Onrust Roda slaat over Witschge en Blinker boos om verwijdering uit selectie Sportieve wraak broers De Nooijer Sport iPORT SPEL Jordi Cruijff is pas in februari fit lOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 LJtrecht en Volendam ruilen spelers p-RECHT» FC Utrecht en Volendam zijn het gistermiddag eens jeworden over een spelersruil. Jörg Smeets speelt de rest het sei- loen op huurbasis bij FC Utrecht, Ab Plugboer gaat tot de zomer lis huurling aan de slag bij zijn oude club. Bij Utrecht is de ren- jree van Rob Alflen eveneens aanstaande. Hij is inmiddels ge- Itopt bij de.amateurclub Holland en in de zaal. Alflen, vorig jaar bij Ajax, traint intussen voor zichzelf bij Utrecht, in af van toestemming van Ajax, de verzekeringsmaat- en de bedrijfsvereniging. Ontslag Spelbos krijgt vervolg jRNHEMRon Spelbos legt zich toch niet neer bij zijn ontslag bij fitesse. De oefenmeester, vorige week maandag op non-actief gesteld, vraagt vandaag via zijn advocaat een spoedarbitrage- ,|aak aan bij de KNVB..Spelbos is een principiële man", ver boordde mr. Jos Hendrickx het standpunt van zijn cliënt. „Hij is weggehaald bij NAC, kreeg een contract voor drie jaar om een |eheel nieuw Vitesse op te bouwen, moest daardoor ingrijpende jeslissingen nemen in de selectie, maar wordt na nog geen half jaar ontslagen. Spelbos is het daar niet mee eens en ik steun daarin. Hij laat zich dus niet afkopen." Volgens Hendrickx jal de zaak volgende week in Zeist worden behandeld. JvNVB verwacht geen speelverbod Seist De KNVB verwacht niet dat het programma betaald voet- pi van komend weekeinde massaal dreigt te worden verstoord floor acties van de politiebonden. De politie zou, om een betere ao af te dwingen, het plan hebben bij de wedstrijden Willem- Ajax, Feyenoord-NAC en FCTwente-Vitesse geen manschappen te zetten. Volgens een woordvoerder van de KNVB, zou alleen ■net doorgaan van de wedstrijd FC Twente- Vitesse op de tocht „In Enschede heeft nog overleg plaats. Daar is het wach op. Nee vanuit Rotterdam en Tilburg hebben we nog geen iignalen ontvangen dat daar het voetbal door acties niet zou doorgaan". &JC wint van ARC dOORDWUKSJC heeft gisteravond een bemoedigend resultaat geboekt in het eigen nederlagentoernooi dat wordt gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Noordwijkse ver eniging. Het Alphense ARC werd aan de Lageweg met 2-1 ge- jlopt. In de eerste helft had de tweedeklasser ook meer kansen tfan hun opponenten die op zaterdag een klasse hoger spelen, joch kwamen de Alphenaren via Lloyd de Meza op een voor- prong. Hij pikte in de zevende minuut een rebound op nadat ylarco Dijkhuizen had ingeschoten. SJC liet zich op het oefen- eld van het Nederlands elftal niet ontmoedigen, tegenover die kans van ARC stelden de kustbewoners een stuk of vijf goe- Je mogelijkheden. Na een klein half uurtje was het raak. Edwin i)tte tekende voor de verdiende gelijkmaker. Tien minuten na de jfust werd Rob den Hollander matchwinner. Hij zorgde voor de 4-1 eindstand. 'JTweede olympische kans volleybalsters Ivoerden De volleybalsters doen begin januari in Bremen op- jiieuw een gooi naar een olympisch ticket. De winnaar van het Tierlandentoernooi met Duitsland, Rusland en Kroatië is verze kerd van een startbewijs in Atlanta. pe Europees kampioen opent het toernooi op donderdag 4 ja- huari met de wedstrijd tegen Duitsland. Vrijdag staat Rusland op het programma en zaterdag Kroatië. De nummers een en twee ran de poule vechten zondagmiddag in de finale om het olym- >isch toegangsbewijs. Ondanks 2-1 bekerwinst op FC Groningen Bij Roda JC balen ze be hoorlijk van de ontwikke lingen rond het voetbal veld. Vitesse, NEC en Gala- tasaray snuffelen opzichtig aan respectievelijk de trai ners Stevens, Achterberg en voorstopper De Koek en dat juist nu het op het veld weer crescendo leek te gaan. Roda won gisteren voor de vierde keer op rij, deze keer van Groningen in de tweede ronde van de KNVB-beker: 2-1, na de zo genaamde sudden death. KERKRADE ANP De onrust rond het veld sloeg in de slotfase over op de spelers, die een domme gelijkmaker in casseerden in blessuretijd. Met tien man, in de verlenging, zorgde Vurens alsnog voor de zege. Na dat doelpunt was het meteen afgelopen, zo is de regel in het bekervoetbal. De solidariteit van 'het volk' voor met name De Koek was hartverwarmend, zeker toen de international vlak voor de neu zen van het fanatieke deel een behandeling kreeg. „Bestuur ouwe wijven. De Koek moet blijven", was een van de gezan gen. De Koek viel na 50 minu ten overigens uit met de blessu re die hij opliep toen hij onge lukkig neerkwam. Roda voetbalde vrij aardig en won verdiend. Met name Vu rens en Babangida waren drei gend in Het aanvalsspel waarin de pionnen steeds van positie wisselden. Sinds Vurens vrese lijk in de fout ging tegen Benfi- ca, een maand geleden, en de Europese uitschakeling inleid de, is hij aan de beterende hand. Alsof hij boete wil doen. Hij maakte vijf minuten voor rust ook al de eerste treffer met een fraai boogballetje. na een solootje van Babangida. Na rust, het vertrek van De Koek en een aantal gemiste kansen van Roda later, maakte Groningen gelijk, toen doelman Hesp buiten zijn strafschopge bied over de bal trapte en inval ler Rosén makkelijk kon scoren. In blessuretijd. Of de trainers Stevens en Ach- iploper Brandewijntje United d tegen subtopper B.K. Pro ctors een slechte dag. De orschbewoners kwamen niet rder dan een 5-5. Buil Shit ;ed het beter. Het was met 6-4 sterk voor de Cleaners, ootste winnaar werd Uilenest ïops. Door een 10-0 op de loeiers staat de ploeg weer op tweede plaats. Ook de Botte leer stond op scherp. Het duel gen Het Vierkant werd met 8- probleemloos gewonnen. In eerste divisie A. bleef unterboys door een 7-3 zege n de leiding. divisie: Puntje d'r in - Querelle 4-6, 't Ui- st Snops - De Knoeiers 10-0, Cleaners - U Shit 4-6, B.K. Protectors - Brandewijntje ited 5-5, Botte Speer - Het Vierkant 8-2. nd: 1. Brandewijn United 6-46, 2. Uilenest Dps 5-37, 3. Bullshit 5-35, 4 B.K. Protectors 0, 5. Het Vierkant 6-28, 6 Cleaners 6-26, 7. I 5-25, 8. Botte Speer 6-23, 9. Knoeiers 5- 'uerelle 5-17, 11 Puntje d'r in 5-14. ia: Vierkant Dames - Mad Arrows 6-4, Generals - 666 Squadron 5-5. M.C. Iwijk - Downstairs Animals 5-5. Uur ■s 6-36. 3. M.C. Noordwijk 6-32, 4. Bran- 2 6-31, 5. Animals 5-28. 6 Mad Ar- <5 5-24, 7. VW 6-23, 8 666 Squadron 5-23, mads 5-22. 10. Vierkant Dames 5-22. 11 jr Generals 5-21. IB: Derde Deurtje Spuiters 6-4, erkant 2 7-3, Stand: 1. i 6-43, 2. N.F D.T. 5-33. 3. Gauwe [it 6-32, 4 Vierkant 2 5-31. 5. Mystery Girls 0, 6. Spons 5-28, 7. Raspoetin 6-26, 8 Der jijkje Tornado's heeft ook na 2r speelronden nog steeds [en punt laten liggen. De na- maal kampioen, spelend in bt poolcentrum aan de Leidse Rijndijk versloeg zowel ague Five 2 en Neemies met jo. De Duinbikkers staat in de and van de le divisie west 2 Sst op een tweede stek. I divisie west 2: Tornado's - Neemies 3-0; igue Five 2 - Tornado's 0-3: Buli's - Pool Ac- n I 0-3. Stand: 1. Dijkje Torn K*r""" Enig smetje op het blazoen van Haasnoot was de nederlaag die hij met Centraal 2 tegen Rotterdam leed. In die (uitwed strijd verloren ook Rob Vissers, Lou Lensen en Jack Schohaus hun partijen, met een 8-0 ne derlaag als resultaat. In Oegst- geest speelde Centraal 2 met 4- 4 gelijk tegen Geveke. Net als Haasnoot bleef invaller Jan To- lenaar aan de positieve kant van de score. Lou Lensen en Jack Schohaus incasseerden hun tweede verlies binnen een week. Het eerste team van Centraal leed een 2-6 nederlaag tegen Femic. Rob Scholtes, Jan van Loon en Kees Moddemeier ver loren. Haasnoot won niet al leen, hij noteerde ook een knappe serie van tien carambo les. De driebandenspelers van BV Voorschoten wonnen voor de eerste keer een competitie wedstrijd. In Heemstede zege vierde Voorschoten met 5-3 over Horecabon/Riche. Dick Fi- lippo speelde remise, Ben Scheffer en Dick van Boheemen brachten hun partijen tot winst. De enige Voorschotenaar die de eer aan zijn tegenstander moest laten was Ming Pan. De kadristen van De Engel speelden onnodig met 3-3 gelijk tegen BCS. „Dat kwam door mij," bekende eerste man Louis Opstal later. „Ik stond honderd punten voor, maar speelde uit eindelijk toch remise." Uitblin ker was wederom Cas Juffer mans. Flij verzamelde in de spelsoort 38/2 zijn 175 caram boles in vijf beurten (moyenne 35) en toverde een serie van 87 uit zijn keu. Andre van der Aart, de laatste weken goed op dreef, moest dit keer zijn tegenstander voorrang verlenen. 14-12: 2 Duinbikkers 3-9. 3. Hague Five 1 3-6: [Hague Five 2 3-6; 5. Pool Aciion 1 3-4; 6. le Big Break Poolteam 3-4. 7 Snookerpala- iNeemles 2-0; 8. Snookerpalace The Fate 0- 8. Dijkje s Bulls 0-4. [|dlvisle Rijnland I: lumbo 1 Pig Unit 0-3; Tibo 2 - Piet Gijs 3-0 Stand: Dijkje's BvE 3- l Dijkje's Volunteers 3-9; 3. New Times Pig it 4-7; 4 lumbo 2 4-7; 5 Pocket Pitbulls 3- i. Piet Gijs 4-6. 7. Big Breakers 3-4; 8. Dijk- S DND 3-1; 9. Dijkje's LSD 3-0; 10. Jumbo I Part «Chris hartman Piet Haasnoot, driebanden- leler van Centraal, liet zich in competitiepartijen van n beste kant zien. Als invaller [elp hij het eerste team van in club aan de enige punten in wedstrijd tegen Fernic en bk als speler van het tweede [rsloeg hij zijn directe tegen- gander. ■ngde mpetitie driebanden-groou Taveerne-Ambassador 5-2. Taveerne 2-LUTO 5-2. Monopole-Lisse Centraal 6-1. De Sport-'t Fort 2-5. De Vergulde Vos-Palace Lisse 2-5. RB\-Centraal 5-2. RBV 3-Sport 5-2. i Fort 2- RBV 2 3-4, Lisse Centraat-Taveerne 2 5-2. Stand: 't Fort 14-59. Palace Lisse 12-57. t Fort 2 14-56.5. De Sport 2 12-51. RBV' 12-50. De Vergulde Vos 12-48, RBV 3 12-47, Centraal 14- 47. Taveerne 12-46. LUTO 12-40. De Sport 12-40, Spon 12 40, Lisse Centraal 13-40. Mo- nopolc 12-36, Taveerne 2 13-32, RBV 2 12-29, Ambassador 12-23. Sport 5-2, Bull s Inn-BSM 5-2. Stand: Bull's Inn 8-36, De Klipper 3 8-35, Roval Spon 8-35. De Klipper 10-34, Sport 8-32, Norihgo 8-21, BSM 8-10. Poule B: Hoofddorp-Sassenheim 7-0, De Roode Leeuw-De Doofpot 0-7, De Klipper 2-Notthgo 2 7-0, Bull's Inn 2-Centraa) 2-5. Stand: De Doofpot 9-42. De Klipper 2 9- 35,5, Sassenheim 9-34. Hoofddorp 9-34. Cen :raal 9-33.5, De Roode Leeuw 9-27, Bull's In terberg die elkaar zo goed schij nen aan te voelen de achtste fi nale nog meemaken bij Roda, is zeer de vraag. Maandagavond nog spraken de voorzitters Pic kée (Roda) en Aalbers (Vitesse) met elkaar. Aalbers zoekt een nieuwe hoofdtrainer, na het ge dwongen vertrek van Spelbos. „Ik ben heel duidelijk geweest aldus Pickée. „Over Stevens is niet te praten. We houden hem aan het contract. Dat loopt tot medio 1997." Hoewel? Stevens liet al weten wel oren te hebben naar de overgang. Pickée: „We kennen zijn ambities. Boven dien is Vitesse een club in pro blemen. Het is wel iets voor Ste vens om dan aan de slag te gaan." Assistent Achterberg praatte al met NEC, dat een opvolger zoekt voor de ontslagen Van Kooten. Hij gaat dat binnenkort weer doen. Achterberg heeft een clausule in zijn contract dat hij mag verhuizen als zich een interessante mogelijkheid voor doet. Wat betreft De Koek was het trouwens een tijdje stil geweest. Nadat Galatasaray hoorde dat de 31-jarige voorstopper onge veer vijf miljoen gulden moest kosten, trok de club zich blijk baar terug voor overleg. Giste ren zou trainer Graeme Souness De Koek persoonlijk komen be kijken. Per fax meldde de Brit zich echter af. Hij stelt zijn be zoek uit tot vrijdag, als Fortuna Kaalheidy bezoekt. Stand: LUTO 7 38. Sportnist 8-38. Roval Spon 7-33, Taveerne 8-31. Sassenheim 8-29. 't Soldaatje 8-24. De Engel 2 9-20. De Kleine Engel 7-16. De Engel 8-16. District Veen- en Rijnstreek, driebanden- klein: Roelofarendsveen-Roelofarendsvecn 4 5-2, De Vergulde Vos 2-Roelofarendsveen 5 5- 2, RBV-'t Fort 3 2-5, 't Scheepje-De Schelp 2 5-2, Rijnegom-De Plas 5-2, De Manege 2-'t Fort 4 7-0, Roelofarendsveen 2-Roelofarends- veen 3 4-3. Roelofarendsveen 6-Westerhaven 1-3, 't Fort-De Vergulde Vos 7-0, De Schelp- farendsveen 2 12-47, lacobswoude Westefhaven 12-46, 't Scheepje 12-46, De Schelp 2 12-46. Roelofarendsveen 4 12-46, Roelofarendsveen 3 12-44. 't Fon 12-44. Roelofarendsveen 5 12-40. De Manege 2 12- 39, De Vergulde Vos 2 12-38. De Schelp 12-38. Roelofarendsveen 12-36. 't Fon 4 12-35. De Plas 11-34. Roelofarendsveen 6 11-33. RBV 12-33. De Vergulde Vos 12-31, 't Fort 3 12-30. Libre Cl: De Sport-'t Fon 2 2-5, De Sport 3- Rijnegom 7-0, lacobswoude-De Vergufde Vos 2-5. RBV-Roelofarendsveen 0-7, De Merel- RBV 2 2-5, De Rijnstreek-De Plas 2 4-3. De Pias-De Band 4-3, De Schelp T Scheepje 2-5. Aalsmeer-lacobswoude 2 7-0. Stand: i Scheepje 12-60, De Sport 3 12-56, De Rijn streek 12-51, RBV 2 12-50, De Plas 12-50, De Band 12-50, De Vergulde Vos 12-50, Roelo farendsveen 12-48, De Plas 2 12-45, De Schelp 12-44, Aalsmeer 12-41, 't Fort 11-39, RBV 12-38, 't Fort 2 11-37, lacobswoude 12- 36, Rijnegom 12-35, De Sport 2 11-28, De Sport 12-25, De Merel 11-23. lacobswoude 2 12-18. Omdat meesterklasser Crash/ Van Lanschot de halve finales niet haalde, bleef het acute de gradatienood. Een afdaling bleef de Leidenaars bespaard. Ondanks groot verlies, het werd 25-3, bleef Crash in de meester klasse. Oppassen is het ook voor het reserve team van Crash. Met nog drie wedstrijden voor de boeg moet het drietal Hein- smann, Heemskerk en Verhees sr. alle zeilen bijzetten om zich veilig te stellen in de eerste divi sie. In de tweede divisie hebben de youngsters van Crash 3 nog een hoop te leren. Tegen zowel BOC 2 als BOC 4 werd met ruim verschil verloren. Crash 3 zakte door dit resultaat naar de vijfde plaats. De Sleutels 1 en 2 mogen zich goede middenmoters noe men. Op de derde speeldag van de nationale league bowling lc heeft het Leidse Verboon nog steeds uitzicht op een goede klassering. Het team behaalde 4,5 punt. Daardoor nemen de Leidenaren een derde plaats in. De hoogste pinfall viel in de tweede serie: 1889 kegels. Ver- •boon heeft een achterstand van 3,5 punt op koploper Travellers. In dezelfde klasse maakte Single Club Bowling Alphen een goede beurt. Het haalde vijf punten binnen. Hierdoor droegen de Alphenaren de rode lantaarn over aan Pro Set. Stand: I Travellers 3-20. 2. Pirn's Bowling 3- 17, 3 Verboon 3-16.5 4. Zabrisky VD19 3-15. 5. Kokkelkoren 3-12.5. 6 Probos Spelt 3-12. 7. SCB AJphen 3-8.8. Pro Set 3-7. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Bij Feyenoord blijft het roerig. Trainer Arie Haan is kennelijk niet bang om de confrontatie aan te gaan met een deel van de gevestigde orde. Voor de tweede keer binnen anderhalve maand zijn Rob Witschge en Regi Blin ker buiten de selectie gevallen. Het duo mag van Feyenoords coach vanavond in de Kuip plaats nemen op de tribune bij de bekerwedstrijd tegen RBC. Maar het is zo goed als zeker dat Blinker en Witschge hun ge zicht niet laten zien. Beide spelers zijn verbolgen over hun verwijdering uit de se lectie. Met name Regi Blinker zet vraagtekens, bij de wijze waarop $le nieuwe coach te werk gaat. „Ik begrijp er niks van. Ik ben de eerste om toe te geven dat ik tegen Fortuna niet goed heb gespeeld. Als de trai ner me had verteld dat ik om die reden niet meer in de basis zou staan en dat ik op de bank moest beginnen tegen RBC, had ik daar begrip voor gehad. Maar van de basis naar de tribune vind ik een vreemde maatre gel," zei de linkerspits gister avond. Rob Witschge was de afgelo pen weken al bezig om zich te RBC vertrouwt Feyenoord niet ROOSENDAAL GPD RBC-voorzitter Mangnus heeft een fotograaf ingehuurd die vanavond alle supportersvakken van de Kuip op de gevoelige plaat moet vastleggen. Op die manier wil Mangnus voorko men dat Feyenoord, dat in eigen stadion RBC ontmoet voor de beker, met de toeschouwersaantallen sjoemelt. In het ver leden hebben diverse uitspelende clubs zich beklaagd over te genvallende recettes bij bekerduels. Controle bij een beker wedstrijd is voor de uitspelende club bijna niet mogelijk. De thuisclub maakt immers de afrekening op en keert één derde deel uit aan de bezoekende club uit. Mocht RBC gerede twij fels hebben over het aantal toeschouwers dat Feyenoord op de afrekening vermeldt, dan wil de club aan de hand van foto's bewijzen dat er in Rotterdam wel erg slordig is geteld. DUIVENTIL BARCELONA» ANP De revalidatie van Barcelona- voetballer Jordi Cruijff heeft ver traging opgelopen. De 21-jarige zoon van coach Johan Cruijff kan pas in februari zijn rentree in de basis maken. Jordi herstelt van een menis cus-operatie aan de rechter knie. Hij liep de blessure begin oktober op tijdens de voorberei ding op de uitwedstrijd tegen Real Madrid (1-1). Twee dagen later werd hij geopereerd. Bin nen zes weken hervatte hij de looptraining en zijn rentree was aanstaande, toen zich compli caties voordeden. De knie werd nogmaals on derzocht en de chirurg advi seerde een rustperiode van twee maanden of cen tweede opera tie om weefsel te verwijderen. Jordi wil een „second opinion", alvorens hij de ingreep laat ver richten. De contractverlenging van de aanvaller is nog niet rond. Bar celona wilde zijn verbintenis, SAN ROQUE ANP Wilt U iets melden? Bel 071 - 356461 (Wimvan Dulvenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schrijf naar Postbus J4, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. I ren) blijft scoren in de Belgische tweede klasse. Tegen Kortrijk (3-0) pas seerde de Leidenaar in de 83ste minuut doelman Vermeire. Tor ken blijft topscorer met 15 doel punten De KNVB heeft nu reeds een aantal inhaalwedstrij den voor het weekeinde van 13 en 14 januari vastgesteld. I lel gaat onder ander om de duels: Hoekse Bovs-PEC. Vios-VELO en Roodcnburg-RVC Zwart Wit'28 (Rotterdam) moet op zoek naar een nieuwe voetbal trainer. Berry Janse stopt aan het einde van dit seizoen als oe fenmeester. Hij wil wel blijven als technisch manager. Een soort functie die Arie Lagendijk momenteel bij Katwijk vervult Ook in de Leidse regio hebben twee voetbaltrainers hun ver trek aangekondigd. 1 let gaat om Ben Mölïers (Bernardus) en Rob Suttorp (DOSR) De Koudeker- ker Kawok Cheng (18) heeft hij het karatekampiuciischap in Utrecht (categorie tot 65 kg) een bronzen medaille behaald Al leet Mark van Bel heeft de Voor- schotense Sportprijs gewonnen. Van Bel presteerde in 1995 goed op de 800 on r><)() metei Brid geclub Crash/ Van Lanschot is tweede geworden in de halve fi nale-poule van het NK. Hier door ging de finale aan de Leid se club voorbij Een internatio naal snookertoernooi in Oogst- geest is gewonnen door de En gelsman Stefan Mazrocis I lans van Stralen is door de le den van LFC gekozen tot voor zitter. Van Stralen had al lange tijd een bestuursfunctie hij de 'kanaries' Leny van der Plas (Katwijk) was de sterkste atlete in haar categorie bij een cross in Gouda De kalender van de korte baandraverij is vastgc steld. De regionale wedstrijden zijn in Warmond (6 juli), Slompwijk (22 juli). Voorscho ten (29 juli), Noordwijk (15 au gustus), Hillegom (13 septem ber) en Lisse (26 september) Greetje Massaar (de echtgenote van Flip) heeft, als eerste vrouw bij voetbalvereniging LFC, de waarderingsspeld gekregen De lichtinstallatie bij LFC krijgt een grondige opknapbeurt. Daarna wordj de volgende ronde om de Zilveren Molen gespeeld. Quick Buys werd aan l.ugdunum ge koppeld. Rijnsbuigse Boys ont moet LFC en UVS krijgt F(l is se als tegenstander. De slechtste verliezer gaat ook door naar de halve finale •Voetbalvereniging De Sleutels heeft nog twee eve nementen aan het omvangrijke jubileumprogramma toege voegd. KNVB's Goalmastel en de keepersdag van Frans I loek worden volgend jaar bij de 50- jarige Vlietclub gehouden De Leiderdorpse wielrenster Ma rion Borst maakt in 1996 geen deel meer uit van de nationale selectie van Piet I loekstra. De kans is groot dat Borst het nieu we seizoen voor de ploeg van Leontien van Moorsel uitkomt Op verzoek van de hockeybot^d heeft bondscoach Roelant Olt- mans (Oegstgeest) afgezien van commentaar voor Supersport tijdens het kwalificatietoernooi in Kaapstad Studenten strij den voor het eerst tijdens de Rotterdam Marathon 1996 om de Nederlandse marathontitels van aanstaande academici I let Nederlands kampioen schap wielrennen 1996, op 22 en 23 juni in Meerssen, gaat in de vroege uurtjes van start. Dat heeft te maken met het feit dat op beide dagen de kwartfinales van het EK-voetbal in Engeland om 16.00 uur beginnnen Za terdag 6 december worden in de Groenoordhal de Leidse schoolzaalkorfbalwedstrijden afgewerkt Twee Noordwijkse clubs willen verhuizen naar de plaats waar nu nog hotel Zinger staat. Het gaat om De Sportvis seren Noordwijkse Reddings brigade Morgenavond wordt in lumbo SC in Warmond ges nookerd om de Bollenstreek Bo kaal De Katwijkse wielertrim- mers Dirk van Bcelen en Wim van der Plas hebben zich ge plaatst voor de finale van de til' Amstel in Maastricht. De finale, op 27 april, is een tijdrit over de Sint Pietersberg Concours I Iippique Indoor Leiden wordt gehouden van 25 tol en met 28 januari 1996 Zaterdag 2 de cember wordt in 't Brandewijn tje aan de Morsweg een ran- kingtoernooi darts gehouden Handbalvereniging Bahl- rnann/Rijnstreek bestaat 25 jaar. In het clubhuis wordt op vrijdag 8 december vanaf 16.30 uur een receptie gehouden. oriënteren in het buitenland en zal die pogingen na de voor hem teleurstellende maatregel ongetwijfeld hervatten. Witsch ge hoopt dat hij bij een club in Frankrijk of Engeland aan de slag kan, omdat Arie I laan voor lopig het vertrouwen heeft ge schonken aan Denis Küoejev en Giovanni van Bronckhorst, die tegen RBC op de linkerflank wordt geposteerd. Arie Haan weet zich bij al zijn beslissingen volledig gesteund door het bestuur van Feye noord. Voorzitter Jorien van den Herik liet begin deze week nog weten dat er iels structureels fout zit in de spelersgroep en dat de huidige, tegenvallende prestaties niet in de schoenen kunnen worden geschoven van de nieuwe coach. Haan heeft volgens het bestuur veel meer tijd nodig om Feyenoord uit het dal te krijgen en zal die tijd ook worden gegund. Tegen RBC zal het elftal in vergelijking met de laatste com petitiewedstrijd tegen Fortuna op meer plaatsen gewijzigd zijn. Ulrich van Gobbcl en Peter Bosz zijn immers geschorst. Ge orge Boateng en Rob Maas ne men hun plaatsen in. Als Arie Haan Klioejev en Iwan in de ba sis laat beginncp, moet Aurelio Vidmar opnieuw op de bank beginnen. die tot de zomer van 1997 loopt, openbreken en verlengen tot de zomer van 2000. Beide partijen zijn het in grote lijnen eens, maar onderhandelen nog over enige details. Internazionale heeft de jonge Argentijn Scbastain Rambert (21) tot aan het einde van het seizoen uitgeleend aan de Spaanse voetbalclub Zaragoza. Inter contracteerde de van In- dependientc afkomstige mid denvelder aan het begin van dit seizoen tot juni 1998. Golfer Muntz geslaagd in kwalificatietoernooi 71 slagen. Met een totaal van 431 slagen eindigde hij op de gedeelde elfde plaats van het eindklas sement. „Dit is precies waar ik op hoopte", zei Muntz na afloop. „Ik denk dal ik volgend jaar beter zal spelen op de tour dan dit jaar, want dan is het al lemaal niet nieuw meer voor me." Rolf Muntz heeft voor de tweede achtercenvol gende keer een geslaagde greep naar een deelna mebewijs voor de Europese golftour gedaan. De Brabantse speler deed over de zesde en laatste ronde op de baan van San Roque in Zuid-Spanje ROTTERDAM ANP Bijna viif jaar geleden, op een koude dag in januari, waren ze al van de partij. De gebroeders Gerard en Dennis de Nooijer leden destijds met Sparta een smadelijke bekernederlaag bij I I)en Bos< Ii (3 Iiistcr- avond nam het Zeeuwse duo, eindelijk 'wraak'. Gerard maakte op hel vrij wel verlaten Kasteel hel eerste doelpunt, Dennis het tweede en het derde. Dank zij de pro duktieve bui van de broers plaatste Sparta zich zonder al te veel problemen voor de der de ronde van het toernooi om de KNVB-beker 3 1. Dondei dagavond kan ook het tweede elftal,zich op eigen veld bij de laatste zestien teams scharen als van het zieltogende De Graafschap wordt gewonnen. De succesvolle hoofdmacht, die inmiddels stadgenoot Feyenoord op de ranglijst van de eredivisie is gepasseerd, had voor amper 1500 toe schouwers weinig van Den Bosch te vrezen. De Brabantse ploeg, met de lichtgeblessecr- dc topschutter Lurling op de bank, kwam op vrijwel alle fronten te kort. De thuisploeg kwam in het matige duel snel op voorsprong. Gerard de Nooijer kopte in de achtste minuut raak uit een vrije trap van Jalink. Sparta dommelde daarna langzaam in. Onder aanvoering van de jagende li hero Kraay jr. dwong Den Bosch twee prima kansen af. Strieker en Van Helmond ver zuimden echter te scoren. Dennis de Nooijer hield vlalc voor de rust bij een voorzet van Groenendijk wel het hoofd koel: 2-0. I Iet duel was daarna zo goed als gespeeld. Dennis de Nooijer, zondag in het thuisduel met RKC (1-0) nog een boze uitvaller, scoorde kort daarna uit een strafschop opnieuw: 3-0. Hij mocht vrij aanleggen na een overtreding van Kraay jr. op Fortes. In het laatste half uur zorgde alleen een treffer van invaller Ten 11euvel nog voor enige opwin ding. GA Eagles - Fortuna S. Eagles - Fortuna had hetzelfde einde als Ajax - Gremio: straf schoppen. De beslissing viel in het voordeel van Fortuna S. Maar daarmee hield ook elke vergelijking op. Eagles en For tuna scoorden in de 120 minu ten bekervoetbal elk één keer, 1 -1Beide trainers spraken na afloop over gemiste kansen. „Wij hadden het duel eerder moeten beslissen", treurde verliezer Fafié. „Wij hadden genoeg kansen eerder toe te slaan", meende winnaar Ver beek. De waarheid lag in het mid den. Fortuna nam in de eerste helft verdiend de leiding door Simons. GA Eagles maakte na rust verdiend gelijk door Tam mer, die zijn eerste doelpunt voor de Deventerclub tnaak te. De eerste strafschoppense- fie gaf nog geen uitsluitsel (4- 4). Fortuna doelman Van Zwam stopte de zesde, van Fe ferink. Waarna hij zelf van de stip zijn club naar de derde ronde schoot. TOP Oss - FC Zwolle F(Zwolle heeft gisteren in Oss geen middel geschuwd om ten koste van TOF de derde ronde van de KNVB-beker te herei ken. Het lukte de ploeg van trainer Fiet Schrijvers: 1-2 stond na anderhalf uur op het scorebord. Behaald met tien man, want na bijna een kwar tier in de tweede helft ver dween Sinkgraven na zijn tweede gele kaart naar de kleedkamer. FC Zwolle was duidelijk met revanchegedachlen naar Oss afgereisd. Afgelopen zaterdag verloor de Overijsselse club in de competitie nog met 4-1 van FOP. Dat mocht nu niet ge beuren, spookte het constant door het hoofd. Het doel hei ligde alle middelen. Na afloop stonden behalve Sinkgraven ook Smit, doelman Timmer, Reinegoud en Bocre geboekt bij scheidsrechter Buiting. In vijftien competitie duels zag FC Zwolle pas zeven keer geel. F.on half prentje per duel. Zwolle was in de eerste helft door llie op voorsprong gekomen. Na de gelijkmaker kregen beide teams kansen. Zwolle was de gelukkigste én de hardste. Reinegoud maakte in de 75 minuut de winnende treffer.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25