Hockeyers Alphen stijgen Een ijzeren staaf in de modder bij veldrijden Forescate speelt hekkesluiter weg Sport Nederlandse hockeysters zakken naar vijfde plaats Van Trigt struikelt in kJ I halve finale GESPROKEN yiAANDAG 20 NOVEMBER 1995 CHEF «WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PL V -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -*.1564*1 KAAPSTAD ANP Het Nederlands vrouwenhockeyteam is gisteren op het olym pisch kwalificatietoernooi in Kaapstad zonder zelf te spelen ge zakt naar de vijfde plaats. Duitsland passeerde Oranje door een zege van 2-0 op Canada. Alle ploegen hebben na vijf dagen drie wedstrijden afgewerkt. Argentinië en Groot-Brittannië delen de koppositie met vijf pun ten uit drie duels. Argentinië verloor zaterdag het eerste punt in de wedstrijd tegen Zuid-Afrika (0-0), Groot-Brittannië versloeg zondag China met 1-0. Duitsland staat op de derde plaats, voor Zuid-Korea, de ploeg die tot dusver de meeste indruk maakte op het toernooi. Het Nederlands team speelt maandag tegen China. Verder ontmoet Canada Zuid-Afrika. Bondscoach Tom van 't Hek waar schuwde voor onderschatting van de komende tegenstander: „China heeft de achterstand van de afgelopen jaren bijna goed- ;emaakt. Het team speelt hetzelfde spelletje als Zuid-Korea, al- een minder perfect." homburg verliest van Evergreen IQCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER )e hockeysters van Forescate ijn de tweede plaats gistermid- lag tot op één punt genaderd. )e blauwhemden wonnen met 0 van hekkesluiter Strawber- ies, terwijl Huizen de topper net Gooische met 3-1 won. Aan de Hofbrouckerlaan wam LOHC niet verder dan en 1-1 gelijkspel tegen Voor baan. De eerste helft ging rede- jk gelijk op, waarbij LOHC met trafcorners het gevaarlijkst oor de dag kwam. Op een tref- s er moest de formatie van Wil- Q>ert Witkamp echter lang wach- en, want pas tien minuten voor ijd maakte Karien Fikkert uit n gelegenheid de 1-0. Nadat 'oordaan twee minuten later ip gelijke hoogte was gekomen, lad Laura Daly na een lange forner de 2-1 op haar stick, laar tip-in ging echter net laast. Forescate ontving staartploeg Itrawberries, waarop het een 4- overwinning behaalde. De creëerden in de beginfa- drie goede kansen, maar wamen na de 1-0 van Marja jprey niet meer uit de verf. An- ïemiek Stevens vergrootte de marge voor de pauze tot 2-0 en Galérie Lourens schoot al in de erste minuut van de tweede ïelft naar 3-0. Dominique Lin- i deed ook een duit in het akje met een verzilverde straf- 4-0. Op eigen veld kwam Room- >urg ongelukkig op achterstand egen Evergreen, waarvan het met 1-2 verloor. Een van buiten de cirkel geslagen bal belandde via de stick van Roomburg-ver dedigster Inge van der Schaft in het doel en resulteerde onte recht in een Rotterdams doel punt. Mireille Rozenboom liet het hoofd echter niet hangen en maakte op slag van rust gelijk. Na de thee had de formatie van Robert Montanus in de eerste twintig minuten het beste van het spel, maar deed daar niets mee. Evergreen maakte één mi nuut voor tijd de winnende tref fer. Thuisploeg Leidse Studenten boekte een magere winst op hekkesluiter Hoorn: 0-1. Marij ke Jansen schoot halverwege de tweede helft het gekeerde schot van Marjan van Beuningen met succes in. In hlieuw Vennep was Alphen voor het merendeel in de aanval tegen Kikkers, maar keek des ondanks met de rust tegen een 1-0 achterstand aan. In het tweede part toonde het team van Lex van der Vlugt zich veer krachtig en trok het via Nata- scha van Haaren en Barbara Smiet de volle winst naar zich toe: 1-2. In een over en weer gaande wedstrijd deelden thuisploeg Catwijck en De Waele de pun ten: 1-1. Het Katwijkse doelpunt kwam op naam van Sandra van Dijk, die in de slotfase nog pech bad met een bal op de paal. Door twee strafcornergoals van Angela Pasma won Hisalis uit met 0-2 van het onderaan- staande Uitgeest. HOCKEY STEFAN FAAS De hockeyers van Alphen zijn gistermiddag door een 3-2 overwinning op Haaskamp op de tweede plaats gekomen in de tweede klasse B. Van de koppositie is de ploeg van Johan Peper echter nog vijf punten verwijderd. kwamen na drie minuten al op voorsprong. Erik Kruysmulder gaf Forescate in het tweede deel weer hoop met de 1-1, maar dat was tevergeefs. Cartouche counterde binnen een mum van tijd naar de 3-1 eindstand. Roomburg In Schiedam leed Roomburg een 2-1 nederlaag tegen Asvion. In het eerste deel waren de Lei- denaars een klasse beter, maar kwamen al snel op een 1-0 ach terstand. Doelman Wietze En gelsman liet de bal tussen zijn benen schieten en ook bij de tweede Schiedamse treffer ging hij niet vrijuit. Rutger van Schaik schreef het enige Leidse doelpunt op zijn naam. Ondanks goed spel met veel kansen ging Leidse Studenten MEDEWERKER Overgangsklasser LOHC speel de met 2-2 gelijk tegen EHV. De Oegstgeestenaars begonnen sterk en kwamen na vier minu ten aan de leiding door Eelko Leeuwenburgh. Drie minuten later volgde Sander Vinkesteijn met de 2-0 tijdens een strafcor- ner. Daarna echter ebde het Oegstgeester overwicht weg en kwam EHV terug tot 2-1. Een reeks corners vlak voor tijd be nutten de gasten voor de gelijk maker. De krachtmeting tussen Fo rescate en lijstaanvoerder Car touche eindigde in een 3-1 ne derlaag voor de thuisspelende Voorschotenaren. De Voorbur gers gokten op de counter en met 3-0 ten onder bij DSHC. De studenten speelden een af wachtend eerste deel en kwa men in die periode door een strafcorner op achterstand. Na de thee drong 1.SHG meer aan, maar schoot DSHC in de slotfa se nog tweemaal raak. - Alecto speelde met 1-1 gelijk bij Bennebroek. De Leiderdor pers kwamen na ruim een kwartier via Mark Posthuma aan de leiding, maar kregen ver volgens veel strafcomers tegen. Uit zo'n korte hoekslag maakte Bennebroek even daarna gelijk. De reis naar Amerongen le verde Alphen in het tweede klasseduel met Haaskamp een 3-2 zege op. De Alphenaars startten sterk en stonden bin nen tien minuten op een 2-0 voorsprong door Daniël Bakker en Bart Houtkamp. Vlak voor de thee scoorde Haaskamp tegen, maar Thijmen Gunther herstel de de marge vroeg in de tweede helft. In het vervolg liet Alphen de teugels vieren en'werd het nog spannend toen de thuis ploeg nog een keer doelpuntte. Op de eerste vijf minuten na was Noordwijk een klasse ster ker dan bezoeker Kraaien: 3-1. Erik Verdoorn en Bob Jan Diet rich verzorgden de 2-0 voor sprong met de rust, maar Kraai en kwam vlak na de hervatting terug tot 2-1Tien minuten voor tijd herstelde Verdoorn de mar ge na een fraaie aanval. Catwijck won thuis met 2-0 van De IJssel, dat in het eerste deel sterker was. De gasten ver dienden na tien minuten een strafbal, die door doelman Ramses de la Parra knap werd gepareerd. Wouter de Mol opende na vijfentwintig minu ten de score, waarna Marlijn Houwaard in het tweede deel naar de 2-0 eindstand schoot. In Den Helder ging Hisalis met 0-10 ten onder tegen Met- mes, maar kwam via Eldert Mi- chels en Eelko Schouten toch tot een paar kansen. TENNIS «PETER KLEIN MEDEWERKER Tennisser Marco van Trigt reik te in het viersterren A-toernooi in Den Bosch tot de halve fina les. Daarin werd de Hillegom- mer na drie spannende sets (0-3 4-6 4-6) verslagen door Martijn Bok. Charlotte Zandbergen en Jur- riaan de la Bey hebben zich ge kwalificeerd voor het derde A- toernooi van het landelijk win- terjeugdcircuit tot en met 16 jaar. De Zoeterwoud^e trof met ludith Boekstal en Tinta van Wely een plezierige loting. De jeugdspeler van het Alpheuse TEAN rekende na een zege op Flip van Bettem af met districts- genoot Henrik Kroon (1-6 6-1 6- 1Bij de veertienjarigen plaatse Maaike Spoor zich ten koste van trainingsmaatje Esther Kulk en verzekerde Bart van Delft zich met twee zeges van een vervolgoptreden. Duivenvoorde buiten prijzen Het ruitercentrum Lisse was gisteren het strijdtoneel voor le den van de n.v.d.r. (Nederlandse vereniging van dressuurruiters) die zich wilden plaatsen voor deelname aan het winterkampioenschap. Er wer voor selectie gereden in de klas- ses Zzzwaar, Intermedaire II. Prix Saint Georges en DS 2. Ook uit de regio deden combinaties mee tussen al het geweld van bijvoorbeeld Dettie Oosterom en Bianca Aubert in de Prix Saint Georges. Lucia Duiven voorde wist zich met haar paard Wizanto met ruim 61 procent in de winstpunten te rijden maar viel net buiten de prijzen. De combinatie komt uit Noordwij- kerhout. Dick den Eisen uil Rijnsburg moet zijn Georgi nog beter aan elkaar rijden om met een percentage van meer dan 60 procent een winstpunt te ha len. i ZZwunr nummer 5: 1 De Leeuw I is cus-fvl.OO procent. 2. De Kok-C.oodfcl- low-63.67 procent; Langel-Lurohix- (i2.34 nroceni. ZZzwaar nummer 0: I Van Wervcn-Cindymaid-66.()0 pro- ,,•,11, 2 De Goodfellow 65.67 procent: 3. De l.reuw-l;isi us (ir. OO procent. Intermediaire II: I. Marijnis sen-Cibufa-56.04 procent. I'rlx Saint George; 1. Oosterom-M Y Centurio- 69.1B procent: 2. Van I-chteld-tlany- medes-65,46 procent; 3. Biersteker- Chairon-63.113 procent: 4. Keur-Joli Ofen-63.25 procent: 5. Bergers-Lidal- go-62.44 procent. DS. 2: I. Biersteker Chairon-61.44 procent: 2. Keur-Joli 21 OPVALLEND AANWEZIG Haam: Dennis Stuifzand Hub: Docos -eeftijd: 26 jaar leroep: administratief mede- verker lennis Stuifzand, spits van Do ll os, had het gistermiddag weer niderwets opzijn heupen. Tegen a Nieuwkoop was hij verantwoor- j; lelijk voor de gehele produktie 1an vier goals. Daarmee kwam 11 le Leidenaar de belofte die hij ifgelopen vrijdag in deze krant f Het komt dus allemaal wel d goed met Docos. Je bent blijk- baar een nieuw Entile Ratel- tandje. d Ja zo zie je maar. Nee, gekkig heid, al zei ik afgelopen vrijdag ia 3/ dat we er aan kwamen. Geen woord gelogen dus. Maar zeker ie na rust ging het tegen Nieuw koop lekker. De kansen waren overigens niet te missen. Tsjak- ka, ha lm." n n Is dat nu zo opvallend, daj je vier doelpunten in één wed strijd maakt? ,Niet bepaald, vorig jaar scoor de ik tegen Teylingen vijf maal en in een vriendschappelijk duel tegen ASC maakte ik er zeven. I Het interessante was wel dat ik 1 van de vier doelpunten er drie' met de hoofd maakte. Op hoeveel doelpunten sta je nu? f „Ik heb gistermiddag mijn aan- 1 tal doelpunten verdubbeld. Ik sta dus nu op acht doelpunten. p Ik had overigens nog een doel- puntje meer kunnen maken maar het schot belandde op de Zijn er dit seizoen nog meer doelpunten te verwachten van de heer Stuifzand? •Aangezien ik eerder in de derde klasse heb gespeeld en toeft 17 j doelpunten p. maakte, streef ik dus naar een zelfde aantal. Dat moet kun nen. Tot slot, zijn jullie nu op de 7oede weg? ■Zeker weten. ER TUSSENIN Door inspanning en kou gete kende gezichten, renners besmeurd met modderspatten en kuiten die op klappen staan. Karakteristieken van die ene loodzware tak van de wieler sport, het veldrijden. Afgelopen zaterdag werden de Westne derlandse kampioenschappen cyclo-cross op en naast het wielercircuit in park De Bult verreden. Erik Boezewinkel en Bram de Groot waren de smaakmakers. Zij sleepten - respectievelijk bij de profs/amateurs en de neo- amateurs - de titels in de wacht. Het heuvelachtige parcours lag er na de interclubcompetitie van vorig weekeinde prachtig bij. Een smal modderpad kron kelend door gras en rietsten gels. Maar afgelopen zaterdag schotelden de weergoden met enige tussenpozen fikse regen buien voor. En omdat de jon gere veldrijders (nieuwelingen en junioren), de vrouwen en de veteranen eerst hun wedstrijd afwerkten, troffen de gezamen lijk gestarte beroepsrenners, amateurs en neo-amateurs hal verwege de middag loodzware omstandigheden. Erik Boezewinkel en Bram de Groot stalen bij de regiokam pioenschappen (districten Noord-Holland 1, Zuid-Hol land 1 en 2) de show. Al kort na de start scheidden de twee ta lentvolle veldrijders zich met ogenschijnlijk gemak af van de rest van het deelnemersveld. Het duo bleef rondenlang in het zadel, daar waar anderen door gebrek aan kracht en techniek van de fiets moesten. De Groot, die dit jaar tijdens de Nederlandse kampioenschap pen ATB (aH terrain bike) in de sportklasse het goud veroverde, reed aanvankelijk op enige af stand voor Boezewinkel uit. De 20-jarige neo-amateur trok zich niets aan van kou en wind. En de ondergrond beviel hem: „Zo'n parcours als vandaag ligt me wel. Maar, één kleine tech nische fout vertaald zich meteen in seconden tijdver lies." Technische fouten leidden er echter niet toe, dat de Zeven- hovenaar bijgehaald werd door amateur Boezewinkel. De 23- jarige véldrijder uit Hoog landerveen, die in 1989 wereld kampioen bij de junioren werd en dit seizoen aan alle wereld bekerwedstrijden cyclo-cross deelneemt, reed op kracht en ervaring naar de koploper toe. Drie ronden voor het einde nam Boezewinkel de kopposi tie over om die vervolgens niet meer af te staan. Hij bereikte als eerste het asfalt van het laatste rechte eind en kwam moegestreden over de streep. Toch was Boezewinkel niet tevreden: „Het ging eigen lijk verschrikkelijk slecht. Ik had vandaag niet de juiste be nen. Gelukkig kon ik in de laatste fase van de wedstrijd nog doortrappen. Morgen tij dens de superprestige-wed- strijd in Gavere moet het beter gaan." De Groot: „Voor mij is het puur investeren in volgend jaar. Ik rijd nu nog bij de neo's en in januari op het NK moet ik me opnieuw bewijzen." Beide veldrijders stonden on danks de prestigieuze twee strijd op de hoogste podium plaats: Boezewinkel als regio kampioen van de berocpsren- ner§/amateurs en De Groot als titelhouder bij de neo-ama- teurs. Aansluitend op de huldi ging moesten ze zich melden voor een anti-dopingcontrole. Dat toetje van de KNWU kwam onverwacht, want het onder zoek naar verboden stimule rende middelen kost een lieve duit en vindt daarom slechts enkele keren per jaar plaats. Geen van de medaille-winnaars toonde zich overigens nerveus Bram de Groot springt lichtvoetig over één van de hindernissen. De veldrijder uit Zevenhoven, Nederlands kampioen in de ATB-sportklasse, grijpt even later de regiotitel bij de neo-amateurs. foto dick hogewoning over een bezoekje aan de heren inspecteurs. De strijd om de overige podi umplaatsen in de categorie be roepsrenners/amateurs werd beslecht in het voordeel van de sterke Swift/Casba-renner VVim Bunnik (tweede) en Emile Maas uit Zwijndrecht (derde). Bunnik. die een zwiepende tak in zijn gezicht kreeg en later een valpartij moest incasseren, was niet de enige veldrijder met problemen. John Talen (vijfde), die was overgekomen uit het Belgische Kalmthout, reed lek. „Ik kwam met mijn voorband in een ijzeren staaf. Hoe komt zoiets daar. Gelukkig sloeg ik niet over de kop", al dus de gewezen prof. Ook Ix'i- denaar Wobbe van den Kie- boom reed - één ronde voor het einde - lek. De neo-ama teur, die de strijd staakte, zag daardoor een hoge klassering aan zijn neus voorbijgaan. Lissenaar Martijn Arensman en Michel Cerneus uit Landsmeer veroverden met hun tweede en derde plaats bij de neo-ama teurs evenals alle winnaars een ticket voor de Nederlandse kampioenschappen. MARC VAN DERJAGT. MEDEWERKER Ajax-intcrnational Michael Reiziger over vrouwen voet hal in Playboy: ,Ja, het is moeilijk te omschrij venmaar er klopt iets niet <tls je naar vrouwenvoetbal kijkt. Net zoiets als wanneer je een man ziet kantklossen. Idem over emancipatie: „Ik doe bijna niets in het huis houden. Ik help wel mee. maar meestal komt dat niet van me zelf uit. Ik hen erg lui, maar mijn vriendin heeft daar geen moeite mee. Stofzuigen? Nee, liever niet en als ik het al doe, dan vindt ze meestal toch dat ik het niet goed doe. Ja, vrouwen... Idem over het vrouwelijk ge slachtsorgaan: „Moet goed verzorgd zijn. I r moet wel wat haar op staan, maar ik zie het het liefst met zo weinig mogelijk haar. Barcelona-speler Jordi CrulJfT in II P/De Tijd: „Hijo de puta' (hoerenjong red.) is in Spanje een vrij normaal scheldwoord. Maar in Neder land ligt dat toch anders. In Utrecht irist ik van de zomer, toen we daar een vriendschap pelijke wedstrijd speelden, niet wat ik hoorde. Mijn moeder uil maken voor hoer. Wat hoor ik nou? Dut kun toch niet waar zijn? Ik vind het achterlijk gedrag." Idem: „Je hebt hier twee soorten verde digers: harde en zeer harde. Nee, eigenlijk drie: je hebt ook nog heel gemene. Die spugen, ellebo gen en beuken er vrolijk op los. Sparta-trainer Henk ten Gate, vorig jaar ontslagen bij Go Ahead Eagles, in Voethal Inter national: „Ik vind het leuk om terug te zijn in het westen, waar het alle maal toch net iets flitsender gaat. la, dat is echt zo. Ie reali seert het je alleen niet op het moment dat je in een plaats als Deventer woont Met alle res peet, maar tussen Deventer en Amsterdam zit toch echt een we reld van verschil. Kx-schaatsbondscoach Wopke de Vegt, nu trainer van Rintje Ritsma, in Algemeen Dagblad: „Ik zit nu in een gezonde werksi tuatie. Heb niet meer te maken met die rattenpolitiek van ile KNSB. Halten zijn kanniba len. Ze vreten elkaar op. En ik weiger konten te likken. Idem: „Ik heb schijt aan ze. Ik drink geen biertje met ze. Ik geef ze een lumd. Een hand met gif Veendam-speler Lody Rocm- biak, afgelopen seizoen actief in htrUje, in VI: „Het is in Turkije allemaal heel slecht geregeld. Er moet gevoel bald worden en er moet volk ko men. meer is niet belangrijk De kleedkamers zijn bijvoorbeeld zo verrot Je durft je er niet te douchen. Je bent smeriger nu hel douchen dan ervóór, Muur daar moet je niet overgaan zeuren. Er komt toch water uit de kraan?'' Lennart Johansson, UEFA- praeses, over de FIFA In VI: „De wereldvoetbalbond zou de mocratisch geregeerd moeten worden in plaats van feodaid. Ik hen niet voor het systeem zoals het nu gehanteerd wordt, waar het uitvoerend comité nep vergaderingen houdt omdat de werkelijke beslissingen al zijn genomen door een of twee men Danny den Ouden, ex-Volen- dam en nu TOP Oss, in VI: „Hij Volendam denken ze al dal je een crimineel bent als je een autotelefoon hebt. Idem: Volendam gaat helemaal slecht met spelers om. I)e loonstrookjes kloppen bijvoorbeeld nooit. Er worden dingen ajgeschreven waar je zelf niks van afweet. FG Den Bosch-speler Hans Kraay jr. in 'Voetbal': „Lichamelijk hen ik een wrak, ik speel vijftien jaar zonder kruis- handen in mijn knie. Na iedere training moet ik met mijn knie in het ijs en kan ik amper lo pen. Idem: 'Eed Troost vroeg ooit aan me: Wat wil je? Een uurtje in de week tennissen of een rolstoel? Ik zei dat ik wilde voethallen. Dan wordt het dus de rolstoel. I,ouis van Gaal op de perscon ferentie na afloop van Ajax- Groningen over het feit dat Marcio Santos niet mee gaat naar Tokyo: „Het heeft geen zin dat gips de halve wereld over te zeulen.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21