Hotel-restaurant Trade Centre Burgy: accent op ambachtelijk werk Rijn Veenstreek lt' Ondernemersvereniging Alkemade groeit als kool Alphense kerstmarkt verdringt auto's Alkemade: meer vaart achter bestrating in Rijpwetering 'Paddegat is gevaar voor recreatievaart' Platanen Bateweg Woubrugge gekapt /OENSDAG 29 NOVEMBER 1995 chef henny van ecmond. 071 -5356414. plv -chef hans koenekoop. 071 -5356429 Vlan gewond in gezicht ilphen aan den run» Een Alphenaar is gisteren gewond geraakt bij :en aanrijding op de kruising Oude Herenweg-Binkhorst-He renhof in zijn woonplaats. De man reed over de Oude Herenweg gn gaf geen voorrang aan een tegenligger toen hij trachtte linksaf te slaan richting Binkhorst. Er ontstond een botsing met een plaatsgenoot. Vervolgens werd de Alphenaar ook nog aangere den door een auto die vanaf de Binkhorst kwam. Het slachtoffer iep letsel in zijn gezicht op en moest worden overgebracht naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp. De materiële schade is aanzienlijk. Inbraak bij bedrijf roelofarendsveenInbrekers hebben deze week toegeslagen in een bedrijfspand aan de Lasso in Roelofarendsveen. Er werd een raam geforceerd om binnen te komen. Vervolgens werden kle dingstukken weggenomen. Verder werd ingebroken in een schuur van een woning aan de Populierenstraat. De dief klom over de schutting en maakte een damesfiets buit. rrekker verliest oplegger aan den rijn» Een losgeraakte oplegger heeft gisteren voor verkeerschaos gezorgd op de Eisenhowerlaan in Alphen. De van een vrachtwagencombinatie moest afremmen de verkeerslichten bij de Bruinsslotsingel. De oplegger schoot los en blokkeerde vervolgens de kruising. Drie rijstroken werden afgezet om de vrachtwagencombinatie van de kruising te verwijderen. Beloning voor Alphense ambtenaren alphen aan den run» De .600 ambtenaren van de ge meente Alphen aan den Rijn worden voor de Kerst getrak teerd op een VW-bon van 100 gulden. Het is een beloning voor hun inzet bij het bedenken van bezuinigingsvoorstellen. Al phen moet 6 miljoen gulden be zuinigen omdat de gemeente enerzijds zo'n 5 miljoen gulden minder krijgt uit het gemeente fonds en anderzijds een begro tingstekort heeft van 1,5 miljoen gulden. De ambtenaren verzinden zelf zo'n 400 voorstellen om te besparen op de gemeentelijke organisatie en daar heeft de ge meenteraad dankbaar gebruik van gemaakt. Ander voordeel van het meedenken was dat Al phen geen dure externe des kundige hoefde in te schakelen. De 60.000 gulden die het ge meentebestuur nu uittrekt voor de kerstgratificatie, wordt ge haald uit de algemene reserve. „Op naar de 200 leden", is het devies van A. van der Voet, voorzitter van de Ondernemersvereniging Alkemade. ARCHIEFFOTO MARK LAMERS/HOLVAST pp het bedrijvenpark International Trade Centre (ITC) ij de gemeentegrens van Boskoop en Hazerswoude jomt een nieuw hotel-restaurant. Het hotel verrijst aan Ie Hoogeveense weg en moet in juni 1996 zijn deuren Jpenen. Het hotel-restaurant draagt de naam 'Garden' in komt aan de rand van het bedrijventerrein, recht te- (enover de sportvelden van voetbalvereniging 'Floreant'. geen mogelijkheid om buiten- landse-gasten in Boskoop onder te brengen. De twee officiële hotels in Boskoop zijn failliet en staan al enige tijd leeg. Verder is de keuze aan restaurants in Boskoop zeer beperkt. Volgens F. van Suchtelen van het PR-bureau 'All-Round', dat de belangen van 'Garden' be hartigt, richt het hotel zich niet alleen op Boskoop, maar op de jarden' zal beschikken over |vintig kamers en twee suites, erder is er de keuze uit diverse psterse restaurants. Het hotel gt op Hazerswouds grondge- jed, maar zal zich meer richten p Boskoop. De Boskoopse bo- hen- en plantenhandelaren ebben op dit moment bijna hele regio. „Boskoop en het ITC hebben natuurlijk toch een be paalde uitstraling, maar uit on derzoek bleek dat het hele ge bied behoefte heeft aan een ho tel en een restaurant waar com fort tegen een redelijke prijs wordt geboden." Bij de bouw van het hotel re kent de organisatie ook al min of meer op de aanleg van het Bentwoud. „Natuurlijk heeft de mogelijke toename van recrea tie in de regio invloed gehad op de overwegingen om hier een hotel neer te zetten. Het Bent woud zal meer mensen naar dit gebied trekken. Dat is interes sant", aldus Van Suchtelen. De eerste paal voor het hotel restaurant gaat half december de grond in. alkemade marieta kroft De Ondernemersvereniging Alkemade (OVA) floreert als nooit tevoren. Streefde voorzit ter A. van der Voet een jaar ge leden nog naar een ledenaantal van 150, op dit moment is de 180 al gepasseerd. „Volgend jaar gaan we op naar de 200", aldus een tevreden voorzitter, tevens directeur van Bovo- Tours. De ondernemersvereni ging bestaat acht jaar. Inmid dels is de OVA uitgegroeid tot een 'sterke, professionele club die breed vertegenwoordigd is'. „We hebben leden uit alle hoe ken van de gemeente." Uit de sterke groei blijkt vol gens de voorzitter wel dat de OVA een belangrijke functie vervult. „Regelmatig houden we activiteiten, organiseren we een avond met bijvoorbeeld een spreker of gaan we op excursie. Die bijeenkomsten kunnen leerzaam zijn. Wat minstens zo belangrijk is, zijn de contacten onderling. Daar is behoefte aan". Naar aanleiding van de pre sentatie van het economisch beleidsplan zijn inmiddels drie overlegplatforms bezig om het ondernemersklimaat in de ge meente verder op te krikken. Er is een platform op het gebied van het tuinbouwbedrijfsleven, de detailhandel en de recreatie. Alle drie worden ze voorgezeten door OVA-bestuurslid G. Caste- lijn. In het platform zitten verder afgevaardigden van de politiek en van belangenorganisaties zoals de WLTO en de midden standsvereniging RAAK. alphen aan den run. De Alphense kerstmarkt ver dringt dit jaar de auto-ten toonstelling uit de Autohal van Avifauna. Om de snel groeiende markt met meer dan 100 kraampjes toch on derdak te kunnen bieden, is een grote hal nodig. Alleen de autohal van Avifauna kan de drukte aan. Maar dan moeten wel de 190 auto's die daar staan gestald, plaatsma ken. De kerstmarkt wordt dit jaar op zaterdag 9 en zondag 10 december gehouden. De markt is een initiatief van de Alphense VW. De organise rende werkgroep verwacht zeven- tot achtduizend be langstellenden te mogen be groeten op het evenement. Bezoekers vinden op de markt de geijkte kerstartike len, zoals bomen, kaarten en kaarsen, maar ook een win- tersportbeurs, een glasblazer en kerststallen uit de hele wereld. De verdreven auto mobielen worden tijdelijk op het parkeerterrein bij Avifau na tentoongesteld. De kerst markt is zaterdag 9 en zon dag 10 december van 10.00 tot 17.00 uur in Avifauna aan de Hoorn 65 in Alphen aan den Rijn. FIETSERS BOTSEN Een 35 ja rige Alphense is gisteren ge wond geraakt bij een aanrijding op de Pieter Doelmanstraat in haar woonplaats. De vrouw ver leende geen voorrang aan een andere fietser, een 52-jarige Al phenaar, die vanaf de Van Boet zelaerstraat kwam. Het slachtof fer liep letsel op aan de knieën. Jijeenkomst over driedimensionaal bouwen phen aan den run e Vereniging van Onderne- ïingen in Alphen aan den Rijn- o., de VOA, houdt op maan- ag 11 december een lunchbij- mkomst voor haar leden en >or geïnteresseerden over on- rgronds bouwen in Alphen. e bijeenkomst is van 12.00 tot 1.00 uur in het Parktheater aan Ie Cornelis Geellaan. Architect E. von Meijenfeldt is voor de- gelegenheid uitgenodigd te rtellen over het project waar- ij de mogelijkheden tot deze vorm van bouwen in Alphen is onderzocht. Een half jaar geleden werden de resultaten van dit project ge presenteerd in de nota 'Alphen 3-dimensionaal'. Strekking van dit rapport was dat de stad seri eus diende na te denken over de mogelijkheden om onder gronds te bouwen. Dat zou een zinvol alternatief zijn voor het traditionele bouwen boven gronds, zeker nu de Randstad steeds voller wordt. Daarbij baseerden de onder zoekers zich op de meest recen te demografische cijfers die zeg gen dat de Randstad in het jaar 2015 behoefte heeft aan zo'n 940.000 woningen. Mocht er al leen boven de grond worden gebouwd, dan zou daarvoor een gebied van 33.000 tot 35.000 hectare nodig zijn. Alphen zou, als er op de huidige manier zou worden doorgebouwd, over een jaar of tien vol zijn. Alleen door bebouwing van de polder Gnephoek zou de gemeente dan nog verder kunnen bou wen, zij het te weinig om aan de behoefte te voldoen. alkemade marieta kroft Gemeente Alkemade wil dat er meer vaart wordt gezet achter de bestrating van de Pastoor van der Plaatstraat in Rijpwete ring. Ze overlegt momenteel met de aannemer over het in zetten van meer straatmakers. „Als we in dit tempo doorgaan, redden we het niet om op de geplande datum van 22 decem ber klaar te zijn", zei directeur openbare werken A. Peters gis teravond in de commissie ruim telijke ordening. Volgens hem werken er nu dagelijks vier mensen aan de straat. Vooral de plaatselijke middenstand on dervindt veel nadelen van de af sluiting van de weg sinds eind oktober. Maar ook de automo bilisten worden het volgens CDA-raadslid J. uit den Boog aard zat om steeds kilometers om te rijden. De commissie ging akkoord met het voorstel van B en W om volgend jaar delen van negen wegen in de gemeente een gro te onderhoudsbeurt te geven. Het gaat om De Lasso, Alkema- delaan, Langeweg, Noordeinde, Galgekade, Veenderdijk, Poeldijk, De Blankenstraat en de Van Veenstraat. Na de werk zaamheden moeten de wegen er weer voor 15 tot 20 jaar tegen kunnen. Enige commissieleden dron gen bij wethouder W. Nugteren er op aan om met de Alkemade- laan te wachten totdat het knooppunt bij Burgerveen ge reed is. Naar verwachting is dat volgend jaar december. „Zodra het knooppunt klaar is, komt er veel minder verkeer over de Alkemadelaan", legde burgerlid P. Koek (WD) uit. „Minder ver keer zal dus last hebben van de werkzaamheden en bovendien rijdt er minder zwaar verkeer die de weg weer kapot kan rij den." Nugteren zei toe te bekij ken of uitstel mogelijk is. Voordat met de reconstructie van de Zuidweg in Rijpwetering wordt begonnen, is het wel hal verwege volgend jaar, deelde Peters gisteravond tevens mee. Overleg is momenteel nog gaande met het Hoogheem raadschap van Rijnland en het waterschap De Oude Rijnstro men. Weerzien met Indië en Indonesië alphen aan de run Het boek Weerzien met Indië en Indonesië van Adriaan Goedhart ligt vanaf vandaag in de boekhandel. De Alphenaar werd in 1923 in Magelang in Midden-lava geboren. Hij ging naar Nederland om te stude ren en koos voor een loopbaan bij de 'Handels Vereeniging Amsterdam'. In zijn boek beschrijft Goed hart zijn leven om te beginnen met zijn jeugd. Daarna verge lijkt hij wat de Nederlanders in Indië en Indonesië opbouw den met soortgelijke bedrijven in andere gebieden van de we reld. alkemade marieta kroft JANDEL EN WANDEL Rubriek voor zakelijk nieuws Fax:071-5321921 |den eric de jager voor het vak, waar vind je kt nog? Bij het Leidse bouwbe- Burg>' BV, volgens directeur Burgy. Sinds kort heeft Burgy in nieuwe thuisbasis aan de tnphoraweg in Leiden. Een ge- ö)uw zoals het bedrijf zelf: „So- Jr, maar met zorg gemaakt." fant het 62-jarige Burgy is ten 'jong, snel, wild-onderne- ing'. „De nadruk ligt bij ons b het ambachtelijke", vindt K. jkgy- 11De 40-jarige directeur is trots, rots op zijn bedrijf, of beter ge- |gd, op de werknemers die het vormen. „Het zijn de lensen die het bedrijf maken, je die weghaalt, houd je al len een paar steigers en tien jnhangwagens over. Dat is bedrijf, aanhangwagëns kan iedereen." Burgy BV legt zich vooral toe zorgvuldig aannemerswerk. •als restauraties van oude ge- iuwen in de Leidse binnen- id, maar bijvoorbeeld ook de uw van de nieuwe bloemen- t bij de Blauwpoortsbrug. s het bijzonder is, is het voor is interessant", legt K. Burgy dt. „Het aparte is voor ons een jltdaging, dat vinden we leuk. is belangrijk, want werk oet niet alleen draaien om ld verdienen, het moet ook k zijn. Daarom kunnen wij I energie in onze projecten ppen: we hebben er lol in." Burgy is een Pietje Precies, verklaart waarschijnlijk zijn rliefde voor zorgvuldige, bachtelijk werk. Bij het ont- rp van het nieuwe bedrijfs- bnd liet hij dan ook. duidelijk Een trotse K. Burgy voor het nieuwe pand van bouwbedrijf Burgy BV. FOTO HENK BOUWMAN zijn stem horen. „Het gebouw het onderkomen nog niet af. genoeg tijd hebben voor hun ei- moet een spiegel van het bedrijf Burgy heeft het namelijk zo gen bouwwerk. „Tsja, werk gaat zijn", vindt de directeur. Toch is druk, dat de werknemers niet nu eenmaal voor het meisje", Milieustempel De I.eiderdorpse drukkerij Gra ficon heeft het milieustempel van het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemingen (KVGO) gekregen. Het Milieus tempel is een beloning voor grafische bedrijven die verder gaan dan de eisen die de milieuwetgeving aan de be drijfstak stelt. Accountants Accountantskantoor De Koning toont vrijdag 1 december zijn nieuwe locatie aan cliënten, re laties en bekenden. Het Roelo- farendsveense kantoor verricht zijn werkzaamheden^ sinds 30 oktober vanuit het nieuwe on derkomen aan de Lasso-Zuid 8 in Roelofarendsveen. Het be drijf bestaat pas een jaar, maar groeide nu al uit zijn jasje. Bij De Koning werken zeven perso nen. Jubileum Het Alphense autobedrijf Van Leijden BV viert woensdag 6 de cember het 60-jarig jubileum in het autovak van oprichter J. van Leijden. Van Ix-ijden viert die dag tevens zijn 65-ste verjaar dag. Hoewel de Alphenaar de meeste taken in het bedrijf aan zijn zoons heeft overgedragen, blijft hij nauw betrokken bij de autohandel. De receptie is tus sen 16.00 en 19.00 uur in hotel Toor in Alphen aan den Rijn. woubrucce ruud sep bagger dat de schepen regelmatig vastlopen. Zelfs de vaart loopt soms vast. CDA raadslid N. Bakker sloeg gisteravond alarm in de commissie ruimtelijke ordening. Hij vindt dat de bag ger zo snel mogelijk in de voormalige zandwinput van het Braas- scmermecr moet worden gedumpt. „De put is nu nog niet vol en het is dichtbij." Hij vroeg wethouder W. Nugteren om bij het Hoogheemraadschap van Rijnland er op aan te dringen om te gaan baggeren. Volgens Bakker die vanuit zijn woning op het Paddegat kijkt, speelt het probleem niet alleen in dit deel van de Braassem. „(lok de Heimanswetering zit vol. De verschillende jachthavens daar zijn bang dat ze helemaal dichtslibben." Nugteren zei toe dit pro bleem tijdens een binnenkort te houden overleg met de andere Braassemgemeente Jacobswoude te bespreken. gen. De luinge was er niet van onder de indruk. Zijn suggestie om dan maar een referendum uit te schrijven onder de bewo- ners van de Bateweg vond geen gehoor. De wethouder had echter nog wel een troostprijs op zak. Hij opperde de mogelijkheid om de bomen niet allemaal tegelijk om te hakken. Door het ene jaar om en om te kappen en een paar jaar later de rest, zou het straat beeld grotendeels kunnen wor den behouden. De D66'er P. van Hoesel - die even tevoren de gemeente als 'nogal kaal' had omschreven - was direct een groot voorstander van deze aanpak. Bruins beloofde de zaak nog eens goed te bekijken. Woubrugge Krijgt deze winter overigens al een klein voor proefje van de aanstaande kap aan de Bateweg. In het voetpad tussen de weg en basisschool Esselijckerwoude moeten bin nenkort al vier essen en een sierappel het veld ruimen. Ook hier is de reden dal de wortels de straat omwoelen. Daarnaast wordt nog gemeld dat de bo men de weg zouden versperren, waardoor ouders met kinderen niet meer over het voetpad maar over de rijbaan zouden lo pen. De I.ange nam dat laatste punt niet erg serieus. „Je kan er zelfs met een kinderwagen pri ma langs", aldus de CDA'er. De 28 platanen aan de Bateweg in Woubrugge staan op de no minatie om over twee jaar te worden gekapt. De bomen moeten in de winter van 1997- 1998 plaatsmaken voor jongere aanplant omdat ze volgens de gemeente te groot worden. Vol gens hoofd gemeentewerken F. Peters hebben verschillende be woners geklaagd dat de takken over hun tuin heen hangen. Bo vendien drukken de wortels de straat omhoog en groeit de kans op vallende takken. De beeldbepalende platanen waren gisteravond bij de be spreking van het kapprogram- ma in de commissie openbare werken het meest omstreden. C. de I.ange (CDA) - zelf een be woner van de Bateweg - liet duidelijk weten niets te voelen voor de kap. „De bomen komen nu net een beetje tot wasdom", hield hij wethouder L. Bruins voor. Die had wel op enige te genstand gerekend. „Het is een omstreden programma", gaf hij toe. „Volgens sommigen zijn de platanen een verrijking van de Bateweg. Maar volgens de ex perts moeten ze weg." Die expert was Peters die meldde dat de bomen de weg versperren en kapotmaken, en bovendien zomaar bij mensen boven hun tuin durven te han-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17