Quick Boys moet nu maatregelen nemen9 VUC houdt Dick Jol nog aan als jeugdtrainer Sport Finidi en Ronaldo dingen mee naar titel voetballer van Europa Aanhang PAOK in de fout Libregts technisch directeur bij Sparta fJSDAG 7 NOVEMBER 1995 chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv rob onderwater, 071 -6356463 ihterban niet blij met prestaties: 'Die trainer eruit' SCOREBORD euw Zuid bromt. Het is dit seizoen bijzonder matig ge ld met de verrichtingen van Quick Boys in de eerste sse. De club bezet met acht uit acht een positie in de art van de ranglijst. De sportredactie van deze krant ilde de meningen van mensen binnen en buiten de ib. Allen kregen dezelfde vraag voorgelegd: Waarom at het zo slecht met Quick Boys? Quick [wük rob onderwater ST brouwer de koning am: Arie Guyt. nctie: voorzitter genlijk wil ik hierop geen nmentaar geven. Het is van- fsprekend dat ik teleurgesteld We zullen ons intern bera- over de huidige situatie. We gen voor de top en we staan ergens onderaan. We weten de spelers allemaal goed nnen voetballen. Aan de sfeer het niet liggen, want die is :d. Ik denk dat men vooral bij hzelf te rade moet gaan." lam: Arie de Vreugd nctie: Manager technische een zijn meerdere oorzaken or de mindere prestaties, ornaamste is dat een man of ir volledig uit vorm is. Als je it hoe een Hicham Rbii nu eelt en je vergelijkt dat met ig jaar. Toen durfde hij alles nu verschuilt hij zich. De elers krijgen veel vertrouwen n de trainer en je kunt je af- ïgen hoe lang dat moet du- Dit kan natuurlijk niet ortduren. Ik denk dat het oral een mentale kwestie is. oeger had Quick Boys veelal elers die tot het gaatje gingen, aar de laatste jaren hebben meer voetballende spelers in eerste. Dat is een keuze, isschien moet het roer om, we genoegen nemen met inder voetbal, maar dat er op it veld wel geknokt wordt." lam: Hans van der Plas Functie: Aanvoerder Boys 1 „Als ik het wist waaraan het zou liggen, dan draaiden we even snel een knop om. In het begin van het seizoen speelden we heel goed, maar scoorden we, niet. Nu draait het inderdaad minder. Ik pieker me suf naar de oorzaak. Aan de sfeer en trai ner ligt het niet. Eerlijk^ je zou eens op een training moeten komen kijken. Daarom denk ik dat we er wel uit komen. Bang voor het Rijnsburg-effect?, Wel nee, daarvoor hebben we te veel kwaliteit in huis. Natuurlijk is de wedstrijd bij Scheveningen een uitstekende mogelijkheid om het vertrouwen te winnen, maar ik vind het belangrijker dat we weer goed gaan voetbal len. Dan komen de punten van zelf." Naam: Wim Varkevisser Functie: Sponsor, lid van spon sorcommissie, PR-commissie en terreincommissie. ,,Ik zie maar een oplossing: die trainer eruit! Hij kan de spelers kennelijk niet motiveren. Zo zie ik dat. En ik weet wel dat het ge makkelijk is om de trainer de schuld te geven, maar het ligt aan de trainer. Hij laat Leonard Pluimgraaff en Gert Aandewiel op drie verschillende plaatsten spelen. Dan krijgen die gasten geen vertrouwen. Er moeten nu maatregelen worden genomen, anders overkomt je hetzelfde als Rijnsburgse Boys overkomen is. Of ik zaterdag naar Schevenin gen ga? Ik heb er weinig trek in en dat is me in geen jaren over- ruijff weer coach van Koeman arcelona» Ronald Koeman speelt morgen met een Europees ilftal in een benefietwedstrijd voor Unicef in Barcelona tegen len Amerikaanse selectie. Coach van de Europeanen in het Nou lamp-stadion is Johan Cruijff, geassisteerd door Arsenio Iglesias voormalig trainer van Deportivo). De Amerikaanse selectie staat jnder de leiding van de Argentijnse trainers Menotti en Valdano. lehalve Koeman hebben ook Hristo Stoitsjkov, Romario en Bernd Schuster vroegere spelers van Barcelona toegezegd nee te doen. Turkse arbiter leidt PSV - Werder jen haag De Turkse scheidsrechter Ahmet Cakar leidt op 21 no- 'ember de wedstrijd tussen PSV en Werder Bremen in de derde onde van de UEFA-beker. De return twee weken later in Jremen staat onder de leiding van Alfredo Trentalange uit Italië. De Nederlandse arbiter Mario van der Ende heeft de wedstrijd ussen Lyon en Nottingham Forest, de club van Bryan Roy, toe- ;ewezen gekregen. De Duitser Hellmut Krug fluit op 22 novem- )er het Champions League-duel tussen Real Madrid en Ajax. Beenhakker ziet nieuwe club winnen mexico city Onder het toeziend oog van de nieuwe trainer Leo Beenhakker, die evenwel op de tribune plaatsnam, heeft de Mexicaanse voetbalclub Guadalajara de competitiewedstrijd te gen Atlas met 5-2 gewonnen. De formatie behaalde zijn derde zege van het seizoen en nam daardoor afstand van de laatste plaats op de ranglijst. Nadat vorige week dinsdag coach Osvaldo Ardiles zijn ontslag had gekregen, benaderde het bestuur van de ambitieuze club Beenhakker. De voormalige bondscoach stond gisteren voor het eerst voor de groep. Roy opent score voor Nottingham Nottingham Bryan Roy heeft een doelpunt gemaakt in het duel tussen Nottingham Forest en Wimbledon. Nottingham won gis teren in eigen stadion met 4-1 en steeg door deze zege van de zevende naar de derde plaats op de ranglijst. De formatie heeft nu evenveel punten, 24, als Arsenal de club van Bergkamp en Helder. Roy opende in de achtste minuut de score. De andere treffers van Nottingham kwamen op naam van Pearce, Lee en Gemmill. Jones maakte het doelpunt voor Wimbledon. De aan voerder van Wimbledon werd later in de wedstrijd voor de tien de maal in zijn carrière van het veld gestuurd. De voetballer ont ving twee gele kaarten, één voor aanmerkingen op de leiding en één voor obstructie. Het was zijn tweede rode kaart van het sei zoen. Henrik Larsson in Zweedse selectie Stockholm Henrik Larsson maakt deel uit van de Zweedse voetbalselectie voor de EK kwalificatie-wedstrijd tegen Turkije volgende week woensdag in Stockholm. Het betreft een duel in Groep 3. Bondscoach Tommy Svensson koos achttien spelers, onder wie Martin Dahlin die afgelopen voor zijn club Borussia Mönchengladbach nog drie keer scoorde tegen Schalke '04. Zoodsma valt buiten volleybalselectie zeist Ronald Zoodsma van PAOK Saloniki is afgevallen voor de Nederlandse volleybalselectie. De Fries behoort niet tot de twaalf spelers die bondscoach Joop Alberda meeneemt naar Ja pan, waar van 17 november tot en met 3 december om de we reldbeker wordt gestreden. Van de voorlopige selectie van acht tien man kregen ook de oud-gedienden Rob Grabert (Rentokil- ZVH) en Martin van der Horst (Dachau), Frank Denkers, Mike van de Goor en Mark Broere (Dynamo) geen uitnodiging. De se lectie ziet er als volgt uit: Mischa Latuhinin (TDK/Brevok), Henk-Jan Held en Bas van de Goor (Daytona/Modena), Brecht Rodenburg (Rentokil/ZVH), Jan Posthuma en Guido Görtzen (Gabeca/Montichiari), Richard Schuil (PietZoomers/Dynamo), Ron Zwerver (Sisley/Treviso), Olof van der Meulen (Colmark/Brescia), Peter Blangé (Cariparma/Parma), Reinder Nummerdor (Kuipers/Zwolle)Robert van Es (Alcom/Capelle) Ajax 2-Katwijk vanavond in De Meer katwuk De vriendschappelijke wedstrijd van Katwijk tegen het tweede team van Ajax is verplaatst. De zaterdagamateurs komen vanavond om 19.30 uur niet in actie in het Olympisch Stadion, maar in De Meer, het huidige Ajax-stadion. Quick Boys in betere tijden. Het is mei '92. De club viert voor de twee keer in successie de afdelingstitel van de eerste klasse. komen. Ik heb namelijk geen zin om met een nulletje of zes te verliezen. Echt, wat er nu al lemaal gebeurt gaat me aan mijn hart." Naam: Harry Vermond Functie: Directeur van hoofdsponsor MultiLease „Hoewel ik geen verstand heb van voetbal, denk ik dat pech een belangrijke oorzaak is van de teleurstellende prestaties. Ik vind het vooral triest voor de jongens. Aan de organisatie kan het niet liggen, want Quick Boys is een professionele vereniging. Wel is het voor ons als sponsor goed als Quick Boys wedstrijden wint. Maar ik bemoei me niet met het technische beleid. Ik wijs ook geen schuldige aan. De trainer hoeft van mij niet weg, hij kan ze er tenslotte ook niet inschieten. Hij moet alleen de spelers op de juiste plaats neer zetten. Pas als een trainer niet meer met zijn spelers door de bocht kan, moet hij worden ver vangen. Ik denk dat de terug keer van Peter Kruit na zijn schorsing harder nodig is dan het wegsturen van de trainer. Maar zelfs als dit seizoen voor Quick Boys verloren gaat, gaat de steun van MultiLease niet verloren." Naam: Ronalda Boesaard Functie: Voorzitter supporters vereniging „Wij zijn onbekend met de hui- FOTO ARCHIEF dige plaats op de ranglijst. Dit kan gewoon niet, het moet wel weer goed komen. Aan de sfeer zal het niet liggen. Er wordt wel geouwehoerd na een nederlaag, maar de mensen blijven mee gaan naar uitwedstrijden. Het is onze taak in deze tijden als 'twaalfde man' achter het elftal te staan. Onze supportersvere niging, die momenteel weinig organiseert, telt ongeveer 800 leden. Ze lopen niet weg, maar er komen er ook niet veel bij. parusgpd woordigers van het Nederland se voetbal op de kandidatenlijst, waarop ook de naam van Jari Litmanen prijkt. De Serie A levert de meeste spelers met acht Italianen en elf buitenlanders. AC Milan is met zeven spelers de best vertegen woordigde club. Juventus en verrassend genoeg ook Real Madrid zijn met vijf nominaties ook beter vertegenwoordigd dan Ajax. De lijst van vijftig be staat voor bijna de helft uit aan vallers. Er zijn ook drie keepers, vier verdedigers en negentien middenvelders geselecteerd. De favorieten voor de Gouden Bal 1995 zijn Weah (AC Milan), Vialli Ouventus) en Kluivert. An dere uitverkorenen zijn Roberto Baggio (AC Milan), Del Piero Ouventus), Batistuta (Fiorenti- na), Klinsmann (Bayern Mün- chen), Laudrup (Real Madrid), Yeboah (Leeds) en titelverdedi ger Stoichkov (Parma). De uitslag wordt op 19 de cember bekend gemaakt in Pa- Vier Nederlandse spelers en drie in Nederland voetballende bui tenlanders zijn door het week blad France Football genomi neerd voor de verkiezing van Europees voetballer van het jaar. De redactie heeft vijftig spelers aangewezen, waaruit een internationale jucy in de ko mende weken de beste in Euro pa spelende voetballer moet kiezen. Het reglement van deze prestigieuze uitverkiezing is dit jaar zo veranderd dat ook Zuidamerikaanse of Afrikaanse spelers die voor een Europese club uitkomen een kans maken op de Gouden Bal, die eerder drie keer aan Johan Cruijff en Marco van Basten en eenmaal aan Ruud Gullit werd uitgereikt Zodoende is het mogelijk dat Ajacied Finidi en PSV'er Ronal do meedingen naar deze eer. De Europa Cup-winnaars Mare Overmars, Patrick Kluivert, Frank Rijkaard en Clarence See- dorf zijn de andere vertegen- rijs. Thessaloniki» Ten minste achttien mensen zijn gewond geraakt tijdens rellen tussen aanhangers van de Griekse clubs PAOK Saloniki en AEK Athene. De scheidsrechter moest het duel gisteren bij een stand van 3- 1 in,het voordeel van AEK twee minuten voor tijd staken, omdat woedende supporters van PAOK, de voor malige club van Feyenoord-trainer Arie Haan, het veld bestormden. Ze hadden eerder al stenen en andere voorwerpen van de tribune gegooid, waarbij ook de arbiter was geraakt. Politieagenten begeleidden onder een regen van projectielen de ruim 300 AEK-supporters uit het stadion. Zes aanhangers van PAOK werden gearresteerd. Het is de tweéde keer in drie maanden dat de club in opspraak komt. Een official van de Griekse voetbalbond liet weten dat de club uit Thessaloniki kan rekenen op een zware straf. foto anp den haag gpd De affaire rondom Dick Jol is deze dagen op geen enkel voetbalveld onbesproken gebleven. Elke dubieuze beslissing van een scheidsrechter werd in verband ge bracht met de vermeende goklust van de Scheveninger. De betrokkene zelf doet er nog steeds het zwijgen toe. In zijn di recte omgeving zijn er vooral steunbe tuigingen. Geknakt en aangeslagen. Zo beoor deelt D. Leinweber, de werkgever van Jol, de huidige gemoedstoestand van de scheidsrechter. De Hagenaar werd door de KNVB uitgesloten, omdat hij op wed strijden zou hebben gegokt, die hij zelf leidde. Daarover dient morgen een kort geding in Utrecht. „Hij is kilo's lichter geworden, zonder dat hij ook maar één rondje heeft gelopen", aldus Leinweber. Jol is bij het Wateringse partycentrum van Leinweber in dienst als kantinebe heerder en om de public relations te be hartigen. „En dat blijft Dickie doen", al dus Leinweber. „Hij heeft mij geen scha de berokkend, dus werkt hij door. Hij fluit tenslotte niet bij mij in de zaak. Het is triest dat Dick publiekelijk zo is neer gesabeld. Dat geeft geen pas." Volgens woordvoerder mr Wilbers van het advocatenkantoor Pels, Rijcken Droogleever Fortuijn dat de zaken van Jol behartigt is de inzet van het kort geding de eis dat de KNVB Jol weer aanstelt als scheidsrechter. Bovendien wordt een schadevergoeding geëist, waarvan de hoogte afhankelijk is van de reactie op de eerste eis. „De vraag zal niet zijn of de heer Jol al dan niet schuldig is", licht Wilbers toe. „Het gaat erom de rechter een uitspraak te laten doen over de kwestie of de voet balbond zorgvuldig heeft gehandeld. Zijn er, met andere woorden, voldoende gronden geweest waarop de KNVB zo'n ingrijpend besluit kon nemen?" De kaar ten moeten, aldus Wilbers, op tafel. „Zo dat wij niet langer een spiegelgevecht aan hel leveren zijn. De KNVB moet het masker afleggen. De voetbalbond heeft naar aanleiding van de zaak-Jol geen extra richtlijnen af gekondigd. „Daar is geen aanleiding- voor", aldus woordvoerder Stolk. „De scheidsrechters in het betaalde voetbal weten waar zij aan toe zijn. Het zou hen te kort doen om nu ineens met extra maatregelen op de proppen te komen". Het woord 'integriteit' staat, aldus de KNVB, in dat verband bovenaan. Stolk zegt dat Jol een 'finaal gesprek' met de voetbalbond heeft geweigerd. „Daar had hij geen behoefte aan", aldus de KNVB-woordvoerder. Dat Jol niet meer wordt aangesteld als scheidsrech ter, is niet alleen gebeurd op basis van de beelden in Deadline, aldus Stolk. „Ik heb het dossier ingezien. Het bewijs is omvattender. Het bestuur betaald voet bal heeft daarom zijn redenen om Jol niet meer aan te stellen." rotterdam gpd Thijs Libregts is per 1 januari 1996 benoemd tot technisch directeur van Sparta. Voor de 54-jarige Rotterdammer wordt Sparta de der de Rotterdamse club, waar hij als technische man onder contract komt te staan. Beide partijen besloten tot een arbeidsovereen komst voor onbepaalde tijd. meer de voetbalschool behelst, de scouting en de coördinatie tussen de jeugdafdeling en de sectie betaald voetbal. Daarbij zal hij zich bezighouden met contractbesprekingen en externe voetbalzaken. „Het wordt een bureaufunctie," aldus com mercieel directeur Charles van der Steene, „waarbij hij natuurlijk op gezette tijden over leg zal plegen met de technische staf." Thijs Libregts krijgt bij Sparta de verant- De voormalige bondscoach mag zich niet woording over de jeugdopleiding, die onder bemoeien met het eerste en tweede elftal. SPORT OP TV LOO NBC Basketbal. i.05 RTL4 Latesportn .00 EURO Snooker Een grote aanwas heb je eigen lijk alleen maar in een kam pioensjaar." Naam: Adrie Pluimgraaff Functie: Supporter, oud-eerste- elftalspeler, oom van eerste-elf- talspeler Leonard Pluimgraaff „Quick Boys zit in de hoek waar de klappen vallen. Het ont breekt ook aan inzet. De trainer de schuld geven vind ik te ge makkelijk. Hij probeert de spe lers te prikkelen. Op de training gaat het er fel genoeg aan toe. Misschien zijn de andere teams wel sterker geworden. Kijk maar naar Scheveningen, dat dit sei zoen betere spelers heeft ge haald. Als Quick Boys dat ook had gewild, had het hetere spe lers moeten aantrekken. Het is geen verwijt, maar van de spe lers die van buitenaf zijn geko men hebben we er zelf zat." Naam: Floor van Duyn (senior) Functie: Supporter, oud-eerste- elftalspeler, vader van eerste- elftalspeler Floor van Duyn „Als ze alles op een rijtje zetten, zie ik het nog wel goed komen. Over de trainer laat ik mij liever niet uit, want ze vinden toch al dat wij als oud-spelers van het eerste elftal te veel zeggen. Ilij doet soms dingen waar ik het niet mee eens ben, die ik niet begrijp. Met de spelers van bui tenaf die er dit seizoen zijn bij gekomen, zijn we er niet op vooruit gegaan. Afgelopen za terdag voetbalde Quick Boys te gen Rozenburg bijzonder zwak, ik was zwaar teleurgesteld. Maar zo erg als in mijn tijd is het nog lang niet. Ik ben op mijn 35ste nog eens teruggeroe pen omdat Quick Boys degrada- tiezorgen had. Toch handhaaf den we ons in de tweede klasse. Ook nu kan het goed aflopen als de trainer en de spelers er hun schoLtders onder zetten." PRIJSVRAGEN Lotto 44 Eerste pri|S: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars elk bruto 25.678.60; derde prt|S: 68 winnaars elk bruto 1.699,30; vierde pri|S: 4 164 winnaars elk bruto 27,70; vi|l de prijs: 64.377 winnaars elk bruto 5,00. naar, vijf cijfers goed: drie winnaars; vier cijfers goed. 29 winnaars; drie cijfers goed 273 winnaars; twee cijfers goed; 2.693 Lucky Ten Trekking maandag 6 november: 2-5 8 17 23-27-28 35 41-49-50 53 57 61 62 64-67-68 76 78 (onder voorbehoud) VOETBAL Straffen betaald voetbal Vier wedstrijden: Lansmans (Dordrecht'90). Eén wedstrijd: Ricksen (Fortuna Sittard), Hulshof! (Go Ahead Eagles), Gall (FC Groningen), Jalink (Spar ta), Van Kessel (FC Utrecht), Den Turk (A7), Gösgens (FC Den Bosch), Van Oeve ren (RBC), Van de Meer (FC VVV) BUITENLANDS VOETBAL BOKSEN Den Haag, Profs: Zwaargewicht: Westgeest wint door k o. in 4e ronde van Simuna (Tsj). Supermidden- gewicht: Van Veen wint door diskwalificatie in de vijfde ronde van Lascek (Tsj). Hui/er wint door diskwalificatie in de derde ronde van Masny (Ts|). Hui/er verving de aan /ijn oog geblesseerde Louali. DAMMEN ïan(Rus) 1-1. Stand insets New Delhi. wk, tweede daR Groep a; India Portugal 6 28, Groep b: Australië Armeme 17-15, Groep C: Slo- waki|e - Groot Brittannie 5 12, Groep D: Zuid-Alrika Tsjechië 5-17 SQUASH Nicosia. WK. Eerste ronde; Jansher Khan (Pak) Ransorne (Eng) 15-11 15-5 14 15 15-3, Gul (Pak) Meddings (Eng) 15-10 15-5 15 11, Parke (Eng) Jenson (Aus) 15-6 11-15 15-11 15-13, Zarak Jahan Khan (Pak) Steel (NZe) 15-10 15 10 8-15 15- 8, Nicol (Sch) Wagih (Egy) 15-7 15 6 15 7, Elopuro (Fin) Heath (Sch) 1 1'. 1'. 10 15-5 TENNIS Stockholm, 1,3 miljoen gulden. Eerste ronde: Bjorkman (Zwe) Eltingh 7-5 6-3, Prinosil (Dui) Wheaton (VSt) 6 4 6 4, Holm (Zwe) Carlsen (Den) 6 4 3 6 6 2, Washington (VSt) De Wulf (Bel) 6 2 7-5, Pavel (Roe) Johansson (Zwe) 6-3 6-0, Ed berg (Zwe/8) Stark (VSt) 6-3 6-1 Moskou, 1,8 miljoen gulden. Eerste ronde: Groen Joyce (VSt) 6 3 7 6, Steeb (Dui) Sinner (Dui) 6-3 6-7 7 6, By Kroslak (Slv) Krickstein (VSt) 6-1 6-2, Kalelnikov (Rus/1) - Fetterlein (Den) 6 3 5, Göllner (Dui) - Palmer (VSt) 6-3 6 4 Philadelphia, 1,3 miljoen gulden Eerste ronde: Fra/ier (VSt) Pratt (Aus) 7-5 6 IRubin (VSf/8) Neiland (Let) 6 3 6-3, Spirlea (Roe) Fernando/ (VSt) 6 4 6 7 6 3, Huber (Dui/7) Miller (VSt) 6 1 6-4 Bij voetbalvereniging VUC, waar Jol jeugdtrainer is, wacht het bestuur de uit spraak in kort geding af. „Tot die tijd willen wij niet meedoen aan de ontke tende heksenjacht", aldus waarnemend voorzitter Hob Wursten. VIJG heeft met Jol afgesproken dat hij deze week zijn taak als trainer van de D-spelers vervuil. „Totnutoe zijn wij niet onder de indruk van de geloonde bewijzen", aldus Wur sten. „Wij hebben alleen een doorge draaide ex-echtgenote gezien en een man die spreekt met een bivakmuts op zijn hoofd en met een verdraaide mond. Dat is geen bewijs te noemen." Als Jol daadwerkelijk gegokt blijkt te hebben op wedstrijden die hij zelf fiool, zal VUC niet meer van zijn diensten ge bruik maken. Volgens Wursten kah het niet zo zijn dat een jeugdtrainer, die zijn pupillen het voorbeeld dient te geven, met zo'n achtergrond aan het doceren De invoering van de drie-pun ten regeling heeft nauwelijks serieuze verschillen op de diverse ranglijsten tot gevolg. Het urn een conclusie die vorig seizoen op deze plaats al werd gel rokken na vergelijking van een aantal eind- en tussenstanden. Hoed verzorgd, aanvallend voet hal (leuk voor de speler, leuk voor het publiek, de klant) begint hij traineren spelers. En niet hij een gewijzigde puntentelling, zo kon in die Achterlijn worden gelezen. In de praktijk van de huidige voetbaljaargang blijkt dal alles nog helemaal te kloppen. I)e ranglijst van de eerste klasse A ziet er met de 'oude telling' ten minste exact hetzelfde uit als of ficieel hel geval is.-Zo voeren Scheveningen, Lisseen Katwijk ook dan de stand aan, delen Noord wijk en Rozenburg de vierde plaats, m pel Ie en AIW.de zesdeen Quick Hoys, Spijkenisse en IJsselmeervogels de negende. Ilelemaal niets nieuws onder de Desondanks overheersen de twijfels. Want hel resultaat mag dan uiteindelijk hetzelfde zijn, de weg er naar toe lijkt de afge lopen maanden anders gewor den. Ik heb tenminste het idee dut er in elk geval anders wordt gedacht. Nu een gelijkspel prak tisch gelijk staat rum een neder laag (met één punt gemiddeld sla je aan het eind van de rit maar nel boven de rode streep, zeker als er drie ploegen degra deren) zie je ploegen in elk geval minder dan vroeger het geval was op een punlendeling spelen, liet kan zijn dat rnijn gevoel me bedriegt, liet kan ook zijn dat we met zijn allen nog erg moe ten leren rekenen, moeten wen nen aan die grotere verschillen. Maar vooralsnog ziet het er naar uit dal alle hij het voethalspel hel rokkenen hij een gelijke stand eerder wat meer risico nemen dan in het verleden het geval was. Dus toch een positieve zaak, die nieuwe regeling. Maar dat neemt niet weg dat de invloed ervan niet moet worden over schat. Er zijn immers ook in de nieuwe situatie nog altijd veel wegen die naar Rome leiden. Met andere woorden: ook in de voetbaljaar gang 1995-11)96 kan de legen- stander met een 'schaamteloos counterspelletje'de volle buit binnenhalen. Vraag dat maar aan Quick lioys. GERT-IAN ONVLl.H

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19