S 'Misschien ben ik wel niet meer in trek' Lagendijk gaat Katwijk verlaten ii PSV is nog een beetjevan Aad de Mos Sport bdoe weg Ten Donkelaar maakt iveg vrij voor Spelbos USDAG 21 NOVEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 *>350464.I'lV -CHEf ROB ONDERWAT IR. 071-5156463 rank de Boer is weer fit Frank de Boer speelt morgen met Ajax in de Cham- ons League tegen Real Madrid. De training van gisteren wees dat de verdediger fit is. De Boer ontbrak wegens een blessure n de lies zondag in het competitieduel tegen FC Groningen, ax vertrok gisteren met een groep van zestien inzetbare spe- rs. Ook Litmanen, Davids en Ronald de Boer zijn voldoende •rsteld van lichte kwetsuren om in actie te komen. Met dezelf- selectie reist Ajax donderdag door naar Tokyo, voor de we- ldbekerwedstrijd tegen Gremio. 'erencvaros vraagt niet om kaarten m)rid Ferencvaros heeft woedend gereageerd op het besluit n Ajax Hongaarse supporters niet toe te laten tot de wedstrijd ssen beide clubs in de Champions League, begin december in iterdam. Desondanks heeft 'Fradi' de Nederlandse kam- :n niet laten weten aanspraak op tickets te willen maken. ob Alflen overweegt rentree recht Oud-ajacied Rob Alflen overweegt een rentree in het taalde voetbal. De 27-jarige middenvelder heeft zijn verzeke- igsmaatschappij om goedkeuring gevraagd. Ook de bedrijfs- reniging (BVG) en het verzekeringsbedrijf van Ajax moeten im nog toestemming verlenen. FC Utrecht heeft al interesse toond in de oud-speler. Alflen, die in 1985 bij FC Utrecht in de edivisie debuteerde, werd vorig jaar afgekeurd voor het betaal- voetbal wegens een rugaandoening. Hij zette zijn loopbaan ort bij de Utrechtse hoofdklasser Holland, dat vorig seizoen de ïdstitel bij de zondagmamateurs veroverde. Alflen speelt zo deer, dat hij langzaam weer in een terugkeer als prolvoetballer I gint te geloven. ordrecht'90 maakt seizoen af met duo a irdrecht Het bestuur van eerste-divisieclub Dordrecht'90 eft de zoektocht naar een opvolger voor trainer Lex Schoen- e aker gestaakt. Het technische duo Cees van den Bos/Hans Eij- nbroek mag het seizoen afmaken. Beide oud-profs beschikken 'er het hoogste trainersdiploma. Het bestuur voerde de afgelo- >n weken een aantal gesprekken met kandidaat-werknemers. eblgens manager Piet Lagarde voldeed echter niemand aan de ;en die de clubleiding aan de nieuwe coach stelde. KATWIJK ROB ONDERWATER Arie Lagendijk verlaat Katwijk aan het einde van dit seizoen. Daarmee komt een einde aan een achtjarig dienstverband tussen de oefenmeester en de zaterdageersteklasser. De laatste drie seizoenen vervulde de Leidenaar een functie als technisch manager bij de club en was ruggesteun voor trainer Kees Guyt. Het moest er eens van ko men. De club wilde niets liever dat Lagendijk de vv Katwijk trouw bleef, maar 'binnen' be gon het bij de trainer 'te borre len.' Lagendijk was toe aan een andere uitdaging. Afgelopen zo mer begon op zijn vakantie adres in Spanje het idee te leven dat er meer was dan Katwijk al leen. Een half jaar schoof hij de beslissing voor zich uit, om vo rige week de knoop door te hak ken. Lagendijk: „Alle doelstellin gen zijn bereikt. De w Katwijk is een topclub geworden. Er zit een herkenbare lijn in de club. Daar heb ik mijn steentje aan bijgedragen, maar ik ben toe aan wat anders. Sommigen hadden het idee dat ik hier nooit meer weg zou gaan, maar zo is het niet. Ik ben niet ver groeid met deze club." Lagendijk (47) barst nog van de ambities. De trainer wil best aan de slag bij een club in de re- Voetballer breekt neus liefdesrivaal manchester afp/rtr Nick Butt van Premier Lea gue-club Manchester United moet zich begin volgend jaar bij de rechtbank te verant woorden. De 20-jarige jeugdinteniational sloeg gis teren bij een restaurant een vroeger vriendje van zijn vriendin een gebroken neus. Butt lijkt een agressief ventje te zijn, want ook op het voet balveld weet hij zich vaak niet te beheersen. Sinds afge lopen weekeinde is hij drie wedstrijden geschorst nadat hij tegen de zesde gele kaart van het seizoen is opgelopen. Arie Lagendijk (rechts): nieuwe uitdaging. gio, maar dat moet dan wel een club zijn die bij Lagendijk past. „Bij Katwijk heb ik altijd m'n ei kwijt gekund. Ik heb in al die ja ren nog geen twee woorden ver antwoording moeten afleggen." In zo'n omgeving voelt Lagen dijk zich prettig. Heel wat clubs dongen de afgelopen seizoenen om de gunst van de zo succes volle trainer. „Maar het is hele maal niet gezegd dat ik bij een club aan de slag ga. Het moet van beide kanten klikken.'' Voorzitter Gerrit de Best heeft nog niet nagedacht over de op volging van Lagendijk. „We zijn er een beetje door oververval- len. We moeten ons eerst maar eens gaan beraden op de situa- FOTO ARCHIEF tie. Ik kan dus ook niet zeggen op welke manier de opvolging van lagendijk zal worden inge vuld." Kan Katwijk wel zonder La gendijk? De trainer: „Natuurlijk wel. Er staat hier een degelijke organisatie, l iet is zaak dal de club de lijnen blijft volgen die zijn uitgezet." Collée proeft sfeer in Atlanta I onkie Gollée heeft alvast sfeer kunnen proeven in Atlanta. De Leidse wielrenster kwam bij een pre-olympische wedstrijd mountainbike als 18de over de finish, op ruim 22 minuten van de Franse winnares Hosotte. Daarmee was Collée achter Ra- venstijn de tweede Nederland se. Locs van Wersch en Vanessa van Dijk haalden de eindstreep f landen in forld League Vitesse ontslaat Ronald Spelbos ANP landen nemen volgend jaar aan de World League vol- f ial voor mannen. Zij worden grafisch verdeeld over drie :pen, twee van vier en een drie landen. De wedstrijden 1 n van 10 mei tot 16 juni op programma. In totaal wor-, in een tijdsbestek van zes en 66 wedstrijden gespeeld, e eerste twee landen van el- groep alsmede Nederland noeten elkaar van 24 tot en 29 juni in de finale in sport - :is Ahoy' in Rotterdam. De deelnemende landen zijn: entinië, Brazilië, Bulgarije, na, Cuba, Griekenland, Ita- ]apan, Nederland, Rusland Spanje. Zuid-Korea heeft teruggetrokken. aksbestuurslid opt klappen op haag «anp De voetballerij is een spijkerharde wereld. Ronald Spel bos zegt dat niet omdat hij gisteren door Vitesse is ont slagen. Hij heeft dat altijd gevonden. „Daarom doe ik niet aan carrière-planning. Morgen kan alles anders zijn". ARNHEM «GPD hoofdbestuur van de Ne- andse boksbond (NBB) i^jgt zich vandaag over een a stig vergrijp van profbokser $io van de Hoek. De voorma amateur van Olympia uwarden) deelde zaterdag ens een jubileumgala in dgraaf enkele klappen uit Henk Meijers, scheidsrech ten commissaris van de sec- •j leroepsboksen van de NBB. nïmolidine Abdoesjaparov rt terug naar Italië. De Oez- k tekent een contract bij de 'it aanse wielerploeg Refin. Af- ipen seizoen stelde de Oost- opeaan in de Novell-forma- ran Jan Raas zwaar teleur. Hij vindt zijn vak nog steeds leuk, maar het zou beperkt moeten blijven tot de kern van de zaak. Van randverschijnselen heeft hij de buik vol. „Beoor deeld worden door journalisten die zelf nooit gevoetbald heb ben bijvoorbeeld. Die hun krantje willen verkopen en dus sensatie zoeken. Wat moet ik ermee?" Hij zegt zich weinig aan te trekken van de commentaren. Stemmingmakerij, noemt hij dat. „Ik laat het van me afglij den, ik heb een brede rug. Ben ik bij Vitesse nu een mindere trainer geweest dan vorig jaar bij NAC? Ik ben consequent en professioneel. Vroeger, vorig jaar, vorige week en morgen ook. Dat is niet veranderd". Toch is het in Arnhem spaak gelopen met Spelbos, die in een reeks van conflicten verwikkeld was geraakt. Volgens Edwin Gorter, vorige week uit de selec tie gezet wegens 'lekken naar de pers', heerste er bij zeventig procent van de groep zelfs een antf-Spelbos-stemming. Ook de supporters zagen de coach lie ver gaan dan komen. Spelbos: „Ze wisten van tevo ren wie ze in huis haalden. Schipperen, laveren, concessies doen. Dat kan ik niet en dat wil ik niet. Ik heb maar één belang: een team beter laten functione ren. Dan tref je wel eens maat regelen die het individu kren ken. Bij Vitesse heerst kennelijk een andere cultuur dan bij NAC. In Breda heb ik daar nooit pro blemen mee gehad". Spelbos heeft de indruk dat sommige Arnhemmers liever met een welzijnswerker van doen hebben. „Spelers hebben rechten. Maar hoe zit het dan met hun plichten? Daar hoorde ik bij Vitesse niemand over. Dat vergaten ze maar al te gemak kelijk". Op inhoudelijke zaken gaat Spelbos niet in. „Er wordt al ge noeg geluld. Ik heb geen zin el ke keer maar weer alles te moe ten uitleggen". Spelbos is in de grond een ai mabel mens. Soms ontdooit hij voor de buitenwacht. Dan zien ze zijn pretogen. „Maar ik geef toe dat ik buiten de deur niet al tijd mezelf meer ben. Dat kan niet meer in dit vak. Dan kwets ik mensen. Dus zit er een slot op mijn mond. Het is niet ge makkelijk tegenwoordig. Als een speler een keer op de reserve bank terecht komt, schreeuwt hij onmiddellijk moord en brand. Dan wil hij een transfer". Zelf zat hij vroeger zelden op de bank. „Misschien is dat wel een gemis. Toch heb ik het twee keer meegemaakt, bij AZ en bij Ajax. Toen ik van SC Amersfoort naar AZ ging, speelde Theo Vonk voorstopper en John Met god libero. De concurrentie was moordend. Vonk speelde weken door met een spierblessure om dat hij als de dood was dat ik zijn plaatsje zou innemen. Uit eindelijk draaide het uit op een spierscheuring en kwam ik als nog aan de bak. Het was in die jaren puur overleven". Spelbos groeide op In Utrecht. „Op mijn elfde ver huisden we naar de Lingestraat in Rivierenwijk. Ik speelde dag en nacht op het Maasplein met mijn broers Hennie en John. Al ledrie werden we lid van Velox. cf mw b m Ronald Spelbos: „Ik ben consequent en professioneel. Mijn vader was supporter van Velox, dus gingen wij met hem mee. Heerlijke lijd. Ongezouten chips met een blauw buideltje zout in het zakje. Ik kan de re clamedeuntjes in de rust nog opdreunen. Ai, ai, ai, die Cabal- lero". Hij was spits, vroeger. Tech nisch vaardig, doelgericht, hard schot. Bij SC Amersfoort werd hij door Hennie Hollink en Ben Marcus omgeschoold tot libero. „Ik heb dat zelf nooit erg gevon den. Als ik maar speelde, en ver dedigen is per slot van rekening ook een kunst. Ik kon natuurlijk best voetballen. Maar bij de profs kwam er meer bij kijken. Mentale instelling vooral." Ook dat is een kwaliteit, zegt Spelbos, met een knipoog naar de generatie van nu. „Boven dien was ik geen individualist, geen Einzelganger. Nog steeds niet. Van de 100 meter krijg ik geen kick. Maar zie ik volleybal op TV dan ga ik uit mjjn dak. Teamgeest, met zijn allen tot een prestatie komen, elkaar aanvullen, dat spreekt me aan. En de gezelligheid die je kunt creëren als groep." Hij is in zijn actieve voetbal periode aan zijn trekken geko men, vindt de 22-voudige inter national. Spelbos speelde top voetbal bij AZ, Club Brugge en Ajax. Waardering kreeg hij voor al de laatste jaren, onder Cru ij ff. „Ik speelde niet anders dan voorheen. Maar omdat Cruijff FOTO •ANI' zei dat ik een mooie pass had en ook opbouwende kwalitei ten, ging de pers dat opeens overnemen. Zo werkt dat." Vlak voor het EK 1988 viel het doek. Een ernstige knieblessure leidde tot zijn afkeuring. Spor tief gezien was dat behoorlijk frustrerend. Ik miste twee EC-fi- nales én de Europese titel met Oranje. Maar als mens ben ik daar absoluut niet door gefrus treerd geraakt. Sport is zo be trekkelijk." )U SCHEDE GPD stukjes van de legpuzzel tsten precies. Om twee uur tjj stermiddag kwam in En- hede de bevestiging dat Issy n Donkelaar bij FC Twente eer aan zichzelf houdt als lofdtrainer en zich weer gaat eleggen op de opleiding, een "fclf uur eerder viel in Arnhem or Ronald Spelbos het doek j Vitesse. Het pad lijkt dus geëffend or een rentree van de oud- acied in het Diekman, al temde Spelbos de overgang 'onbespreekbaar' en wilde ven te-voorzitter Cees Anker :t voorzetje (nog) niet inkop- :n. „Die voorstelling van za- p n is toch wat simpel." Spelbos is echter kandidaat Jnimer één bij de afgegleden ibtopper. Met stip. Ook al wil inwoner van Veenendaal lf nog niet zo hard. aange- ii en Spelbos heeft aangekon- zijn ontslag bij Vitesse ju- ch te zullen aanvechten, r een weg terug naar euvv Monnikenhuize zal er niet zijn. En dan is de weten schap dat bij FC Twente de spelers weglopen met de oud verdediger altijd een prettige. Vooralsnog is Spelbos, die eer der als assistent in Enschede werkte, voor Anker „een mo gelijkheid". De voorzitter zal wellicht aanhikken tegen de persoon lijke verlangens van Spelbos, die te boek staat als een dure trainer die er weinig voor voelt onder de prijs te werken. Van daar misschien ook dat de naam van oud-speler Martin Jol, die in gesprek zou zijn met een club uit de subtop van de eredivisie, werd genoemd als mogelijke opvolger van Ten Donkelaar. Volgens de voorzit ter is een aanstelling van Jol, die net begint in het trainers vak en momenteel de cursus coach coach betaald voetbal volgt, „niet aan de orde". Ten Donkelaar is in Ensche de de vierde oefenmeester die voortijdig sneuvelt als hoofd trainer. Spitz Kohn. Hennie Hoilink en Rob Groener gin gen hem voor. 'De complimenten van Beckenbauer hebben me goed gedaan' OISTERWUK HENRI VAN DER STEEN GPD-VERSLAGGEVER In de top speel je en coach je op rancune, heeft Aad de Mos ooit gemeend. Dan ben je immers 'lekker scherp'. In dat geval is De Mos heel erg scherp. Want de coach is zijn PSV-tijd - en zeker zijn laatste dagen in Eindho ven - nog lang niet vergeten. Het was om die reden dat het met De Mos gistermid dag op de persconferentie van Werder Bremen langer over animositeit en hetze ging dan over Mario Basler. Terwijl de beste voetballer van de Duitse club toch op uiterst curieuze wijze, en tamelijk laat, had aangesloten bij de selectie. Gistermorgen om 01.00 uur werd een gesprek tussen De Mos en zijn vedette afgerond, waarna Basler alsnog werd toegevoegd aan de ploeg die PSV gaat bekampen. Dat alles nadat Basler tot zijn woede zaterdag tegen Bayern München na een half uur door Óe Mos van het veld was gehaald. Met als gevolg dat de international zondag de training aan zich voorbij liet gaan en de trai ner 'Super Mario' uit de selectie keeperde. Basler loste het dilemma alsnog zelf op, aldus De Mos. „Hij belde me zondagavond om elf uur op. waar na we twee uur hebben gesproken." Excuses maakte Basler niet, wel sprak hij uit fout te hebben gehandeld. Dat was hem geraden ook natuurlijk, want zoals De Mos het gisteren vertelde, Basler had gefaald tegen Bayem en er was geen reden de eerstvolgende training te boycotten. „Vrijdagavond heb ik met de as van de ploeg gesproken over de tactiek tegen Bayern. Ik wilde een nieuwe, stap vooruit maken en fore-checking spe len. Met Basler voorin. Iedereen was het erover eens, ook Mario. Maar in de wedstrijd liet hij dus Ziege zo maar lopen: 1-0. Daarom heb ik hem gewisseld". Zoals hij Basler ook zou hebben gepasseerd voor PSV als de speler niet alsnog bij De Mos had aangebeld. „Want niet komen opdagen voor de training, kun je als coach niet acceptercn. Dan moet je ingrijpen." Vanavond loopt hij dus in het Philips-stadion, de voetballer met de fluwelen rechtervoet die afgelopen woensdag aan de zijde van Hassler nog uitblonk iil de Duitse ploeg (3-1 winst) tegen Bulgarije. De Mos mag hopen dat Basler in vorm is, want bij vertrek uit Bremen liep de coach nog tegen een andere teleurstel ling aari: spits Hobsch moest van dokterswege thuisblij ven met een ontsteking aan het oog. En Werder scoort al zo moeilijk: 16 goals slechts in 14 duels. De Mos erkende dat. „Tegen Bayern hebben we de kansen gehad, maar niet benut. lederen weet dat sco ren ons probleem is. Maar ik ben blij dat we goed ge speeld hebben. De complimenten van Beckenbauer voor ons spel hebben me goed gedaan." Betrekkelijk snel werd de verzamelde pers echter ge confronteerd met De Mos' onvrede over de verzamelde pers. In televisie-interviews met Basler was geknipt en er waren oude, suggestieve beelden gebruikt. Boos is en blijft De Mos echter op het Hollandse journaille, een gedeelte ervan tenminste. Sommige verslaggevers kun nen derhalve vragen wat ze willen, een antwoord van De Mos kunnen ze op hun buik schrijven. Ietwat absur de argumenten bracht De Mos daarbij wel naar voren. Advocaat stuurt Ronaldo weg eindhoven anp Dick Advocaat irriteerde zich gisteren mateloos aan het ge brek aan trainingsijver van Ro naldo en deed hem een voor stel: „Als je geen zin hebt, ga je maar." Aldus stond tie Brazi liaan een dag voor de Europese kraker tegen Werder Bremen een kwartiertje eerder onder de douche dan zijn ploeggenoten. 1 let was voor het eerst dat Ad vocaat zijn 19-jarige topschutter wegstuurde, hoewel dat werk woord voor discussie vatbaar is. Immers: Ronaldo ging in op een suggestie van zijn trainer. Een oeroude trainerstruc om de ve dette 'scherp' te krijgen, was de veronderstelling? „Nee", zei Ad- vocaal. „Ik vond het niet verma kelijk. hij irriteerde me. Van avond mag ook niemand verza ken." Feit is dat de Hagenaar zijn stervoetballer ook in de aanloop naar de wedstrijd tegen MyPa in de eerste ronde aanpakte. Toen wisselde hij Ronaldo een paar dagen eerder omdat de spits nogal bijdehand deed over een gewonnen weddenschap (twee doelpunten) tegen I feerenveen. Ronaldo vond het blijkbaar tijd voor een luie training. Het najaarszonnetje kietelde in de nek. Afgelopen zaterdag nestel de hij zich door drie doelpunten tegen De Graafschap Op de eer ste plaats van de topscorerslijst. Of hij wel vaker zulk gedrag ver toont? Advocaat: „Hij is in elk geval geen trainingsdicr." Ro naldo is ook niet de eerste die boete moet doen. „Ik heb Wou ters ook wel eens weggestuurd." Vanavond vormt Ronaldo het aanvalskoppel, met Nilis. Op spelmaker Jonk na is ie dereen bij l'SV fit. Jonk liep in het duel met De Graafschap een kuit- en buikspierblessure op. Met name die laatste kwetsuur hindert hem. Mogelijk blijkt pas tijdens de warming up of hij kan meedoen, maar de kans dat hij de wedstrijd mist. lijkt klein. Gisteren trainde lonk zonder explosiviteit. „Ik heb als coach veel geld verdiend, journalisten ver dienen weinig, liet is pure kilt." Gelukkig heeft De Mos ook nog vriendjes bij de pers. „Die zitten vanavond op mijn kamer. Ik zoek ze uit." Vreemd blijft hei wel, een coach van naam die blijft ruziën met verslaggevers en zichzelf voortdurend plui men verschaft. „Ik heb ervaring met die wedstrijden, ik ken het voor- en naspel en ik mag zeggen dat ik meestal ook succes heb gehad." De Mos hoeft zichzelf niet op te hemelen, dat doen de cijfers wel. Niet voor liet eerst staat hij vanavond immers tegenover een.Ne derlandse ploeg. Met Anderlecht schakelde hij l'SV al eens uit, met KV Mechelen klopte hij PSV voor de Super Gup, met diezelfde ploeg versloeg hij in de finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars zijn oude club Ajax. Ook dat ging op rancune en hoe scherp 'Aadje' was bleek na de wedstrijd, toen hij het niet kon laten met geheven middenvinger Ajax-voorzitter I larmsen uit te lachen. Zo was en is De Mos: soms een tikje ordinair, meestal wel winnend. Niet bij PSV, elders wel. Of hij erin slaagt PSV nog eens een loer te draaien, moet worden alge- wacht. „Want op PSV hebben wc een hele grote achter stand. Vergeleken met de Bundesliga heb je hier drie ploegen die beter zijn dan elke Duitse ploeg: Ajax, Oranje, PSV. In die volgorde." Een beetje is dat PSV nog van hem, zegt hij. „Omdat zeven, acht spelers door mij zijn gehaald. Advocaat heeft er drie goede spelers aan toegevoegd. Dus ben ik nog een beetje trots. Ik mag hopen dat Nilis en Ronaldo dat niet gaan bederven voor me." Ilel zal niemand verbazen dat Rijnsburgse Boys-aanvoerder Menno Vaartjes in beroep gaat tegen de hem opgelegde schor sing van een halfjaar. I)e KNVH maakt er de laatste tijd immers een gewoonte van merkwaardi ge en zeer aanvechtbare beslui ten te nemen. liet uit de competitie nemen van Woonwagen Kamp Hmrnen (WKH.) was daar een fraai voor beeld van. Natuurlijk juich ik het nog steeds toe dat misstan den fors worden aangepakt. Maar zorg er dan in elk geval wel voor dat je je zaken voor el kaar hebt. Meester 11termark (die wordt vast en zeker per kort geding betaald) was daar even wel niet in geslaagd Zoals diezelfde goede man in de rechtszaal ook gigantisch opzijn gezicht ging in die zaak van dat meisje dal, in navolging van Je anet van der hum, in de lande lijke lil wilde voetballen. Ik zal u het verweer van de KNVH be sparen, al was het alleen maar omdat de rechter daar in deze zaak ook slechts om kon lachen, (leen verbazing dus om de door Vaartjes te nemen stap. Ook in die kwestie bewandelt de tucht commissie immers vreemd kronkelende wegen. Wel vier schorsingen uitspreken, maar de vereniging onschuldig verklaren, omdat de onregelmatigheden niet bewezen worden geacht. Ik noem maar iets. begrijpt u het, begrijp ik het. Maar betekent dat ook direct dat Vaartjes in beroep een goede kans maakt Daar nu blijf ik liever even het antwoord op schuldig. Ik ben niet zo'n gokker, pik bij mijn groenteman maar zelden een wedstrijdje mee. Hn nu met stel ligheid beweren dat Vaartjes er straks met een, ik zeg maar wat, 'schuldig zonder straf afkomt, dal beeft toch wel heel veel van eengiik. Op dit moment, tenminste. Want lol vorige week bad ik wel een biertje willen zetten op een voor Vaartjes gunstige uit spraak. Na de behandeling van de zaak-jol ben ik echter aan al les gaan twijfelen. Die zaak was door de KNVB immers mini maal nel zo krakkemikkig in el kaar gedraaid ah de zaak Zwa - haven Vlaardingen Rijnsburgse lloys. Maar dat bleek voor de rechter geen enkele reden om IJ termark c.s. maar met het schaamrood op de kaken terug het Zeister bos in te sturen. Hn als je de rechter al niet meer kunt vertrouwen, is het beter je geld maar op andere wijze te be sleden. Aan een prognose van Hmiel Ra felband, misschien GHRlJAN ONVU.H

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19