'Geen schrik voor Bremen en De Mos' Computeraanbiedingen Tennissters overwegen )oycot Australian Open Sport Loting UEFA-beker Dick Jo! wil weer fluiten Volendam loopt uit op Go Ahead Eagles Engelse voetbal is in Paniek ÜNieuwüNieuw!! RESTART COMPUTERS BV 10% Korting 'Golden girls' starten met verlies 4 Schorsing Cruijff gehandhaafd dtRCELQNADe beroepscommissie van de Spaanse voetbalbond eeft Johan Cruijff gisteren in het ongelijk gesteld. Het college andhaafde de schorsing van vijf wedstrijden voor de coach van arcelona. Arbiter Diaz Vega stuurde Cruijff vorige maand in de viswedstrijd tegen Valencia (1-0) naar de tribune wegens ern- ordi tige beledigingen. Volgens de arbiter had Cruijff hem verschei- tddi ene keren voor 'hoerenjong' uitgemaakt. De tuchtcommissie oot de geboren Amsterdammer uit voor vijf duels. De maxima- straf voor belediging van de scheidsrechter bedraagt in Spanje en schorsing van twaalf wedstrijden. "1 tjax vijfde op wereldranglijst iBADEN Ajax neemt op de wereldranglijst voor voetbalclubs ïviJfde P'aats 'n- De lijst is samengesteld door de internationa- federatie van voetbalhistorie en -statistieken. De Amsterdam iers staan één positie hoger dan Gremio. De Braziliaanse club eind deze maand tegenstander van Ajax in de strijd om de we- L jdbeker. De Italiaanse landskampioen Juventus voert de we- Idranglijst aan voor AC Milan en Parma. Italië staat met acht ubs in de top 100. Engeland telt daarin de meeste clubs, tien. ederland is met drie clubs vertegenwoordigd. Feyenoord staat yintigste. PSV neemt met Valencia (Spanje) en Metz (Frankrijk) egedeelde 63e plaats in. n Jremio uit Super Cup icel ode Janeiro» De Braziliaanse club Gremio, eind deze maand k genstander van Ajax in strijd om de wereldbeker, ligt uit het sen ieTnooi om de Zuidamerikaanse Super Cup. De formatie ver- ut. ior in de kwartfinales na strafschoppen van het Argentijnse Ri- oldc ;r Plate. Gremio had het eerste duel thuis met 2-1 gewonnen. ai Argentinië ging de Braziliaanse formatie met 3-2 onderuit. In strafschoppenserie bleek River Plate met 4-2 net iets te sterk. in rf n, Lssink nog twee jaar 'vogel' akenburg» De amateurvereniging IJsselmeervogels heeft het intract met trainer Erik Assink voor twee jaar verlengd. De oe- imeester blijft tot juni 1998 verbonden aan de zaterdag eerste klasser en kampioen van het vorig seizoen uit Spakenburg. taymakers zorgt voor tweede zege cs sterdam Piet Raymakers zorgde gisteren voor de tweede Ne ws >rlandse zege in de springnummers van de 38e editie van het incours hippique Jumping Amsterdam. Peter Geerink was de (VS leesterknecht van Leon Melchior, eigenaar van Stal Zangers- ;ide in Lanaken, donderdagavond laat voorgegaan. Raymakers de barrage van het progressieve springconcours zien dat et flitsende werk hem nog altijd bij uitstek ligt. Hij was met Visa madeus Z maar liefst bijna drie seconden sneller dan de Ierse iteraan Eddy Macken met het paard Fan La Bamba (32,14 te rn 35,10 seconden). De beloning voor Raymakers was een be- van 3300 gulden. Jos Lansink (39,76) eindigde met Boll- irm's Easy Jumper als derde. I ÏFA positief over Zuid-Korea pul» De kansen van Zuid-Korea om in 2002 het wk voetbal te organiseren zijn toegenomen. Een delegatie van de in- mationale voetbalbond (FIFA) keerde enthousiast terug van J in inspectiereis door het land. „Het hele land staat achter de indidatuur. Dit is een zeer belangrijk aspect", vertelde delega- •Jelid Horst Schmidt. De functionarissen van de FIFA hebben de 1 adions bezocht, de faciliteiten voor de tv-maatschappijen be- ;ken en de infrastructuur van de vijf grote steden beoordeeld, e delegatie reist zaterdag naar Japan. Dit land heeft zich even- ins kandidaat gesteld voor het WK. De FIFA wijst het toernooi l/wj) 1 juni 1996 aan één van de twee Aziatische landen toe. jisfing ontkent opgelichting w york Bokspromotor Don King heeft donderdag voor de fe- irale rechtbank van New York ontkend dat hij de verzekerings- aatschappij Lloyds of Londen voor 350.000 dollar (560.000 gul- er{ :n) heeft opgelicht. De 64-jarige King staat in New York terecht in; ior negen gevallen van oplichting. Bij een veroordeling kan hij lor elk van deze gevallen een straf van vijf jaar tegemoet zien, us een boete van maximaal 400.000 gulden. King blijkt in 1991, 'gZ en het WK-gevecht tussen Chavez en Brazier niet doorging, n onrechte een bedrag van Lloyds geclaimd te hebben. De jg okspromotor beweerde ten oprechte dat de gages van de bok- irs niet terugvorderbaar waren. °ee lest favoriete sport-ster ti ihden De excentrieke oud-voetballer George Best is bij een iquête van een Brits tijdschrift verkozen tot favoriete sport-ster da in Engeland. De voormalige speler van Manchester United, die ekend stond om zijn popsterachtige uiterlijk, zijn bijzondere :ties op het voetbalveld, en zijn ontembare drang naar alcohol, le vóór cricketer Ian Botham en sprinter Linford Christie, ntsuim duizend sportjournalisten, verslaggevers en oud-sporters ibben aan de uitverkiezing meegedaan. Vijfkampster Mary jei ind was met een twaalfde plaats de hoogstgeklasseerde vrouw, ini IcDonald's klimt na zege ft den» Voor de derde keer op rij wonnen de zaalvoetballers van cDonald's hun wedstrijd in de landelijke eerste divisie. Citadel tDen Helder moest er gisteravond in de 5 Meihal aan geloven. eLeidse ploeg stond binnen zeven minuten op een 2-0 voor- irong door treffers van Nico Lakenberg en Hans van Marwijk. cDonald's gaf weinig kansen weg maar kwam ook zelf niet eer tot scoren. Dat deed Citadel in de tweede helft wel, zonder it de winst in gevaar kwam. Door de drie behaalde punten imt McDonald's in het klassement naar een plaats in de mid- inmoot op slechts één punt van streekgenoot Bax uit Voor- 111 1and rtr L.F.C. 40 jaar zilveren molen Dinsdagavond 20.00 uur met de vijfde topper F.C. LISSE - ROODENBURG Sportcomplex Boshuizerkade CHEF «WILLEM SF'lfROMK. 071-S3S6464. PL V -CHE* ROB ONDERWATER.071 Duitse ploeg is het als PSV in opbouw PSV speelt in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker tegen Werder Bremen, de huidige ploeg van oud-trainer Aad de Mos. De Eindhovense ploeg lootte gistermiddag in Genève eerst een thuiswedstrijd. Met du el in Eindhoven is op 21 november en begint om 18.30 uur. Twee weken later, op 5 december, volgt de return (19.30 uur). geneve rtr/anp „Het is niet de beste, maar ook Dick Advocaat optrad. ..Milan of niet de slechtste tegenstander in Barcelona zou voor PSV heel het groepje van vijftien clubs", zwaar zijn geweest. Aan de an- zei trainer Rob Baan, die als dere kant hadden we graag woordvoerder van zijn baas weer tegen een Engelse club ge speeld. Maar dagdromen heeft weinig zin. Je hebt het toch niet voor het uitkiezen." Aad de Mos werd vorig jaar bij PSV ontslagen wegens de slechte resultaten. De uitscha keling in de eerste ronde door Leverkusen en de zware neder laag op eigen veld tegen Ajax 1 - 4) vormden de directe aanlei ding voor het vertrek van De Mos. De 48-jarige coach was aan zijn tweede seizoen in Eindhoven bezig. Kees Rijvers nam de functie van hoofdtrainer tijdelijk over. Aad de Mos toen hij nog bij PSV werkte. Nu krijgt hij de kans op een zoete wraak. archieffoto In december verliet bondscoach Dick Advocaat de KNVB om bij PSV in dienst te treden. De Mos, die een flinke af koopsom bij zijn ontslag be dong, is sinds het begin van dit seizoen werkzaam bij Werder Bremen. Na de breuk in Eind hoven riep hij een paar onvrien delijke dingen over het bestuur en met name over manager Frank Arnesen. De leiding van PSV liet zich destijds niet verlei den tot verbaal natrappen. Volgens Baan hebben de spe lers, die na amper achttien maanden al vrijwel allemaal Varen uitgekeken op "De Mos, laconiek gereageerd op de pi kante loting. „Het gaat niet om de trainer, maar om de club", bezwoer Baan, die met Advo caat duidelijk geen heil ziet in stemmingmakerij. „Werder Bremen is een ploeg in opbouw, net -als PSV. Beide hebben de weg omhoog gevonden. Het kunnen leuke wedstrijden wor den. Aan opgeklopte emoties hebben we geen behoefte." De Mos hield zich groot na de koppeling aan PSV. „Speciale gevoelens heb ik niet", beweer de hij. „De meeste spelers ken ik heel goed. Dat is een voordeel voor ons. Ook het feit dat we eerst in Eindhoven spelen, vind ik positief. PSV scoort dit sei zoen opvallend gemakkelijk. Wij ook, dus ik verwacht twee mooie duels." De Duitse club schakelde in de eerste ronde het bescheiden Glenavon uit Noord-Ierland uit. De ploeg van De Mos won met 5-0 en 2-0. In de tweede ronde was Werder. dat in de Bundesli- ga voorlopig genoegen moet nemen met de zevende plaats, te sterk voor Dinamo Minsk. Het eerste duel wonnen de Duitsers thuis met 5-0. Donder dag ging de return in Wit-Rus- land met 2-1 verloren. Aanvaller Hobsch is met vier treffers de succesvolste speler op Europees niveau, gevolgd door Baslcr (3) en Bode (2). De Mos kan in het tweeluik tegen PSV niet beschikken over doelman Oliver Reck. In het ver loren competitieduel met Borussia Mönchengladbach (1 0) liep hij een zware knieblessu re op. Reck is waarschijnlijk tot aan de winterstop uitgescha keld. Rost is zijn vervanger. Zaterdag speelt Werder uit te gen VfB Stuttgart. „Ik denk dat ik meteen ga kijken", liet Baan weten. „Basler is zonder con currentie de beste speler van Werder. We weten dat hij graag naar Italië wil. maar voorlopig speelt hij nog in Bremen. We verwachten dat hij ook tegen PSV gewoon nog meedoet." Werder Bremen speelde vorig seizoen op Europees niveau ook tegen een Nederlandse tegen stander. In de tweede ronde van het Europa-Cuptoernooi voor bekerwinnaars stuitte de Duitse ploeg op Feyenoord. De Rotter dammers wonnen zowel de thuis- als de uitwedstrijd: 1 -0 en 4-3. in het Wesei stadion s< de Larsson destijds drie keer en kreeg Scholten de rode kaart. Trainer van Werder was toen nog Otto Rehhagel, die afgclo pen zomer na een dienstver band van ruim tien jaar bij Baye.rn München aan de slag ging. De technische stal van PSV had liever eerst een uitwedstrijd geloot. „Dan kun je voor eigen publiek het karwei afmaken", meende Baan. Dat de return juist op Sinterklaas-avond is vastgesteld (5 december), vindt hij een leuke bijkomstigheid. „Dan kunnen we mooi voor ons eigen cadeau zorgen", grinnikte Baan. In het Zwitserse Geneve kwamen gisteren deze paringen voor de derde ronde uit de hoge hoed van de UEFA: Bayern München (Dui) - Benfica Lissabon (Por) Nottingham Forest (F.ng) - Olympic Lyon (Fra) Bröndby (Den) - AS Roma (Ita) AC Milan (Ita) - Sparta Praag (Tsj) Girondins Bordeaux (Fra) - Real Bet is Se villa (Spa) RC Lens (Fra) - Slavia Praag (Tsj) FC Barcelona (Spa) - Sevilla (Spa) PSV EINDHOVEN (NED) - WERDER BREMEN (DIJI) den haag anp Dick Jol wil weer fluiten. Die eis is de inzet van een kort geding dat hij gisteren heeft aange spannen tegen de KNVB. De zaak dient volgende week bij de rechtbank in Utrecht. Jol vraagt de rechter ook om een voorschot op een schadever goeding. De in opspraak ge raakte arbiter wil de program mamaker van Deadline aan sprakelijk stellen voor de schade die hij oploopt in verband met de onthullingen over zijn ver meende gokpraktijken. Jols ad vocaat Wilbers had zich don- Deventer »anp derdagavond verbaasd over het programma Deadline, dat trots de primeur over Jol aankondig de. „Ik vond het hele verhaal mis leidend en van een verschrikke lijk hiveau. Het was werk van een amateur-detective. Ik mag hopen dat dit niet al het bewijs materiaal van de KNVB is. Bin nenkort zien we hoe het detec tive-werk van de KNVB er wer kelijk uitziet. Bij het kort ge ding", zei Wilbers. Volendam is drie punten uitgelopen op Go Ahead Eagles. In Deventer won de formatie van trainer Jacobs met 2-1 van de hekke- sluiter. Volendam klom daardoor van de ze ventiende naar de vijftiende plaats in de eredivisie. De Eagles, dat vorige week topscorer Decheiver aan Freiburg verkocht, miste in de eerste helft een afmaker. Steinmann al leen al faalde twee keer voor open doel, steeds op aangeven van de uitblinkende Heering. Eagles hoopt op korte termijn de bij Heerenveen op de bank zittende Tam mer als schutter in huis te halen. Ook Obik- ulu ontbrak bij Go Ahead. De Nigeriaan is nog niet speelgerechtigd. Volendam miste door schorsingen en blessures zeven man en zag al na negen mi nuten ook nog eens Bociek geblesseerd uit vallen. Nog voor rust haalde Jacobs ook Jongsma van de mat. Deze werd, na te zijn overspeeld door Heering, om taktische re denen vervangen door Kromheer. Uil een door Smeets ingeleide counter kwam Vo lendam na ruim twintig minuten tegen de verhouding in op voorsprong door Ferrier. Het in die fase veel sterkere Go Ahead maakte kort later gelijk door Michels. Na de hervatting viel de thuisclub ver te rug. Volendam profiteerde door een treffer van verdediger Persijn. In de slotfase voor kwam doelman Bos een grotere nederlaag voorde Deventernaren. Hij redde bij scho ten van Smeets en Van Veldhuizen. Jacobs was blij met de tweede overwinning dit sei zoen. „De eerste keer in dertig jaar als trainer dal ik drie punten in één uitwedstrijd haal", grapte hij. Hij noemde de zege een belang rijke steun in de rug. „We hebben nu zon twee weken rust. Dat geeft enkele spelers de gelegenheid te herstellen. We kunnen er nog wel een paar gebruiken." londen rtr De Engelse voetbalbond (FA) heeft een commissie opgericht die op zoek gaat naar de öorza- ken van de zwakke resultaten van de eigen clubs in de inter nationale toernooien. Alleen Nottingham Forest overleefde de tweede ronde. Geen van de vijf Engelse clubs maakte een doelpunt. Graham Kelly zei na mens de FA: „Het moet voor de fans frustrerend zijn geweest de wedstrijden te volgen." Hij heeft de betreffende managers uitge nodigd voor een gesprek waar bij ook bondscoach Venables aanwezig is. Kelly vraagt ook Keegan (Newcastle) en Hoddle (Chelsea). „Er moet een reden zijn waarom we sinds onze ren tree in de Europa, vijf jaar gele den, zo slecht spelen." Wilk inson, de coach van het door PSV uitgeschakelde Leeds, staat achter het initiatief. „Ik ben blij met elk idee dat de kwaliteit van ons voetbal kan verbeteren." Hij verklaarde wel bepaalde ge dachten over de gang van zaken te hebben. „Maar die heb ik al tien jaar." Fans van Sporting Lissabon hebben geen speciale commis sie nodig. Na de met 4-0 verlo ren partij tegen Rapid Wien, kwamen de Portugese spelers van een koude kermis thuis. Van het duo Cadete en Martins waren de auto's vernield. De sterren van Sporting hadden hun wagens hij het stadion ge parkeerd. Alje spelers van Spor ting werden eerder bij aan komst op het vliegveld in Lissa bon al uitgejoeld. Honderden fans, die hun ploeg thuis nog met 2-0 zagen winnen, schreeuwden om het ontslag van trainer Carlos Quieros. 'y vakbond voor proftennissters (WTA) overweegt het Grand Slam n< mooi van Melbourne tc boycotten. De vrouwen zijn boos op de 1 misatie van de Australian Ópen, die wel het prijzengeld voor de nnen maar niet dat van hen verhoogde. We verheugen ons allesbehalve op een boycot", aldus Pam n iver, voormalig voorzitster van de WTA. „Maar we denken er S1 over. Twee weken geleden hebben we overleg gevoerd. Eigen- moeten we wel protesteren, omdat anders de andere Grand 'el tïs misschien hetzelfde gaan doen." De Australische tennisbond 11 dt het verschil in prijzengeld niet onlogisch. Daarbij wordt er ge- en op dat vrouwenpartijen minder publiek trekken en ook min- tv-geld opleveren. v hriver vindt dat drogredenen: „De Australische bond steekt ge- u' )n te weinig tijd in de marketing van het vrouwentennis. Als ?n nica Seles straks naar Melbourne komt, kan dat heel veel geld 1 everen. Onze advocaten zijn bezig te onderzoeken of we er een 'w kvan kunnen maken. De vraag is of de bond aan de jarenlange ijke betalingen zo maar een einde kan maken." Logitech scanners zw/wit en kleur, Logitech geluidskaarten. Jumbo tapestreamers, Logitech muizen, Logitech Audioman Joysticks etc. etc. Notebooks Compaq Portable 286 Compaq Notebook 286 Toshiba 1200 printer NIEUW!!! IBM 386 4MB/120MB TFT kleur f 1.675,00 Dell 386 4MB/80MB mono 11.060,00 IBM PS/2 80386 4MB RAM geheugen 3.5'Dekdnve 80MB har ddek loeisenbord. VGA kleuren scherm Printers Matrix gebruikt vanaf f 149,00 Matrix 9-nlds nieuw f 249,00 Laserprinters vanaf f 475,00 HP deskjet portable (nieuw) f 499,00 Restart Personal Computer Intel 486 33 Mhz 4 MB RAM 3,5' diskdrive HD, 210 MB harddisk IBM SVGA kleurenscherm IBM PS/2 model 30021 8086 processor. 3.5'dskdnvo DD. 20MB herddsk IBM loelsorbord. IBM VGA mono scherm Computer -«- printer op alle Logitech produkten bij inlevering van deze advertentie OVERRUN 18 (hock Lag* Rl|nd l]k/ZIJfcslno«I) TEL. 071-5224551 FAX 071-5227329 Cintha Boersma blokkeert een smash van haar Chinese tegenstandster. foto an, tokyo anp In Arnhem zagen de Nederland se volleybalsters met de Eu ropese titel een droom uitko men. Eén maand later en op tienduizend kilometer afstand stonden vrijdag de 'gouden meiden' van Bert Goedkoop nog na te dromen. Oranje ver loor de ouverture van de World Cup met 3-0 (15-7 It. II 16 11) van China. Het evenement is de eerste schiftingsronde voor de Olympische Spelen van Atlanta. Drie van de twaalf deelnemen de ploegen plaatsen zich. „Wat is er mis met mijn set ups?", vroeg Riëte Fledderus zich af halverwege de wedstrijd. De door haar gevoede aan- valsters slaagden er maar niet in de bal op Chinees grondgebied te doen landen. „Van Erna Brinkman en Cintha Boersma kreeg ik echter te horen dat mijn set-ups wel goed lagen." Dezelfde geluiden kwamen van de anderen uit de bekende Arn hemse basis: Marjolein de Jong, Jerine Fleurke en Elles Leferink. Bondscoach Bert Goedkoop sprak later over dat even op bloeiende gebrek aan zelfver trouwen bij zijn achttien jaar oude spelbepaalster: „Als je in Europa als aanvalster het blok passeert, zeker als dat een beetje hard gebeurt, dan scoor je. Tegen Aziatische ploegen krijg je de. punten niet cadeau, daar moet je hard voor vech ten." Wie China partij wil geven, moet geduldig op de kansen wachten. De Aziatische speel sters pareren nu eenmaal veel aanvallen. Niet met een dodelijk blok, want daarin troefde Ne derland de tegenstander af met zestien tegen negen. Maar wel door een blokkering die de bal afremt of door het zeer beweeg lijke Chinese achterveld. Goed koop: „Je moet veel geduldiger spelen en dat is een hele menta le aanpassing. Als aanvalster krijg je de bal terug en nog eens terug. Ie moet dan blijven ram men. En ondertussen ook nog blokkeren. Elles Leferink is dat bij voorbeeld niet gewend. Die slaat en schuift dan bijna van zelfsprekend door naar de vol gende positie." De aanpassing aan hel Aziati sche spel vond gaandeweg de wedstrijd plaats, maar het eind van elke set was te onzeker van Nederlandse zijde. Boven de tien punten liet Nederland de meeste steken vallen, zowel in de tweede als in de derde set. In die laatste spelperiode miste Nederland na een 12-7 voor sprong - twee setpunten op 14 13. Dok in de tweede set waren hij een voorsprong van 11-8 <le beslissende klappen uitgeblc- .ven. Het bracht Goedkoop tot de constatering dal de wil om te winnen nog ontbrak, terwijl in die laatste twee sets wel de vorm en het samenspel klopte. Ook Riet te Fledderus miste in de eerste sets iels: „Ik had maar een beetje het gevoel dat we een wedstrijd gingen spelen. Het juiste gevoel had ik wel op de EK. Daar hadden we maanden naar toegeleefd. Dit toernooi lijkt plotseling begonnen." SPORTPARK "KIKKERPOLDER" ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR v« EERSTE KLASSE UVS - VELO Stationsweg 2b 071 - 12 16 45 Stevenabloem 305 #- 071 - 32 00 99 Crab Verhoeven makelaars o.g.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23