Politie-acties afgezwakt Senaat gaat akkoord met uitbreiding Schiphol FAMILIEBERICHTEN Van der Luit Zuid-Holland geeft geld voor toerisme Met HIV besmette barkeeper eist baan terug Randstad ad sanctos Aandeelhouders van Fokker opgetrommeld Kantoorkolos 'WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 Opgave per telefoon 023-5150370 Opgave per fax 023-5317337 of 023-5320216 Sluitingstijd; dag voor plaatsing 12.00 uur. Voor ae maandageditie: vrijdag 15.00 uur. Overlijdensberichten geboorteadvertenties kunnen de dag van verschijnen vóór 09.00 uur worden opgeven (Voorde zaterdagkrant) telefonisch vrijdag tot 16.45 uur schnftelijk (fax) vrijdag tot 18.30 uur. Met groot verdriet geven wij kennis van het onverwachte overlijden van mijn dier bare man, onze lieve vader en opa HENDRINUS DIRK DIEPENHORST op de leeftijd van 75 jaar. Katwijk: J. DIEPENHORST-ZWITSER Zoetermeer: KLAZIEN en ROB SONNY Katwijk: NELLEKE en GERRIT 2223 GW Katwijk, 28 november 1995 Hyacintstraat 53 Mijn man, onze vader en opa ligt opge baard in de aula van het kerkelijk centrum ..Maranatha", Poolster 2, Katwijk aan Zee. alwaar gelegenheid zal zijn tot condoleren op vrijdag 1 december, 's avonds van 7.00 tot 8.30 uur. Geen bezoek aan huis. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. op zaterdag 2 december, 's morgens om 10.30 uur in de aula van de algemene be graafplaats ,,Duinrust", waarna de begra fenis zal plaatsvinden omstreeks 1 1.30 uur op.de begraafplaats aldaar. Wij zijn diep geschokt door het plotseling overlijden van onze dierbare zwager HENNIE DIEPENHORST echtgenoot van COBI ZWITSER Katwijk: ARIE en CHARLOTTE ZWITSER Rijnsburg: JAN en JANNA VAN DELFT Katwijk, 28 november 1995 HENNY DIEPENHORST KatwUk: KEES en AAT DE JONG- AANDEWIEL Leiderdorp: KOOS en BEP HAMERLING- SCHELVIS Katwijk, 28 nov. '95 DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze oprech te dank voor het ondervonden medeleven, zowel persoonlijk als schriftelijk betoond, na het tragische overlijden van mijn gelief de man, onze zorgzame vader en opa Jacob Remmelzwaal In het bijzonder gaat onze dank uit naar ds. W. Chr. Hovlus en zijn echtgenote, alsmede de ouderlingen van de wijk "Immanuêl" voor de eerste opvang en geestelijke bij stand. De huisarts, dr. J. A. J. Lodder, het traumateam en de politie Hollands-Midden dank voor de eerste hulp. Verder dank aan familie, vrienden, buren en bekenden voor hun betoonde belangstelling. Tenslotte dank aan begrafenisonderneming D. C. Vis en Zn. voor de nette verzorging van de be-' grafenis. P. S. Remmelzwaal-van Rijn Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Katwijk, november 1 995 p/a De W. Malefijtstraat 31 Begrafenissen - Crematies Transporten In het rouwcentrum is gelegenheid tot opbaring in onze aula's. Koffiekamer beschikbaar. Ruime parkeergelegenheid. Uitvaartverzekeringen - Deposito's Lolden, Willem de Zwijgerlaan 179 Postbus 432, 2300 AK Leiden, telefoon 071-5213231' Deijlerweg 127, telefoon 070-5112436 begrafenissen crematies lammermarkt 43 leiden 071-5126618 ad sanctos maakt gebruik van het stilte centrum in de regenboog watermolen 1 te leiden voor condoleren en afscheidnemen Geen overeenstemming tussen korpsbeheerders en bonden Korpsleiding dreigt met kort geding De korpsbeheerders en de poli tiebonden zijn het nog volstrekt met elkaar oneens over de voor waarden en de uitgangspunten van een gezamenlijke studie naar de flexibilisering van de politie. Gisteren wezen de bonden een concept-voorstel van de burgemeesters categorisch van de hand. ,,0f ze begrijpen de problematiek niet, of de korps beheerders proberen tijd te winnen. Hun schriftelijke voor stel komt in elk geval op geen enkele manier overeen met wat wij zondagavond mondeling met hen hebben besproken", aldus de verontwaardigde reac tie van de bonden. Hoe het voorstel van de korpsbeheerders er precies uit ziet willen de bonden niet zeg gen. Vermoedelijk vandaag ko men zij met een tegenvoorstel. De korpsbeheerders en de politiebonden spraken zondag avond tijdens hun geheime spoedberaad over de estafet testakingen, die donderdag be ginnen, af samen te werken bij een studie naar de flexibilise ring van de politie. Zij hopen daarmee het meest omstreden punt in de al maanden slepende onderhandelingen met minister Dijkstal van binnenlandse za ken - de grondige wijziging van de onregelmatigheidstoeslag - uit de CAO-besprekingen te kunnen lichten. Vooralsnog dreigt die omweg om uit de impasse te komen echter te mislukken. Op,deze manier kun je geen zaken doen. Er staat nu iets op papier dat op geen enkele manier recht doet aan wat we zondagavond heb ben besproken. Hier kunnen we echt geen genoegen mee ne men", zeggen de twee grootste politiebonden, de Nederlandse Politiebond (NPB) en de Alge meen Christelijke Politiebond (ACP). Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben gisteren voor gesteld tot en met 1999 elk jaar 700.000 gulden uit te trekken voor het toerisme in de provin cie. De provincie vindt een extra financiële injectie onder meer belangrijk omdat de toeristische sector veel werk oplevert. Het geld gaat naar projecten die vier thema's bestrijken: kust. steden, water en cultuurhistorie. Van de gemeenten die hieraan mee doen, wordt verwacht dat zij er net zoveel geld insteken als het bestuur van Zuid-Holland doet. Eén van de actiepunten voor komend jaar is het plan 'Hol land Rivierenland'. Dat is be doeld om het Groene Hart van De Fokker-directie houdt van daag een buitengewone aan deelhoudersvergadering. Op de bijeenkomst in Schiphol wordt de 'positie van Fokker en de desbetreffende maatregelen' besproken, zo staat er op de agenda. Een ander punt is de vacature binnen de raad van commissarissen. Fokker wil KNP BT-voorzitter R. van Oordt tot commissaris benoemen. Fokker is op grond van het beursreglement verplicht de aandeelhouders bijeen te roe pen, zo zegt Fokker-woordvoer der Steijn. Bovendien heeft een aandeelhouder van een beurs genoteerde onderneming recht op informatie. Analisten, vakbonden en on dernemingsraden van Fokker verwachten niet dat er veel Het is morgen ook in de politieregio Hollands Midden mogelijk aangifte te doen van diefstal of politie-assisten- tie thuis te krijgen na een inbraak. Er wordt op de bu reaus een zondagsdienst gedraaid. Dat hebben de vak bonden met de korpsleiding afgesproken. Dat betekent overigens wel dat alle wijkbureaus gesloten zijn. In Hol lands Midden zijn alleen de acht districtbureaus be mand. geding te verbieden en dat heeft de bonden eieren voor hun geld doen kiezen. De agenten onderbreken het werk tussen negen en drie uur. Om negen uur rijden ze op de fiets naar een van de drie geza menlijke bijeenkomsten. De Leidse en bollenstreekagenten komen samen in de kantine van leiderdorp monica wesseling Het was de bedoeling morgen (actiedag in vier politieregio's) uitsluitend zogeheten noodhulp te bieden. Alleen in ernstige en levensbedreigende gevallen zou de politie ingrijpen. De korps beheerders hebben echter ge dreigd zo'n staking met een kort de voetbalvereniging Katwijk, de mannen en vrouwen uit de Rijnstreek en Alphen gaan naar de Ridderhof in Koudekerk aan den Rijn. Korpschef S. van Hulst van Hollands Midden 'kan leven' met de aangekondigde zon dagsdienst. „Het is natuurlijk een uiterst kwalijke zaak dat de politie al acht maanden zonder CAO zit. Dat op zich wekt al spanning en onvrede op. Poli tieagenten zijn gewone men sen." Dat neemt niet weg dat Van Hulst de acties betreurt. „Het schaadt het imago van de politie. En door de rapporten van de rekenkamer en de IRT- affaire had dit toch al een be- Krimpenerwaard, Alblasser- waard en Vijfheerenlanden te promoten. Onder meer de ge meenten Schoonhoven en Lies veld doen hieraan mee. Verder wordt geld uitgetrok ken voor het thema 'Industrieel Erfgoed'. In dat kader worden plannen ontwikkeld om te laten zien hoe vroeger werd gewerkt in de Westlandse tuinbouw (maart-april volgend jaar), langs de Zuidhollandse kust (aan dacht voor havens, visserij, vuurtorens), en hoe de oude molens en gemalen werkten in het Groene Hart. Verder gaan er komend jaar bedragen naar het stimuleren van museumbezoek en naar een plan om de kastelen en ou de buitenplaatsen in deze pro vincie breder bekend te maken. nieuws naar buiten zal komen. De onderhandelingen tussen Fokker-eigenaar Dasa en minis ter Wijers van economische za ken over financiële steunmaat regelen zijn immers net begon nen. Ook Fokker zelf gaat er niet vanuit dat er vandaag een be slissing op tafel ligt. De koers van het aandeel Fokker is op dinsdag flink geste gen na de mega-order voor 24 toestellen. Fokker opende hoger op 9,50 gulden, een plus van liefst zes dubbeltjes. Daarna zakte Fokker terug tot een winst van drie dubbeltjes op 9,20 gul- .den. De omzetten waren zeer hoog. Er gingen ruim 470.000 certificaten over de toonbank. Op een rustige dag kijkt een Fokker-handelaar tegen een ge middelde omzet van 100.000 stuks aan. den haag Zeventig meter hoog wordt het nieuwe hoofdkantoor van de werkgeversorganisatie VNO- NCW in Den Haag. Het gebouw overspant de Utrechtsebaan, autoverkeer raast er onderdoor. FOTO DIJKSTRA hoorlijke deuk opgelopen." W korpschef prijst zich gelul® dat 'zijn' agenten zich tot nu ook tijdens de acties uitstek® hebben gedragen. „Een agp- die de ene dag als een brulleiice demonstrant over straat lodijfi wordt de dag erop absoluut md serieus genomen als hij an beert rustig en weloverwoy z zijn werk te doen." tlfs m De agenten in Hollands Mn den krijgen de gelegenheid a«ei te voeren. Ze mogen verlof cd nemen. Van Hulst houdt ecqht vast aan het principe van 'acjitv voeren alleen in eigen tijd', pel leen kaderleden krijgen bijzerl der verlof. pi a Ruzie Ahold mfc Russen weer voor de rechter1'! amsterdam anp u - pi Het Russische bedrijf Toi, e blijft bij zijn eis dat Ahold sc|p devergoeding moet betalen L gens schuld aan een niet vanjp grond gekomen groothandLt centrum in Moskou. Vorig jLj beëindigde Ahold de samLj werking met Tonar, omdat L bedrijf niet tijdig voor boiL grond zorgde. L; Op 11 juli verloor Tonar jet' tegen Ahold aangespannen kn, geding. De president van Ls rechtbank in Haarlem weests eis tot schadevergoeding af. L, nar liet het er niet bij zittenLj tekende hoger beroep aanlt de afgelopen maanden hebt partijen diverse stukken uiies wisseld en vandaag dient zaak opnieuw, nu voor het rechtshof in Amsterdam. Tonar eist twee ton scha vergoeding als voorschot op'fj'( totale schade die op 2,1 miljn, gulden wordt geraamd. De zet was dat beide bedrijven 10| subsidie van het Nederlan ministerie van economische ken een detailgroothandelsc^J trum in Moskou zouden op: la ten. EZ betaalde Ahold 3,25 r joen gulden voor verstrekte viezen. Voor de bouw zelf 6,5 miljoen gulden beschikb wat inmiddels voor andere jecten in Rusland is gebruikt. Ahold zette de samenwerk stop, omdat het Nederlan concern op Russische bun cratie stuitte. Tonar ontken en zegt dat Ahold contractbrj heeft gepleegd. BRAND - Een 72-jarige Ams| e dammer is in zijn woning d|n> brand om het leven gekorrjp De politie vermoedt dat er Sjjac ke is geweest van kortsluiting, een televisietoestel, waajn brand ontstond die het pi schuimen plafond in vlam ze H De gassen die daarbij vrijkm men, verrasten het slachtoVc vermoedelijk in zijn slaap, man is door verstikking om leven gekomen. De Eerste Kamer heeft gisteravond ingestemd met de uitbreiding van Schiphol. Hoewel alle fracties zich grote zorgen maakten over de groei cijfers, die een steeds snellere toename te zien geven, konden de ministers Jorritsma (verkeer), De Boer (milieu) en Wijers (economische zaken) de senaat ervan overtuigen dat de uitbreiding van de luchthaven met een vijfde baan de beste op lossing is voor het milieu en de economie. Groen- Links was echter niet te overreden. Tweede Kamer en kabinet zetten in juni een voorlopig slot op de uitbreiding van Schiphol. De luchthaven mag door de aanleg van een vijfde baan uitgroeien tot een zogeheten mainport met maximaal 44 miljoen reizigers in 2015. Uitvoering van de plannen gaat 33 miljard gulden kosten. De Eerste Kamer maakte zich grote zorgen over de groei van Schiphol. De vraag was of het kabi net zijn verwachte groeicijfers van de luchthaven niet naar boven moet bijstellen. Zijn prognose van ongeveer 25 miljoen passagiers in 2003 houdt geen stand nu Schiphol volgend jaar al op 26,5 miljoen uitkomt. Als de luchthaven blijft groeien met bijvoorbeeld 8 procent per jaar kan het slot er in 2003 al op. Schiphol kreeg vorig jaar 10,4 procent meer reizigers. Dit jaar zal de groei 7,3 procent zijn. Als deze ontwikkeling zich voortzet komt de leefbaarheid rondom Schiphol al heel snel in het geding, aldus de senaat. Het kabinet en Tweede Kamer besloten dat door de uitbreiding slecht 10.000 wonigen in de herrie van het vliegverkeer mogen liggen. Minister Jorritsma benadrukte dat het daarom van het grootste belang is dat de vijf de baan er zo snel mogelijk ligt. De groei opvan gen via het huidige banenstelsel zou pas 'echt slecht' zijn voor het milieu. Bovendien stelde zij dat de groeiprognoses van Schiphol die het kabi net hanteert, blijven gelden. „We gingen er ook vanuit dat de groei op korte termijn snel zou gaan, maar dat die op de lange termijn zal af zwakken." De drie ministers beloofden de Eerste Kamer haast te zullen maken met de studie naar de tt |- komstige Nederlandse Luchtvaartinfrastructk t (TNLI). Als Schiphol afstevent op meer danla miljoen passagiers per jaar moeten kabinethj, parlement serieus kijken naar andere alternai0| ven, zoals een tweede nationale luchthaven. bn Vooral binnen de PvdA-fractie in de Eerste L mer bestond grote verdeeldheid over de uitbL ding van Schiphol. Fractievoorzitter Van den Ef[1( verklaarde echter dat het kabinet voldoende )ai ranties heeft gegeven dat Schiphol aan de miliiei eisen zal moeten voldoen. Dit betekent een gi v van 44 miljoen passagiers, 3 miljoen ton vrag en maximaal 10.000 'geluidgehinderde' wor a gen. 3' Een met HIV besmette barkee per uit Amsterdam heeft giste ren in kort geding gee"ist dat hij weer aan het werk mag in een discotheek in de binnenstad. Zijn werkgever WV Beheer wil hem daar niet meer achter de bar hebben nadat bekend werd dat hij besmet is met het virus dat AIDS kan veroorzaken. De werkgever vindt de kans op be smetting met HIV een onaan vaardbaar risico voor het overi ge personeel. Een aantal mensen in het be drijf was al op de hoogte van de besmetting. In juli ontstond on rust toen de barkeeper klaagde over pijn in de benen en in een ziekenhuis moest worden opge nomen wegens trombose. In die periode liet WV Beheer de bar keeper weten hem niet meer te rug te willen in de discotheek. WV Beheer voert verder aan dat de man toch al al niet bijster goed functioneerde. Volgens de barkeeper heeft zijn werkgever zich daar nooit eerder over uit gelaten. Die klacht dient vol gens hem als excuus om hem te lozen. 1 lij wijst erop dat hij we gens zijn ruime horeca-ervaring juist was binnengehaald als be oogd bedrijfsmanager. Als derde argument voor het ontslag voerde de raadsman van de werkgever aan dat de barkeeper wegens zijn verblijf in het ziekenhuis de aansluiting mist met het overige personeel dat als een hecht team samen werkt. De raadsman gaf een kleurige omschrijving" van het etablisse ment. Het personeel loopt er rond in korte broek en blote ar men en maakt er al springend en dansend een dolle boel van. In dat feestgedruis breekt gere geld een glas. Door de snijwon- den die zij daardoor kunnen oplopen, zouden de perso neelsleden besmet kunnen ra ken met HIV. meent de werkge ver. Toen de barkeeper zelf eens gewond raakte, vertrouwde hij de Dl die hem verbond toe met HIV te zijn besmet. Gering gevaar VQlgens de raadsman van de barkeeper is het besmettinsge- vaar zeer gering. Hij verwijst naar verklaringen van onder meer de Nationale Commissie AIDS-bestrijding. dat besmet tingsgevaar in risipoberoepen nauwelijks aanwezig is. Hoewel de ARBO-dienst niet voor hon derd procent wil garanderen dat er geen enkel risico is, werd de man gezond verklaard en in staat te werken. Volgens de barkeeper en zijn advocaat handelt WV Beheer in strijd met zijn verplichtingen als goede werkgever. In plaats van blindelings mee te gaan in de emoties van het personeel had de werkgever zich ook in de materie kunnen verdiepen en het team op gefundeerde wijze kunnen informeren. Het aanbod van WV Beheer in een andere horecagelegenheid in Amsterdam, een zeer ru dagcafé, te gaan werken, v de barkeeper van de hand. houdt juist van het drukke rakter van zijn oude werkple )(1 Rechter mr. J. Peeters zei deskundigen te hebben bej pen dat het risico op besnm ting bij operaties minimaal i m dat 'extern' contact met bloed van een ander nog n Ja der gevaar oplevert. Hij vre'r zich af wat kan worden ged Ja om de angst van het persoi e voor infectie weg te nen ,n Ook vroeg de rechter zich a r[ de barkeeper zich bij eventt R terugkeer zou kunnen hanc g ven tegenover zijn vroegere lega's die hem nu afwijzen. R>| Uitspraak 7 december.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18