'Onbegrijpelijk dat Gullit er niet bij is' Valk ziet geen weg terug Sport Sporting Trigon in finale Bij Oranje is iedereen geook in het hoofd Ritsma tweemaal verslagen Roda vraagt meer dan vijf miljoen voor Johan de Koek DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 Dubbel Sabatini/Schultz in Masters new york Gabriela Sabatini en Brenda Schultz hebben zich in New York geplaatst voor het dubbelspel van het Masters-toer- nooi. De Argentijns/Nederlandse combinatie versloeg in beslis singswedstrijd de Fran^aises Julie Halard en Nathalie Tauziat in twee sets: 6-4 6-4. Hakkinen van intensive care Adelaide Mika Hakkinen heeft gisteren de afdeling intensive ca re in het Royal Adelaide Ziekenhuis verlaten. De Finse formule I- coureur werd daar vrijdag in zorgwekkende toestand opgeno men na zijn ongeluk in de training voor de Grote Prijs van Australië. Hakkinen werd overgebracht naar een andere ver- pleegafdeling. Hij moet nog waarschijnlijk tussen de zeven en tien dagen in het ziekenhuis blijven. 3 Taylor neemt ontslag bij Wolves londen Trainer Graham Taylor heeft ontslag genomen bij Wol- verhampton Wanderers, de Engelse eerste-divisieclub van John de Wolf. De voormalige bondscoach van Engeland stapt op in verband met de slechte resultaten. Hij is amper een jaar bij Wol ves in dienst geweest. Rob Witschge roept hulp VVCS in rotterdam Rob Witschge heeft de WCS in de arm genomen om duidelijkheid te krijgen over zijn positie bij Feyenoord. Zijn zaakwaarnemer Rob Jansen probeert vandaag voorzitter Jorien van den Herik, die in het buitenland verblijft, te bereiken. Wit schge is ontstemd over het feit dat hij bij Feyenoord buiten de boot dreigt te vallen. Vierde nederlaag volleybalsters nagoya De Nederlandse volleybalvrouwen hebben gisteren met 3-0 (15-7,15-7, 15-9) verloren van Cuba. Het betekende de vierde nederlaag in de strijd om de World Cup, die in het Japan se Nagoya wordt gehouden. Na 28 uur aan de finish new york De laatste deelneemster aan de marathon van New York bereikte maandagmiddag 28 uur na haar start om vijf uur de eindstreep in Central Park. Het ging om de 47-jarige, aan multiple sclerose leidende Zoe Koplowitz. De Amerikaanse, die het startnummer 1960 droeg, was zondagmorgen om zes uur ge start. Dat was 4 uur en 50 minuten vóór de officiële start. Koplo witz, die zich voortbeweegt op krukken, werd op haar tocht be geleid door vrijwilligers van het Rode Kruis en leden van de bur- gerwacht Guardian Angels. Noorse Chelsea-speler Erland Johnssen blij met ontbreken ploeggenoot De Noren zijn geschrokken van het plotselinge vertrek van doelman ErikThorstvedt, die niet meer op de stabili teit van zijn knie durfde te vertrouwen. In het pittoreske hotel van de Scandinaviërs, in het groene hart van Zuid- Holland, blijft de sfeer niettemin ontspannen. De spelers vinden het jammer dat de keeper van Tottenham Hotspur uit het trainingskamp verdwijnt, maar beweren dat zijn vervanger Frode Grodas van de Noorse club Lil- leström net zoveel kwaliteit heeft. bergambacht. noordwuk michel van gent Sporting Trigon heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de eindronde om de Leidse korfbalbeker. Het achttal van Kees van Vliet won moeiteloos kan Fluks (14-6) en Tempo (10- 5) en had alleen van Pernix be- loorlijke tegenstand te duch- :en: 12-7. Met Sporting Trigon kwalificeerden IGOS, TOP en beste tweede' Fiks zich voor de eindstrijd die dinsdag 12 de cember in de Leidse Vijfmeihal wordt afgewerkt. Het was op voorhand te ver wachten dat Sporting Trigon de Strijd in de Noordwijk-hal giste ren zou domineren. De Leidse :lub was als overgangsklasser 3p papier de sterkste van het kwartet in poule C. Coach Van Wiet miste Jan-Willem Meijer en Perry Venema, zodat hij voor fik duel tenminste twee inval lers moest inzetten. Hij stelde tegen Tempo zelfs vijf spelers op die geen plaats in de basis hebben gekregen. Deze 'ver zwakking' had overigens geen negatieve invloed op hel spel, want zowel Fluks als Tempo werd eenvoudig aan de kant ge schoven. Pernix had inmiddels even eens gewonnen van Tempo (10- 6) en Fluks (11-7), ook met be hulp van diverse invalkrachten. De eersteklasser moest nu ten minste gelijk spelen tegen de overgangsklaser om als beste tweede te eindigen. In de Finale startte Trigon andermaal met vijf invallers. Desondanks domi neerde de ploeg de partij, al bleef het verschil lang beperkt tot twee goals. Raymond Boer man (2x), Lian Tieleman en Sjoerd van der Kooy herstelden nog tweemaal het evenwicht (4- 4,6-6). Uiteindelijk gaf het bete re schot van Sporting Trigon de doorslag. Alfred Lambooy (2x), Sander de Haas en Daan Niesing mikten in de laatste drie minuten de geflatteerde 12- 7 eindstand op het bord. marcel van der kraan/gpd „Er is een hoop voor nodig wil len wij Noren van slag raken," zegt verdediger Erland Johns sen. „Ons voetbal is gebaseerd op degelijkheid en kracht, men taal zijn we eigenlijk net zo soli de. Een Noor is nuchter, kent wel emoties maar zal ze niet zo gauw naar buiten laten komen als een Zuid-Europeaan." Johnssen zegt dat slechts één ding de Noren werkelijk zou hebben verontrust. „Als Ruud Gullit had meegedaan bij Ne derland, dan zouden er in ons kamp heel wat mensen angst voor de wedstrijd tegen Neder land hebben gehad. Er is veel respect voor het Nederlands elf tal, maar veel schokkends heeft het team het afgelopen seizoen niet laten zien. Er zitten geen spelers bij, ook Bergkamp niet, die de tegenstander doen sidde ren. Gullit is nog wel zo'n man. In Engeland doet niemand het in zijn broek voor Chelsea, maar wel voor Gullit." Erland Johnssen, die zijn voetbalcarrière begon bij het Noorse Frederikstadt, kan het weten. Hij is ploeggenoot van de Nederlander in Londen. Johnssen stond de eerste elf wedstrijden aan de zijde van Gullit in het hart van de defen sie bij Chelsea. Sinds twee we ken is de ex-international van Oranje in het team verhuisd naar de positie achter de spit- Op Stamford Bridge, de thuis haven van Chelsea in de drukke uitgaanswijk langs Fulham Road, hebben publiek en spe lers zich de eerste twee maan den vergaapt aan de impone rende acties van Ruud Gullit, die vanaf het begin een veel grotere impact had in de Pre mier League dan Dennis Berg kamp. Langzaam maar zeker gaat volgens Johnssen, die via Bayern München zes jaar gele den bij Chelsea terecht kwam en in Londen de buurman is van oud-Feyenoorder Kenneth Monkou, iedereen weer 'nor maal' doen. De Noorse international: „De balans sloeg helemaal naar de verkeerde kant door toen Ruud in het elftal kwam. De suppor ters spraken, terecht overigens, alleen nog maar over Gullit. Chelsea werd een 'one man- team'. De spelers vergaten zelf te voetballen. Tijdens de wed strijd leverde iedereen zo gauw mogelijk de bal bij Ruud in en vervolgens keek iedereen apa thisch toe wat hij er allemaal voor moois mee ging doen. En ik geef eerlijk toe. het was en is soms fantastisch." In de ogen van de 28-jarige Johnssen behoort Gullit tot de drie beste spelers van de Engel se Premier League. Samen met Eric Cantona en Dennis Berg kamp steelt hij wekelijks de show. „Misschien heeft Ruud het iets makkelijker en zijn de mensen sneller tevreden, omdat er van hem niet wordt verwacht dat hij ook doelpunten maakt. Cantona en Bergkamp worden alleen beoordeeld op goals." Toen de Noor tijdens de zo mermaanden op zijn vakantie adres vernam dat Chelsea Ruud Gullit had gecontracteerd, wilde hij het eerst niet geloven. Chel sea had nog nooit een speler van wereldklasse gekocht. „Ik was de laatste aankoop van we reldfaam." grapt Johnssen, die in 1989 voor 1 miljoen gulden van Bayern München werd overgenomen. „Eerlijk waar, ik vond het te mooi om waar te zijn. Gullit werd altijd in één adem genoemd met Rijkaard en Van Basten. De andere twee zijn afgehaakt, maar Ruud bewijst nog elke wedstrijd en elke trai ning dat hij niet over zijn top heen is. Het is een genot om hem in de ploeg te hebben." Vooral om die reden vindt Johnssen, die net als vijf andere spelers pas op de dag van de wedstrijd tegen Oranje hoort of hij in de basis staat, het onbe grijpelijk dat niemand erin is geslaagd Ruud Gullit weer over te halen voor een terugkeer in het Nederlands elftal. „Ik heb er een paar keer over gesproken met hem, maar hij laat er niet veel over los. Ruud is een heel makkelijke prater, maar het Ne derlands elftal is het enige on derwerp dat hij nooit zal aan roeren. Het heeft voor mij daar om iets mysterieus. Diep in zijn hart zou hij volgens mij nog voor Nederland willen uitko men. Nou ja, ik ben allang blij dat hij tegen ons niet meedoet en met mij het hele elftal." De beslissende wedstrijd tus sen Nederland en Noorwegen was de afgelopen twee weken wel het onderwerp van gesprek tussen de Noorse 'centrehalf en de Nederlander in de kleedka mer van Chelsea. „Vorige week nog, bij de laatste training zat Ruud mij te stangen. Hij vindt Erland Johnssen: „Ons voetbal is gebaseerd op degelijkheid." onze tactiek en speelstijl echt 1-1 opstelling voor de dag zul helemaal niks. Misschien heeft len komen, ha,ha. Ik zei: 'Ach, hij wel een beetje gelijk. Ruud ais wij in de Kuip maar overeind riep dat wij wel weer met een 8- blijven en het EK halen. Dat heeft Nederland voorlopig niet voor elkaar'. Daar moest hij weerom lachen." noord wuk.gpd Nee, hij gaat dat niet zeggen als het morgen mis gaat. Dat cliché: 'We heb ben de kwalificatie vanavond niet verlo ren, maar eerder al, in Minsk.' Guus Hiddink vindt namelijk dat het vaker en al eerder fout ging. „Thuis tegen de Tsjechen hebben we ook geen vat ge had, dat gelijkspel was ook te mager." Die wedstrijd was Dick Advocaat nog bondscoach. Natuurlijk zal de nederlaag bij Wit Rusland hem nog lang achtervolgen, als morgenavond de Noren niet te ldoppen blijken. Hij heeft ook al maatregelen be dacht om een herhaling te voorkomen. „Bij de planning voor de kwalificatie van het WK '98 moeten we er in elk geval voor zorgen geen wedstrijden meer te spelen na de competitie. Misschien moet je het zoeken in dubbele inter lands, twee in een week. De Italianen doen dat nu ook." Hiddink kan echter zo snel geen voor beelden bedenken waarbij dat ook twee keer goed ging. Engeland ging voor het WK van '94 na het seizoen nog even op toernee. Eerst naar Polen, toen door naar Noorwegen. Het leverde de Britten een onthutsende balans op: een neder laag en een flatteus gelijkspelletje. Voordeel voor hemzelf ziet Hiddink bij twee interlands in een week de uitge breider voorbereiding. „Je hebt wat meer tijd met elkaar, voor de competitie is het trouwens ook goed, je wint een weekeinde." Ook hij beseft echter het relatieve be lang van een grondige dan wel snelle voorbereiding. „Want bij Wit Rusland verloren we dus, een week nadat Ajax de Europa Cup had gewonnen. Om de eu forie er snel uit te halen zijn we toen ook eerder bij elkaar gekomen en langer bij elkaar gebleven. Tja..." De ideale voorbereiding bestaat niet, in dat opzicht kan Hiddink tot nu toe re delijk tevreden zijn over de preparatie voor de cruciale interland tegen de No ren. De ambitie bij de spelers is, vrijwel iedereen is fit. Ronald de Boer onder vond gistermiddag tijdens de training geen enkele last meer van de blessure die hij zaterdag tegen long Oranje op liep. Youri Mulder oefende wel aange past. De spits van Schalke '04 deed al leen wat loopoefeningen. „Ik voel dat bovenbeen nog wel, maar voor woens dag.is het geen probleem", aldus Mul der, die zaterdag wel even schrok toen hij tegen St. Pauli geblesseerd raakte. Verder is iedereen gezond, ook in het hoofd. Neem Glenn Helder. Die permit teerde zich zaterdag tegen long Oranje nog een hakhalletje in het doelgebied, waarvoor hij zich terstond bij Hiddink verontschuldigde. De bondscoach: „Want hij wist dat er wat ging komen. Nee, ik denk dat Helder het intussen al lemaal heeft opgepakt. Die speelt niet snel meer voor zichzelf." deventer gpd Marcel Valk ziet zichzelf niet meer terugkeren in de A-selec- tie van Go Ahead Eagles. De speler die, met Gijs Steinmann, naar het tweede elftal van de eredivisieclub is teruggezet, is het met oefenmeester Ab Fafié eens dat het nu fnaar 'definitief afgelopen moet zijn'. Valk: „Met deze trainer kan ik niet meer sa menwerken." Twee clubs hebben inmiddels belangstelling getoond voor de speler die via FC Den Haag en RKC in Deventer belandde. Dordrecht '90 wil Valk ruilen Voor linkerspits Hennie de Ro mijn of voor de oude goaltjes- dief I larrie van der Laan, terwijl ook Volendam interesse heeft. Eerder al hengelde trainer Bert Jacobs, die bij RKC de midden velder redelijk onder de duim hield, vergeefs naar Valk. Jacobs wierp wat spierinkjes uit om de kabeljauw te vangen. GA Eagles IVond in de netten van de vis sersclub echter niets van zijn gading. Zoals de Deventer ere divisieclub evenmin echt geïn teresseerd lijkt in De Romijn of Van der Laan. Marcel Valk staat in de etala ge met om zijn nek een prijs kaartje van 350.000 gulden, het bedrag waarvoor hij anderhalf jaar geleden werd overgenomen van RKC. Gezien zijn reputatie valt het te betwijfelen of er veel clubs zijn die dat voor hem over hebben. Valk is nu al voor de tweede keer voor straf terugge zet naar het tweede team. An derhalve maand geleden deed Fafié hem in de ban vanwege zijn herhaalde scheldpartijen op scheidsrechters. Valk was nau welijks in de hoofdselectie te ruggekeerd of hij kon zijn bie zen opnieuw pakken. De mid denvelder, die het heen en weer krijgt van Fafié, beaamt overi gens zelf dat zijn marktwaarde aanzienlijk is gekelderd. „De clubs zijn niet gek en lezen na tuurlijk kranten", verklaart hij. Valk en Steinmann kregen gistermiddag definitief te horen dat zij nooit meer in de A-selec- tie van GA Eagles mogen terug keren. Beide spelers worden door het bestuur en de techni sche staf beschouwd als sfeer- verziekers en onruststokers. Ou de Wesselink noemt Valk de beste voetballer van GA Eagles, maar legt hem wel een groot aantal vergrijpen ten laste. Het bestuurslid spreekt onder meer over de ernstige ziektes die de middenvelder scheidsrechters toewenst. Hij meldt dat Valk op het trainingsveld zonder enige aanleiding de Moldaviër Cles- cenco op een dikke knie trac- teerde. Vooral vindt Oude Wes selink dat Valk voortdurend de kantjes eraf loopt en alleen op leeft als een club belangstelling voor hem toont. Toen Valk veertien dagen ge leden terugkeerde van zijn eer ste verbanning naar het tweede team, zette trainer Ab Fafié de deur weer wagenwijd voor hem open. De lei was schoonge veegd, van rancunes was geen sprake. Fafié constateert dat Valk naderhand opnieuw her haalde malen in de fout is ge gaan. Zo gaf hij volgens de trai ner in het oefenduel tegen AA Gent blijk van desinteresse. De betwiste speler vindt zelf dat hij juist beterschap heeft ge toond. Valk zegt dat hij zijn zonden tijdens zijn recente ver banningsperiode goed heeft overpeinsd. „Ik scheld bijvoor beeld niet meer op scheidsrech ters, want ik kan het van die mensen toch nooit winnen. De afgelopen twee weken heb ik op het trainingsveld mijn stinken de best gedaan. Bij sprints over 300 meter liep ik steeds voorop. Kennelijk heeft Fafié de lei twee weken geleden toch niet hele maal schoongeveegd, want nu zet hij mij zonder concrete re den opnieuw terug." HEERENVEEN. GPD zowel door Ids Postma als Falko Zandstra opzij gezet. Vooral op de sprint was het verschil op de I leerenveense Thialf ijsbaan opvallend groot. Winnaar Ids Postma snelde naar 37,51. Ritsma, die ook /andstra (38,18) en Andries Kramer (38,25) nog voor zich moest dulden, had een achter stand van 1,3 seconde (38,81). Ook op de mijl waren de pupil len van coach I lenk iemser rapper dan Ritsma. Als de uitslag van de selectie wedstrijden van het gewest Friesland voor de IJsselcup maatgevend is voor wat ons de komende maanden te wachten staat, dan krijgt Rintje Ritsma het moeilijk. De Europees- en wereldkampioen, die zich sa men met trainer Wopke de Vegt buiten de kernploeg om op de grote wedstrijden voorbereidt, werd op de 500 en 1500 meter SCOREBORD PRIJSVRAGEN 3 6, 2. Perm/ i 4, .1 F li Cijferspel 45. 6 t ijters goed: één winnaar, vijf cijfers-goed: één winnaar, vier cijfers goed 21 winnaars, drie cijfers goed 270 winnaars; twee ci|fers goed 2540 winaars Lucky Ten van maandag 13 november 4 5-11 18 22-27-29 33 35 38 41 4/ 51 53-62-69 70-72 74-77 (onder voorbehoud). BASKETBAL Den Haag. EK Kwalificatieronde. Groep D: Nederland Oekraïne 71 88 (36 48). Bul ganje Kroatié 79-77 (35-48), Turkije Roemenie 83-56 (39-25) Stand: 1. Bul gar.je 3 6 (248-228), 2 Oekraïne 3 5 (270-227), 3 Kroatié 3-5 (219-185), 4 SCHAATSEN Heerenveen. Selectiewedstrijden IJssel Cup. Mannen 500 m 1 Postma 37,51 (pr). 2. Zandstra 38.18, 3 Kramer 38.25, 4 Ritsma 18.81 160(1 m 1 Postma 1 56.21, 2 Zandstra 1 56.78, 3. Ritsma 1 57.50 Vrouwen 41,88.2 Timmer 42.33. 3 t Hart 43.17 1500 m 1 De Jong 2 08.83. 2 't Hart 2 10.06. 3 De Loor2.10.93 TENNIS >ras (VSt) Marcel Valk, hier in duel met Feyenoorder Kljoejev, heeft zijn laatste wedstrijd voor het keurkorps van Go Ahead Eagles gespeeld. „Met deze trainer kan ik niet meer samenwerken." ioto kies van hoogdalem (206-246). 6. Roer >-214). Nee Leidse Korfbalbeker (poule C): Fluks Sport mg Trigon 6 14. Perm/ Tempo 10-6, Perm/ Fluks 11-7. Tempo Sporting Trigon 5 10. Fluks Tempo 11-8. Sporting Trigon Perm* 12 7 Eindstand: 1 Tro Ranglijsten. Mannen: 4811 punten. 2 Agassi <vst) 4/bb. Muster (Oos) 44 74 4 Chang (VSt) 291 5. Boeker (Dui) 2746, 6 Kafelnikov (R 2560, Courier (VSt)'2461. 8 Enqi (Zwe) 2348. 9 Ferreira (ZAf) 2049. Ivanisevic (Kro) 1861. 11. Kra|icek 17' 19 Haarhuis 1266. 21. Siemermk 12; 44 Eltingh 7 79, 55 Schalken 730. I' Winnink 288. 197 Groen 205 Vrouwen 1 Graf (Du 183.2 7 punten Seles (VSt) op beslissing. 2 Marti 251.14,3 Sanchez (Spa) 234,08. 4 fj te (Jap) 169,40, 5 Sabatini (Arg) 167.1 6. Pierce (Fraj 166.31, 7 Magdalena M leeva (Bul) 140,03,8 Mary Joe Femandi (VSt) 134.35, 9 Majoli (Kro) 131.93, 1 Davenport (VSt) 131.50. 14 Schul 87,52 SPORT OP TV NOORDWUK. ANP Roda JC vraagt van de Turkse club Gala tasaray aanmerkelijk meer dan vijf mil joen gulden voor verdediger Johan de Koek. Galatasaray heeft gisteren een bod gedaan op de international. Het bestuur van de club uit Kerkrade deed daarop een tegenbod. Volgens voorzitter Pickée liggen de partijen niet zo ver uit elkaar. Galatasaray meldde zich donderdag -"Voor het eerst voor De Koek, die onlangs zijn contract tot 20Ó0 verlengde en een clausule in zijn overeenkomst heeft met de transfersommen bij tussentijds ver trek. Volgens De Koek zou dat bedrag rond de vijf miljoen liggen. Pickée echter: „Ja. dat geldt voor Ne derlandse clubs. Aan het buitenland kunnen we meer vragen. We zijn in ie der geval beduidend hoger gestart." Pic kée. die verwacht morgen weer wat van Galatasaray te horen, sputtert niet echt tegen bij de suggestie van acht miljoen. Eerder dit seizoei) stond de viervoudi ge international, woensdag reserve in de interland tegen Noorwegen, in de be langstelling van de Turkse club Besiktas. Die club vond de prijs toen te hoog. Zo wel Galatasaray als Besiktas behoort tot de top van het Turkse voetbal. De 31-jarige De Koek heeft nooit bij een buitenlandse club gevoetbald. „Ik sta niet afwijzend tegenover een eventu ele transfer", zei hij maandag in Noord wijk, waar Oranje zich voorbereidt op het duel met de Noren. De Koek haalde in de kwalificatieduels tegen Wit-Rus- land een behoorlijk niveau als basisspe ler, maar verloor zijn plaats omdat Frank de Boer net als bij Ajax doorschoof naar het centrum en Numan de. plaats van linksachter overnam. De Koek laat wel een aantal factoren meespelen bij een eventueel vertrek. Zo heeft hij schoolgaande kinderen en is hij bij Roda semi-prof. Hij vult een deel van zijn tijd bij het bedrijf Volleer Stevin. Hel duel lussen Noord wij ken kop- loper Schenen ingen was vorige week 23 minuten jong toen Scheveningen-aan voerder John Blok de hul vol op de pantoffel nam. I)e hal eindig de niet in het netje, maar tegen de arm van Jeffrey 8tolk, die vijf nieter verder op de Noordwijkse doellijn stond geposteerd. 'Handsaarzijde si heidsrechter Vroegop geen moment. Ben strafschop voor Schweningeri derhalve en een rode kaart voor Stolk. Blok heruitte het huilen kansje en Noord wijk stond met een man minder voor de prak tisch onmogelijke taak om een 2-0 achterstand goed te maken. De thuisclub kwam nog even knap terug, miste zelfs nog een uitgelezen mogelijkheid op 2 2. maar moest de koploper van IA uiteindelijk, moegestreden, nog ruim voorrang verlenen: I .5. Af gijopen zaterdag huppelde Stolk weer gewoon met Noord wijk één het veld op om Spijke nisse te bekampen. I)e strafzaak was nog niet behandeld? Fout, de tuchtcommissle van de KNVB had wel degelijk al uitspraak ge daan. F.n de wijze mannen had den bestoten om Stolk huidig zonder straf te verklaren, l en niet onbekende term, je komt die in de burger recht spraak wel vaker tegen. I >e rech ter komt tot een dergelijk oordetj als hij vindt dat de verdachte al voldoende gestraft is. F.n ook wil zo'n uitspraak wel eens worden gedaan als de rechter van me ning is dat er de nodige verzach lende omstandigheden kunnen worden aangevoerd. In al dat soort gevallen is er echter nog steeds sprake van schuld, hoe miniem ook. F.n daar nu begint het gesjoemel van de tuchtcommissie van de KNVB. lepra jee teerd op de zaak Stolk betekent de uitspraak immers iiai sinik wél 'hands'heeft ge maakt, maar dat hij er eigenlijk niets aan kon doen (want de hal werd van korte afstand zo hard tegen hem aangeschoten dat hij niet eens de tijd had om zijn hand uit te steken). Ilet was dus geen 'hands'. Want de spelregels van de KNVB voor zien slechts in één soort hand spel en wel de opzettelijke vorm. )pzel', zn lezen we in de hand leiding voor scheidsrechters, 'is hel vitale punt'. Met andere woorden: je hebt op zettelijk 'hands(strafbaar) en onopzettelijk (aangeschoten) 'hands' (niet strafbaar). Tot vorige week, tenminste. Want na de uitspraak van de tuchtcommissie kennen we nu ook een derde vorm. Een beetje 'hands'... IER l-JAN ONVLEE

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19