PSV scoort er makkelijk op los voor coach Frans Thijssen iparta na gouden wissel Rotterdams nummer een 'Fan' nec steekt agent in zijn been Sport Zes clubs strijden J>m tweede periode In eerste divisie in(j trainer moet je soms een dipje geluk hebben. Zeker bij x ddebuut in de eredivisie. De van oud-internatio- n) Frans Thijssen vond kenne plaats onder een gunstig ge- FC Utrecht was gisteren het rumoerige Monniken- onbetwist de beste ploeg, Vitesse won: 2-1 de tijdelijke opvol- nif van de ontslagen Ronald Velbos, noemde de fortuinlijke arpe goed voor het zelfvertrou- fn. ,,Want dat kunnen de spe- op dit moment heel goed g) ruiken", analyseerde hij. ,,Er (veel angst in de ploeg en het sjbovendien vrij diep." ibJjtrecht kreeg te weinig in het Arnhem. De gasten wa- technisch en taktisch-beter, veel meer kansen af ijrji de thuisploeg en maakten 88e minuut zelfs 2-2. Arbi- dl Temmink, die het grimmige piel prima in de hand hield, wiirde de fraaie treffer van Vis- (ex-Vitesse) echter af omdat nog bezig was het muurtje bii] de vrije trap op de juiste af- r0r|nd te zetten. ndfhijssen, die met collega Jan Bliigbloed voorlopig de dienst lejmaakt bij Vitesse, bracht zijn eJhnen voor de komende pe insde bij zijn aanstelling /airnachtig onder woorden, fyjoorin meer strijd, achterin meer concentratie, daar heeft het publiek recht op." Om in het vijandelijke straf schopgebied meer ontzag en meer kansen af te dwingen, kreeg centrumspits Curovic een nieuwe kans in het elftal. De moedige keuze van Thijssen leek volledig verkeerd uit te pakken. Curovic deed ruim tachtig minuten lang bijna alles fout wat hij fout kon doen. Zijn ietwat merkwaardige motoriek werkte op de lachspieren van het thuispubliek, dat hem meer dan eens hartgrondig verwen ste. Maar zes min'uten voor tijd betaalde de mollige rommelaar toch nog het vertrouwen van Thijssen terug. Hij nam met rechts een voorzet van invaller Iroha aan en knalde in één vloeiende beweging met links prachtig in, 2-1. Als dank voor zijn beslissende doelpunt gunde Thijssen zijn spits een applaus- wissel. Zwaaiend en glunderend ging 'DJ Superstar' onder de douche. Een nieuwe publieks lieveling lijkt in Arnhem gebo ren. Ook doelman Raymond van der Gouw, die onder Spelbos na de openingswedstrijd tegen Feyenoord (5-2) naar de bank verdween, had reden tot lachen. Dank zij een griepje bij zijn ri vaal Knoop mocht hij zijn kun sten weer in de eredivisie tonen. De lange sluitpost verrichtte tal Edwin Gorter moet na een botsing met Ferdy Vierklau per brancard van het veld worden gedragen. foto anp van goede reddingen, vooral bij Afgezien van Makaay, die andere kans. De gelijkmaker vio bezorgde Thijssen echter doelgerichte acties van de slor- twee keer doelman Van Ede se- kwam uiteindelijk onverwacht, een mooie start van zijn trai- dige Hernandez. Na ruim een rieus bedreigde, kwam nadien Jochemsen tikte van dichtbij nersloopbaan op het hoogste kwartier bleef hij op een diago- niet één speler van Vitesse in een lage vrije trap in, 1-1. Die niveau. „Als er één ploeg had nale schuiver van Plugboer ech- scoringspositie. Utrecht daaren- evenwichtige stand was voor moeten winnen, was het ter stokstijf staan, 0-1. tegen verprutste de ene na de beide ploegen verdiend. Curo- Utrecht", mokte Kistemaker. Oud en nieuw zeer Gorter Edwin Gorter kreeg nauwe lijks de kans om revanche te nemen op zichzelf en op zijn oude club. De spelmaker van Vitesse kwam al na tien mi nuten hard in aanraking met Ferdy Vierklau. Per brancard ging hij van het veld. Met zes hechtingen in zijn wenk brauw en een lichte hersen schudding dook de Hagenaar thuis vroeg onder de wol. Gorter, na het ontslag van Spelbos door interim-trainer Thijssen weer in genade aan genomen, kreeg op Monni kenhuizen een zeer negatie ve ontvangst van het fanatie ke deel van hel Utrechtse pu bliek. Zij vervloekten hem aan alle kanten. Utrecht- voorzitter Jan van de Kant en middenvelder Marcel van der Net togen naar het 'rellen- vak' om de opgewonden fans te kalmeren. Veel hielp de in terventie niet. „Toch was er geen enkele opzet in het spel, laat dat duidelijk zijn", bena drukte Simon Kistemaker, de trainer van FC Utrecht. „We hebben een fantastisch pu bliek. maar er zit nog veel oud zeer jegens Gorter. In de spelersgroep leefde liet weer zien met Gorter totaal niet. Zijn naam is tijdens alle be sprekingen niet één keer ge vallen." gouden wissel van coach Ten Cate velakte Sparta gisteren tot de beste ploeg van 8 ttterdam. Talent Renfurm stond nog geen winuut voor Dennis de Nooijer in het veld of ittJ maakte het enige doelpunt tegen RKC: 1- )e drie winstpunten brachten Sparta bo- i Feyenoord op de ranglijst van de eredivi- Ten Cate vond dat wapenfeit 'geleuter', langrijker vond hij dat hij een opstandje i zijn topscorer kon onderdrukken door ri snel scorende invaller. De Nooijer ver- k met een zwart donderwolkje van toorn bc ven zijn hoofd rechtstreeks naar de dou- ïs, overigens na een uitermate zwakke urt tegen Vrede, de langste voetballer uit eredivisie. Hij heeft de treffer niet waarge- men. Jet doelpunt in de 73e minuut gaf een ,br apverwekkende vertoning een meesle- va ïd slot. Bijna vijf kwartier liepen Sparta en lCh C reclame te maken voor dezelfde rtsponsor, maar niet voor zichzelf of het etbal in het algemeen. Ten Cate en zijn ilega Van Veen gaven het hobbelige veld de luid. „Bij het uitlaten van je hond kun je op dit veld zomaar je enkel breken", stelde Ten Cate. NAC - Volendam De punten stromen de laatste weken binnen bij NAC. Al negen wedstrijden heeft de for matie van trainer Rijsbergen niet meer verlo ren. 'Tegen zijn oude club Volendam kwamen de Brabanders zaterdagavond zelfs tot hun grootste overwinning (4-0) van het seizoen. NAC klom door dat resultaat naar de vijfde plaats op de ranglijst. „Ze zullen hier nu wel weer meteen aan Europees voetbal gaan denken, maar zo ver ga ik niet. Het is alleen een lekker gevoel dat we straks met zo veel punten de winterstop ingaan", zei Rijsbergen. Tegen het zwakke Volendam had NAC een half uurtje nodig om op gang te komen. De Bredase ploeg mist nog altijd spits Arnold. Lokhoff, terug van een blessure, verving hem verrassend in de aanval. Dat leverde na een half uur succes op. Verdediger Vidmar zette een actie door tot in het strafschopgebied, Abdellaoui mocht het afmaken. Vijf minuten later besliste Oostrom met een mooi intikkertje de wed strijd al (2-0). Na een aanval met nogal wat chaotische toestanden voor het Volendamse doel. maakte Brood er halverwege de tweede helft 3-0 van. Ook de laatste treffer kwam op naam van een Bredase verdediger. Invaller Remie bracht in de laatste minuut de bal goed voor. Van Burik kopte simpel binnen en zorgde daarmee voor het juiste verschil. Willem 2 - Graafschap Willem II kwam zateravondavond op de Doetinchemse Vijverberg onnodig in adem nood tegen De Graafschap. Een sterk aan dringend Graafschap wist de race tegen de klok evenwel niet te winnen, 1-2. Weliswaar scoorde Oosterhijis in de 84e minuut de ge lijkmaker, maar arbiter Schaap keurde de treffer af omdat Victoria tegen doelman Van Fessem van Willem II zou zijn aangespron gen. De discutabele beslissing van Schaap leek meer op een goedmakertje. In de 58e minuut annuleerde hij om ook al onbegrijpe lijke redenen een doelpunt van De Gier. Dat doelpunt zou de Tilburgse ploeg op een 0-3 voorsprong hebben gebracht. Van Gastel bracht de ploeg op 0-1 in de tiende minuut met een diagonaal schot, Van de Berg kopte in de 50e minuut raak uit een voorzet van Van Gastel. „Daarna zakten we ver weg", aldus trainer De Jong van Willem II. De thuisclub, met de van Heerenveen ge huurde spits Meijer als gangmaker, stelde en thousiasme tegenover het betere vejdspel van Willem II. Meijer was in de zesde minuut dichtbij zijn eerste treffer, maar zijn inzet werd van de lijn gehaald door Rombouts. Na de 0-2 bracht Van den Brink negen minuten voor het einde nog even de hoop terug, I -2. Het laatste woord was evenwel aan scheids rechter Schaap. Roda JC - GA Eagles Go Ahead Eagles heeft met Tammer eindelijk een opvolger voor de vertrokken topschutter Decheiver in huis, maar de eerste thuiszege laat nog steeds op zich wachten. Roda JC leg de in Deventer beter positiespel en vooral meer koelbloedigheid aan de dag: 1 -2. De vemieuwingskuur in Deventer (naast 'Tammer trok Go Ahead Eagles ook keeper Moens en middenvelder Bijl aan) moet de ploeg van trainer Fafié nieuwe impulsen ge ven. Daar was zaterdagavond tegen Roda JC slechts bij vlagen wat van te merken. Tegen over het gedegen spel van de Limburgers kon de thuisclub slechts incidenteel opportunis me stellen. Roda JC had daarbij de meevaller dat de ploeg al na twee minuten op voorsprong kwam door Graef. Met die 0-1 voorsprong als ruggesteun kon de ploeg van trainer Stevens naar hartelust combineren. „Als je zo snel op voorsprong komt, mag je jezelf gelukkig prij zen", concludeerde de Limburgse coach. „Met onze snelle voorhoede moei je vervol gens de mogelijkheden uitbuiten." De wedstrijd in een vroeg stadium heslis sen, zat er niet in, omdat de van Excelsior af komstige Moens een sterke indruk maakte. Zo pareerde hij met een reflex een inzet van Babangida, die na een steekpass van Graef vrij op hem afstormde. Moens hield Go Ahead Eagles ook in het tweede bedrijf in de race met een aantal fraaie reddingen. Bij hel tweede doelpunt van Roda stond ook hij machteloos. Nadat Graef de bal uit buitenspelpositie meenam, scoorde I lesp in de rebound: 0-2. Een opleving van I leering, die in de korte hoek raak schoot, bracht Roda niet meer van de kook. „We hebben de wed strijd in de eerste minuten verloren", sprak Eagles-trainer Fafié teleurgesteld. NIJMEGEN» ANP Een supporter van NL(heeft gisteren na afloop van de wedstrijd NEC-PSV een poli tieman met een mes in het bovenbeen gestoken. De man is aangehouden. Hem wordt poging tot doodslag ten laste gelegd. De suppor ter stak toen de politie hem op wilde pakken nadat hij de Hitlergroet had gebracht aan een groep aanhangers van PSV. De politie hield verder rond de voetbalwedstrijd nog negen andere supporters aan voor mishandeling, overtre den van de wapenwet en I^ANDAG 27 NOVEMBER 1995 983 -i EERSTE DIVISIE FC Den Haag-Excelsior 4-1 (2-0). C,<.os-.riv. 1-0, 44. Grünhol/ 2 0. 51 Price 3 0, 62 Di|k huizen 3 1.87. Price 4 1 Scheidsrechter: V.m Meerkerk Toeschouwers: 1864 Gele kaart: Schuurhuizen IExcelsior I Haarlem Telstar 2 0 (1-0) 1 3 H.r.vll .link 1 0,fe4 Hasselbaink O Scheidsrechter: Uilen berg. Toeschouwers:'bl mans. Toeschouwers: 6875 Gele k terman. Marbus (Cambuur). Lurling, Konings tem, Van der Velden (FC Den Bov h) Veendam-RBC 10 (1-0). 30. Rarlomski 1 O Scheidsrechter: llhurg Toeschouwers: 369.3 Gele kaart: Roembi.ik, Radoniski (Veendarn). Van der Linden (RBC). Elndhoven-VVV 0-4 (0-2). IH. CornOlll'* I, 28. Corneille 0 2, 59. Evans 0-3, 84 H.ik boord 0-4. Scheidsrechten Grant Toe schouwers: 1500. Rode kaart: 66. Van l m-, tan|e (Eindhoven, 2> geel) Gele kaart: Koenon (VW). TOP Oss-FC Zwolle 4-1 (1-1). 16 Watennk 1 li. f'R Srmt 1 1.4/ Wi|'. 1. liH Wi|'. 3 170. Dricssen 4 I Scheidsrechter: Oskam Toeschouwers: .1 Hi, Rode kaart 1 Van den Belt (FC Zwolle) Helmond Sport-Dordrecht '90 4 1 (2-1). Gerritsen 10. 24 Van der Laan 1 1. 44 Vu. cent 2 1 (stratschop), 79 Gerritsen 1 1. 90 Vincent 4 1 Scheidsrechter: Virik. Tocschou wers: 1941 Gele kaart: Van leeuwen. S. lui man, Santegoeds (Helmond Sport). Plot (Dordrecht) Heracles-MVV 2-2 (0-2). 19 Haolderm.mO 1. 41. Kolmschot 0 2 (e.d.), 50. Vollen 12, 84. Kruzen 2 2 (slrafschop). Scheidsrechter: Ruygwart Toeschouwers: 2052. Golo kaart: W.r.l.iiuler (I Ier,i. les), I li.regis (MVV) AZ-Emmon 1-2 (0-0). 6 3 Alberda 0 I. i,i Van Oostrum 0 2. <>H Inia I Scheidsrech ter: Sterk Toeschouwers; 6980 Gele kaart Durmusoglu, Keur (AZ), Van Raalte, Van Oostrum (Emmen). Topscorers: I Van Oostrum (Emmen) 11.2. Kruzcn (Herat les), l urling (Den U..-., h), Van der Laan (Dordrecht) 10, 6 Van Roon (Telstar), De Wi|s (TOP) 8. 7 Keur (AZ). Dfiessen (TOP) "panning op laatste speeldag 4 ?*N HAAG «ANP |e strijd om de tweede-perio- is ongemeen spannend. Jlet nog één wedstrijd te spe- Mèn maken nog zes clubs kans pop de titel. Koploper AZ, één \an de kanshebbers, verloor otfiterdag voor het eerst dit sei- 4)en. De Alkmaarders gingen „puis met 2-1 onderuit tegen tnmen. Cambuur. winnaar an de eerste periode, kon na jet gelijkspel tegen Den Bosch cj-l) maar een beetje profite- lirèn en bracht de achterstand azjp de algemene ranglijst terug zes punten. 1-JAZ, Heracles en Veendarn °Trzamelden in de tweede pe [ode veertien punten uit ze- aren duels. TOP Oss, Emmen n VW hebben één punt min- Sjler. AZ lijkt met de eerste ne- telerlaag van het seizoen de eitiveede-periodetitel op het Nippertje te verspelen. De /a'Jloeg van Theo Vonk, die voor jaar bijtekende en in zijn jjpntract liet opnemen dat hij mjij positieverbetering mag ver- lekken, kon niet overtuigen joegen Emmen. Alberda en Van iar|ostrum scoorden voor de 3 Jjrmatie uit Drenthe. 4-1 „Supersub" Piet Keur, die de JjOe gele kaart van het hele voetbal kreeg, moest se|i de tweede helft redding Net in het veld jracht hij Inia wel in stelling, 4iaar verder dan die ene tref- ee^r kwam AZ voor een record antal van 6980 toeschouwers iet. Emmen steeg door deze verwinning naar de derde /FUlaats. De ploeg heeft evenveel miunten als Cambuur. De Frie- '"«en hebben een beter doelsal- n tP- aor Cambuur en Den Bosch 'd (ielden elkaar in evenwicht, 1- Pieren, door de club uit eeuwarden overgenomen an Sparta, luisterde zijn de- uut voor de Friezen op met en doelpunt. Hij opende de score in de 60e minuut. Zeven minuten later trok Lurling de stand weer gelijk. Scheidsrech ter Schuurmans deelde in het duel vijf gele kaarten uit. Ook Heracles kon niet volle dig profiteren van de neder laag van AZ. Het duel tegen MW eindigde in 2-2. De club uit Almelo vocht zich knap te rug van een 2-0 achterstand. Zes minuten voor tijd trok Krüzen de stand met het be nutten van een strafschop weer gelijk. Den Haag Na zes verliespartijen op rij behaalde FC Den Haag de vierde overwinning van het seizoen. In het Zuiderpark won de moeizaam draaiende formatie van Theo Verlangen met 4-1 van Excelsior. Goos- sens, Grünholz en Price (2) zorgden voor de Haagse doel punten. De treffer van Excel sior kwam op naam van Dijk huizen. Door de winst steeg Den Haag van de zeventiende naar de vijftiende plaats. Ook hekkesluiter Helmond Sport won. De club versloeg Dordrecht'90 met 4-1Het was de derde Helmondse zege van deze voetbaljaargang. Gerrit sen en Vincent maakten bei den twee doelpunten. Van der Laan scoorde voor Dordrecht. Het was zijn tiende treffer van het seizoen. Er vielen twee rode kaarten in de eerste divisie. In de wed strijd TOP Oss tegen FC Zwolle (4-1) moest Van den Belt van Zwolle na 21 minuten vertrek ken na het slaan van tegen stander Hopstaken. Van Cors- tanje van Eindhoven kreeg twee maal geel in de wedstrijd tegen VW (0-4) en moest in de 65e minuut voortijdig naar de kleedmaker. Het was de vijfde maal binnen een jaar dat Van Corstanje rood ont ving. Ondanks slechte wedstrijd, slecht toneelspel en slecht publiek Ver na afloop van NEC-PSV (0-5) stond een troepje supporters te wachten bij de bus van PSV. Sommigen wilden alleen maar 'speler tjes kijken', sommigen wil den alleen maar even laten horen uit welk milieu ze kwamen. Dat lukte. 'Kan- ker-Cocu!' Hoerenjong! Kanker-Cocu!' Je staat erbij en wordt overvallen door vragen over de zin van het bestaan. NUMEGEN HENRI VAN DER STEEN GPD-verslaggever Tijdens de wedstrijd waren die zelfde kreten al massaal van de tribunes gekomen: 'Kanker-Co- cu, Kanker-Cocu'. In een maat schappij waarin het geweld hand over hand toeneemt, is het misschien niet eens een vreemde uiting van agressie. In de voetballerij krijgt de ver ruwing een steeds bredere ba sis: scheidsrechters die worden gemolesteerd omdat ze het vlagsignaal van de grensrechter honoreren, spitsen die zich massaal laten vallen om een strafschop te krijgen, provoca ties om tegenstanders aan gele of rode kaarten te helpen. NEC-PSV kende in dat op zicht een flagrant voorbeeld van verwording. Doelman Brook- huis van NEC stond centraal. De keeper kwam in de eerste helft ver zijn doel uit om een voorzet van PSV te onderschep pen. Dat lukte, vooral omdat Brookhuis even intimiderend als ruig het duel aanging met Phillip Cocu. De keeper won, maar kreeg van Cocu meteen een duw voor zijn gevaarlijke, intimiderende actie. Brookhuis viel, maar heel aangezet, the atraal. Alsof hij met een hamer in zijn gezicht was geslagen door Cocu. Scheidsrechter We- gereeef trapte niet in het trucje; Cocu werd slechts vermanend toegesproken. Het publiek zong Cocu dus de rest van de wedstrijd verma nend toe. 'Kanker-Cocu, Kan- Wilfried Brookhuis met zijn laatste ker-Cocu!' Gerechtigheid kwam er later alsnog: Brookhuis werd van het veld gestuurd nadat hij de doorgebroken Ronaldo on deruit tikte, Cocu maakte in de slotfase nog een doelpunt. Boos Leen Looyen bleek na afloop, gek genoeg, heel erg boos op Wegereef: de rode kaart voor Brookhuis past niet in de sfeer van de wedstrijd, bovendien zou Brookhuis tegenstander Cocu in de eerste helft gered hebben van een rode kaart, door na de duw en de bijbeho rende valpartij de zaak meteen te sussen en de vriendschap met Cocu te herstellen. Het was kletskoek van Looyen: Brook huis had de zaak alleen maar ctie tijdens NEC-PSV. snel gesust omdat hij wist dat hij Cocu bijna een rode kaart had aangesmeerd met zijn the atrale valpartij! Misschien dat slechte wed strijden eerder geconfronteerd worden met onsportieve exces sen dan goeie wedstrijden. NEC-PSV was een slechte wed strijd, voor rust zelfs een hele slechte wedstrijd. PSV miste Jonk - die voorzorgshalve aan de kant bleef met een liesbles- suretje - maar kon weer be schikken over Jan Wouters. De veteraan speelde gedegen en onderscheidde zich met een aantal prachtige passjes. Meteen na rust pakte Wou ters uit met een prachtige, lange pass. Ronaldo kon die hal wel waarderen, Brookhuis blunder de en zo stond het 0-1. Kort daarop viel het rood voor Brookhuis en de 0-2 en was de wedstrijd gespeeld. Hoekstra, Nilis en Cocu zorgden soepel voor 0-5 en dat leverde een con clusie op die dit seizoen al vaker is getrokken: PSV scoort wel heel erg gemakkelijk dit jaar. Ten opzichte van Ajax, een wereldwonder toch momenteel, loopt PSV slechts zeven goals achter: Ajax heeft er drie meer gemaakt en vier minder tegen. Ronaldo maakte gisteren zijn achttiende van het seizoen, zijn twaalfde in de competitie. Daar mee is de Braziliaan topscorer van Nederland. Goed speelde Ronaldo niet, maar dat gold ook voor zijn tien ploegmaatjes. Advocaat erken- foto anp de dat natuurlijk: „De eerste helft was matig. Daarom ben ik in de rust ook maar rustig ge bleven. Er waren er te veel die mat speelden. Na rust was het beter, toen speelden we breder, met alleen Ronaldo voorin. Die kreeg toen de ruimte. Na de 0-2 was de wedstrijd gelopen." Nog een televisie-interview tje, nog een radio-interviewtje en toen kon Advocaat naar de bus. Cocu zat er al in. Aartlige jongen, ambitieus voetballer. Fris geknipt, vrolijke wipneus, altijd beschaafd in de mond. Geen hoerenloper, geen hoe renjong. Dat rare woord ook, 'Kanker-Cocu'! Of zouden de heren NEC-supporters de allite ratie zo geslaagd hebben gevon den?

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19