weinig gebruiken. Ik denk dat Kees van de Meent twee keer is aangespeeld op de drie meterlijn." Opmerkelijk was eveneens dat bij RW Wilco Saab de hele wedstrijd meespeelde. Dit ondanks het feit dat hij al een vijfsetter met het tweede team in de benen had. In de derde periode besloten de Rijnsburgers de zaken anders aan te pakken. Zij namen een .8- 2 voorsprong en leken rechtstreeks op een 3-0 overwinning af te stevenen. Bij 9-3 echter stokte het ritme, waardoor NOVO kon terugkomen tot 11-9. Pas na de rentree van Broere, die zijn plaats had afgestaan aan Marcel Aernoudse, kon RW een eind maken aan het verval. NOVO hielp daar bij een handje door slecht te passen (Robert Ker- ling) en de ballen buiten de lijnen te smashen (De Vetten). RW profiteerde en trok voor de derde keer op rij aan het langste eind: 15-10. Het team uit Noordwijk kon in deze ontmoe ting niet beschikken over de zieke Olaf Knoop. Addo Kraan, die moeite heeft de trainingen te volgen, is definitief teruggekeerd naar het tweede team. Voorlopig staat RW na de wedstrijd van zaterdag weer een treetje hoger dan NOVO. Een positie overigens die in de ogen van Broere nog te laag is: „Als wij in dezelfde opstelling blijven spe len, dus geen last krijgen van blessures of ander ongemak, kunnen we nog veel hoger op de rang lijst komen." Vivax neemt draad weer oi WATERPOLO 4 RVV-speler Wilco Saab is blij met e i goede actie tegen NOVO, links spelverdeler Ronald Verhey. VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN MEDEWERKER De komst van de Bulgaarse trai ner/coach Krassimir Filipov heeft de volleyballers van DAC duidelijk goed gedaan. De Alp henaren wonnen de uitwed strijd tegen VTC Woerden met overmacht. Naast het uitsteken de presteren van de twee teams van Gemini/Kangeroes blijft het matige optreden van de vrou wen van Leython en DAC op vallen. De mannen van DAC stonden in Woerden slechts veertien punten af aan VTC Woerden: 3- 15. 10-15 en 1-15. Door de komst van Filipov kan Rudolf Haitsma zich weer volledig op het spelen concentreren. Stelde de interim-coach zichzelf de laatste weken slechts inciden teel op, Filipov liet hem drie sets lang binnen de lijnen staan. Vooral blokkerend gaven de Alphenaren hun tegenstanders een lesje. Binnen het uur kon den de teams weer onder de douche. Haitsma: „Het is een verademing met Filipov te wer ken. Hij is een fanatieke trainer die het uiterste van de groep eist. maar ons wel plezier in het spel laat houden. Als we zo doorgaan kunnen we het de ploegen in de top van het klas sement nog aardig moeilijk ma ken." Gemini/Kangeroes maakte een divisie lager korte metten met het eveneens hoog geklas seerde Vrevok3. In Voorschoten werd het 3-0 (15-8, 15-10 en 15- 7). Slechts in de tweede reeks keèk Gemini even tegen een achterstand aan (2-4). Voor het overige kende de ploeg van trai ner/coach Casper Brussee wei nig problemen. Dat kwam me de doordat Vrevok niet moeilijk serveerde. De Voorschotenaren deden dat wel en legden daar mee de basis voor hun overwin ning. Brussee over de hoge po sitie van zijn team op de rang lijst: „Ik ben er nog niet uit. Zijn wij nu beter geworden of valt het niveau van de concurrentie tegen? Feit is wel dat we weinig fouten maken. Zeker als we thuis spelen. In onze eigen hal hebben we nog geen wedstrijd verloren." Vrouwen De vrouwenformatie van Gemi- ni/Kangeroes ging eveneens onverdroten door met winnen. Ditmaal was VC Rijswijk het slachtoffer. De degradant uit de eerste divisie kreeg in eigen huis een 0-3 nederlaag te slikken. Setstanden: 8-15. 9-15 en 11 -15. Rijswijk overrompelde Gemini in eerste instantie met agressief spel (8-1). Een goede serveer beurt van Anja den Dekker zette Gemini op het juiste spoor. Ook in de twee volgende sets bleef Gemini voldoende servicedruk ontwikkelen om Rijswijk niet in zijn spel te laten komen. Trai ner/coach Martin Rutten: „Er zit onmiskenbaar een opgaande lijn in ons spel. Ik beschik over acht speelsters die ik kan inzet ten zonder dat het ten koste gaat van de kracht van het team. Dat is een groot voor deel." Bij Leython was er door de absentie van Willemijn Berg (zij speelt voorlopig niet vanwege een blessure) en Bianca Bouw meester geen sprake van een sterke bank. Mede daardoor verloor Leython de wedstrijd te gen het bepaald niet impone rende Euromail/Radius 2 met 1 - 3. Alleen de tweede set, toen de thuisclub veelvuldig het gat in het midden van de Goudse ver dediging vond, ging naar Ley thon (15-8). De andere spelde len waren voor de bezoeksters: 7-15, 13-15 en 14-16. In de laatste set verspeelde Leython een 14-11 voorsprong. Loekie van der Kuyl nam dit keer de middenaanval voor haar reke ning en deed dat niet onver dienstelijk. Trainer/coach Ruud van Houwelingen: „Er zat meer in dan dit resultaat." Het in dezelfde afdeling ko mende DAC had op initiatief van trainer/coach Amrika An- roedh de koppen bij elkaar ge stoken. Het resultaat van het gesprek was dat het team uit Al phen tegen VTC Woerden 2 in ieder geval vechtlust toonde. Dat was echter niet genoeg voor puntenwinst. Alle punten gin gen naar Woerden, dat ook alle sets won: 13-15, 12-15 en 12-15. Reserve-spel verdeelster Anne- mieke de Kloet kan Anroedh niet meer opstellen. Zij is ver huisd. Wegens aanmerkingen op de leiding kreeg Kitty Huis man in het eerste bedrijf bij een 11-10 stand de rode kaart ge presenteerd. In de derde set veranderde DAC een 3-11 ach terstand in een 12-11 voor sprong. Bij deze score ging Mir jam de Rijk door haar enkel. Kennelijk was DAC daarvan zo onder de indruk dat het geen punt meer maakte. foto loek zuyderduin i LUSV waren in de promotieklasse kansloos bij VS Haag: 3-0 verlies. In een kille, sfeerloze hal in Waterin gen versloegen de wouwen van RW VELO met 3-2. Setstanden: 10-15, 15-4, 15-17, 15-10 en 12- 15. Kwalitatief Reno Jagtman. trainer/coach van RW: „We hadden deze wedstrijd met 3-0 moeten win nen, want kwalitatief stelt VELO niets voor. We hebben heel slecht gespeeld, dat valt niet te ontkennen. Het was jammer dat de scheidsrechter tal van tech nische fouten van VELO weiger de te bestraffen. Gelukkig heb ben we de laatste set nog wel gewonnen. Daarin kwamen we al snel met 6-0 voor. Zo'n ach terstand in een rps-set is moei lijk ongedaan te maken." Het tweede vrouwenteam van Ley thon kreeg in Leiderdorp met Ö- 3 klop van Sille/Jupiter. MEDEWERKER Eersteklasser Vivax heeft z hersteld van de nederlaag tel HZ/Zian. De Oegstgeestena) speelden een prima laatste j riode tegen Alliance en wont met 12-8. Door deze zege hal haaft de ploeg van Mark v Belkum zich in de bovenste! gionen van de eerste klasse. I vax maakt zelfs nog aanspri op promotie naar de hoofdki Sleutelfiguur in het sterk o rerende Vivax is Ron Harst. De van Zian overge men veteraan zorgt voor ri de defensie. Het spel van ziet er volwassener uit dan jaar. Alliance was zaterdaj geduchte tegenstander. Zaandammers realiseer! zelfs een 6-4 voorprong. paniek was bij Vivax ecl geen sprake. De Oegstgeeste ren controleerden de wedst en drukten het overwicht in( laatste periode uit. De acht stand werd door sterk spel o gebogen tot een 12-8 Doelpuntenmakers Vivax: Sj Verburg 4x, Serge Dietz en Ar Laurense 2x, Ron van der Ha Marco Mulder, Rutger Versl en Hans van Hees. Spannend Katwijk speelde een spanne duel tegen de Walvisch. Katv won moeizaam met 9-8 en st met acht punten in de midde moot van de eerste klasse. In slotfase van het harde di kreeg de zege van Katwijk stalte. De ploeg van H Boonstoppel maakte een achterstand ongedaan om minuut voor tijd de overwi ning naar zich toe te trekki Ferry Spros maakte de 1 de treffer. Sassenheim liep een deukje tegen titelkandidaat Rapido. debutant in de tweede kla! verloor met 14-4. Rob Bui meyer doelpuntte 2x, Aarj Meierink en Remco de Bruin Alkemade speelde sterk tej Oceanus (8-3). Vooral in con tioneel opzicht toonde de plc van Paul van der Putte zich meerdere. De laatste perio won Alkemade met 3-0. Micl Bakker scoorde 3x. De vrouwen van De Zijl/li verloren met 6-5 van Nere Een ongelukkig verlies vooi ploeg van Cor Prins. Door a pech arriveerde een aa vrouwen van De Zijl te laat grid van Veen en Nancy Kijk de Vegte scoorden 2x. Mari: van Beukering

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20