1 Hiddink zoekt sfeer van zelfvertrouwen Feyenoord koestert roemrijk verleden Grasshoppers heeft verlenging nodig TOP heeft eerste zege op Fiks binnen Sport Dortmund en Bayern gelijk Gorter botst met Spelbos UVS - NIEUWENHOORN 25 Nederlandse korfballers in finale new delhi Het Nederlandse korfbalteam heeft in New Delhi, zonder moeite, de finale bereikt van de strijd om de wereldbe ker. Nederland won in de halve eindstrijd met 28-13 van Por tugal. In de finale speelt Oranje zaterdag tegen België, dat even eens weinig moeite had met Australië: 28-4. Kees Rodenburg, de Nederlandse coach van Portugal, hield tegen Nederland zijn beste speelsters en spelers aan de kant om hen rust te geven voor de wedstrijd om de derde plaats, tegen Australië. India - Nederland op gras den haag De Davis-Cupwedstrijd India-Nederland (9-11 febru ari) in de eerste ronde van de wereldgroep vindt plaats op de grasbanen van de Jaipur Club, 200 kilometer ten zuid-westen van Delhi. Jaipur is de hoofdstad van de provincie Rajasthan. Supporters Eagles opgepakt gent» De politie in Gent heeft gisteravond 35 supporters van Go Ahead Eagles enkele uren vastgehouden. Zij hadden in de bin nenstad vernielingen aangericht. De Deventer eredivisieclub verloor in een oefenwedstrijd met 3-2 van de Belgische eerste klasser AA Gent. De supporters van Go Ahead Eagles werden na de wedstrijd weer vrijgelaten. Gremio: een drie voor gedrag Rio de Janeiro» Ajax zij gewaarschuwd; de voetballers van Gremio gedragen zich het slechtst van alle spelers in de Braziliaanse profcompetitie. De onfrisse verhalen over de Zuidamerikaanse kampioen, op 28 november in Tokyo tegenstander van Ajax in de strijd om de wereldbeker voor clubs, zijn cijfermatig beves tigd door de Braziliaanse bond CBF. De CBF houdt een sportivi- teitsklassement bij. Een gele kaart levert één strafpunt op, uit sluitingdrie. Gremio verzamelde inmiddels honderd punten. Schorsing na de dood catanzaro Negen dagen na zijn dood is een Italiaanse ama teurvoetballer voor één wedstrijd geschorst. Het bizarre incident is het gevolg van bureaucratie. De 23-jarige Luigi Coluccio werd op 1 november neergeschoten voor zijn café in het plaatsje Gioiosa Jonica. Drie dagen eerdèr was Coluccio uit het veld ge stuurd tijdens een wedstrijd tussen de club uit zijn woonplaats en Bocale. Zijn naam verscheen ondanks de moord op het bord je van de voetbalrechter die besloot de schorsing op te leggen. Ton voor internationals zeist Als het Nederlands elftal zich plaatst voor de eindronde om het Europees kampioenschap voetbal in 1996, krijgen de spelers een premie van 100.000 gulden de man. Het bestuur be taald voetbal van de JCNVB en de Oranjeraad zijn dat bedrag overeen gekomen. Athene wil toezegging voor 2008 athene» Griekenland gaat het Internationaal Olympisch Comité vragen de Olympische Spelen van 2008 direct aan Athene toe te wijzen zonder een officiële kandidaatstelling. Dat heeft de mi nister van sportzaken Georges Lianis vrijdag gezegd. Volgens Li- anis verdient Griekenland dat vertrouwen van het IOC alleen al door zijn grote historische verdiensten voor de olympische be weging. McDonald's verliest op valreep overveen De zaalvoetballers van McDonald's hebben het kop loper Hind Store gisteren knap lastig gemaakt. De ploeg maakte na de doelwisseling een achterstand van drie doelpunten com pleet goed. Twee minuten voor tijd scoorde de thuisclub echter alsnog de winnende goal: 4-3. Herman van Marwijk, Nico La- kenberg en Sjaak de Boer scoorden voor McDonald's. v nv IHtuKi «tM >NI katwuk just blom basketbalmedewerker Meestal is er een kampioen schap te vieren als het 'We are the champions' door een sport hal klinkt. Men was bij DVZ- /Grasshoppers echter kennelijk zo blij en opgelucht over de overwinning in de halve finale van de Final Four tegen Jolly Jumpers, dat het lied reeds door de sporthal klonk. In Cleyn Duin, dat ook met redelijk ge vulde tribunes niet echt gezellig wordt, was een verlenging no dig om het recht te verwerven om morgen in de finale uit te komen tegen Den Helder. De winst voor de Katwijksen was zonder meer verdiend. Na een matige eerste helft, waarin met name Barbara Nieuwen- huys de nodige kansen liet lig gen, leek de winst na tien minu ten in de tweede helft al binnen. Spelend in een hoog tempo liep Grasshoppers snel naar een 54- 39 voorsprong. Vanaf dat mo ment begon het gebrek aan speelsters de thuisclub echter op te breken. Zonder Petra Weeda, Esther van den Bosch en Marloes Driessen - die vroeg in de wed strijd met een bekkenblessure moest afhaken - had coach Martin Hoekstra namelijk maar één vaste waarde op de bank. Dat Janneke de Besi ze speel de de gehele partij - haar sterk ste wedstrijd ooit in de eredivi sie speelde kon de vermoeid heid van Grasshoppers niet ver hullen. Zo leek Marie-José Al- lers, in de eerste helft nog de beste speelster van het veld, te moe om zich met het scoren te kunnen bemoeien. De guards van Jolly Jumpers. Daphne Berends en Esther Leeflang, namen halverwege de tweede helft dan ook het heft in handen. Drie driepunters van Leeflang en twee van Berends brachten de ploegen binnen en kele minuten weer naast elkaar. Door een score met bonus vrije worp van Marja I Joogkamer zes seconden voor tijd voor 65-63 leek Grasshoppers binnen. Leef lang gaf door twee vrije worpen te benutten de wedstrijd echter een passend slot. In de verlenging liet Grasshoppers namelijk zien wel degelijk beter te zijn dan de te genstander. Met name Heieen van Duyn en de eerder falende Nieuwenhuys scoorden gemak kelijk, zodat de verlenging wei nig spanning meer bood. De 77- 71 winst werd al met al echter niet behaald op een manier die veel hoop voor de wedstrijd te gen Den Helder biedt. De ploeg uit de kop van Noord-Holland moet dan ook, ondanks de 'lelij ke' manier waarop gisteren met 71-53 van Prisma Gollege werd gewonnen, als de favoriet voor de finale worden gezien. Precies een jaar geleden liep Oranje tegen de eerste EK- zeperd aan: 0-0 thuis tegen Tsjechië. Weinig fans zullen het elftal nog kunnen opdreunen dat toen speelde. Alsof het zes jaar geleden is, zo is het Nederlands elftal inmid dels veranderd. Woensdag tegen Noorwegen zijn Blind en Frank de Boer - en misschien Winter - nog over uit de basis van medio november 1994. noordwuk henri van der steen gpd-verslaggever Nederland heeft vanaf die dag het volk bijna louter teleurge steld: 3-1 verlies in Tsjechië, 1-0 verlies in Wit-Rusland, een pijn lijk moeizame 1-0 thuiszege op Wit-Rusland. Steeds zwaarder begonnen die twee verliespun- ten thuis tegen Tsjechië te tel len; woensdag kan weieens blij ken dat die 'halve nederlaag' beslissend is geweest. Guus Hiddink weigert natuur lijk op rampscenario's in te gaan. De bondscoach koos gis teren daarentegen op een merk waardige wijze de aanval. De persconferentie liet hij vooraf gaan door een bijkans bitse be schouwing over de staat van Oranje. „Ik heb geluiden gehoord dat we eigenlijk niks te zoeken heb ben in Engeland. Dat we het EK ihaar een keertje aan ons voor bij moeten laten gaan. Dan spring ik als een bok op de ha verkist, want ik heb vertrouwen in deze groep. Wij willen woensdag winnen en liefst op een goeie manier. Natuurlijk missen wij nog de supervedet ten, maar we kunnen een heel sterk team hebben, dat - met een enkele mutatie - zelfs tot het EK van 2000 kan doorgaan." Goed beschouwd gooide Hid dink even alles op een hoop, misschien zelfs goochelde hij bewust met de feiten. Natuurlijk had hij het goed gelezen: Oranje heeft eigenlijk niks te zoeken op het EK. Tenminste gezien de manier waarop tot nog toe is gevoetbald. Dat laatste liet Hid dink uiteraard achterwege. En dat hij vertrouwen heeft in deze selectie, zal best. Hij heeft de groep van zestien zelf gekozen en niemand die zal beweren dat I liddink een troep café-voetbal lers heeft uigenodigd. In zijn poging rondom Oranje een sfeer van zelfbewustzijn en positivisme te creëren, gewaag de Hiddink volgaarne over de grote vorm die met name 'de buitenlanders' op het ogenblik tentoonspreiden. Of Winter en Witschge en Helder momenteel zo lekker bezig zijn... Hiddink zegt van wel, als het tenminste om de aanvallers van Arsenal gaat. „Bergkamp mani festeert zich de laatste weken nadrukkelijk. Hij zal nooit een superkopper worden als Nan- ninga, maar ik zag hem toch al in duel gaan bij hoge ballen. En Helder speelde zaterdag weer typisch in zijn eigen stijl: goeie ballen, minder goeie ballen. Grillig. Hij laat zien ook taktisch te groeien, al moet je bij zo'n ty pe speler natuurlijk niet te vaak de rem hanteren." Dat zullen de Noren woens dag wel doen, de rem hanteren. Hiddink verwacht met goede redenen een zeer moeilijke wedstrijd. „Noorwegen maalt niet om het spektakel. Ze spelen defensief goed georganiseerd, met vier man achter en vijf man ervoor. Fjortoft is de enige spits, die echter assistentie krijgt bij Bondscoach Guus Hiddink tijdens de persconferentie. Zijn spiegelbeeld kijkt mee. foto anp de snelle counters die de Noren zoeken." Het lijkt Hiddink geen voor deel voor de Noren dat de wed strijd onder leiding staat van een Engelse scheidsrechter. „Engelse scheidsrechters voelen het spel over het algemeen goed aan en je kunt hard spelen bij hen. Ik hou er wel van: hard spel toelaten, gemeen spel be strijden. De Noren zijn fysiek sterk, maar ze zijn niet gemeen. Bovendien kan onze ploeg ook fysiek spelen." Daarin heeft Hiddink gelijk: Oranje kan fysiek spelen. Oranje kan ook heel goed voetballen. Oranje kan bovendien harts tochtelijk aanvallen en de ploeg heeft in Bergkamp, de broers De Boer en Blind ook nog eens absolute wereldtoppers. Alleen komt het er bij het Nederlands elftal zelden uit. Het Oranje- verhaal van de EK-kwalificatie is om die reden vooral een verhaal van frustratiès en zeperds. Vandaag gaat Hiddink eens aan tafel met zijn belangrijkste spelers uit de as: Blind, Berg kamp, Ronald de Boer. Mis schien dat broer Frank ook mag aanschuiven; Hiddink verzwijgt liever met wie hij overlegt. Al leen over de eerste teambespre king, gisterochtend na aan komst in Huis ter Duin, wilde de bondscoach wel iets kwijt. „Die was heel goed. Normaal hebben de spelers eerst een paar uur nodig om ervaringen uit te wisselen en dergelijke. Maar het bleek me dat ze meteen bij de les waren, we hebben het meteen over voet bal gehad." Over dat onderwerp is er de komende dagen nog genoeg te zeggen: voetbal (Oranje) tegen afbraakvoetbal (Noorwegen). Een jaar geleden ging het tegen de sluwe Tsjechen dus fout. Me de daarom ziel Oranje er inmid dels heel anders uit: Valckx, Jonk, Rob Witschge, Roy, Tau ment en Van Vossen zijn be dankt, De Goey is gedegradeerd tot reserve-keeper, Winter is geen zekere basisspeler meer. Drie Feyenoorders liepen er 16 november '94 in Oranje, naast drie Ajacieden. Een jaar verder is er geen Fcyenoorder meer te bekennen in het Neder lands elftal en moet PSV het doen met Numan. Ajax levert intussen zeven spelers (en zes ex-spelers). En dan is Wouter nog maar eens tot de Olympi sche selectie veroordeeld. Bram Peper en stadion-directeur Van de Vegt bekijken een oude foto. Peper, de burgemeester van Rotterdam, opende gisteren het 'Home of History'. foto gpd hamburg» sid/dpa ROTTERDAM GPD In een tijd waarin zelfs TOP Oss een te lastig obstakel vormt, waarin het Nederlands elftal i zonder ook maar één Feyenoor- der in de basis probeert kwalifi- catie voor het EK af te dwingen, waarin Ajax al bijna uit het zicht is verdwenen en Sparta - die an dere aartsrivaal - horlepiepend door het eigen spelershome gaat - in zo'n tijd koestert Feye noord zich gretig in de nest- warmte van het eigen verleden. Gistermiddag ging het Home. of History officieel open, het museum in de ingewanden van de gerenoveerde Kuip. Een toe vluchtsoord voor wie de bevlie ging van Spartaan Michael Ren- furm en de Wizards of Oss even te gortig wordt. Een thuis in het J stadion, vol interactief voetbal- 1 sentiment. Het is een museum over het f stadion, dus óók over de vele in- 1 terlands die er sinds 1937 wer- den gespeeld. En over de pop concerten. Niet altijd even goed voor het gras, wél voor de porte- monnaie. Bob Dylan en Eric Clapton waren zeventien jaar geleden de eersten, de Rolling Stones sloten deze zomer voor- 1 lopig de rij. 1 Maar het stadion is natuurlijk 'vooral de gelijknamige, club. Met de renovatie van en nieuw- bouw bij de Kuip ontstond 1 meteen het idee om de geschie- denis van de belangrijkste be- speler te vereeuwigen. Bekers, relikwieën, foto's te over - alleen 1 daarmee zou het Maasgebouw al gevuld kunnen worden. Een 1 museum vréét ruimte. Maar die 1 ontbrak; het moest klein en pegstgeest bram van gent korfbalmedewerker i De eerste overwinning op Files heeft TOP dit zaalseizoen alvast binnen. De 9-7 zege leverde de SassenJieimers gisteravond een plaats op in de eindronden van de strijd om dc Leidse korfbal- i beker. Voor de thuisploeg was de teleurstelling groot, want I fiks had n tegenstelling tot fOP de eerste horden met j speels gemak (Velocitas 14-4, -rescendo 13-4) genomen. Rest k'oor de ploeg van coach Jasper mgel nog de mogelijkheid om i net vier punten en een doelsal- do van plus zeventien als beste compact en bovendien hadden ze - manager Sjaak Troost voor op - weinig trek om er een protserige uitstalling van te ma ken. Zalen vol bekers, a la Real Madrid of zoals Engelse clubs plegen te doen. Het 'Home of History' beslaat 300 meter vierkante meter. Het geheim zit 'm in beeldbuizen van luttele vierkante decime ters, daarin zit het voetbalsenti ment opgeborgen met een hoog Oh ja-gehalte. Door de druk- toetsen op het scherm te ge bruiken kan de bezoeker zelf het verleden oproepen. Voorbeeldje: wie drukt op 'Feyenoord 1970-1979' kan de hoogtijdagen van de club aan zich voorbij zien trekken. Fo to's, video's, de fatale meeuw van Treytel, het al even onver mijdelijke brilletje van Joop van Daele - alles naar eigen interes se oproepbaar. Makkelijk te be dienen, ook voor wie nog niet is ingevoerd in het interactieve tijdperk. Het museum van de toekomst, uren kijkplezier op de vierkante centimeter. Maar wat nu als tientallen Feyenoord- adepten zich verdringen voor één beeldscherm? Eén tipje op het scherm en je ziet Petur Petursson scoren in de KNVB-bekerfinale van 1980, tegen Ajax. Uit datzelfde jaar een foto van René Notten in de sneeuw tijdens 'De Klassieker', maar geen woord over de uit diezelfde sneeuw gevormde bal tegen het netvlies van Wim Jan sen. Woedende supporters, die de heilige arena bestormen tij dens misschien wel de donker ste dagen van de club (Feye- noord-Forluna Sittard 0-2, '88- nurnmer twee te eindigen. Vooraf leek de strijd vooral te gaan tussen de beide eersteklas sers. Crescendo had echter lak aan de voorspellingen en leek in het duel tegen TOP voor een verrassing te gaan zorgen. Wijn and Alberts en llone Kooloos zorgden voor 3-1 en ook nadat uitblinker Tim van der Horst het verschil goedmaakte bleef de derdeklasser in het spoor van de Sassenheimers. Het onver wachte wedstrijdbeeld wekte ir ritaties op en internationaal '89). Maar ook 'József, József tijdens de kampioenswedstrijd bij Groningen, in mei'93. Alles ondersteund door knal lende marsmuziek, Feyenoord- liederen en gesproken tekst. Aan geluiden geen gebrek. Een kakafonie, met bovenal natuur lijk het Hand in hand kamera den van Jacky van Dam. Onein dig veel mooier dan honderd toespraken van Bram Peper bij elkaar, zoals gistermiddag nog eens werd onderstreept. De burgemeester, zelf in zijn tijd geen onverdienstelijk voet baller, stelde het museum gis termiddag in gebruik samen met Ronald Koeman, voor wie de Kuip in de eerste maanden scheidsrechter Jan Sjardijn had plots de handen vol Bij een 7-6 stand zond hij llone Kooloos en Inge de Vroomen wegens slaan het veld uit. In de commotie miste Gert Jan Hensing een strafworp, maar Peter Baak wist alsnog de gelijkmaker te scoren. Goals van Anne van 't Hof en Peter Boeren velden daarna de moegestreden Leidse ploeg: 10- 8. Ook in het duel tegen Veloci tas kon TOP niet imponeren. Paul Meerburg opende de score nog niet bepaald het Catalaanse Nou Camp is. Zoveel heeft de oud-international nog niet kun nen vieren in de Rotterdamse voetbaltempel. Jan Linssen had naast Koeman moeten staan als symbool uit het verleden, maar 'Schuifie' overleed vorige week donderdag. De lijkstoet deed deze week nog de gewijde grond van de Kuip aan. Wie het museum betreedt, komt eerst door een nageboots te spelerstunnel. Het gezang zwelt aan, het gangetje leidt naar het licht van de arena - even waan je je in Feyenoord- één. De spelerstunnel mondt uit in 'het Kuipje' met zestig opge poetste Kuipstoeltjes, waar een namens de Leiderdorpers, die de voorsprong tot de paalwisse- ling (3-2) wisten vast te houden. In de tweede helft was TOP aanmerke'lijk produktiever, maar ook toen bleef de afde- lingsploeg bij. Door goals van Selma Hulst en Marion Smeets werd zelfs opnieuw een 3-5 voorsprong genomen. Ten lan ge leste dolf ook Velocitas het onderspit. In de dertiende mi nuut zorgden Tim van der Horst en Jan de Vroomen voor 8-6 en vijf minuten later maakte Ste- film over de club en zijn historie wordt gedraaid. „Maar ook uiterst geschikt voor bedrijfspresentaties, trou werijen, modeshows," prees Sjaak Troost aan. Het 'Home of History' is dan ook niet alle da gen geopend. Op woensdag, donderdag en zaterdag kunnen bezoekers terecht voor het mu seum, dat op vrijdag en 's avonds exclusief is af te huren. Op rpaandag en dinsdag is een museumbezoek gekoppeld aan een rondleiding door het sta dion. In het 'Home', dat een in vestering van anderhalf miljoen gulden vergde, kunnen zo'n honderd bezoekers tegelijk bin nen. ven Baart het karwei af: 9-7. In tegenstelling tot TOP had Fiks hoegenaamd geen tegen stand te duchten. Velocitas werd met 14-4 aan de kant ge schoven en ook Crescendo was na 2-2 snel kansloos (4-13). In de beslissende ontmoeting met TOP leek Fiks echter door de zenuwen bevangen. De ploeg van Anne van der Zaag profi teerde dankbaar van zoveel on zorgvuldigheid in de afwerking. Pas na 2-0 (Jan de Vroomen) herpakte dc thuisploeg zich. arnhem» gpd Edwin Gorter heeft gisteren bij Vitesse de training herval na dat hij eerder deze week een aanvaring met trainer Ron Spelbos had gehad. De Arn hemse middenvelder werd door Spelbos teruggezet naar de B-selectie omdat hij na af loop van de wedstrijd tegen NAC weigerde met de spelers bus mee terug te rijden naar de Gelderse hoofdstad. Gorter reed na het gelijke spel tegen NAC (2-2) direct naar zijn woonplaats Sprun- del, een dorpje tien kilometer onder Breda. De 32-jarige middenvelder was eerder die dag met de Vitesse-trainer overeengekomen dat bij winst voor hem een uitzondering zou worden gemaakt. Nor maal gesproken dient elke se lectiespeler zich na een uit wedstrijd te melden in de spe lersbus voor de terugreis naar Arnhem. In de slotminuten produceerde NAC de gelijk maker tegen Vitesse. Gorter vond het echter belachelijk dat hij daarom nu helemaal mee terug moest naar Arnhem en ging rechtstreeks naar huis. Spelbos nam dit incident hoog op en zei maandag op de trai ning niets meer met Gorter te maken te willen hebben. De spelersraad, waarin Theo Bos, Edward Sturing, Raimond van der Gouw, Raymond Attcveld en Gorter zitting hebben, nam het echter voor de overtreder op. Gorter beloofde beter schap en bood Spelbos zijn ex cuses aan. Provocaties zorgden voor een onvriendelijke sfeer en arbiter Sjardijn moest opnieuw zijn ge zag laten gelden toen Peter Boe ren zich misdroeg. Door treffers van Inge Anholts en Maikel Martens kwam Fiks langszij (2- 2), waarna de score geruime tijd gelijk opging. Het uitvallen van I iks' topschutter 'Theo Vreeken en de daaropvolgende treffers van Boeren en Baan leken be- slissend (5-7), maar Saco en Mathijs de Visser (6-7 en 7-8) hielden Fiks tol de slotfase in de strijd. Op de 7-9 van Steven Baart bleven de Oegstgeestena ren het antwoord schuldig. Borussia Dortmund, kampioen van Duitsland, heeft gister avond een goede kans verspeeld voor' het eerst dit seizoen af stand te nemen van rivaal Bayern Miinchen. Dortmund, dat vorige week op gelijke hoog te was gekomen met Bayern. liet Hamburger SV nog langszij komen na een voorsprong van 2-0 bij rust: 2-2. Bayern speelde gelijk bij I lansa Rostock, 0-0. Borussia Mönchcngladbach kan zaterdag net als Dortmund SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van vrijdag 10 november 8 14 15-1 7-23-24 28-29 31 33 34 40 42 45 46 48 55-58 63 79 (onder voorbehoud) Hnaimur.naiwHinaiesBASKETBAL Prisma College-Den Helder 53-71-in-s Prisma College Van Drotlelaar 12. Straub 12. Van der Eshot 10. Groenhuis 7, Visser 6. Peters 4, Beerends2. Scores Den Helder Lewis 21, L Maas 15. Moll 10, Raaymakers 9, Lutterman 8, C Maas 4, Huitzing4 DVZ/Grasshoppers-Jolly Jumpers 77-71 (na verlenging) Scores DVZ/Grasshoppers Hoogkamer 17, De Best 16, Van Duyn 16. Nieuwe.nhuys 14. Alters 10 18 rebounds), Hartlict 4. Scores Jolly Jumpers: Berends 23, Leetlang 19, Vissia 8, van Langen 8, Wieder 8, Vrielink 6 Programma vandaag: 17:00 uur Prisma College-Jolly Jumpers (om derde plaats); 19 00 uur DVZ/Grasshoppers Den Helder (finale) BILJARTEN Halle. Wereldbeker driebanden (BWA-ver sie), tweede toernooi; eerste ronde Van Uum (Ned) Van der Smissen (Ned) 3 1 (15-9 10-15 15 9 15 10/0.964 0,767). Caudron (Bel) Uhfcribrock (Dui) 3-1(16 14 16 4 12 16. 1i 1/1.212 0./82), Za nel li Ita) Dietrich (Dui) 3-0 (15 9 16 5 15 4/1,046-0.439) Voorlopig programma achtste finales: Caudrori Ceulemans (Bel), Zanetti Kuhl. Van Uum winnaar Willenberger (0ui)/Suu (Fra) KORFBAL New Delhi. WK. halve finales: Nederland Portugal 28 13 (1 7 4) Nederlandse doel punten Wilp 11, Vlietstra 4. Poelstra 3. Coenraads 3, Brandt 3. Fortuin 2. Van het Kaar 1 en Bukkens l Belgio Australië 28 4. Plaatsingswedstrijden: Tsjechië Taiwan 11 18, Engeland Duitsland 14-15 eri Bayern op 28 punten komen uit dertien duels. De bekerwin naar dient dan de uitwedstrijd tegen Fortuna Düsseldorf in winst om te zetten, Nieuweling Rostock, acht duels op rij onge slagen, is knap vierde. Uerdingcn, met Erik Meijer in de basis, speelde thuis I 1 tegen Kaiserslautern: doelpunten van Bittcngel en Wagner (Kaiserslautern) in het laatste kwartier. Voor Uerdingcn was het achtste gelijkspel in dertien wedstrijden. Leidse korfbalbckcr 'poule- B): Velocitas Fiks 4 14, TOP-Crescendo 10 8, TOP Velocitas 9 7, Crescendo Fiks 4 1 3, Velo- citas-Crescendo6-10, Fiks-TOP 9 Eindstand 1 TOP i 6, 2 lil". M, Crescendo 3-2, 4. Velocitas 3 0 TENNIS Philadelphia. Vrouwen. 1,3 miljoen gul den. Tweede fOMfl McNd mond (VSt) 6 3 6 2 Kwartfinales Grut (Dm/1) McGrath (VSt) 6 3 6 2 Buenos Aires. Mannen. 485.000 gulden. Tweede ronde: Moya (Spa) AlamitMar) 6 4 7 6, Berasategui (Spa/4) Marques (Por) 6 3 6 7 6-2, Mantilla (Spa) Ruud (Noo) 6 4 7 6, Gumy (Arg) Spadca (VSt) 6 2 6 7 6 4. Emilio Sanchez (Spa) - Costa (Spa/2) 7 6 1 6 6 2, Blanco (Spa) Burillo (Spa) 7 5 61, Novak (Ts|) Javier Sanchez (Spa/7) 6-0 7-6, Corretja (Spa) Rios (Chl/3) 3-6 6 26 3 Stockholm. Mannen 1,3 miljoen gulden. Kwartfinales Prinosil (Dui; Courier (VSt/1)6 3 7 6. Boetv.h (Fra/6) TillstrOm (Zwe) 7 5 6-4 Moskou. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Kwartfinales Stcob (Dui) Olhovski (Rus) 6 1 7-6, Kafelnikov 'Rus/I) Black (Zim/8) 6 7 6 0 6-0, Vacek (Ts|) Volkov (Rus/6) 6-2 6 3, Rosset (Zwi/3) Drafjor (Aus)6 4 6-2 WATERPOLO Berlijn. Mannen, EC landskampioenen, eerste ronde, eerste dag. Sparidau ')4 Uer lm (Dui) Polar Bears Ede (Ned) 8/(34 2-0 2 2 11) Catalunya Barcelona (Spa) Galatasaray Istanbul fur) 16 6 Kampen Mannen, EC bekerwinnaars, eer ste ronde, derde dag. He! Ravijn Nijvcrdal (Ned) Istanbul Yqme Uur) 19 3 (5 1 4 1 4 1 6 0) Mcditteram Barcelona (Spa) Di namo Boekarest (Roe) 10-9 Stand: 1 Barcelona 3 6 (46 24), 2 Het Ravijn 2 4 (33 12), 3 Dinamo Boekarest 2-2 (26-13), 4 Cercle Royal Tournai (Bel) 2 0(1 7 28), 5 Istanbul 2 O'l 58) Crab Verhoeven makelaars o.g.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25