Bekervoetbal houdt Feyenoord op de been Twee bevliegingen genoeg voor PSV FC Den Haag en MVV verrassen Sport Van den Doel op weg naar meesterresultaat Feyenoord boos op KNVB Ervaringen van acht 'Voetbalnomaden' ÏBC verliest met 3-0 in lege Kuip Overleven in bekertoernooien lukt Feyenoord aardig. De ehaarse strohalmen die de worstelende Rotterdammers lebben, worden onder Arie Haan in elk geval gegrepen. n de strijd om de Europa Cup 2 verzekerde Feyenoord :ich al van een toegangsbewijs voor de kwartfinales in J naart volgend jaar. Dank zij de 3-0 zege op eerste-divi- ieclub RBC blijft ook de weg vrij voor een nieuw succes n het nationale bekertoernooi. P otterdam gpd chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 marcel van der kraan )at zou een normale zaak moe- en zijn. Maar na de teleurstel - ende prestaties in de competi- ie werd voor een debacle tegen de Brabantse club gevreesd. Zo rer kwam het niet, maar Feye- 7: ïoord kreeg tegen RBC wel op 2 een andere manier de rekening lu gepresenteerd voor de sportieve malaise van de afgelopen perio de. De Kuip was gisteravond ge vuld met slechts 5.273 toe schouwers. Een absoluut diep terecord dit seizoen. Met alle kosten voor de orga nisatie zal het bekerduel RBC en Feyenoord geen stuiver hebben opgeleverd. Voorzitter Theo Mangnus van RBC zei de lei ding van Feyenoord niet te ver trouwen en had een fotograaf Cocu alsnog in staat van beschuldiging zeist» De KNVB heeft PSV'er Phillip Cocu in staat van beschuldi ging gesteld wegens een vermeende kopstoot tegen NEC-doel- man Wilfried Brookhuis. Het incident deed zich volgens de waarnemer van de voetbalbond voor tijdens de competitiewed strijd NEC-PSV (0-5), afgelopen zondag in Nijmegen. In datzelf de duel stuurde de scheidsrechter Brookhuis in de tweede helft na het onderuithalen van Ronaldo uit het veld. De KNVB heeft NEC en PSV gevraagd schriftelijk rapport uit te brengen over het voorval. Cocu kan schriftelijk verweer indienen. Liverpool sneuvelt in League Cup londen Bekerhouder Liverpool is in de vierde ronde van de En gelse League Cup uitgeschakeld. De ploeg verloor gisteren op ei gen veld met 1-0 van Newcastle United. Watson maakte op An- field Road het doelpunt, in de 77ste minuut. Arsenal schakelde Sheffield Wednesday met 2-1 uit. Voor de Londenaren troffen Wright (strafschop) en Hartson doel. Sheffield had in de zestien de minuut de leiding genomen door de Belgische international Degryse. Weah Afrikaans voetballer van 1995 Johannesburg» De Liberiaan George Weah, in dienst van AC Milan, is in Johannesburg uitgeroepen tot Afrikaans voetballer van het jaar. Ajacied Finidi George werd woensdag derde. De 29- jarige Weah dankt zijn uitverkiezing aan zijn prestaties bij Paris Saint Germain en AC Milan, dat hem deze zomer van de Franse club overnam. De tweede plaats was voor Japhet Ndoram uit Tsjaad, die met Nantes de Franse titel veroverde. De Europese titel met Ajax van Finidi George, was niet genoeg voor de Afri kaanse hoofdprijs. De wereldtitel, dinsdag veroverd in Tokyo, telde niet meer mee. Finidi's land- en ploeggenoot Nwankwo Kanu bezette de vijfde plaats, vlak achter de Ghanees Yeboah van Leeds. Speler vrijuit dank zij TV-beelden mji a aki tv-hprjirw hnhhntv lonoly» Angioma Torino vrij pleit. De verdediger bleek afgelopen zondag ten onrechte uit het veld te zijn gestuurd tijdens het duel met Atalanta. De scheids rechter gaf op advies van de grensrechter de Franse internatio nal na een kwartier de rode kaart. Hij zou een tegenstander te gen zijn schenen hebben geschopt. De TV-beelden wezen echter uit dat niet Angioma maar diens ploegmakker Giuli Falcone de boosdoener was. Hij kreeg een schorsing van twee duels. schaken kees jongsma medewerker Erik van den Doel kent bij het vijfde Sonnevanck Schaaktoer nooi in Wijk aan Zee een vlie gende start. Dinsdag won de 16- jarige kandidaat-meester met zwart opvallend gemakkelijk van Jan van de Mortel, de rege rende Nederlandse jeugdkam pioen. Gisteren trad .Van den Doel in de tweede ronde aan te gen de voormalige Roemeen Iulias Armas. Er kwam een ra zend ingewikkelde partij op het bord. De jeugdspeler raakte in tijdnood, maar hield het hoofd koel. Na de veertigste zet had Van den Doel een beter eind spel op het bord dat hij fraai naar winst schoof. Door zijn goede start heeft de Leidenaar nog slechts twee en een half punt uit de resterende zeven partijen nodig voor zijn definitieve meesterresultaat. ingehuurd om het publiek te fo tograferen. RBC was bang dat Feyenoord te veel geld in eigen zak zou laten verdwijnen. „Je hoeft het niet te geloven, maar het waren er niet meer dan 5.273", schamperde perschef Fred Blankemeijer in de rich ting van de clubbestuurders uit Roosendaal. De financiële tegenvaller kan Feyenoord gemakkelijker op vangen dan de sportieve klap pen. De meest recente neder laag tegen Fortuna zorgde op nieuw voor een deuk in het zelf vertrouwen van de spelers groep, die het op dit moment zwaar te verduren heeft. Haan trok na de wedstrijd tegen For tuna andermaal een aantal con clusies en besloot Regi Blinker en Rob Witschge naar de tribu ne te verwijzen. Omdat Ulrich van Gobbel en Peter Bosz door schorsingen ontbraken stond er tegen RBC opeens een jong elftal, waarin nog slechts drie spelers die deel uitmaakten van de ploeg die in de afgelopen drie seizoenen de landstitel en twee KNVB-bekers won. Dat waren Ed de Goey, Ruud Heus en Henrik Larsson. Als het aan Haan ligt, wordt er aan die ploeg, los van de men sen die terugkeren van een schorsing, niet zo veel gesleu teld. Blinker heeft het bij zijn trainer verbruid door 'een ge vaarlijk spel' te spelen met FC Luzern. De linksbuiten van Feyenoord heeft het gevoel dat de club hem zat is. Haan be weert het tegendeel. „Ik heb hem juist de kans gegeven om zich hier opnieuw te bewijzen. Ik liet hem invallen, hij scoorde en vervolgens zette ik hem in de basis. Maar als ik dan het ver trouwen geef aan spelers, die zelf roepen dat ze naar een an dere club kunnen en bij Feye noord minder spelen, hoeft het voor mij even niet meer met zulke spelers." Haan gelooft niet in de her nieuwde interesse van FC Lu zern voor Blinker en vindt dat er rare spelletjes worden gespeeld. De trainer: „Ze weten bij Feye noord kennelijk nog niet dal ik veel meer mensen ken in de voetballerij. Als spelers roepen dat een club hen wil kopen, weet ik via een achterdeurtje of twee telefoontjes meteen of dat waar is. Ik heb meer contacten en lijntjes dan de heren ver moeden." Blinker en Witschge waren gisteravond in geen velden of wegen te bekennen. Feyenoord maakte zelf bekend dat er voor Witschge interesse is getoond vanuit Spanje (Sevilla). Mocht het in de komende weken in derdaad tot onderhandelingen komen (Blinker, thuis: 'Ook in mijn geval is er wel interesse, ik speel geen spelletjes') dan doet Feyenoord waarschijnlijk niet moeilijk meer. Denis Klioejev, de grootste concurrent van Witschge en Blinker aan de linkerkant, stelde Haan niet teleur. De Russische linkspoot schreef de eerste goal op zijn naam en zorgde voor de assist bij nummer drie. Tussen de bedrijven door schoot Ro nald Koeman de tweede treffer van zo'n 20 meter binnen. Het eerste doelpunt van Feye noord kwam tot stand uit de mooiste aanval, die het Rotter damse publiek de laatste twee maanden heeft gezien. Een vloeiende combinatie tussen Koeman, lursson en Vidmar (slim overstapje) bracht Klioejev alleen voor de keeper. De drie doelpunten van de thuisclub kwamen binnen een half uur tot stand. Maar in de periode daarvoor en in de slot fase kende Feyenoord genoeg benauwde momenten. Ed de Goey moest meerdere malen zijn doel uitspruiten om red ding te brengen in één-tegen- één-situaties. Feyenoord: l»«' <.oev; /.wijnenberE, Si huitemnn. Koeman. Heus; Trustful!, Maas. Larsson, Klioejev; Vidmar (67. Obiku), Van Bronckhorst RBC Van l-mpel; Heijnen, Magielse, Van Gils. Hellemons; Pijper. Van Oeve- ren, Lodevvijk; Simons (46. Dorst), Da Costa, Tol (64. Coles) Ferdy Vierklau van FC Utrecht gaat door de knieën voor Ronaldo, die gisteravond één keer scoorde voor PSV. foto anp Zelfs een grootmeesterresultaat behoort tot de mogelijkheden. Van den Doel is de jongste en op papier zwakste deelnemer in de hoofdgroep. De lijstaanvoer der wordt op-een half punt ge volgd door de Griekse groot meester Kotronias. In de B-groep speelde Har- men Jonkman uit Beverwijk re mise tegen de Engelse meester Gary Lane. Jonkman staat op een gedeelde tweede plaats achter de Duitser Stefan Löffler. De 15-jarige Dennis de Vreugt uit Lisse vocht een boeiend ge vecht uit met Haarlemmer Rob Bertholée. De Vreugt stond de hele partij een tikkeltje minder. In tijdnood vlak voor de veertig ste zet miste Bertholée de winst. De Haarlemmer probeerde het nog lang, maar De Vreugt hield het hoofd koel. Met de punten- deling maakte de Lissenaar het verlies van dinsdag tegen Jonk man enigszins goed. utrecht henri van der steen gpd-verslaggever Hij is zo'n leuke voetballer. Vol truojes, handige passeerbewe gingen en dat artistieke dat al leen linksbuitens lijken te heb ben. Gisteravond speelde Peter Hoekstra ook weer een lekkere partij voetbal met PSV in de be kerstrijd tegen FC Utrecht (0-2). Maar lang duurt de lol niet. „Zaterdag zit ik weer op de bank." De 22-jarige Drent zit meestal op de bank. In vijf jaar PSV komt hij naar eigen schatting aan een wedstrijd of 70. Dat is een tikje weinig voor een 'eigen' talent, al heel jong gescout door PSV. Dat is aan de andere kant een tikje veel, als je ziet wat er doorgaans van de jeugd van PSV terecht komt. Hoekstra kent dat verhaal. „Gisteren ben ik daarom met Frank Arnesen gaan praten. Ik heb hem gevraagd of ze mijn contract willen operbreken. Dat willen ze dus niet. PSV wil wachten, aan het eind van het seizoen praten. Maar als ik te gen het einde van het seizoen niet vast op links sta, ga ik weg." PSV wil Hoekstra wel houden en Hoekstra wil ook wel blijven, maar de liefde is eigenlijk nooit volledig opgebloeid tussen de twee. Hoekstra en PSV, dat is meer een weekend-relatie, iets voor af en toe. Vorige week kreeg hij weer een kans, tegen Werder Bremen. „Maar ja, het liep niet en dus werd ik gewis seld. Ik was nog blij dat het in elk geval zonder mij ook niet veel beter ging." Hoekstra is in één van van de twee Advocaat-systemen vaste man, in het andere niet. Dat is een tactisch verhaal. PSV speelt met Cocu vanaf links en Wou ters (of Linskens) achter Jonk, of PSV speelt met Cocu naast Jonk en Hoekstra aan de zijkanten. Gisteren ging het zo, omdat Fa- ber geschorst was en Wouters in het centrum werd geposteerd. Met Hoekstra ging het goed, met Wouters ging het goed en ook Cocu deed weer weinig ver keerd, maar toch speelde PSV verre van geweldig. Dat lag een beetje aan het veld, een beetje aan het matige FC Utrecht en een beetje aan PSV zelf. Ronal do bijvoorbeeld hield het bij rust (0-2 door goals van Ronal do en Nilis) voor gezien. Het zijn geen hoogtepunten voor Ronaldo: uit bij FC Utrecht op een hobbelveld in de kou. Met een prachtige goal, na een rush a la Carl Lewis, had hij zijn plicht gedaan, leek hij te me nen. Daarbij had hij ook nog eens op de paal geschoten na een weergaloze solo en had hij een schitterende voorzet afgele verd waaruit Hoekstra had moeten scoren. Hij kopte echter net naast. Veel meer aardige momenten Loting de volgende wedstrijden op geleverd: FC Den Haag - FC Twente, Sparta 2/De Graaf schap PSV, Cambuur - Her- acles/Ajax, Helmond Sport - MW, VW - Fortuna Sittard, Roda JC - FC Zwolle, AZ - Sparta 1, Feyenoord - NAC. De duels vinden plaats op 24 januari. De winnaar van Her- acles-Ajax speelt op 31 janu ari tegen Cambuur. John de Wolf breekt jukbeen wolverhampton gpd John de Wolf blijft dit jaar weinig bespaard. De aan voerder van Wolverhampton Wanderers miste gisteravond de League Cup-wedstrijd le gen Coventry City, die met 2- 1 werd gewonnen, omdat bij hem een breuk in één van zijn jukbeenderen is gecon stateerd. De ex-Feyenoorder liep die blessure het afgelo pen weekeinde op in een competitiewedstrijd. „Aan vankelijk dacht de medische staf dat ik alleen een bloed uitstorting had. Er werden wel foto's gemaakt, maar daar kon de dokter in eerste instantie niets op zien. Toen ik pijn bleef houden, zijn de foto's nog een keer bestu deerd. Toen bleek er wel de gelijk een scheur te zitten", aldus De Wolf. die nu over weegt met een masker te spelen. rotterdam/zeist gpd Feyenoord acht het praktisch onmogelijk om de wedstrijd te gen NAC binnen een week af te werken in Rotterdam en vindt dat de voetbalbond een onaan vaardbare druk op de schouders van de club legt door te eisen dat het door burgemeester Pe per verboden duel naar maan dag of dinsdag wordt verplaatst. Feyenoord-manager Hans Hagelstein heeft de KNVB giste ren diverse keren gevraagd de competitiewedstrijd te verplaat sen naar zondag 14 januari. Dat weekend is vrijgehouden voor een inhaalprogramma. „Maar meneer Van Rhee van de KNVB wil daarmee niet akkoord gaan, omdat hij druk wil houden op het competitieprogramma. Sor ry, hoor, maar Feyenoord kan er niets aan doen als burgemees ter Peper maandag of dinsdag die wedstrijd weer verbiedt. Want het is onmogelijk om in Rotterdam een risico-wedstrijd tegen NAC te laten spelen op een doordeweekse avond als er niet voldoende politie op de been is. NAC brengt de nodige supporters met zich mee, voor zo'n duel is 400 man politie no dig." De KNVB wil vandaag contact opnemen met burgemeester Peper en de leiding van Feye noord om een gesprek te arran geren, waardoor het duel alsnog dit weekeinde kan worden ge speeld. De voetbalbond over weegt ook juridische stappen tegen burgemeester Peper te nemen. Wil van Rhee, namens de KNVB: „Het verbieden van de wedstrijd Feyenoord-NAC is tegen alle afspraken in. De poli tie zou publieksvriendelijke ac ties houden. Door de actie van zondag worden meer dan 25.000 mensen gedupeerd. Daarom wil de bond kijken of er op een andere manier een orga nisatie kan worden neergezet." den haag» anp had de wedstrijd niet. Nasci- mento kopte nog eens op de paal, maar dat illustreerde eer der het feit dat FC Utrecht zelden gevaarlijk was dan dat het een gevoel gaf dat er nog wat in het vat zat voor de thuis club. Volgens dokter Van den Hoogenband is Jan Wouters aan zijn laatste seizoen bezig. Wou ters zelf is overigens ook duide lijk: „Ik stop, al zou ik in mijn hart door willen gaan. Nog wel vijfjaar. Maar je moet reëel zijn, al is voetballen honderd keer leuker dan trainer spelen." „Zo gaat het met dertigers. Denk maar terug aan Lerby. Ze voelen altijd wel wat", aldus Van den Hoogenband. Wouters gaf daarom in de tweede helft een signaal dat hij liever vervan gen wilde worden. Van den Hoogenband: „Als hel had ge kund, hadden we hem ook ge wisseld." FC Utrecht: Van Fde; Creutzbere (46. Hnussata), Ten llag, Nascimcnto, Vin lüau, Van Kessol; I)e long, Asmus, Vis ser; Hofstede, Graanoogst (46. Smeets) psv: Waterreus; l'rommnyon, Wou ters, Valckx, Numan; Vink, Cocu, Jonk en Hoekstra; Nilis (87. Eykclkamp), Ho Met zeven clubs alvast bij de laatste zestien heeft het toer nooi om de KNVB-beker een sterk eerste-divisiegehalte. FC Zwolle, FC Den Haag, Cambuur Leeuwarden, VW, AZ, I lelmond Sport en MW schreven in voor het vervolg. De grootste sensatie kwam op naam van FC Den I laag en MW, 15de en 14de op de ranglijst van de eerste divisie. FC Den Haag baarde opzien met de uitschakeling van Vites se, tiende in de eredivisie: 1-0 door een doelpunt in de verlen ging van zaalinternational Grünholz. Vitesse was slecht. „De spelers moeten zich scha men", erkende interim-trainer Thijssen. FC Twente is de vol gende tegenstander van de Ha genaars. MW won van Willem II, der de in de eredivisie. Na twee uur zonder doelpunten benutte de thuisploeg zes strafschoppen tegen de Tilburgers vijf. Van Scnijndel groeide uit tot de held van Maastricht door de beslis sende penalty in te schieten. Helmond Sport had gisteren veel meer moeite met Dordrecht '90 dan zaterdag in de competitie toen de rode-Tan- taarndrager won met 4-1. In de beker kwam de zege pas na strafschoppen tot stand. Een treffer van oud-Roodenburgcr Hennie de Romijn was voor de Dordtenaren niet genoeg om de reguliere speeltijd winnend af te sluiten (3-3). Cambuur (Heerenveen), VW (RKC) en AZ (NEC) stoomden eveneens door via een eredivisieclub. Sparta's trainer Ten Cate loot te gisteravond laat voor zes van de zeven geplaatste eerste-divi- sieclubs een thuiswedstrijd. Al leen FC Zwolle, uit naar lloda JC, trof het slecht. Ajax krijgt, als de inhaalwedstrijd tegen Hera cles winst oplevert, opnieuw een eerste-divisieclub Cam buur tegenover zich. Uit de eredivisie plaatsten zich Fortu na Sittard, Roda JC, Sparta 1, PSV, Feyenoord, NAC en FC Twente voor de achtste finales. Vanavond is nog Sparta 2 - De Graafschap. Heracles - Ajax is pas op 24 januari, als ook de wedstrijden voor de achtste fi nalezijn. Oogstrelend hekervoetbal was dinsdag en gisteren in het land van de wcrcldbekcrhoudcr ver te zoeken. 'Het resultaat' stond voorop, bij drie wedstrijden pas in tie verlenging bij 'sudden de ath' bereikt, in vier gevallen zelfs na twee uur voetballen en strafschoppen. Roda JC, FC Den Haag en Cambuur I.eeuwarden beslisten hun partij in de ver lenging. Fortuna Sittard, AZ, Helmond Sport en MVV benul ten strafschoppen voor een plaats in de achtste finale. FC Twente, 2-0 thuis tegen Haarlem, en NAC 4-1 thuis te gen Telstar hoefden niet diep te gaan. RKC kreeg in Venlo straf voor een wanprestatie. Jong VW won verdiend met 2-0 door Evans en Van der Meer. Leiderdorpers schrijven boek over Nederlandse voetbaltrainers in den vreemde leiderdorp willem spierduk Thijs Libregts werd ontslagen bij OlympiaJkos omdat hij uitleg van de voorzitter wilde over een transfer. Henk Houwaart ver loor het bij Club Brugge van ve dette Weber en Aad de Mos kreeg ontslag bij Anderlecht omdat hij 'te direct' was en zichzelf niet wilde verlooche nen. Bert Jacobs ruimde het veld bij Sporting Gyon omdat een paar spelers geblesseerd raakte en het bestuur in Spanje nu eenmaal geen geduld heeft. De belevenissen van zeven Nederlandse trainers in het bui tenland, waaronder het onver mijdelijke ontslag (waarbij de trainer zichzelf nimmer schul dig acht), zijn opgetekend in Voetbalnomaden'. Het boek van de Leiderdorpers Jan Brou wer de Koning en Rob Vuijk werd gisteren in Brugge in het café van Henk Houwaart gepre senteerd. Brouwer de Koning publi ceerde eerder, met Gijs Zand bergen, het boek 'Zeven meiden om verliefd op te worden', in terviews met topsportsters. „Uitgever Thomas Rap bena derde me later met de vraag of ik nog iets wilde schrijven. Ik liep al langer met het idee om iets met voetbaltrainers te doen, trainers in het buitenland. Ik dacht: daar moeten prachtige verhalen liggen. Ik was nieuws gierig naar de ervaringen van die mensen." Vuijk vult aan dat er eigenlijk nog nooit iets over is geschre ven. „En er werken aardig wat Nederlanders in het buitenland, dat is toch een erkenning voor het Nederlandse voetbal." Bij het maken van hun plan nen verschenen er 14 namen van trainers op het lijstje van Brouwer de Koning en Vuijk. Daarop stond ook de naam van Herbert Neumann. „We wilden ook wat weten over de ervarin gen van een buitenlandse trai ner in Nederland. Hoe beleeft-ie dat. Bovendien sprak ons de persoon Neumann aan." Ook Louis van Gaal was in de plan ning opgenomen. Die werkte overigens niet in het buiten land. „Maar we wilden hem er wel in hebben, zeg maar op ba sis van persoonlijke voorkeur", aldus de twee Leiderdorpers. Van Gaal wilde overigens niet meewerken, wel was hij bereid om het voorwoord te schrijven. Er waren meer afvallers. Brouwer de Koning: „Theo Vonk vond het een leuk idee, maar wilde er geld voor hebben. Toen wij vertelden dat wij het boekje voor ons plezier maak ten en er zelf ook niet of nauwe lijks beter van worden, kon hij dat niet begrijpen." Ook Guus Hiddink liet weten geen tijd te hebben. „Die heeft het zeker te druk met het golfen met Harry", zegt Rob Vuijk cynisch, doelend op de wekelijkse ontmoeting van de bondscoach met Harry Vermeegen in het Veronica- programma 'Nieuwe Koeien'. Leo Beenhakker reageerde in eerste instantie positief, maar liet later weten ooit zelfs zijn memoires op de markt te willen brengen. Uiteindelijk bleven er acht trainers over, die bereid waren om Brouwer de Koning en Vuijk uitgebreid te woord te staan. „Het is prettig om zo iets met zijn tweeën te doen. Die trai ners die meegewerkt hebben zijn allemaal zo'n beetje de leef tijd van Rob, zodat er gemakke lijk eeri vertrouwensband ont stond." De oefenmeesters blikken overigens niet alleen terug op hun periode in hun buitenland. Zo toont Aad de Mos zich nog opmerkelijk rancuneus jegens PSV-manager Frank Amesen en voorzitter Maeyer en komt naar voren dat Thijs Libregts nog al tijd niet verwerkt heeft dat hij Jan Brouwer de Koning (links) en Rob Vuijk: „Het leuke is om goede contacten op te bouwen met trainers." foto henk bouwman als bondscoach werd gewipt voor de eindronde van het WK in Italië. Uit het boek blijkt ook dat een aantal ervaringen van de trainers hetzelfde is. „In de eer ste plaats het goede geld", zegt Brouwer de Koning. „Bedragen die ze hier bruto krijgen, ont vangen ze in het buitenland netto." Daarbij hebben alle geïnter viewden te maken gehad met ontslag. Vuijk; „Eigenlijk zijn ze daar vrij gemakkelijk over, ont slag hoort erbij, zeggen ze." Eensluidend zijn de acht voet balkenners over de aanpak van Ajax. De Amsterdamse club en trainer Van Gaal krijgen veel lof toegezwaaid. „Maar ze hebben zich allemaal geërgerd aan de aanpak van Advocaat als bonds coach", stelt Brouwer de Ko- zeggen beiden met veel plezier aan 'Voetbalnomaden' te heb ben gewerkt. Vuijk. „Het leuke is om goede contacten op te bouwen met de trainers. Na ons interview belde Neumann nog een keer op om zijn hart te luchten na zijn ontslag bij An derlecht. Dat zijn leuke din gen." *Voelbalnomaden' door |an Brouwer de Koning en Rob Vuijk, Deel 17 In de Nederf verij T Jack Charlton hoopt op Keane DUBLIN .rUR De Ierse bondscoach Jack Charlton heeft 21 spelers ge selecteerd voor de beslissen de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Nederland, op 13 de cember in Liverpool. Charl ton laat één plaats open, hij hoopt dat middenvelder Roy Keane (Manchester United) op tijd herstelt van een her nia. Keane lag drie weken ge leden op de operatietafel. „We wachten zo lang moge lijk om te zien of Keane in zetbaar is", aldus Charlton. NiaJI Quinn, aanvaller van Manchester City, moet de wedstrijd op Anfield Road missen wegens een schor- siug. McGntb, PU ïn, 1 erry Mn-I.iri vr Mnunton, middenveld. John Sheridan, Ray Houghton. Jiuon McAlrrr. Mik.- Mil- llgan. Andy InwriM-nd en Alan Mc luug lilin .,.,,,..,1 li.,vul Lolly. lol,., A J. IIK, Tony (.ascartno. Mark Kennedy. f.lirb Mortlv en Alan krmaghan.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 27