En dit is alleen nog ...de binnendienst maar... JUBILEUM-KORTING iCdm steeg wenst alle Ijiemers succes! Kamsteeg Randstad keukens sanitair Interesse? Bel nu naar De Leeuw Makelaardij, ^DE LEEUW boosheid over uitblijven proef stillere' landingen Schiphol Megafusie groente- en fruitveilingen van de baan BOSCH Zilveren Kruis moet met whiplash-patiënte om tafel [ERDAG 25 NOVEMBER 1995 15 TULPLOOP - ROELOFARENDSVEEN zondag 26 november Huub Pragt. Joke Kleyweg en Joost la Lau worden gesponsord door de Kamsteeg Groep it de studies blijken verde'r gelijkheden voor de bouw van iderden woningen langs de ilelaan, aanleg van 4000 vier- te meter aan winkel- en hore- imte en het verplaatsen van De definitieve nnen voor het gebied komen dio volgend jaar op tafel. laven Rotterdam pent elektronisch eeschepen-loket Showroom en werkplaats Telefoon 071-5211578 W. Barentzstraat 23 te Leiden Maandag geopend vanaf 13.00 uur industrieterrein De Waard I Ruime parkeergelegenheid eeschepen die de regio Rot- rdam aandoen, kunnen het rschuldigde havengeld Jortaan aan een elektro- isch loket betalen. Het Ge- leentelijk Havenbedrijf Rot- irdam (GHR) is deze maand estart met deze nieuwe mo- elijkheid van betalen. Het lektronisch loket is niet al- een geopend voor zeesche- ien die in de Maasstad af leren, maar ook als voor chepen die Dordrecht, loerdijk, Schiedam, Vlaar- ingen en Maassluis aan- loen. Jaarlijks gaat het om 'etalingen van zo'n 400 mil- oen gulden. Pakhoed Furness Marine is n november als eerste be- rijf overgeschakeld op het etalen per beeldscherm, otdan gebeurde dat per fax, eiex, of per post. Sinds 1993 unnen agenten en rederijen He scheepsbewegingen en 'et transport van gevaarlijke toffen in dé Rijnmond langs lektronische weg aan het lavenbedrijf melden. Naar chatting worden ongeveer 3' en de drie transporten an gevaarlijke stoffen en bij- ia twee van de drie scheep- lewegingen door het beeld- cherm gemeld. 'AN GILS ORTHOPEDIE modebewust orthopedisch schoeisel I confectieschoeisel orthopedische voorzieningen steunzolen, supplementen therapeutische elastische kousen k» erkend leverancier - 0s Rijndijkstraat 2 (hoek Hoge Rijndijk) 2313 NK Leiden. Tel. 071-5 142294 Dit is de binnendienst van de makelaars van De Leeuw. Stuk voor stuk medewerkers die weten welke naam bij welke klant hoort. Die zeer regelmatig contact hebben met de buiten dienst. Die weten van de problemen en de stand van zaken. En zo hoort het ook. Omdat binnen de onderneming nog steeds geldt: Onderscheid door betrokkenheid. Rijnsburg Leiden Rijnsburgerweg 100 Molenwerf 4-6 071 - 4051616 071 - 5142045 Katwijk Hoofddorp Zaandam Andreasplein 14 Kruisweg 1031 Westzijde 260 071 - 4076144 023 - 5620282 075 - 6163028 Laat ons uw huiswerk doen mmissie Geluidhinder dringt aan op nachtelijk experiment pHOL RICHARD MOOYMAN ^3 ie Commissie Geluidhinder jphol is boos over het uit- <x jen van een nieuwe proef '3 t een minder lawaaiige ma- k van landen. Commissie- rzitter en milieugedeputeer- F. de Zeeuw dringt er bij de ïtvaartinstanties op aan snel tarten met een andere nach- ke landingsprocedure, die end staat als Continuous rd cent Approach (CDA), loor vanaf grote hoogte in glijvlucht de landingsbaan 9 laderen produceren vliegtui- bij de CDA-techniek min- lawaai. Bij het huidige 7 isgewijze dalen moeten de ten tussendoor extra gas ge- wat veel geluidhinder ver zaakt. De geleidelijke manier van dalen vergt echter extra in spanningen van de verkeerslei ding. Alleen 's nachts zijn hier voor mogelijkheden, want over dag is het meestal te druk om dit veilig te laten plaatsvinden. Ingewikkeld De commissie heeft al vier jaar geleden het initiatief genomen om de 'stillere' landingsproce dure op Schiphol in te voeren. Na enkele malen uitstel werden in februari van dit jaar proeven genomen met nachtelijke lan dingen van KLM-toestellen op de Kaagbaan, waardoor het vlieglawaai vooral in de regio Leiden zou worden beperkt. De verkeersleiding staakte het ex periment al snel omdat de tech niek te ingewikkeld zou zijn. Vorige maand stelde de ver keersleiding een vereenvoudig de procedure voor, maar hierte gen heeft de Luchtvaartinspec tie bezwaar. De daaltechniek zou te ouderwets zijn. De in spectie pleit voor een meer mo derne procedure, maar de ver keersleiding op Schiphol vindt die weer te ingewikkeld. De kwestie lijkt in een impasse te zitten. De Zeeuw stelt dat de gehele commissie betreurt dat de nieu we landingswijze nog steeds niet is ingevoerd. Het gaat vol gens hem om een 'belangrijke en uitvoerbare beperking van de nachtelijke geluidoverlast'. Volgens de commissie is het aantal nachtelijke landingen op Schiphol sinds 1991 met twintig procent toegenomen. De fusie tussen de vijf grote groente- en fruitveilingen in het Zuidwesten van het land gaat niet door. Er is een compro mis bereikt over de oprichting van één bedrijf voor de verkoop van groente, fruit en paddestoelen. Hierin zal als zes de ook de Veiling Zuidoost-Nederland (ZON) in het Limburgse Grubbenvorst deelnemen, evenals het huidige cen traal orgaan, het CBT in Zoetermeer. Als de leden van de veilingen hun besturen volgen, zal binnen afzienbare tijd één marktorganisatie voor groenten, fruit en paddestoelen ontstaan met een jaarlijk se omzet van 2,75 milard gulden. Met het compromis is voorkomen dat een bom werd gelegd onder de Neder landse veilingorganisatie. Wanneer de vijf veilingen een volledige fusie waren aangegaan, had dat vrijwel zeker geleid tot een breuk met het CBT, dat op dit moment het verkoopbeleid uitstippelt voor alle Nederlandse veilingen. De par tijen zijn 'binnenboord' gehouden door een speciale commissie onder leiding van prof. dr. C. P. Veerman (voorzitter van de Nationale Coöperatieve Raad en bestuurder bij Cebeco Handelsraad). Partners De fusiepartners waren veiling West- land in Poeldijk (verreweg de grootste). De Kring in Bleiswijk, I lolland Zeeland in Barendrecht en Kapelle, RBT in Breda en de veiling Utrecht en omstreken. Door de fusie zou een veiling zijn ont staan met een omzet van 2,25 miljard gulden en bijna duizend werknemers. De vijf veilingen verkopen de produk- fen van meer dan zevenduizend Neder landse tuinders en fruittelers. 20 Frontvarianten tegen SUPERACTIEPRIJZEN p nderzoek naar 5 ,eede ringweg n Amsterdam s a IIRDAM ANP a s onderzoek gaande naar de leg van een, mogelijk gedeel- ke. tweede ringweg om Am- dam. Die zou van groot be- zijn voor de verwerking van doorgaande verkeer, zodat de m lige ringweg meer bestem- igsverkeer aankan. et onderzoek naar de tweede J [weg blijkt uit een notitie over ontwikkeling van de zoge- mde Zuidas in Amsterdam: gebied tussen Amstel, Schin- Zuider Amstelkanaal en Boe- an. Het is een bekende kanto- iocatie waar ondermeer het - rid Trade Centre, de recht- iken de Vrije Universiteit (VU) Ij gpvestigd. oor de ontwikkeling van het ied zijn momenteel diverse ■lies gaande in opdracht van samenwerkingsgroep, die er meer bestaat uit de ge- inte, diverse stadsdelen, ABN o, Rai, NS, VU, WTC en Rijks- rstaat. Het onderzoek naar 4 jreede ring, mogelijk alleen f het zuidelijk deel van Am- I dam, staat onder leiding van swaterstaat. 1 litgangspunt is overigens ook, 1 een streng autobeperkend ïid de groei van het autover- rop een minimum moet hou- Voor een goede bereikbaar- ■d van het gebied wordt verder |!eit voor zes treinsporen, vier jren voor lokaal vervoer en Mie aansluitingen op andere Dertig jaar Bosch-Keukens Complete Bosch-Keuken incl. hoogwaardige Bosch inbouw- apparatuur zoals: een afzuig kap, koelkast, vaatwasmachine en een oven gecombineerd met een kookplaat. Uiteraard kunt u deze keuken kompleet naar uw wensen aanpassen met behoud van het super jubileum prijsvoordeel. DEN HAAG/NOORDWUK WIM VAN WANROOY De Noordwijkse verzekeraar Het Zilveren Kruis krijgt tot 3 februari 1996 de gelegenheid om met de Maastrichtse ver zekerde A. Souren tot overeen stemming te komen. Rechter Robbers heeft besloten het kort geding, waarin de whi plash-patiënte uit Limburg volledige uitkering van een schadevergoeding eiste, tot die tijd aan te houden. Het Zilveren Kruis had de rechtbank tijdens de zitting verzocht om een voorlopig ge tuigenverhoor te houden om er achter te komen of Souren de door de maatschappij be loofde schadevergoeding van 92.000 gulden volledig uitge keerd moet krijgen. De maat schappij denkt namelijk dat de vrouw, die in 1992 aan een verkeersongeval een zware whiplash overhield en sinds dien niet meer werkt, de boel in het ootje heeft genomen. De Limburgse had al een voor schot van 10.000 gulden ont vangen, voordat de verzeke raar na anonieme telefoontjes achterdocht kreeg en een de tective inhuurde om haar gan gen na te gaan. Dat leidde er toe dat beslo ten werd niet verder tot beta ling over te gaan.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15